DE VOORPOST DE VOORPOST DE VOORPOST A arnavalaffiche uit pakkerslapje Aalsterse flitsen STADSBESTUUR TIKT DOKTERS OP DE VINGERS! 2, 3, ;ARNAVALSTRIK: ÏTART! REGLEMENT: KARNAVALSTRIK Antwoordformulier KARNAVALSTRIK De Voorpost -10-12-76 - 5 gen telefooncellen, voor afbraakhuizen, op reklamepanelen, hter gefumeerd winkelglas, valt ze binnenkort weer te bekijken: de :uwe karnavalaffiche (en sticker inkluis) die poogt representatief te zen voor Aalst Karnaval. Dit jaar werd er enkel door het EStkomitee rond de tafej gezeten. Dure kosmopoliete grafici, met am en faam, werden geweerd. De laureaat die de rest van het twerperspeleton achter zich liet is m.i. het best geplaatst om die tte letters kracht bij te zetten en de sfeer van Aalst Karnaval uit te ralen: de toegekende 15.000 F gaan in de broekzak van Piet Louis een gat in de ijle decemberlucht sloeg zoals een 'spetteleir' dat zou >en. Het ontwerp werd verzegeld onder het motto 'Hoepelgemak uit kkerslapje' wat meteen de titel verklaart. ZOEK NIET IK VIND 1CASSO) zichzelf bijna kansloos htende genious-at-work Piet mis ziet zowat een uurtje voor afsluiting van de wedstrijd n kreatie op papier er wat tloos bijlopen, maar met een lar forse trekken- en halen van kleurstift herleeft het ventje - int dat is het - a.h.w. in een idere dimensie en ziet, een euw kreatuur wordt gescha- Piet kwam met een and-guignol ventje en over- on! Een harlecino. en kletsnat- klown zo uit de ballentent indaan. Een 'spetteleir'; om xnavalgroep Noig (piet is lid) maskotte voor dit en ilgend jaar te noemen, eigen- •ezlJk is dit een steunkaart in een tsenïeer nuttige en originele vorm. :n harlekijn in pannekoeken- ind die met een do-it-yourself :teem de beentjes hoog in de oreécht zwiert. te afp de affiche met knalgele niefhtergrond dus zo'n klown me pn ajuin in de aanslag. Over ppresentatieve Aalsterse sym- isstDÜek valt te praten. Het best dei tschikt lijkt Piel. en daarom e e iteraard aanwezig op de af eet che. de al zo gedoodverfde uin. Komen alleszins niet in tiei aanmerking: het Belfort en Dirk Martens, of noem hem de Zwarte Man. Deze twee hebben geen uitstaans met het Aalsterse karnavalleven al worden ze er toch clichématig voor gebruikt: ajuinwerpen gebeurd onder meer uit de Belforttoren en de Zwarte Man wordt in karnaval- schlagers luidkeels bezongen. Het gaat er voor de karnavalaf fiche in de eerste plaats om, de aandacht te trekken naar het evenement. Piet laakt ook som mige vroegere bekroond ont werpen waarin het estetische belangrijker werd geacht dan het karnavaleske. Meteen zitten we opgescheept met een ander prangend probleem: dienen er geen grenzen afgebakend waar uit de heren en dames grafici dienen te worden gerekruteerd? Waarom niet strikt beperkt houden tot de fusiegrenzen? Wat is een bekroonde Aalsterse karnavalaffiche gelayout door een Bruggeling? Ook is het stationair blijven van het ontwerpprocédé geen plus punt in het Karnaval-affiche patroon. Fons Borremans, win naar vorig jaar, bracht daar wellicht als eerste verandering in; al kwam deze affiche wel een tikkeltje te agressief over, een beetje een affiche met een Vuile Mong idioom. Vuile Mong en de Vieze Affiche. ZIET ZIJN SKEPTER ZWAAIEN Piet Louis is relatief laat begonnen met het uitwerken van zijn idee. Al zegt hij zelf dat er voor deze affiche niet veel nieuws nodig was. Wegens tijdgebrek, hij is momenteel civiele beschermer over onze vier windstreken, heet hij een ont werp van vorig jaar keuriger en levendiger uitgewerkt. Reeds drie ontwerpen had hij in het voorbije jaren ingediend waarop hij één vermelding kreeg. Twee ontwerpen waren ontstaan in schoolverband en de 'mannekes' van leraar Wellekens hebben hun sporen gelaten. De affiche wordt binnenkort ook gemini maliseerd tot stickerformaat zodat menig scholier zijn boe kentas kan tooien met het koloriet van de stift van Piet. De toekomstige prinselijke skepter wordt met stickers omwonden om door de majoretoverste vakkundiger te worden han- teerd. Piet stelt voor om een bekroonde affiche twee karnavaljaren te gebruiken, terwille van de grote financiële lasten die de begro ting nu al welig teisteren. De geldprijs wordt dan bijv. 20.000 F en de 10.000 F besparing kan dan ergens anders voor worden gebruikt. Zo, Piet's tweede revansj zat en r kan allen maar met veel lof worden over gesproken. En nu is het 24 uur in deze wilde decembernacht en Pietje keert bedwaarts en broerlief leest voor uit het Pal(p)ieterke... Tot niet geringe verbazing van de geneesheren, ontvingen ze onlangs een aanmanende brief vanwege het stadsbestuur. Er wordt aan de artsen gevraagd om voortaan een beetje voorzichter om te springen met het uitschrijven van werkongeschiktheid bij het stadspersoneel. In niet mis te verstane taal is er zelfs de bedreiging er de orde van geneesheren bij te halen. Alle dokters uit het Aalsterse ontvingen deze waarschuwende brief. Ook de geneesheren specialisten - zoals radiologen en anestesisten - die normaliter geen werkonbekwaamheids-at- testen afleveren. De brief werd bij de geneesheren zeer slecht opgenomen. In geneeskundige kringen is men met kommentaar nochtans zeer voorzichtig. Al stelt men duide lijk dat de getuigschriften steeds zeer goed overwogen worden alvorens ze af te leveren. Met deze getuigschriften heeft de geneesheer overigens meer last dan men denkt en bovendien is er de medische kontrole er ook nog. Men mag stellen dat men niet «zomaar» aan de lopende band ziektebriefjes gaat afleve ren. Een twistpunt bij deze attesten is o.m. de dag van aflevering en d datum wanneer de ziekte is ingegaan. In feite gaat he om een gemakkelijk op te lossen zaak met een redelijke verklaring indien men het even navraagt. Anderzijds is het daarom des te verwonderlijker dat het stadsbe stuur geen kontakt opgenomen heeft met de representatieve artsenvereniging van het Aalsterse waar praktich alle geneesheren bij aangesloten zijn. Alsnog is niet geweten hoe de geneeskundige kring zal reage ren op de brief van het stadsbestuur. De Voorzitter van de geneeskundige kring is overi gens met vakantie. Aan de dreiging van de «orde» stoort men zich niet zo erg. Bovendien, zo stelt men, hebben de dokters zich niets te verwijten. Vanwege het stadsbestuur is het op zichzelf een zeer merkwaar dige houding in sommigen zouden reeds verveeld zitten met deze ganse kwestie. En waarom niet meteen met de doelstelling en/ of bedoelingen van dit spel, deze krantenkwis, deze «Karnavalist-erger-je-niet -zoektocht» beginnen? ledereen klaar? O.K.... 1Dit karnavalspel gaat door onder de benaming «Kama valstrik». 2. ledereen mag er aan deelnemen, uitgezonderd de me dewerkers van De Voorpost, de juryleden en hun familiele den. De juryleden zijn: a) Roel Van De Plas, Voorzitter, hoofdredakteur van het inrichtend weekblad «DE VOORPOST» editie Aalst. b) Emiel Roggeman, verslaggever «DE VOORPOST» c) Frans Wauters, lid van het Stedelijk Feestkomitee. d) Karei De Naeyer, lid van de Prinsencaemere. 3. Tegen de beslissingen van de jury is er geen verhaal mogeiijk. 4. Het spel bestaat uit 8 Karnavalstrikvragen en 1 schif- tingsvraag. Onleesbare antwoorden worden automatisch als foutief geklasseerd. 5. De deelnemers mogen wekelijks antwoorden ofwel 1 globaal antwoord insturen. 6. De antwoorden moeten geschreven worden op een daan/oor bestemd antwoordformulier, afgedrukt in «DE VOORPOST» Het globale antwoordformulier verschijnt pas de achtste week. 7. 4 februari 1977 is de uiterste datum voor inzending. ADRES: «DE VOORPOST. Kamavalstrik Pontstraat, 64 9300 Aalst 8 De datum van de prijsuitreiking zal later in dit blad wor den gepubliceerd. 9. Iedere week zal het puntensysteem per vraag worden medegedeeld. 10. Er is slechts 1 antwoord per deelnemer toegelaten. FREK VANWEGE VANWEGE Wel, gewoon maar iedereen, die wil meespelen, klein en groot, jong en oud, aan 't zoe ken en 't napluizen zetten. Sommige vragen vereisen wat geheugenwerk, andere gedul dig kijken en noteren, weer an dere etfekes nadenken, som mige gewoon maar het spel meespelen. Een andere bedoeling: gedu rende acht weken het «Heilig «Vuur» aanwakkeren, karna- valolie op 't vuur gieten, de deelnemers de gelegenheid geven een kamavalstrikprijs (welke, zeggen we lekker NOG niet, maar 't is de moeite waard) te winnen. Wat hebben we nodig om er aan deel te nemen? Geduld, speurzin, humor, zin om mee doen, organisatietalent, fair play, een kamavalminnend hart, een uurtje vrije tijd per week, een dosis feeling om het dan weer niet te ver te zoeken. DE EERSTE VRAAG Aantal punten te verdienen of te verliezen: 12. In de tekening nummer 2 zitten twaalf fouten verborgen. Zoe ken dan maar! Duidelijk formuleren waar de fout zit en indien hët wat erge rend zoeken wordt, lees dan weer telkens de prettige wens die bij de tekening werd ge voegd. Vind je van de 12 fouten er maar slechts 5 of 8 of 10 of 11. Toch inzenden, ieder puntje telt. Vergeet niet: antwoorden op het daarvoor bestemde antwoordformulier in DE VOORPOST. De titel van dit spel mag je ook niet misleiden, we strikken een karnaVALmedespeler als win naar. We kamavalueren er de beste tussen uit. Het wordt geen VALSTR IK voor een man alleen. De oplossing mag best in een knusse zetel met twee tjes gezocht worden. 1 uurtje minder televisiegapen per week en we kunnen zeggen: «De kamavalstrikprijs of prij zen blij(ft)ven in de familie.» Veel karnavalstnksukses. frek Op 17 december wordt in de feestzaal van ons aller stadhuis de zeventiende sportlaureaat in de bloemen gezet. Deze keer komt de beurt niet aan een individu toe, maar wel -en da's ook eens goed- aan een sportvereniging ofte -klub. Amper dertig minuten vóór de prijsuitreiking zal het Aaisters Sportkomitee uit de voorgestelde kandidaturen een keuze maken en bet is dus pronostikeren geblazen uit de Kon. Adetiekklub Eendracht Aalst, Black Boys, Okapi, Bel Isolever, PC Alosta, Kon. Aalsterse Tennisklub en VK Blauw Wit. De bekroonde vereniging gaat naar huis met een artistiek-' perkament van de hnd van Monique Kieckens. Geen geldprijs dus maar dan toch ook een toespraak van Louis De Pelsmaecker over de sociale wetgeving m.b.t. de beroepssport- lui en ove de Olympische Spelen van Toronto (voor gehandikapten) en Montreal. Winnaar zilveren medaille «schermen», Frank Jesper, zal zijn bevindingen als gehandikapte in een vraaggesprek toelichten. Nog enkele weken en dan is het weer al karnaval dat de klok slaat. Eerst moet een karnavalprins '77 worden gevonden en daar is het stedelijk Feestkomitee momenteel mee bezig. Valabele kandidaten zijn minstens 21 jaar oud en bewonen de Groot-Aalsterse grond. Zij die straks de skepter menen te kunnen hanteren kunnen zich schriftelijk richten aan het sekretariaat van datzelfde komitee en wel, op het stadhuis, bureau 1 (tel. 053/21.57.51). Op 14 januari wordt in de Keizershallen de préselektie gehouden. De bloemenfeeverkiezing indachtig is de idee dat het alleen maar beter kan, een prikkel om mee te doen. Ondertussen is ook reeds de karnavalaffiche gekozen die de stadsramen zal sieren en het strak wereldbefaamd folkloristisch gebeuren zal aanprijzen. Dit jaar steekt Piet Louis de pluimen op de hoed. Eenentwintig kollega-artiesten zullen hem naast de geldprijs ook de nieuwe pluimage benijden. In vergelijking met verleden jaar is zijn ontwerp alleszins een stuk aantrekkelijker. Vandaar ons applaus... Deze week (meer bepaald op woensdag 8 december) vergaderde het Aalsterse Dirk Martenskomitee om statutair te voorzien in de vervanging van het onlangs overleden lid Pater Kamiel Heireman. Bij het ter perse gaan van deze flits is het resultaat van deze moeilijke opdracht nog niet bekend Volgende week meer hierover. De jongste gemeenteraad ging unaniem akkoord in het aanvaarden van heel wat leningen. Uit de bijna twintig leningen noteren we deze voor het leveren en plaatsen van een zender-ontvanger voor de politie, deze voor het ereloon van het voorontwerp tot het oprichten van de nieuwe stadsfeesthal •Keizershallen» (1 miljoen); deze voor de ontwerpkosten van het nieuwe zwembad (1 miljoen) en wat ook al niet zo slecht is, deze voor de aankoop van kantoormeubelen voor de stadsadministratie (anderhalf miljoen). Aan het muzikaal front is men niet minder bedrijvig. De beloftevolle zangeres Maureen Kelly is net uit Turkije terug alwaar zij onze nationale driekleur -samen met de franstalige zanger jean Vallée- verdedigde. Haar prestaties werden door menig artistiek promoter opgemerkt zodat zij rond juni '77 in Bulgarije mag deelnemen aan een songfestival en dat zij verschillende TV-optredens krijgt in Turkijke en Portugal. Terwijl haar eerste plaatje, «Yes You Do», internationaal kans maakt word in België de opvolgende schijf op de markt gegooid. «ABC» zit boordevol rimte en mikt zeker op een nog hogere hitkwotering. Naam Voornaam Adres VANWEGE De 12 fouten omlijnen. Onder gesloten omslag versturen vóór 10 februari naar: Weekblad «DE VOORPOST» Kamavalstrik Pontstraat 64 9300 AALST

De Voorpost | 1976 | | pagina 5