Men pikkels of njontjes? c/o/ INDELIJK - NA DRIE JAAR GEDULD - «IJKOMENDE TV PROGRAMMA'S VIA KABEL TV! "'EEN PRIJSVERHOGING PER 1 JANUARI LIEF EN LEED KRUISEN HET VOETPAD PROGRAMMA 'AN DE GILLES WW /t BESTROOINGSWERKEN IN SEKUNDAIRE STRATEN N V. KANTOOR RAVIJTS De Voorpost - 7-1-77 - 3 it een druk op de knop in het antennestation Erembode- m, door de heer Reyntjes, kregen de kabel TV kijkers, jIz ngesloten bij Edas en Denderlec, de bijkomende TV rgramma's op het scherm van de zenders ZDF, ARD 1 en L. Donderdag 30 december te 18,14 uur precies was tJteen een historische gebeurtenis van een reeds lang 'hetdane belofte. Een sobere maar veelbetekenende plech- aanheid in aanwezigheid van dhr. Direkteur Frerot, de heren zjjn1erde (Denderlec), De Bie (Edas) en de technische spe- j 0plisten uit Mechelen, Delperdange, Reyntjes en Hoste, nde leeltUWJAARSGESCHENK pen heer D'Herde noemde »vé-re nieuwe verwezen li j- iaarg een nieuwjaarsge schenk voor de kijkers, ™8.ar stipte aan, dat het dusibrengen van de beelden t zonder moeilijkheden "liepen via de hertz kabel, is was men in staat om een meer perfekte wijze kapaciteit te realiseren Ninove. Tenslotte was het inlossen van een ofte om eind 1976 voor bijkomende program- lz-1'ste zorgen. zijn beurt schetste dhr. perdange de gang van jen. Eind augustus kreeg [n van de RTT de signalen beschikking in Ninove. iddellijk werd een aan- g gemaakt om kabels te ken tussen Zottegem en ove. lerzijds gaf de konstruk- f<Jlr van de apparatuur een leveringstijd van 14 weken op. De bestelling had plaats op 8 september. Met het aanleggen van de kabel van Ninove naar Aalst werd een aanvang gemaakt op 15 september, hetzij 11 kilo meter kabel, met om de 900 meter een versterker. Tenslotte bleef het wachten op de aankomst van de ap paratuur uit Groot-Britannië Verliep het scenario tot dan volgens plan, de eerste te genslagen zouden zich la ten voelen toen op 22 de cember het materiaal niet kon aanvaard worden, om dat vooral door de weers omstandigheden de lucht haven potdicht zat. Einde lijk op 28 december kon men het materiaal dedoua- neren en op 29 december de toestellen afregelen om op 30 december definitief te starten. GEEN PRIJSVERHOGING De heer Frerot legde er de nadruk op dat er van een prijsverhoging vanwege de TV maatschappij geen spra ke is. Meer nog, niemand vroeg een prijsverhoging vanaf 1 januari 1977 en het is voor de heer Frerot totaal onbegrijpelijk dat praktisch alle dagbladen in grote op maak de prijsverhoging in het vooruitzicht stelden. De TV distributiemaatschap pijen dienen wel een aandel in de auteursrechten te be talen aan SABAM wat de kaptatie betreft van TV zen ders op verre afstand. Maar men zal dit bedrag, - door de maatschappij aan Sabam te betalen, - niet doorreke nen aan het kliënteel, zo besloot de heer Frerot. KABEL TV SINDS 1973 Op 29 januari 1973 werden te Haaltert de eerste TV- beelden via de mast Aalst- Erembodegem doorgezon den. Vanaf het begin werd er 6 programma's gekap- teerd. Te weten, twee Bel gische, twee Nederlandse en twee Franse. Later kwam er het derde Franse pro gramma bij. Via een ondergrondse trunkkabel komen er nu de drie reeds eerder vermelde programma's bij. TOEKOMST- PERSPEKTIEVEN Rond 1 april 1977 wordt Frankrijk 1 voorzien op 625 lijnen en in kleur met PAL transcodages. In de maand april voorziet men de ontdubbeling van de Belgische zender RTB; dit bijkomend programma zal onmiddelijk worden ver deeld. Tegen het einde van 1977 zal eveneens de ontdubbe ling doorgevoerd worden van de B.R.T. programma's. Ook dit bijkomend pro gramma zal van bij de start beschikbaar worden ge steld. OMVORMER Niet iedereen zal gelukkig zijn met de bijkomende pro gramma's. Want alle kana len zonder konvertor zijn volzet. Wie geen omvormer heeft kan thans de zenders BRT, RTB, Nederland 1 en 2, Frankrijk 2 en Duitsland 1 ontvangen. Voor alle andere program ma's dient men over een omvormer te beschikken. Ook wanneer in de maand april de RTB met een twee de net start en eind 1977 de A Ie uitstraling van een kabinet zoals b.v. Openbare Werken delijk merkbaar en direkt terug te vinden in tastbare wezenlijkingen, en is dat goed te ZIEN voor het gros van de olking, dan kleeft daarom nog geen 'Goedgekeurd'-embleem op ganse pakket van die verwezenlijkingen. Want zoals schepen De re het vorige week wist te verteilen in een Voorpost-interview is er veel kritiek. Aanplantingen op de Keizerlijke Plaats strelen het j, een om restauratie roepend Belfort stoot velen tegen de borst; en nog hardere klappen kan geven: het voetpad. Misschien aan ider kritiek onderhevig dan een slecht geasfalteerd wegdek maar irom niet minder aan de orde. JETJE VOOR VOETJE IN KATTESTRAAT fcier in deze periode van iskou komen de laag-bij-de- jndse opmerkingen over de Ihte staat van sommige Itpaden onvergeeflijk uit de rpende mondholte. Enkele hoogtepunten: aan het Vrede plein, van de Vrijheidsstraat tot vooraan de Nieuwstraat, som mige stenen steken hier wel drie centimeter bovenuit, anderen liggen gewoon op de stoep of tegen de gebouwen aangeleund zodat op enkele plaatsen holtes Saterdag 8 januari 1977 is er de eerste vooroptocht. De bijeen- :omst is voorzien om 17.30 uur aan café Palace te Aalst en het -ertrek ten laatste om 18 uur. 'egwijzer: Schoolstraat, Dirk Martensstraat, Wellekensstraat, V. >e Saedeleerstraat, Sint Annalaan, Vooruitzichtstraat, Volksver- leffingstraat, Naarstigheidstraat, Sint Annalaan, Verastenstraat, '.ooistraat (halte), Kon. Astridpark, Duivekeetstraat, Gentsestraat, [Schoolstraat, alwaar in de zaal van café Palace repetitie van de bezemshow Vrijdagavond 14 januari (driekoningenfeest) optreden van de Gil- erf les (bezemshow) in de Keizershallen. Zaterdagavond 29 januari tweede vooroptocht. Bijeenkomst aan mm café Koszenclub, Leo De Bethunelaan om 17.30 uur en vertrek ten ie 'laatste om 18 uur Wegwijzer: Leo De Bethunelaan, A. Marcel- -straat, Diepestraat, Kerkhofiaan, H. Lefevrestraat, Watertoren straat, Watertoren (halte aan watertoren), Sint Kamielstraat, Ge- raardsbergestraat (halte). Kalfstraat. Sint Jobstraat, Diepestraat, d. A. Marcelstraat, Leo de Bethunelaan (Koszenclub) ag Vrijdagavond 4 februari prinsenverkiezing, waar de Gilles optre- g: den met de bezemshow. Zaterdagavond 12 februari derde vooroptocht. Bijeenkomst aan café 't Apostelken. Apostelstraat om 17.30 uur en vertrek ten laatste om 18 uur. Wegwijzer: Apostelstraat, Albrechtlaan, P. Lau- werijsstraat, Bergemeersestraat, St. Vincentiusstr., (halte), Groenstraat, Korte Binnenstraat. Bolleweg, J. De Windtstraat. Dr. De Moorstraat, Drie Sleutelstraat. Brouwerijstraat, H. Hartlaan 'g (halte), Bredestraat, Dr. De Moorstraat. Sint Gudulastraat, Bin- g: nenstraat. Rapestraat, Groenstraat, St-Vincentiusstraat, Moor- selbaan, Aelbrechtlaan, (Apostelken) Op zondag 27 februari, dag van de Prinsencaemere, verzamelen de Gilles te 8.15 uur op de binnenkoer van het poppentheater. Te 9 uur worden ze met de bus afgehaald en stappen uit op de Molen dries, vanwaar ze zich naar St.-Lieven begeven. Alvorens het g rustoord te betreden zullen zij er de prinsen opwachten. Op het te programma staat het opvoeren van een mini-bezemdans, uitdelen van appelsienen en de muzikanten geven enkele leuke deuntjes ten beste I Om 10.15 uur is het vertrek gepland naar het rustoord Sint Job. Aan de parking van de keizershallen wordt uitgestapt, om vervolgens, met de muziek voorop naar de Capucienenlaan te stappen waar u de voorzitter wordt afgehaald. Dan via de K V.D Woestijnestraat e en Marktweg naar het rustoord, alwaar hetzelfde programma aan de oudjes wordt aangeboden zoals dit in St. Lieven het geval was Om 11.45 uur is er een optocht door het centrum van de stad met volgende wegwijzer: Marktweg, Capucienenlaan, Gentsestraat. Nieuwstraat, Grote Markt, Molenstraat. Kapellestraat, A. Lienart- straat, Stationsplein. Om 15 uur is er een rondgang langs de foor met de gehandikapten. u De wegwijzer die de Gilles volgen is als volgt: Stationsplein, Sta- t tionsstraat, Esplanade (op Esplanade rond de foor), Vrijheidstraat. Vredeplein (langs de foor), Nieuwstraat, Grote Markt (binnenkoer stadhuis). Om 16 uur is er de bezemshow en te 16 30 uur het vervolg van de rondgang langs de foor, met volgende wegwijzer: Grote Markt, Pontstraat, Houtmarkt (langs de foor); Hoogstraat, Korte Zout- 1 straat, Keizerlijke Plaats, Boterstraat, Hopmarkt (langs de foor), Grote Markt, Molenstraat, Vaartstraat, A. Lienartstraat, Sta tionsplein. Om 18.45 uur is er een rondgang door de stad en ontvangst ten stadhuize. Volgens wegwijzer staat op 't programma: Stations- i plein, Stationsstraat, Esplanade. Kattestraat, Grote Markt, (ont vangst stadhuis), Molenstraat, Kapellestraat, A. Lienartstraat, Sta tionsplein. Als slot van deze welgevulde dag is er te 20.30 uur een groots vuurwerk, AM ontstaan. In de Schoolstraat is het langs beide kanten één ellende. Vermits deze straat afhelt naar de Koolstraat toe moest men hier de niveauver schillen trachten op te lossen. Dit is gebeurd in die mate dat op het voetpad in rechte lijn van stoep tot aan de gevel van een gebouw soms wel een verschil optreedt van ongeveer 10 cente meter. Beide bovenvermelde voetpaden zijn gekasseid, want dat is het toch, met de basaltblokken van het blauwe soort. Bij regen of bij ijsvorming aan de grond zijn die van een bijzonder gevaarlijk kaliber. Niks op tegen dat deze auten- tieke stenen gebruikt worden, mochten zij maar eventjes beter geordend en geëffend worden. Deze twee straten halen wij enkel aan als zuiver voorbeeld, er zijn er nog tientallen; zeker in straten met leegstaande panden en open plekken waar helemaal geen voetpad te vinden is. Een positief voorbeeld: de gebrekkige bestrating, in dit geval het voetpad, aan het Oud-Gasthuis in de Kattestraat en het Ridderstraatje werden voorbeeldig hersteld. Een voor beeld dat dient gevolgd. Meteen zijn we aanbeland in wat wel de ellendige winkelstraat van Aalst mag genoemd worden, op ge bied van bestratihg van het voetpad dan. Op vrijdagavond en zaterdagmorgen en op de spitsuren is dit al te duidelijk merkbaar. Richting Grote Markt, voorbij een groot waren huis is het werkelijk levensge vaarlijk daar stappen. Twee mensen kunnen elkaar onmoge lijk passeren zonder dat iemand van hen de straat op stapt. Een greep van een auto en... De eerste straat die in aanmerking komt voor het autovrij maken is wel deze aloude 'steenweg'. FIETSENSTALLINGEN Nog een probleem waarmee wij in deze studientrijke stede mee te maken hebben: de fietsen op het voetpad. Weer een konkreet voorbeeld uit de reeks: de Kerkstraat waar de student zich in menig etablissement na een tijdens scchooltijd in terugtrekt. Waarom hier in de direkte omgeving geen fietsenstallingen voorzien? B.v. op het braaklig gend pleintje achter de hoek, of aan de Sint-Martinuskerk waar nu auto's staan geparkeerd. Waarom geen fietsenstallingen aan de grote parkings, het Vredeplein, de Hopmarkt? Nu het onderwerp voetpad aangesneden is kan U zelf op pad en laat wat van U horen. Op het kabinet van Openbare Werken verwachten zij zeker uw stille wenk... goede nacht in deze Stille Nacht-periode! PAULBALMAN In de Gensestraat is de staat van de voetpaden ook niet alles. Sedert de tegels voor werken weggenomen werden, liggen ze schots en scheef tegen elkaar, zijn oorzaak van enkele verzwikte enkels, een resem klachten en natte voeten op vrijdag na de wekelijkse schuurbeurt (el) MfW-EL „I lOEMfr. BRT, zal men om dit tweede net te kunnen ontvangen, over een omvormer dienen te beschikken. Bovendien is het zo dat, diegene die over een TV toestel beschikken met afstandsbediening, de afstandsbediening onbruik baar is bij gebruik van een omvormer zoals deze door de kabel-tv maatschappij te koop is. Wel ken men zijn technieker raadplegen om het toestel te voorzien van een ingebouwde omvormer. Dit laatste blijkt nog voor deliger uit te vallen, en blijft de afstandsbediening be staan. Minder problemen scheppen de allernieuwste TV ontvangers die van een ingebouwde omvormer voorzien zijn. Gelukkig zijn alleszins de ze, die drie jaar geleden een omvormer aanschaften en tot voor kort slechts genoe gen moesten nemen met de Franse zenders en tans ten volle kunnen genieten van twee duitse en een Luxem burgs programma. Tenslotte geeft de kabel tv maatschappij eindelijk ge volg aan een opdracht die wezenlijk is: die tv pro gramma's in huis brengen, welke normaliter niet met een gewone antenne kun nen ontvangen worden. ES GEPASSEIRD Allemaan kaan s tillekesoon verom op zèn pioei kommen, noor die doagen van te veil eiten, te veil drinken, te loot aloape goon enzuvoesj, allemol dinges die die doagen op 't enje van 't joor meibringen. On «beste wensjen» en «gellkkeg Joor» zal 't ghtel zeikes nimmani mankeieren, da werd gemakkelèk ooitge- sproeken en dat 'n kost niet. Allei, 'k peis dammen die wensjen goed zelle kenne gebrooiken, surtoe de mensjen die naa meh of teigen heer gedacht oeik Olsjteneers gewonen zen vanaf den iesten. Bootten den noam van «ajooinen» die ze aai meh ne kier boykroygen, zelle ze ghiel zeikes 't noste joor rap ondervinnen wat dat heer dlnnen noam zal kosten... as ze heren belastinkbrief zelle kroygen. Ja, vanoyges, 'n stad kost mier as 'n proche en alles moe betoldj wenen. Mor ongezing dat de mies te mensjen nogal kribbelechteg zèn op de piosj van here prtemonnei en dat er volges da 't schantj, nogal zal gekribbeld werren, zal d'er gelachen werren... mor ghiel zeikes 'n betje lanst de groene kant. 'k Hem meh lote woysmoaken dat onze vroegeren berremiesterwant vanaf den iesten hemme na nen anderen heineh ghiel klein sjirripken oeverhoeip lelt meh zèn pértie. Ba znveir dat 'n va zin es van in de gemintjerood tèn nie ider nor den ienen en toensje ne kier lanst den andere kant te slibberen, gelèk as 'n peist dat 't ver hem 't beste schantj. Foytelèk nog zekke slecht gedacht ni hein, ge kendj attoyd meh a zeiven goe stoon as ge meigd doeng woor dagge goes te in hedj en van gien kommandes van eh partoybestier afhangt! Jaja, Marcel heid aal zè leiven ne schaa jongen geweist en worom zollen de naa moeten aflieren, newoor. Allei, 't er stoot ons nog 't ien en 't ander te wachten op de lestkommende gemintjeroden, spoyteg da 'k zu woyneg toyd hem want door zol ker kenne gelachen werren... balven as 't zal goon oever de begroeitink, want... mor dat hem ek hlerboeven al ooitgeleid... Oever iet anders gesproeken, mag ek ajjer eh verrzjelken vertellen vér ajjeren nievejoor? Awei, Jef en Ving woren twie kozzes die in heren toyd nog meh den troyn nor Brissel reiten vér heer weirk. Ni dat da naa nimmer 'n gebeirt, te kontrore, mor in doynen toyd 'n woren der zuveil ni, en ze mosten veil vroeger op want de tranjs reiten der langer op. Allei ja, on de stoosje vachtten ze makanderen af en attoyd wiste ze iet te vertellen want 't woe ren twee schaa knols die van gie vortje vies 'n worren. Op ne zeikere meiret was Jef dor zenne iesten en binsjt dat 'n on 't wachten es op Ving, ziet 'n dor aal men ne kier op de tabbelet van de veinster van de stoosje eh paksken liggen. In eh graad papier, meh vetplekseks op. Krejeisgoddeweg, schoept 'n dat paksken, doet da verzichtekes oepen en wa zat er dor in? Boe te rammen meh kees. «Wat hejje door eh, vroeg Ving die swansjtegt oeik afgekommen was. «Awwei, zie Jef, da lag hier op de tabbelét. Moeje ne kier proeve van de kees?» En onder heersgentwien sleige ze denne kees achterwesjoever, mor tèn stonte ze dor nog meh die boe te rammen newoor. «Looistert, zei Ving, 'k hem 't gevonnen. Ambaleirt da verom schoein en goot dat afgeiven in 't kisjet en zegt dagge dat hier gevonnen hedj. De rest zejje tèn wel zing.» Zn gezeid zu gedoon en Jef, meh 't onnoezelste gezich van de wereld meh da paksken nor 't kisjet. «Menier, zoyn tiegen dennen tip die door zat vér de kortjes te geiven, astablieft, menier, dat es eh paksken da 'k hier do zjust gevonnen hem. 'k 'N welt ni wat dat er in zitj mor allicht dat er dor imand zal kommen achter vroagen...» Dennen tip, die zen hanne vol hooi ver koepongs te verkoeipen, pakt dat oon zonder iet te zeggen en zwiert dat achter hem op e stoelken en Jef ribbedebie. Twie menieten noding Ving on da kisjet. «Menier astablieft, 'n heid er hier vantoyd nimmand gi paksken meh boe te rammen kommen a^eiven. 'k Hooi dat hier op de veinster geleid binsjt da 'k insj most go pissen en naa es 't weg». Gralèk vrinjelèk gelek as aal die mannen die achter eh gelas zitten, grabbelt den anderen da paksken van achter hem en zeid «Hier zè, as 't teis es, meigt 'n 't hemmen! En schoft a, want 't er stoo nog volk da moe ne koeping hemmen!» «Heila heila, zoy Ving, lest ne kier zing zelle...» En ghiel troagskes doet 'n da paksken oepen, pelrt nor die boeterammen, doe ghiel verzichtekes ien van die boe te ram men oepen en binsjt dat 'n den anderen meh e schief oeig beieumt, zeit'n: Menne kees es 't er van tissen!» Ge most de knol zèn gip gespannen hemmen... En 't es zjust gebeird zee, want iene van die twiie was famijle van De gladde wegen zijn een pest en in het algemeen is men er snel bij om de hoofdwegen te bestrooien. De «gewone» straten blijven er meestal even glad bij en krijgen geen beurt. In tegenstelling tot woensdag jl., toen o.m. ook de Posthoornstraat en omliggende straten een ontdooiïngsbeurt kregen. Tot grote opluchting van de bewoners. Vooral de Posthoornstraat ligt er meestal en voor lang spiegelglad bij. Bij ons weten is het de eerste maal dat men ook deze straten aandoet, wat we met dank noteren. MOLENSTRAAT 75 9300 AALST VERZEKERINGEN LENINGEN IMMOBILIEN Spaarkas IPPA Alle takken verzekeringen - specialiteit: le ven Private leningen - Financieringen Hypothecaire leningen 1 en 2de Rang Alle geldbeleggingen Reisconsulent VASCO WIJ KOMEN AAN HUIS: Tel. 053-21.63.64. HUIS VAN VERTROUWEN SINDS 30 JAAR.

De Voorpost | 1977 | | pagina 3