Dendermondse zwemkroniek ATLETIEK PANO '76 DUIVENPARADE IN HET RITO TE DENDERSVIONDE Di MELIS VIJFDE SCHAKEN Nieuws van 't Ros Dendermonde D. Buydts, J. Dierickx, G. Blue en E. Bleys periodekampioen |demderxlub l'TWEEDE 22 belangstelling door ïtMfcÊNTEl Het jaar 1976 zit er weer op en zoals het Past wordt bij dergelijke gelegenheden de balans opgemaakt van wat er achter ons ligt. Voor vele ver enigingen was dat 6011 f>°ed jaar met enkele grote suk- sessen, voor de ene individu eel en voor de anderen was het meer een kollektieve ze ge. Alles bij elkaar kwam het voorpostgebied er goed uit. AC AALST Die het voorbije jaar sukses- sen haalde als geheel en dat zowel bij de dames als de heren. Bij de dames blijft Anne Marie Van Nuffel de nummer één van deze vereni ging die deze klub vertegen woordigde op buitenlandse trips. Het spreekt vanzelf dat zij niet alleen stond wanneer het in klubverband diende op- aansluiting van de Roemeen Ion-Mircea D ami an een ma rathonloper die in ons land het nu de jongste weken in het veldlopen eveneens prima doet. Eens hij zich volledig op deze afstand heeft inge- Bij AC Baasrode maakte Ro ger De Vogel eveneens naam door zijn prestaties in de 3000 m steeple dat hem bij de besten liet klasseren. In de- degelijke elementen in het water bracht, misschien de meeste begaafde, maar bij de kleinsten deed Buggenhout het ver van slecht zodat ie der een met een blij gezicht naar huis trok. Op de lange afstand werd Hil- de Bleyaert primus voor haar clubgenote Emmy Bicque en Christine Van Goethem uit Hamme. 400 m vrije slag was een kolfje naar de hand van Jef Waumans voor Benny Bicque en Fons Boon. Jan Waumans won de 200 m. wisselslag miniemen voor Fi- lip Van Damm« en Cristel De Dekker. 200 m. wisselslag bij de gro ten was voor Benny Bicque voor de Hammenaar Cris Van Kerschaever. Bij de kleintjes werden de medailles beter verdeeld. Zo won Erik Van Goethem uit Hamme de 100 m. vrije slag benjamins voor Daniel Beek man. Christel Van Nimmen uit Buggenhout won de rug slag eendjes voor Frank Gijs- sens en Kurt Beekman. Schoolslagspecialist Jo Van Cauteren won natuurlijk zijn wedstrijd maar toch nipt te gen Christel Van Nimmen. Bij de benjamins meisjes werd de 100 m schoolslag *en zeer mooie wedstrijd met de overwinning voor Hamme met Sabine Heirbaut voor Veerle De Graeve die een nieuw Dendermonds clubre cord vestigde en met Carol De Ruysscher op de derde plaats. De 100 m. vrije slag eendjes zag als eerste Kurt Beekman van DZO voor Christel Van Nimmer van ZKB en Wim Bruneel van ZJH. Zondag 26 december op de wedstrijd «De Laatste Kans* te St.-Niklaas grepen de ge broeders met heide handen naar deze kans om een paar clubrekords scherper te sel- len. Jef Waumans bracht het 400' m. vrije slag record op 5.09 en Jan deed over de 200 m. vrije slag 2.21. Het klubkampioenschap van schaakklub 't Ros waaraan liefst 48 spelers deelnemen is halverwege Enkele favorie ten zijn reeds duidelijk naar voor gekomen, terwijl ande ren beneden de verwachtin gen bleven. In de A-reeks heeft Dirk Buydts van Dendermonde, student in geneeskunde, één punt voorsprong op klubvoor- zitter W. Verlinden. Ook P. Van Damme speelde een op merkelijk sterke eerste ronde en staat °P een gedeelde der de plaats. E Mannaert bleef ver bene den zijn mogelijkheden en zint °P bloederige wraak. In de B-reeks geeft 'veteraan' Jan Dierickx (Opwijk) blijk van rustige zelfbeheersing en sterk speldoorzicht. Hij prijkt ongeslagen aan de leiding voor de in gunstige zin ver rassende nieuwkomer R. Wit- tock (Zele) en een G. Ja cobs (Buggenhout) in grote forme. In de Cl-reeks was G. Blue outstanding en behaalde het maximum van de punten. Ook E. De Munck (Wichelen) en jeugdspeler A. De Vriendt haalden hoge scores. In de C2-reeks. spannende strijd. E. Bleys (Berlare), met evenveel punten als De Bat- selier. doch met een beter waardekoëficiënt is periode kampioen. Beiden worden op een half punt gevolgd door Staf Fonteyne (Wichelen) en G. Van Steen (Oudegem), Jeugdspeler F. Siau is hier de revelatie. In de Cup van Oost-Vlaande- ren heeft 't Ros zioh geplaatst voor de halve finales door een klinkende overwinning op Gentbruggp (4.5-1.5), Andere halve finalisten zijn Pion Aalst en de reuzen Jean Jau- rès Gent en MSV Eeklo. In de individuele kampioen schappen van Oost-Vlaande- ren tweemaal zilver E. Man naert in de B-klasse en P. Van Damme in de C-klasse. Gedurende de maand decem ber werden de aktiviteiten van de Dendermondse Zwem vereniging Olympos verdeeld over verschillende fronten. Zondag 5-12 trokken de aller kleinsten naar het distrikt- kampioenschap voor eendjes en Jo Van Cauteren behaalde de derde plaats. Zondag 12-12 bleef iedereen in eigen stad want Sinter klaas kwam op bezoek en overhandigde snoep aan een honderdtal jeugdige zwem mers. Zaterdag 18-12 werd een ver broederingswedstrijd ingericht met de naburige zwemclubs Jastremski uit Hamme en Krokkebaas uit Buggenhout. Uit de resultaten van die avond bleek dat Dendermon de vooral bij de groten met zwemmers aan de start kwam met meer ondervinding en die verder stonden op gebied van training. Daarbij viel echter op dat Hamme een paar zeer ^Bij de dames staat deze* gsportklub voor visueel ge-/ /handikapten, op een prach- 5tige tweede plaats bij hetijj Jeinde van de heenronde. £On: meisjes ghebben slechts drie punten/ /achterstand op de Ladies /uit Brugge zodat een/; eventuele titel in torbal er £nog dik inzit Van Spitael samen met Al- fons Van Herreweghe, Ar- mand Haeck, Frans Van Rans- beeck, Adolf Heuninck, Phile mon Roels die voor individu ele en kollektieve suksessen zorgen. Bij de seniores zijn het Taminau en Van Weyen- berghe dié het meest in de kijker lopen. Op de piste wa ren het Los en De Saedeleer die het meest aan bod kwa men, Eric De Saedeleer die echter zijn overgang vroeg naar AC Aalst zal het be slist voor zijn nieuwe vereni ging in het komende jaar willen bewijzen in zoverre dat nog nodig is. In de kamp nummers onthouden we de prestaties van Verbeke, hoog springen en bij de jongeren waren er ook enkele die be wijzen leverden. De gebroe ders Vercammen en Van Houdt waren regelmatig. Bij de dames waren er Marie- Jeanne De Ridder en Linda Verbeke die de eer hoog hiel den. AC OVERMERE De leerlingen van oefenmees- ter Van De Sijpe doen het ook uitstekend zij het dan vooral bij de jeugd. De uit stekende miniem zijn de jeugd staat paraat om de komende jaren het vaan del hoog te houden AC GREMBERGEN AC Grembergen kwam ook reeds voldoende in het licht van de schijnwerpers te staan het afgelopen jaar of moeten we zeggen jaren. Vooreerst was er de stunt van bestuurs mensen die met eigen handen een piste aanlegden, voor het ogenblik is men aan het bou wen van de kleedkamers toe. De vereniging van voorzitter Jan Van Damme weet van aanpakken, met mensen als Delcart, De Vriendt, D'Hooms, Baert en Van Riet was dat mogelijk. Bij de atleten was er bij de heren Leo Brussel mans en Patrick Veldeman. Bij de dames ging de meeste aandacht naar Carine Van De Moortel en naar de jon gere Jenny D'Hooms waarvan trainers Deleart-Van Riet veel verwachten voor '77. AC ZELE Nog een van de jonge vereni gingen uit ons gewest die bij de heren niet dezelfde over macht aan de dag leggen zo als hun dames dat plegen te doen. Het is natuurlijk de jeugd, hoe zou het anders kunnen bij een klub die maar De eerste drie in de 100 m. schoolslag meisjes 1. Sabine Heirbaut 2. Veerle De Graeve 3. Carol De Ruysscher. (VS) ze rangen lopen ook nog atle ten als Vranken en scholier -n De Voorde in da kijker. Bij de veteranen was Louis Van Spitael die nu zijn over gang vroeg naar de Dender mondse atletiekklub een der hoofdpionnen. AC HAMME Deze vereniging die een kop man als Frank Grillaert des tijds liet vertrekken heeft Lij de heren nog geen vervanger gevonden. In deze categorie moeten enkele moedigen nu de zware taak otf hun schou ders nemen om de wagen aan het rollen te houden. Nauw -net (ie Wase klub verbonden zijn namen alsBocklandt, Berckmoes, Temmerman die op tijd en stond de schijn werper nog eens richten op de groenwitte formatie. Bij deze klub is opvallend de in breng van dé dames die voor sterk in het oogspringende suksessen zorgden. Hier ver noemen we Beernaert Suys Mettepenningen Meersman D'Hoeye Ver- helst als de atletes die in het voorbije jaar de kop haalden in ons weekblad. AC UITBERGEN Onderafdeling van Vlierzele waar zowat het Kruim van onze damesatletiek is in on dergebracht. Namen die U kent De Palmaenere, Bri gitte, Gerda en Myriam. Bij de heren Robert en Jan. Graag ook een pluim voor de ze atleten die in de schaduw van hun kopmannen strijden. Patrick Pi eters mogen we ze ker niet vergeten, zoals daar verder zijn De Vrieze en nog enkele anderen. Bij de meis jes viel de inzet van een Ni- colle Van De Walle en Pa tricia Pieters ons op. Ook en- ke'e jongeren staan klaar om voor de aflossing te zorgen. Een team waaraan trainer Julien Van Velde nog veel genoegen zal beleven wat we hem ook wensen voor '77. AC DENDERLAND Het sterkste onderdeel van deze vereniging ligt bij de ve teranen. Het zijn de nieuw aangeworven atleet Louis De Vriendenkring en de Oudleerlingenbond van het Rijks instituut voor Technisch Onderwijs te Dendermonde is het bij haar aktiviteiten eens in een andere richting gaan zoeken. De, duivensport is in het Dendermondse zeer intens en de initiatiefnemers, onder het impuls van het echtpaar De Kerpel met de medehulp van voorzitter G. Huau en zijn medewerkers, dachten om bij middel van een inter provinciale kampioenenparade ook die tak in en >m rond de school beter te leren kennen. Zaterdag 8 januari vanaf 14.30 uur is de dag en het uur van [het gebeuren in de lokalen van het Rito, met ingang langs de Leopoldlaan of het Heldenplein. Deze kampioenenparade zal zeker een hoogtepunt bete kenen in het winterse gebeu ren van de duivensport in de streek. Naast de regiona le en provinciale laureaten, wordt de deelname aange kondigd van de algemene Belgische kampioen Gerard Mortier uit Olsene en de Belgische kampioenentandem met de jonge duiven De Praetere-De Lausnay uit Kalken. De toppers uit de Belgische duivenwereld wor den omringd door een reeks kampioenen Mevrouw De Kerpel, Buggenhout, Albert De Clercq, Kalken, Jozef Platteaux, Buggenhout, Guil- laume Willockx, Buggenhout Alex Putteman, Dendermon de, Cesar Ronsmans, Grem bergen, Sylvain Verstraeten. Dendermonde, Achiel Roo- man, Grembergen, André Claessens, Grembergen, Fran cois Van Herreweghe, Leb- Verlee Zele, Pierre Buys, Buggenhout, Gaston Baert Zele, Cypriaan Jacobs, Bug genhout. Gaston Reys Grem bergen, Eduard Dierick Den dermonde, Basiel Poppe D ?n- '"rmonde, Frans De Smet Dendermonde, Roger Mi- chiels Zele, Alfons Delcour Grembergen, Kamiel Pon net St.-Lievens-Houtem, Pierre De Ryck Aalst en F. en D. Roelandt Lede. Het volledig programma werd op de volgende ma nier samengesteld om 14.30 uur opening van de tentoon stelling. Om 16 u. verkoop van de giften en om 18 u. teruggave van de duiven met achteraf nog de mogelijkheid tot een gezellig babbeltje. De opbrengst van deze para de komt integraal ten goede van de sociale werken en het boekenfonds van de vrien denkring van het Bito. BENO De veteranen van AC Denderland. Patricia Nancy Ruyg (AC Hamme) troonde boven zijn klubmak- kers uit. Bij de dames was het Verstraeten die het meest in de kijker liep, terwijl men ook veel verwacht van de gezusters Buyle. Op de piste is er echter nog een Meule- waeter die reeds veel hoger mikte samen met de Schoen maker zorgden zij onder hun beidjes voor de nodige publi citeit voor hun kern. Bij de jongeren zouden we nog een paar namen kunnen vernoe men, maar ook hier zijn er heel wat die evenwaardig zijn en dit zoV ons een lange lijst bezorgen. AC Overmere heeft eveneens als de andere ker- wind in de zeilen. AC BERLARE Nauw met AC Berlare is wel de naam Clement verbonden een atlete die in de voorbije jaren mogen we zeggen schit terde. Bij de jeugd keek men naar Ria Bonnaerens die het zowel in het veldlopen als op de piste tot in het oogsprin gende verrichtingen bracht. De jongste weken was het minder, maar dan kwam zus Elsie op het voorplan. Te Berlare mag de onderafde ling van Vlierzele ook gerust een paar jaar jong is. De Kimpe een der grondleggers werd destijds met de goed keuring van zijn klub AC Lebbeke afgestaan aan AC Zele en hij is hier wel de grote werker. Hij staat niet alleen en dat bewijst de gro te vorderingen die zij maken Naast zijn werking in de klub is De Kimpe tevens bij de heren de toonaangever. Bij de dames is er keuze en dan vooral bij de scholieren waar Buysse en Christiaens op alle fronten schitteren. Ook hier is de volle aandacht op de toekomst gericht en dat met reden, daar staat de jeugd borg voor. Bij deze jaarwisseling rest mij als atletiekmedewerker nog de taak aan alle vereni gingen voor 1977 het beste toe te wensen. Dat er een geest van samenwerking mo ge zijn in de klubs maar ook onder de klubs van het Voor postgebied. Een degelijke sa menwerking kan alleen maar de atleten en hun prestaties in het biezonder ten goede komen en dat is toch wat wij allen op het oog hebben. ANDRE DE WIT. beke, Henri Van den Broeck Baasrode, Omer Van Hautte, Hamme, De Kerpel en zn Booischot, Charel Geerinck Grembergen, Gustaaf Ver- berckmoes Grembergen, Adolt Willems, Herdersem, André Van Uytfanghe Grembergen, Lami, Opdorp-Buggenhout, Annaert-De Smet Opdorp- Buggenhout, Jozef Philips Lebbeke, Pierre Bijl Bug genhout. Frans Bourgeois, Wieze. Frans Verdonck Bug genhout, Cyriel De Vidts Aalst, Notaris Van den Bos sche Buggenhout, Maurice Verhaevert Lebbeke, Pierre Michiels Buggenhout, Ro- main Haelterman Voorde, Pierre Aelbrecht Buggenhout, Sablon-Dc Rouw Mazenzele, Pierre Mommens Buggenhout Gabriel Van Limbergen Ap pels. Omer De Maeseneer, Lebbeke, Jozef Quisquater, Baasrode, Petrus Boeman, Buggenhout, Herman Bos- teels Lebbeke. Jozef De Schoucer Buggenhout. Alfons AC LEBBEKE Deze vereniging slaagde erin in de interklubkampioen- schappen de zege te behalen zodat zij volgend jaar in vier de klasse mogen uitkomen. Daarbij zullen zij de atletiek- liefhebbers een enig mooie, piste kunnen aanbieden die deze vereniging in staat zal stellen met deze akkomodatie met Olympische afmetingen grote atletiekmeetings te or ganiseren. De klub van voor zitter Biesemans heeft de toe komst voor zich en mag die met de glimlach tegemoet treden. De jeugd heeft reeds goed haar intrede gedaan en de gevestigde waarden als daar zijn Willems, Lelon, Re Rop, Joos, Van De Velde, Van Der Veken zorgen voor de overwinningen genomen. Bij de heren was daar het broederpaar Roe landt dat het nog steeds doet. terwijl Pollet, Callebaut en enkele anderen tijdens het zo merseizoen voor de suksessen zorgden. De jeugd spreekt ook haar woordje mee en dat is dan de wissel op de toe komst. We gaan hief het rij tje niet aflopen want hier zouden we best een massa jongeren moeten vermelden. Voor AC Aalst is er voor '77 gewettigde hoop, voor een verdere vooruitgang iets wat steld verwachten we hem op het hoogste trapje, door een gezamelijke inzet kan bereikt worden. AC BAASRODE Deze vereniging kwam sterk in de belanestelline door de In een ploegkoers in het Antwerpse sportpaleis werd Dirk Melis met zijn ploegmaat Danny Van Mossevelde prachtig vijf de Zij eindigden in dezelf de rond van het overwin naarsduo Van Der Veken- Zagers. D.D.

De Voorpost | 1976 | | pagina 22