E l 0 Q T U GEKNIPT j Het Jome leven schiet weer op gang Tussen haakjes ABC /k SCHILDWACHT PAS OP De Voorpost -17-12-76 - 25 HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN .EN TELEFOONNUMMERS^ ADRESSEN I RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Gram bergen. Peeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste pnjzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst Pomar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel- 9«). Schoolstraat 54, Aalst. lendermondse Rijschool 0s2-21.37.94 van het type A Praktisch en theoretisch onderricht door ges'pedalizeerde personen. De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie O.L.-Vrouwstraat 33, Lebbeke. De totaalzaak voor het interieur I esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitn- geii, poorten enz M De Backer, Kon. Albertstraat 75, Dendermonde. ian 052-21.38.16 Michem, Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Poöaulaan 16. St- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen. Po-Sport Alles, maar dan ook alles kledij en camping Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels 052-21.17.59 van sportartikelen, alsook sport- Lom, leen gerust 053-21.60/16 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimhou ding. Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr. 12 Haalt ert attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek Meubelen E De Petter Kon. Albertstraat 14,. Sint-Gillis-Dender monde I eubelen De Wolf 053-21.63.91 vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardisette, tergal enz Zonneblinden. Luxaflex, Louver- drape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen. N Guido Michem, Potiaulaan 11, Dendermonde. ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specia listen. uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken quis, quid, quo, quando, quomodo enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyger. Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst zoekt 052-21.21.20 gezelschapsspelen vjor groot en klein Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P. Van Geertmyeri-De Ridder, Dijkstraat 5. Dendermonde. Ook alle planafdrukken |an weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel bver een oerprecieze Heidelberg loopt. Kwaliteit primeert n 052-21.40.60 een toverformule'' Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper I vonne en Jozef 053-70.33.95 n|den met een bromfiets van Hofman. Gentsestraat 4-6, Aalst. Alle herstellingen, 1 jaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen ut voorraad leverbaar Toen jeugdclub Jome een zevental jaren geleden door een groepje oud-chiroleden uit de grond werd gestampt gaf ieder deze initiatiefnemers een grote kans op slagen. Doch toen men noodgedwongen naar Catacomben diende te verhuizen, begon de Jome-werking ernstig te slabakken. Slechts de laatste maanden gaven enkele jongeren nieuwe impulsen zodat een hele resem aktiviteiten op touw werden gezet: deze kernleden vonden gehoor bij het merendeel van de getrouwen zodat het Jome-leven momenteel weer op volle toeren draait! HISTORIEK Eind 1969 begonnen enkele jongeren uit te kijken naar een geschikt lokaal om er een nieuwe jeugdklub in op te richten: deze mensen die de traditionele Chirobewegingen waren ont groeid voelden de nood om de sfecifieke hobbyklubs in groep te kunnen beoefenen. Op het domein van de paters Oblaten werd een uiterst geschikt lokaal in huur genomen en het enthou siasme van het eerste uur zorgde voor een hele resem aktiviteiten waarvoor vele Gijzegemse jeug digen kwamen opdagen! Toen Kerelsburcht het hele domein in huur nam en een eigen jeugd klub (De Kievit) oprichtte, was Jome verplicht te verhuizen. In de kelders van het parochiaal centrum vond men twee kleine lokaaltjes die duchtig werden opgeknapt zodat een voorlopig verblijfplaats in gebruik kon worden genomen. Het eerste werkjaar was zeer bevredigend daar het samen heropbouwen van de klub een grote samen horigheid in de hand werkte. Doch weldra werd het duidelijk dat men niet aan aflossing door jeugdigere elementen had ge dacht: dit euvel, waarin reeds veel klubs zijn vervallen, was ook voor deze Gijzegemse jeugdbe weging bijna fataal doch een vernieuwde beheerraad zorgde samen met een heel aktieve kerngroep voor het omgooien van het Jome-roer. REORGANISATIE Eind zomer besliste men te starten met een vaste kerngroep: deze mensen komen elke zon dagmorgen te samen voor de bespreking van een welgevuld programma en ook voor het vastleggen van de beleidslijnen die men de komende maanden wil volgen. Als pluralistische jeugdgroep wenst men neit enkel rekreatief te werken doch de nadruk wordt momenteel ook gelegd op het informatieve en edukatieve. Om deze beleids- (inzendadres: Tussen Haakjes, Jeugdpagina, De Voorpost, Pontstraat 64, Aalst) VOOR KINDEREN Vrijdag 24 december: Poppenspeltoneelnamiddag Sprookjes spelen...» (naar Grimm) opgevoerd door garageteater Suskewiet: 20fr - 15 uur tot 17 uur - St.-Maartensinstituut, Esplanade 6, Aalst, (ingericht door KSA aldaar). Zondag 19 december: Jefi-Mere met film «De Eenza me Wolf» om 14.30 uur in het klooster. Zondag 19 december: 14 uur Marcellinoklub-Aalst met film «De Snul» (humoristische politiefilm met Bourvil en De Funes). 26 december: 14 uur: Marcellinoklub-Aalst met film «Buffalo Bill de held van de Far West», indianenfilm. Donderdag 23 december: Kerstboomspelnamiddag te 14 uur, ingericht door KSA-St.-Maarten, Esplana de 6, Aalst. DANSEN ONDER ALLE VARIATIES 18-12: in Krejaen Ypsilon 25-12: in Pallieter 1 /Iin Dido FILM Donderdag 23 december: 20 uur: KSA-St.-Maarten in St.-Maarteninstituut, Esplanade 6, Aalst: «Op de beesten af» (Haanstra): 25 fr. Zondag 19 december: 20 uur: Terlinden draait «Gold- rush» Zondag 19 december: JH Leeuwerik (Lede) «De Con formist» van Bertolucci. Zondag 26 december: Pan: 20.30 uur «Richard Nixon» KK KerstdagDido 20 uur «Johan Verminnen» 8 januari: CSV Big Bill Krakebaas VERDER NOG... 18 december: Ouder- en vriendenavond van Skouts- groep St.-Jans Berchmans in Moorselbaan 128, Aalst. 19 december: dia- en toneelavond van KSA-bond St.-Maarten in Esplanade om 20 uur 17-18-19 dec.: de topper van de week: speelgoed beurs in Dio (zie elders op deze blz.). 17 december: CSV: gespreksavond van Frans Mase- reelfonds rond de «betekenis van het Historisch Kompromis» (Italië) 17 december: CSV-UtopiekenMarcel Verhelst speelt op de piano tijdens stomme filmvertoning, (vanaf 19 uur). 17 december: Leewerik: startvergadering van de werkgroep Informatie. 18 december; Dido-20uur: Kaarting. 22 december kerstavond in Dido met cake. kerstavond in Dido met cake 26 december: Taizégebedsavond (Capucijnenkerk, Aalst) om 20.30 uur 20 december: In zaal Madeion op de Grote Markt bijeenkomst voor alle jeugdverantwoordelijken om 20 uur. PD vormen ook progressief te kun nen uitwerken heeft men be sloten om de kursus met sociale promotie voor kernleden in jeugdhuizen, die te Heusden georganiseerd wordt, mee te volgen. Alhoewel de kostprijs voor deze vormingsweek, die loopt van 27 tot 31 december, een duizend frank bedraagt hebben zich een tiental deel nemers aangemeld: de klubkas komt voor een groot gedeelte tussen, en ook de gemeente raadsleden hebben een steuntje van 5000 frank goedgestemd. Onder impuls van deze kern groep die momenteel bestaat uit Micheline Van Extergem, Carine De Backer, Luk De Wolf, Staaf Van Medegael, Jean- Pierre De Backer, Erik Van Mol, Mark Heyvaert en Jo Cautaerts werd een grondig herwerkt filmforumprogramma uitgewerkt: een tiental films werden met de grootste zorg uitgekozen en telkens op een zaterdagavond afgedraaid. Dat dit initiatief de grote massa aanspreekt, werd met bomvolle zalen afdoende bewezen. Zowel de Val van het Romeinse Rijk, Man of the East, Bataille des Ardennes, Once up on a time in the West en Peur sur la ville werd met veel sukses afgedraaid. Voor de komende maanden mogen de filmliefhebbers nog volgende prenten verwachten: De Clan der Onverbiddelijken (14 januari), Aguirre, de toorn Gods (28 januari), Six minutes pour mourir (12 februari), Death in Venice (25 februari) en Twee missionarissen (12 maart). Voor het eerst werd ook de voetbal ploeg ingeschreven in de Aalsterse jeugdhuizenkompe- titie, alwaar men bevredigend heeft gedebuteerd. Ook het politiek paneelgesprek was een Jome-organisatie die echter door een geringe propaganda door te weinig mensen werd bijge woond. OPTIES Deze Gijzegemse jeugdklub, die lange tijd in de Catacomben zat weggedoken wenst zich nu ook op Gijzegems vlak te mani festeren. Men is pas gestart met een maandelijks informatie blaadje met een oplage van 300 exemplaren geeft een waaier van de opties die men in de onmiddellijk toekomst wenst te realiseren. In klubverband start men in januari met een danskursus, terwijl ook maandelijks een kleinkunstprogramma zal voor gesteld worden. Naast het Kerst feest zal men ook naar jaarlijks gebruik, de oudjes van de gemeente verwennen met een verrassingsgeschenk: deze Driekoningenstoet waarin men verkleed de eenzamen bezoekt, is een initiatief die door deze oudjes steeds erg geaprrecieerd werd. Op het programma van januari staat ook een informa tieavond plus een voettocht in de Vlaamse Ardennen ingeschre ven. Op materieel vlak zijn de zorgen nog helemaal niet van de baan: men zou graag een lokaal op het Sport- en Rekreatiecen- trum in gebruik nemen doch de VZW van het centrum argu menteert dat alle lokalen als gemeenschappelijk terrein voor de ganse bevolking permanent toegankelijk dienen te zijn, wat een definitieve oplossing na tuurlijk in de weg staat. Als tussenoplossing heeft de jome- beheerraad, die bestaat uit Betty Roggeman, Erik Van Mol, Willy Temmerman, Hans Van Gijse- ghem, Theo Huy lebroek en Rudy Veldeman besloten om de binneninrichting van de klub als volgt aan te passen: minimaal wenst men een nieuw plafond, nieuw buffet en ondbrandbare tapis-plein aan te leggen. Op zaterdag 11 december was het Lokers Jeugdtoneel te gast bij teater Lanseloet. Ze voerden een blijspel op voorde jeugd: «Schildwacht pas op!» van A. Willequet. De kinderen, beleefden ongetwijfeld een aangename namiddag. De spelers slaag den erin de kinderen te boeien en zich in het verhaal te laten inleven. Het was een. vrolijk spel waarin schildwachten van de koning de taart van de prins achterhouden en opeten. Bovenarms zat het erop wanneer de weggelopen prins terugkomt en de schildwachtereen poets bakt... Een zeer toffe namiddag dus, waarbij het alleen spijtig was dat niet meer kinderen hem konden beleven. Ook volgend trimester (het programma daarvan vind je elders op deze jeugdpagina) wordt een toneelnamiddag voor de Aalsterse jeugd geoland; teater Lanseloet is er immers terecht van overtuigd dat toneel een vorm is van goede en leerrijke ontspanning. P.D. OPNEMEN VAN INFORMATIE Enkele regeltjes maar hierover (ter titel van inlichting). Vele jeugdklubs en andere jongerenorganisaties sturen ons regelmatig informatie op ter publikatie. Omdat deze jeugdpagina aldus steeds maar vollediger wordt, danken wij hen hiervoor van harte. Toch komt ingezonden informatie nog vaak te laat. Aktiviteiten van jeugdklub Terlinden b.v. bereiken ons, toevallig of niet, steeds gedeeltelijk of algeheel te laat. Kan er rekening mee gehouden* worden dat de definitieve kopij in de regel reeds de zondag vóór verschijningsdatum «binnen» moet zijn? DIDO'S SPEELGOEDMARKT "Zoals de kalender van Dido hiernaast zegt organiseert JH Dio in het weekend van 17-19 december een informatie- en aktiebeurs over «verantwoord speelgoed» Hierbij wordt, naar men ons meldde, aangesloten bij de grootscheepse akties die de verbruikersorganisaties deze dagen opzetten. Zij verzetten zich tegen de overvloed van duur. blinkend speelgoed dat op de markt verschijnt. Zij stellen vaak pedagogisch ongeschikt voor diens ontwikkelijk. (nvdr dit stelde zelfs meneer De Croo vas...) Omdat er bij het publiek nog vele vragen over «verantwoord speelgoed» rijzen ligt het in de bedoeling de speelgoed kopers van nabij te konfronteren met de problematiek en ze enkele direkte suggesties aan te bieden. Pasklare alternatieven worden niet voorgeschoteld. Toch wil men dat meer mensen de vraag «past dit speelgoed bij mijn kinderen» zouden stellen, bij het zien van al het schitterend en kleurrijk maieriaal. Dit wil men bereiken langs een vrij goed gestoffeerde speelgoedbeurs, een boekenkeuze aangepast aan kinderen, gezelschaps- en informatie-spelen. In het vooruitzicht van de eindejaarsfeesten zal ook een geschenkenstand van Bond Zonder Naam en het Portugalkomitee aanwezig zijn. Bovendien is er een informatie- en gespreksavond op vrijdag 17 december te 20 uur. Inleiders zijn raw. An Brasseur, pedagoge en dhr. Oscar Van Danime, psycholoog. Op zaterdag 18/12iserte 14 uur poppenspel. Openingsuren: vrij 17: 19 uur tot 23 uur. Zal. 18: 14 uur tot 18 uur.Zondag 19: lOuurtot 12uuren 14tot Ibuur. Ook kinderen zijn welkom: zij kunnen er kennis maken met waardeloos materiaal en samen zelf speelgoed maken. Medewerkers zijn: Oxfam-Wereluwinkei. Gent Bond Zonder Naam.Antwerpen Het Portugalkomitee. Leuven Informatief Spelmateriaal KSA-VKSJ, Brussel VZW 't Ander Winkeltje, Heverlee Boekhandel «Het Volk», Aalst Speelgoed, Antwerpen. Voor mensen die van ver komen: Dido. Oude Heirbaan, Erpe. Vandaag vrjjdag 17 december... Vandaag vrijdag 17december... Vandaag zijn er een groot aantal Aalsierse scholen die hun middelbare scholieren de examens laten beèinJigen. Een weinig romantische periode in hei leven van een jongere. Vandaag komt daar een einde aan en. oi wi hei willen of niet. de traditionele kelen zullen gespoeld worden zodat we afgaande op ervaringen van vorige j; ren, mogen verwachten dat de drankgelegenheden op en rond de Grote Markt wel overvol zullen zijn... Animatieploeg van jeugdhuis Jome Gijzegem (el) «Schildwacht pas op» in V.T.I. Lokers jeugdtoneel stelde (el)

De Voorpost | 1976 | | pagina 25