i LAATSTE RAADSVERGADERING EN AFSCHEID! VOORLAATSTE RAADSVERGADERING BGJG VIERT BONDSFEEST! VELDWACHTER ACHIEL HEYSE OVERLEDEN OOK HERDERSEM NEEMT AFSCHEID. BAARDEGEM... ADIEU... DE BSP-AFDELING ERPE-MERE KIEST NIEUW BESTUUR 8 -17-12-76 - De Voorpost Op donderdag 9 december ging, in volledige eensgezindheid op het Moorsels gemeentehuis de allerlaatste raadsvergadering van de autonome raad door gevolgd door een afscheidsplechtigheid, bedoeld als dank aan al het personeel doch spontaan uitgegroeiend tot een hulde aan de burgemeester. BEGROTING Moorsel gaat niet met een begroting met «rode cijfers» de fusie in. Er is immers een boni van 146.959F. Wel werden op de valreep nog enkele begrotings wijzigingen met algemene stem men goedgekeurd o.a. voor didaktisch materiaal i.v.m. schooltelevisielessen en een sal do van aansluitingen op het waterleidingsnet. in totaal voor 40.860F. Om aan het nieuwe bestuur de mogelijkheid niet te ontnemen aan de Moorselse verenigingen voor komend jaar evenveel toelagen te kunnen verlenen als in '76 werden ook hiertoe nog enkele supplemen taire sommen voorzien als 5000F. meer voor kulturele verenigingen. 5000F. voor va derlandslievende verenigingen. 5000F. voor sport- en 11.000F. voor kulturele verenigingen. Waar Moorsel eerst met de opcentiemen diende te zakken blijkt zulks niet meer noodzake lijk want voor heel Groot-Aalst schijnt men zinnens te zijn de opcentiemen overal op te voeren tot 1500F. De begroting is naar het zeggen van de burgemeester ten andere vooral een raming die moet leiden tot het realiseren van een eenheidsbegroting voor de hele nieuwe stad. Even komen op vraag van raadslid De Meersman nog ter sprake de intresten van een legaat in kasbons van het Gemeentekrediet groot 190.000F. die dienen aangewend tot het onderhouden van het graf van de schenkster en die daarvoor veel te aanzienlijk zijn zodat de inkomsten wel worden geboekt zonder juist te weten waar men ze dient onder te brengen. Tot 31 maart hebben de plaatselijke ontvangers nog de tijd om alles eens rustig te overwegen. Verder is nog geld voorzien om de kledij en het materiaal van de plaatselijke brandweer aan te passen aan die van Aalst en voor de eindejaarspremie voor het personeel die nu 4.250F. plus 2.5% op de bruto-bezoldiging, uiteraard verminderd met de belastingen zal bedragen. De gemeentelijke taksen worden vernieuwd voor de duur van één jaar. Zo voor het lijkenvervoer in zes klassen gaande van 3000F. over 2500F.. 2000, 1500 en 1250F. naar de zesde klas met 800F. Ook voor het ophalen van het huisvuil (300F). de taks op de drankslijterijen en op de inrij poorten is er verlenging van één jaar. c.o.o. Opgemerkt wordt de grote stijging van het aandeel van de gemeente in de rekeningen van de C.O.O. Deze stijging komt vooral voort, buiten de algemene hausse, door de veroudering van de bevolking en het feit dat er twaalf tegenover de acht voor ziene personen in Herdersem verblijven wat aan de gemeente 400F. per persoon per dag kost. Sluitend met een boni van 486F. wordt ook deze begroting mei algemeenheid van stemmen goedgekeurd. WAARNEMEND SCHOOLHOOFD In geheime zitting wordt dan de heer Jozef'De Wever aangesteld als waarnemend schoolhoofd in vervanging van de heer Clement De Meyst, met ziekteverlof. BIJKOMENDE PUNTEN Eenparig gaat de Raad akkoord volgende punten op de dagorde te plaatsen en af te werken. De NMBS gaf ongunstig advies voor het schuilhuisje aan de Koestraat. Dit wordt een zaak op te lossen door het nieuw bestuur. Princiepsbeslissing i.v.m. de eindejaarspremie van het per soneel. Overboeking van 100.000F. voor de verlichting van de geklas seerde Sint-Goedelkapel: 4 spots op de bestaande arma turen en één lamp binnenin. Grondafstand op het kerkhof: 5m2 voor de familie Aelbrecht, Boekveldlaan 3 en 2,5m2voorde familie Rubbrecht uit Aalst. Lening groot 1;472.000F voor buurtwegen 38 en 40. AFSCHEIDSRECEPTIE Na de raadsvergadering stroomde de raadszaal mmer dan vol. Inderdaad waren COO- leden, administratief, onder- houds- en onderwijzend perso neel met hun dames te gast voor de afscheidsreceptie met frisse drank en hartige hapjes. Burgemeester Raymond Uytter- sprot betreurt uiteraard het verdwijnen van het autonome Moorsel maar is toch fier dat Moorsel is geëvolueerd tot een moderne gemeente waar het goed is om te leven, met de nodige infra-struktuur en de gewenste nutsvoor zieningen. Hij brengt hulde en dank aan zijn voorgangers en aan de huidige medebestuurders en aan alle personeelsleden voor de totale inzet en hoopt dat de fusie-operatie gunstiger verloopt dan algemeen wordt gevreesd. Een speciaal woord wijdt de burgemeester aan de grota afwezige gemeentesekretaris Alfons Hendrickx die 38 jaar lang zijn beste krachten wijdde aan het bestuur. Zowel deze die behoren tot de komende bestuursmeerderheid als deze van de oppositie. en in de Falluintjes zijn toch negen verkozenen worden door de burgemeester met aandrang uitgenodigd over de partij- grrengzen heen waar het past de belangen van de Falluintjesge- meenten te verdedigen teneinde ons dierbaarste patrimonium, ons landelijk karakter, te kun nen vrijwaren en bewaren. Aan alle bestuurs- en personeelsle den werd dan een prachtig loodvrij tinnen bord met een handelswaarde van 27000F en voorstellende de H. Gudula het het Moorsels wapenschild, over handigd als afscheidsgeschenk. Dit bord is niet te koop maal wel door onze leden bijbesteld worden a rato van maximaal één per kind. DANK EN HULDE Vervolgens werd de burge meester letterlijk en figuurlijk in de bloemen gezet o.a. door de heer Van der Borght, voorzitter C.O.O. ook met een prachtige koperen ketel, door Mw Moens vanwege het schepenkollege met een reusachtig bloemstuk een bloemengemeente als Moorsel waardig, door Mw. Callebaut en enkele anderen en tenslotte door Ontvanger Roland Geertruy in naam van hets het personeel. In nauwelijks een tiental minuten werkte de erdersemse Gemeenteraad in zijn voorlaatste zitting verleden maandag een belangrijke dagorde af. DE BEGROTING Niettegenstaande de nakende fusie is elke deelgemeente ertoe gehouden een begroting voor '77 op te stellen met erin de normaal voorziene uitgaven en de nood zakelijke ontvangsten. Daar de leningslasten volledig te dragen zijn en voorziene werken zijn uitgevoerd slonk het boni van «vorige dienstjaren» van ander half miljoen tot 636.000F. terwijl er in de gewone dienst een boni is van wel geteld 1.074F. Alle niet verplichte uitgaven blijven immers voorzien waaronder toe lagen aan de verenigingen zoals volgt. Gemeentelijke Kultuurraad: 60.000F. Gemeentelijk Feest- komitee. 60.000F.. Recepties en Representatiekosten: 50.000F. Premies voor bouwen van wo ningen: 50.000F.Toelage Vrije Peutertuin: 40.000F.. Gemeen telijke Raad Derde Leeftijd: 25.000F. Inrichten feesten en plechtigheden: 20.000F. Na schoolse Franse lessen: 20.000F. Bewaking tijdens de school maaltijden: 20.000F. Vóór- en naschoolse bewaking: 10.000F. Geboortepremies: 15.000F. Werkingskosten «Land Van Aalst»; 10.00F. Gezinshulp en Grote Gezinnen: 10.000F. Schoolreizen: 10.000F. Prijsuit reiking gemeenteschool: 10.000F. Jeugverenigingen: 15.000F. Toezicht vrije school: 15.000F. BUITENGEWONE DIENST Slechts beide volgende zaken worden hier voorzien, nl. de erelonen voor het opmaken van het ontwerp tot verbetering van de ADe Cockstraat, (200.000F) en de uitbreiding van de openbare verlichting Dorpcen trumwijk Harding en toegangs weg voor 800.000P. De begro ting wordt goedgekeurd met 7 tegen vier stemmen alhoewel de tegenstemmen niet gemotiveerd werden. Belastingen op de goedgekeurde verkavelingen zijn afgeschaft. HUISVUIL Aangezien de stadsreinigings- dienst onmogelijk vanaf 1.1 ;77 kan instaan voor de ophaling van het huisvuil dient deze dienst nog voor één jaar plaatse lijk te worden geregeld. Het desbetreffend reglement blijft dan ook integraal behouden en verlengd voor één jaar 5.325F. en gratis 25 zakken). Ook de verkoop van papieren huisvuii- zakken gaat nog één jaar door. Beide punten werden goedge keurd met 7 tegen 4. Op vraag van Raadslid Jan Boel hoe de toestand nu is met het sluikstort aan de «Wiezebrug» antwoordt burgemeester Muylaert dat aannemer Pieters een ultimatum werd betekend en dat reeds veel- vuilnis werd weggeruimd. Enige vertraging in deze werken is wel ontstaan door het natte weder. VERLICHTING Eenparig wordt de princiepsbe slissing genomen tot plaatsen van 27 verlichtingstoestellen in woonwijk Harding. 11 in de toegangsweg en 6 in het Cen trum ter vervanging van de houten palen, dit alles geraamd op 800.000F. De burgemeester zal aandringen op zo groot mogelijke eenvormigheid ter zake. WEDDE De Raad hoeft bij het vaststellen van wedde van burgemeester en schepenen niet meer tussen te komen. Dit gebeurde door een Koninklijk Besluit. Er komt alvast nog een aller laatste raadsvergadering en het afscheid zal doorgaan op tweede kers tag 26 december. L.H. personeel waarvoor de burge meester steeds het onderste uit de kan heeft weten te halen. Ook de plaatselijke politie liet zich niet onbetuigd en betrok Mevrouw Uytersprot-Moortgat Suzanne in de hulde. Nog ettelijke keren werden de roemers gevuld, noge ettelijke keren werden hartige hapjes verorberd en nog ettelijke keren werd de overladen kapstok geweld aangedaan... Met een «laatste avondmaal» werd dan definitief afscheif genomen. Op vrijdag 31 decem ber, na het huwelijk van Oscar Brunclair ten gemeentehuize, valt dan het doek! Adieu... L.H. De laatste foto van het voltallig gemeentebestuur na de zitting te Moorsel (jm) Het jaarlijl^ytondsfeest van de Hofstaads BGJG-afdeling, waarbij 280 gezinnen zijn aangesloten werd een gezellige bedoening die voor ieder wat wils bood. Om 8 uur stipt bracht het Koperensemble van Bert Veldeman een prachtige ouverture met een vijftal nummertjes die bij het talrijk opgekomen publiek fel geaprecieerd werden. Dit koperensemble is samengesteld uit een viertal rasmuzikanten, die reeds overal in de streek met groot sukses zijn opgetreden, zowel de trompetspelers Bert Veldeman (dirigent) en Willy Herssens als Walter Verreecken en Gilbert Van Neck met hun schuiftrombone bewezen hier goed op elkaar ingespeeld te zijn. Voorzitter Léon Van Caeken- berghe dankte dit viertal voor zijn hoogstaande uitvoering en kondigde de gastspreker van de avond aan. nationaal sekretaris Craenen. Deze spreker legde vooral de nadruk op de Vlaams- christelijke gedachte die hij als summum van de bondswerking naar voor schoof: in zijn uiteenzetting kwamen vooral de Sociaal-Pedagogische toelage voor de moeder aan de haard, de huwelijkslening en het pensioen voor de huismoeder aan bod: de onrechtvaardige achteruitstel ling van Vlaanderen tegenover Wallonië, dat veel meer doet opdat ieder een woning zou kunnen verkrijgen door verre gaande leningen vanwege de kultuurraad vond hij onduld baar en dan ook één van de voornaamste BGJG-eisen. Hij besloot met de patetische oproep om zich niet blind te staren op buitenlandse (tyrannieke) be- windslijnen, doch eerst in het eigen Vlaamse land te streven naar welvaart en zelffierheid Hegman Timmerman gaf ver volgens een overzicht van de plaatselijke werking in het kader van de Groot-Aalsterse fusie: §taat er een film met bespreking een gezinswandeltocht, een sportndmiddag en een bedrijfs bezoek op het programma, waarvan de data nog niet definitief zijn vastgesteld. Na deze uiteenzettingen kon ieder zich te goed doen aan geroosterd brood met hesp die op de muziektonen van de discobar met vrachten verorberd werden! Ook voor passende lafenis wercf gezorgd en toen het plaatselijk! danswonder Jackie De Winnel zich op de dansvloer waagde! werd hij gevolgd door een massa! enthousiastelingen die tot vroea in de morgen met hun bestel beentjes hebben gehuppeld! DIRK DAELEMANSl De heer Craenen, lid van het hoofdbestuur van BGJG hield te Hofstade een toespraak (cl) ieder blijft zelfstandig doch men gaat een bindingsorganisatie oprichten die tegenover de stedelijke instanties als één klok zal naar voren komen! Een vluchtig overzicht van de voor bije jaarwerking leerde ons dat vooral de Driedaagse vande Verkeersveiligheid een groot publiek bereikte. Het bestuur dat momenteel bestaat uit Léon Van Caekenberghe (voorzitter Maurits Claessens (erevoorzit ter). Marcel Lorie en De Ridder (ondervoorzitters). Petrus De Grauwe (sekretaris) en de be stuursleden Simonne Breyne. Clotilde Veldeman. Willy De Bruyn. Benoit Hendrickx. J. De Winne. Oscar De Schepper. Prosper De Rijbel. Herman Timmerman. Etiennc Roelandt. Herman Goossens. Paul Keymeulen. Jan Mornae. Herman Van Der Eist en Paul Van Der Heyden stelde voor dit werkjaar nog een vijftal orga nisaties in het vooruitzicht: op zaterdag 5 februari zijn er plannen voor een kultureel hoogstaande kwiswedstrijd waarbij het publiek ook aktief de panelleden ter hulp zal kunnen snellen! In de daaropvolgende maanden Op vrijdag 10-12-1976 over leed in de O.L.Vrouwkliniek te Aalst dhr. Achiel Heyse, veldwachter te Erembode- gem. Hij was op 9/11/1916 te Denderhoutem geboren en het was in 1952 dat Achiel Heyse te Erembode- gem kwam waar hij als poli tieagent was aangesteld. Op 1 mei 1956 werd hij dan bevorderd tot veldwachter. Veldwachter Heyse, die voordien reeds een hartin- farkt was te boven geko men, diende op 2 december j.l. in allerijl te worden op genomen nadat opnieuw het hart te zwak was geble ken. Helaas zou de afloop deze keer fataal zijn. On danks de beste zorgen over leed veldwachter Achiel aan de gevolgen van deze twee de hartaanval. Wij bieden aan de nabestaanden en fa milieleden evenals aan het Erembodegems politie korps onze oprechte deel neming aan. De plechtige uitvaartdienst had plaats in de O.L.Vrouw- kerk te Erembodegem opft donderdag 16 dec. te 10.30 uur. l Historisch teruggrijpend naar een roemrijk verleden en er demokratisch de ganse bevolking bij betrekkend neemt de S Falluintjesgemeente Baardegem op stijlvolle en tevens Breughel- h iaanse wijze afscheid als zeflstandige gemeente alvorens in de mist h weg te deemsteren. F Te 14.30 neehit het Kollege afscheid van de Raad. de C.O.O.. het Personeel en van de persmensen. Te 16 uur heeft de inhuldiging plaats van een gedenkplaat van Baardegems illustere voorzaat Jan Frans "Vonck. dit met medewerking van het gemengd kerkkoor en de Kon. Harmonie Sint-Cecilia. Te 16.30 uur aan planting van een jonge eik. Deze is een afstammeling van de welgekende «dikke eik» van Wieze. In elk opgelsorpte ge meente wordt een dergelijk exemplaar geplant als herin- I nering aan het verlies van de I zelfstandigheid. Te 17 uur afscheidsreceptie aan alle inwoners van Baardegem J aangeboden door het gemeente- bestuur met medewerking -van I de jeugdverenigingen. Gratis j bedeling van drank en belegde j broodjes zolang de voorraad strekt. Te 20 uur kerstoratorium in de I parochiekerk door het a cappel- lakoor van Asse. Als laatste in de rij van de Falluintjesgemeenten neemt Herdersem afscheid als autonome gemeente. Na Meldert op zaterdag 4 decem ber, Moorsel op donderdag 9 december en Baardegem op zaterdag 18 december is het de beurt aan de gemeente van burgemeester Antoon Muylaert op tweede kerstdag, zondag 26 december. Met medewerking o.a. van de Harmonie «Concordia et Doci- litas» wordt aan het gemeente huis de gedenksteen der 2600 Meiviskoppen onthuld. Na een show terplaatse door het ma- jorettenkorps volgt in de Raads zaal een afscheidsreceptie. Re ceptie die tevens staat in het jteken van het 190-jarig bestaan /van de Harmonie. Het laatste gemeentebestuur van Herdersem (jm) De titel Is eigenlijk foutief. Er is een nieuw samengevoegd BSP-afdeling gevormd voor de fusie Erpe-Mere en nu is er een bestuur gekozen. Vroeger bestond er een werkgroep van vertegenwoordigers uit de acht deelgemeenten. Johan De Wolf wordt nu voorzitter van de nieuwe afdeling. Vorige zondag kwamen de le den van de fusie-werkgroep voor het laatst bijeen. Nog één punt moest afgewerkt worden om in volle gemoedsrust naar de fusie te kunnen gaan: de verkiezing van het bestuur van de nieuwe afdeling. Uit de bus kwam volgend resultaat: voorzitter: Johan De Wolf uit Erpe ondervoorzitter: Herman Van Delsen uit Burst sekretaris: Eddie Baeyens uit Erondegem penningmeester: Jozef De Neve uit Erondegem politiek sekretaris: Jeff Van den Steen uit Mere feestleider: Raf Callebaut uit Mere. Andere bestuursleden: F. Vermassen en D. Regaert uit Aaigem, H. Van Impe en F. Cal lebaut uit Bambrugge, R. Be- rekmoes uit Burst, H. Calle baut, G. De Bruecker, E. De Rick en F. Lekime uit Erpe, J. Neckbroeck uit Ottergem. Het bestuur is herkiesbaar na 1 jaar werking. W.H.

De Voorpost | 1976 | | pagina 8