Karnaval kriebels Aalsterse flitsen Hoe het groeit KARNAVALSTRIK 5 HOEVEEL? HOEVEEL? HOEVEEL? EREMBODEGEMS POLITIEKORPS SCHEIDING VAN TAFEL EN BED PLAATSELIJKE DIENST BLIJFT VERZEKERD MET SLECHTS DRIE MENSEN ANTWOORDFORMULIER KARNAVALSTRIK De Voorpost - 7-1-77 - 5 Ev De Prinsencaemere bood zijn nieuwjaarswensen in de vorm van een gezellig samenzijn: wat drinken, wat eten, wat lol verkopen. De klassieke prinsjes en deze keer ook vrouwtje lief waren aanwezig. Een paar karnavalisten van buiten uit mochten mee de beentjes onder tafel steken. De glunderende Simon speetchte de Prinsencaemere het nieuwe jaar in, Antoine zong er het plezier in, Karei kuchte en niesde zijn nummer over ons Octavie aan mekaar, Jean-Paul deelde humoristische woord-geschenken uit, Luc en Marcel vertelden moppen uit het vuistje of uit het leven gegrepen, André pleitte voor inzet en werkkracht voor karnaval, Henri lachte, Frans speelde het verhaal «Shame in the Family», kleine mannen mochten voor de Prinsen 'e Heken' zingen. Geeft ons nog iets, geeftons nog eens iets, geeft ze dor nog eens... 't Komt er op neer dat de nieuwjaarszitting 's zondags begon en met de maandaguren is geëindigd. We zeggen maar: goed begonnen is half gewonnen. Er heerst samenwerking in de Fiberfleet. De laatste week bezorgden heel wat karnavalgroepen mekaar materialen waar de ene al gemakkelijker aang eraakte dan de ander. Doodgewone dingetjes: karton, nagels, een stuk isomo, ijzer, houten latten, een fiets, een go-cart, noem maar op. Gewoon wat fijne hulp in de kou van de laatste dagen van het jaar. Fred Accu en Jef Offset ondersteunden mekar op een echt kameraadschappelijke wijze op weg naar een etentje dat het 10 jarig bestaan van de Kaloeterskabassen moest helpen versieren. Ze pasten het principe toe: Eerst voltanken vooraleer op de baan te gaan. «Alle wegen leiden naar Rome» en uitendelijk zijn ze dan ook aan en onder tafel beland. «Schol hé mannen!» Tel zelf eens hoeveel dagen we nog van karnaval verwijderd zijn. Trek daar de nodige festiviteit- en verkiezingsdagen en nachten af en het begint heel lelijk te kriebelen. VISOIZJEKEN Als wü op donderdag 30 januari 1977 te 14.00 u. op het Erembode- gems politiebureau arriveren, heerst er een ongewone drukte. Ie dereen is met de grote» verhuis doende. Ook de uitgezonden zonen van de grote stad komen binnenvallen om, langs de trap in het portaal, de gemeentelijke archie venzolder leeg te halen en papier en nog eens papier af te voeren naar zijn nieuwe bestemming. Later zouden ook de Aalsterse dienaars van Hermandad nog binnenval len om hun nieuwe verovering van nabij te bekijken. Er wordt getracht om geforceerd vrolyk te doen om dit ongewone en onher roepelijke gebeuren. Alles wordt als het ware met dubbele bodem humor ondergaan, humor van het soort wat de Duitsers misschien ooit heeft geïnspireerd om ervan te getuigen: wen man trotz- dem Lacht!». Men moet niet noodzakelijk reeds met de Erembodegemse arm der wet in aanraking zijn geweest om de eigen politiemensen stuk voor stuk te kennen. Op drt historisch ogenblik, moment waarop ook de plaatselijke politiedienst opgaat in het Groot-Aalsters geheel, was het korps als volgt samengesteld: Aimé Provost, politiekommissa- ris; Jozef Van Holsbeeck, adjunkt-kommissaris; (f) Achiel Heyse, veldwachter; Frans Brack, inspekteur; Henri Van Geit, speciaal-agent en Roger Paere- wijck, Jozef Van der Biest, Paul Van Peteghem, Hedwig Beerens, Paul De Brauwer, Ludwig Van der Burght en Alfred De Nil, poli tieagenten. Veldwachter Achiel Heyse overleed plotseling enkele weken geleden. wat alleszins een grote verande ring zal uitmaken, temeer daar zij stuk voor stuk haast in een ver schillende brigade worden onder gebracht. Men kan dus inderdaad wel degelijk spreken van een fei telijke scheiding van de Erembo degemse politiemannen. Voor dezen welke te Erembodegem blijven moet nu ineens met ver minderde effektiva hetzelfde werk worden gepresteerd. Inspek teur Brack verzekerde ons dat hij samen met de agenten Van der Biest en Van Peteghem, het on mogelijke zal doen om alles even vlot te laten verlopen als voor dien. Wij wijzen er dus nogmaals op dat voor de Erembodegemse bevol king zelf alles in feite onveran derd blijft, tenminste wat de poli tiediensten betreft. Men kan dus zonder meer terecht op het poli tiebureau van Aalst- Erembodegem, zoals dat voortaan zal heten, voor o.a. attesten voor het uitbaten van drankgelegenhe den, rijbewijzen, bewijzen van goed zedelijk gedrag, c.d.m. AALSTERS- EREMBODEGEMS UNICUM Door het opdelen van Erembodegem-Terjoden in een gedeelte dat naar Aalst toeging en een ander stuk dat de gemeente Haaltert ging versterken (wijk Dries), krijgen wij in ons Groot- Aalsters politiekorps een Erem- bodegems buitenbeentje. Wij wis ten reeds lang dat te Teijoden alles mogelijk is, en dit blijkt nu ook weer eens waar te zijn. Teijodens politieagent Paul Van Peteghem werd vanaf 1 januari 1977 inwo ner van Groot Haaltert, werd terzelfdertijd politieagent van het Groot-Aalsterse politiekorps en blijft dienst doen op het Erembo- degems vyijkbureau. Zoals Terjo- dens' schepen Herman Roels on langs nog op de laatste raadszit ting wist te parafraseren, inder daad «de fusie geeft ons allen veel vermaak!» BALDER Het politiekorps van Erembodegem voor de laatste maal op foto (jm) Van deze twaalf Erembodegemse politiemensen zullen er echter slechts zes «letterlijk» naar Aalst verhuizen; het zijn: Kommissaris Provost, speciaal-agent Van Geit en de politicmannen Beerens, De Brouwer. Van der Burght en De Nil. Tc Erembodegem blijft een drie manschap, met inspekteur Brack aan het hoofd en verder bestaande uit de politiemannen Van der Biest en Van Peteghem. Voor Adjunkt-Kommissaris Van Hols beeck en agent Paerewijck zal dit alles voorlopig geen enkele ver andering meebrengen. Beide «dienders» van jaren terug reeds staan sedert geruime tijd op non- aktief doordat het met de gezond heid niet zó best mee wil. Al zul len zij er zeker niet op gebrand zijn om als echte Erembodegem- mers naar Aalst te verhuizen toch hopen wij ook hen nog terug te zien binnen het groot-Aalsterse korps. Dat zij inderdaad met hart en ziel verknocht zijn aan «hun» korps, hoeft hier zeker geen be toog. Voor de gelegenheid wen sten zij. al was het slechts voor enkele ogenblikken, nog effektief deel uit te maken van het 12-tal zodat wij de enige kans hebben gekregen om het laatste Erembo degemse politiekorps in voltallig heid op de gevoelige plaat te zet ten. DIENST TE EREMBODEGEM BLIJFT Niettegenstaande er slechts drie politiemannen in het bureau aan de Denderstraat blijven, zal, op het gecentraliseerd administratief gedeelte na, de plaatselijke poli tiedienst. net als voordien, een Erembodegemse aangelegenheid zijn. Elke werkdag van 8 tot 12 u. en van 13.00 tot I7.00u. zal men er voor alle politie- aangelcgcnhcden terecht kunnen net alsof er nooit van enige fusie sprake is geweest. Naar buitenuit zal er dus op het eerste gezicht niet veel veranderen. Voorde mensen van de Erembodegemse politie zelf echter wordt het beslist wel even wennen de eerste tijd. Kommissaris Aimé Provost die, samen met zijn bureau, naar het Aalsterse politiekommissariaat transfereert, krijgt er als mede- kommissaris de verantwoorde lijkheid over de gerechterlijke briefwisseling. De andere vijf spelers op verplaatsing komen in het gewone rolsystcem terecht. Bij testament werd een legaat van vijf Valerius De Saedeleer schilderijen, eigendom van de vorige zomer overleden Aalstenaar dokter Sierens, aan de stad overgemaakt. Er is echter door de famUie een voorwaarde gesteld, namelijk de inrichting van een dokter Sierenszaal in het Museum van het Oud-Hospitaal. Woensdag begaf schepen van kuituur Jan Caudron zich in gezelschap van kuituurattaché Van Der Geylen naar Gent om besprekingen te voeren in verband met het komende festival van Vlaanderen. Vanaf heden kan men op BRT 2, maar nu in stereo, de in 1974 opgenomen luisterspel serie Pieter Daens opnieuw beluis teren. Voor meer uitleg verwijzen wij naar de TV pagina ln de vorige editie. Dat het nieuwe bestuur de afgelopen week nog van de ene receptie in de andere zwalpte hoeft geen betoog. Ook de politie kon tijdens zo'n eerder intieme aangelegenheid vorige dinsdag met de nieuwe gezagsdragers kennis maken. Geen gemeenteraadszitting meer op donderdag. Het schepenkoUege zetelt voortaan op die dag en de gemeenteraadszittingen, die nu steeds doorgaan in de stadsfeestzaal, zullen op woensdagavond om 19.30 uur plaats hebben. Startsein wordt gegeven op woensdag 12, onmiddeUijk gevolgd door een zitting op woensdag 19 januari. Met de Gilles inbegrepen hebben 46 karnavalgroepen hun deelname aan de stoet toegezegd. Nog geen kandidaturen voor de verkiezing van Prins Karnaval. Nog tijd genog zou men zo denken. De pre-selektie heeft echter reeds plaats tijdens het Driekoningenfeest op 14 januari. Deelgemeente Meldert zag op 4 januari de werklui van het centrum de metalen kantoormeubelen met bijbehoren uit het oud gemeentehuis ophalen. Er bestaan wensen om van het Oud-gemeentehuis een kulturele ontmoetingsplaats te maken. Er is een openbaar onderzoek aan de gang, dat eindelijk zal moeten uitwijzen of het stationsgebouw nu wel dan niet geklasseerd dient te worden. Een openbaar onderzoek in verband met een waterzuiveringsstation voor Amylum is eveneens ingesteld. In alle dienstcentra, de gemeentehuizen van de gemeenten die nu tot Aalst behoren worden wekelijks zitdagen gehouden voor pensioenaanvragen en aanvragen om tegemoetkoming voor minder-validen. Uurregeling is de volgende: Baardegem, donderdagnamiddag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Erembodegem, maandagvoormiddag van 8.30 uur tot 12 uur, Gijzegem, woensdagnamiddag van 15 uur tot 17 uur. Hofstade, maandagnamiddag van 13.30 uur tot 17 uur. Meldert, donderdagnamiddag van 15.30 uur tot 17 uur. Moorsel, dinsdagnamiddag van 13.30 uur tot 15 uur. Nieuwerkerken, woensdagnamiddag van 13.30uur tot 17 uur. Meldert, donderdagnamiddag van 15.30 uur tot 17 uur. Moorsel, dinsdagnamiddag van 13.30 uur tot 15 uur. Nieuwerkerken, woensdagnamiddag van 13.30uur tot 15 uur. In de centrale dienst, het stadhuis kan men terecht op dinsdag, woensdag en donderdagvoormiddag van 8.30 uur tot 11.45uur. ROEL VAN DE PLAS We hopen maar dat alle karnavalstrikkers en voorbeeldig fuifnummer geweest zijn bij de jaarwisseling. Wij moeten verder, op weg naar de vijfde vraag. Inmiddels zullen de katers al wat bedaard zijn en kunnen we dus zoek-, vraag-, en raadwerk aanbevelen. Het wordt een heel modern iets, een multiplechoice, zoals men dat tegenwoordig noemt. Een vraag, 3 mogelijke ant- kozen woorden, 1 van de 3 is juist, en dat cijfertje hoef je maar te omcirkelen. Alle vragen beginnen met «Hoeveel». Maar eerst wat uitleg. Prins Jean-Paul zefte tij dens de Pririskarriav^fvét- kiezingen menige keer de zaal op stelten met lachsal vo's, resultaat van de ty pische J.P.-humor. Hoeveel maal nam Jean-Paul deel aan de Prins Karnavalver- kiezingen? Hij werd twee maal tot Prins Karnaval ver- ledereen kent de mooie reeks foto's van de Prinsen Karnaval. Deze reekseigen dom van de Dekenij Kool straat-wordt ieder jaar ten toongesteld tijdens de Zo- merkarnaval van de Dekenij. Hoeveel prinsen dragen op die foto een «strikje», een «non-de-djuke», of een vlin- derdasin «'t echt schoon Vlaams»? Op dit ogenblik bezit de Dekenij 14 foto's- De Karnaval brochure van de Voorpsot 1976 op de kop getikt en uitgelezen? Als re- geaarde karnavalist moet je dat karnavaldokument be waard hebben. Vlug zoeken en tel de getekende karika turen'van de karnavalfigu- ren die er in staan. Hoeveel karikaturen? We kennen karnavalisten die zowat ons aller Karna val boek met foto's en teksten uit het hoofd ken nen. Neem het boek uit de bibliotheek, leen het even van een vriend als je 't niet zelf gekocht hebt (jammer voor U) en kijk even hoeveel genummerde bladzijden dit Karnavalboek bevat. De prinsenca&m^re is zowat van alle markten thuis. Ze speelden circus ze verkoch ten broodjes op de Jaar beurs, ze speelden herber gier, ze...Tel het aantal keer circusspelen (een reeks voorstellingen van een jaar 1) en het aantal keren herbergier spelen samen) Hoeveel keer? Teken een cirkel rond het juiste cijfer. Deze week 10 punten; 2 punten per juist omcirkeld cijfertje. Veel sukses. Frek NAAM: JEAN-PAUL 4 5 6 STRIKJES 4 6 8 KARIKATUREN 6 8 10 VOORNAAM ADRES- KARNAVALBOEK 225 228 230 PRINSENCAEMERE 4 5 6 eli. gei ee Jol ve de on ïte OG oe no s i i AU Wie is het die zo hoog zal staan Zo groots over 't volk zal tronen? Welke Aalsterse Karnavalonderaan zal men om zijn spirit lonen? De trapkes op en zwaaiend met beide handen De prins van lol en lach en zwaar vertier een wagen, gewrocht door Suskewiethanden Een prins, symbool van Aalsters Karnavalplezier. Kom laten wij ons warmen Ons benen en ons armen Ons rugske en ons voetjes en praten over kavalkadekoetjes Kom drinken wij een pint den Jos ten glorie en ter eer Kom knippen wij het lint r; D'er brandt een stoofken meer.

De Voorpost | 1977 | | pagina 5