Beker v3n Be,gië BEKERAVONTUUR IS UIT! R0SIS AALST UITGESCHAKELD 23 NIEUWE VLAAMSE SCHEIDSRECHTERS KORT SPORT BEKER VAN BELGIE e wo Basketbal kalender Vrijdag 14 januari in het Gents sportpaleis DENDERENDE "NACHT DER VEDETTEN" f M Zondag 9 januari AVANTI LEBBEKE-R.O.C. FLEMALLE J.K.-voetbal kompetitie Kompetitie start opnieuw! Beker kemp etitie start zaterdag Korporatief verbond gewest Aalst Zondag Rac. Wetteren- Jong Lede Lebbeke minivoetbal Duivenshow WAQD-veldrit Golfbiljart Statutaire vergadering HBC Dendermonde M. Wijnant BOXINGCLUB ZELE STELT NIEUWJAARSPROGRAMMA VOOR 19 B.C. AALST FRESH AIR 69-99 Het bekeravontruur is uit voor B.C. Aalst dat tegen het Brusselse Fresh-Air een frappante nederlaag moest inkasse- ren. Het nieuwejaar werd aldus met een ontgoochelende verrichting ingezet. Nochtans kon men na de prestatie die in de wedstrijd met Fleurus werd weggegeven hét beste ver hopen. Black Boys werd evenwel van zijn eigen terrein ge borsteld door een meer slagvaardige tegenstander. Als verzachting voor deze pil kan men van Aalsterse zijde misschien wel de afwezigheid van Wuyts aanvoeren. Wuyts was betrokken bij een ver keersongeval doch gelukkig niet gekwetst en zou door iemand van het bestuur afge haald worden. Door een sa menloop van omstandigheden gebeurde dit echter niet en Black Boys moest het dan zonder zijn beste afwerker rooien, met alle gevolgen vandien. Wuyts belde om zes uur wel naar de zaal dat hij nog steeds wachtend was, doch toen stond de nederlaag van Black Boys reeds vast. Fresh Air had slechts een kwartier nodig om de over winning vast te leggen. Er was immers opnieuw een ble ke verrichting van de Aal sterse Amerikaan Allen, die door het duo Mullingan-Was- hington tot zestien punten werd beperkt. Ook in de re bound was Allen niet bij de zaak. Hij plukte er slechts acht. Als de thuisploeg bij de rust de schade tot negen punten kon beperken dan was dit in hoofdzaak te danken aan het duo Peeler- Delocht (33-42) Van terug komen was echter geen spra ke meer gelet op de autori teit die het Amerikaanse duo Mullingan-Washington aan de dag legde. Ook in de twee de periode kwam Allen nooit goed in de wedstrijd en ver dween voor vijf persoonlijke fouten bij een 57-72 stand. Fresh Air kon zich de weelde veroorloven Mullingan gedu rende tien minuten op de invallersbank te laten en een paar wisselspelers op het ter rein te brengen. Toen kon Aalst de nederlaag zelfs niet milderen. DOELPUNTEN Clement 4-0, Ivens 2-0, Schollaert 0-4, Pee- Ier 10-13, Allen 8-8, Maes 2-2 en Delocht 7-9. J.V.H. r:c Rogfc?r Sm AUTOflKT IBELEN ENORIES3 AAL -T .053-21 63.9! ^Ü,s-aa/st Allen (12) in verdediging tegen het superieure Fresh Air (EL) le afdeling dames 15 u. Hellas Gent - DBC Gent 2e afdeling dames 11 u. De Maere Aalst JC Monceau 4e afdeling A heren 20.30 u. (8.1) Osiris xDen- derl. - Tissac Gentbrugge Dames le prov. 19 u. (8.1) Kang. Hamme- Lede; 14 u. Robac - Sp. Laame Heren le prov. 11 u. Erpe Mere - Ju- ventus Zottegem; 11 u. Panters Baasrode - Ca- brita Zele; 20.30 u. (8.1) Hemaco - Were Di 2e prov. B 11 u. Kang. Hamme - Lo keren; 16 u. The Tower Aalst - Gentson; 15.30 u. Scheldejeugd - Grember- gen 3e prov. B 16 u. Rimbo Zele - Moer- zeke; 19 u (8.1) Sp. Laarne III Blauwwit Ze le; 20 u. Breydelboys Buggenhout; 19.30 u. (8.1) Haaltert - Old Fel lows; 11 u. Denderm. Melsele ROSIS AALST H.C. HERSTAL 17 -24 Tegen de leiders van de tweede nationale afdeling heeft Rosis Aalst zoals gevreesd de uitschakeling niet kunnen ontlopen. Nochtans laat de einduitslag niet het echte wedstrijdverloop weerspiegelen. Rosis Aalst gaf zeer lang de indruk de zege in het bereik te hebben en het moet ons uit de pen Rosis speelde gedurende de tweede helft alles behalve verstandig. Na 8' ij* deze tweede helft (12-14) moest Herstal! he® gedurende 5' met een speler minder doen. Logischerwijze moest gedu rende deze periode Rosis de wedstrijd een definitieve wending hebben kunnen ge ven. Niets was echter min der waar, het waren inte gendeel de bezoekers die van het ongekontroleerde Aal sterse spel gebruik maakten om tot 13-17 uit to lopen! Van dan af ging het van slecht naar slechter bij Ro sis. Het uitgebreide Aalster- se schu'bterspotentieel dacht er niet meer aan in ploeg- verband te spelen en pas was men in aanval of er werd reeds op doel gescho ten. Wij geloven niet dat 'n deze periode een Aalsterse aanval langer duurde dan 10 sekonden Niettemin nader de Aalst nog tot 17-18 op 9' voor het einde. H.C. Herstal bewees toen over een beter georganiseerd geheel te be schikken. en Rosis moest nog met een onverwacht af getekende nederlaag vrede nemen. Tijdens de eerste helft had de thuisploeg be wezen een plaats dn 2e na tionale waardig te zijn. Keeper Hagelstein, geduren de gams de wedstrijd voor treffelijk, moest ach na 4' gewonnen geven op een worp van een degelijke J. Meert (3-1). Na 10' waren de bezoekers wel langszij ge komen maar langs De Man, Petrez en W. De Boeck was het een degelijk spelend Rosis dat na een kwartier leidde met 6-4. De wedstrijd bleef aantrekkelijk en beide ploegen namen om beurten voorsprong. Bij de rust (10- 10) zag het er naar uit dat Rosis minstens evenveel kans op de zege bewaarde dan de gereputeerde bezoekers On middellijk na de hervatting ging Herstal dan drukken en slaagde erin een 12-14 voorsprong op te bouwen. Aalst 'liet gedurende de vol gende 5' hun numerieke meerderheid onbenut en met een was de kans verkeken. Vijf min. voor het einde diende speler De Man met de hulpdienst 900 wegens een elleboogkwetsuur afge voerd. Ondanks deze nederlaag liet Rosis Aalst °P ons een zeer sterke indruk. Alleen zou dit uitstekend potentieel aan spelers moeten beseffen dat men zonder een uitgebalan ceerd ploegspel nooit de top kan bereiken. Voor trainer W. De Boeck een moeilijke maar prachtige doelstelling. SCOORDEN J. Meert 2< De Man 1, Pe trez 5, J.P. De Jaegher 4, Wiilfr De Boeck 1, De Smedt 1. Moens 1. EVA WEDSTRIJDEN voor het weekeinde 9-1-77 te 15.15 u. Avanti Lebbeke - Flémalle 8-1-77 te 20.15 u. L. Lepage - EV Aalst 9-1-77 te 15 u. Herseaux HC Rosis Aalst 8-1-77 te 20.15 u. Sparta Aalst Mechelse HBC 9-1-77 te 15.15 u. Brabo Denderbelle - Ran sart Dames 9-1-77 te 15 u. Sp. Aalst - Aalst Sportief 9-1-77 te 15 u. Ros Beiaard - Avanti Femina Jeugd 9-1-77 te 15 u. EV Aalst - Knaainem 9-1-77 te 16 u. Ajax Avanti 8-1-77 te 14 u. Kraai nem Ajax 8-1-77 te 13.30 u, Avanti - E.V. Aalst EVA Voor de "Nacht der Vedetten!", die doorgaat °P vrijdag 14 januari, heeft de directeur van het Gents Sportpaleis een prachtig programma uitgedokterd. Hoofdnummer van het ■wielergebeuren inderdaad het nationaal omniumkampdoen- schap waaraan naast titelverdediger ook wereldkampioen Freddy Maertens zal deelnemen. Ziehier triuwens het volledig programma voor de "Nacht" die niet voor de vorige edities zal moeten onderdoen Kampioenschap van België Omnium Beroepsrenners met Patrick Sercu, Freddy Maertens, Rik Van Linden, Ferdi Van den Haute, Marc Demeyer, Ferdinand Bi^cke, Dirk Baert en Willy De Bosseher. VIER REEKSEN afvalling, 10 km. puntenkoers, 1 kilo meter met aanloop en achtervolging (4 km.) OMNIUM DER WINNAARS VAN DRIEDAAGSE De Wilde Colyn tegen Slot De Roo Finales van het tomooi "Werkgroep Wielerbaan". Wedstrijden voor geabon neerden. Voor het SHOWGEDEELTB is» wereldberoemde zangeres Bertice Reading (Sunday Morning) de blikvanger. Digno Garcia brengt Zuadamerikaanse klanken. Het showorkest Serge Popovski met conferencier Freddy Sunder zal de Wchtvoebigen aan hun dainstrekken helpen Aanvang van het voorspel te 18 uur. Het P.K.O en in het bijzonder het P-S.K.O. kende een onverwacht groot sukses met de inrichting van de scheids- rechterskursus te Lebbeke. Niet minder dan 24 kursisten namen hie^ aan' deel waarvan slechts één zijn getuigschrift niej haalde. Tijdens een bijeenkomst, gevolgd door een receptie, werden de kersverse stagiair-scheidsrechters in het bezit gesteld van hun getuigschrift. Een welbespraakte P.K.O. voorzitter, J. Van Damme, opende de vergadering met een woord van dank aan de mensen die zich voor het ,wellukken van deze kursus onbaatzuchtig en met volle overgave hadden ingezet. In de eerste plaats bedankte hij kursusleider A. Poppe en rijn assistenten H. Van Haute. Wijnant. Willy De Boeck en J. Van Damme. Ook de heren K. Laureys en Fr. Vlassenroot, die' de ma teriële kant van de orga nisatie verzorgden werden niet vergeten. Vooraleer tot de uitreiking over te gaan van de getuigschriften legde voorzitter Van Damme er de nadruk op dat het niet vol doende is over een perfekte theoretische kennis te be schikken om een uitstekend ^scheidsrechter te worden. Psycholoog zijn en over wed- sirijd-feeüng beschikken is wellicht, even belangrijk, paarom wordt, aan de ge- Slaagden nog geen attest van scheidsrechter afgele verd maar wei het certificaat van stagair-scheidsrechter. Voorzitter J. Van Damme deed tijdens deze bijeen komst nog een scherpe uit val op de franstalige vleugel Van' "de liga". Het is duide lijk dat de V.H.V. nog heel wat werk voor de boeg heeft vooraleer men over een 'ge smeerde' organisatie zal be schikken. Hierna de lijst van de ge slaagden Van Kerckhoven Tony; Ver- •lé Willy; Vlassenroot Fr.; No bels Maurice; Buys Gerrit; De Boeck Wilfried; Simal Carine; Taelman G.; De Schrijver Mariane; Devine Winefred; Multael Mark; Kerremans Guy; De Vlieger Eddy; Van Damme H.; De- boel paep Paul; Van Heek Frans; De Kinder Willy; De Weerdt Koen; Moiisse Xavier Schroé Paul; Coen Martine; De Batselier E.; T. Van Haute. Samenstelling P.S.K.O. Voorzitter Bogaert Et-, Se cretaris A. Poppe, Leden H. Van Haute, Willy De Boeck, W Wynant, J. Van Damme. Multael en M. Coen Adviserend lid Eddy Dau- we. Samenstelling S.K. J. Van Daimme, H. De Groeve, Et. Bogaert, A. Poppe, F. Lie- vens, Ed. Dauwe, K. Lau reys. EVA Gilbert Baeyens één van BC Ze les beloftevolle boksers (VS) Zondagnamiddag om 15.15 uur in de Lebbeekse sporthal krijgen de handballiefhebbers een echt nieuw jaarsgeschenk. Inderdaad, de wedstrijd Avanti Lebbeke R.O.C. Flémjalle houdt weer eens alle beloften in. De landskampioen, ook dit seizoen "herfstkampioen", zorgt steeds voor spektakel en fc^woontegetrouw is Avanti op eigen terrein een civare boeman voor de meervoudige Belgische kampioen. Als wij de uitslagen van de vorige seizoenen nakijken valt, het op dat (,e ploeg van kapitein Moonen 6 punten op de 8 veroverde op eigen terrein. Alvorens Avanti mi een incidentrijke wedstrijd verleden seizoen verloor met 15-16 cijfers werden het steeds overwinningen, 21-15, 23-18, 22-15 voor de seizoenen 1972 tot 1975. Zondagnamiddag zal het "nieuwe Avanti" van trainer Janssens beslist deze overwinningsreeks willen verder zetten, maar Flémalle doet een hele stap in de richting van een nieuwe titel mits deze wedstrijd te winnen Aan inzet zal het beslist niet ontbreken. EVA Na een veertien dagen wel verdiende rust begint de te rugronde in deze kompetitie met een tweetal topmatchen die het verdere verloop van de kompetitie drastisch kun nen veranderen. Momenteel zijn er nog een achttal ploe gen die een waterkansje op een mogelijke titel mogen opeisen, doch hiervan kun nen er deze week reeds en kele uitgeschakeld worden de verliezers van de wedstrij den tussen Liludamo en Nij- drop en ook tussen Twentiërs en Sint-Joris kunnen prak tisch alle titeldromen opber gen omdat men bij eventueel verlies reeds op een achttal punten achterstand zal ko men van leider Fabrieksken dat wel vlot van Tanu zal winnen. Andere interessante matchen zijn zeker de be- dreigdenderby tussen Jome en Terlinden, terwijl ook Efsee en Pallieter een meer dan vinnige wedstrijd in het ver schiet hebben, als we rekenen met het woelig karakter van deze ontmoeting in de heen ronde PROGRAMMA VOOR ZONDAG 9 JANUARI te 14.30 u. Twentiërs Sint-Joris (Osbroek A) Kreja Timarcha (Molendreef) Liludamo Nijdrop (Zandberg) Ypsilon Eureka (Mercedes) Terlinden Jome (den Aap) Fabrieksken Tanu (de Keyser) Efsee Pallieter (Osbroek B) Vrij Tuf Tuf Aalst OPGELET Het voorstel om de duur van een wedstrijd van 70 tot 90 inuten op te voeren werd verdaagd tot volgendspeeljaar zodat alle wedstrijden nor maal over 2 maal 35 minuten zullen betwist worden D.D. Nu zaterdag begint in het Korporatief Sportverbond Gewest Aalst de bekerkompe titie. De laureaat wordt de eigenaar van de prachtige wisselbeker «Michel Haeck». Aan deze kompetitie nemen liefst dertien ploegen deel zodat men meerdere interes sante konfrontaties in uitzicht magstellen. Jammer genoeg zal kampioen Franke er niet bij zijn. Franke moet nood gedwongen forfait verklaren voor deze kompetitie omdat het niet over al zijn spelers kan beschikken. Wie kans heeft op de eindzege is moei lijk te voorspellen. Er zijn immers meerdere ploegen die ogen gooien naar de prach tige schaal. Afgaande op wat de zopas afgelopen köfnpeti- tie ons bracht zou men ge neigd zijn V.V. Bouw als favoriet voorop stellen. De kansen van Callebaut (a) mag men echter ook niet wegwuiven. Al met al wordt de bekerkompetitie een aan trekkelijk gebeuren waarin ook misschien wel een ver rassing uit het .doosje van Pandora" kan springen. HET PROGRAMMA VOOR 8-1 Callebaut(b) Callebaut(a) Post Eremb. Bank B.L. SAF FFR Bouw Dessoden Intercom Honda Resocub Somati VVTTA vrij. J.V.H. Nu zondag speelt Jong Lede een vriendschappelij ke wedstrijd bij R. Wet- teren. In tegenstelling met vorige zondag te Er pe zullen Isewijn en Roe- landt nu wel van de par tij zijn. Delmulle krijgt echter nog een zondag rust. Voor Groen wit Is deze wedstrijd een goede aanloop naar de vierpun- tenmatch met het insge lijks bedreigde Lauwe. Vrijdag 7 jan. speelt een selektie minivoetbal Iers uit het gewest Dender, Schelde en Durme in de sporthalle van Lebbeke om 21 u. een minivoetbal- wedstrijd tegen de leiders uit Brugge, in het kader van het N.O.M.B. (k.m.) Op zondag 16 januari e.k. organiseert "De Reisduif" Denderbelle in de zaal "Gildenhuis" Kapellestraat 58, een groots opgezette duivenshow. Van 11 tot 17 u. zijn talrijke kam pioenenduiven te bewon deren. Aan de toegangsprijs (10 fr.) is een tombola ver bonden. Duiven binnen te brengen tussen 10 en 11 uur. (vrp) Op zaterdag 8 januari organiseert FC Mere een veldrit voor WAOD-ren- ners. Deze cyclo-crossers krijgen een parcours van 22 km. voorgeschoteld. Als thuisrenners starten Raf en Miel Coppens. Start te 15 uur D.D. In Hofstade werd een nieuwe biljartklub ge sticht onder de naam BC Goldstar. Deze golfbiljar- ters, die hun lokaal in de gelijknamige café aan de Dendermondse steen weg hebben, zijn van plan volgend seizoen in de of ficiële golfbiljartfederatie uit te komen D.D. De Koninklijke Aalsterse tenndsklub houdt haar statutaire vergadering op vrijdag 14 januari. In de salons de Vrede, aan het Aalsterse Vredeplein word te 19.30 uur stipt een gevulde dagorde afge werkt. Nadien is er een koud buffet voorzien De Dendermondse hand- balploeg heeft een twee- gse op touw gezet te gen het Nederlandse U.D Utrecht. Eerst ontmoeten beide klubs elkaar op zaterdag 8-1 om 20 uur en zondagnamiddag om 14 u. wordt het tweede treffen gespeeld. Uiter aard worden de wedstrij den gespeeld in de Grem- bergse sporthal. EVA Marleen Wijnant, een van de basispionnen van da- meshandbalklub Aalst Sportief en van de Natio nale Belgische damesploeg onderging een meniscus operatie. Marleen is na 14 dagen reeds in staat zonder krukken te lopen maar haar wederoptreden wordt toch pas midden februari verwacht. EVA Zaterdag 8 januari, eerste gongslag te 20 uur, hervat Boxing Club Zele in het Zeiehof aan de Gentsesteenweg met een internationale meeting. Manager Jef Van Driessche presenteert drie beroeps- en zes liefhebberskampen. Het is zeker een programma clat van de organizatoren zware inspanningen vergt. B.C Zele wil immers het bes te van het beste en houdt niet van ineengeflanste wed strijden. Getracht wordt voor de boksers steeds sterke op ponenten te vinden. Hiervoor moet op het internationale v'.ak gezocht en het zijn dan meestal dure vogels die naar het Zeiehof komen. BC Zele verdient dan ook appreciatie van de boksliefhebbers, die uit dankbaarheid dn grote ge tale naar het Zeiehof zouden ko~>o« nf«r-nk'. B.C. Zele doet zware inspanningen om de bokssport verder op en uit te bouwen maar moet de steun krijgen %'an desport- fans of anders kan het met blijven duren. Zaterdag 8 januari is het op nieuw Wies Carmeliet die de hoofdkamp bokst tegen de Italiaan Italo Venturi. Wies heeft nu het vaandel overge nomen en zijn jongste kamp was pure propaganda voor de bokssport. Als Wies kan afre kenen met «ie Italiaan staat hij weer een trap hoger op de ladder. Ook «Tarzan» Jean Van Torre is er opnieuw bij. Na zijn handkwetsuur kan vechter Jean weer voor sen satie zorgen. Guiseppe Agate zal het zeker moeten kunnen om de aanvalsdrift van Jean int te tomen. Rudi Gauwe, de commingman in de zwaarge wichtklasse staat op het pro gramma. Lassine Niare uit Mali wordt zijn tegenstanden. Ais «Sterke Rudi» er trek in heeft kan hij steeds iets meer en hangt er wat In de lucht. In omlijsting komen de novi cen Martin Poppe. Trooh en Horelbeke in de ring. Gilbert Baeyens en Omer Copejans behoren tot de betere lief- uit de Belgischeko lonie en zorgen meestal voor goeda kampen. BENO.

De Voorpost | 1977 | | pagina 19