|BROUWERIJ«PALM»N.VTE STEENHUFFEL; WAAR BRABANT TROTS OP IS Sport in het kort if i VOLLEYNIEUiWlS... 2 DIT WEEKEND te 19 u. 30: REAL TESTA-ST.-NIKLASE Biljartnieuws uit lokeren I len blij weeke erclubk kandk ninger beid. ;us en ang, len. j moeilj reen i ust. I ïn ri; teen j geh< j ding, verge d scl acht I De V j ermol janil Sporting Lokeren heeft zon dag een onbetwist hoogte punt beleefd dn zijn zevenja rig bestaan. Ons inziens werd zelfs het zo fel bezongen duel met Barcelona overtrof fen. Zowel inzake sfeer, glo bale bezetting als inzet on spanning. Volle bak, twee supporterslegioenen die el kaar het vokale meester schap betwistten en 22 ak- r in t»teurs die zich honderd pro- t nu als blij >nde. ningen kan .st de anden ig en morgen cent gaven. We hadden trou wens de indruk dat beide trainers vooral hun werk mensen in het veld hadden •gebracht. Want ondanks de talrijke kwetsuren bij Brug ge bleef de klasrijke maar frele Lefevre op de bank terwijl De Naeghel werd in gehaald na een lange afwe zigheid. Ook bij Lokeren een verrassing aangezien Luban- ?egeveisI<' als bankzitter vertrok. En in feite hadden de res- y,C. pektievelijke oefenmeesters _het niet zo slecht bekeken want bet is inderdaad een herhaling geworden van het bikkelhard bekerduel dat vo rige week in Olympia werd I 'uitgevochten. Ook nu vier gele kaarten en terecht want bepaalde fouten konden echt niet door de beugel. Op het veld zelf heeft Spor ting dan uiteindelijk zijn aandajgportieve revanche niet CTO- sPec"i kregen. Het heeft zelfs moeten knokken om langszij te komen nadat ^e Brugge lingen eerst voor een spek- takulaire ouverture hadden gezorgd en nadien onmiddel lijk hadden teruggeslagen nadat Sporting een eerste maal had gelijk gemaakt. En wie verwacht had dat de talrijke kwetsuren Club zelf kwetsbaar hadden gemaakt kwam toch wel bedrogen uit. Trouwens wie in dergelijke omstandigheden nog een duo als Verheecke en Lefevre op de bank kan laten heeft toch wel weelde. Misschien niet direkt in kwantiteit dan toch in kwaliteit. Het leek ons trouwens geen verzwak king toen Courant, norma liter de Brugse spelmaker, zich gekwetst moest laten vervangen door diezelfde Ui- rik Lefevre. We hadden trouwens de indruk dat Cou rant in die snelle en hard betwiste wedstrijd moeilijk aan de oppervlakte kwam. Het is nu wel zo dat trainer Happel na de wedstrijd van al die kwetsuren geen punt maakte. Hij was gewoon tevreden zowel met <le wed strijd als met het resultaat. Alleen was hij van oordeel dat het aantal gekwetsten nu niet meer verder mag oplopen zoniet zou hij uit de jeugd moeten gaan putten om een 'kern van 14 samen te stellen. In de Lokerse kleedkamers was er trouwens evenmin uitbundige vreugde. Ergens wel tevredenheid met het resultaat maar als neven- bedenking het feit dat er weer de kansen waren om 'Z7nTl ^tmrndige Lokerse vreugde nadat Van Lessen het 2e Lokerse doelpunt scoorde. Alles over deze topwedstrijd in DE VOORPOST overwinning te bekronen. Alhoewel dit heer moeilijk de aanvallers met de vinger kunnen gewezen worden. Ie dereen heeft zich ingespan nen tot en met. Zelfs Lu- banski hebben we nooit zo bedrijvig, zo doortastend ge nen. Het is trouwens niet iedere club gegeven om tegen Brugge tweemaal te scoren. Vooral daar blauwwit toch in moeilijke omstandigheden heeft onderstreept dat het steld en o.m. met Cools razend snel kan overschake len van verdediging naar aan val. Belangrijker is oi. het feit dat de tricolores blijven be wijzen dat ze nog niets van hun kapaciteiten hebben in geboet. Dat men er blijft in geloven en voor knokken ook al liggen de resultaten reeds wekenlang niet in ver houding met de geleverde prest aitdes. Meer over deze voetbalge beurtenis van de week leest U natuurlijk in DE VOOR POST. Zaterdagavond om 18u30 en 19u30 vangt Real Testa zijn tweede ronde aan in de Bel gische kompetitie in de Twee de Nationale reeks. Als we even resumeren dan zullen wij ons zeker herin-neren dat zij vorig seizoen promoveer den op een succesrijke wijze. Dit seizoen werd slechts vier maal gewonnen, terwijl ze ker twee wedstrijden verlo ren werden die. indien er meer inzet en homogeniteit was geweest, de balans nog positiever had doen uitkomen. Toch zijn de leiders van onze volJey'ers niet zo pessimis tisch gestemd Leergeld en aanpassing aan het spelbeeld moet betaald worden. De kon- ditie van verschillende spe lers is weliswaar nog niet op peil of te wisselvallig, deels omdat zij moeilijk vertrouwd raken met nieuwe regle mentering, deels door te wei nig inzet. Blijkbaar zijn som mige spelers nog niet ver zoend met de spelerswisse- linigen die nu vaker voorko men. Eveneens de afwezigheid van Leo Van Mierlo en Schaer op verschillende trai- 1 I j-Tgh"TT" voettMulers an de Erembodegemse jeugd klub (EL) Terwijl de laatste weken het gewestelijk toernooi in de nieuwsjes de meeste belangstelling kreeg gingen ondertussen de kompetities ongestoord verder. In de 2e ronde van de 4e klasse vrijspel werd on danks zijn hoog gemiddelde Buyle Hubert -uitgeschakeld, maar hij behaalde wel pro motie naar de 3e klasse (120 pt.). Verlaeckt daaren tegen kon zich plaatsen voor de distriktfinale. In deze fi nale moest hij evenwel on dervinden dat goed spelen nog iets anders is dan een finale winnen... Hij moest de wet van de sterkste on dergaan en de titel van dis- triktkampioen ging naar De Saegher Walter (BC Het Wiel St.-Niklaas) Voor de distriktfinale van de 3e klasse vrijspel (120 pt) waren het Saey Etienne (BC Rio) en Van Malderen Mare (BC Centrum) die zich plaatsen vor de distrikt finale. Hierin kon Mare reeds promotie naar de 2e klasse (160 pt.) bekomen. De distriktfinale werd ge speeld in Beveren. Daar heb ben onze beide Lokerse fina listen het wedstrijdverlctop werkelijk gedomineerd. Na 3 partijen waren beide Loke raars nog steeds ongeslagen zodat de laatste partij tegen elkaar uiteindelijk de dis tri ktkampiocn moest aandui den. Hierin bleef MARC VAN MALDEREN de sterkste voor een eveneens schitterende ETIENNE SAEY. Mare werd uiteindelijk als distriktkam- pioen door het Beverense ge meentebestuur bedacht met een mooie herinneringsschaal. Volgend weekend mag «onze Mare» dan zijn strijd verder zetten in de gewestelijke fi nale. Deze gaat door op za terdag 8 januari vanaf 14 u in het nieuwe lokaal van BC Stad Leuven St.-Ni klaas, nml lokaal Torino op de grote Markt te St.-Niklaas. Met spanning zal de Lokerse aanhang zeker het wedstrijd verloop volgen want de win naar krijgt een ticket voor de nationale finale welke ge speeld wordt op 29 januari in het gewest Antwerpen. En indien Mare zaterdag hetzelf de peil kan! bereiken dan tij dens de distriktfinale. dan is hij zeker een ernstig kandi daat Naast de kompetitie vrijspel zijn ook de wedstrijden ge start voor de 4e klasse drie band met van Lokerse zijde De Nul Chretien, Tempels Andre en Buyle Hubert, ter wijl in de 3e klasse drieband Van Duyse Luc eveneens zijn kansen moet verdedigen.. I pn'angs werd in de brouwzalen van de N.V. Brouwerij Palm J te Steenhuffel de 5.000.000ste KG mout verwerkt. Hierdoor bevestigd de Brouwerij Palm haar positie tussen de Toptien SM 2" druk °P de knop van het automatisch bedieningsbord bracht Mevr. A. Van Roy de 5.000.000ste Kq mout in produktie. Deze nieuwe mijlpaal in de exponentiele groei van deze dynamische brouwerij werd hierdoor vastge- ÏJpen in 1908 dhr. Arthur Van Roy, die stamde uit een geves tigde brouwersfamilie uit Wie- ze, inhuwde in de afspanninq "DE HOORN» (herberg- boerderij-brouwerij) daterende uit de jaren 1747, besteedde hijtraditiegetrouw meer "aandacht aan de brouwe rij dan aan de boerderij, Hij be gon met de uitbouw van de ar- tisanale dorpsbrouwerij en verspreidde al vlug »het bier Ivan Steenhuffel» tot ver buiten het dorp. Onder het impuls van Arthurs zoon, Alfred Van Roy, groeide 1 mde brouwerij Palm met een ij eiiaarProduktie van 1.000.000kg ma,in 1951 naar de 3.000.000kg in t(1969 om De brouwerij Palm is heden uitgerust met twee automati sche brouwzalen van elk 4 ton, de nieuwe gistingsbieren die speciaal ontworpen werden voor hoge gistingsbieren zijn uitgerust met automatische temperatuurregelaars en rein igingsinstallaties. Er liggen permanent 3miljoen liter bier te rijpen in de lagere kelders en de flessenaftrekkerij werd in 1975 nog uitgebreid tot een totale oppervlakte van 1 ha en bevat heden 3 aftrekgroe- Door de gezonde politiek van evenwichtige groei slaagde de brouwerij Palm er in elke ex pansie door auto financiering te doen, wat duidelijk het dy namische van de direktie be naderd. Tijdens de persmeeting die volgde op de storting van de 5miljoenste kg. in de brouwza len, waarop tal van genodigden en de pers aanwezig waren, sprak dhr. A. Van Roy, voorzit ter van de beheerraad, over de rol van de brouwerij als werk gever en welstandbrenger in meer dan 250 gezinnen in ei gen streek. Hij benadrukte hierbij de rol van de middel grote ondernemingen in de Eu ropese ekonomie. Dhr. A. Van Roy legde het ver band tussen de kwaliteit van de arbeid van alle werknemers op telkinderen van de Brouwerij de «SPECIALE PALM» en de «BOCK PILS» hun intocht tus sen de genodigden tot grote voldoening van de fijnproe- vers. De grote vraag naar Speciale Palm bevestigt een stijgende belangstelling voor de oude Brabantse traditie derhoge gis tingsbieren, waarvan zij de edele voortzetting is, met haar amber kleur, haar karakteris tiek hoparoma, haar volmon dige eigen smaak, en best ge dronken op 12° C, is speciale PALM een bekoring voor de fijnproevers. Door de introduktie op de markt van de BOCK Pils, die kwalita tief direkt behoorde tot de be ste Pilsen van het land, heb ben de brouwers van speciale PALM hun vakmanschap be wezen. Men mag terecht zeggen over de Brouwerij Palm en haar produkten dat BRABANT ER TROTS OP IS! ningen. dit floor familiale omstandigheden, heeft een negatieve invloed op de spe lers in het algemeen. Toch dient er gezegd dat er bij Testa hard gewerkt wordt om de ploeg op het goede peil te houden, bijzonder veel aandacht wordt er besteed aan de jeugdspelers die nu getraind worden door oud speler Roger Zaman, die zijn ervaring en technieken ze kere niet spaart ten gunste van de jongelingen. Voorzit ter Guido Thienpondt leidt ■nu de trainingen van de A- kern, daar zijn broer Hugo een hardere lijn wenste te voeren, maar daarin niet al te best gevolgd werd. Voorlo pig beperkt hij zich tot bet administratieve werk, gunt zichzelf enkele weken rust en bezinning op sportief vlak. Wij kunnen maar al te goed begrijpen dat deze Volley-kei reeds verschillende slapeloze nachten achter de rug heeft, een ploeg technisch moeten verlaten is ailtijd moeilijk, bijzonder achter de succes rijke jaren die hij als trai ner-coach gekend heeft. Of hij nu voor immer verloren is voor de volley-sport, blijft een open vraag, wel weten wij dat de hoer Thienpondt reeds verschillende kontakten met andere ploegen heeft ge had en dat zijn aanwezigheid te Ruisbroek reeds menig maal is opgemerkt. Het mu tatie-verschijnsel doet zich toch voor in alle sportpak ken. Wij willen hier geen pleidooi houden voor oefen - meesters, maar toch moet iedereen die met de sport vertrouwd is, op welke wijze dan ook, eens voor zichzelf uitmaken waarom de trai ners steeds de «verhuizers» zijn, hij moeilijkheden, tref fen zij steeds de schuld voor de mindere prestaties door hun volgelingen geleverd, het zijn toch deze mensen die de wetten dikteren en het spel- beleid in handen hebben, de uitvoering ligt steeds bij de spelers, natuurlijk moet men aanvaarden wanneer men zegt dat hij het dan ook is die moet weten wat de spe lers kunnen en niet kunnen presteren, hoever hun moge lijkheden reiken. Maar toch verdienen volgens onze me ning deze mensen het nodige krediet en ruggesteun van wege kun bestuur in moeilij kere perioden. Maar daar brandt de lamp juist Uitkijkend naar dit week-end staat Testa weer voor een zware dobber, St.-Niklaas ontvangen is een zaak, een goede repliek geven is een andere. Toch blijven de Tes ta's optimist, in een derby kan men nooit de winnaar bij voorbaat aanduiden, veel zal afhangen van de trouwe supporters, die zoals vorig derby tegen Rapid, nu ook weer de taak zullen hebben hun spelers zo sterk aan te moedigen, dat zij hen weer aan een klinkende overwin ning helpen. Testa heeft zijn supporters nodig, zonder stemming en sfeer kan dit Testa niet presteren, geef ze de «ambiance» en Testa barst los en is steeds in staat om knalprestaties te verrichten. Aan de supporters nu om te bewijzen dat zij de weg naar de snorthal gevonden hebben en daar weer Testa te vin den, het Testa van vroeger voor en door de supporters. Dit Testa speelt eindelijk «thuis» na hun tweejarig ver blijf te Moerbeke. laat de volley'ers nu voelen dat zij nu «thuis» zijn. Geef hen Uw steun, zij zullen bet tenzeer- ste waarderen. AUen op post zaterdag 8 jan. 1977 om 19u30 in de Sporthal Real Testa Lokeren ontmoet St.-Niklaas Testa naar de overwinning... «'ij gaan meehelpen... D^r. A. Van Roy tijdens zijn toespraak. 5.000.000 kg. te bereiken. Om te kunnen blijven beantwoor- ibePen aan de vraag die nu reeds Ujkomt van ver buiten de eigen -'•Brabantse streek, werd de •rouwerij uitgebouwd tot één 'an modernste van het land, ''aarbij steeds het oude vak manschap en de drang naar 'Waliteit de leiddraad van elke ^«txpansie was. pen die rcspektievelijk een ca paciteit hebben van 15.000, 36.000 en 40.000 flessen per uur, wat 'n dagproduktie geeft yan ruim 1 miljoen flessen Praktisch heel de technische uitrusting van de brouwerij werd in Belgie vervaardigd. Hiervoor werden deJaatste 10 jaar ruim drie miljoen frank ge ïnvesteerd. de kwaliteit van de eindproduk- ten en sprak met lof en fierheid over zijn Brabantse werkne mers »zij zijn er zich allen zeer goed van bewust dat de brou werij en tevens hun werkgele genheid staat of valt met de kwaliteit van haar produkten en dat zij door haar vakbekwaam heid aan.de zekerheid van hun eigen bestaan werken. Dhr. Van Roy dankte hierbij de meer dan 1.000 bierhandelaars die hun vertrouwen in de brou werij Palm en haar kwaliteits- produkten SPECIALE PALM en BOCK PILS stellen en ver zekerde dat PALM als zelfstan dige brouwerij hun steun en verdedigers blijven. Hij dankte de pers voor haar aanwezig heid en zag hierin een blijk van waardering van de publieke opinie t.o.v. van de middelgrote ondernemingen die op eigen kracht met sukses blijven vech ten op de vrije markt en dit on der de steeds zwaarder wor dende lasten die een meer en meer geleide ekonomie ons op- Daarna deden de beide troe- toet een druk op de knop bracht mevrouw Van Roy de 5 miljoenste kg. mout in produktie De direktie kijkt toe. REK0RD VOOR FORD Met een aktuele voorsprong van 11 200 ingeschreven voertuigen op de tweede ge klasseerde, heeft Ford nu reeds praktisch de zekerheid dat voor de 16* achtereenvol gende maal de eerste plaats op de Belgisch-Luxemburgse markt al behaald worden. Ford heeft bovendien reeds einde november de rekordverkoop van het jaar 1969 gebroken. Dat sukses is vooral te danken aan de Escort die de meest ver kochte wagen op de Belgisch-Luxemburgse markt is. 50 JAAR PERSFOTO De tentoonstelling «50 jaar persfoto» die te Brussel; Charleroi en Antwerpen de massa op de been bracht en ai heel wat inkt deed vloeien is te Gent te zien vanaf 8 januan in - het Centrum voor Kunst en Kuituur. St - Pieterspleirf 9 Deze tentoonstelling zal toe gankelijk zijn elke dag van 10 30 tol 12.30. zon- «n feestdagen inbegrepen, van 8 lot 30 januari 1977 (uitgezonderd maandag voormiddag). Toegang is kosteloos. TOERISME De toeristische dienst van de provincie Antwerpen wijdt haar driemaandelijks tijd schrift volledig aan de Blijde Intrede van de vorsten in de provincie Antwerpen ter gele genheid van het 25-jarig ambtsjubileum van Z.M. Koning Boudewijn op 8 mei Het tijdschrift is één uitvoerige reportage met verscheidene kleurafdrukken.

De Voorpost | 1977 | | pagina 23