Aanwervingen en bevorderingen zullen voortaan steeds gebeuren volgens objektieve normen De Voorpost - 7-1-77 -15 ligt hoort gehandikaptenzorg, hoe eigenaardig dat misschien kan klinken, bij Burgerlijke Stand, afdeling Sociale Dienst, en is dus een probleem voor mijn vriend Edgard Hooghuys. Al hoewel gehandikaptenzorg wel in de lijn ligt van Volksgezond heid, taak die me wél is toegemeten, heeft ze steeds bij Burgerlijke Stand aangeleund en wil men de zaken dan ook zo houden. Een nu de traditionele vraag: «Welke zijn uw hobby's»? In zover een apoteker met een drukke praktijk, tevens voorzit ter van het Ziekenfonds Priester Daens en van het Vlaams Dienstbetoon, Hopmarkt, en bestuurslid van de Vlaamse Kring Terjoden die wil trachten heel Terjoden, ook het deel dat nu Haaltert wordt, als een entiteit te laten voortleven, nog tijd heeft voor hobby's worden dat dan vooral de plastische kunsten, het kweken van orchi deeën en naast uiteraard lektuur dan vooral reizen, ontdekken. Schilderen vond ik persoonlijk wel zeer plezant en ik heb dan ook een tijd zondagakademie gevolgd totdat ik zo in de politiek verstrengeld raakte dat er geen tijd meer overbleef voor deze hobby. Daar ik echter ook onder kunstenaars enorm veel vrienden heb, heb ik reeds een mooie verzameling, zoals U kan merken, kunnen aanleggen. Orchideeën kweken interesseer de me ook fel doch dit vraagt dagelijks veel werk en tijd. Munten verzamelen samen met mijn zoon vind ik ook plezant en dan zeker... reizen. Een lievelingsland waarheen ik bij voorkeur trek heb ik niet zolang ik niet alles heb gezien. In Europa zelf zag ik wel het voornaamste en laatst was ik in Isrël wat me enorme belangstel ling heeft ingeboezemd, vooral dan omdat ik dan wel een vergelijking maak tussen de Vlamingen en de Israëli's die toch ook altijd een verstoten volk zijn geweest dat zich «als een leeuw van Davidheeft teweergesteld. Ook een de visu konffontatie met het land waar in de Bijbelse verhalen zich hebben afgespeeld boeide me uiteraard en graag zocht ik een antwoord in hoeverre sommige verhalen met de realiteit konden overeenkomen. Zo b.v. waar rond Sodoma en Gomorrha grote rotsblokken voorkomen vindt men in de stad zelf nog slechts kleine verpulverde steen tjes, bijna als het resultaat van een reusachtige explosie. Twin tig km verder ziet men dan terug grote rotsblokken. Toeval of niet? Nu is mijn droom wel eens aandachtig India te gaan be kijken waarvan ik de muziek, zoals trouwens alle etnische muziek, fel waardeer. We laten de apoteker in zijn selekte leefkamer, gestoffeerd met vele werken van Monteyne die reeds internationale be kendheid verwierf, met land schappen o.a. van Etienne Lecompte en portretten van een Terjodense kunstschilder, nu hij eens vrij is, over aan zijn gezin. Reportage: Jos Muylaert Foto's: Jan Muylaert ambt zelf heeft ieder schepen dan toch medezeggenschap in het bepalen van 't algeen beleid via het Kollege zodat elk schepen niet beperkt is tot enkele specifieke taken. Op elk terrein kan elke schepen voor de bevolking wel wat doen zodat elk schepenambt dankbaar wordt. Jitgenote en kinderen in stijlvol interieur t k< I g< nsen in aanmerking komen r eerste kategorie. Dit zou reeds lang geleden bespro- zijn geweest met het artement van Ekonomische en. Waarschijnlijk heeft de ezen bestuursmeeder^heid ooit rekening mee gehouden de bestuursmeerderheid zou nen veranderen. De voor- cht voor de mensen die aan j bewind waren en nadien kozen waren was heel ge- kelijk doch het nu voorge- gen voor iemand die niet oemd is gaat gewoon niet. Na wjaar moet de procedure worden ingezet, hoe ziet U de kaderwijzigin- erwijzigingen gebeuren s in funktie van verschil- e faktoren. Alleszins komt mij voor dat het nu nominaal ee stappen zal dienen te uren. Eerst en vooral is er personeel dat van de Jerscheiden deelgemeenten :d overgenomen en ander- Is is er het personeel dat lementair nog zal moeten geworven worden, mige personeelsleden vre- strenge kontrole op afwezig heden allerhande? Is die vrees gegrond? Nog onlangs in de Raad te Erembodegem heb ik op op merking dat vele personeelsle den bang zijn overgeheveld te worden naar Groot-Aalst ge antwoord dat die vrees totaal ongegrond is. Mensen die wellen werken zullen daar immers grotere mogelijkheden qua promotie hebben dan in hun vroegere deelgemeente. Er is voor hen daar veel meer toe komst dan vroeger. Voor de mensen die niet graag werken wordt het uiteraard spijtig want meer kontrole zullen ze er alleszins hebben. Ook op de mensen die in de deelgemeenten blijven dient kontrole uitge oefend maar daarbij wil ik toch zeggen dat we precies die mensen om op de oude burelen te blijven waarvan we veronder stellen dat zulks rationeel kan gebeuren met een minimum aan kontrole, mensen dus waarvan men kan vermoeden dat ze werkzaam en eerlijk zijn. Daar bij moet ik dan toch ook zeggen dat een aantal personeelsleden gaarne naar het Aalsters stad huis overgeheveld worden om- gemakkelijke taak. dat ze daar meer kansen zien. Mijnheer de schepen, U Is aangeduid als kontaktman met de O.C.M.W. de vroegere COO. Wat behelst dat eigenlijk? Als schepen van Volksgezond heid wil ik de verbinding van het Kollege met de O.C.M.W. die een heel belangrijke taak krijgt trachten te verwezenlijken. Er zal zich natuurlijk het probleem stellen van het aantal zittingen en van de mogelijkheden om er aanwezig te zijn. Bedoeling is een zekere koördinatie tussen Kollege en O.C.M.W. te re aliseren om te voorkomen dat beide lichamen naast elkaar in plaats van met elkaar zouden gaan werken. Zo zouden zaken die in het O.C.M.W. besproken worden dadelijk kunnen over gebracht worden naar het Kollege zonder tussenkomst van een of andere zegsman en zonder nutteloos traineren van allerlei dossiers. Normaal zal de Volksunie twee leden in de O.C.M.W. hebben en mag één derde van de leden wel raadslid zijn doch niet schepen. Ik zou dan echter zetelen als afgevaardigde van de burgemeester, zonder stem recht. Kan U uw schepenambt ver zoenen met uw werk als apoteker? Vermits ik scheep ben gegaan moet ik varen en wil ik mijn taak als schepen in de beste konditie kunnen vervullen. De apoteek zal verder draaien want voor de periode van zes jaar heb ik een degelijke kracht aangeworven wat uiteraard niet betekent dat k niet zal inspringen telkens als het mogelijk is. Wegens mijn taak in het Bestuur zal ik echter zeer veel in het Centrum dienen te zijn, de eerste periode quasi permanent want er zullen zeer vele dringen de problemen om een oplossing vragen. Schepenkollege zal er in principe zijn elke donderdag, de hele dag dan. Verder hebben alle schepenen hun zitdagen en voor mij worden dat maandag en dinsdag telkens van 10 tot 12 uur. Hoe ziet U uw taak als schepen van Volksgezondheid? Deze taak ligt zowat in^le aard van mijn beroep maar in 't begin zullen deze aktiviteiten zich beperken tot inentingen, voor onderzoeken en dergelijke meer maar ik denk wel dat het Departement van Volksgezond heid ander opties neemt tot verdere uitbreiding en die zou ik dan graag dadelijk in Aalst in voege brengen. Vindt U uw ambt een dankbaar schepenambt? Volgens mij is elk schepenambt gewoon dankbaar. Naast de specifieke taken eigen aan elk zyn V.U. en P.V.V. die samen besturen (met de B.S.P.) geen antipoden en neemt de P.V.V. het U niet kwalijk dat die initialen nogal eens verdraaid werden tot een smadelijke tekst? Antipoden zijn we zeker niet en ik heb vrienden in alle partijen, ook dus bij de P.V.V. Ten andere, de sfeer waarin de nieuwe bestuursmeerderheid zal werken wordt bepaald prettig. Fundamenteel is er natuurlijk wel het verschil dat de Volksunie eerst een «zweeppartij» is ge weest en dat de P.V.V. er een nationale is. Waar de P.V.V. een nationale partij wil blijven willen wij toch ons federaal standpunt naar voor drukken. Op dat gebied zijn we wel antipoden maar voor wat het beleid te Aalst aangaat liggen de beleidsnota's zeer d icht bij elkaar. Hoe ziet U de eventuele wijzi ging van de straatnamen? Ik moet niet zeggen dat ik tégen die wijziging ben. Eerder wil ik beklemtonen dat ik er nooit vóór was. Het financieel aspekt immers dat er inderdaad komt bij kijken lijkt me onvoorstel baar gigantisch groot en tevens zou het zeer veel moeilijkheden veroorzaken, niet alleen admi nistratief maar ook menselijk gezien. Een buurvrouwtje van 90 jaar b.v. moet de pensioenkas verwittigen dat haar adres veranderd is. Hoe gaat ze dat doen? Mijn overbuur is van een P.V.B.A. Hij moet adreswijzi ging in het «Staatsblad» laten verschijnen, fakturen en druk werken veranderen en al zijn kliënten verwittigen. Ten andere de postnummers die in de posterij toch bepalend zijn blijven en zijn juist voor de eenvoud ingevoerd. Het sap is dus de kool niet waard. We moeten het voorbeeld geven inzake besparingen en nutteloze uitgaven vermijden. Hoe wordt dan voortaan een adres juist geschreven? Juist zoals voor de borden langsheen de weg volgens de onderrichtingen van Minister Michel naast Erembodegem ook Aalst (in kleine letters) zullen dienen te vermelden wordt mijn adres bijvoorbeeld: Schepen Herman ROELS Apoteker Geraardsbergsesteenweg, 63 9440 EREMBODEGEM - Aalst Komt er, zoals gepland in het V.U.-programma, een «Ombudsman»? In principe zijn de drie partijen van de koalitie akkoord een ombudsman in te schakelen. Iedereen weet «ongeveer» wel wat daarmee wordt bedoeld maar de juiste taak precies omschrijven, zodat geen kon- tlikten qua bevoegdheden rij zen. schijnt wel uiterst delikaat. Omdat er nu toch zoveel problemen zijn die dringend moeten worden opgelost wil men deze zaak nog even laten rusten. En wat wil U doen voor gehandikaptenzorg? Alhoewel dat zulks een zorg is die me persoonlijk aanspreekt en wel in de lijn van mijn beroep Vader helpt zoon Dimitri bij de verzameling munten. Een drankje 's avonds, niet uit de apoteek, wordt niet versmaad.

De Voorpost | 1977 | | pagina 15