L M 0 P s T |V \l Y GEKNIPT ABC U WAT MET HET OUD GEMEENTEHUIS WIE WORDT BURGEMEESTER VAN GROOT-LEDE De Voorpost - 7-1-77 - 25 eeckman 'hondt Simon uro-Home STEEDS BIJ DE HAND TELEFOONNUMMERS^ ADRESSEN o-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21, Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels om, leen aerust 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimhou- I ding. Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr. 12, Haalt ert 053-70.13.39 Stationsplein, 6, Aalst Specialist: koude schotels, bereide vleeswaren, belegde broodjes. eubeien De Wolf De grootste meubelzaak der streek. Molendnes 3, AALST 053-21.63.91 vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- drape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerkerf en plaatsen Guido Michem, Potiaulaan 11. Dendermonde. ubliciteit p52-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar speaa- j listen Iuando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando, quomodo enz- wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper erav 053-21.76.08 Molenstraat, 70. Aalst. SERAV heeft jaar in jaar uit, en voor om tiet even welke gelegenheid het gedroomde geschenk! Van huwe»jksli|sten tot prachtig-modemè zitmeubelen: van typische kleinere design-geschenken tot en met klaar i|ke tapeten. Couponnenhu'is 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst rmar Moorselbaan. 73. Aalst. 053-21.68.98 erzekeringen 053-21.71.45 Van Den Hauwe Gaston Zoon. Financieringen Gentsestraat nr. 97. 9300 Aalst. y n 052-21.40.60 een toverformule'' Neen een vergelijking Uw inbreng e onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rrfda- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper vonne en Jozef 053-70.33.95 njden met een bromfiets van Hofman. Gentsestraat 4-6 Aalst Alle herstellingen 1 jaar waarborg gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar Vrijdagnamiddag 31 december viel voor het gemeentehuis van Meldert als zelfstan dige gemeente het doek. Menigeen vraagt zich dan ook belangstellend af welk lot dit betrekkelijk nieuw en modern geëkipeerd gebouw beschoren is in de nieuwe konstel- latie. Hierover dan enkele losse bedenkingen want van definitieve schikkingen met objek- tieve normen bvb. qua gebruik kan voorlopig nog geen sprake zijn. |RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grem- bergen. 053-70.02.93 maatwerk De laagste prijzen der matras sen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst lomar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars Rechtstreeks aan fabriekspnjzen (enig in Bel- 9'ë) Schoolstraat 54, Aalst 053-21.15.64 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie. O.L.-Vrouwstraat 33, Lebbeke. De het interieur. 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- gen, poorten enz. M. De Backer, Kon. Albertstraat 75, Dendermonde 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16, St - Gillis-Dendermonde. Vraag vnjblijvend inlichtingen PERSONEN! Als gevolg van de fusie worden burgemeester en schepenen weer gewone, zij het dan ereburgers en van de hele gemeenteraad blijft enkel Lambert Van de Sijpe over om samen met Mevr. Anny De Maght, Provincieraadslid en schepen van Leefmilieu, Huisves ting en Grondregie ook de belan gen van Meldert in het kader van Groot-Aalst te helpen verdedigen. Gemeentesekretaris Mare Si- moens is gemuteerd naar de dienst Organisatie en Informatie en ge- meentebediende Paul Beek blijft 's voormiddags te Meldert in zijn bureel en gaat 's namiddags, bij zijn taak van overbrenger van formulieren allerhande naar Aalst en terug naar Meldert, werken te Aalst in de afdeling Burgerlijke Stand. Veldwachter Urbain Van Onacker maakt uiteraard nu deel uit van het Aalsterse politiekorps doch met standplaats te Meldert. Het derde en laatste lokaal op de benedenverdieping (voor zover men er de «nor» niet bijtekent) doet dienst als lokaal voor de stempel kontrole. Op de bovenverdieping komt eveneens alvast het lokaal vrij van de COO, die nu met een gewij zigde struktuur overgaat in O.C.M.W. ADMINISTRATIE In naar Meldert gebrachte kies- bakken werden op 29 december de boeken en dokumenten van Bevolking en Burgerlijke Stand naar Aalst overgebracht zodat vanaf 3 januari deze diensten te Aalst zelf operationeel zouden worden. De dokumenten van het sekretariaat liggen gereed geklas seerd en worden naargelang ze worden opgevraagd door de ge- meentebediende overgebracht naar het Centrum, in casu het stadhuis te Aalst. EN WAT MET DE REST? Algemeen wordt aanvaard dat qua voorbereiding van de fusiewerk zaamheden Aalst, dat als piloot gemeente fungeerde onder impuls vooral van stadssekretaris Chris Willems, model kan staan voor vele andere fusionerende gemeen ten. Uitgebreide inventarissen werden opgemaakt en met de ad ministratie werden bezoeken ge bracht aan de gemeentehuizen van de negen gemeenten en verder werden kontaktvergaderingen al lerhande gehouden om mekaars noden en verzuchtingen te leren kennen. Op het administratief gebied scheen alles dus wel gemotiveerd maar de hoofden zelf, de politie kers, burgemeesters, schepenen en raadsleden van de gefusio neerde gemeenten voelden zich wel eens «gepasseerd» en daarop volgden uiteraard zure oprispin gen. Ook dient gezegd dat sommige Groot-Aalsterse gezanten, die een kijkje kwamen nemen in de ge meentehuizen nogal voortvarend w aren, vaststelden dat-een mooi meubel wel zou kunnen worden overgebracht naar een of ander schepenkabinet en dat de Mel- dertse raadstafel juist gepast was qua hoogte en lengte om, samen met de tien gekapitioneerde stoe len waarvan men het wapenschild van Meldert wel zou kunnen ver wijderen of camoufleren, te die nen voor het schepenkollege met de burgemeester, de acht schepe nen en de sekretaris. Eerlijk heidshalve dient gezegd dat alle meubilair te Meldert nog intakt staat. Daarbij voegen we de wens, en hier zijn we alvast in overeen stemming met de wensen van alle Meldertenaren, dat wat aangezien wordt als patrimonium van Mel dert zelf, en hierbij bedoelen we dan o.a. de mooie meubelen in de raadszaal en de koperen luchters, al dan niet als gevolg van artikelen in de pers, te Meldert dan ook zou mogen blijven. We herhalen, dit zijn de wensen van Meldertena- FOLKLORISTISCHE KERN Graag zagen ook velen dat in elke gemeente een lokaal(tje) zou voorbehouden worden om al wat specifiek eigen aan de gemeente is daar dan ook, eventueel geschikt als een embryo van heimatmu- seum, te bewaren. Hiermee be doelen we dan o.m. oude kadas- terboeken, kunstwerken van kun stenaars van de gemeente zelf, fo to's van de Koning, van Mel- dertse gewezen burgemeèsters en schepenen of andere belangrijke ingezetenen, foto's of schilderijen van typische gebouwen en schil derachtige hoekjes, wapenschil den, herinneringen aan oud- De laatste dagen van 1976 hebben heel wat geruchten de ronde gedaan in verband met het burgemeesterschap van Lede. Naar het schijnt zou er een definitieve beslissing moeten vallen vóór 6 of 7 januari eerstkomend. Dus is het mogelijk dat u nu reeds weet wie de burgemeester is. Wij hebben toch nog een poging gedaan om uit te vissen hoe de stand van zaken was in het begin van deze week. DE CUYPER WEL OF NIET? Inderdaad, de laatste dag van 1976 heeft de heer De Cuyper het gerucht verspreid dat hij door mi nister Michel als burgemeester van Groot-Lede aangesteld was geworden. Eerstdaags zou vol gens zijn zeggen de benoeming afkomen. Dus in het CVP-korps werd beweerd dat De Cuyper bur gemeester was. Ook de meerderheidsgroep heb ben wij naar de stand van zaken gevraagd en schepen Noël deed ons de volgende mededeling: de persoon die de afhandeling van het dossier moet doen is de Inspekteur-Generaal van het Mi nisterie van Binnenlandse Zaken. Hij beweerde dat hij persoonlijk goed wist dat deze persoon met verlof was geweest de ganse laat ste week van december 1976. Dus kan hij het dossier niet behandeld hebben dezer dagen. Verder is het een feit dat het ganse dossier slechts op 24 december 11. is over gemaakt van het provinciebestuur te Gent naar Brussel. Dus het dos sier vertoeft op dit ogenblik op de administratie van dit ministerie voor de nodige onderzoeken, waarna het dan nog moet overge maakt worden naar het Kabinet van Binnenlandse Zaken waar dan de beslissing valt. Op dat ogen blik was het dossier nog niet ver trokken naar het Kabinet, dat was een feit. Verder merkte schepen Noël nog op dat om een geldig burgemees- tervoorstel te doen dit moet ge beuren door minimum 13 voor dragers met hun handtekening. Nu is het een feit dat op een voor stel van de heer De Cuyper slechts 12 voordragers zijn, ondanks het feit dat er 13 handtekeningen op staan (iemand zou twee maal ge tekend hebben). Dus deze voor dracht is niet geldig en'bijgevolg kan minister Michel niemand van deze lijst benoemen tot burge meester. Indien de minister nu toch nog De Cuyper zou benoemen dan is er nog geen zekerheid dat deze be noeming zal getekend worden op het Paleis en dan volgt er even eens een parlementaire vraag om dat Minister Michel zijn be voegdheid te buiten is gegaan. Ook kan er niet aan de gevormde meerderheid getwijfeld worden omdat deze bewezen is geworden door de samenstelling van het schepcnkollege. Dus volgens schepen Noël kan Minister Mi chel nooit De Cuyper tot burge meester benoemen, en zal Gravez de eerste burgemeester van Groot-Lede worden. MON D.G. strijders, aan feesten allerhande en verder al wat voor Meldert een speciale affektieve waarde heeft, waarde die in een groot geheel waarschijnlijk fel zou verminde ren. WELKE MOGELIJKHEDEN? Schepen De Maght antwoordde ons op de konkrete vraag wat er verder met het oud-gemeentehuis ging gebeuren dat het nieuw be stuur principieel heeft besloten dat de gemeentehuizen verder voor allerhande zaken zouden dienen te worden gebruikt en dat ontmanteling dan ook uit den boze zou zijn. Hierbij denken we dan ook aan wat te Meldert voor vele verenigingen nog nuttig zou kunnen zijn als stencileerappa- raat, fotokopieermachine en der gelijke meer. Waarschijnlijk zal het gemeente huis (maar dit moet uiteraard alles nog nauwkeurig worden uitge kiend) beschikbaar zijn voor ver gaderingen met kulturele inslag, voor ontvangsten van verenigin gen, als lokaal voor zitdagen van Burgemeester en schepenen en misschien ook als lokaal voor een nog op te richten of te fusioneren wijkbiblioteek naar het voorbeeld van het vroegere Aalst. Na de in stallatievergadering werd door de fraktieleider van de oppositie ge vraagd de gemeentehuizen ook te laten dienen als lokaal voor zitda gen van raadsleden van de opposi tie. OVERHANDIGING DER SLEUTELS Op 1 januari liet Ereschepen Jos Mattens de sleutels van het ge meentehuis in de bus glijden sa men met bijgaand schrijven ge richt aan het Kollege. «Deze wijze van overhandiging vind ik minder ongepast dan dat een politieagent zoals voorzien deze sleutel thuis komt weghalen. In het overhandigen van de sleutel zie ik immers een historisch ge baar: het afscheid van een zelf standige gemeente, 800 jaren ge schiedenis die plotseling verdwij nen. Onze Brabantse gemeente Meldert, een historisch, geogra fisch, sociaal gegroeide eenheid, een stuk landelijkheid gaat teniet, verdwijnt in een kunstmatig ge vormde mastodontstad zonder ei gen gezicht maar hopelijk niet zonder hart. Daarom vind ik dat dit gebeuren van historische waarde even uw aandacht mocht krijgen. Zo doende had U een blijk gegeven dat onze 2700 Meldertenarcn tenminste welkom waren in Aalst. Tevens was dit een gebaar van erkentelijkheid geweest dat ons bestuur in volledige samenwer king met uw administratie de fusie heeft helpen voorbereiden. Ook hadden we van uw zijde ge rekend op een briefje of tele foontje toen U alle dossiers van onze gemeente op 30 en 31 de cember hebt laten verwijderen. Dat ware enkel een kwestie ge weest van erkenning tegenover het nog in dienst zijnde gemeen tebestuur. Mag ik U terzelfdertijd in naam van alle Meldertenaren vragen ons gemeentehuis niet te ontman telen zoals gepland doch het uit te bouwen tot een plaatselijk ont moetingscentrum, hetzij is kul- tureel centrum, biblioteek of ge woon ontspanningsoord. Op die wijze kan U de overgang naar Groot-Aalst een ietsje vriendelij ker laten verlopen en voelen wij ons niet volledig verkocht samen met ons Meiderts patrimomo- nium. MUZA Muza dat is een platenwinkel in de Vakschoolstraat in Aalst, die «anders» is, om het woord alternatief niet te gebruiken. Man achter de toog, Hilloné, schrijft er ook bij. Hij denkt er aan een boek met allerlei kortschriften uit te geven en daaruit lichten we (in avanti-premiere) een hoofdstukje dat gaat over die winkel en wat daar van aan is. «Hoe ik mijn platenwinkel opvat? Misschien schetsen enkele teksten van of geïnspireerd door Bond Zonder Naam in mijn bescheiden winkeltje best mijn opvattingen daaromtrent (want ons winkeltje is inderdaad be scheiden: ook de uitbater is immers...klein; maar binnenin klopt een groot warm hart!). Centraal lees je: «poen of geen poen, steeds welkom», «van men sen vrienden maken!». Dit alles om erop te wijzen dat de MENS en niet de pen er centraal staat, hoewel «de poen hebben we ook vandoen». Die opvatting wordt gesymboliseerd door een ge makkelijke zetel-stoel die ter beschikking staat van al wie beladen is, voor al wie in onze gezellige vriende lijke «boetiek» rust komt zoeken als de temperatuur of de maatschappij koud en hard aandoen, voor al wie wat wil komen keuvelen. Verder kan je d'r ook komen genieten van een paar heerlijke posters: er hangen bv. twee Seagulls. De ene heet Jonathan Livingstone; voor de andere heeft Handel «The Mes siah» gekomponeerd. Tenslotte kan je d'r zelfs platen kopen. De vriend van mijn vriend, dus ook mijn vriend, heeft al goed de geest van deze winkel aangevoeld. R. is een jongeman, die geen thuis meer heeft en in de stad 's zaterdags zowat verloren loopt: een boek lezen bv. kan hij niet, want hij is «analfa beet». En dan? Hij kan dus ook de titels van de platen niet lezen? En dan? Ik ben er toch niet om...de mensen uit te buiten, maar wel om ;e te helpen.» CHRISTENEN OP EEN NIEUW SPOOR Op vrijdag 21 januari 1977, om 20.30 uur organiseert de animatieploeg van 't Fabrieksken een hoorverga- dering rond het tema «christenen op een nieuw spoor». Vier hoofdredakteurs van vooruitstrevende christelijke bladen worden bevraagd omtrent hun inspiratie, grondhoudingen, leven en werken. Welk impakt hebben zij op het christelijk publiek in Vlaan deren? Welke grenzen willen en kunnen zij verleg gen? Hebben zij kontakpunten met andersdenken den? Deze en andere vragen (o.a. uit het aanwezig publiek zelf) zullen voorgelegd worden aan: Walter Aelvoet (redakteur van het missietijdschrift (Wereld wijd», Toon Van Bijnen (redakteur van het jongeren blad «Vandaag») en Leo Jammaers (redakteur van «Mensen Onderweg», tijdschrift voor het gezin). Als moderator fungeert René De Witte. Er wordt een kleine deelname in de onkosten gevraagd (30 fr.). Aanbevolen misschien voor wie zich door deze bla den laat inspireren en voor elk wie kennis wil maken met een deel van de progressieve kerk in Vlaanderen. DRIEDAAGSE KURSUS IN GROEPSDYNAMIEK? Omtrent het leren kennen van de groepsdynamiek, het opzetten van een groepsproces, doelmatig groepsproces,...organiseert het verbond van Jonge- PVV-mutualisten Aalst samen met andere Liberale Jeugdorganisaties uit het Aalsterse een driedaagse stage. Aan de hand van praktische oefeningen zal kunnen vastgesteld worden welke faktoren al of niet storend kunnen'optreden in een groepsproces. Een klare kijk op de dynamiek van de groep is trouwens enorm belangrijk voor wie werkt in de socio-kulturele sektor. Ook wordt gewerkt aan de persoon zelf. Zelfobservatie en objektiviteit rond eigen persoon komen voortdurend aan bod. Het wordt dus zeker geen theoretische studie, het wordt wel een aktief leven en samen beleven van jezelf en de anderen. De mogelijkheid van een opvolgingssessie is er ook, als de groep dit zo wil tijdens de evaluatie. Praktisch: abdijhoeve Affligem van vrijdag 28/1 te 19 uur tot zondag 30/1 te 16 uur. Er is vervoer voorzien vanaf 18 uur aan het station te Aalst. Prijs: 500 fr. (eten, overnachtingen, kursusmateriaal, dokumenta- tie, vervoer heen en terug). Inlichtingen o.a. bij Jan Doorns, Langestraat 2, Aalst 053/21.75.45.). Of ook in het Utopieken (CSV) op vrijdagavond 7 januari. De PVV-jongeren houden dan open. Verder durft Meldert ook de hoop uitspreken dat het dienstencen trum te Meldert niet de zaak van één dag zal worden maar gedu rende de zes volgende jaren een plaats zal blijven waar onze men sen met al hun zorgen terecht kunnen. Liefst zagen we dit cen trum nog meer uitgebreid dan vermeld in uw brochure. Mogen, bij het begin van 1977, deze verzuchtingen geen vrome wensen blijven maar een realiteit worden in het voordeel van alle Meldertse gemeentenaren.» Tot zover Ere-schepen Jos Mattens. Algemeen wordt gewenst dat het ex-gemeentehuis waarmee de in woners zo vertrouwd zijn een ge bouw zou blijven dat naast zijn administratieve funktie en zijn zitdagen voor kollege- en raadsle- den open zou staan voor elke politieke vereniging als een soort kultureel of, eenvoudiger gezegd, ontmoetingscentrum in' de ruime zin, dus ook voor de jeugd en de derde leeftijd. Zo ge zien zou het een faktor zijn die het door de fusie toch bedreigde ver enigingsleven zou kunnen stimu leren, iets wat elke «inboorling» ten zeerste zou waarderen. L.H. Een lege raadzaal te meldert met het meubilair erin. (jm)

De Voorpost | 1977 | | pagina 25