XAVEER JACOB KAMPIOEN BIJ DE LUCHTKLIEVERS TE WIEZE Mevrouw De Kerpel uit Buggenhout beste halve fond hok uit de provincie!! APPELS ZOEKT VERDIENSTELIJKE SPORTLUI Herlevingers niet kansloos in provinciale kampioenschappen DUIVENVERENIGING DE BIE UIT APPELS NIEUWE AANPAK Tafeltennis Halve fond verbond Berlare^Wanzele viert kampioenen 22 Aan de lange en mooie 'erelijst met jaarkampioenen bij de duivenmaatschappij «De Luchtklievers» te Wieze wordt weer een naam toegevoegd Xaveer Jacob. Deze gekende melke deed zijn exploot van 1975 (met 127 prijzen) in het voorbije seizoen nog eens over en behaalde nu 124 vermeldingen, waarbij hij alle rivalen behoorlijk ver achter zich liet. Omdat zo'n wapenfeit niet onopgemerkt kan doorgaan zochten we hem op in zijn woning aan de Schoolstraat, om iets meer over de duivenliefhebber in hem te vernemen. Xaveer Jacob, algemeen kampioen voor 1975 en 1976 bij de Luchtklievers te Wieze (VU) Xaveer is geen beginneling meer. Reeds vanaf zijn 17de jaar was hij actief in het duivenspel. Van vader zaliger ené had hij overigens al vroeg de knepen onder de knie. Via het degelijk ras van broer Marcel, en zoals dat gaat, met een paar eieren of jongen van een of andere melker geraakte de kampioen in spe, ingespannen. Meer nog in de beginperiode, na wereldoorlog 10 behaalde hij verscheidene vleiende titels. Momenteel koestert Xaveer een respectabel duivenpoteri- tieel van 50 stuks op de mooie til naast zijn woning. Tot laat in de avond soms houdt hij met zijn troetel diertjes een vertrouwelijk voeder-praatje. Het ka ntrou. wens moeilijk anders, als het allemaal na de dagtaak moet gebeuren, en er daarbij ook wel ander werk wacht. Rienjes Xaveer speel zowel begin, als einde seizoen, bij voorkeur met een ernstig lot duiven ,en dat als een ge woon liefhebber, zonder over dreven speculatie. Als alle anderen wil hij vooral zijn diertjes gezond houden, en geeft ze in het seizoenbegin een kuur tegen trichomonas en coccidiose; dit beaamde trouwens ook de aanwezige speler Clement De Smedt (Kruisabeel) die er wijselijk aan toevoegde dat het succes evenzeer afhankelijk is van De vrouw, die een aktieve rol speelt in de duivensport is meer voorkomend. In onze kontreien hebben we hiervan duidelijk voorbeelden met Mevrouw Gerardine Smekens uit Germebregen, die op de fondvluchten meer dan haar man staat. Aan de Hooilaart te Buggenhout gingen we Mevrouw De Kerpel opzoeken, en naam die in het volle duivenseizoen iedere week met knaluitslagen geciteerd wordt. Bij ons bezoek werd het vrij wel onmiddellijk duidelijk dat het meer dan een naam was. Mevrouw De Kerpel weet meer af van de duivensport, dan iedere week bovenaan in - de uitslagen te staan. Echtgenoot Edmond, die met zijn schoonvader in het Na- noofse de tandem De Roock- De Kerpel vormde en er ja ren het hoge woord voorde op basis van Catrysse-origine uit de lijrt van de «Akster», kreeg te Buggenhout als het war een filiale met de pres taties van Mevrouw De Ker pel op de halve fondvluchten. Edmond De Kerpel kon de navette naar Ninove niet eeuwig blijven maken en va der De Roock, werd' een dag je ouder, zodat men enkele jaren geleden begon met te Buggenhout een eigen stam op te bouwen uiteraard ge baseerd op De Roock-De Ker pel. Het was alras duidelijk dat de naam De Kerpel de vaandrig werd op de halve fondvluchten. Om organisato rische reden ging mevrouw zich dan ook aktiever met het duivenspel bemoeien. Het echtpaar De Kerpel, die bei den hui beroep in het onder wijs hebben verdelen hun vrije tijd zo dat de verzor ging van de duiven geolied 'loopt. Mevrow leerde de kne pen van het vah en stond er de eerste jaren 's zondags alleen voor om de duiven te 'klokken, soms wel zestig op een korte tijdspanne Qua uitslagen kon ze gerust wed ijveren met de prestaties van de tandem De Roock-De Ker pel, die ondertussen niet meer aktief is. kampioen Andrea De Kerpel tjes DRIE EIGENSCHAPPEN Het succes van het hok De Kerpel schrijft Edmond toe aan de volgende drie redenen. De kwaliteit van de duiven is uiteraard primordiaal, daarnaast speelt de verzor ging een grote rol en tenslot te noemt hij de 'tussenkomst van zijn vrouw een grote waarde «Ze is een volwaar dige duivenmelker. Beter dan wie ook is ze in staat om de duiven te observeren. Ze ziet het direkt als er iets misgaat op het hok en de duiven hou den er van om door haar ver zorgd te worden omdat ze veel zachter is en meer ge duld' heeft, zodat «r een ech te vriendschap met de dui ven ontstaat.» Het echtpaar De Kerpel heeft de eerste jaren veel duiven gehouden te Buggen hout. Dit was nodig om het sterke ras uit Ninove over te brengen, maar vanaf ko mend jaar zal er meer gese- lekteerd worden zodat men deze winter strenger is be ginnen te ziften. Een jonge duif wordt bij De Kerpel be oordeeld op de herkomst ■maar als jaarling wordt al leen nog rekening gehouden met de resultaten. Het hok De Kerpel wordt wel eens als de specialist met de jonge duiven geciteerd. Dit is wel waar alhoewel er ook met de oude en jonge fan tastische uitslagen kwamen. Met jaarlingen wordt er graag gespeeld en wel om de volgende reden het de periode 'dat de duiven hun kwaliteiten moeten tonen en goede jaarduiven hebben een dubbele waarde, men kan ze ook inzetten bij de oude dui ven. KAMPIOENENTITELS OP EEN RIJTJE De prestatie! ijst met uitsla gen van Mevrouw De Ker- pel's duiven zou een ellen lange 'lijst worden. De mees te zondagen wordt het over grote deel van de eerste tien prijzen achter de naam van Mevrouw De Kerpel geschre ven, De Dourdan's in het Oostvlaams Grensverbond en het Brabants Grensverbond worden beheerst door de prestaties van het hok De Kerpel uit Buggenhout. We durven wel te schrijven dat ze de ongekroonde halve fond kampioenen zijn. Reeds driemaal werden ze al gemeen kampioen Dourdan Grensverbond Dit waren ze met meer dan 360 prijzen. RH de oude diiriven. kwam de asduif reeds drie jaar van 'hun hok. In het lokaal De Belg gingen praktisch alle kampioentitels naar de Hooi laart. Een vermeldenswaar dige .titel was deze van de asduif bij de jaarlingen met een vooraf ingeschreven duif. Op de provinoiiaile erelijst staat Mevrouw De Kerpel 3 maal in de kop geklasseerd met de 3e, 6e en 11e prijs. Gen enkel Oostvlaams hok kan dergelijke referenties op de halve fond inroepen. De prestaties stonden aangege ven in de kategorie oude dui ven maar het waren drie jaarduiven van het hok De Kerpei die het tegen hun ou dere tegenstanders opnamen. Tn he* Oostvlaams snelheids- kamoioenschap waren er met de 10e, 26e en 35e prijs, ook drie vermeldingen weggelegd voor Mevrouw De Kerpel. Te Buggenhout had men dan nog het ongeluk dat men de Oipier verspeelde nadat hij reeds vier koppriizen uit Dourdan gewonnen had en op weg was naar een provinci ale titel. De resultaten op het halve fondkampioenschap werden behaald met drie duivers, zo dat men wel mag zeggen dat de toekomst gewaarborgd is op het weduwnaarshok van het echtpaar De Kerpel, Dat er ook sterke oude duiven bij Mevrouw De Kerpel op het hok zitten, bewijst zeker «de 46» die reeds drie keer tereke asduif is met respectievelijk 12, 10 en 9 kopprijzen op Dourdan of 31 vroege re sultaten oo drie jaar tijd. OOK FOND Dourdan is wel de geliefkoos de vlucht maar dit wil niet zeggen dat het echtpaar De Kerpel maar op één paar speelt Te Dendermonde in De Reisduif en in Fondclub der Denderstreek ging men het ook verder proberen en met succes. Of hoe kan men anders overwinningen op Li moges, Chanteauroux en Bourges noemen. Op Bour ges klokte men te Buggen hout zelfs de le, 6e en 1.5e prijs. De primus prijsduif uit Bourges kwam van een dui- vinnetje op nest van het rad Damien uit Kruishoutem. Een duifje dat nu op het kweek- hok zit, maar dat Edmond dit jaar nog wel zou durven inzetten. Kwaliteit en uit muntende rassen zijn er te over op het hok De Kerpel en dat zullen de prestaties in de komende jaren blijven uit- würon RENO Zondag 9 januari 1977 worden te St.-Niklaas de officiële provinciale kampioenschappen gehouden voor de reeksen la ger dan A, en dit zowel voor het enkel- als dubbelspel. het ras, de toestand van de duif, als van de kunde en de aandacht van de melker. PRESTATIES We zeiden het reeds Xaveer speeltde in 1975 en 1976 met zijn Quiévrain-spurters kam pioen bij de Luchtklievers. Vorig seizoen behaalde hij 5 eerste prijzen, waarvan 4 met jonge duiven en één met een jaarling. Uit een dikke bun del met uitslagen diepen we volgende drie uitschieters op; alle bij de Luchtklievers en met gemiddeld een 300-tal duiven 13 juni 1976 2de, 4de, 6de, 9de, 11de, 12de, 30ste en 46ste; 11 juli 1976 (364 duiven) lste, 7de, 10de, 48ste, 53ste, 77ste, 81ste en 84 ste; 20 juli 1976 lste, 2de, 5de, 9de, 10de, 16de, 28ste en 29ste. Kommentaar overbodig. En toch, beweert Xaveers echtgenote Alida, hadden de ze uitslagen nog mooier kun nen zijn; want het gebeurt wel eens dat een of ander goedgevlogen duif niet haas tig is om binnen te gaan, waardoor dan telkens enkele kostbare seconden verloren gaan. Het is overigens wel een „pak-probleem" als zo ineens 2, 3 of 5 duiven te gelijk op de plank nerdui- ken. Gelukkig, daar weet Xaveer wel raad voor J.V.L. Voor de Dendermondse fa- nionklub Herleving zit er een dikke kans op een paar titels in. In de reeks heren D kun nen de broers Boudou hun zege van de lokale kampioen schappen kracht bijzfetten., Bij de dames wordt met be- lagstelling uitgekeken naar het wederoptreden van Nadia Tecqmenne en kan ook Linda Van Langenhove het ver brengen in de reeks C en juniores. Gekoppeld aan Fred dy Van Damme in de reeks dubbel gemengd juniores zit er tevens een kans op de titel in. In de reeks veteranen kunnen Roger Tecqmenne en Hubert Van Langenhove voor de verrassing zorgen terwijl de overige D en C spelers zich toch zouden moeten la ten gelden in hun klasse mentsreeksen. Aansluitend op deze provin ciale kampioenschappen krij gen we een ontmoeting in de jeugdkompetitie met Melsele - Herleving. De Dendermond se jeugdploeg bleef tot op he den ongeslagen en zou zulks fe b£ ook te Melsele willen blijfsF Vanaf volgend weekeist wordt ook de interclubkj^' petitie in alle reeksen hertsc Herleving A, leider in twTe de provinciale, heeft nu alsjC€ jectief „ongeslagen"' blijjw 'tijdens deze terugronde. tr Wat de jeugdtrainingen i111 opleiding betreft kan n'££ van heden af naast de |ta bruikelijke oefenstonden p woensdag, donderdag en vj^r dag ook op zondagmorgen!,te het Herlevingslokaal „z'ëf Edelweiss" terecht, w.2*' vanaf 10 tot 11 u. 30 gelëve trainingen worden gegevet^ v.c. 'p£ he 12 februari, kleine kermis te Appels, wordf tevens de sport- klrmis van deze Dendermondse wijk. Die dag wordt de sport in al zijn vormen in de bloemetjes gezet. Het sport-, feest- en jaarmarktkomitee dat vorig jaar met dit initiatief van wa stak, was toen reeds zinnen ermee door te gaan. Achteraf bleken tal van verenigingen er erg mee ingenomen, zodat niets de voortzetteing in de weg kon staan. De klubs waren gewonnen voor de huldiging van hun «cracks» en het sport en feestkomitee van de wijk kreeg hun volledige steun. Net als vorig jaar zal de trofee uitgereikt worden aan de sportman en sportvrouw van het jaar. Tevens wordt de meest verdienstelijke ve reniging voor de sport gelau werd. De sportmensen van het jaar zullen gekozen wor den uit de laureaten van sportverdienste van de Appel- se verenigingen. Om in aan merking te komen moeten de kandidaturen uitgaan van het bestuur van een sportvereni ging. Hoe gebeurt de verkie,. zing Op een door het ko- mitee georganizeerde sport avond worden de klublaurea- ten aan het publiek voorge steld en krijgen ze een aan denken. Voor de verkiezing heeft het publiek de helft van de stemmen, een jury de overige 50 Met aanwijzen van de sportklub van het jaar zal uitsluitend door de jury gebeuren. Een sportman en sportvrouw kan slechts om de drie jaar herkozen worden, dat is reglementair voorzien. Komen in aanmerking sportmensen uit Dendermonde die zich door prestaties en inzet onderscheiden hebben. O] til De jury zal vooral aandasp hebben, naast de specif»^ sportverdiensten, aan de venshouding van de kandid(« Zijn of haar inspanningen wilskracht, nederigheid, 11 lijkheid en onbaatzuchtigh klubgeest en sportivit vriendelijkheid en dit niet leen op het sportveld, m ook in de sportmilieus en P de dagelijkse omgang, i criteria die meespelen, j m wordt alvast een moeill keuze, daar is iedereen i «i voldoende van bewust. tiek zal er misschien ri; mar dat is dan meteen bewijs welk belang geh< aan deze onderscheiding. De kandidaturen, verge van een gemotiveerd scl ven worden ingewacht sekretaris André De V Nieuwstraat 22, Dendermol uiterlijk tegen 30 janii 1977. A. Edmond De Kerpel en vrouwtje Andrea uit Buggenhout voor het duivenhok. De Appelse duivenvereniging De Bie hield zijn jarlijkse algemene vergadering in zijn lokaal bij Frans Van Spitael aan de kerk te Appels. Het was Alfons Cool die een ver slag gaf over het voorbije jaar en tevens het komen de seizoen onder de loupe nam. 1-Iet bezonderste feit uit deze vergadering was wel de uiteenzetting door het bestuurslid van Appels van het afspringen van de be sprekingen voor het vormen van een Noyonverbond tus sen de lokalen van St.-Gillis- Grembergen-Dendermonde en Appels. Voor volgend seizoen zal het lokaal De Bie dan van start gaan met de Reis duif van Dendermonde en het lokaal van Oudegem. Te vens werd het voorstel van Louis Vinck, om voor volgend seizoen van start te gaan met prijzen per tweetal op Quievrain, met overduidelijke meerderheid aangenomen. Slechts twee liefhebbers stem. den tegen dit voorstel. Hier- bede zal men vooral trachten het aantal ingekorfde duiven op te drijven iets wat met dit systeem wel tot de mo gelijkheden behoort. FEESTMAAL EN KAM PIOENENHULDE Op zaterdag 15 januari te 19.35 un. heeft in het lokaal Op Rïp Hofstraat. 25 Dender monde het jaarlijks feestmaal plaats. De kostprijs bedraagt 160 fr ook de echtgenoten worden op deze gezellige avond uitgenodigd. Men kan hier voor inschrijven tot woensdag 12 januari. Dit festmaal zal worden vooraf gegaan door een H. mis met offer in de St.-Appoloniakerk te 18,30 u. Op deze avond zullen dan ook de kampioe nen van deze vereniging ge vierd worden. TENTOONSTELLING De jaarlijkse tentoonstelling van De Bie zal dit jaar ge geven worden in hun lokaal op zondag 9 januari van 14 tot 17 u. Hiervoor kan m de inschrijve tot zaterdag 8 jjaa nuari in het lokaal of bij e(j der bestuursleden. Het maivl mum aantal tentoon te st('yt len duiven werd op vier pj| liefhebber gehouden dit <j| iedereen de gelegenheid j|. geven hieraan deel te neml De liefhebbers die hun h<jpl! lijst binnen brengen 15.1.77 zijn meteen lid de vereniging. De andeij| kunnen lid worden door 50i te betalen. De leden kunnfl mededingen an de kampioaj schappen en bekomen terqf betaling van gedeelte der i getekende duiven. Andr|| Zondag, 9 januari vanaf 10 uur worden de halve fond kampioenen van het verbond Wanzele-Berlare gevierd. Een uitgebreid feestprogramma met om 10 uur inbrengen der duiven; om 13 uur maaltijd voor de kampioenen; om 16 uur prijsuitreiking aan vol gende kamvpioenen Honore Props, Frans De Schrijder; G, Van Herreweehe, Florent Walgrave, Brondeelt Lambeüen Alfons Vercauteren, M. Ujkorr tendaele, Pd De BruycktBra Rochus Duym, P. Pappaeibroi Cl. Baeyens, R en zoon Gal|/an Van Malderen De Vfyygj Roger Drieghe, Gilbert G^,ar len, Achiel Leus en A. Su^ naert. Om 16.30 u. verkor van de geschonken jonge dv ven en om 17.30 u. trekkii van de tombola. BEli

De Voorpost | 1977 | | pagina 22