t m Grote stap vooruit... bleek een mussesprong DE LAATSTE TOCHT VAN IVO VAN DAMME P.C. AALST DOET HET GOED Loebes moet het nu bewijzen! Lebbeke-Zomergem PETANQUE 18 Blijft de provincie in het nationaal volleyballbestand, ondanks een groot aantal klubs, slechts magertjes vertegenwoordigd in de hoogste regionen, ook de Denderstreek mag niet pronken met hoogvliegers. Inspanningen bij enkele klubs, enkele jaren geleden gestart, werden om diverse redenen gestaakt zodat de evolutie bnusk gebroken werd. Jeugdwer king, nochtans één der grote stappen in de goede richting, blijft beperkt tot enkelingenbinnen enkele jaren zullen die klubs nochtans kunnen zorgen voor een hoogcon- junktuur hopelijk krijgen we nog eens een eerste nationaler uit onze streek die het dan wat beter doet dan Wetteren, Temse of St.-Niklaas, Oost-Vlaamse vaandel dragers met een klein vaantje. €n nationale prijkten begin '76 twee klubs met een oud verleden; V.K. AALST elle- boogde zich een weg door heen de kompetitie en mocht op een positief eindresultaat terugblikken al bleef de aan vankelijk gehoopte titel bui ten bereik. We hebben trou wens de indruk dat indien VK op de ingeslagen weg verder gaat van promotie nooit veel in huis zal komen. Men mag het ons bij de Aal sterse bevorderingsklub niet kwalijk nemen wanneer we zelfs durven vooropstellen dat ze van alle Aalsterse klubs de minste infrastructuur be zitten, op de minst professio nele basis gerunt worden en indien het wat meezit bij de anderen, in casu Kangoeroes en Kuklos, er binnenkort wel eens derbies in het vooruit zicht kunnen worden gesteld. We hebben begrip voor de moeilijke situatie waarin de volleybalsport in Aalst ver keert. De konkurrentie van andere sportten is inderdaad erg groot, kunnen nochtans niet begrijpen hoe een 3e provincialer er in slaagt een tweetal jeugdploegen te ver wekken en ze zelfs leefbaar te houden. Jeugdwerking is in deze sport de toekomst De problemen die er de afgelo pen maanden zijn geweest tnogen trouwens ook de reke ning van het „amateuristisch" denken geschreven worden, bat de kwaliteit bij blauw wit aanwezig is, kan men ge makkelijk bevestigd zien. maar ook die kwaljtei^ wordt aangetast door de' jaren. Een klub die ook al in peni bele papieren was geraakt \yas ex-tweede nationaler LEBBEKE. Na de kunstma tige tijgersprong naar twee de nationale waarin dan nog |teeds naar Temse werd ge reisd om er te spelen, was de „berg-af" al even ver schrikkelijk. Een ingrijpen van buitenuit heeft V.D.B. Modern Lebbeke, en niet meer Avanti Lebbeke nog net op tijd van de slangen kuil gered. Dat de degrada tie uit nationale niet kon vermeden worden was niet zo onbegrijpelijk al zaten de kansen op behoud er op het einde van de kompetitie noch tans dik in. Die stap-achteruit heeft Leb. beke ergens wel goed ge daan. De noodzakelijke ver sterkingen brachten wel fi nanciële offers ten berde doch gaven de klub genoeg rugge- graat om in eerste provin ciale bij de jaarwisseling de herfsttitel binnen schot te hebben. Het deed in elk ge val de publieke belangstelling dermate toenemen dat men zelfs hoopt nog dit seizoen einde de kaap der 500 te overschrijden. Dat kan zeker aangezien nog enkele kopploe- gen de Lebbeekse sporthall moeten betreden Zomer- gem, dat begint vanaf nu za terdag al, Mariakerke, de grote adder onder het gras, Zottegem en Zelzate zijn erg gevaarlijke outsiders der mate zelfs dat Sint-Gillis-Ws. niet de enige zware konkur- rent zal blijken te zijn. Nieuws vanuit het Waasland zijn zeker de zaalperikelen van St.-Gillis-Ws. waar de mogelijkheid aanwezig is dat de wedstrijd tegen de vice- herfstkampioenen niet in de vertrouwde zaal van St. Gillis Waas doorgaat omdat de zol dering vorige week instortte. Het is natuurlijk nog lang eer het 3 april wordt dus af wachten is de boodschap. Bij JUVENES ZELE heeft de verplichte drastische verjon ging (Hubert De Rijcke naar Baasrode en Etienne Van Uytvang naar Lebbeke) be paalde naweeën opgebracht. Het ontslag van trainer Jos Van Engelandt. bij tweede nationaler rVw St. Niklaas heeft de zeelse klub nu wel de beschikking gegeven over een oefenmeester die zijn tijd volledig kan spenderen aan de verjongde ploeg die het tijdens de heenronde wel met hoogten en laagten deed, doch goed op weg is om een knap. pe terugronde te lukken. Haast moet er voor de Zeie naars nochtans niet bij zijn. Een keiharde jeugdpolitiek bracht vier jeugdploegen op waarbij er een tweetal knap- Even uw aandacht! Bij Lebbeke wordt deze wedstrijd als de „grote afre kening" beschouwd. Herinneren we ons nog de eerste speeldag van de kompetitie toen de blauw-witte clan in zak en as uit het verre Zomergem terugkeerde na de zware en verdiende 3-0 nederlaag. Intussen is er al heel veel water naar de zee gevloeid en was de neder laag bijna vergeten. Nu Zomergem echter weer aan de beurt is, zijn bij de Lebbeekse spelers weer zure oprispingen boven gekomen. (Zaterdag 8 januari 16.30 u., Sporthall Lebbeke, scheids rechters zijn de hh. Breydels en Vercruyssen). KALKEN - WAASMUNSTER De onbetwistbare topper in vierde provinciale met de twee leiders op het veld. Wij geven Kalken licht de voorkeur omdat het voor eigen publiek mag aantreden. Nochtans kent ook Waasmunster het klappen van de zweep zodat het duel kan uitgroeien tot een ware propagandamatch. (Zaterdag 8 januari 15.00 u., Gemeentelijke Jongens school, Kouterstraat, Kalken). pe resultaten boeken, daarbij op een dergelijk hoog peil akteren dat én de toekomst verzekerd wordt, én enkele spelers reeds uitgenodigd werden voor de provinciale jeugdtrainingen. Zelfs in de fanionploeg hebben reeds een tweetal twens de kans ge grepen om zich als een vaste waarde te doen erkennen. Misschien niet zo veel den- derends aktueel dus maar heel veel perspectieven voor de toekomst van de zeelse klub nr. 1. In tweede provinciale B heeft KANGOEROES AALST ook al een herfstkampioenstitel op zak al kreeg het op tweede kerstdag een eerste neder laag te slikken. Niet zo erg eigenlijk want bij de afreke ning zien we de Aalstenaars toch als laureaat eindigen. Voor eigen publiek moeten ze zeker in staat zijn Appelterre zelfs van een 3-2 af te hou den. Daarbij krijgen ze toch nog een zestal thuiswedstrij den op het programma, al zijn de uitmatchen tegen Zul te en Deinze nochtans niet van de poes terwijl ook Ge- raardsbergen een moeilijke vesting zal blijken te zijn. BAASODE is teruggezonken in de anomiteit en mede door het feit dat volgend sezoen naar een andere zaal zal die nen uitgekeken zien we de toekomst niet zo goed meer zitten. Slechts één wapenfeit kon worden opgetekend, de zege tegen Kruibeke, terwijl het voor de rest maar minne tjes was. SPORT DENDER- MONDE hangt als laatste in 2e B en mag zich klaar ma ken voor de degradatie ten zij misschien een nieuwe lich ting de vloot komt verster ken. BERLARE slaagt er nog steeds in zich in 2e provin ciale te handhaven en dat is ook al prestatie. SPRINGBOKKEN ZELE doet het verre van slecht. Zeker in acht genomen de spelersperi kelen tijdens het voorseizoen. Hun zesde plaats ligt zeker niet onder de verwachtingen, integendeel. KUKLOS AALST met een 2e plaats duidelijk in de run ning voor de titel komt ou. niet volledig tot ontplooiing vooral gezien het spelerspo- tentieel dat de klub beschikt. De begeleiding van de ploeg zelf, een ervaren coach langs de lijn, zou al veel kunnen oplossen. De klub beschikt over een pak jonge spelers, heeft waarschijnlijk wel het meest talent voor handen. Hun recente 3-2 nederlaag bij Denderwindeke is geen drama, voor eigen publiek moeten ze zeker in staat zijn om de zaken recht te zetten. LEDE verraste zowat ieder een door een spetterende kompetitiestart. Nadien ging het wel wat minder doch de zevende plaats en de recente 0-3 overwinning, op tweede kerstmis, uit bij Kevers St.- Niklaas heeft de klassement gevoelig verbeterd. In vierde provinciale doet WICHELEN het ronduit „on voldoende" vooral gezien het spelersmaterieel waarover het beschikt. Met dezelfde ploeg als vorig seizoen, ja, zelfs met een versterking in de spelver- deling slagen de Wichelaars er niet in door te breken. Dat een groot aantal gekwetsten en zieken er voor veel tussen, zit dat de resultaten uit blijven, kan als verontschul diging gelden. Feit is noch tans dat de begeleiding veel te wensen overlaat ZEVEN ZELE doet het in elk geval beter dan vorig sei- Biljartklub "De Sportvrienden" uit Aal»t Volleybalkalender voor het weekend HEREN 4e nationale zat. 17 u. VK Aalst - leper le prov. zat. 16.30 Lebbeke - Zo mergem; zat. 16 u. K. Zelzate - J. Zele 2e prov A zat. 20 u. M. Gent Baasrode 2e prov. B zat. 18.30 u. Zulte - Kang. Aalst 3e prov. A zat 16 u. Kukl. Aalst - S. Zele 4e prov. B zon. 10.30 Wichelen - Z. Zele; zat. 15 u. Kalken - Waasmunster; zon. 10.30 Mélsele - G. Dendermon- de DAMES le prov. zon 20 u. G. Dendermon- de - Berlare 2e prov. B zat. 15 u. Appelterre - Lede; zon. 10.30 K.Rcmse - Baasrode 2e prov C Zat. 18.30 A. St.-Niklaas - Wichelen; zat. 15.30 J. Zele - Kemzeke; zat 15 u V. Aalst - Vrasene (mvw) zoen. We schreven het trou wens aan het einde van de vorige campagne dat de Ze venjongens het duidelijk be ter konden indien er ook wat meer begeleiding was. Daar werd ondertussen voor ge zorgd, een mooie zesde plaats is het resultaat. KALKEN wordt de grote ti telkandidaat. Waasmunster zorgt nog voor het grote tegengewicht. De ploeg uit Kalken doet het voor haar tweede seizoen bij de groten meer dan goed. Vorig seizoen kon de inspanning niet volge houden worden, daarvoor was de mededinging van meer er varen ploegen veel te groot, in de huidige strijd ziet het er naar uit dat een promotie wel in de mogelijkheden ligt. De eerste wedstrijd van de terugronde kan hiervoor al beslist worden aangezien Waasmunster te Kalken op bezoek komt. GILVOC DENDERMONDE heeft een mindere seizoen start duidelijk gekompenseerd met enkele knappe zegepralen waronder de 3-1 tegen Waas munster. Voor eigen talrijk publiek en dat ondanks een late zondagavond, moet Gilvoc ook Kalken heel wat moeilijk heden kunnen bezorgen. Bij de dames spelen BER LARE en GILVOC DENDER MONDE geen vooraanstaande rol. De dendermondse dame tjes hebben zich wel even herpakt en dat was meer dan broodnodig. In tweede provinciale is het maar minnetjes. Alleen Baas rode en J. Zele slagen er bij wijlen in wat meer te oog sten. Voor Lede, Wichelen en V. Aalst is de nederlaag het begin van de wijsheid. Ondanks het grote aantal klubs in de provinciale kom petitie blijft het dus maar minnetjes voor onze klubs... hopelijk kunnen we in ons jaaroverzicht 76-77 enkele kampioenen begroeten Leb beke, Kangoeroes Aalst, Ku klos Aalst en Kalken om dan ook de jeugd uit Zele niet te vergeten De duizendvoudige enthousiaste menigte die amper enkele maanden terug het kleine Brabantse dorpje Veltem in rep en roer zette bij de triomfantelijke huldiging voor zijn uitzonderlijke prestaties tijdens de Olympische Spelen van Montréal en waarover wij in de Voorpost van 13 augustus onder de titel Ivo Van Damme, de Zilveren Dendermondenaar, een ver slag geschreven, stond ook nu langs dezelfde straten in dichte rijen zich te verdringen om hun idool en jonge inwoner een laatste groet te brengen. Innig medeleven en diepe droefenis was bij iedereen opmer kelijk zichtbaar. Gans de gemeente, maar met hen de Belgische sportwereld, was in diepe rouw gedom peld. Een volkomen machteloze deernis heeft de laatste klanken van een grandioos feestgeroes totaal overmeesterd. Enkel het luiden der klokken herinner den ons nog aan die onvergetelijke zondag van 7 augustus. Zo heerlijk warm met helderblauwe hemel het toen was, zo triestig koud regende het de grij ze donkere mistlucht mee- weende bij het afscheid IVO VAN DAMME van deze uitzonderlijk be gaafde atleet. Vanaf 9 u. werd maan dagmorgen Veltem inge palmd door de vele be wonderaars die Ivo had. Het gure weder was geen beletsel om uren te wach ten achter de afsluitingen van bij het gemeentehuis tot de kerk om de trieste begrafenisstoet van dicht bij mee te maken. Voor afgegaan door een aantal gendarmes, vader Camiel is immers Brigadecom mandant, volgde een grote delegatie van atle tiekvereniging Daring Leuven waarvan Ivo toch hun embleem was. Tientallen rouwkransen en bloemtuilen van familie, vrienden, kennissen, sport verenigingen. supporters clubs en andere waren de enige kleurschakeringen bij deze droevige tocht naar het kleine landelijke kerkje. Enlkel de twee zilveren Olympische me dailles schitterden nog op het rood fluwelen kus sen dat gedragen werd door Willy van den Wijn- gaerden. De lijkkist werd getorst door Ivo's beste sportvrienden Gaston Roelants, Karei Lismont, Herman Mignon. Miel Puttemans. Eddy Rom- baux. Leon Schots. Fons Brydenbach, de gewezen wereldrecordhouder 800 m. Roger Moens en Gas ton Reiff, die er aan ge houden had. samen met onze Belgische top-atleten nauw betrokken te zijn bij het gebeuren als blijk voor zijn grote waarde ring. De sober gehouden Eucharistieviering stak schril af tegenover de prominente aanwezigheid van vele vooraanstaanden uit de sport- en politieke wereld die als begunstig den de eredienst binnen de kerk konden volgen. Nogmaals kwam de grote tegenstelling toot uiting, hoe groot de wereldluis ter ooit moge geweest zijn. hoe simpel en voor iedereen gelijk, de laat ste lotsbeschikking is. Tijdens de offergang de fileerden honderden en honderden langs de lijk kist waarop enkel de me dailles uit Montréal en een wit bloemenstuk prijk te De drie vaandels van de onderscheiden vereni gingen, Daring Leuven, Belgisch Olympisch Co mité en het I-O.C., de vijf kleurringen op witte ach tergrond, die Ivo tijdens zijn korte maar schitte rende sportloopbaan heb ben beïnvloed waren de rouwende getuigen van zijn grote verdiensten. Na het "Dies Irae" hield Minister Geens, die zelf uit Veltem afkomstig is, namens de regering een korte toespraak waarin hij voornamelijk Ivo Van Damme als toonbeeld van wilskracht en zelfopoffe ring stelde aan de Bel gische jeugd. Daring-voorzitter Dewit kon met moeite zijn laat ste huldebetoon onder woorden brengen. Het on herstelbaar verlies door de onmeedogenloze dood van rijn beste atleet voor wie de sportcarrière pas begonnen was en hem ze ker -nog voor vele jaren op de hoogste ladder van 's werelds topprestaties zou 'leiden, zal voor altijd een dierbare herinnering blijven voor de club en de stad Leuven. Op het kerkhof bij de al lerlaatste groet was alles muisstil. Verslagenheid en weemoedigheid was bij iedereen merkbaar. Men had zelfs het gevoel dat niemand een eerste stap "durfde" zetten, alsof ie dereen geen afscheid wou nemen, niemand dit ge beuren wou aanvaarden en men op een mirakel wachtte van wederopstan ding. Het was e^n "last post"-sonnerie van de 13- jarige Philippe Witpas die ons weer tot de werke lijkheid bracht. Langzaam en totaal uit geput door het vele ver driet was vader Camiel de eerste die een laatste kruisje gaf aan zijn zo geliefde zoon Ivo. volg den moeder Van Damme met broer Dirk. Hartver scheurend en pijnlijk was het toen verloofde Rita, die hem zo nodig had en binnen enkele maanden haar eeuwig ja-woord zou geven, afscheid nam van haar teergeliefde. Een on- uitspreke'ijk drama speel de zich hier af. Een zoon, een broer, een geliefde, een vriend, een jonge man. een super star is van ons heenge gaan, voor altijd en voor eeuwig. "Moge het offer van je jong leven ten goede ko men aan hen die het no dig hebben" Het is de traditie dat omstreeks de jaarwisseling de winter- kompetitie gedurende een paar weken onderbroken wordt. Het is dus ook het ogenblik om de balans op te maken van hetgeen we achter de rug hebben. De balans is vrij gunstig voor P.C. Alosta die de verwachtingen heeft ingelost. De A ploeg verloor tot nog toe slechts één wedstrijd en dit gebeurde op verplaatsing dan nog bij het insgelijks gereputeerde Schorpioen. P.C. Alosta (A) telt slechts één punt achterstand op de leider die nog voor zeer moeilijke opdrachten staat zodat men mag stellen dat de eindzege voor de Aalstenaars er zeker in zit, Alosta (b) die drie jeugdige doch beloftevolle schutters in haar formatie telt doet het zeker niet slecht, in dermate zelfs dat men zich in de hoogste afde ling zal kunnen handhaven. De laatste wedstrijd werd wel een 6-3 nederlaag doch de tegenstander noemde Schor pioen. De titelvoerder trou wens. Dat na twee beurten Alosta nog gelijke tred hield pleit zeker in haar voordeel. Alosta C dat in de tweede afdeling uitkomt bevindt zich I in de eerste helft van de f klassering en vooral de tri- i plette, Borms-Criel en Onke- linckx laat zich terdege gel- den. Tijdens de rustperiode i nam Alosta deel aan een paar f tornooien. En met gunstig 1 rezultaat. In het tornooi van Schorpioen klasseerden vier 1 Aalsterse tripletten zich in I de eerste reeks van zestien I en in het tornooi van Zelzate j werd gewonnen. Hier haalde de nog jeugdige triplette Ba. ckaert, Borms en Spanoghe ';- het sukses. Aldus werd de off-day van de week tevoren uitgewist. J.V.H. j Golfbiljartfederatie De eerste speeldag van de terugronde heeft meteen een top- match tussen de biljartgiganten in petto De jongens van lokaalhouder Raymond Liefferingen dienen het thuis op te nemen tegen medeleider Hand in Hand Moorsel dat dit sei zoen nog maar één nederlaag diende te slikken, en dan nog juist tegen Loebes A, dat daarmee him intrede in de hoogste biljartafdeling triomfantelijk kon besluiten. Naast deze topper staat er strijd Moorsel B kan thuis weinig schokkends op het afrekenen met Loebes B zo- programma in deze A-reeks. Cosmos A, dat naar Hand in Hand B moet, kan rustig op de uitslag van de topwed strijd wachten doch de Cos- mosjongens hopen op een Loebeszege, daar ze deze ploeg volgende week thuis mogen ontvangen zodat bij eventuele zege men twee punten voorsprong kan ne men In de B-reeks staan de leiders voor een gevaarlijke ver plaatsing naar Korte Stok ken A die gevlast zijn op een revanche voor de nipte ne derlaag (4-2) in de heenwed- dat de promotie naar de A- reeks meteen reëele vormen kan aannemen onderaan zien we de bedreigde ploe gen niet veel puntjes rapen Sportvrienden zal in Oude- gem wel een sterkere thuis ploeg op zijn weg aantreffen. Johny Boys B zijn kansloos op Cosmos B en het gevecht tussen Zandstuivers Gijzegem en Loebes C zal hoogstwaar schijnlijk op een drawn uit draaien zodat de posities on deraan wel stationair zullen blijven In de C-reeks staat leider Zandmannetjes Lebbeke voor een gevaarlijke verplaatsing naar Dender en Schelde dat in de heenwedstrijd slechts nipt verloor hun onmiddel lijke achtervolger Loebes D zullen aan Rupa C slechts een klein kluifje hebben om te overwinnen deze D-ploeg met ster-speelster Gina Van Liefferinge is wel de grote verrassing van deze kompeti tie Hun onmiddellijke te genstrevers voor een moge lijke promotie zijn Corso A (vrij) en Corso B (op ver plaatsing naar Hand in Hand D) zodat deze normaal geen puntjes zullen scoren in hun achtervolging op bovenge noemde ploegen KALENDER VOOR ZATERDAG 8 JANUARI te 20 uur REEKS A Hand in Hand B - Cosmos A Cosmos B - Kasseistamp. A Koszen A - Johny Boys A Rupa B - Kravael A Schoonaarde A - Rupa A Scotsing A - Moorsel A Loebes A - Hand in Hand A REEKS B Sportvrienden A - Dender en Schelde A Klakskens A - Hand in Hand C Korte Stokken A - Zandmannetjes A Kravael B - Krijt op Tijd A Loebes C - Zandstuivers A Moorsel B - Loebes B Johny Boys B - Koszen B REEKS C Jokers B - Klakskens B Kasseistampers B - Schoonaarde B Dender en Schelde B - Zandmannetjes B Hand in Hand D - Corso B Rupa C - Loebes D Zandmannetjes C - Korte Stokken B Vrij Corso A en Jokers A D.D.

De Voorpost | 1977 | | pagina 18