DOELKANSEN GENOEG MAAR... m 0PDUEL ONBESLIST KORT SPORT INNO KLOPT LEIDERSPLOEG b Dessoden en Callebaut zwaar geklopt Eureka wordt rode lantaarndrager Colyn-IDe Wilde Eddy D'herde B.O.F. i i r_ ji_j. ci. r--.li- o r. jndracht Grembergen - Eendracht St.->GiSlis 2-0 imbergen haalde het met doelpunten in de eerste helft van Waele en Vlassenroot na de koffie. Het werd een zege irvan een bestuurslid zegde „men moet ook kunnen winnen een moment dat het minder goed gaat". Dat was zondag Eendracht Grembergen het geval. De bezoekers hebben gans de wedstrijd heel wat meer doelkansen afgedwon- maar kwamen er niet toe deze tot een doelpunt om te Zo zagen we driemaal een bal op de doellijn worden igeborsteld door de plaatselijke verdedigers. Eén in de ite time en twee na de herneming. Het was vooral tijdens eerste kwartier na de rust dat Sint Gillis een sterke druk f oefende. Een schot van De Geyter belandde op de paal. .bergen stak het eerst de is aan het venster, maar poging werd door de he iende doelman opgevan- Nadien was er heel wat Idenveldspel, met een isploeg die kennelijk op •assende uitvallen reken- in er ook sukses zou mee inen. Het eerste doelpunt er op kopbal van De ele die het leder keurig eg toegespeeld van Chris- ns. Met een goedgeplaat- kopbal (in 'de linker be- enihoek) stond de thuis- ig na 25 minuten op winst. Gillis zou een paar hoek- ippen afdwingen en op een kende doelman Van geluk toen hij van ïtbij een kopbal van tendaele in de armen eg In die periode zou St.- is nog meermaals de sup- ters van Grembergen de •r op het lijf jagen. Een arrewar voor het doel van gastheren werd op de ip weggewerkt. Maar al pogingen leverden voor moedige bezoekers geen illtaat op. Na de koffie zou -blauw dan een offensief letenen dat enkele ge lijke standjes opleverde _-jr doelpunten bleven uit. [moest de Gremibergse ver- «ger Van Den Berghe in Aste instantie redden, tegenstoten van Grember- waren niet zonder ge- Zo schroeide doelman n zich de vingers aan een ier van De Clippeleir en later was het Vlassen- die van dichtbij aanlegde, dat veel te zacht deed (fat de doelman van de be ters weinig last had met •hot. St.-Gillis bleef druk- maar in volle aanval ite het een doelpunt, li ver ontzetten van de Kbergse verdediging bij De Wael die zijn afspurtte en gepast in- naar de snel opgerukte jssenroot die doelman Boon ■n kans liet 2-0. De bezoe- s bleven ook na dat twee- faoelpunt aandringen maar gen geen loon naar wer verliezen we nu iedere wed strijd, we zijn de meerdere maar missen een weinig geluk om doelpunten te maken. Eens dat het ons meezit win nen we met 5-0.» Bij Eendracht Grembergen was niet iedereen tevreden. Een van' de invallers bekloeg er zich over dat hij niet werd ingehaald«Men belooft ons te mogen spelen maar een de wedstrijd begonnen kijken ze niet meer naar ons om, het is de laatste maal dat ze mij hier gezien hebben.» We ho pen dat deze knaap het niet in daden zal omzetten «Voetbal is een ploegspel. Bij een zege worden ook de re- serven betrokken en verge ten zijn de dirigenten van groen-wit U zeker niet,» hoor den we achteraf, A.D.W. m tei hei if. -r...'- Eendracht Grembergen won de derby tegen Eendracht, St.-Gillis (2-0) fcBUL' ^ARViC 1ABÜIO inard Baetens, bestuurslid 1 Eendracht St.-Gillis «Zo Eendracht St.-Gillis onverdiende nederlaag te Grembergen. M.T.S.A.-voetba'lverbond ZATERDAGREEKS De Hofstaadse burenderby tussen De Keizer en Strooiers was een sportieve ontmoeting. De thuisspelende Strooiers waren meestal in de aanval doch een fantastisch keepende Stefaan De Boitsëiier hield al vast in de eerste helft zijn doelmond ongeschonden. Ook in de tweede helft bleef het spelbeeld opgaan tot Eddy Callebaut van dichtbij de Kei- zer-doelman te grazen nam. Het wanhoopsoffensief van de bezoekers werd keurig opge vangen door libero André Bruylandt die steeds gepast .tuissen'kwam. Enkel op een af standsschot van Ronny Mar tens kwam de Strooiers-ver dediging even in verlegenheid dodh Swat De Moor redde ge past. Red Star Opdorp had het 'heel moeilijk op het veld van DDT na vijf minuten scoorde Denis Annaert doch op de twintigste minuut was de stand bijna gelijk toen Luk De Grauwe nipt overkopte. Sleohts in de slotminuten scoorde Gustaaf Staljanssens het verlossende tweede doel punt voor Red Star. Preflex-voorzi'tter Floris De Wit toonde zich erg tevreden over zijn jongens die pro bleemloos Sportief Gijzegem met 0-4 'gingen kloppen: doel punten van Marcel Van Nuf fel (2), Eddy De Schutter en Roland Roelandt. In de Leed- se burenderby toonde referee Valère D'Herde eventjes ze ven gele kaarten, Melcken- beeck won echter uiterst ver diend UITSLAGEN Rayo Espanol-VK D'Bondt 3-0 Strooiers - De Keizer 1-0 El Quijote - Feb 0-1 Sportief - Preflex 0-4 Leeuwerik - Melokenibeeck 1-3 DDT - Red Sbar 0-2 De zaterdagploegen hebben volgende week een vrije ka lenderdag I ZONDAGREEKS De stunt van deze speeldag werd ongetwijfeld door VK Inno gelukt door leider VK Molenstraat op eigen terrein met 2-3 cijfers te verslaan. Na vijf minuten had Guido Reynaers reeds tweemaal ge scoord tegen een slaperige Molenstraat-verdediging. De leidersploeg kwam stilaan onder stoom en even voor de rust milderde Freddy Rulens. Na de citroentjes bleef VK Molenstraat aanvallen en Frans Melckenbeeck stelde vlug gelijk. Nog vele span nende fasen speelden er zich voor het doel van Herman Uytersprot af die zijn doel gebied echter zeer knap ver dedigde. Bij één van de zeld zame Inno-tegenaanvallen scoorde Jef De Leeuw op een diefje zodat de leidersploeg haar eerste nederlaag diende te inkasseren Nieuwe Wijk had weinig moeite met een zwak Ade laars dat 4 doelpunten dien de te blikken. De Hofstaadse scoorders waren Erwin Coen (2), Dirk Wellekens en Erik Wauters. Timarcha won vrij vlot van een moedig Stampia dankzij doelpunten van Guy Van Leu ven, Willy Janssens en een penialtydoelpunt van keeper Jean-Pierre Verhulst. Bij St.- Job dat maar met 10 man aan de start verscheen maakte Jo- han De Backer het le doel punt. Deze speler kreeg even later een gele kaart voor een gemene fout op Eddy Uytter- sproit die hem even later na trapte en hiervoor terecht een rode kaart kreeg. Na rust maakte de pas opgedaagde Sint-Jobspeler Pierre Blom- maert 'het tweede doelpunt. Ref Danny Myer die zijn enkel verzwikte kreeg later assistentie van twee grens rechters UITSLAGEN OC Aalst - Pelikaan 0-4 Molenstraat - VK Inno 2-3 Timarcha - Stampia 3-0 Bonanza - Amapola 2-1 Morta - SK Kruis 4-1 Sint-Job - Real Familial 2-0 Nieuwe Wijk Adelaars 4-1 Jaca - De Kever 1-0 Kalender voor zondag 5 december te 10 uur De Kever - Molenstraat Pelikaan - Timarcha Inno - Bonanza Stampia - Morta Amapola - Sint-Job Kruis - Nieuwe Wijk Real Familial - Jaca Adelaars - OC Aalst Dirk Daelemans. etok-voetbalverbond gewest Aalst de ligaklasse werd de aandacht uiteraard toegespitst op j duel dat tussen de nummers een en twee van de ranglijst ats had. Zeggen wel al onmiddellijk dat in deze topmatch beide ploegen hun vooraanstaande plaats in de klassering t hebben verloochend. Het werd evenwel een hard be ste partij waarin de tegenstanders elkaar geen duimbreed jgaven en zich met alle hartsgaven in de strijd zetten. inzet was enorm en er d op geen inspanning ge- Daarbij was er een elijke wedstrijdleiding van heer Dhollander die de wtjes strak in handen d. Voor beiden was het verliezen van primordiaal ing en vandaar dat de wijze daar ook op afge- nd was. Blauw wit. had ral oog voor de bezoeken, spel- en doelpuntenmaker Bleeckere die zoveel mo- jk van de bal werd gehou. Uit de akties die aan rszijden behoorlijk werden ezet vloeiden ook wel een r kansen doch werkelijk ngend werd het nooit. Be- jfens dan in de slolminu- waarin beide ploegen dan i een wenkende kans kre- doch ze niet benutten, met al een wedstrijd in cup sfeer bewist waarin er het piment namelijk punten ontbrak. In de strijd met F.C. Jaca heeft Apostelken een 0-3 voor- >ng die langs Bombeech, hulst en Rubbrecht werd houwd moeten prijsgeven, de Maele, Van den Bo- 't (2), Van Goethem en Schrijver zetten de situa- recht voor Jaca. Jean ibeeck de beste bezoeker eidde nog tot 5-4, maar was de kous af. Het was zij de eens te meer ipe verrichting van zijn man Verpeten dat Ocarï- 'ij I leizijde won. Verpeten ralizccrdc alweer een fsehop en hield de thuis in hot. begin van de van een paar doelpun- Als Ocarina dan hot 'wicht hersteld had zet- I.uk Corlcn, Jef Cornelis lohnny Welsh het sein op i). Na de rust beschermde 'ina mot. sukses deze winst F.C. Sport - E. Welle eindig de op een 14-3 monsterscore. Wele kan voor deze afstraf fing inroepen dat het met slechts negen spelers in het veld moest. Het werd dus een spel van kat en muis. De dubbele cijfers werden bereikt langs Van der Vreken (3), Schellekens (6), Waterschoot, Emmanuel (2), Verwilghen en I-Iendrickx. In de tweede klasse was er insgelijks het duel om de eerste plaats dat primeerde. St. Meldert hield met klein verschil zijn rivaal Sp. Appels op afstand, in een partij die boven de middel maat uitreikte. St.-Anna knoopte bij P.Z.N. Aalst op nieuw met de zege aan. Deze overwinning voltrok zich na de rust toen de bezoekers toch iets meer in de aanval liepen. De eerste speelhelft werd met een 1-1 stand af gesloten, Nadat Mare Roe- landt St.-Anna op voorsprong had getrapt, begin Luc Roe- landt onnodig handsspel en de strafschop werd omgezet. Mare Roelandt zou de weg naar de zege effenen. Meert en Van Steenbergen zetten nog afgetekende cijfers op hel bord. UITSLAGEN LIGAKLASSE I-Ieizijde - Ocarina 1-3 FC Jaca - SV Apostelken 5-4 Blauw wit (a) FC Moerstraat 0-0 OC Aalst - Snas 3-4 FC Sport - E. Welle 14-3 C. Hofslade - Leeuwerik 2-1 TWEEDE KLASSE DN Haaltert - RB Zotteg. 2-2 PZN Aalst - St.-Anna 1-4 Blauw wit (b)-VK Post uitg. SK Leeuwkens - Groen wit 1-1 J. Welle - FG Parking 0-0 VK Moorselbaan - SB Ninove VK Moorselbaan - S.B. Ninove 2-0 (ff) St. Meldert - Sp. Appels 1-0 DE STAND LIGAKLASSE I. FC Moerstraat 17 p.; 2. Blauw wit (a) 15 p.; 3. FC Jaca 14 p.: 4. Hofstade 14 p.; 5. Leeuwerik 13 p.; 6. SB Stylor 13 p.; 7. Ocarina 11 p.; 8. Snas 11 p.: 9. OC Aalst 8 p.: 10. FC Sport 6 p.; II. SV Apostelken 6 p.; 12. Heizijde 5 p.; 13. E. Welle 3 p. TWEEDE KLASSE 1. St. Meldert 23 p.: 2. Sp. Appels 20 p.; 3. RB Zottegem 18 p.; 4 SK Leeuwkens 16 p; 5. St.-Anna 16 p.; 6. VK Post 15 p.; 7. VK Moorselbaan 14 p.; 8. DN Haaltert 11 p.; 9. Blauw wit (b) 11 p.; 10. J. Welle 10 p.; .11 PZN Aalst 9 p.; 12. FC Parking 8 p.; 13. Groen Wit 8 p.; 14. SB Ninove 0 p. PROGRAMMA VOOR 4-12 LIGAKLASSE C. Hofstade - Snas FC Moerstraat - Heizijde OC Aalst - Blauw wit (a) E. Welle - Leeuwerik FC Jaca - Ocarina TWEEDE KLASSE Blauw wit (b) - VK Post J.V.H. Korpora+ief verbond gewest Aalst In de Reeks A ging de belangstelling uiteraard naar de uitslag van de wedstrijd VVTTA-Bank B.L. die belangrijk was voor de beide ploegen in verband met de degradatie. Uiteindelijk heb ben de bezoekers deze belangrijke slag gewonnen wat zoveel als veiligheid betekent. Eén doelpunt bracht meteen twee waardevolle punten op. Voor VVTTA is het echter een magere troost te weten dat het in de speiontwikkeling nooit onder lag en dat het zich net zoveel kansen wist te scheppen als zijn tegenstander. Men kon niet scoren. Bouw heeft van SAF gewonnen om dat het na de rust meer slagvaardig was en omdat het uit een minimum van kansen een maksimum aan doelpun ten haalde. SAF dat met zijn beste pioeg in het veld kwam gaf al onmiddellijk de indruk de zaken te zullen forceren. Het viel toen verwoed aan maar de Bouw verdediging bleef overeind. Toen de be zoekende furie geluwd was ging Bouw zijn deel van de akties opeisen. Doch kon ook geen noemenswaardig resultaat halen. Vijf minuten na de kampwisseling was Le- degem geklopt. Willems be gon toen aan een opgemerkt dribbelnummer. Hij zette een paar SAF verdedigers op het verkeerde been en besloot zijn aktie hard en precies. De bezoekers reageerden wel op deze opdoffer maar de Bouw verdediging bleek niet te nemen. Het werd 20 langs Adam en hiermee was de school uit voor SAF. Na deze nederlaag is SAF op nieuw eigenaar geworden van de toch weinig begerenswaar dige rode lantaarn. De wedstrijd CallebautInter com werd niet gespeeld om dat de thuisploeg niet op de afspraak (14 u.) was. "Dit zou dus wel een forfait score kunnen betekenen. In de Reeks B was er de verwachte afgetekende zege van Resocub in de wedstrijd met Dessoden dat in deze kompetitie al op hoge en la ge koorden sprong. Desso was slechts gedurende een kwartier in de wedstrijd en werd toen weggespeeld. Kie- ckens en Heymans zetten de 20 op het scorebord en na dat het 21 werd sloegen Wijnant (2) en Martens onver biddelijk toe. F.F.R, bracht twee onmondige aanvalslijnen tegenover ei kaar. Geen van beiden kon trouwens nut halen uit het groot aantal kansen die hen te beurt vielen Een ruime zege van Honda in zijn thuis wedstrijd met hekkensluiter Callebaut B lag voor de hand. Honda moest niet eens het onderste uit de kan halen om met afgetekende cijfers te winnen. J.V.H. De uitslagen Reeks A Callebaut AIntercom (ff) J.K.-voetbalkompetitie Na de dertiende speeldag is Fabrieksken opnieuw leider geworden na de verrassende thuisnederlaag van Tuf Tuf. Deze laatsten hebben nu twee punten achterstand op de mannen van Pië V. Der Meirsch die Timaroha vijf doelpunten lieten slikken. Onderaan heeft Jome, dat met 2-0 tegen Tanu won de rode lantaarn doorgegeven aan Eu reka Erembodegem. Deze ploeg verloor nipt van Pal lieter Hofstade, ondanks het -feit dat men vroeg op voor- Timarcha - Fabrieksken 0-5 sprong kwam langs een vrij- Nijdrop - Efsee 1-2 schopdoelpunt ^an Alfons Jome - Tanu 2-0 Walgraef. Doch Paul Janssens bracht de Hofstadenaars langszij. In de tweede helft was Pallieter heer en meester, doch de Eureka-keeper was paraat op schoten van Velde- man en Troch. Pas in de laat- set minuten lukte Janssens de oververdiende winninggoal. UITSLAGEN Eureka - Pallieter Sint-Joris - Liludamo Tuf Tuf - Ypsilon Twentiërs - Terlinden Timarcha - Fabrieksken Nijdrop - Efsee Jome - Tanu Kalender voor zondag 5e dee,ember om 14u30 Sint-Joris - Twentiërs (Zandberg) Timarcha - Kreja (Molendreef) Nijdrop - Liludamo (Osbroek A) Eureka - Ypsilon (Mercedes) Jome - Terlinden (den Aap) Tanu - Fabrieksken (De Keyser) Palliter - Efsee (Osbroek B) VrijTuf Tuf Aalst VVTTA-Bank B.L. Bouw—SAF Reeks B HondaCallebaut B ResocubDessoden F.F.R.Somati De stand Reeks A 1. Franke 2. V.V. Bouw 3. Callebaut A 4. Intercom 5. V.V.T.T.A. 6. Bank B.L. 7. S.A.F. Reeks B 1. Resocub 2. Post Eremb. 3. Honda 4. Somati 5. Dessoden 6. F.F.R. 7. Callebaut B Het programma voor 4.12 Reeks A Bank B.L.SAF Callebaut AFranke IntercomBouw VVTTA vrij Reeks B FFRDessoden Post Eremb.Somati HondaResocub Callebaut B vrij 0—5 0—1 2—0 Frans Caethoven De Zeelse amateur Frans Caethoven 'is een van 's lands beste pistiers. Te Gent was hij samen met "zilveren" Michel Vaarten 2e in de ploegkoers, 500 meter tijdrijden zag hem achter Stan Tourné fi nishen en na afloop van de puntenkoers was hij nog maar eens 2e. Ditmaal achter Pevenage. In de finale van de afvalwed- strijd hield een briljante De Nul hem van de zege (mm) Johny De Nul Als Johny De Nul metter tijd een pistevedette wü worden, kan hij dat. De Schoonaardenaar won met brio de finale van de af- val'lingswedstrijd in het sportpaleis te Gent, finish te als nummer 4 in de puntenkoers en was 5e in het achtervolgingsnum mer (mm) John iDe Croock John De Croock debuteer de op de Gentse piste met een zege. De Wikie-Collyn was het duo dat die mees te punten bijc-enspurtte, doch Johns ploegmaat, Geert Verheye, zette met een fikse demarrage in de laatste puntenrit de favo rieten schaakmat en dub belde iedereen. (mm) In de puntenkoers voor koppels totalizeerden Luc Oöllyn en Etienne De Wilde eventjes 48 punten, tien meer dan de andere spurters Baele-Vermeulen, doch niet goed voor een zege het duo De Croock- Verheye had één ronde voorsprong op de rest. En dat 'gaf de doorslag. (mm) Geen glansprestatie van Eddy D'Herde ditmaal: te Gent bleef de begaafde Nieuwerkerkenaar ditmaal hangen op de 8e plaats in de 40 km. ploegkoers die hij met Delongueville als "bondgenoot" betwist te. (mm) Luc Naudts Twee keren finishte cy- clocrosser Luc Naudts in de spits te Merelbeke botste hij op een uitste kende Marc De Block. In Munkzwalm was Luc 3e achter Desruelles en Geir- landt. (mm) Paul De Brauwer Geen zege voor Paul De Brauwer, wel een 5e prijs in de B-cross te Lokeren waar Gilbert Cattoir 10e was. Junior Om er DePae- pe hield aan zijn uitstap naar Lembeek een 10e prijs over. (mm) UITSLAG VAN DE TREKKING STEUNKAARTEN "De Nachtegaal" 2247 1079 1767 1124 4029 2808 2868 1732 3492 3965 5669 2650 2027 4424 4243 5341 5143 3823 2307 2708 2689 3980 4671 1604 2922 3 4028 4181 2817 4443 Met dank het bestuur. DE NACHTEGAAL St.-Gillis. Vierde overwinning De Erembodegemse sterat- lete Anne-Marie Van Nuf fel behaalde in St-Amands haar vierde overwinning .an het veldloopseizoen. Zij finishte afgetekend eer ste voor de Mechelse Gina Patteet en de Boeckhout- atlete Linda Van Brompt D.D. Opnieuw gelijk! Ford Aalst won onver wacht een puntje tegen het sterke St-Giilis Waas. Onze Aalst erse mini voet ballers drawnden met cijfers dankzij doelpunten van Matthijs en Do Troch. Momenteel staat men Se in de nationale minivoet balkompetitie. Ford Aalst totaliseert nu 6 punten

De Voorpost | 1976 | | pagina 19