Jehova's getuigen kongresseerden te Aalst Meh pikkels of a jont jes dol MET NIEUW (COO) IN HET SLOP GESLAAGD FAMILIEFEEST IN GROEN-KRUIS N.V. KANTOOR RAVIJTS De Voorpost - 3-12-76 - 3 Kf ZOO X) AT *T©AT A)0 £A«£«-S In feite is er geen sprake meer van een COO, wel van een centrum voor maatschappelijk welzijn. Gemakshalve houden we ons nochtans aan dit «begrip». Zeker in verband met de vorming van het nieuwe bestuur. Deze zou normaliter voor de eerste maai dienen te vergaderen de derde maandag van januari. Zoals het er thans voor staat is daar weinig sprake van. Op het ogenblik heeft geen enkele partij een mandataris aangeduid. We spraken even met Martin Van Der Speeten, toekomstig voorzitter. Deze funktie staat nu al vast. Maar dat is ook alles. De problemen zjjn legio. Normaal gezien moet de C.V.P 5, de PVV 3, de VU 2 en de BSP drie personen aanduiden. Maar nergens is de zaak rond. De C.O.O. krijgt immers een heel nieuw patroon en volgens dhr. Van Der Speeten wenst men af te wachten wat het nieuws K.B. gaat geven. Thans staat men voor een totaal nieuwe conceptie en de vraag is hoe of op welke manier men dient te werken. LEER jSterk samengevat zou men n Jkunnen zeggen dat de leer der jJehovah's getuigen hierin be- Istaat: «Het koninkrijk Gods nu jreeds op deze wereld vestigen. ïtu ln het «hiernamaals» blijft dit n ^rijk bestaan, maar dan onder snjde meest ideale omstandighe- 3etjden. Het bestuur wordt be- ïkrjpaald door de Principes van de kdjwetgeving die in de bijbel wer- scjden verwoord.». ^jjlN FAMILIEVERBAND kejDe voorste zaal van de Kei- n (Cershallen was helemaal ge- e gjvuld. Opmerkelijk was dat kin- n(Jderen bij deze bijeenkomsten .niet geweerd worden. Integen- I jdeel zo zei men ons, het fami- Jliale wordt in onze religie sterk ^benadrukt. Jonge moeders dojwiegden kinderwagens. Hier 9®jen daar huilden kinderen. En ad^toch ging het programma door. 3el|Een kind speelde zelfs met 'lego-blokjes, dcj WaSTERK mjBIJBELGEBONDEN n HHet viel ook dadelijk op dat alle ïd^deelnemers met een bijbel in I jde hand zaten en daar ook re gelmatig druk in bladerden. „Hun leer is trouwens de bijbel. jAlle mogelijke thema's werkt Tmen uit aan de hand van de bijbel. Tijdens de toespraken werd trouwens gedurig aan ^'tnaar bijbelverzen verwezen. Men volgde ze met de spreker piee Het programma van de twee- laagse bijeenkomst was trou- J/vens bijzonder gevuld. Zelfs Stot op de minuut uitgetimed: loespraken, gezangen, onder licht. !ondagvoormiddag werden er ik 23 nieuwe getuigen in het stedelijk zwembad gedoopt. Zij iadden zich eerder als «disci- ien aan hun God Jehovah» ipgedragen. Een doop ver loopt bij Jehovah's getuigen :onder veel ceremonieel: ge hoon onderdompeling. Uiter- lard wel met enige «getuigen» irbij. Zondagnamiddag werd f een openbare toespraak houden: 2091 mensen loonden ze bij. Tema: «Blijf iods koninkrijk zoeken» (Spreker was Leopold Wuyts). «Aan het sociale en morele Achteruitgaan van de wereld, aan de «spoken van deze tijd» [kanker, milieuvervuiling...) <an slechts één macht verhel- Goud voor Omer Caestecker, zilver voor Jan Van Vaerenbergh en brons voor August Linthout, Willem Geerts, Gustaaf Gabriïl, Emiel Maes, Octaaf Hoebeeck, Frans Ponette, Maurice De Muyter en Gaëtan Van Praet.(jm) GEDURENDE TWEE DAGEN IN DE KEIZERSHALLEN Dit jaar kozen Jehovah's getuigen de Keizershallen voor hun jaarlijkse kringvergaderingen. Het tema van de vergadering was «Heilige dienst met je denkvermogen», dat vooral tijdens het zaterdagnamiddagprogramma werd benadrukt. Het Vlaamse landsgedeelte is in drie kringen verdeeld: Ant werpen - Limburg - West- en Oost-Vlaanderen en Brabant Si met nog een stuk van Oost- Vlaanderen. Bij deze laatste ;ring behoort Aalst. De hoofd zetel van de Jehova's getuigen bevindt zich in Brooklyn-New York. Zij geven twee tijdschrif ten en heel wat drukwerk uit (o.a. Wachttoren). Deze religie telt meer dan twee miljoen le den over de wereld verspreid. tal dat normaal 6 a 7 per jaar stijgt was het laatste jaar echter met slechts 1 toege nomen. Zoals overal, ook hier stelde tijdschema van start ging. Het welkomwoord werd er uitgesproken door de heer Van Geit, tegenwoordig voorzitter van de afdeling Aalst. In zijn rede legde hij vooral de nadruk op het dure leven en bekritiseer de tevens het stelsel van de pen: God - Jehovah. Jehovah wenst dat we reeds nu gelukkig zijn met uitzicht op een geluk kige toekomst. Hieruit volgt een optimistisch denken van de getuigen in een wereld die beangstigd is. Een goede ge tuige heeft ook goede levens gewoonten. Het koninkrijk Gods zal eens van de aarde een paradijs maken... Het ver schil met een «ongelovige» is dat een getuige van Jehovah de wil van God doet... Hij heeft de ander lief. Hij geeft zijn ge luk door...! De mensen van alle natiën krij gen nu de gelegenheid te to nen of zij in alle aangelegen heden van het leven werkelijk Gods heerschappij wensen, zei de spreker. Maar de vraag is: willen zij onder de regering van God leven? De woord voerder besloot door de aan wezigen aan te moedigen Gods Koninkrijk te blijven zoe ken door ons ijverig op toe te leggen met Jehovah de Uni versele Soeverein bekend te raken, door liefde voor zijn we gen aan te kweken, door deze in ons leven toe te passen en uiteindelijk Gods Koninkrijk aan anderen bekend te maken. ORGANISATIE Pierre D'Hondt van de Nieuwsdienst van de Jeho vah's getuigen legde ons ook uit dat een dergelijke bijeen komst een hele organisatie vroeg. Dat konden we inderdaad mer ken, alle medewerkers waren echter vrijwilligers. Ze gaven hun arbeid kosteloos. Er waren ook speciale autobussen ge vraagd voor hen die zelf niet per auto konden komen. Er was ook een cafetaria voor zien, evenals warme maaltij den (menu aan 60 F). Er waren ook enige informa tieve stands, waar tijascnrinen en boeken werden verkocht. De Jehovah's getuigen hebben drukkerijen in Duitsland; Enge land en Zwitserland. Hun aan- Vorige zaterdag ging er in de kelder van het Groen Kruis een familiefeest door van de aangeslotenen bij het Christelijk Syndikaat van Spoorwegen, Posterijen, R.T.T., Zeewezen, R.L.W. enBRT.- afdeling Aalst. Het eigenlijke familiefeest werd voorafgegaan door een feestver- gadering die met bijna een uur vertraging op het vooraf opge- huidige belastingen dat heel wat eigenaardigheden inhoudt. Als eisen stelde de voorzitter vooral de gelijkberechtiging van ieder een. een herverdeling van de inkomsten en de stopzetting van het misbruik van het kapitaal. «We staan nu twee jaar op eigen benen, aldus de h. Van Geit, twee jaar die vooral gekenmerkt werden door vriendschap en solidariteit. Deze solidariteit is de basis van de vakbonden. Solidariteit is een van de eerste noodwendigheden om iedereen een rechtmatig deel van de welvaart te bezorgen». Tevens bracht hij nog hulde aan de Erembodegemse Kamiel Walraeve voor de talrijke ver diensten van deze persoon. Na deze welkomstrede van de voorzitter hield de h. Maes. gewestelijke sekretaris van de sektor Posterijen, op zijn beurt een toespraak. Hiervan onthou den we vooral het pleidooi voor de vakbonden. Spreker gaf tevens een overzicht van het voorbije jaar. «1976 is zeker geen goed jaar geweest, het was integendeel een moeilijk jaar. Vele eisen werden door de regering Tindemans dus een zekere «krisis». Noch tans, zoals we konden merken hangen de Jehovah's getuigen zeer sterk aan elkaar. Een aandachtig publiek op de Jehova-dag (j.m.) Jehova's Getuigen kwamen samen in de Keizershallen te Aalst, (jm) ELK ZEN GOESTE zou den boer en he... (nie zee, de rest schroyf ek hier ni; mèn pikkels en ajontjes moete proeper blijven en doboy, iederien kaan die poentjes poentjes poentjes zelf Invlllen nor believen). Wa dak waa zeggen es dat iederien vroy es ver te doeng en te loten wa dat'n zelf wildj en dat er dor nimand niet on te réttététten held. Da schoet van de weik azu in iene kier in meh gedacht binsjt da 'k vér mèh weirk lanst ienegte prochekes reid iveranst in ons kanten va vloms Brabant, 't Was per malheir ne kier schoein kleer weir, 't 'n smoeirden ni of 't n motregenden ni en doboy was ek schoein op toyd en most ek meh ni te noyg hosten en domei kost ek ne kier goe rondzing op meh gemak. En nondedomme, ge kendj ni geloeiven wa schoein hooizekes en schoein gebaan dagge nog kendj zing. 't Es effenaf moede geworren van aa hooizekes 't arranzjeiren en verom in orde te bringen. De mieren werren afgekapt of opgekooist, de roamen geréparreird, de blaffetieren verom proeper geverfd en lapkoe, 't er stoot dor verom eh schoein hoozeken telgen aa te lachen effenaf op zèn plosj in 't landschap gelèk as Breughel in zènnen toyd vér ons zol geschilderd hemmen. En wa da mèh dobbel plezier dei: 't zen van ting neigen jonge mensen die ge door onze beizeg ziet en ge kendj de konténtemt van heer gezicht afleizen. Het moet pleziereg zèn as ge azoei 'n hooizeken kendj verom schoein en proeper moaken en door meh a volle gedacht gon in woeinen. Mor ne kilomeiter of droy voejer was 't 'n ander kelkesjoos. T'halven van meesen meh bitteroaven en woor dagge links en rechts de tjoepkes van klein keirktoerekes kendj zing was 't er nen travoa. Kronen en buldozers en kamions en groeite plakken meh «Hier baat Dinges zoeiveil nieve hooizen!». 'n Ghiel plek was dor al geloyk gemokt en lanst hier en lanst door stonten der al stikken betong recht. Pecies allemol groeite veirkeskoeten. Da zeilen tèn hooizekes moete werren ghiel zeikes. Sosjolle woeiningen noeme ze da. Door schieten tèn azoei van die hooizekotjes ooit de grond, die allemol op ien trekken, in elk geval 't leste joor. Noding werren die ten in ander koleiren geverfd, 't ien werd onderhaven en 't ander ni en op eh joor of droy ziede dor nen hoeip doeizen woor da mensjen moeten in woeinen. Hier in Okjt doeng ze dat anders. Hier zette ze lanst alle kanten van die betongen schoengdozien op here kant. Ze noemen da tèn 'n rezidaans, of nen bilding, of 'n appartementsgebaa. En schoein dat dat es! Tlssen aal de schoein aa gebaan die der nog in Olsjt bes toon, ziede tèn azoei van die kalèke woeinmasjiemen. Want zè na ne kier ierlèk: wa sprèkt er a 't miest oon: 'n hooizeken woor dat 't karakter van de mensj ooit spréékt of ne mislikte wolkekrabber woor dat dien iene mensj den anderen ni 'n kaan, hè mag nog op de zelde paljee woeinen? Elk zèn goeste, zojje kenne zegge, mor der zèn toch grenzjen newoor. As elk zèn goeste azoei mor zol meigen doeng zonder reikening t' haven meh 'n ander, zol 't zeikes rap schoein werren! Steldj a veiren da 'k ik t' halven van de mèrt zol gon kampeiren, ne pit moaken en vlerken in stoeken vér meh pellepattaten meh sprot geried te moaken... Ze zollen meh zeikes rap ba mènne schabbernak stekken! 't Zelde meh mensjen die liever in azoei eh woeinmachiem leven as In hooizeken meh 'n ziel... Mor van den andere kant zèn der ander die wel meigen heer goeste doeng zonder da ze heer ba heer klikken en klakken scbeiren. Die azoei mor heer meigen permeteiren van de gezondhèt van iederien in danzjei te bringen heer probeiren schoein te klappen meh te zeggen: wajjer doeng op 't ons toch wa damme wajjer willen en door 'n hei nimmand gin afféres mei. 't Akkoerd, mor 't moe binnen de polen bleiven en wie de klapt oever zèn rechten moet eolk kennen onveren dat 'n plichten heid. Mor alla, den lenen mag mier as den anderen, 'n es 't ni woor he? En ge'n zodj ha allensj ni meigen afvroegen hoe dat da komt... Mor Ja, 't 'n es ni omdat dat al zu veil joren azoei geweist beid, dat er dor ne kier gienen endj 'n mag on kommen. Den toyd dat er ienegte aal d' ander mochten oevertèrren es vyr deir en dat es mor schoein oeik. De mensjen zèn slimmer geworren en ze zollen heer al ne kier kennen afvroagen: hoe kom het dat den lenen zuveil mier mag as den anderen en... hoe es 'n dor in den toyd oongerokt? Van Adam zeikes? Elk zèn goeste: den ienen woentsj liever in 'n schoengdoeis, den anderen liever in eh klein gedoentjen den ienen mokt mèsploynen en den anderen plant boeimen. Den ienen leist de moniteur en den andeen de Veirpost. Den ienen ctj zènne frit meh pikkels en dan anderen meh ajonrjes. ui amen men zaat, gelèk as niet verwezenlijkt, en ook in de toekomst zit er weinig verbe tering in de lucht...We kregen een slechte programma- en herstelwet te verduren, waar tegen veel te weinig protest geweest is! De gewone arbeider is weeral het slachtoffer van de evolutie. We moeten vechten om zijn koopdracht te behouden in deze tijd van enorme inflatie!» Tenslotte, vooraleer over te gaan tot de huldiging van verdienste lijke leden, deed voorzitter Van Geit nog eens een oproep tot solidariteit bij de akties die zeker in de nabije toekomst zullen moeten gevoerd worden. Na de huldiging werd dan het eigenlijke familiefeest ingezet. Koffie en koeken werden gratis aangeboden aan de aanwezigen, het moet gezegd worden dat het er gezellig aan toe ging tot in de late uurtjes! DIRK DE PAUW MOLENSTRAAT 75 9300 AALST VERZEKERINGEN LENINGEN IMMOBILIEN Spaarkas IPPA Alle takken verzekeringen - specialiteit: Ie- ven Private leningen - Financieringen Hypothecaire leningen 1 en 2de Rang Alle geldbeleggingen Reisconsulent VASCO WIJ KOMEN AAN HUIS: Tel. 053-21.63.64. HUIS VAN VERTROUWEN SINDS 30 JAAR.

De Voorpost | 1976 | | pagina 3