uw woon®] HJ Vrije Tribune DE ERPSE GEVANGENISCEL STAAT VOL BOEKEN WORDT «KANTINE ZANDBERG» SPOEDIG AFGEWERKT 2 - 10-12-76 - De Voorpost Wij zijn niet de enigen om de tewerkstelling in eigen streek een der bijzonderste problemen te noemen van het nu «groot» geworden Aalst. De problemen of dis- kussies daaromtrent de jongste weken in drie Aalsterse ondernemingen interesseren ons dus ten- zeerste. De direktie van de Textiel- ververij «Teinturia» maakte zich kwaad omdat een weekblad had geschreven dat de tewerkstelling zou verminderen. De direktie heeft waarschijnlijk angst dat sommige werknemers het bedrijf zouden verlaten. Zij wil dat er op gewezen wordt dat het bericht on juist was. Dit is haar goed recht, maar de afhankelijk heid van het bedrijf ten- overstaan van bepaalde om standigheden kennend, menen we dat het nog veel beter ware, dat de direktie in kwestie aan de werkers in blok zwart op wit de waar borg zou geven dat behoud en ontwikkeling voor wei- paalde tijd verzekeren. De beheerders van het belang rijkste Aalsterse bedrijf «G.R.Amylum» hebben de jongste tijd reeds twee maal niet alleen de vakbondsver antwoordelijken, maar ook de verkozenen en partijlei ders van het Aalsterse over bepaalde moeilijkheden onderhouden. Eerste pro bleem, het gevaar van de inplanting van een gelijk aardig bedrijf in de Kem pen, terwijl er reeds voor bepaalde produkten scher pe konkurrentie bestaat. Tweede probleem, de poli tiek door de Belgische rege ring en de Europese Ekono- mische Gemeenschap ge voerd inzake prijzen van maïs en granen, met daar aan toegevoegd, een kam- pagne die door de traditio nele suikernijverheid op ba sis van bieten zou gevoerd worden tegen de suikerpro- dukten door «Amylum» op de markt gebracht. De bonneterie Bosteels (handelsmerk «du Pare») kwam in het nieuws door vermindering van de te werkstelling ondermeer vanwege de invoer van goedkopere Italiaanse pan ty's door de firma zelf. Ver der is er in Europa 45 overkapaciteit. Het aantal personeelsleden daalde van 1100 tot 685. Bosteels heeft nooit geantwoord op een gerucht als zou de firma in Tunesië investeren. De vak bonden hebben naar ons weten nooit openbaar ge reageerd. De tewerkgestel- den stempelen om de beurt Ze werden nooit over de wa re stand van zaken inge licht, en er is vanwege het ene en het andere een ge forceerde afvloeiing van personeel ontstaan. Bij kommentaar in de pers wordt ook al eens gewaagd over de wenselijkheid of noodzakelijkheid van over heidssteun Het is onmogelijk in een kort artikel alle zijden van de gestelde problemen te behandelen. Maar het valt al onmiddellijk op, dat het ge mis aan volwaardige, ge waarborgd objektieve infor matie, wel een der bijzon derste aspekten is - zoniet het bijzonderste - van de gestelde kwesties. Op een vraag van onze nationale voorzitter en volksvertegen woordiger Luis Van Geyt, omtrent nadere gegevens over Siemens, antwoordde de minister Van Ekono- mische Zaken, dat het ver strekken van bepaalde in lichtingen verboden is Maar het is bijna tweehon derd jaar na de Franse bur gerlijke revolutie voor Broe derlijkheid. Gelijkheid en Vrijheid, niet verboden honderden en zelf duizen den werkers, zonder dewel ke een miljard frank geen centiem aan dividenten op brengt, omtrent hun recht op weik, hun levensmoge lijkheden en hun toekomst, in zorg en bekommernis te laten leven en zelfs machts- willekeurig of te danken. Het is al evenmin verboden, terecht of niet,-met of zon der politiek invloeden, over heidsgelden in de wacht te slepen, uit ieders zak en met dewelke eventueel nut tiger initiatieven kunnen ge nomen worden. Ook inzake tewerkstelling. Wij zullen er ons zeker niet bij beperken te zeggen dat het kapitalis me zijn onbekwaamheid be wijst. Wij zijn in bepaalde gevallen voor overheids steun. Wij zijn absoluut voor sociale en politieke druk uit achtergebleven of industrieel ontmantelde ge westen. Maar wij menen dat de overheidsgelden er niet zijn om de gevolgen van een idiote Europese politiek, of van het uitsluitend op flinke winsten gerichte scheppen van overkapaciteit te dra gen. Wij menen eveneens, dat noch de vakbonden, noch de verkozenen zich kunen of mogen inzetten zonder dat de kaarten open op tafel (iggen. Dit is niet alleen een kwes tie van fatsoen of van het vertrouwen vanwege de le den of kiezers. Het is ook een kwestie van efficaciteit. Het geval Siemens, waar niettegenstaande miljarden aan overheidssteun en be stellingen duizende werk plaatsen bedreigd zijn, be wijst dit overdadig. De uitleg ligt in een kwali teiten verandering van het denkeaen het ingrijpen. Ray De Smet MEER AANDACHT VOOR HET MENSELIJKE DAN VOOR HET TECHNISCHE Als partij hebben we hier in de voorbije weken onze voornaam ste politieke opties voor het toekomstig beleid van Groot- Aalst bekendgemaakt. Daarbij hebben we bepaalde prioritaire programmapunten gesteld en in de eerste plaats de organisatie en de werking van dé stedelijke diensten met het oog op de fusieproblematiek. Voor de PVV is het duidelijk dat alle inwoners hun eigenheid moeten kunnen bewaren in een ver trouwde omgeving en dat alle delen en inwoners over dezelfde en ruime mogelijkheden voor dienstverstrekking ter plaatse moeten kunnen beschikken. Hoe het ook via technische rapporten wordt vooropgesteld blijft om het even indien het oplossingen zijn gericht naarde mens. Maar niet alleen de technische zijde noodzakelijk voor de goede werking van de administratie van de stad is belangrijk. In deze moeilijke sociaal-economisch periode is vooral de optie voor de econo mische expansie (in de ruimste zin nijverheid, handel, land- en tuinbouw) belangrijk omdat ze één van de factoren is voor de tewerkstelling. Veeleer moet hier naar uitgekeken worden dan naarde wijziging of niet van de straatnamen. Maar ook de sociale politiek die morgen zal worden gevoerd is zeer voor naam. En ook deze rubriek moet in zijn ruimste context worden gezien en ik denk hier maar aan de sociaal zwakkere categorieën en aan de woningbouw. Wat dit laatste betreft dienen duidelijke gedragslijnen te worden getrok ken en dient ook aandacht te worden besteed aan een moge lijke verhoging van de tewerk stelling door een actieve bouw- politiek. Bij de fusie doen zich daarvoor enorme mogelijkheden voor, te meer dat deze coalitie vertrekt met delen die de stad toekent, en waar een groep, de begunstigden, zeker een deelna me in de kosten kan betalen, om groepen die in moeilijkheden zijn een minder zware last op te leggen. Het ganse beleid moet ook hier steunen op een solidari teit van de sterkeren ten voordele van de zwakkeren. Deze laatste groep is trouwens in zijn verdediging fel gehandikapt omdat hij niet altijd aanwezig kan zijn bij de inspraak en de besluitvorming. Daaron- moet de meerderheid vooral meer waken over het menselijke, dan over het technische, en bureau cratische in een stedelijk geheel dat groter wordt. Daarin slagen is trouwens de fusie doen lukken. Diane D'haeseleer MEER STEUN VOOR VLAAMSE TEXTIEL- en KONFEKTIENIJVERHEID, DRINGENDE OPGAVE VOOR ALLE VLAAMSE POLITICI Een van de meest dringende en belangrijke opgaven voor alle Vlaamse politici is het ontwerpen van een doeltreffend programma voor steun aan de Vlaamse tex tielnijverheid. Dit typisch Vlaams probleem een oplossing geven is één van de meest dringende so ciale opgaven voor onze Vlaamse politici. Wij kunnen onmogelijk verder lankmoedig blijven toezien hoe één van onze Vlaamse sekto ren verder afgetakeld wordt en duizenden en duizenden Vlaamse arbeiders en bedienden met de re gelmaat van een klok de straat worden opgezet. Dit in naam van een zuiver libera listische handelspolitiek van vrij handel en van afbouw van onze douanegrenzen aan de grenzen van de Europese gemeenschap. Wanneer ergens de arbeiders, be dienden en werkgevers gemeen schappelijke belangen hebben en dus ook aan hetzelfde zeel zouden moeten trekken, dan is het op het vlak van de verdediging van de tewerkstelling en van de be staanszekerheid in en rond de tex tielnijverheid. Enkele cijfers De aftakeling van de textielsektor is reeds lang aan de gang. De laat ste jaren verloopt de ontmanteling echter steeds sneller. Deze gaat gepaard met een enorme stijging van de invoer van textielwaren uit landen die vaak niets met ontwik kelingslanden te maken hebben, zoals Hong Kong en vele Oost bloklanden, die de textielproduk- ten vaak aan dumpingprijzen op onze markten gooien. Sedert '58 gingen in de EEG zo wat 700.000 arbeidsplaatsen in deze sektoren verloren: de laatste jaren (van '72 tot '75) was dit al leen reeds 400.000! In België kende men sedert 1958 een teruggang van 70.000 arbeid splaatsen in deze sektor. De importstijging bereikt ander zijds rekordhoogten: zo bv. tonen recente statistieken voor Frankrijk aan dat tussen '74 en '75 de invoer van hemden en T-shirts toenam met 57%, deze van dameskousen en sokken met 156%, deze van pullen met 115%! Bij de enorme importstijging die, zo we ze laten verderwoekeren, zelfs de gezondste Belgische be drijven zal kapotmaken, voegt zich een ander probleem, name lijk dat van de overdreven winst marges voor de distributie. De abnormaal hoge invoer is nooit de verbruiker ten goede gekomen: goederen ingevoerd tegen de helft van de Belgische prijs worden slechts 5% goedkoper verkocht. Maatregelen noodzakelijk Alle noodzakelijke maatregelen ter bescherming van onze Vlaamse textiel- en konfektienij- verheid en van de tewerkstelling in deze sektor dienen dringend genomen. Zowel op het nationaal als op het Europees niveau dient opgetreden. Zowel arbeiders, bedienden als werkgevers uit deze sektor dienen samen hun invloed te Brussel aan te wenden om tot een politieke koerswisseling te komen. Teoretisch gepraat is steriel, al leen daden kunnen nu nog een op lossing brengen! Vooreerst stelt zich het probleem van de invoer van produkten aan dumpingprijzen: deze praktijken, in strijd met de Europese konkur- rentiewetgeving. zijn een vol doende grond om ook de Belgi sche overheid een grote hande lingsvrijheid te geven ter be scherming van de eigen industrie. Vervolgens is er de invoer uit zo genaamde ontwikkelingslanden als Hong Kong, waarskrupuleuze kapitalisten de arme bevolking exploiteren en vervolgens onze eigen textielindustrie komen ruïneren. Bij dergelijke praktijken is niemand gebaat, en men zou zo'n import dan ook niet langer moeten aanvaarden! Helemaal wat anders is de import uit de echte ontwikkelingslanden, waarmede de EEG het akkoord van Lomé mee gesloten heeft. Blijft finaal het probleem van de te grote winstmarges. Deze over dreven marges schaden direkt én de industrie én de konsument om dat ze een versmachtend effekt hebben op de markt. Een aange paste prijspolitiek moet hier dan ook én de industrie, en de konsu ment, én de tewerkstelling ten goede komen! Martin HUTSEBAUT Pol. sekr BSP-Aalst SOCIAAL-EKONOMISCHE TOESTAND Hetjaar 1976 loopt ten einde. Wa ren de eerste maanden van hetjaar op sociaal-ekonomisch gebied hoopgevend, de toestand van de laatste maanden voorspellen een slecht 1977. De twee grote doel stellingen van deze regering bij de aanvang van het jaar 1976 waren de vrijwaring van onze koop kracht (inflatiebestrijding) en de bevordering van de tewerkstel ling. Bij haar eerste hoofdobjek- tief heeft de Belgische regering sukses gekend. De Belgische frank heeft verschillende spekula- tieve aanvallen met sukses kun nen afweren en het inflatiepercen tage is merkbaar gedaald. De ver schillende maatregelen van de re gering, o.a. de Herstelwet van 30 maart 1976, en de internationale ekonomische evolutie hebben het indexcijfer van januari 1975 van 15,6% (op jaarbasis) doen dalen naar 7,6% (op jaarbasis) in no vember 1976. Deze gestadige vertraging van het inflatieritme heeft onze konkur- rentiepositie reeds verbeterd. In de E.E.G. is het enkel Duitsland dat een lager inflatieritme kent (3,8%). Landen als Nederland (8,8%), Frankrijk (9,9%), Dene marken (13,4%), Groot- Brittannië (14,7%) en Italië (20,1%) kennen merkelijk hogere inflatiecijfers. Dit is dus een plus punt voor onze regering. Inzake het andere hoofdobjektief, de tewerkstelling, boekt de rege ring minder winst. Waren de vooruitzichten begin 1976 roos kleurig, de huidige evolutie baart opnieuw veel zorgen. De regeringsmaatregelen tegen de jeugdwerkloosheid (o.a. de jon- gerenstages) schijnen geen on verdeeld sukses te kennen. In het regeringsplan (een nieuwe her stelwet?) voor 1977 zou hier spe ciaal aandacht moeten aan ge schonken worden. Zonderde pro blemen als de koopkracht van onze munt, de overheidsuitgaven, de verdediging van de Belgische frank, de gewestvorming, de eti- sche problemen, enz.te ver waarlozen, moet de regering de werkloosheid trachten in te dij ken. Dit wordt alvast, in het licht van de slechte vooruitzichten voor 1977, geen gemakkelijke opd racht. Roger Van Keymeulen, Lid van het arrondissementeel Partijbestuur. POLITIEK EN SPORT «Zeg niet dat politiek U niet interesseert; politiek speelt een Grote rol in uw leven.» Laat ons maar eens praten over sport....en politiek. Wat heeft de Sport met politiek te zien? Op het eerste zicht zou ik zeggen niets....maar direkt daarna denk ik aan die Super-prestatie op de Olympische spelen...hoe de lan den daar met hun atleten onder elkaar wedijveren en ergens in de Gouden medailles soms meer de bekroning zagen van hun politiek systeem dan van de atleten zelf. Natuurlijk klopt dar iets niet...maar toch ontkomt niemand aan dat onbehagelijk gevoel dat in die Olympische toplanden meer voor de sport wordt gedaan. En dan mogen we ook die oude Romeinse spreuk «Brood en Spelen» niet vergeten...de ma nier om het VOlk «kalm en tevreden» te houden. Sport wordt dus zeker zo wel nu als vroeger gebruikt als Politiek rekianiemiddel. Dat moet echter niet noodzakelijk een negatief effekt hebben. Het bouwen van sportcentra, de aanleg van sportterreinen zal zeker de sportbeoefening in een stad stimuleren. Belangrijk is vooral de bevolking bewust te maken van de noodzaak van de sport; hen te leren inzien wat gezonde sport in feite is: een regelmatige fysische oefening die ons lichaam harmonisch laat ont wikkelen en in goede konditie houdt. Gunstig kan het element spel hierbij meewerken zolang de nadruk ligt op ongedwongen en prettig bezig zijn alleen of met anderen. Zodra dit sportieve spel gaat evolueren naar een serieuse krachtmeting bestaat het gevaar voor een gewrongen - uitputtende inspanning. Hierbij hangt dan veel af van het soort spel en van de mensen die het beoefenen. De internationale voetbalwed strijden. de grote wielerkoersen zijn een sprekend voorbeeld van op prestige en geld gerichte prestaties...het zijn inderdaad nog alleen «spelen» die de toeschouwers in spanning hou den en daarin ligt dan ook hun enige verdienste; met gezonde sport heeft dit nog weinig te zien. Wat wij dan zouden wensen? Wel dat veel meer mensen en zeker de jeugd de eenvoudigste sporttakken zouden herontdek ken een flinke wandeling, een «rustige» fietstocht of een zalig halfuurtje in het water. En we hebben nog plaats om te wandelen, meer dan de meesten vermoeden; fietspaden zijn ech ter een zeldzaamheid en hieraan moet dringend verholpen wor den.... en de zwembaden...wel om bij de Groot-Aalst te blijven; ere wie ere toekomt: het «oude» zwembad van Aalst is nog steeds het best verluchte van de streek, de T is er ideaal en ge kunt er tenminste je winterjas en laarzen gerust in je kabine achterlaten, e de konkrete plannen van een tweede zwembad zal er ook meer ruimte komen en laat ons hopen een geschikte uurregeling voor de werkende bevolking. We willen hier niet de andere sporten in discrediet brengen... zeker niet. Alleen willen wij er op wijzen dat naast het bouwen van sportcentra het stadsbestuur de belangrijke taak heeft om onze bevolking sportief te leren leven... Aan u, jonge schepenen, het woord en de daad! Dr. Anny Dierick KOMMISSIE VOOR STRAATNAMEN In de vorige «voorpost» las ik over het ontwerp voor dCitere verandering van straatnamen die in Groot-Aalst anders ).L.V tweemaal zullen voorkomen. Vergezochte combinaties worden er uitgebroed, en telkensfcizich volledig andere motieven worden er aangevoerd om de straat eeds en dat dorp of dié gemeente een nieuwe naam te geven: dan is oor E het hat aantal inwoners dat primeert, plots is het weer de vi historische waarde van de naam. De historische waarde van prak eeuwenoude benamingen als Kapellestraat en Hoogstraat te toori Aalst wordt blijkbaar over het hoofd gezien. Waarom dan de Kattestraat niet meteen opnieuw in leopold li-straat omvormen? Dan kan de Kattestraat te Moorsel blijven bestaan. Als er een Marktweg-Erembodegem, Marktweg- Moorsel enz. mag blijven, en eveneens zo voor Dopr... waarom kan dit kan niet zo voor alle dubbele namen? Er mag best een lead Hoogstraat-Aalst en een Hoogstraat Hofstade zijn. Waarom het moeilijk maken, als gemakkelijk ook gaat? De kommissie kan er nog een schepje bijdoen door de nwei wapenschilden der verschillende gemeenten af te schaffen en ieke een gemeenschappelijk kunstmatig wangedrocht in de plaats iei te fabrikeren. Voorwaar, er zijn belangrijker dingen te aatsi veranderen in onze nieuwe gemeente! jjke JAN LOUIESjdere rem joah 'ensl prek Rotti ritm loltz lit tei 4v. Vervolg van bl2.1 DE HOUDING VAN DE RLJKSINSPEKTEUR We vernemen dat de rijksinspek- teur al een paar jaar geleden ge wezen heeft op de kleine ruimte in de zaal PAX. Het lag niet in zijn bedoeling door deze vinger wijzing, een verwijt te sturen aan de initiatiefnemers. Daarentegen wilde hij de plaatselijke biblioteek in zijn groeiende belangstelling stimuleren. «Hier steekt immers de bron voor een reële kuituur spreiding», verklaarde hij ons. «De dorpsbiblioteek voldoet aan vier fundamentele taken: doku- mentatie, informatie, ontspan ning en opvoeding». «We hebben veel bewondering voor de men sen, die week na week gratis, be langeloos en voor niets klaarstaan om een boek te bezorgen aan stu dentlief (om zijn schoolwerk te stofferen), om gezonde winte- rontspanning te bieden enz. Zulke mensen lopen momenteel niet dik meer in onze samenleving»voegt hij er nog aan toe. DE KAPEL VAN HET KLOOSTER De beheerraad van zijn kant rea geerde positief op de suggestie van de inspekteur. Men ging uit zien naar een ruimer lokaal. Hun oog viel op de kapel van het kloos ter. De zusters zijn inderdaad be reid gevonden om hier de biblio teek onder te brengen. Aan de Bo- termelkstraat is er een nieuw te huis voor ouden van dagen in aan bouw. De ruwbouw is er nage noeg afgewerkt. Maar toch zal het minimum nog twee jaar duren vooraleer het nieuwe tehuis volle dig zal geïnstalleerd zijn. Bijge volg moet men nog twee jaar ge duld oefenen om een uitgebouwde biblioteek te krijgen. GEEN OVERGANGS MAATREGELEN. WAT BRENGT DE FUSIE? We vroegen of er tot zolang geen overgangsmaatregelen zouden genomen worden, om aan de vraag van de bevolking tegemoet te komen. Momenteel staan we echter voor de fusie, en men vraagt zich af wat het nieuwe ge meentebestuur zal doen. Zullen zij zelf initiatieven nemen om eventueel een gemeentelijke bi blioteek op te richten? Naar ons gevoel zou dat geen kwaad idee zijn, alhoewel we niet op de hoogte zijn van de behoef ten daarover. Maar momenteel zijn de dorpsbiblioteken kristelijk geïnspireerd, alhoewel er in Mere en Bambrugge een «Davidsfonds»-etiket op hangt. We veronderstellen dat andersge- zinden dan ook moeilijk in die boekerijen terecht kunnen. Al is het maar omwille van een drem pelvrees. Men kan ook argumen teren dat de stadsbiblioteek van Aalst vrij toegankelijk is voor niet-Aalstenaars. Toch moeten er voldoende exem plaren voorhanden zijn voor een dergelijk ruim publiek: b.v. kinder- en jeugdboeken, hobby- en Nederlandstalige literatuur (domeinen die vrij veel gevraagd worden). In Erpe leeft men daaromtrent ook in een duistere situatie met zeer veel vragen, die slechts volgend jaar een antwoord kunnen krijgen. DE WAARSCHUWENDE VINGER VAN DE BISSCHOP Gezien de Erpse biblioteek een parochiaal initiatief is, ontsnapt men niet aan de binding met het bisdom. Vóór de verkiezingen heeft bisschop Van Peteghem van Gent een waarschuwing gericht aan de inrichtende overheid van parochiale biblioteken. Hij stelt erin dat er momenteel een tendens gangbaar is om de bibs te centrali- zeren in een gemeentelijke. Met de komende fusie is zo'n organi- zatie niet uit de lucht gegrepen. Bij wijze van voorbeeld citeren Iet t icad an c jank naa lieu len. De i gene nins litei 'Oil lanv ritm laai lerd Maj En ilijt de i we de Aalsterse stadsbibliott in 1970 is hier een fusie door voerd van de vrije initiatiev zowel de katolieke als de socia tisch geïnspireerden. Hierd vermijdt men dubbel werk soms wel dwaze konkurren Een goed gestruktureerde die kost enorm veel geld, maar loont dan ook de moeite gez men efficiënt kan werken en de minderheden van de bevolk aan hun trekken kunnen koi Het is die idee die aan de basis van een central izatietendens. De Gentse bisschop wil ech tj^ vermijden dat de kritstelijkc ins ratie door een eventuele opsl ping in de gemeentelijke biblio ken, zou teloorgaan Naarverl zou de waarschuwing van de schop gebazeerd zijn op enl negatieve voorbeelden in het leden. In Erpe gebruikt men ook dit gument om geen beroep te do om de medewerking van het meentebestuur. Zij kunnen de bondenheid aan het bisschopj lijk gezag ook zomaar niet wegc feren. GEEN SUIKERBED Iedereen mag er van overtu zijn dat een biblioteek behoort de minimumeisen van een plaat lijke kuituurspreiding, maar g(| enkel privaatinitiatief is in suikerbed geboren. Ze'moeten lemaal roeien met de financi middelen die er zijn. Ruimte vaak moeilijk te vinden, meeste jeugdbewegingen kamp met lokaalgcbrek. Ook de bib Erpe dus. Maar momenteel me ten we ons nog gelukkig ach dat er enkele mensen gevorx worden om deze service tot vandaag in stand te houden. Fei lijk moet het beter kunnen, m neem de parochiebiblioteek ce weg Wie zet de eerste stap tot een oplossing te komen? WILLY HOSTE! Vervoia van blz. 1 Het aantal supporters ver mindert sterk, wanneer het weer wat kouder of natter is. Bovendien moet men ook voorlopig nog de in komsten van de kantine der ven. NOG ANDEREZAKEN Om te beginnen zijn er de kosten die er moeten ge daan worden aan de reeds voltooide werken, maar waarvan het onderhoud uiteraard verwaarloosd werd Men maakte ons ook nog attent op enkele andere problemen die wel niet di rekt met de kantine te ma ken hebben, maar toch de accomodatie van het sport terrein in zijn geheel ten goede zouden komen indien ze opgelost geraakten. Stadsautobus nr. 2 komt voorbij het terrein. Het pas seren van zo'n bus is echter een heel probleem wanneer de auto's langs beide kan ten van de weg geparkeerd staan tijdens een wedstrijd. Zou het dus niet mogelijk zijn ook daar afwisselend parkeren in te voeren? Ook de verlichting op de Affligemdreef vanaf de Zandberg tot aan het vlieg veld (grens Meldert) werd onder de aandacht ge bracht. Men sprak zelfs van een «dodenweg». Men had ook graag gezien dat de ontbrekende populieren rond het voetbalplein zou den aangevuld worden. Wat het gebouw zelf be treft, vond men het wel een nadeel dat er geen berg plaats voorzien was voor het sportmateriaal (netten, kalk, enz..). Ook zou het geraadzaam zijn «tralies» voor de vensters te plaat- 'sen, daar het gebouw nogal dicht bij het voetbalplein ligt. SPELERS Voor de spelers zelf is het afwerken van het gebou uiteraard het meest drit gend. De kleedkamei waarin ze zich nu nog mo ten omkleden, zijn erg ve ouderd. En het is niet pli zierig.zicl) bij vriesweer ijskoud water te moete wassen. WERKEN SPOEDIG HERNOMEN? Van Schepen De Neve ve namen we inmiddels dat d afwerking van het geboui spoedig kan hernomen wo den. Ook hij betreurde fl vertraging in de bouwwei ken. De ramen echte moesten opnieuw in aanbe ste>ding gegeven worder vandaar het oponthoud Voor de betrokken spor verenigingen dus een hoop vol geluid Laat ons hope dat dit geluid niet voortijdi uitdeint. W.L

De Voorpost | 1976 | | pagina 2