LEBBEKE LOST DE ROL, I I I MOEITE WICHELEN KOMT NIPTE WINST BAASRODEPROPAGANDA K. AALST IN DE ACHTERVOLGING Korfbal EVEN UW AANDACHT DAMESVOLLEYBAL Jeugdvolleybal- kompetitie TAFELTENNIS 24 VOLLEYBAL VIERDE NATIONALE V.K. AALST V.W. TERN AT 2 3 Setstanden 15-4 11-15 /15-11 12-15 14-16 Aalst heeft zijn beste wedstrijd van het seizoen gespeeld, doch verloor. Hier zitten Dame Fortuna en de tweede scheids rechter voor een groot stuk tussen. De beste ploeg op het terrein was ongetwijfeld V.K. Aalst, de onsportiefste V.W. Ternat. Na de flauwe verrichtingen van vorige week moesten de Aalstenaars iets presteren. Dat deden ze al meteen van dn de eerste set. Tot 4-4 ble ven beide ploegen aan el kaar gewaagd. Maar van dan duwde Aalst dbor uit mooie kombinaties resulteerden droomaanvallen, waartegen een aangeslagen Ternat niets kon inbrengen. Achteraan werd zeer goed bewogen, zo dat de tegenstrever geen ope ningen vond. Slechts op het laatst, wanneer de setbal reeds was aangetekend, pro beerde Ternat de zaak nog te forceren. Zo kon het n°g vijf setballen afdwingen maar daarmee was het ook ge daan. Aalst haalde het met 15-4. Vanaf de 2e set zagen wij fraaie volleybal. Beide ploe gen gaven elkaar geen vin toe. Verder dan 2 punten voorsprong kreeg geen van beiden. Hier toonde Ternat reeds hoe onsportief het was. Duidelijk aangeraakte ballen ontkenden zij met klem V.K. Aalst werd steeds op géhoon en scheldwoorden ge trakteerd. Dit onsierde de prachtige strijd die zich op het terrein afspeelde. Prach tige aanvallen en intelligente legballen waren langs beide zijden schering en inslag. Uiteindelijk slaagde Ternat er na enkele missers van Aalst ,in om voldoende voorsprong te nemen en won1 met 11-15. Bij V.K. voelde men dat het ging. Met volle overgave werd de derde set aangevan gen. Lang duurde het niet of het liep op een 6-1 voor sprong. Maar zo begreep Ternat het nu ook weer niet: met nijdige aanvallen trok het hetlaken terug aan zijn kant. Dan was het weer de beurt aan Aalst. U leest het, de wedstrijd was de moeite waard om volgen. V.K. slaagde er deze maal in om een definitieve voor sprong op te bouwen (14-7). Wie dacht dat het gedaan was sloeg de bal mis. Ternat voerde terug de forcing. Langzaam en na veel balwis selingen kwam het tot 14-11. Verder lieten de Ajuintjes hen niet komen en wonnen met 15-11. Bij de 4e set kon men de spanning snijden. Als Aalst er dn slaagde om te winnen was de wedstrijd gedaan. On- kans en de tweede scheids rechter beletten dit. Om beurten werden de punten gemaakt. En tussen elk punt een heleboel balwisselingen. V.K. Aalst had Dame For tuna zeker niet aan hun zijde. Onhoudbare smashes vonden dikwijls een hand of een hoofd op hun weg. Voeg daar nog bij de ontel bare netfouten van Ternat die niet werden geseind door de tweede scheidsrechter. Maar ja, dit zijn allemaal aspekten die bij het spel horen. Van 12-12 slaagde Ternat er m 0111 recht naar een 12-15 overwinnig te ste venen. Alles was te herdoen. Weer gaven beiden geen krimp Het was zeker niet voor 'hartlijders. Tergend lang zaam ging de score omhoog. Het aanvankelijk prachtige spel werd naarmate de wed strijd vorderde een zenuw achtig gedoe langs beide zij den. Toch was Aalst de beste ploeg. Als eerste be reikte het de matchbal. Maar ook nu wou Ternat van geen wijken weten. En hier ge beurde het Jaak Rasschaert nochtans een goede wed- s rijd, verknoeide het. Een te nonchalente opslag kwam in het net terecht. Even verbijstering bij Aalst. Net lang genoeg om Ternat toe te laten om te winnen met 14-16. Met Ternat als overwinnaar kreeg het beste paard de haver niet. Toch mag V.K. Aalst met opgeheven hoofd verder gaan. Ons hebben zij in elk geval overtuigd van hun kunnen. Als beste aan valler mag zeker Mark Phi lips genoemd. Ook in de jeugdige Freddy De Geyndt heeft VK een echt talent. (G/mvw) De jongens van volleyballklub VK Aalst. VIERDE PROVINCIALE Wichelen-Melsele 31 Setst. 10—15, 15—9, 15—15 en 15—12 Alhoewel Wichelen af te re kenen heeft met vier zieken of gekwetsten, heeft het toch dit prestigeduel overtuigend gewonnen. Het begon nochtans niet zo bijsterend goed voor hen. Want Melsele wist wel welk vlees het in de kuip had. Daarom liet het niets aan het toeval over en ging resoluut zijn kans. Wat Wichelen ook nog probeerde het bracht niet veel op. Melsele won eerder gemakkelijk met 1015. Maar daarmee was hun schoonste lied dan ook uitgezongen Van in de tweede set was het al Wichelen wat de klok sloeg. Kruibeke-Kalken 0—3 Tegen de hekkensluiters uit Kruibeke kon Kalken met de ogen toe spelen. Veel kan men eigenlijk niet vertellen over dergelijke wedstrijden Het klasseverschil was opvallend om van enige strijd te kun nen gewagen. Z. Zele-Elversele II 13 Een zeer onsportieve wedstrijd met als vedette scheidsrechter Struyve. Wat deze man aan onbegrijpelijke flaters tentoon gespreid heeft grenst aan het ongelooflijke. Slechts één ding kan men hem niet ver wijten partijdigheid. Zele is het grootste slachtoffèr gewor den van zijn beleid. Verder was er dan nog de onsportivi- teit van enkele spelers van Elversele. Ze profiteerden van de zwakheid van de scheids rechter om hem te beïnvloe den. Volleybalwedstrijden voor het weekeinde HEREN 4e nationale C zondag 17 uur Leon Lepage - V.K. Aalst le provinciale zaterdag 16u30 Lebbeke - J. Zele 2e provinciale A zondag 19 uur Nieuwerkerken W.-Baasr. 2c provinciale B zondag 10u30 Kang. Aalst - Aaigem 3e provinciale A zondag 11 uur Melle - Kukl. Aalst zondag 10u30 S. Zele - K. St.-Niklaas 4e provinciale B zaterdag 15 uur Kalken - Wichelen zondag 10u30 Melsele - Z. Zele DAMES 2e provinciale B zaterdag 15 uur Meerbeke - Baasrode zaterdag 15 uur Geraardsbergen - Lede 2e provinciale C zaterdag 16u30 A. St.-Niklaas - V. Aalst zaterdag 15u30 J. Zele - Vrasene zaterdag 15 uur Wichelen - Waasmunster GROEN-WIT 2 APPELS 3 In slechte weersomsandighe- den is het Appelse korfbalteam twee punten rijker geworden. Dat dit dan nog kon gebeu ren tegen hun onmiddellijke konkurrenten, zal zeker voor de spelers en speelsters van voorzitter Roelandt hun ge loof in eigen kunnen verster- ken. De stormwind zorgde er voor dat beide ploegen niet te veel hoop moesten stellen op de afstandsschoten, van daar ook het miniem aantal doelpunten. Het was Appels dat de stand kon. openen via Moens. De Dendermondenaars kregen er in het eerste wed strijdgedeelte twee strafwor- pen. beide werden gemist De Waele scoorde in de tweede helft het eerste en enige af standsschot van de match (0 2). Groen-Wit kon op 15 min. van het einde aan de achter stand knagen door het omzet ten van een strafworp. Precies 1 min. later (70 min.) deed De Rouck hetzelfde voor Ap pels. Op dat ogenblik waren de strafworpen niet uit de lucht De thuisploeg kon nog een strafworp omzetten. Dus opnieuw een overwinning voor Appels in deze voorlaatste wedstrijd voor de microcompe titie. Wat deze competitie be treft zit er voor Appels wel licht een kampioenstitel in. LEBBEKE J. ZELE Voor het eerst sinds de wording van belde ploegen staat er een derby tussetf Lebbeke en J< Zele op het programma. Een erg belangrijke wedstrijd aangezien beide teams, zij het clan om verschillende redenen* de punten hard nodig hebben. Een winstkans voor een van beiden voorspellen is erg moeilijk lal krijgt Leb beke wel de beste kansen toegemeten. In een derby is nochtans alles mogelijk, zeker nu de Zeienaars vooral qua inzet het de beste ploegen moeilijk kan maken. Afspraak zaterdag 4 december te 16.30 uur met voorwedstrijd der reserven te 15.30 uur. De wedstrijd staat onder leiding van het duo Van Hove R. en Vercruyssen W. KALKEN WICHELEN Van het goede te veel eigenlijk met Kalken Wichelen als de tweede rasechte derby in de streek. Hier ook heeft cle thuisploeg de beste winstkansen doch een gemotiveerd Wichelen moet zeker in staat zijn met doorslaggevende argumenten de wedstrijd naar haar hand te zetten. Deze wedstrijd gaat door op zaterdag as, 4 december te 15 uur op de Gemeen telijke Jongensschool, Kouterstraat te Kalken. De scheidsrechterscommissie vaardigde het t,uo Vermeiren P. Van Hove I. af om deze wedstrijd te leiden. (mvw) S. MARIAKERKE LEBBEKE Setstanden 15-13 15-10 15-10 Vorige week zegden we reeds dat de verplaatsing Mariakerke geen lachertje zou zijn. Dit hebben de m van trainer Van Damme aan den lijve ondervonden. 5 kerke is een typische thuisploeg. Het >s inderdaad reeds jaar geleden (lat deze ploeg nog aan huis verloor. Mariakerke liet van in de eerste set niets aan duide lijkheid te wensen over. Leb beke stond wat onwennig op het veld en kon niet gepast reageren. Het werd 125. Lebbeke kwam terug doch bezweek met 1513, na vol leybal van de bovenste plank. Het zat er dus in voor de tv/eede set. Maar neen hoor, Mariakerke liet niet begaan. Het Lebbeke-blok bleef in gebreke en had geen verhaal tegen de aanvallen van Star- ko. Ook de passen kwamen zeer slecht. Toch waren er af en toe spannende momenten. Naar het einde toe kon Ma riakerke uitlopen om meer deze voorsprong staan. Het was dan oo verdiende 15°10 overw voor Starko. De derde set zag er ai min rooskleurig uit vooi beke. Mariakerke za overwinning in zijn ber< drukte op het gaspeda nam een viertal punten sprong. Lebbeke deec verwoede poging om langszij te komen en sl daar slechts gedeelteli Mariakerke nam teru initiatief en won met 1 (G/MVW J. ZELE H. STEKENE 3 0 Setstanden 15-7 15-10 15-12 Stekene, met gelijke punten gerangschikt als Zele, betekende werkelijk geen gevaar en is een zwak broertje. Daartegenover was bij Zele alles terug in goede banen. Marcel Goossens zorgde vorige week nogal voot wat deining, doch bewees dat hij niet de slechtste is. Deze keer stond hij de jeugd met raad ert daad bij zoals het jhoort. Marcel Landuyt, die van nu af de taak van kapitein op zich neemt, behoorde ook tot de uitblinkers. Stekene stak het vuur aan de lont en verwierf vrij vlug een voorsprong van 14. Juvenes waakte. Enkele te genaanvallen volstonden om langszij te komen. Van dan af was het al Zele wat de klok sloeg. Vrijwel moeite loos ging het naar de over winning toe. In de tweede set was er meer strijd. Stekene probeerde de zaak te forceren maar moest het initiatief aan Juvenes la ten. Aangezien de tegenstan der groter was werd het spel aantrekkelijker. Wie dacht dat de derde set even gemakkelijk ging ver lopen had het mis. Stekene kreeg de kans zijn spel op te dringen. Vrij vlug liep het uit en vooraleer Zei reageren, stond Juven het krijt met 1—8. To< gon een indrukwekkenc monte. Het werd 9- verpozen en weg was kene. Dra stond Juvene ter met 912. Coach Engelandt wist ra:4d. paar keer gepast ing was voldoende om het doen keren. Juvenes gin 9—12 regelrecht naar 1 (G/MVW TWEEDE PROVINCIALE BAASRODE KRUIBEKE 3-2. Stestanden 159, 13 15, 15—13, 11—15, 15—12. Een echte propagandawed- strijd tussen twee evenwaar dige ploegen. Baasrode terug naar zijn vroeger systeem te ruggekeerd, plukt hiervan de vruchten. In de eerste set had Baasrode zaalvoordeel. Het duurde wel even voor aleer Kruibeke zijn weg vond tussen de spanten. Dit was voor Baasrode voldoende om voorsprong te nemen en won overiuigenr de set met 15-9. In de tweede set boog geen van beiden. Tegenaanval volg de op aanval. Bij Baasrode vlotte alles goed, bij de te genstrever ook. Kruibeke won met 1315. De derde set was op dezelfde leest geschoeid als d vorige. De spanning steeg met de minuut. Het moet gezegd dat hei een zeer sportieve strijd was. Deze keer was het Baas rode om het laken naar zich toe te trekken na een lange strijd 15—13. Het zag er aanvankelijk naar uil dat Pardaf zich gewonnen gaf. Maar schijn bedriegt. Na eerst enkele punten voor sprong behaald te hebben werden bij de thuisploeg de teugels wat losser gelaten. Dit was het sein voor I beke om door te stoten, kwam en ging door. Baa weerde zich nog als een veltje maar moest tocl set aan Kruibeke laien 11—15. Alles was te herdoen in en beslissende set, me weer een verbeten strij< was uiteindelijk Baasrodi verdiend won met 15-1. (G/MVW: VOLLEYBAL DERDE PROVINCIALE 10 K. ST.-NIKLAAS K. AALST 0 3 Setstanden 6-15 12-15 13-15 K. Aalst is geslaagd in een eksploot waar de hele ploeg mag om geprezen worden. Zij zijn er inderdaad in gelukt om een belangrijke wedstrijd op eert zeer overtuigende wijze te winnen. Door deze overwinning klimmen zij op naar de tweede plaats in (le rangschikking. 'Hier ziet men weer dat de moed nooit mag opgegeven worden. Het seizoen duurt lang en er kan nog van alles gebeuren. Aalst won (le eerste set met 6-15. De tweede set bracht een gans ander beeld. St.-Niklaas was vast besloten geen herhaling van de eerste set meer toe te laten. Maar Kuklos waakte en zorg de ervoor dat de tegenstre ver niet te ver uit het be reik kwam. Er was noch tans een zeer goed blok no dig om weerstand te bieden aan de verwoede aanvallen van de Kevers. K. Aalst kwam terug langszij. Van dan af werd het een nek aan nek race met Kuklos als snelste spurter (12-15). De 3e set was nog spannen der K. St.-Niklaas wou zich niet gewonnen geven. Maar ook Kuklos zag heil in de aanval; hoewel zij het meest al moeten hebben van de korte aanval, ging het deze keer niet zo best. Toch vlotte het goed met de lange pas sen. Zo goed zelfs dat het verwoed verdedigen van Ke vers niet kon baten. Ook de ze set werd door K. Aalst gewonnen met 13-15. S. ZELE ELVERSELE 1-3 Setstanden 16-14 8-15 13-15 11-15 Verrassende nederlaag van de Zeienaars. Het is een wedstrijd geworden zonder veel geschiedenis. Wel heb ben de mensen uit Zele ge tracht het onheil af te we ren. Maar Elversele liet niet begaan. Van bij het begin werd met grof geschut uitgepakt door de bezoekers. Maar zo be greep Springbdkken het nu ook weer niet van de 1-7 achterstand kwam men vlug •tot 8-8. Het spel ging dan een tijdje gelijk op maar ein delijk konden de Zeienaars op voorsprong komen. Het 1 wam evenwel nog tot een 14-14 stand. Na enkele nij dige aanvallen won Zele met 16-14. De tweede set was duidelijk in het voordeel van Elversele al was het Zele die het eerst uitliep tot 4-1. Toen was het liedje gezongen. De te genstrever nam het initia tief voor goed in handen, en zonder nog veel hinder ■te ondervinden ging het naar een vlotte 8-14 overwinning. De 3e set was n°8 minder gunstig voor S. Zele. Het vlotte blijkbaar niet al te best. Wanhopig poogden zij om het tij te doen keren maar slaagde slechts gedeel telijk. Weer won Elversele met 13-15. In de 4e set ontbrak het niet aan spanning. Wie ging het halen. Tot 11-11 bleven beide ploegen bij elkaar. Dan brak bij S. Zele de veer. Elversele won met 11-15. Lede - Denderwindeke Setstanden 10-15 8-15 15-10 10-15 Het heeft niet veel gesel of leider Denderwin kreeg de kous over de Al had Lede dn het niet veel in de pap te ken, toch zouden zij heel dicht terugkomen Van in het begin wist al dat Lede geen schijn kans zou krijgen. Alt zo zag het er naar uit, Lede gaf een zeer goed< pliek, doch moest zich het meesterschap van d< genstrever neerleggen w eerste twee sets. lede dacht dat fle 3e set sle een formaliteit zou zijn. de toog ten aanval. In minimum van tijd wat set gespeeld 15-4. Ook de 4e set werd met zelfde geestdrift gespeel Deze keer was Dender deke op zijn hoede Lede leek wel onstuitbaa won met 15-10. Alles was te herdoen, bezweek onder de overm met 10-15. (g/m TWEEDE PROVINCIALE ,J. ZELE TWEEDE NEDERLAAG BAASRODE T.T. NINOVE 3-0 De komst van Ninove was voor de Adec-dames een ge makkelijke kluif. Door deze overwinning krijgen zij weer aansluiting bij de achtervol gers. Veel tegenstand van de Ninovietcrs hebben zij niét ondervonden. Zij delen nu de tweede plaats met. Dender windeke en Apjjeltorre. Maar zij mogen niet uit het oog verliezen dat de andere con currenten één wedstrijd min der gespeeld hebben wegens lit slechte weder. V. ST.-NIKLAAS J. ZELE 3-1 Een onbegrijpelijke nederlaag voor de Zeolse meisjes. Nor maal moeien zij met koj) en schouders boven de Klaas jes uitsteken. Naar men ons vertelde was het een aan trekkelijke wedstrijd. De Voskens bleven doorvechten. Mei als gevolg dat Zele zich liet overdonderen. Dit verlies is voor de Zeclse meisjes spij tig te noemen omdat zij nu voeling verliezen met de ach tervolgers. LEDE DENDERHOl'TEM 0-3. Setstanden 715, 615, 1—15. Een zeer normale uitslag te gen de leiders uit Dender- houtem. De wedstrijd werd wel bemoeilijkt door de felle wind. Veel hadden de Leeu werikken niet in de pap ie brokken. Het klassverschil was te groot om maar ook een kans te maken op goede setstanden. VRASENE WICHELEN 3—0. Een wedstrijd zonder veel geschiedenis. De tegenstre ver was te sterk voor de Wichelse dames. Toch mag men hier van vordringen ge wagen. Al zal het zeker nog een hele tijd duren vooraleer hei zover is dat zij zich met de groten kunnen meten. (G/MVW) LEBBEKE OP GOEDE WEG Bij de kadetten kon leider J. Zele zich de weelde ver oorloven te experimenteren tegen een zwak Wondelgem. Hierdoor komt de sterkte van de Zeelse kadetten nog maar eens tot uiting. Al is het kampioenschap nog lang niet gedaan. Hun recht streekse konkurrent Zulte, laat ook niets aan het toe val over zoda we naar alle waarschijnlijkheid een prach tige eindstrijd zullen krijgen. Bij de scholieren won J. Zele gemakkelijk tegen Michelbe- ke. Tegen het sterke Destelber- gen hebben de scholieren een sot weten te behalen. Het is reeds duidelijk merkbaar dat er kan getraind worden want langzaam maar zeker komen zij hun plaats tussen de eer ste vijf opeisen. (g/mvw) HERLEVING EN ELCKERLY LATEN ZICH VERRASSEN 2e Provinciale afdeling Kieldrecht Herleving A Melsele B Herleving B 3e Provinciale afdeling Beveren A HK Hamme Belsele B Kuklos A Herleving C Temse B Wichelen Reseda B Herleving D Denderhoutem B Kuklos B Elckerlyck A Vooruitzichten 2e Prov. afdeling Herleving A-Eikenlo Eeklo St. Niklaas C-Herleving B 3e Prov. afdeling Kuklos A-Herleving C HK Hamme-Goldstar C

De Voorpost | 1976 | | pagina 24