HET ENE PUNTJE BIJ HET ANDERE WIJ ZIJN ER BIJNA Moeilijker dan verwacht Verdiend... Rode kaart voor Van Lokeren KORT SP0RJ ROOD VOOR HEYNDRICKX Dendermondse trainer 4de Nationale Kapellen - K.A^V. Dendermonde 0-2 1steProvinciale Hamme - Lovendegem 1-1 Uitslagen jeugdvoetbal 2de Provinciale Vijfde ploeg De durvers Jaak Van den Berghe, die sinds de aanvang van het seizoen K.A.V.D. traint heeft de jongste weken de glimlach. Dat is begrijpelijk wanneer men weet dat de degradatie een terug loop van spelers tot gevolg had. Enkele van de «vedetten» die het vorig seizoen niet wisten waar te maken werden verkocht. Anderen pleegden vaandelvlucht. De opdracht van de ex- Einenaar was dan ook niet te onderschatten. Dendermonde bewoog zich zeer bescheiden op de transfertmarkt, zodat met een eerder bescheiden kern werd scheep gegaan. Hefl lag dui delijk voor de hand dat de opdracht er enkel en alleen in bestond te pogen de ploeg in nationale te houden. Met drie punten uit vijf wedstrijden was er weinig reden tot juichen. De eendrachtige samenwerking heeft evenwel voor een vol ledige gedaanteverwisseling gezorgd. De Dendermondse trai ner moet hebben aangevoeld dat de kentering op komst was toen hij acht weken geleden verklaarde «We hebben vandaag iedereen tevreden gesteld. Waarom zouden we nu niet gestart zijn voor een reeks van tien wedstrijden zonder nederlaag.» Vandaag de dag liggen acht wedstrijden achter de rug en K.A.V. Dendermonde bleeï ongeslagen. Het puurde 13 punten uit die machten met een totaal van 16 heeft de Denderploeg nu en plaats vooraan. Niemand had het durven hopen na de povere aanhef. Het pleit voor Jaak Van den Berghe en zijn ganse spelerskern. De Dendermondse oefenmeester begint het verder verloop van de 'kompetitie dan ook met andere ambi ties tegemoet te zien. «Ik wil niet beweren dat wq nog titel kandidaat gaan worden. Slagen we er evenwel in tien opeen volgende wedstrijden zonder nederlaag te spelen, dan krijgen we hoopgevende perspectieven. Vergeet immers niet dat we de vier laatste wedstrijden voor eigen publiek mogen uitko men. De kalender is dus gunstig. Daarom zullen we zelfs in de periode van de eindejaarsfeesten met alle stoom aflaten,» aldus Jaak Van den Berghe. V.C. Zonder een grote verrichting te brengen is K.A.V.D. erin ge slaagd ook bij Kapellen do volle inzet weg te halen. Het >s er eerder een moeilijke wedstrijd geworden. Kapellen wilde kost wat kost de halve inzet thuis houden erf trok dan ook van bij de aanvang een) muur op voor zijn doelman. Dit be zorgde paarsblauw wel veldmeerderheid, maar uit de vele kansen wisten de Dendermondse voorwaartsen aanvankelijk geen voordeel te puren. Gelukkig viel het eerste doel punt toch voor de rust, zo dat mocht verwacht dat de thuisploeg het anders zou aan pakken. Aanvankelijk veran derde evenwel niets. Het Den- dermonds middenveld kon rustig blijven oprukken maar hierin school het gevaar. En kele uitbraken bracht de eveneens opgerukte Dender mondse defensie een paar maal in gebreke en Nagels diende op de lijn te redden. Het tweede doelpunt kwam even laat als het eerste Catrysse zag zijn poging afge weerd, maar Nijs was er om binnen te schuiven. Het werd dus toch 0-2 maar het had er evengoed 0-5 kunnen zijn. Ondanks het feit dat het op nieuw twee winstpunten rij ker werd blijft de Ros Bei- aardploeg een karrevracht kansen nodig hebben om het waar te maken. Desondanks zijn de Donderzonen, met hun acht opeenvolgende wedstrij den zonder nederlaag, opge rukt naar de vijfde plaats in de algemene rangschikking met nog amper drie punten Spurt voor de bal tijdens de felbetwiste match Hamme Lovendegem Tegen het de jongste weken goed draaiende Lovendegem heeft Hamme een puntje thuisgehouden. Niet onverdiend trouwens, want vooral tijdens de eerste time deed Vigor Wuitens het uitstekend, ook al moest he® keepef Jan Buyle door De Malssche vervangen. Blauwwit heeft meer dan een halfuur op een doelpunt moe ten wachten. Auteur van de treffer was Jacobs die een door de jonge Brusselmans opgebouwde aanval met een fraai afstandsschot afrondde. De nochtans klasrijke Jos Op peneer kon echt niet bij de verraderlijk botsende bal. Dat goaltje was de bekroning van degelijk voetbal en voortref felijke kombinaties, al moet gezegd dat Lovendegem. voor al geruggesteund door Bae- te. ook een voet in het spel had. Toch kreeg geelbauw praktisch geen enkele doel kans. Veel gelegenheid om Oppeneer op de korrel te ne men, zat er voor de Wuitens trouwens ook niet in de Lovendegemdefensie was moeilijk te nemen. Vooral De Fleurquin deed het, al ge beurde dat niet altijd met Se* oorloofde middelen. Nog voor de pauze had Ham me pech Hubert Peelman, die als verdediger niet on aardig presteerde, liep een hoofdverwonding op bij een kopduel en ging er voor Geerinck uit. Lovendegem verplaatste na de koffie een aantal pionnen: linksachter De Feurquin, aan de knie geraakt, werd door De Keyzer vervangen en In- gels zakte van de rechtsbui tenplaats naar het midden veld af. Met de neus op een 10 achterstand gedrukt, moes ten de bezoekers willens nil- lens naar een meer offensieve opstelling. Het bleek (voorlo- Sp. Buggenhout - Petegem 2-0 Sparta Buggenhout heeft eindelijk nog eens gewonnen. «Het werd zo stilaan tijd, want het begon er bleekjes uit te zien» vertrouwde sekretaris Baeyens ons toe. Van bij de aanvang was het duidelijk dat Petegem naar Buggenhout was afge zakt om de halve inzet te redden. De bezoekers trokken zich in verdediging terug en aanvan kelijk slaagde Sparta er niet in de grendel te doorbreken. De Weirdt, opnieuw van de partij, bleek geen hinder meer te ondervinden van zijn kwet suur en dit zou na de rust de bezoekers fataal worden. In vijf minuten geraakten de Spartanen tweemaal door de versterkte bezoekende defen sie en meteen was het pleit beslecht. Buggenhout kreeg dan de opdracht het wat rus tiger aan te doen en op bal bezit te spelen. Petegem ge raakte niet meer uit z'jn ver dedigende stelling, zodat ook in de eindfaze de beste kan sen voor de thuisploeg wa ren. Aerts, reeds auteur van het tweede doelpunt trof nog de dwarslat, terwijl Sanders zelfs tweemaal dicht bij een doelpunt kwam. Bij Buggen hout was men na afloop te vreden met het resultaat. Het middenveld waar men Urbain Van den Berghe moest mis sen, ded het flink, terwijl de verdediging voor geen al te grote problemen werd ge plaatst. Slechts éénmaal dien de Prevenier zijn kunde te illustreren. Buggenhout, dat vorige week alleen naar het staartje van de rangschikking achterstand op leider Zwarte Leeuw. Het P'eit voor trai ner Jaak Van den Berghe, die de armen niet liet han gen en door zijn persoonlijke inzet en overredingskracht de ganse ploeg wist te stimule ren. Zonder typische voorlijn scoorde Dendermonde op Hoogstraten na het grootst aantal doelpunten. Dré Temmerman, last van een vroegere lieskwetsuur en Maes kwamen niet tenvolle aan hun trekken. De defensie, beet flik van zich af met Ge rard Verhelst en kapitein Alain Verstraeten als uitblin kers. Alles samen hoopgevende fei ten voor het Dendermondse voetbal, waarvoor bij de aan vang van het seizoen werd gevreesd. Een bescheiden spe- lerskem met volle inzet kan het ook waarmaken, en zulks is iets dat zich momenteel te Dendermonde aan het vol trekken is. Jaak Van den Berghe. die in zeer moeilijke omstandigheden bij K.A.V.D. kwam, is in zijn examen ge slaagd. V.C. S.K. Lebbeke - Aalter 1-3 S.K. Lebbeke is er deze maal niet in geslaagd een leider uit het zadel te lichten. Verleden week viel Geraardsbergen als slachtoffer. Eendracht Aalter, dat als gevolg hiervan op de leiderstroon terechtkwam, is aan het Konkelgoed aan de winst gebleven. Het werd een incidentrijke wedstrijd, die vooral in de eerste helft een spannend verloop kende. Lebbeke kwam eerst aan bod en zou in die aanvangsminu- ten een schot van Mare Meert tegen het doelhout zien te pletter slaan. Onverwacht kwamen de bezoekers op voorsprong, wanneer Ver hulst en Van Den Steen de geroutineerde Verschelden ongehinderd naar doel lieten trappen en de bal over Ver- havert in de netten verdween. Bezoeker Van De Walle ou nadien zelf de stand op gelij ke hoogte brengen, toen hij met een kopstoot zijn eigen doelman versioég. Vijf minu ten later rondde Verschelden, alweer hij, een aarzelen van doelman Verhavert en ver dediger Van Den Steen met een doelpunt af- Nadien zou er heel wat heibel op en rond het veld komen. Eerst had Leo Pissens een vrijschop vanop dertig meter tegen het doelhout getrapt. Kort daar na bediende Leo Verhulst de vrijstaande Mare Meert die de bal in doel deed belanden De scheidsrechter die er toch met de neus opstond keurde het Lebbeekse doelpunt we gens buitenspel van Meert af. Dit lokte protest uit bij de lokale aanhang. Eddy Van Lokeren die niet akkoord ging met de beslissing, en eerst zijn ongenoegen ging uiten, trapte nadien de scheidsrechter te gen het been wat hem de rode kaart kostte. Van dat ogen blik af was het vet van de soep. De tweede helft was nog amper een copie van wat voor de rust te zien was. Een derde bezoekend doelpunt dêcu voor L/CouëKc a::è üêü- ren dicht. Ondanks de nederlaag mag men te Lebbeke bogen op een goede wedstrijd. Doorgaans bleven de lokalen de meer dere van de leiders. De uit sluiting van Eddy Van Lo keren had voor gevolg dat men het met tien man moest •trachten verder te rooien. Dat blek een uiterst moeilijke op dracht te zijn, alhoewel met een numerieke minderheid, S.K. ook in de tweede helft de toon bleef aangeven. In die periode werd door een bezoekende verdediger twee maal handspel begaan in de strafschopzone, wat in geen van de beide gevallen werd bestraft. Had S.K. op dat mo ment via een strafschop kun nen gelijkstellen, dan had de stand misschien helemaal an ders geweest. Dat zijn nu eenmaal vijgen na Pasen. Het zijn de doel punten die tellen. Globaal be schouwd verdiende Lebbeke op zijn minst een puntende- ling, rekening gehouden met het vertoonde spel. Andermaal viel de jonge Jan Vermeir op, door zijn inzet en technische balvaardigheid. Ook Leo Pissens kwam deze maal bepaald aan zijn trek ken, terwijl vooraan Mare Meert het meest in de kijker liep. De uitsluiting VSn Suuy Vsn Lokeren, net voor de rust, was ons inziens een logische beslissing van ref Lootermans. Geen enkele voetballer heeft het recht een scheidsrechter tegen het been te gaan trap pen. Of het nu bij die faze al of niet buitenspel was, daarover oordeelt alleen hij die met de scheidsrechters- taak is belast. Niemand an ders, ook Eddy Van Lokeren niet. E.D.M. pig) boter aan de galg. Het inhalen van de jonge Van Gansbeke werd voor Hamme de «deus ex machina» die zelfde Van Gansbeke ontpot- te zich tot een gevaarlijke klepper een kwartier voor affluiten tikte hij de gelijk maker tegen de touwen en achteraf liep hij nog twee keren dicht bij een goaltje. Ook de Hammenaars Segers en Jacobs kregen nog een scoringskans, doch ook zij konden niet afronden. Al na al kwam geen van beide teams aan de 1-1 bedrogen uit het rezultaat kan bil lijk worden genoemd. Voor VW Hamme betekent dat 12e puntje de zoveelste stap in de goeie richting. Als zondag nu ook op het terrein van het allesbehalve onklopbare FC Denderleeuw de helft van de buit kan meegepikt worden, ziet de toekomst er rooskleu rig uit. was afgezakt, heeft nu op nieuw Petegem en St.-Gillis Waas bijgebeend. Het feit dat de kentering, die reeds op Ge raardsbergen was waar te ne men, thans in twee winstpun ten heeft geresulteerd moet een stimulans betekenen om de come-back te realiseren. Tussen nu en het einde van januari mogen de Spartanen ook liefst vijfmaal voor ei gen publiek aantreden, en dit is toch een niet te onder schatten voordeel. Hopelijk zal de wilskracht die Tuneer en zijn maats tegen Petegem hebben geïllustreerd ook de Buggenhoutse voetballief hebbers aanzetten de plaat selijke ploeg in grote getale te komen aanmoedigen. Met de schaarse 200 toeschouwers, die zondag deze vierpunten- wedstrijd volgden, kan Sparta het immers bezwaarlijk rooi en. V.C. 4-1 1-1 2-0 1-4 2-0 2-0 0-0 4-0 PROV. JUN. E. Aalst - Deinze RC Gent - KAVD Lede - Ninove Zottegem Zele PROV. SCHOL. E Aalst - Deize RC Gent - KAVD Lede - Ninove Zottegem Zele JUN. G FC Denderl. - E. Aalst 1-6 Doggen - W. Moorsel 2-3 Edixv. - St.-Denderl. 0-4 Erondegem Mere 2-2 SK Aalst - Nieuwerk. 4-1 Welle Erembodegem 2-2 JUN. H Lokerse - Hamme 0-4 Herdersem Baasrode 1-3 SKGremb. -Sp. Appels 9-0 Berlare Lebbeke 3-2 RC Wetteren - Overm. 1-2 Wieze - Hofstade 1-3 SCHOL. I St. Denderl - E. Aalst 4-2 Terjonden - Eremb. 2-0 Nieuwerkerken - FC Denderleeuw 1-2 SCHOL. J Herzele - Erpe Massemen - Mere 0-4 1-0 SCHOL. K Herdersem - Gijzegem 4-2 Wieze - TK Meldert 5-1 Oudegem - RC Wett. 0-1 Wichelen - W. Moorsel 1-2 Schoonaarde - Sersk. 12-1 Schelleb. St. Wett. 1-4 SCHOL. L SK Gremb. - Opstal 1-7 Sp. Appels - Baasrode 0-4 KAVD - Overmere 2-0 Lebbeke Buggenhout 2-3 Robur - Heikant 2-0 SCHOL. N Kieldrecht - Hamme B 5-0 Hamme A - Verrebr. 1-1 KNAPEN A E. Aalst - RC Wett. 0-1 Schelleb. - SC Lokeren 0-3 St. Wetteren - Erpe 4-0 Heusden - Serskamp 2-4 KNAPEN C Beveren - Wichelen 6-0 SC Lokeren - Opstal 4-0 Lebbeke B Meerdonk 1-1 Rupelmonde-Lebbeke A 1-4 Robur Vraseie 2-1 Destelbergen - 'Baasrode 2-0 Baasrode dat vorige week voor eigen volk de duimen legde voor Balgerhoeke, moest nu ook een nieuwe nederlaag inkasseren bij Destelbergen. De gevolgen van de eerste seizoennederlaag lieten zich op Destelbergen flink aan voelen en het werd ook een minderwaardige vertoning, ook al kwam Maurice Coo- reman dicht bij een doelpunt. De ploeg miste echter zelf vertrouwen en de stootkracht bleef volledig weg. Verschil lende spelers in het midden veld blijken over hun beste doen, en dit vergemakkelijkt zeker niet de taak van de voorlijn, waar alles afge stemd blijft op Cooreman, die te Destelbergen met een spe ciale lijfwacht werd bedacht. Meteen kwam de zwakte van de andere aanvallers nog meer tot uiting en werd het de tweede opeenvolgende wed strijd zonder één Baasrode doelpunt. Gebrek aan zelfvertrouwen en konditie hadden ook verdere gevolgen. Heyndrickx werd uitgesloten en een paar an deren dreigen stilaan bij een zondag verplichte rust te ko men. Dit alles wijst er op dat Baasrode aan een min dere periode toe is. De in breng van enkele verse kraoh- ten dringt zich dan ook op. Dit mag voor Baasrode geen problemen vormen want reeds eerder heeft iemand als Ste vens beweezn opgewassen te zijn voor de taak. V.C. Naar verluidt ligt bet in de bedoeling van enkele oud-Spartaspelers om in Aalst een vijfde handbal- ploeg op te richten. On der impuls van de gebroe ders Verlée hebben reeds een vijftiental mensen (meestal ex-spelers) toe gezegd om volgend jaar voor de nieuwe klub uit te komen. D.D. Deze Hofstaadse biljart- klub, die haar lokaal in zaal 't Duifken heeft, zal volgend jaar met een 2-tal ploegen deelnemen aan de officiële kompetitie van de Aalsterse golfbiljartfedera tie D.D. Drie op zes De damesploeg van Den- derklub haalde drie pun ten uit drie ontmoetingen. Tegen de Vorstinnen won men met 3-6, op Duinen roosjes werd gedrawnd (5-5) en thuis verloor men met 5-10 tegen de Ladies uit Brugge. D.D. Drie onderafdelingen De wielertoeristenklub v. KSC Denderstreek heeft naast de Trekvogels uit Ede en de Dannyvrienden uit Aaigem nu ook een 3e onderafdeling. De Snel- trappers, een wielerklub uit Hofstade heeft zich de ze maand ook bij de Den derstreekjongens aange sloten D.D. Kampioen Mark Van Der Spiegel werd kampioen kader 47-1 in de excellentieklasse. In Hasselt versloeg hij al zijn konkurrenten op verbluf fende wijze. Zijn alge meen gemiddelde 21,27 spreekt voor zichzelf D.D. Opgegeven Eddy Van Der Meissche, reeds twee jaar nationaal kampioen bij de veldrij ders-studenten heeft zich in de titelstrijd te Lana- ken niet kunnen doorzet ten. Na drie ronden vruch teloos de forcing te hebben gevoerd werd hij door en kele konkurrenten ingelo pen en hij staakte dan ook moedeloos de strijd kort na halfweg. D.D. Knap debunt De piepjonge Rudy Van Impe, die pas sinds don derdag in het bezit werd gesteld van een BWB-li- centie deed een opgemerkt debuut in de veldrit for mule C te Aalst. Hij was tiende. D.D. Mooie zege Ford Aalst zorgde voor de verrassing van de achtste speeldag. Onze minivoet- ballers wonnen afgete kend met 7-1 cijfers tegen het sterk aangeschreven Rodenbach Roeselare. Mo menteel staat men zesde met acht matchpunten. D.D. Jreugdkalender zaterdag 11 en ZONDAG PROV. JUN. (10 u) Beveren - Lede SC Lokeren - E. Aalst KAVD - Zotttegem E. Zele - SNS PROV. SCHOL. (Iu30) Beveren - Lede SC Lokeren - E. Aalst KAVD - Zottegem E. Zele - SNS JUN. G. (10 u) E. Aalst - Denderh outem St. Denderl. - SK Aalst Haaltert - Doggen Nieuwerkerken - Welle Erembodegem-Erondegem (10u30) W. Moorsel - FC Denderl. (10u30) Mere - Edixvelde (10u30) JUN. H (10 u) Sp. Appels - Berlare Hofstade - Herdersem voor zondag 12 december 1976 Lebbeke - RC Wetteren Hamme - St. Wetteren Baasrode-Lokerse (10u30) Overmere - SK Gremb. (10u30) SCHOL. I (10 u) Eremb. - Ede (9 u) E. Aalst - Denderhoutem FC Denderl. - SK Aalst Kerksken - Nieuwerk. SCHOL. J (9 u) Mere - St.-L. Houtem Erpe - Borsbeke (lüu30) SCHOL. K (10 u) Gijzegem - Oudegem (9 u) RC Wett. - Schoonaarde TK Meldert - Wichelen St. Wetteren - Herdersem W. Moorsel - E. Meldert (9 u) Serskamp - Schellebelle (10u30) SCHOL. L (10 u) Baasrode - Lebbeke (9 u) Overmere - SK Gremb. (9 u) E. St.-Gillis - Sp. Appels Lokerse - KAVD Buggenhout - Robur Opstal - Berlare (10u30) SCHOL. N (9 u) Kruibeke - Hamme A Hamme B - Melsele (10 u) KNAPEN A (9 u) Erpe - AA Gent SC Lokeren - E. Aalst Serskamp - Schellebelle KNAPEN C (9 u) Opstal - Rupelmonde Lebbeke A - Klinge Meerdonk - Robur Vric nde nmatche n Wieze - Terjoden (chol. 9 u.) AA Gent - Wichelen (min. zaterdag 15u30) Serskamp - AA Gent (min. zaterdag 14u30)

De Voorpost | 1976 | | pagina 14