Zonder pardon m MOEDIG VERWEER NAAR DE KOP NIET ALLE DAGEN KERMIS OP HET NIPPERTJE Cambier in zijn dagje OFF-DAY OVERDREVEN S. Moorsel enig winnaar op verplaatsing SK Nu wordt de kloof te groot T Ij'*-? '18 3e PROVINCIALE Excelsior - Sparta Appels 3-1 Een uitstap naar het Waasland is steeds een gevaarlijk iets dat moest Sparta Appels zondag eens te meer ervaren. Excelsior dat nog steeds op de tweede plaats staat in de klassering moest zondag toch alle hens aan dek roepen om het minder gekwotteerde Appels puntenloos huiswaarts te sturen. De overwinning kreeg pas vaste vorm in het laatste kwartier van de wedstrijd toen de thuisploeg de stand op 3-1 kon brengen. Het zat er voor Sparta dan ook in maar een verdediging als die van Excelsior laat zich zo maar niet nemen. Vlak na de rust kende Appels zijn beste periode uit de wedstrijd toen de stand voor de gastheren op 2-0 werd gebracht was het Hendrickx die een minuut later de stand weer in een betere en gunsti ger verhouding kon trappen 2-1. Kort daarop zou Sparta nog een paar kansen krijgen maar miste vooraan het tik keltje meeval en beheersing om deze in doelpunten om te buigen. Wanneer van Ges- telen voor de thuisploeg het derde doelpunt kon aanteke nen was het voor de bezoe kers bekeken. Direct gevaar zit er voor rood-wit nu niet in maar ee zege zou toch een gunstige evolutie hebben. De twee laatste uit de klassering Gremberge nen Waasmunster staan reeds op een grote ach terstand. Maar wat er wel veel aan zou veranderen, is dat een zege het moreel van spelers en supporters wel zou opmonteren. Aan de inzet van trainers Van Den Abbeele-De Looze hebben we nooit ge twijfeld en daarom dan ook dat het zijn doel niet zal missen. De komende Tust in het voetbal gedurende de ein dejaarsfeesten kan aan de Appelse oefenmeesters de ge legenheid geven er iets op te vinden of een systeem of an dere opstelling verder uit te testen. Wij duimen op-het l-omende sukses. André Van Gastel (Excelsior) is Van den Hauwe en doelman Dierickx (S. Appels) te vlug af en scoort het derde doelpunt. Deftinge - ScheNebelte 1-4 Schellebelle, de «superdrawnploeg», heeft in Deftinge een dui delijke overwinning bijeengevoetbald, al zag het er in de eer ste time niet naar uit dat de paarsjes hun tegenstanders zouden wegspelen tegen alle logika in had de bijdehandse Mortier er 1-0 van gemaakt. SOS kwam wel terug, maar voor de koffie kwam er geen aftekening meer. Voor De'tinge begon de afgang na de pauze. Drie goaltjes op een rij beslis ten over een aan duidelijkheid mets te wensen overlatend rézultaat. De situatie ziet er voor Schellebelle biezonder goed uitna een eerder aarzelend seizoenbegin heeft paars wit zich tot een autentieke titelkandidaat ontpopt. Slechts één enkel keertje moest het de volle buit prijsgeven. Vijf overwinningen en acht drawns waren goed voor 18 punten, ééntje minder dan Moer- beke en Erpe die momenteel als vaandrigs fungeren. Het is natuurlijk nog erg vroeg om konkluzies te trekken, vooral omdat een zevental ploegen erg dicht bij mekaar «hangen». Voor de biezonder regelmatige prestatiekurve van Schellebelle kan echter niemand blind blijven. Sinaai - Oudegem 0-0 De filosofen moeten zich geen illuzies maken als topklub mogen ze zich week na week aan felle tegenstand verwachten. Hoge bomen vangen veel wind. Alle ploegen, zelfs de laagst gekwoteerde, willen tegen de leider een «rézultaat». Al moes ten de akteurs na 90 minuten, op de knieën van vermoeidheid, naar de kleedkamer kruipen. Te Sinaai, nu niet precies het eerste het beste meelopertje, stuitte blauwwit op een zeer strijdbare tegenstander die het hachje van de koploper wilde. De Waaslanders pakten hét niet erg offensief aan, doch plaatsten hun pionnen oordeelkundig op het bord. Uit een en ander rezulteerden weinig glasheldere kansen noch Oudegem noch Sinaai vonden de «goeie opening». Al demonstreerden de bezoe kers het beste voetbal, toch «fient gezegd dat de tegenaan vallen van de «belagers» niet njochten onderschat Toj sco ren kwam het niet. Zelfs niet in de bijna sensationele slot minuten toen Sinaaikeeper De Meester een kaarsje mocht branden en en knal van Tem merman over de dwarslaf keilde. Die scoreloze drawn van Ou degem brengt bet kransje kanshebbers weer dicht bij mekaar. Stekene, Sint-Pau wels en Oudegem zelf gaar den vooralsnog 22 punten bij een, Excelsior zit dit trio dicht op de hielen de groenzwarte Sint-Niklase ploeg heeft nu 21 punten. Het «peloton» is ach- teruitgeslagen. Zondag komt het totaal weggedeemsterde Kruibeke op bezoek die jon gens zitten duidelijk in pun- tennood, zodat ze wel eens ge vaarlijk kunnen zijn. Het wordt dus oppassen. Sp. Geraardsbergen Serskamp 1-3 De kwade dagen zijn voorbij Serskamp, lang beneden de maat en zelfs in de buurt van de rode lantaarn, kan nu ook buitenhuis een vuist maken. De voor zichzelfsprekende 1-3 score op het terrein van Spar ta Geraardsbergen kwam niet zonder slag of stoot op het bord het bleef doorduwen tot het eindsignaal. Leus zet te voor zwarwit de deur op een kier in de eerste time. De Coensel verdubbelde na de citroentjes de voorsprong naar na een uur kwam er weer enige spanning toen D'Hulst er 1-2 van maakte. Voor Geraardsbergen was die roos het sein voor een onge ordend wanhoopsoffensief dat risiko's impliceerde. Die risi- ko's werden trouwens één mi nuut voor affluiten door de pittige Leus afgestraft zodat eh tenslotte nog 1-3 werd. Voor Serskamp is deze zege uiterst belangrijk zwarwit klimt hogerop, al dient gezegd dat de kl°of tussen kop en staart niet zo erg groot is leiders Moerbek en Erpe heb ben vooralsnog een voorraad van 19 punten opgeslagen. Erembodegem, het nummer 13, heeft na zondag slechts 6 puntjes achterstand. Er staat dus nog een en ander te ge beuren. Hofstade - Kerksken 3-3 De thuiswedstrijd met Kerksken is voor Hofstade alles bij mekaar genomen nog een meevaller geworden. Stel je voor dat De Schutter, die een hat irick op zijn naam bracht, de bezoekers van een 1-0 achterstand, die dan nog door een own goal op het bord kwam, in een minimum van tijd naar een 1-3 voorsprong tilde. Deze knappe Kerksken-aanvallef die gemakkelijk scoorde profiteerde van een paar missers in de Wilskracht-defensie om deze cijfres te verwezenlijken. Gelet op de spelontwikkeling van de eerste periode dacht niemand nog aan een ommekeer laat staan dierf niemand zelfs nog aan een onbeslist denken. Hét draaide trouwens voor de rust niet té best bij Wilskracht. De thuisploeg wou kost wat kost haar reputatie gestand blijven en ging in de tweede speelhelft meer aanvallen. Men kwam dan toch tot meer vloeiende en ook gevaarlijker akties. Toen Louis Guns tot 2-3 herleidde zag men meteen een lichtje bij Wilskracht. Enkele minuten later vondeen knap spelende René Schorreel het gaatje en wat men niet meer voor mogelijk had gehouden was zo gebeurd Ei zo na won Hofstade nog. Bij een poging van diezelfde Schorreel keilde de bal tegen het hout. Hofstade kan voor de mindere prestatie van de eerste speelhelft misschien wel de afwezigheid van middenvelder Frans Roclandt inroepen. Roelandt - vroeger Eendracht, S.K. Aalst en W. Moorsel is immers zowat de draaischijf van de ploeg. J.V.H. Nieuwerkerken - F.C. Ronse 1 - 5 F.C. Ronse heeft te Nieuwerkerken opvallend zijn grote i gelijkheden gedemonstreerd en de kijkers er van overtuig» P dat het een volwaardige titelkandidaat is. Niettemin moet in alle objektiviteit worden betoogd dat de thuisploeg met te" zware cijfers werd ingemaakt. Eendracht had daarbij de handikap van de afwezigheid van Steenhout - die in de wedj I strijd met Haaltert werd gekwetst - te torsen. Gerda - S.K. Grembergen 1-0 Verlies voor de Grembergse derde provincialer in een wedstrijd die het nooit mocht verliezen, vermits het een rechtstreekse concurrent betrof. Gerda, derde laatst gerangschikte telde drie éénheden voorsprong op de Grembergenaars. Het verlies heeft de kloof nu tot vijf punten vergroot. Tussen beide ploegen treeft men welis waar nog Waasmunster, maar vermits er nu éénmaal twee ploeger^ in aanmerking komen voor de degradatie is het noodzakelijk dat men minstens op de derde laatste plaats eindigt, wil men voor een dergelijk avontuur niet in aanmerking komen. Of Grembergen die degradatie nog gemakkelijk zal kunnen vermijden wordt nu wel erg problematisch. Er staan weliswaar nog vijftien wedstrijden voor de boeg, maar we zien niet goed in, dat de ploeg in de terugronde, voor een op vallende remonte zou zorgen, trouwens in fabeltjes over: mirakels hebben we nooit geloofd. Het is te hopen dat we ona pessimistisch vooruitzicht in de komende maanden moeten herzien, maar ook dat is nu weeraleens een wens. Over de wedstrijd zelf valt bitterweinig te vertellen. Een misverstand Mertens-Mouton lag aan de basis van het enige thuisdoelpunt. Geen van beide ploegen bleek ernstig in staat om doelpunten te scoren. Of S.K. Grembergen het nu zondag aan huis zal kunnen tegen Hoogeinde zullen we pas na het laatst fluitsig naal weten. Nu al de moed laten zakken ware verkeerd. Hoop doet leven, al moest men zich nog aan het laat ste strohalmpje vastklampen. Het is inderdaad zo dat de vroegere W. Moorsel speler sedert een paar weken zijn goede draai had gevonden en veel gewicht legde in de aan val. Door de afwezigheid van Steenhout ging van de aan val minder stootkracht uit. Gelet op wat h^t eerste half uur bracht kon men niet vermoeden dat de thuisploeg met een dergelijke cijferver- houding zou afgestraft wor den. In die periode dwong Nieuwerkerken ontegenspre kelijk meer balbezit af, en bracht enkele mooie akties, maar faalde bij de laatste stoot. De beste kansen waren trouwens voor de thuisploeg. Dat een voetbaldubbeltje aar dig kan rollen heeft Nieuwer kerken dan tot haar schade ondervonden. Bij de rust stond men trouwens met 03 in het krijt zonder echter te zijn weggespeeld. Toen Cambier, die zich als p een boeman voor de verdedi ging zou opwerpen het ope* ningspunt lukte in de 35e min V was dit een koud stortbad y-' Amper twee minuten latei* kreeg de thuisploeg dan de kous over de kop, toen Hen-j neuse een dribbelnummeij waarbij hij vier tegenstanders in de luren legde zegevierend besloot. Net voor de rust werd- het 0-3. De Coeyere speelde C.V. minder gelukkig terug op zijn jK doelman en Cambier benutte die kans. Na de rust kwam de jkj thuisploeg langs een straf- schop door Danny Roelandt c;- omgezet tot 3-1 terug. Ronse ging daarna de tegenaanval l5s$ spelen. En met sukses. Cam- Ia»* bier sloeg nog tweemaal on-lsSlS verbiddelijk toe en velde aldus een te zwaar vonnis. Bij Een-j dracht speelden verdedigei Sonck en aanvaller Janssen* een goede wedstrijd. J.V.H. VIERDE PROVINCIALE Overmere - iRabot 1-1 Zand. Appéls - IHeikant 1-4 De bezoekende dirigenten stonden zondag op het terrein van de Zandstuivers er wat verlegen bij, zoveel geschenken hadden zij op een hele kompetitie nog niet gekregen zoals zij zondag die aangeboden werden. Daarbij kwam dat alles wat Heikant ook maar ondernam sukses kende, langs de andere zijde vielen heel wat acties van de jongens van voorzitter Roger De Wael bepaald tegen. naert in de hals geduwd werd bij een kopduel en hierdoor te gen de vlakte moest, kreeg hij een vrijschop tegen. De ref deed teken dat hij zich gebuktj had. We vragen ons af watj men in dergelijke momenten! moet doen om overeind te blijven. Dat Paul zich hierbij! wat humeurig aanstelde bi; de scheidsrechter was niet t( verwonderen, maar dat ver beterde de zaak er niet om. Ondanks een knap aanvalsspel van Oudegem hield de Sinaai-verdediging stand. De wedstrijd had niet veel om het lijf. Alhoewel het teore- tisch een gemakkelijk kluif zou worden voor de leiders was dit geenszins het geval. Niemand had gedacht dat reeds na een kwartier de eindcijfers zouden vastliggen. Op de 7e minuut opende Overmere de stand langs De Meyer, die een voorzet van Bracke met hoofd af rondde. Vijf minuten later was alles al te herdoen. De Gentenaars benutten een mistasten in de Overmeerse verdediging en het was 1-1. Rabot, duidelijk op bezoek ge komen om een punt te halen, sloot zijn doelgebied herme tisch af en hanteerde voor treffelijk de buitenspelval. De gastheren drukten nochtans een vol uur lang maar slaag den er niet in de volle winst binnen te halen. Dit was enerzijds te wijten aan een uitstekende bezoekende doel man en anderzijds aan een hopeloos falende Overmeerse aanvalslijn, die een paar open doelkansen onbegrijpelijk verkwanselde. We zullen niet gaan beweren dat de zege van de bezoekers niet verdiend was, zeker niet, maar zoals we reeds schreven de bezoekende afgevaardigde verklaarde kortweg «We zijn verdiend gewonnen maar met overdreven cijfers». Nog best dat we deze woorden uit de mond van een bezoekend be stuurslid hoorden of men zou ons van een zeker faforitisme gaan beschuldigen. We zij het zeker niet eens met de afbrekers die zondag in het spel van de Zandstui vers niets positiefs vonden. We willen ook wijzen op de zwakke leiding van de ref die van beide partijen een min dere kwotering kreeg. Mis schien was de man die zelf kontrole had wel iets over zijn toeren, want anders zijn zijn verkeerde beslissingen niet te begrijpen. Wanneer die dan komen op een moment dat Appels aan het terugkomen was, is dat voor de jongens van trainer Van Den Bogaert des te pijnlijker Toen Omer Van Damme flagrant tegen de vlakte werd gewerkt in de grote rechthoek vond de ref daar niets abnormaals aan en even later toen Paul Man- 4<W ^CL. v Uit de vrijschop die hierui' volgde ontstond voor de kooi van de Zandstuivers een nieu we schermutseling met 061 fout tegen de thuisploeg als gevolg waaruit de bezoekers het derde doelpunt zouden pu ren. Meteen was voor Appels de kous af. Het klinkt wat on begrijpelijk dat een team dal vorig jaar niet onaardig ak- teerde met een zelfde ploeg nu op de allerlaatste plaats! staat. Met een normaal spel- patroon was er zondag alvast een andere uitslag op het bord gekomen, maar dan toch met de bezoekers als win naars. Bij de bezoekers wierpen een paar spelers zich als een ge vaarlijk heerschap op vooral de uiterst snelle Paul De Ke gel is een speler* die herhaal delijk herrie zaaide in de plaatselijke verdediging. Zijn doelpunt was tevens een staaltje van zelfbeheersing hoe hij de in buitenspelposi tie lopende medespeler terzij de liet en alleen doorging en doelde. Van Doorslaer en Ver- meir waren samen met Heir- man de meest in de kijker lo pende figuren. Ook de jonge doelman van Heikant (17) toondd zich op de hoogte van zijn taak. Eenmaal kende hij ook geluk toen hij een kopbal van nabij op onverwachte wij ze tegen de uitgestoken arm kreeg. Maar een goede doel man heeft 0°^ geluk wordt gezegd en dat had hij dan ook aan zijn zijde. Toch komt ons voor dat Heikant heel wat beter verdient dan de slechte klassering zou laten vermoe den. Met een dergelijke ploeg zijn ze zeker in staat nog meer en grotere koppen te vellen. ANDRE DE WIT M&ZL: Duel tussen Saegerman (T. Meldert) en Alfons De Maght (D. Erembodegem). (J5 De kopploegen geven mekaar geen duimbreed toe. Zo T.K. Meldert als S. Moorsel wonnen met veelzeggende cijfers. S. Moorsel maakte het waar in de uitwedstrijd bij Ede en was meteen de enige ploeg die op verplaatsing de volle buit ver wierf. Herdersem kon bij Welle een punt meegraaien, maar hiermee was dan het vet van de soep voor de bezoekers. Met 3 op 14 was het dus een sombere zondag voor de gasten. In het spoor van de leiders zitten Erondegem, dat men als de revelatie van de kom petitie kan aanzien, Gijzegem en Wieze die mede de span ning helpen onderhouden. Erondegem gaf Bavegem geen schijn van kans. Het liet trou wens al direkt zijn bedoelin gen blijken. Baeyens en Lie- vens hadden bij de rust reeds voor een 2-0 voorsprong ge zorgd. Bavegem probeerde wel te réplikeren maar het werd zeer goed opgevangen door de nauw sluitende Eron- degemverdediging. Ook na de kampwisseling gaf Olympia een goede kollektieve presta tie weg. Toen De Coen scherp voor doel kon inzenden ver werkte een Bavegem verde diger in eigen netten. Eve- raert zou de eindcijfers vast leggen. Herdersem reikte te Welle slechts aan de middel maat en men moet het ge lijkspel als logisch beschou wen. Al moet men aanstip pen dat een paar bezoekende pogingen in de modder spaak liepen, maar Cleemput zette de gasten op hun beurt aan de leiding. In de laatste se conden kon Welle nog terug komen. Berlare hield te Wieze de dubbelle nul tot bij de rust op het scorebord. Toen sloeg de thuisploeg echter onver- biddellijk toe en na tien mi nuten keek Berlare tegen een 2-0 achterstand aan die door Van Ingelghem en De Wolf voor mekaar werd gebracht. De thuisploeg was meteen ge lanceerd en Berlare kwam nog slechts sporadisch aan bod. De Wolf en Rudi Maes zouden de bezoekende verde diging nog omspelen en voor forfaitcijfers zorgen. Verdien de zege van S. Moorsel te Ede Bij het eerste inrukken hadden Temmerman en Ruys- sinck het sein op groen ge zet. Want ofschoon Ede lo venswaardige pogingen aan wendde om terug te komen het werd door de doeltref fend uitgebouwde Schroevers verdediging gestopt. Temmer man zou Ede met een derde doelpunt dan alle verdere il-j iusies ontnemen. Dat T.K. Meldert van Doggen zou winnen lag "voor de hjand. Het overwicht van Thor werd met yier doelpunten in de verf gezet. Wichelen maakte de rekening van Smetlcde met doelpunten van Hoogewijs en Rasschaert en hees zich door deze overwinning naar een betere bestemming. In de 4e provinciale reeks F zorgde St-Gillis voor een knalrezul-, taat. Opstal ondanks een goe de wedstrijd moest met klein verschil de duimen leggen voor bezoeker Meerdonk. Hei kant won van hekkensluiter Zandstuivers Appels, terwijl E. Grembergen verrassend uithaalde tegen S.K. Lokeren. J.V.H.

De Voorpost | 1976 | | pagina 18