V w BERT VAN HOORICK FRAKIELEIDER VAN DE B.S.P. RICHARD DE GOLS FRAKTIELEIDER VAN DE P.V.V. De Voorpost - 7-1-77 - 7 Hij noemde In zijn redevoering deze zitting in zekere mate historisch omdat dit Landhuis, eens de zetel van 150 gemeenten van het «Land van Aalst», tans de gemeenteraad en het schepenkollege van Groot-Aalst zal herbergen. f oor elke schepen werd gestemd. Burgemeester D'haeseleer maakte iet aantal stemmen bekend (jm) Hij stipte aan dat de fusie m .ilijkheden zal oproepen, maar zag de samengebundelde krachten van de 83.000 inwoners meer gezag afdwingen bij de centrale macht. Hij gaf de verzekering aan burgemeester en schepenen van de gefusioneerde gemeenten, het belang van hun voormalige gemeente in gelijke mate te behartigen als het vroegere Aalst. Hij juichte de beslissing, de gemeentehuizen geopend te houden voor dienstverlening dan ook toe. Hij nam ook de gelegenheid te baat hulde te brengen aan de uittredende burgemeester en schepenen, zwaaide een pluim naar de hoed van gewezen burgemeester De Bisschop en feliciteerde de eerste burgemeester van Groot- Aalst en de schepenen. Hij betoogde, ervan overtuigd te zijn, dat dit kollege in een ware ploeggeest en onder de ervaren leiding van de burgemeester, de nieuwe gemeenschap op een voorbeeldige, demokratische so ciale en vooruitstrevende wijze zal bestuurd worden. Hij gaf nog een korte toelichting in verband met het tot stand komen van de koalitie, diende de C.V.P. kort van antwoord, maar besloot dat deze bladzijde is omgeslagen, dat het vervullen van andere taken nu van belang is. «De socialisten hechten een groot belang aan de demokra tische inspraak van de bevol kingsgroepen en verenigingen» aldus Bert Van Hoorick, maar zij verwachten ook dat van de grondregie ernstig werk wordt gemaakt, dat de handel-, en tuinbouw bevorderd worden, dat er werkgelegenheid in eigen streek komt. Spreker wees er op dat er zal geijverd worden om in de komende zes jaar heel wat te verwezenlijken; hij haalde het kultureel centrum aan, de aanvang van de bouw van het ziekenhuis, vergat ook de be jaarden en de hulpbehoevenden niet, dacht aan het tweede zwembad en de restauratie van het Belfort. «Kuituur en volksfeesten, jeugd en sport, derde leeftijd, het recht van de vrouw, leefmilieu en openbaar vervoer zullen in ons warme verdedigers vinden» al dus Bert Van Hoorick. Hij besloot zijn toespraak met er op te drukken dat het kollege van burgemeester en schepenen kan rekenen op de loyale medewerking van de B.S.P. fraktie om Groot Aalst te besturen. Schepen Annv De Maght en haar kollega Gilbert Bourlon, omgeven °id('°°r ^'oemen en ge'u'cwensen (jm) Herman Roek bij zijn eedaflegging als één van de negentien Groot-Aalsterse gemeenteraadsleden (jm) Namens de socialktische fraktie stipte Bert Van Hoorick in zijn redevoering ondermeer aan dat het hun vaste wil k in gelijke mate het belang van de voormalige gemeenten ak dit van het vroegere Aakt te behartigen, (jm) Hij richtte gelukwensen aan de eerste burgemeester van het nieuwe Aakt, daarbij verwijzend naar de P.V.V. slogan «Uw problemen eken bekwame mensen». Eedaflegging Anny De Maght-Aelbrecht (jm) 'familieleden, vrienden en belangstellenden tijdens de plechtige installatievergadering (jm) )or. Hij stuurde eveneens felicitaties toe aan al de schepenen. In diverse punten lichtte hij de bcleidsnormen toe, op welke basis de koalitie tot stand kwam en die allen voor doel hebben het belang van de bevolking te behartigen en te dienen: het bestuur stelt de mens centraal; er wordt een personeelspolitiek gevoerd op basis van objektieve normen; de politiediensten ver lenen maximale bescherming; er wordt een gezond financieel beleid gevoerd; de bestaande industrie dient beschermd te worden; aan land- en tuinbouw wordt meer aandacht besteed; de tertiare sektor moet een grotere rol spelen; een herwaar dering van het openbaar ver voer; ruimtelijke ordening en bescherming van het patri monium. een echt grondbeleid moet gevoerd worden; er moet in de sociale politiek aandacht besteed worden aan het onder wijs. het socio-kultureel leven, de infrastruktuur op gebied van sport, vrije tijdsbesteding en rekereatie, de jeugd en jeugd vereniging, de feesten als kar naval. pikfeesten, de derde leeftijd en de sociale toelagen- politiek. Richard De Gols was van oordeel dat een zware taak voor het bestuur te wachten staat, dat gekibbel niet meer dienend is. Hij bracht hulde aan de burge meester en de schepenen voor de krachtige aanpak, onmiddellijk na de hervorming van de meerderheid, en betrok hier ook de stadsambtenaren en de funktionarissen die de gemeen teraadsleden van de P.V.V. bij het vervullen van hun taak voor ogen zullen houden: vrijheid, verantwoordelijkheid, ver draagzaamheid, sociale gerech tigheid. Eedaflegging Eddy Monsieur (jm) j Het kollege van burgemeester en schepenen (jm) PV V-fraktielcider stelregels vrijheid - Richard De Gols wenste de P.V.V. een goede start in de nieuwe gemeenteraad met de Het verdriet van een burgemeester die van stoel wisselde (jm) verantwoordelijkheid - verdraagzaamheid en sociale gerechtigheid, (jm) ■Voortaan komt de stem van onze schepenen en gemeenteraadsleden via mikro's en een uitgebreide klankinstallatie tot het einde van de zaal over (jm) Een unikum: acht schepenen op een rij (jm) Eedafleeeine Gilbert Rnurlnn dm)

De Voorpost | 1977 | | pagina 7