KNALFUIF NIEUWE WIJK SCHITTERT! Met de KORT SPORT HONDA PROMOVEERT zware hamer UITSLAGEN JEUGDVOETBAL Negen op tien voor de bezoekers k SK Erembodegem-Edixvelde 0-0 f vfmvM HOtï - f r L ma - - Jeugdkalender voetbal De wedstrijd van de week BOONWIJK - KALLO 5-1 MTSA Voetbalkompetitie Setokvoetbalverbond gewest Aalst Korporatief verbond gewest Aalst1 Nieuwe fiets voor William Tackaert Korfbal Ontslag Verdienstelijk Polsbreuk Leergeld Titelkandidaat Frans Caethoven Rik en Pat John De Croock 19 NIK. 7 4. XMS»-. -ok»-- ^20»# t PROV. JUN. Beveren - Lede 3-2 SC Lokeren - E. Aalst 1-2 KAVÖ - Zottegem 4-0 E. Zele - SNS 4-2 PROV. SCHOL. Beveren - Lede 2-6 SC Lokeren - E. Aalst 2-2 KAVD - Zottegem 0-1 E. Zele - SNS 1-1 JUN. G E. Aalst - Denderh. 3-0 St. Denderl. - SK Aalst 4-1 Haalter.t - Doggen 3-2 Nieuwerk. - Welle 1-3 Erembod. - lErond. 3-2 W Moorsel - FC Denderl. 2-2 Mere - Edixvelde 6-2 JUN. H Sp. Appels - Berlare 0-6 Hofstade - Herdersem 7-1 Lebbeke - RC Wett 0-1 Hamme - St. Wett. 8-0 Baasrode - Lokerse 12-0 Overmere - SK Gremb. 1-0 SCHOL. I Erembod. - Ede 5-0 E. Aalst - Denderh. 3-2 FC Denderl. - SK Aalst 3-0 Kerksken - Nieuwerk. 0-0 SCHOL. J Mere - St. L. Houtem 2-0 Erpe Borsbeke 2-2 SCHOL. K Gijzegem - Oudegem 3-0 RC Wetteren - Schoonaar- de 4-1 TK Meldert - Wichelen 2-5 St. Wett. - Herdersem 6-0 W. Moorsel - E. Meldert 1-2 Serskamp - Schellebelle 0-1 SCHOL L Baasrode - Lebbeke 0-3 Overmere - SK Gremb. 3-1 E. St. Gillis - Sp. Appels 8-0 Lokerse - KAVD 1-3 Buggenhout - Rob'ur 0-0 Opstal - Berlare 3-3 SCHOL N Kruibeke - Hamme A 3-3 Hamme B - Melsele 1-9 KNAPEN A Erpe - AA Gent 11 SC Lokeren - E. Aalst 1-2 Serskamp - Schelleb. 6-0 KNAPEN C Opstal - Rupelm. 1-0 Lebb A - Klinge 1-2 Wichelen - Lebb. B 7-0 Meerdonk - Robur 0-3 voor zaterdag 18 en zon dag 19 september 1976 Zondag PROV. JUN. (10 u.) KAVD - Deinze Lede - Oudenaarde E. Aalst - Zele PROV. SCHOL, (j.0.30 u) KAVD - Deinze Lede - Oudenaarde E. Aalst - Zele JUN. G (10 u.) Haaltert - E. Aalst FC Denderl. - Doggen Edixvelde - Welle Erembod. - Nieuwerk. (10.30 u.) Denderh. - W. Moorsel (10.30 u.) SK Aalst - Mere (10.30 u) JUN. H (10 u.) Hamme - Baasrode Lebbeke - Sp. Appels St. Wett. - Hofstade SK Gremb - RC Wett. (10.30 u.) Wieze - Lokerse (10.30 u) Berlare - Overmere (10.30 u.) SCHOL. I (10 u.) SK Aalst - Kerksken (9 u.) Haaltert E. Aalst Nieuwerk. - Terjoden SCHOL. J (10 u.) Burst - Mere SCHOL. K (10 u.ï Wieze - W. Moorsel (9 u.) Herdersem - Serskamp (9 u.) RC Wetteren - Gijzegem E. Meldert - Wichelen Schoonaarde - St. Wett. Schellebelle - Oudegem (10.30 u.) SCHOL L (10 u.) SK Gremb. - KAVD (9u) Berlare - Overmere (9 u) Buggenhout - Opstal Sp. Appels - Heikant Robur - E. St. Gillis (10.30 u.) SCHOL. N (9 u.) Haasdonk - Hamme A Hamme B - Bazel (10 u) KNAPEN A (9 u.) Gandasparta - Erpe E. Aalst - Serskamp KNAPEN C (9 u.) Meerdonk - Wichelen Lebbeke A - Opstal SNS - Lebbeke B Robur - Haasdonk Vriendenwedstrijd AA Gent - Serskamp (min. 18.12 te 14 u.) Na de tot 4e verbeelding sprekende zege van Boonwijk tegen de tot zondagmiddag ongeklopte koplopers uit/ Kallo, hebben de supporters van Racing er in hun kantine en het klublokaal een knalfuif van gemaakt. Voor één keertje mocht dat de Waaslanders werden, vooral in het laatste halfuur van het kastje naar de muur gezonden en inkasseerden bovenop een behoorlijk aantal doelpunten. Een zege van de wilskracht werd het. En vooral het rezultaaf van een vooral kollektief voorbeeldige prestatie en demonstratie. Eigenlijk zag het er na twin tig minuten spelen niet zo goed uit voor zwartwitna dat een hoge voorzet onvol doende werd weggewerkt, bouwde Kallo een juweeltje van een aanval op en doel man Penninger duikelde te vergeefs naar de onbereik bare bal. Diezelfde Penninger, eigenlijk een nieuwkomer die zich-pas enkele weken geleden als een vaste waarde manifesteerde, toonde eerder dat hij wat kan en nadien redde hij briljant een kanonbal die de meeste keepers zouden laten voorbij vliegen hebben. Die «wonder bare redding» gebeurde niet zo heel lang nadat een tot dat moment superieur Kallo met dat eerste goaltje Boon wij had ontnuchtert. BOM Langzaam maar zeker verloor een technisch bedreven Kallo de greep op de wedstrijd: met gevatte dieptevoorzetten naar de vleugels plaatste de «wijk- ploeg» de bezoekende defensie voor ernstige problemen vooral de pijlsnelle Eddy Van Ransbeeck, een kwikzilveren mannetje dat nochtans tegen de beste flankverdediger moest optornen, zaaide voort durend paniek en verwarring. Uit die gevatte Boonwijkaan- vallen rezultëerde een hoek schop op rechts. Het kopbal- doelpunt dat eruit geboren werd, sloeg letterlijk en fi guurlijk in als een bomnog voor de citroentjes was het 2-1, en daarmee konden de fiere leiders uit Kallo tijdens de rust wat over taktiek en verplaatsen van pionnen de batteren. Kallo gooide het nadien over een andere boeg. maar bete ren deed het nietde Boon- wijkse akteurs streden (spor tief. dat moet gezegd) voor iedere bal, plooiden in verde diging terug als het moest, trokken naar de voorposten als het kon en bleken op het fizieke vlak beter dan hun ge. reputeerde tegenstanders. Het werd (bijna) 3-1 de bal ging door het doelvlak, maar om dat 4e uitstekend leidende en van dichtbij volgende scheids rechter Laureys een duwfout had gezien, annuleerde hij prompt he,t doelpunt en wuif de zonder veel tierelantijntjes het protest van de thuisploeg wef. Later kwam dat derde goal tje er "toch een duidelijk straf sch opgeval (haakfout) bleef niet onbestraft. Een kompensatiepenalty was het allerminst er kwam zelfs geen woordje protest vanwege Kallo. De ref stor.d trouwens met zijn neus op de faze, zo dat de man goed kon zien wat er gebeurd was. Nog tweemaal keilde de bal tegen het Kallonet, maar die goaltjes waren er slechts no dig om de prestatie van Boonwijk wat dikker in de verf te zetten over winst of verlies bestond op dat ogen blik geen twijfel meer. Het is °P Boonwijk, waar de fans af en toe voor ijskoude regenvlagen op de vlucht moesten, een mammoetscore geworden. Namen noemen en «verdienstelijke spelers» uit pikken, is eigenlijk een beetje onrechtvaardig iedereen deed zijn best en bracht zijn steentje bij. Niettegenstaande die bemerking moet gezegd dat kereltjes als Eddy en Ronny Van Ransbeeck, Fey- aerts en keeper Penninger in het oog springende dingen deden. De prestaties van de andere akteur verbleekten er evenwel niet door. Men kan zich afvragen tot wat Boon wijk, waar de jeugd blijkbaar het vertrouwen kreeg, in staat is als de bal eens voor zwarwit wil rollen dit pittige ploegje is bekwaam een hoofdrol te vertoleken. Als dit niet gebeurt, ligt dit waar schijnlijk aan de onervaren heid van de jonge beloften en aan de onberekenbaarheid van het lot. Zondag heeft zwartwit in ieder geval de (te weinig talrijke) supporters overtuigd. Zondagreeks De gebeurtenis van deze speeldag is de prachtover- winning van Nieuwe Wijk Hofstade tegen Real Fami lial Aalst. Deze laatsten, reeds jaren boemannen van de paars- witte Hofstadenaars, waren haar het Appelplein afge zakt met de intentie min stens een gelijkspel in de wacht te slepen, doch een fantastisch draaiende Nieu we Wijk bleek onweerstaan baar aan de rust was de stand slechts 2-0 doch na de citroentjes bleek de Hof- staadse scoremachine een echte pletwals tot groot jo lijt van de thuisaanhangdie kon applaudiseren voor doel punten van Erwin Coen (2) Dirk Wellekens (2), Wim Saeys, Luk Nichels en Erik Wauters. Hun onmiddellijke achtervol gers VK Molenstraat won nen nipt tegen Pelikaan dankzij doelpunten van Frans Melckenbeeck en Frans De Meyst. Inno, slechts met 10 spe lers, won verrassend van Ti- marcha, wiens keeper Jean- Pierre Verhulst tweemaal te- reke flaterde en als toppunt van onsportiviteit na deze missers het terrein verliet en zijn makkers in de steek liet Al bij al verdiende VK Inno deze 0-3 overwinning met doelpunten van Herman Per- soons en Guido Reynier (2). Opvallend zijn ook de zware thuisnederlaag van OC tegen het verrassend knappe De Kever en het gelijkspel van Amapola op het veld van een lusteloos Morta. Sint Job ■tenslotte won afgetekend van Kruis Moorsel dankzij doelpunten van Wilfried Vonck (3), Herman De Schutter, Frangois Goossens en Mark Weimeersch. UITSLAGEN OC Aalst - De Kever 0-4 Molenstraat - Pelikaan 2-0 Timarcha - Inno 0-3 Bonanza - Stampia 1-3 Morta - Amapola 0-0 Sint Job - Kruis 6-3 Nieuwe Wijk - Real 7-0 Jaoa - Adelaars 0-0 KLASSERING 1. N. Wijk Hofst. 14 24 2. VK Molenstr. Aalst 12 21 3. Morta Aalst 12 19 4. Real Familial Aalst 13 17 5. Timarcha Aalst 13 17 6. VK Inno Aalst 13 16 7. Sint-Job Aalst 13 16 8. Adelaars Aalst 12 14 9. OC Aalst 13 12 10. Jaca Aalst 12 10 11. Stampia Aalst 13 10 12. Pelikaan Aalst 13 9 13. Bonanza Aalst 13 8 14. Kruis Moorsel 13 6 15. De Kever Aalst 13 6 16. Amapola Aalst 14 3 Kalender voor zondag 19 de cember te 10 uur Morta - OC Aalst Sint Job - Molenstraat Nieuwe Wijk - Timarcha Jaca - Bonanza De Kever - Amapola Pelikaan - Kruis Inno - Real Familial Stampia - Adelaars Zaterdagreeks Kalender voor zaterdag 18 december te 14.30 u. Preflex - Rayo Feb - Heipias Leeuwerik - D'Hondt Red Star - De Keizer Melckenbeeck - El Quijote Strooiers - Sportief Vrij DDT Hofstade Dirk Daelemans De bezoekers hebben op de laatste speeldag van de heen ronde een goede beurt ge maakt en zijn dan ook met de eer en de punten gaan strijken. De thuisploegen haal den immers slechts een op tien wat een graatmager bilan is. Alleen Leeuwerik kon dank zij een grote inspanning een puntje thuishouden in de wed strijd met Jaca. Dit werd een vrij spannend treffen waarin de thuisploeg bij de rust met 12 in het krijt stond. Leeu werik had. weliswaar het ope- ningspunt gescoord langs Peyn- saert, maar Jaca reageerde op deze treffer zo verrassend dat het langs Van der Haegen al onmiddellijk 11 werd. De thuisploeg werd op achter stand gezet door een straf schop van Van de Maele. Na de rust kwam de thuisploeg op gelijke hoogte insgelijks dank zij een elfmetertrap die door Matthijs werd omgezet. Leeuwerik gestimuleerd door deze gelijkmaker kon langs Hunninck de stand tot 32 opvoeren. Men waande toen de partij gespeeld doch de gasten hadden nog voldoende veerkradht om langs Redant terug te komen. FC Sport speelde op het veld van SV Apostelken zijn beste wedstrijd tot dusver van het seizoen, en won dan ook verdiend. Vooral in de eerste speelhelft legden de bezoekers er duchtig de pees op zodat alras een 03 op het bord prijkte en men uiteraard de match als ge speeld kon beschouwen. Van Damme en Danny Emmanuel hadden het sein op groen ge zet. Verhulst kon uit een straf schop milderen zodat net voor de rust de eindcijfers reeds werden bereikt. Want hoe de thuisploeg in de tweede speel helft ook aandrong en haar gasten een paar keer in de verdrukking speelde het bleef bij dit rezultaat. Dat FC Moer straat bij Ocarina zou winnen kon men gissen. De leider blijkt inderdaad niet te klop pen, terwijl bij Ocarina een malaise heerst. Putteman, Mi- chiels, De Bleeckere en Vle- minck plukten de rozen. SB Stylor heeft zich op eigen bodem de volle inzet laten af handig maken door C. Hof stade. Lag de thuisploeg in de spelontwikkeling nooit on der dan zat het verschil in de afwerking. C. Hofstade haalde immers uit een minimum aan kansen een maksimum aan doelpunten langs Coen en Riemkes. Van Haut had Stylor aan de leiding gezet. De uitslagen Ligaklasse SV Apostelken-FC Sport 13 Ocarina-FC Moerstr. 04 SB Stylor-C Hofstade 12 Heizijde-Blauw wit (a) 34 Leeuwerik-FC Jaca 33 De stand 1. FC Moerstraat 21 p. 2. Blauw wit (a) 19 p. 3. FC Jaca 17 p. 4. Leeuwerik 16 p 5. C. Hofstade 16 p. 6. SB Stylor T3 p. 7. Snas 13 p. 8. Ocarina 11 p 9. OC Aalst 8 p. 10. FC Sport 8 p. 11. SV Apostelken 6 p. 12. Heizijde 5 p. 13. E. Welle 3 p. Het programma voor 18.12 Ocarina-SV Apostelken Snas-Leeuwerik Heizijde-SB Stylor FC Sport-FC Moerstraat FC Jaca-Blauw wit (a) Tweede klasse FC Parking-Groen wit St. Anna-Blauw wit (b) RB Zottegem-PZN Aalst J. Welle-St. Meldert VK Moorselbaan-SK Leeuwkens Sp. Appels-DN Haaltert Op de laatste voetbaldag er stonden nog een paar zeker niet onbelangrijke uitgestelde wedstrijden op het programma diende er nog een paar vragen te worden opgelost. Zo moest eerst en vooral de kampioen van de B-reeks nog worden aan geduid in de wedstrijd FFRHonda. Uiteindelijk heeft Honda, niet zonder moeite echter, zijn slag thuisgehaald. Het won met kleine cijfers van een zich moedig verdedigende thuisploeg en de 23 eindcijfers waren bij de rust reeds .voor mekaar getrapt. Aan liefhebber William Tackaert werd door zijn supporters renfiets via voorzitter Raemdonck overhandigd. van de wijk Avermaet een prachtige (G.B.) FFR werd volkomen verrast door de 'blitzstart' van zijn gasten. Het keek In een mini mum van tijd tegen een 02 achterstand aan. Verbestel en Ronny Verleyen hadden beur telings afgerond. FFR bleef echter niet lang onder de in druk van deze voor haar niet zo gunstige wedstrijdaanhef. Het verkeek echter een fraaie kans om terug te slaan. Ken nis zou er dan toch in slagen tot 12 te herleiden maar Eddy Verleyen maakte nog voor de rust een derde roos. Net op de valreep van rus ten werd de eindstand door Kennis vastgelegd. Honda kon daarna met sukses deze klei ne winst beveiligen, ofschoon FFR lovenswaardige pogingen opzette om de kleine achter stand te neutralizeren. Men liep vaak spaak op de stoere Honda verdediging. In de Reeks A heeft Franke de kompetitie met een ver diende overwinning afgeslo ten. Franke dat over de gan se wedstrijdduur een rustig meesterschap opbracht had bij de rust reeds het sein op groen gezet langs Van Tricht en De Dobbeleer. In de twee de speelhelft rondde Johnny Raes met sukses een Franke aktie af. Daem, de beste be zoeker en een der meest do minerende figuren lukte het eerreddend doelpunt voor Bank B.L. Deze nederlaag heeft voor de bankiers als gevolg dat ze volgend seizoen in de B- reeks zullen spelen. De uitslagen Reeks A FrankeBank B.L. 3—1 Reeks B FFRHonda 2—3 De eindstand Reeks A 1. Franke 20 2. V.V. Bouw 15 3. Callebaut (A) 11 4. Intercom 10 5. SAF 9 6. VVTT 9 7. Bank BL 8 Reeks B 1. Honda 17 2. Post Erembodegem 16 3. Resocub 16 4. Somati 13 5. Dessoden 12 6. FFR 7 7. Callebaut (B) 3 APPELS-BORNEM 10—4 Zondag werd het eens te meer een overwinning die in korfbal middens wel voor enige op schudding zorgde. Het bezoe kende Bornem werd er immers met vernederende 104 huis waarts gestuurd en dat zon der ook maar enige verzach tende omstandigheden te kun nen inroepen. Appels korfbal- klub was de sterkste. Het werd grif toegegeven door de bezoekers die er alleen woor den van lof hadden voor der gelijk vertoon. Het spreekt van zelf dat met dergelijke cijfers we mogen spreken van een sukses van de ploeg in haar geheel en dat was het alvast. De doelpunten werden dan ook op een rijtje gescoord met Franky Vermeir, De Waele, De Pelseneer, De Rouck als de kanoniers. Voor volgende zondag staat een verplaatsing naar Anderlecht op het pro gramma. Aalstenaar Mark De Smet, voorzitter van de provin ciale klachtenkommissie van de Belg. Volleybal- bond, gaf vorige week ont slag. Een korte ambtster mijn voor de Aalstenaar die amper een maand ge leden in funktie kwam. (mvw) In het Distriktkampioen- schap kader 38-2 plaatsten twee Aalstenaars, nl. Al- fons Francois en Herman Schollaert zich voor de :rote finale die in de Sint- Martinuskring ie Aalst doorging. Hier was de te genstand echter zeer groot en toch finishten ze beiden in de eerste vijf D.D. In de wedstrijd Hofstade - Kerksken liep de Hof- staadse rechtsbuiten, Luk aVn Paepeghem een pols- beruk op bij een ongeluk kig kontakt met een te genstrever. Luk die pas enkele weken geleden in de. eerste ploeg debuteerde. voor minstens 1 maand uitgeschakeld D.D. Volta Aalst, de damesvol- leybalploeg die dit jaar in tweede provinciale C debu teerde betaalt momenteel leergeld tot hiertoe heb ben onze Aalsterse meisjes nog maar enkele sets in de wacht gesleept nu ver loor men met 3-0 °P veld van Kruibeke. Voor wanneer de eerste over winning D.D. De Leedse Kanaries, die orig jaar uit de ereklasse van het Oostvlaams Lief- hebbersverbond zakten, spelen nu in tweede reso luut de titel. Onder impuls van een uitstekend mïd- voor Verhofstadt werd nu met 0-5 cijfers gewonnen op Dampoort Gent. D.D. Frans Caethoven, een amateur die zijn weg kent op alle Europese wieler banen, wen te Antwerpen een ploegkoers. Zijn "maat" was "zilveren" Michel Vaarten. (mm) Rik Caethoven, de andere Zeienaar. en de Berlaar- se liefhebber PairickLer- no deden het op de piste te Antwerpen meer dan behoorlijkze werden 5e in de ploegkoers. (mm) In het sportpaleis ie Gent toonde John De Croock zich de beste achtervolger. John is geen rasspurter en moet het 4us niei van een onweerstaanbare flits hebben. Hij deed het dus anders doorduwen tot op de streep. De anderen hadden het nakijken. (mm)

De Voorpost | 1976 | | pagina 19