Ondanks spanning, weinig kwaliteit LEBREKE BLIJFT OVEREIND ZELE TOCH WEER KNAP KIKLOS AALST NADERT Even uw aandacht! GEMAKKELIJKER DAN VERWACHT üt Zonder problemen Volleybalkalender voor het weekeinde Maat voor niets voor Wichelen J.K. Voetbalkompetitie D0EIPUNTEN GENOEG JUBILEUMVELDLOO! TE EREMBODEGEM PARMENTIER (E. AALST) ACHTSTE ONDANKS MINDER GOEDE START Aalst huldigt Danny en en Renno Roelandt 4de NATIONALE LIEDEKERKE—V.K. AALST 1—3 Setstanden 15-12. 15-17. 14-16, 10-15 Met de gebroeders De Gendt op halve kracht wegens ziekte heeft V.K. Aalst een verdiende zege behaald bij Liedekerke, een team dat het in de huidige campagne verre van schitte rend doet. Liedekerke schreef de eerste set op zijn naam en zou de volgende sets een even groot part in het spel- gebeuren hebben. Een uitstekende verdediging en een verzorgde opslag waren doorslaggevend voor de Aalstenaars om na twee spannende sets en rekenend op de kracht van Mark Philips met 1-2 aan de leiding te staan. Geenszins onverdiend tegen een ploeg die heel wat van de pluimen heeft verloren in vergelijking met vorig seizoen toen de Brabanders vooral aan huis een moeilijk te omzeilen obstakel betekenden. De vierde beurt was VK Aalst de betere ploeg, nam onmiddellijk enkele eenheden voorsprong en liet deze niet meer teloor gaan. Met deze twee ploegen kan VK Aalst een goede sprong maken in de algemene rangschikking. Wel nodig (mvw) te provinciale DENDERHOUTEM—KANG. AALST 1—3 Setstanden 11-15. 3-15, 15-13, 12-15 Met een knappe blokvorming tegen de ontstuimig aanvallende thuisspelers heeft Kangoeroes Aalst in de moeilijke uitwedstrijd tegen Denderhoutem een karrevracht punten verdiend. De eerste set ging het misschien niet zo vlot, de volgende beurt was er niets opgewassen tegen de aanvalskracht van de Aal stenaars die in Landuyt een speler van formaat hadden. De traditionele verzwakking in de derde set liet de thuisspelers van 2-5 terugkomen tot 11-11. In de eindfasen won Dender houtem verdiend een set. Gestimuleerd door de setwinst bleef Atom verwoed aanklampen en was er weer een opperbest Kangoeroes nodig om af te ronden. Neen, de eerste nederlaag van de leidersploeg is nog niet in zicht. Vermeldenswaard is ook dat de ontbetwistbare topper in 2e B de wedstrijd AppelterreKang. Aalst die enkele weken ge leden wegens de regen werd uitgesteld, wordt betwist op zon dag 26 december 1976 te 15 u. Op deze belangrijke wedstrijd komen we later nog terug. Feit is eöhter al dat dit treffen een grote belangstelling zal krijgen aangezien ze bevrijd wordt van harde konkurrentie. BAASRODE—GENTSE 3—0 Setstanden 15-5, 15-3 en 15-2. Een door ziekte gehandikapt Gentse, diende een drietal in vallers op te stellen, was geen partij voor Baasrode dat er een gezondheidswandeling kon van maken. De wedstrijd zelf werd gespeeld voor een schier lege zaal... gelukkig maar eigen lijk want de ganse partij duurde amper 30 minuten, (mvw) 1ste provinciale MOERBEKE—LEBBEKE 2—3 Setstanden 17-15, 5-15, 15-13, 9-15, 15-17 In één van de knapste wedstrijden die we sinds jaren in provinciale mochten aanschouwen heeft Lebbeke een pres tatie 'moeten' weggeven die werkelijk als af mag beschouwd worden, Moerbeke, voor het seizoen zelfs met degradatie gedachten. plukt met beide handen de resultaten van een doorgedreven oefencampagne waarbij zelfs de zogenoemde 'dode' periode als erg dienstdoende werd gebruikt. Thuis kun nen de Moerbekenaars altijd wat meer... behalve dan tegen Juv. Zele misschien want waren het de Zeienaars niet die er met droge 03 cijfers gingen winnen... De komst van leider Lebbeke heeft Moerbeke aangezet tot grootse daden- De eerste beurt scoorde Moer beke de eerste punten (2-0) en bleven deze tot het eind signaal op het bord al kwam Lebbeke enkele malen gevaar lijk opzetten (11-12). De tweede set was ai Leb beke dat de klok sloeg. Ge makkelijk ging het van_ 3-7 naar de uiteindelijke 5-15. Spannende derde set waarin de Lebbeekse verdediging dui delijk in gebreke bleef. Voor al het blok hing bijwijlen met haken en ogen aan mekaar. Ook Leo Rogiers, nochtans knap in aanval en achterveld verdediging, startte een ro mance met het net. Minstens een settal maal bengelde hij in de verboden zone. Moerbe ke won verdiend... strafte op duidelijke wijze de bezoeken de foutjes af. Moerbeke liep trouwens vlot naar 12-9 werd bijgebeend tot 12-13 doch en kele Lebbeekse vergissingen brachten vrij moeiteloos 13-15 op het bord. Lebbeke diende nu wat te ondernemen. Enkele knappe bloks van Johan Aerts, samen met thuisspeler Filip Van Neer de ontbetwistbare uitblinker in deze wedstrijd, liet blauw-wit uitlopen tot 0-4. Moerbeke kwam nog even dichtbij (7-10) wat uiteindelijk nog het klein ste verschil was. De vijfde en ultieme set is ronduit onbeschrijvelijk. Te meer daar er vooral taktisch door beide teams deskundig werd gemaneuvreerd en zelfs op cruciale momenten nooit werd afgeweken van het op gelegd taktisch stramien. Daar bij werd alles uitgevoerd' in een razend tempo. Kortom, om niet zo - gemakkelijk te vergeten Liep Moerbeke aan vankelijk uit (6-3) Lebbeke kon net voor de kampwisse ling bijbenen (8-7). Zonder 'n afscheiding van meer dan 1 punt ging men naar het ein- d«. Bij 13-14 lukte Patrick De Letter de knapste staffel, liep onder het net door en kreeg prompt een fout tegen zich. Duidelijk een arbitrale vergis sing al zouden we het liever een communicatiestoornis heb ben genoemd. De arbitrage mag trouwens op een dikke '10' terugblikken... zelfs al was het even later de thuis- aanhang die steigerde bij een gefloten aangeraakte bal van een thuisspeler. Zo ging het nog even door... tot een Leb- beeks blok de bezoekende ze ge veilig stelde... na 2.30 u. harde strijd. Propaganda van het zuiverste water... Lebbeke trad aan met Ronny Van den Broeck, Patrick De Letter, Gilbert Huau, Erik Meskens, Etienne Van Uytvang Leo Rogiers. Jöhan Aerts, Dirk Nobels, Geert Nobels. (mvw) J. ZELE—R. LEDEBERG 3—2 Setstanden 15-8, 16-14, 13-15, 5-15, 15-10 Een tweede achtereenvolgende vijfsets voor Juvenes Zele dat tegen R. Ledeberg een knappe verrichting weggaf zodat wel niemand de zege als onverdiend kon bestempelen. Tegen een moeilijk te maneuvreren R. Ledeberg kwam Zele erg vlot uit -de startblokken. De eerste set was getekend 'Juvenes' zodat Ledeberg zonder veel moeite op achterstand werd geplaatst. Ledeberg sloeg hard terug- Na een weinig opwindend halfuur leidde Ledeberg met 5-14. De thuisploeg ging toen terugvechten. Langzaam maar zeker werd de achterstand op gehaald zodat men uiteinde lijk op gelijke hoogte kwam. De mentale sterkte van Zele kwam tot uiting in de eind fasen van deze set want on danks de uitputtende achter volging prijkte dra een 20 op het bord. Zat een 30 zege er zeker in, Ledeberg liet niet zo ge makkelijk begaan. Nadat Lede berg was uitgelopen tot 1-8 moest Zele wel hard op de tanden bijten om terug te komen. Dat lukte trouwens ook nog zodat de Zeienaars klaar waren om een huzaren stukje op te voeren. Een net- smash van Landuyt brak ech ter de kadans. En daarmee was nog niet al les gezegd. Zele ging krasse- len en vond geen tegenge- wicht tegen de aanvallen van een er in gelovend Ledeberg. De eindcijfers van deze vier de set spreken duidelijker dan woorden. Een vijfde beurt zou dus de oplossing brengen. Gelijkopgaand tot 7-8 bij kamp wisseling zou de jonge Zeelse ploeg de beste fysische ba gage bezitten om door te druk ken en deze wedstrijd ver diend te winnen. Juvenes Ze le blijft aan huis een moei lijk te kloppen ploeg. Meer geloof in eigen kunnen had ook St. Gillis-Waas niet zo'n gemakkelijke 03 geschonken. (mvw) ianny .danny ftanny Voor hun maidenseizoen doet Volleybalklub D. HOFSTADE het ver van slecht. (Ë.L.) 3e provinciale LEBBEKE—ST. GILLIS WAAS (zaterdag 18 december te 16.30 u. Sporthall Lebbeke) Voor Lebbeke wordt het zaterdag een belangrijke dag. Het bezoek van medeleider St. Gillis-Waas kan aan de verzuchtingen van de thuisspelers een nieuwe dimensie geven die hen de nodige mentale kracht moet schenken om de zware kompetitie verder af te haspelen. Gemak- kellijk zal het zaterdag zeker niet gaan want ook St. Gillis-Waas is als ploeg een niet te onderschatten ge heel. Met in gedachte de wedstrijd van vorig week-end tegen Moerbeke achten we de Lebbekenaars nochtans in staat voor een gave performance te zorgen. Vooral voor eigen publiek moeten de blauw-wltten van trainer Maurits Van Damme wat kunnen forceren. Een wedstrijd om niet te missen. Teneinde de wedstrijd in goede banen te leiden heeft het bestuur van Lebbeke besloten het publiek slechts toe te laten tot de tribunes. Opstootjes zoals na de derby tegen Zele kan de volleysport inderdaad best missen. De wedstrijd wordt geleid door het duo De Bouvre- De Lee. (mvw) KUKLOS AALST—WACHTEBEKE 3—0 Setstanden 15-12, 16-14 en 15-4 Dank zij de onbaatzuchtige hulp van thuisploeg Steendorp is i Kuklos Aalst op één eenheid van leider Denderwindeke ge- 1 naderd. Denderwindeke speelde inderdaad een slechte match tegen Steendorp dat hiervan gebruik maakte om zich zelf te overtreffen en de leiders een beentje te lichten. Dank U zegt men te Aalst waarde komst van Wach- tebeke te baat werd genomen om twee punten rijker te worden. Zonder moeite is het nochtans niet gegaan want de bezoekers beschikten over 'n formidabele verdediging. Kuklos Aalst staat nu op amper één puntje. De tijd is rijp dat ze hun positie alle eer aan doen. Niet versagen is nu de boodschap want on nodige verliespunten kunnen in deze fase van de strijd rampzalige gevolgen hebben. Men is zich dat wel dege lijk bewust te Aalst. I.EDE NINOVE 3—1 Setstanden 15-8, 10-15, 15-3, 15-13. Goede wedstrijd van Lede te gen een sterke tegenstrever die er de eerste set niet zo erg bij te pas kwam doch de tweede beurt sterk op de proppen kwam. De derde set was het al Lede dat de klok sloeg. Misschien te veel ver trouwend op de gemakkelijk heid van de opdracht, gemak kelijke setwinst is een kwa de raadgever, lieten de thuis spelers de teugels wat los ser zodat Ninove nog erg terugvocht. Gelukkig bleef de Leedse aanvalslijn kalm door spelen zodat Ninove metvéén punt huiswaarts mocht. SPR. ZELE—MELLE 3—1 Setstanden: 9-15, 15-12, 15-11, 15-4 De komst van rode lantaarn Melle heeft Springbokken Ze le niet gemotiveerd tot groot se daden. Ook nu was de wedstrijd kwalitatief gezien niet zo denderend en waren de rommelige fasen schering en inslag. Melk kwam het eerst op voorsprong doch eens de Zeienaars weer op gelijke hoogte zakte Melle meer en meer in de ver nieling. (mvw) 4e provinciale WICHELEN—V. KRUIBEKE 3—0 Setstanden 15-4, 15-12, 15-8 Wedstrijd die niets om het lijf had, in deze koude dus zeker geen sikkepitje. Kruibe- ke was te zwak voor een Wichelen dat voor de zoveel ste maal in een andere op stelling op het terrein trad. Trainer Verguit, ondanks hand kwetsuur toch van de partij, viel alleen op in de service. Kruibeke maakte in de twee de set bijna gebruik van de HEREN 3e provinciale B zondag 10u30 4e nationale zaterdag 15 uur Melsele - Waasmunster zaterdag 17 uur Denderwindeke-Kukl. Aalst V.K. Aalst-M. Erwetegem zondag 10u30 DAMES le provinciale Wachtebeke - S. Zele 2e provinciale B zaterdag 16 uur zaterdag 15 uur zondag 10u30 - Eeklo - J. Zele Elversele - Lede Herzele - Baasrode zaterdag 16u30 2e provinciale C Lebbeke - St.-Gillis W. 4e provinciale B zaterdag 15 uur 2e provinciale A zaterdag 17u30 Wichelen - Kemzeke zaterdag 19 uur V. Kemzeke - Wichelen zaterdag 15 uur H. Temse - Baasrode zondag 19u30 V. Aalst - VB St.-Niklaas 2e provinciale B V. Kruibeke - Z, Zele zaterdag 15u30 zaterdag 18 uur zaterdag 15 uur J. Zele - Wetteren Lovendegem - Kang. Aalst Kalken - Sinaai (mvw) VOLLEYBAL DAMES 2e provinciale WETTEREN—WICHELEN 3—0 Ondanks een goede wedstrijd is Wichelen er niet in ge slaagd de zege te behalen te gen een sterk Wetteren. Er zit nochtans beterschap in bij de Wichelse schonen... en waar leven is, is er ook vol leybal. LEDE—TT NINOVE 0—3 Setstanden 12-15, 11-15, 1-15 Twee sets hebben de Leedse meisjes s.tand gehouden te gen de overmacht. Toen von den ze het wel bekeken en kon Ninove op een drafje ein digen (mvw) nonchalance van de thuis spelers om een set te be halen. Ook in de derde beurt begon Kruibeke erg goed (2-4 en 3-6) doch eens Verguit aan de opslag was de wed strijd snel gespeeld. De afwe zigen hadden ditmaal over schot van gelijk. Z. ZELE—KALKEN 1—3 Setstanden 4-15, 12-15, 15-12, 5-15. Goede match tussen twee sportieve ploegen. Kalken kwam de eerste set goed te voorschijn en kwam gemak kelijk op voorsprong. Ook de tweede beurt was Kalken de betere ploeg al zorgde Zele voor meer tegengewicht. Zele geraakte aan een eerreddende set. Kalken liet niets meer toe. (mvw) Liefst 39 doelpunten werden in 7 wedstrijden aangetekend. De twee kopploegen wonnen afgetekend Fabrieksken had het niet lastig tegen rode lantaarn Eureka Erembode- gem dat t°ch tweemaal Pië Van Der Meirsche in gebre ke vond Ook Tuuf won vrij gemakkelijk van een ont goochelend Kreja. De wedstrijd tussen Tanu en Pallieter was een partij eenrichtingsvoetbal met als enige uitblinker de Tanu- doelman Dirk De Craecker. Pallieter was heer en mees ter, doch kon slechts drie maal scoren, tweemaal langs Paul Janssens en eenmaal op penalty getrapt door Jo han Troch. De Tanu-libero Jean-Pierre De Rijck deed op hoekschop de bal in ei gen doel belanden. Enkel Latjes Willoo nam één van de weinige Tanu-uitbraken voor zijn rekening en lobde de bal over de Pallieterdoel- man. Ypsilon en Timarcha deelden de punten en Jome verloor op eigen veld met 1-4 van Efsee Aalst. UITSLAGEN Twentiërs - Liludamo Timarcha - Ypsilon Nijdrop - Terlinden Tuuf Tuuf - Kreja Eureka - Fabrieksken Tanu - Pallieter Jome - Efsee KLASSERING 1. Fabrieksken Aalst 14 2. Tuuf Tuuf Aalst 13 3. Sint Joris Aalst 4. Twentiërs Aalst 14 5. Nijdrop Opwijk 14 6. Efsee Aalst 14 7. Liludamo Aalst 14 8. Kreja Aalst 14 9. Pallieter Hofstade 14 10. Ypsilon Aalst 14 11. Timarcha Aalst 14 12. Jome Gijzegem 14 13. Tanu Aalst 14 14. Terlinden Aalst 13 15. Eureka Erembod. 14 Inhaalwedstrijd Op zondag 19 december 14.30 uur Tuuf Tuuf A Terlinden Aalst (op broek B) Svee e e< tame ich I.B.C e M< BU in gema De R |rang( bergs f/edst len i jen ,- pedst bindt Jpeelf F k' midd; speel AC Erembodegem organiseert op zondag 19 december hi 25ste Internationale Veldloop en dit op het domein Cai aan de Gerstenstraat. Aan deze zilveren jubileumkoers nemf^ gerenommeerde vedetten zoals Ivo Van Damme, ^ernljyeuri Mignon, Mark Smet, Paul Thijs, André Ornelis en Gast Heieven, dit naast een pleiade Duitsers en NederlandLven deel ;erre tem 'oor AL In Erembodegem werd onder impuls van Frans Van Wese- mael reeds in 1936 een veld loop georganizeerd. Deze wedstrijd kende zoveel succes dat dra een supportersklub „de Hoekjesvrienden" werd gesticht die de organisatie ge deeltelijk overnam. Het stich tend bestuur dat destijds was samengesteld uit Maurice De Winter (voorzitter), Louis De Clippel, Alfons Van Geert, Omer Van Geit, Karei Van Den Haute en Frans Van Wesemael koos enkele jaren later de naam „AC Erembo degem". Olympische, Europe se en nationale kampioenen kwamen aan de start. In 1971 begon men zich ook voor jeugdopleiding te inte resseren zodat een zevental meetings op touw werd ge zet. De grote interesse van de Erembodegemse jeugd en het succes van de jongeren- meetings zorgden ervoor dat. op 1 april 1972 een zelfstan dige atletiekklub werd opge richt, niét meer afhankelijk van Eendracht Aalst, doch aangesloten bij de Atletiek- bond onder het stamnumr.ier 394. Sedertdien ging hét leden aantal gestadig de hoogte in en ondanks een zekere ma laise in de bestuursrangen, door het onverwachte ont slag van voorzitter Viktor De Backer is AC Erembodegem momenteel een gezonde kiub. Alle aangesloten atleten, die onder de klubkleuren groe.i en wit aan de wedstrijden deelnemen halen momenteel mooie uitslagen. Een spijtige faktor is wel het feit dat men bij de twee wekelijkse trainingen niet maximaal kan voorbereiden door het gebrek aan een aangepaste atletiek- piste Naast de technische en taktLsche begeleiding \an trainer Eddy Verhaeghe wor den alle atleten ook medisch begeleid door klubdokter Van zijn De Wiele die zijn pouli nauwgezet volgt en 'edl kwetsuur minitieus verzofpe Jl BELEUMVELDLOOP Volgende zondag heeft, zi hoger gezegd, de vijfentv.. tigste uitgave plaats van rat internationale veldloop. Fe huidige bestuur, dat samfesp' gesteld is uit Remi Van Vi renbergh (voorzitter), I Van Wesemael (onder zitter), Norbert Huion krétaris), Hilaire Roelai (schatbewaarder) en de den Theo De Geyndt, G< ges De Moor, Romain sens, Petrus Philips, mevro Van Hoefs en Du Quet he geen moeite noch geld spaard om van deze jubilcu veldloop iets groots te ken men biedt de atleti* JjJj? kenners het neusje van zalm met de vaste deelnai van de Belgen Yvo Van Da me, Mare Smet, Herman M non, Paul Thijs, André nelis, Gilbert Maesschaltem Marcel Vaeyens, Albien V Holsbeek naast de Nederl. .juu ders Petrus Vonck, Niyerg Scharn, Schout, Buys, Bou Vinck, Cok, Marynissen de Duitsers Leimbach, Mar Nippold, Birkelbach. Hier jjrul komen ook nog de ailet vers van Roosendael, Hulst Kassei naast de lopers van vele Belgische klubs die hipoi deelneming hebben toegezej -ich Een favoriet voor opstel is met deze kwaliteitsvolte i deelnemerslijst steeds een gien waagde onderneming, do lijk persoonlijk denken we Ma tuil Smet, die ook gaat cfeelnting men aan de Sint-Sylvest* kan cross te Sao Polo, de groots tior kans toe. Hét loont in elk g val de moeite om volgen zondag het pronostiekje zijn waarde te gaan schatte op het domein Camu aan Gerstenstraat zal vanaf uur alvast veel te belev nisti ndii Sgte raai nur lier ,Be itre ;ezi D.D. VELDLOOP TE AFFLIGEM PA' In de 29e Grote Prijs Abdij Affligem die vorige zondag door AC Hekelgem werd geor ganizeerd haalden een paar Aalsterse atleten een voortref felijke uitslag na een goede prestatie. Bij de seniores ging de Aalsterse hoop uiteraard naar Herman Parmentier. Deze laatste moest zich met een achtste plaats tevreden stellen. Parmentier was eens te meer slecht van stapel gelopen en moest natuurlijk in de achter volging. Mits een betere start was de Eendracht atleet heel wat dichter geëindigd. In de zelfde kategorie werd Eric De Saedeleer twaalfde. R. Baey- Heden zaterdag 18 december om 11 u. zal door het stadsbestuur en door het Stedelijk Sportkomitee hulde worden gebracht aan de atleten Danny en Renno Roe- landt aangesloten bij K.A.C. Aalst. Eerstgenoemde werd nationaal kampioen over de 200 meter seniores II en Renno Roelandt werd nationaal kampioen over de 200 meter in 21 seconden alle kategorieën. Dit werd meteen de tweede beste jaarprestatie en was een nieuw clubrekord. Renno Roelandt maakte ook deel uit van de nationale ploeg over de 4x100 meter die het nationaal rekord scherper stelde. Deze huldiging heeft plaats in de raadszaal van het stadhuis. J.V.H. der der 01 KR ens 35ste, Johny Baes 39s Kr< Edwig Coppens 42e en D we Coppens 45e. Bij de junior liep de Aalstenaar Welleke in de eerste ronde aan leiding. Hugo moest echl Ou naderhand twee tegenstand* Fil laten gaan. Hij werd nog mol derde en Eddy Thijs klassei be de zich 18e. Patrick Fransa* ter en Eddy Pollet waren de bes Aalsterse vertegenwoordige bij de scholieren met een en een 7e plaats. Met Stefa Man Gijseghem werd Edin dracht tweede in het klubkli sement. Bij de kadetten w er een goede prestatie Freddy De Boeck (10). Pa Adriaens (12), Lieven Roelan (17), Stefaan Van der Stichel (22). Thierry Verhoeven bij miniemen zeer goed geste bleef tot halfkoers aan leiding, maar dan kwam man met de hamer. Hij we 8e. Bij de pupillen dacht m< aan een overwinning van Aalsterse atleet Dimitri Potti Hij liep inderdaad tot op 1( m. van de aankomst aan leiding, doch toen vergiste zich van baan en dit kost hem de eerste plaats. Hij ei digde slechts achtste. Joh: Van den Bossche was tweed De eerste Aalstenaar bij veteranen was Van Bocksta (9) en Willem De Cock wei zestiende. Fili tre V

De Voorpost | 1976 | | pagina 22