Winnikaanval in beste doen Punt kwijt OP KOP T.K. MELDERT LAAT PUNT TE SCHOONAARDE PUNT KWIJT LEIDER GEKLOPT S.K. Grembergen mag nu niet verliezen BAASRODE LEIDER Terjoden - Winnik 1-2 j 2 de Provinciale 3de Provinciale Schellebelle - Hofstade 1-1 Serskamp - Deftinge 3-1 Appels - Hooglede 3-3 E. Meldert - Moerbeke 1-0 Oudegem - Waasmunster 1-0 NA TIEN WEKEN E. Meldert Moerbeke 1-0 14de Provinciale Vt jy 8'* J K.K.S.F. VERBOND .15 Met een kleine score heeft Winnik afstand genomen van Ter joden. De bezoekende aanval heeft de Terjoden-verdediging tot eenj streng verweer verplicht. Eendracht liep tot 0*2 uit en dit was meteen: een voldoende winstmarge. Het openings- punt was wel een owngoal, doch Gheysens kon schier niet an ders dan bij de harde knal van' KerstenS de bal over eigen doellijn te werken. Onmiddellijk na de rust werd gezet. Leerens verdubbelde de de thuisploeg dan schaatma't gezet. Leerens verdubbelde de voorsprong. Terjoden zou daarna wel het merendeel der aanvallen voor zich ne men maar kon slechts het eerreddend doelpunt scoren. Het was de wederop'tredende Raemdonck die de bezoeken de doelman klopte. „De Win nik aanval heeft een grote indruk nagelaten. Ik mag ge rust beweren da het een der beste zoniet de beste aanvals- lijn van, de reeks is. Het trio Van Ginderachter - Kestens - Lievens speelt zeer beweeg lijk en weet ook iets van doelpunten maken. Daarbij worden zij gestuend door een knap middnveeld. De verde diging lijkt te nemen. Ik kan de bezoekende zege toch moeilijk weerleggen. Er dient aangestipt dat we noch tans niet met onze sterkZste opstelling in het veld kwa men. Suys niet helemaal fit, speelde toch een goed ewed- strijd. Terjoden had beslist betere rezultaten met een volledige ploeg. Momenteel hebben we met gekwetsten af te rekenen en met de be perkte kern waarover we be schikken is dit zeker een handikap". Tot daar de Ter joden-trainer Fons Lockefeer, die elf ook noodgedwongen verstek moest laten gaan. J.V.H. Schellebelle is zich dit sei zoen aan het ontpoppen tot de rekordhouder van de dnawns tegen Hofstade werd de achtste puntendeling sinds begin september geboekt. Uit één en ander resulteert dat de paarsjes, met slechts één enkele nederlaag op het pas sief, niet eens op kop van de klassering staan. Al is de ni- velering aan de top zich aan het voltrekken koploper heeft slechts drie schamele puntjes voorsprong op Kerk- sken, het nummer zeven. Het kampioenschap kan nog alle richtingen uit. Intussen ligt SOS, 16 punten tegen 18 voor de leiders, op vinkenslag. Zondagnamiddag zette Etien- ne Van den Abbeele Schelle belle reeds vrij vroeg op de goeie trein. Paarswit wekte de indruk de match rustig te beheersen en later gepast te zullen toeslaan, doch nog voor d© koffie stond een enigzins onlogische 1-1 op het bord. De tweede time was een maat voor nietsgeen van beide ploegen slaagde erin de be slissing te forceren. De getalenteerde doch vooralsnog erg onregelmatige zwart- witten hebben niet in de reservevoorraad moeten tasten om het nochtans niet te onderschatten Deftinge een toontje lager te laten zingen. De beslissing viel erg vroeg met doelpunten van Leus en Clinckspoor was het al na 20 min. 2-0. Heel even zag het er naar uit dat Deftinge nog een vuist zou maken voor de pauze weid de kloof tot 2-1 gereduceerd. Houben wiste negen minuten na rust alle on zekerheid weg hij scoorde een derde Serskamps doelpunt en daarmee wist iedereen dat de match gespeeld was. Serskamp heeft afgerekend met een rechtstreekse tegen stander. Njetj dat één van beide teams onmiddellijk in het titeldebat gemengd is, doch het kampioenschap is nog niet eens halfweg en er kan nog een en ander gebeuren. Zelfs het totaal wegdeemsteren van de teoretische kandidaten. .Anderzijds is de kloof tussen de middenmoot en de staart zo klein dat men zich geen fantazietjes mag veroorloven wil men niet gevaarlijk diep zakken. Te Appels was men zondagavond nog niet uitgepraat over de wedstrijd die men die dag speelde tegen Hoogeinde en op een gelijkspel uitliep. Het was hem vooral te doen om twee doel punten die op een verdachte manier tot stand kwamen. Het tweede en derde doelpunt var* de bezoekers zou volgens de iupporters op# een flagrante off-side zijn gescoord. Appels dat ie buitenspelval openzette moest nu toch ervaren hoe broos lergelijk wapen is. scheidsrechter of lijn rechter zijn tenslotte ook nensen die kunnen missen. Dit was zondag ook het ge- al. Toen de stand 2-2 stond cwam er een derde doelpunt lat vele supporters kwaad loed zette, maar hoe dan ok het was 2-3. Voor Ap- els had voordien een beste >e Groeve en een steeds bij ez aak zijnde Hendrickx voor wee doelpunten gezorgd, 'oorsprong die door de be- Dekers telkens ongedaan rerd gemaakt. Het was voor- J bij het derde doelpunt dat r heel wat deining ontstond chter de omheining daar ien van oordeel was bij de 'iparta-aanhang dat het doel- iunt niet geldig werd aange- ekend. Maar ref Hermans had niets abnormaals gezien en ging met zijn lijnrechter akkoord doelpunt. Bij rood wit zweerde men dat minstens twee bezoeekrs in buitenspel positie liepen. Nadien kon Sparta deze achterstand dan toch ophalen om met 3-3 cij fers naar de kleedkamers te trekken. Voorzitter Borms was tevreden over zijn spelers en die zich niets te verwijten hadden, in dergelijke omstan digheden kan men niet win nen verklaarde hij ons. Zon dag gaat men op bezoek naar Excelsior en indien wij daar spelen zoals hier tegen Hoog einde zit er iets in. Een der gelijke wedstrijd komt men toch niet iedere zondag te gen, gelukkig maar, aldus de Sparta-president. André. De overwinning van Een dracht Meldert in het top- nummer met leider Moerbeke heeft als onmiddellijk gevolg dat de spanning aan de top van de derde provinciale C fel is toegespitst. Men heeft nu een half dozijn ploegen in slechts een speling van drie punten. Dit waarborgt alles zins een spannend verloop van de huidige kompetitie. Uit het feit dat zich een half dozijn ploegen als het ware in een handdoek bevinden kan men ook afleiden dat de waarden zeer dicht bij me kaar liggen en dat nog alles mogelijk is. Terugkomend op de wedstrijd Meldert - Moer beke moet eerst en vooral aangestipt dat de thuisploeg een verdiende zege heeft ver worven. Meldert was tech nisch de beste ploeg. Het bracht betere kombinaties, verwierf een haast doorlopend overwicht inzonderheid na de rust en was gevaarlijker in de aanval. De overwinning werd vastgesteld door Wil- fried Van Royen die na een goede voorbereiding van Creygelmans de bezoekende doelman met een vijfentwin- tigmeterknal klopte. Meldert werk ook een paar keer ge remd door een scheidsrech terlijke beslissing terwijl ook een doelpunt "iet werd ge valideerd. Dveraert moest slechts een paar keer op de proppen. De Eendracht-doel- man pareerde een paar goed- gerichte schoten. Aan die 1-0 uitslag is Moerbeke zeker niet bedrogen uitgekomen. J.V.H. Dat rode lantaarn Waasmunster niet met offensieve bedoe lingen naar Oudegem zou /afzakken, was geen publiek geheim. Roodwit had vooral het veroveren van één puntje op het oog en heeft zich daar met man en macht voor ingezet. Een en ander belette niet dat de filosofen de illusie van de heidebewoners vrij vroeg aan diggelen knalde opportunist Steeman nam na een kwartier een fraaie voorzet van Mare Mouton over en scoorde. Wie verwachtte dat dit goaltje de proloog van een onuitgegeven festival zou worden, ver giste zich Oudegem bleef domineren maar vond geen gaatje meer in de wanhopig tegenspartelende Waasmunster defensie. Ook na de citroentjes mocht de bordjesman geen enkel keertje meer de ladder op, al kregen zowel Baert als Steeman en Mouton nog doelkansen. Hoe ook al draaide het °P een Arsenalscore uit, die 1-0 volstond om blauwwit in de gele trui ti tillen want zowel Excelsior, Stekene als Vrasene lieten een steekje vallen. Slechts runner-up Sint- Pauwels hield tegen het nu totaal weggeveegde Kruibeke de volle buit thuis. Eén punt voorsprong op de onmiddellijke achtervolgers heeft Oudegem nu. Het moet die leidersplaats nu niet ten allen prijze willen verdedigen, want dan doopt het mis iedere zondag is er een nieuwe match en het is in die optiek dat men nog meer dan de helft van deze kompetitie moet aanpakken. In het tegenovergestelde geval wordt het een uitputtingsslag waarin van de zenuwen te veel wordt geëist. Gedekontrakteerd, doch met de Inzet van alle krachten de komende opdrachten aanpakken moet voor koploper SK Oudegem de gouden stelregel zijn, Een puntendeling en metéén ook enig optimisme in de Grembergse voetbalmiddens. Een hoogstaande partij voetbal is het wel niet geworden, maar toch waren de Gremberge- naars minstens de evenknie van hun kollega's van Excelsior Sint-Niklaas. Deze kwamen wel eerst °P winst, maar een kopbal van Van Den Abbeele bracht de gelijkmaker en meteen de eindstand op het bord. Zondag moet S.K. naar Gerda St.-Niklaas. Deza ploeg staat op de derde laatste plaats met drie punten meer op het aktief. Kan S.K. in het Waasland voor de verrassing zorgen en meteen de; Klaasjes tot op een punt naderen, dan is het laatste woord wat de degradatie betreft nog niet gezegd. Verliest S.K. daarentegen, dan wordt een kloof van vijf punten geslagen. Met nog zestien kompetitiewedstrijden voor de boeg is clat nog geen onoverkomelijke hinderpaal maar dan stemt het toch al tot nadenken. Niet verliezen is dan ook de opdracht van het jeugdig S.K. Grembergen D.M.E. 'Ven paniek in de Grembergse verdediging (SK Grembergen - Excelsior 1-1) (HVC) HEIK.IXT - BOOXWIJK 2-0 Na tien speeldagen onderbre king is de Heikant erin ge slaagd nog eens te winnen. Het werd geen konfrontatie uit het bovenste schof, maar er zat genoeg animo in om de aanwezigen waar voor hun gelde te bezorgen. Er waren verschillende po gingen om de stand te ope nen, maar uiteindelijk was het Gerard Vermeir die de 1-0 op het bord bracht. Na de koffie drukte Boonwijk tij delijk maar vooraan was er gebrek aan afwerking. Een schot van Danijs veroorzaakte een gevaarlijke situatie voor keeper Van Doorselaer. Het was uiteindelijk De Kegel, die 10 minuten voor het inruk ken een soloren met een 2e doelpunt besloot. (B) Jean-Pierre Creygelman tracht de bal voor de aanstormende Moerbeekse doelman Ver- boven tegen het net te tikken (E. Meldert - Moerbeke 1-0) (JM) Tot de niet verwachtte uitslagen van de jongste komepitie- dag behoort het gelijkspel dat T.K, Melderi bij Schoonaarde verwierf. Het verlies van d« halve inzet heeft voor de co- leider wel geen verstrekkende gevolgen - de kompetitie duurt nog lang - maar toch mag Meldert niet veel puntjes te grab bel gooien. De wedstrijd had bij de rust nochtans in het voordeel van Thor Kokerij beslist kunnen zijn ware het niet dat zijn voorspelers een paar prima kansen naar de bliksem had den getrapt. Meldert leidde wel met 0-1 door een doel punt van Saegerman en die rekening viel voor de thuis ploeg nogal goedkoop uit. Schoonaarde zou op gelijke hoogte komen dank zij een strafschop die door de gas ten fel werd aangevochten. Het was op aanwijzen van de lijnrechter dat de scheids rechter, die echter geen hands had gezien, de zwaarste sank- 'tie toepaste. Schoonaarde liet de kar.s niet ontglippen en dit was meteen de eind stand. Een ander verrassend rezultaat werd door Eronde- gem voor mekaar getrapt. Erondegem klopte Herdersem op eigen bodem. Het gebrek aan afwerking heeft de thuis ploeg. die zeker niet onaardig voetbalde, de zege gekost. In de eerste speelhol ft had Herdersem zijn tegenstander met een paar doelpunten in het krijt kunnen zetten. Beurtelings kwamen Mare Schepens en Paul De Ridder oog in oog met de bezoeken de doelman doch faalden bij de laatste stoot. In de 15e minuut was Olympia naar de leiding geklommen dank zij een door Eddy Cornand feil loos genomen strafschop. Deze zware sanktei was voor geen betwisting vatbaar. Hét was een schoolvoorbeeld van pnalty. In de tweere periode schonk Mare Schepens de thuisploeg, die de beste kom binaties op de grasmat legde, nieuwe hoop door de stand in evenwicht te brengen. Her dersem werd echter geklopt door een own goal van Ver- beke. We kunnen over de wedstrijd niet heenstappen zonder de loftrompet te ste ken voor de Erondegem doel man De Groot, die een paar halve wonderen verrichtte en de thuisploeg van minstens een gelijkspel hield. Doggen won tegen een onmondig Ede. De bezoekers lagen immers nooit onder. Wat meer is ze konden de Doggen verdedi ging meermaals onder een felle druk zetten maar in de afwerking liep hei telkens iris. Bij de rust luidde de stand 2-0. Het was Jan De Greve die Doggen op veilig heid zette. Bij het openings- punt werd hij in het straatje gejaagd door Christiaens en besloot zegevierend. Daarna werd hij in de fatale zone foutief gestuit. Hij zette de elfmetertrap om. Ede zou dan in het uur na menige lovenswaardige poging toch de eer redden langs zijn inge komen spelertrainer De Smet. Wieze dat nog steeds een paar titularissen moet mis sen kon het niet bolwerken bij Masscmen, terwijl Gijze- gem zich te Bavegem onbe twistbaar de sterkste toonde en dit ook met doelpunten dik in de verf zette. In de vierde provinciale reeks F had St. Gillis een uitschie ter in de wedstrijd met Ek- saarde, terwijl Boonwijk hét liet afweten te Heikant. Ap pels zorgde voor een stevige oppositie te Meerdonk dat slechts een krappe zege haal de. Opstal speelde te Rupel- monde zijn beste wedstrijd van het seizoen. Het verloor echter, zij het met klein ver schil. JIV.H. F -- - ;ü- -V». Dit schot van speler-trainer Van Keirsbilck werd op het nippertje door de Erondegem- defensie afgeweerd. Herdersem verloor met het oneven goaltje. (JM) De derby tussen leider Baas rode en F.C. De Dammen Dendermonde bracht niét volledig wat er van verwacht werd. Dendermonde diende een paar basisspelers te ver vangen zodat het verdedi- gingskompartimeni nogal zwak uitviel. Leider Baasrode diende zijn keeper te missen maar de overwinning kwam nooit in het gedrang. SK Dendermonde overtuigend winnaar kwam nooit in hei gedrang. S.K. Dendermonde overtuigend winnaar van Ze veneken, is nu opgerukt naar de tweede plaats. S.K.D. is beslist op weg een prachtig seizoen te lukken. St. Anna Hamme maakte er doeltjes- kermis van tegen rode lan taarn Reinaert en vormt sa men met S.K.D. de enige bedreiging voor leider Baas rode. Ook Appels speelde zich in de kijker door hét goed gerangschikte Destelbergen kansloos te laten terwijl Schellebelle eens te meer het onderspit moest delven met zware 2-6 cijfers. En wat -ge zegd van Overmere dat met 9-1 de schotvaardigste ploeg van de zondag was. Volgende week gaat leider Baasrode Hamme in eigen vestiging be kampen. Is de kampioen dan reeds gekend BAASRODE F.C. DE DAMMEN 4-1 Via een onrechtstreekse vrij schop opende R. De Brae- ckeleer de stand. Kort daarop maakte De Sitter er 2-0 van. Een hoekschop werd op een ongelukkige manier door de bezoekende doelman in eigen netten verwerk i. Een derde treffer, nog voor de rust. ontnam alle moed aan de be zoekers. Tijdens de tweede helft verliep de pari ij even wichtiger. Het was niettemin Baasrode dat langs De Brae- ckeleer de voorsprong tot 4-0 opdreef. F.C. Dammen redde op de 78e minuut de eer langs F. De Feyter. Sportieve wedstrijd met een toch wat te sterk uitgedrukt eindre sultaat. UITSLAGEN S.V. Oostakker Doorselaar1 Appels Destelbergen Baasrode Dammen Dendermonde St. Anna Reinaert Schellebelle S.K. Oostakker Overmere - Patro Boy S-K- Dendermonde Zeveneken EVA 2-2 3-2 2-6 9-1

De Voorpost | 1976 | | pagina 15