10-31.12.76 - De Voorpost VAN 'T EEN T ANDER j VEk&ZL "PBRMtf G En hier ons ganzenspel dat we jullie voorstellen als een spaarvarkensspel in tijden van inflatie, ekonomische re cessie en voor alle belangrijke uitgaven. Wie houdt er niet van een fijn gezelschapsspel met vrien den of familie. Vrienden lezers, doppers, toekomstige doppers, luiheid is het oorkussen van de duivel. Spelenderwijze leer je hier sparen en investeren: het begin van elk fortuin. Het zijn stuk voor stuk herinneringen aan de gebeurtenis sen van vorig jaar en dat is ons nieuwjaarsgeschenk. Nu de spelregels: Wat je nodig hebt: 1 dobbelsteen per medespeler een spaarvarken een pion en natuurlijk een fors bedrag aan stukken van 1 en 5 frank (we willen je enkel «helpen» sparen). Wijst een varkentje met zijn hoofd terug dan ga je het aantal ogen van de worp terug en wijst het vooruit. dan ga je vooruit. Hoe krijgen we zo'n spaarvarken nu vol? 2. Een gelukkig nieuwjaar van de mannen van de meskei- re. Geef het varken ook maar 2 F. 6. De pendelparking. Een prachtig initiatief maar zouden echte fietspaden niet veel prachtiger zijn? Wij gaan alvast per fiets. 5 F in oos spaan/arken. 7. 1 plaats terug. 9. 1 beurt overslaan 10. Heb je je niet teveel laten trakteren met karnaval? Berouw komt na de zonde, maar niet getreurd 2 F boete in het varken van je medespelers. 12. Zoveel hoefde je nu ook niet uit te geven ofwel...? Dan mag je alvast beginnen sparen voor volgend jaar: karnaval 77. 5 F in het varken. 15. Met droefheid in ons hart melden wij jullie het vroege heengaan van de «Waere nieuwe Draecken». Dat is dan weeral een steunkaart uitgespaard. 2 F in het varken. 17. Twee beurten overslaan in de herberg. 19. Het regent rampen, ons aller melkhuisje is afgebrand en staat nu in puin en as. Iedere oudere speler kan nu met gerust hart 2 F in het varken van de kinderen-spelers stoppen. 22. Een geluk bij een ongeluk: Een geluk omdat je nog niet veel eerder in een van de talrijke valkuilen die ons Aalsters wegennet rijk is, getuimeld bent; een ongeluk omdat je nu moet wachten op de mannen van 't stad om je eruit te helpen. Probeer in drie beurten een 6 te gooien, zoniet betaal je 5 F aan je varkentje en ga je de volgende beurt verder. 26En als het dan al eens warm genoeg is om met water te spelen, dan moet er bezuinigd worden Datje die plantjes water hebt gegeven heeft niemand gezien. Maar je wagen hoefde je echt niet te wassen. 5 F boete, 31 Pikfeesten: «De boeren moeten dorsen», en al wie met onkuise gedachten heeft rondgelopen'gaat vijf plaatsen terug en 2 F in het spaarvarken. 33. 15 plaatsen terug. 37. Parkeermeters zijn één ding maar fietsen is een ander ding, het is gezonder en goedkoper. Ga eens per fiets en steek die 5 F ook maar in je varkentje. 38. Verkiezingen, allemaal goed en wel, maar het is net als met die stemm-kousen. ledereen weet allang wat er achter zit, en dat ze je nog meer gaan bedonderen wist je ook al. «leder voor zich zelf wat in het varken. 42 Niemand ontsnapt aan de dood, maar deze ruikt wel erg vies. Herbegin maar. 46. Terug naar 7. 49 Voor Marcel kopen we een hele grote krans. Haal voor deze éne keer 5 F uit het varken. CO-PRODUKTIE MIREILLE VAN DEN BROECK VOOIU N X30Xg9Q (V3<r B

De Voorpost | 1976 | | pagina 10