i 4i t mmMJ 24 (in 1975 116) Huwelijken 73 (In 1975 i)H. Vormsels 153 (in 1975 153). duit EEDE TONEELAVOND denNaar we vernamen zou de KWB - afdeling stell^jieuwerkerken van plan zijn om in de i ditjnaand maart een tweede toneelavond te raatprganiseren. De eerste keer (in oktober) "kende de organisatie heel wat sukses. Ho pelijk wordt er nu een stuk geprogram- dagmeerd dat zowel de jongeren als ouderen Jb Ffeanspreekt en e n5Prins Karnavalverklezing ?loejDe personen die zich wensen kandidaat te en 'stellen voor de titel van Prins Karnaval 1977 amefk::nnsn hun aanv.r339 schriftelijk richten tot de voorzitter van het Feestkomitée Juiien De Cremer, Kasteeldreef 1, Lede. De kandi- .daten moeten minstens 21 jaar oud zijn en ]Groot-Lede bewonen. De kandidaturen wor- su den ingewacht tot uiterlijk 20 januari 1977 g g'°m 20 u' !mt Naar KVS Op vrijdag 21 januari 1977 richt de VTB- VAB afdeling van Lede een schouwburgbe- zoek in naar de KVS te Brussel. Men gaat 5 'er de opvoering van het blijspel Lente in Rome van Samuel Taylor, in een regie van ■Nand Buyl, bijwonen. De deelnameprijs be- Idraagt 250 F. Vertrek om 19 u. Inschrijven "bij R. Quintijn of bij Joris De Smet. MISS BETTE VERKIEZING Op zaterdag 22 januari 1977 richt de «Orde [van de Leedse Hoovaardige Boer» haar 3e Betteverkiezing in. Deze verkiezing >egint om 20 u. en gaat door in zaal Lelie. |De avond wordt opgeluisterd door Inge jSummerland en de Sonor Band. IjUBILEUM KARNAVALZITTING ■De Orde van de Leedse Hovaardige Boer» ■organiseert op vrijdag 28 januari 1977 om ■20 uur in zaal Volkskring een karnavalzit- ting ter gelegenheid van het jubileum van 25 jaar karnaval in Lede. Deze avond wordt muzikaal verzorgd door The Sonor Band en Inge Summerland. Iks a Op zaterdag 29 januari 1977 richt de KSA- lafdeling van Lede St.-Gerolf haar vierde jaarlijks bal in. Deze avond gaat door in de |zaal Volkskring te Lede. KVO GENT "Op vrijdag 28 januari 1977 gaat de VTB- VAB afdeling van Lede de opvoering van Pl0<de operette De Lustige Boerbijwonen. De Deelnameprijs bedraagt 250 F. Vertrek jte 19 uur op het Dorpsplein. Inschrijven bij R. Quintijn of bij Joris De Smet. ems 0 DAVIDSFONDS i fit Op vrijdag 28 januari 1977 om 20 uur richt n dhet Davidsfonds een optreden in met Tine Ruysschaert in de Raadszaal van de ge- imeente Lede, vroeger het Kultureel Cen trum. Deze kleinkunstavond gaat door on- 1 9«der het thema «Woorden wisselen». Tine 1 heiRuysschaert trad reeds vaak als woord- dt kunstenares op in Vlaanderen en bezit een "inöinternationale bekendheid. Laat u die avond efdus niet stropen door uw TV lichtbak Deze weg avond gaat door met medewerking van de KAV. Ka LEEFMILIEU LEDE Op zondag 16 januari 1977 om 10 uur gaat er een vergadering van de werkgroep «Leef milieu Lede» door in de Oude Rijkswacht- 955kazerne. Alle belangstellenden zijn welkom. d«CMBV - LEDE iOp maandag 24 januari om 19.30 u. in de Volkskring gaat er een diavoorstelling door over Zuid-Afrika onder het motto South African Airway en wordt verzorgd door de 5 lth. Michiels. i al itre|HEEMKUNDIGE KRING ja(t Bestuursleden van de Heemkundige Kring hebben nog enkele nummers ter beschik- king van hun tijdschrift «Ken Uw Dorp», [speciale fusiebrochure, met een massa ge gevens over de gefusioneerde gemeenten _^van Groot-Lede. Prijs 130 F. UITSLAG TOMBOLA Spaarkas Ronkenburg 2672 2436 1126 2670 1048 2140 3864 1795 1030 1530 1512 3660 1835 3588 3065 1195 1887 1185 30 1234 Prijzen af te halen tot 31 januari in het lokaal. Voor allen die eens een boek wensen te lezen, en die hiervoor niet naar Aalst willen, zijn er dan ook geen problemen meer. Eer lang krijgt U uitgebreide informatie over de nieuwe biblioteek. GEEN KANDIDAAT PRINS KARNAVAL Vorige week wisten we te melden dat er op het Dorpsplein iemand ten zeerste geïnteres seerd zou zijn in de funktie van Prins Kar naval. Na een week van slapeloze nachten en lastige overwegingen besloot de betrok kene dan toch maar zijn kandidatuur niet te stellen. Iets voor volgend jaar misschien het kaartkampioenschap. De kaartwedstrij- den nemen aanvang om 18.30 u. Bakschleting Voetbalklub Eendracht Meldert richt een grote bakschieting en teerlingenworp in op zaterdag 5 en zondaj 6 februari in het café De biljartklub Moorsel A (EL) Een massale opkomst voor het BSP kerstfeest waar en de kerstman gesohenken uitdeelde. (JM)~ jeugd poppenkast kon kijken FILM "Op zondag 20 januari 1977 om 20 uur zou er in het jeugdhuis Leeuwerik onder voor- lopig voorbehoud een filmvoorstelling geor- ganiseerd worden. PING PONG TORNOOI Op zaterdag 15 januari speelt de ploeg van het jeugdhuis Leeuwerik een ping-pong tor nooi in het jeugdhuis t Sattellietje IMPULS Op zaterdag 22 en zondag 23 januari 1977 richt het jeugdhuis Leeuwerik een impuls- weekeinde in te Dworp. L m Uitslagen van enkele liefhebbersteams vef Kanaries - vsg Gentbrugge 80 Thunder- birds - Papegem 30 Papegem - Dam- j vallei 0—4" Leeuwerik I - Ressegem 30 Leeuwerik II - Groot Aalst 20. vai VOLLEYBALNIEUWS tze De meisjesploeg van Leeuwerik slaagde erin een setje te winnen op verplaatsing. >de Uitslag Appelterre - Lede 31. BASKETBALLNIEUWS gar Het herenteam heeft thuis een nederlaag opgelopen tegen Tissac 3, uitslag 2445. Het damesteam heeft buitenshuis een zware afstraffing gekregen, uitslag Kangoeroes - i< Lede 103—15. if far NIEUWERKERKEN 15 KNAL-T-DANSANT i De jeugd van Eendracht Nieuwerkerken richt een knal t-dansant in op zaterdag 15 januari. De opbrengst van deze organisatie j komt integraal ten goede van de jeugd- ploegen. De gebeurtenis gaat door in zaal ps Modern Palace, aanvang is 19 uur. fanbal Het plaatselijk orkest The Goebby's richt zijn vijfde fanbal in op zaterdag 22 januari. Het bal wordt gekoppeld aan een grootse vedettenparade. Ook deze organisatie zal doorgang vinden in zaal Modern Palace. ns ST.-JOZEFBIBLIOTHEEK i Vorige week werd deze biblioteek heropend, i Dank zij de uitbreiding met 90 000 frank nieuwe boeken is er reeds aardig wat keus. Overlijdens Van Ransbeeck Louis, Perrekouter. Van der Vorst Bertha, Steenweg op Aalst. Moens Roza, overleden te Herdersem. Minder-validen Aanvragen voor tegemoetkomingen aan min der-validen en pensioenaanvragen worden voortaan behandeld door een mobiele dienst in het gemeentehuis te Moorsel elke dins dag van 13.30 u. tot 15 u. Voor andere ver richtingen is het gemeentehuis open elke werkdag van 8.30 tot 12 u. Aktualiteiten in de Snijbloementeelt Agra-snijbloemistenvrouwen worden in het Apostelken te Aalst verwacht dinsdag 18 januari van 14 tot 16.30 u. voor informatie door Maurice Van Nieuwenborgh. Er wordt gehandeld over de konkurrentiepositie in het raam van de E.E.G., over fiskale problemen als B.T.W.-listing en barema's en over de invoerproblematiek E.E.G. en derde lan den. Deelname in de onkosten 30 F. B.G.J.G. Dienst spoorkaarten, formulieren bij Wwe Saeys, Populierenstraat 8, Moorsel. Huwelijken De Meyst Rudy, oMorsel en Vereman Greta, Moorsel. Van Damme Jozef, Moorsel en Scholliers Marleen, Grembergen. Davidsfonds Op vrijdag 14 januari richt het Davidsfonds een interessante avond in met Marcel en Liza De Smedt die er hun dia-reportage Dwars door Amerika voorstellen. De pro- jektie heeft plaats in het K.L.J.-heem en start om 20 u. Filmvoorstelling K.L.J.-jongens Op zondag 16 januari brengen de K.L.J.- jongens een tekenfilm en een western in de zaal Katholieke Kring De tekenfilm «Tekenfilmfestival» begint om 14 u. In kom 15 F. De western Voor een Handvol Dollarsin kleur draait om 19 u. Inkom 40 F. Gevonden Een armbanduurwerk in de Exterkenstraat. Dit is terug te bekomen bij Juffrouw De Rop nr. 7. Volksdanskursus De Chiro Jeugd Sint Stefaan organiseert een Volksdanskursus onder leiding van een instrukteur van de Volksdanscentrale. Deze kursus voor jongens en meisjes vanaf 14 jaar omvat een cyklus van 5 danslessen elke zaterdag van 16.30 u. tot 18 30 u. in de turnzaal van de meisjesschool. Klooster straat, Moorsel. De start voor de eerste les wordt op zater dag 15 januari gegeven. De volgende les sen worden op 22 januari 5, 12 en 19 fe bruari onderricht. De deelname in de onkos ten voor de volledige kursus bedraagt 50 F voor de 10 uren. Voor inschrijving richt men zich tot Dorp Jacobs Simonne, St.-Gudu- lastraat 7 Steven Van der Borght Jan, Tin nen hoek 18. Belo'tlng Zondag 16 januari gaat in het B.S.P -lokaal. Exterken een kriteriumbelotting door voor Centers Neken Er wordt gespeeld naar taarten en panklare kippen dit alles ten voor dele van Eendracht Meldert. Begin telkens om 18 u. 12e Nacht van de Brandweer Op zaterdag 12 februari a.s. gaat de 12e nacht van de Brandweer Moorsel door. Het nachtbal begint te 21 u. Volgende week volgen meer details. Overlijdens Mej. Moens Roza, 68 j., Broekstraat 24. Mr. Scheldeman Armand, 82 j., Rustoord. Dienstverlening Elke dinsdag van 15 tot 17 u. kan men in het gemeentehuis te Herdersem terecht voor aanvragen van pensioenen of van tegemoet komingen aan minder-validen. Voor andere verrichtingen is het gemeentehuis elke dag open van 8.30 tot 12 u. Rosemontagzug Op maandag 21 februari neemt de Harmonie deel aan de Rosemontagzug te Duisburg, in het noordwesten van de Bundesrepublik. Start met drie cars te 7 u. Stoet vanaf 13.11 uur gedurende 2.30 u. Terug tussen 23 en 24 u. Inschrijven vóór 1 februari. Werkende leden gratis. Simpatisanten 250 F. Optreden van de harmonie Wie optreden van de muziekmaatschappij wenst, hetzij een vereniging, een wijkkomite of gewoon een persoon, moet in orde zijn met de verplichtingen opgelegd door het nieuwe stadsbestuur. Zonder dat de wette lijke voorschriften geëerbiedigd worden komt de maatschappij niet meer op de openbare weg. Harmonie Concordia et Docilltas De Herdersemse muziekmaatschappij be hoort alleszins tot de oudste blaasmuziek- korpsen van het hele land. Volgens een studie van J. Poels zouden de oudste im mers zijn van 1770 St.-Amands, 1777 Ham- me, 1780 Merchtem, 1787 Herdersem met de Société d'Harmonie1787 Dender- monde, 1788 Ghislenghien, 1788 Boom en 1790 Marche. Blijkbaar is de Koninklijke Harmonie Sint- Cecilia Moorsel hierbij vergeten vermits ze dateert uit 1786 K.V.LV. Op dinsdag 18 januari van 14 tot 16.30 u. informatie door Maurits Van Nieuwenburgh over aktualiteiten in de snijbloementeeit te Aalst in 't Apostelken. De konkurrentiepo sitie in de E.E.G., fiskale problemen en in voerproblematiek. Deelname in de onkoster 30 F Herdenking Jozef De Cock Op zondag 23 januari is er de herdenkinc van de 100e verjaring van de geboorte var- de letterkundige Jozef De Cock (Herdersem 23 januari 1877) Te 10 u. is er een plechtige eucharistieviering. Nadien wordt er een ge denkplaat onthuld op het oud kerkhof. Kleinkuns'avond Op zaterdag 22 januari is er een kleinkunst avond met Tine Ruysschaert in het Paro chiaal Centrum. Deze avond wordt ingericht door Davidsfonds en K.V.L V. Onder auspi ciën van het Ministerie van Nederlandse Kui tuur, dienst Volksontwikkeling. Inkom 50 F. Wroetersdag Op zaterdag 15 januari ter gelegenheid van de Sint-Antoniuskermis 1977 inzet van de kermis met om 19 u. pensenkermis in café 't Klubhuis, ingericht door de kaatsklub De Sportvrienden. Om 20 u. Sint-Antoniusbelotting in café Sint- Antonius ingericht door de belottersklub de Sint-Antoniusvrienden, 1000 F vooruit. Folkloristische stoet op St.-Antoniuskermis Op zondag 16 januari om 8 en 10 u. heilige missen voor St.-Antonius Abt. Om 15 u. fol kloristische stoet, wegwijzerGrote Kapel, Middenweg, Kouterbaan, Grote Baan en Dorp. Dssrna voigi de penséfiwcrp. Om IS u. kin- derpensenworp tot 12 jaar.' Hoofdprijs de zilveren pens. Om 16.30 u. pensenworp voor de groten. - Hoofdprijs de gouden pens. Prijzen zijn af te halen op de koer achter het gemeente huis. Om 19 u. pensenkermis in 't café 't Klub huis. Bedevaartmfs Om 10 u. alomgekende bedevaartmis ter ere van St.-Antonius Abt. Vanaf 12 u. pen senkermis in café 't Klubhuis, Kouterbaan. Dia-Avond Om 19.30 u. gezellige dia-avond Van bron tot monding van de Donau in de Raads zaal van het gemeentehuis, ingericht door de Vriendenkring en personeel van de ge meentelijke jongens- en meisjesschool. K.W.B. Herdersem Op vrijdag 14 februari organiseert de K.W.B. een debat-avond in het Parochiaal Centrum. Het debat wordt geopend om 19.30 u. Wisselbibliotheek Centrum De wisselbibliotheek meldt ons dat tijdens het weekend van 16 januari een nieuwe reeks boeken, ongeveer 160, ter beschikking staat van de lezers. Verwarming Kerk De opbrengst van de omhaling tijdens het kerstweekend voor de verwarming van de kerk bedroeg 24.001 F. 13 V FC Mere de prijzen van de tombola uitrei ken. HET KAN NIET ZONDER Zelfs één week kan het niet zonder botsing. Op de provinciale baan raakte René Redant uit Erpe gewond na deze tegenvaller met zijn wagen. De rijkswacht kwam ter plaatse HOLD-UP EN NOG GRIEZEL Op vrijdag 28 januari organiseert het Da- vidsfonds-Mere een voordracht in het Patro naat. De h. E. Swinnen spreekt er over Hold-up, gijzeling, kinderroof en gewelds- kriminaliteit Het is niet de bedoeling de toehoorders hierover instrukties mee te ge ven. E. Swinnen is zeer beslagen in deze tematiek, want hij is reeds jaren direkteur in een Vlaamse gevangenis. Nu te Gent. BURGERLIJKE STAND Overlijdens Colette Jansegers, op 4 jan. 1977, Nijver heidsstraat 119, 86 jaar; Frans Provost, op 7 jan. 1977, Steenstraat 11, 66 jaar. Overlijden Erpe - Mere Marie-Alfonsine Schelfaut, Dorp 65, Aaigem 86 jaarJoanna Van Sande, Dorp 65, rust huis, Aaigem 95 jaar. Klelne« Merenaar De Merenaar, is periodiek die Open Kring elke maand in de bus laat steken, had deze keer slechts 5 bladzijden. Het .^stencilma chine had het laten afweten na zo'n drukke aktiviteit. Kar'oenale Luclen Van Impe De kartoenale over Lucien Van Impe, inge richt door de VAB-VTB - Mere eindigt niet op 16 januari, maar blijft te bezichtigen tot het einde van de maand. AMATEURS OP HET VELD De Meerse Mascotten gingen hun weke lijks partijtje voetbal weeral winnen en nu op het plein van Heusden. Dezelfde spelers treden volgende week aan op het plein van de Dampoort te Gent. F.C. Broek wenste nog enkele nieuwjaarswensen uit te wisse len en stelde zijn match uit. Maar volgende week staan ze paraat te Ressegem. KAARTERSKAMPIOENSCHAPPEN De katolieke bond van gepensioneerden richten op dinsdag 18 jan. te 14 u. een ge westelijk kaarterskampioenschap in. Dat grote gebeuren mag gezien worden als een dienst aan de omliggende afdelingen en zal doorgaan in de zaal van het patronaat. JEFI LIGT NIET STIL Hoe zou het Jonge lui die al stil liggen halfweg het seizoen. Op zondag 23 januari is er weeral een filmnamiddag voor de jeugd in de kioosterzaal. Aanvang 14.30 u. Titel van de langspeelfilm De trein naar sta tion Hemel MILITIE EN UITSTEL Januari is voor vele jongeren de maand om uitstel van militaire dienst aan te vragen. Op zaterdagvoormiddag tussen 9 en 12 u. is er op het gemeentehuis een bijzondere zitdag voor belanghebbenden. De dienst mi litie is ondergebracht in de vroegere turn zaal. DANSFEEST VAN FC MERE Op zaterdag 29 januari vanaf 21 u. in de zaal De Moté brengt de voetbal zijn jaar lijkse danspasjes op de vloer. Nu FC Mere danig goed presteert in de tweede provin ciale, is er wel reden om te vieren Vele Merenaren zien er reeds naar uit. We herin neren eraan dat FC Mere voor het eerst in tweede afdeling speelt en zich best weet te handhaven tussen de geroetineerde ploe gen. We hopen voor hen een op een ge slaagd feest. Een vereniging met vijf ploe gen leeft niet van de hemelse dauw. SPORTAVOND Op woensdag 19 januari te 20 u. richt het C.S.C. - Erpe - Mere een belangwekkende sport-informatie-avond in. Met de film De dood van een Sandwichman over Jempi Monseré. Heel wat prominente en deskun dige figuren zullen aan deze avond mee werken. Het gaat door in de Sunvalley. SOUPER OP BESTELLING De CMBV-Mere gaat voor de gelegenheid naar Jeugdhuis Dido te Erpe om er op dins dag 18 januari te 20 u. een gezellig souper te nemen met leden en het hele gezin. Wie hier aan de tafel wil aanzitten, wordt ver zocht zich te laten inschrijven bij iemand van de CMBV-werkgroep ofwel bij Mevr. A. De Graeve, Provinciale Baan. Lucien Van Impe niet in de bergen Lucien Van Impe zal deze dagen laten zien dat hij nog wat anders kan dan per fiets over de bergen rollen. Vrijdag is hij de gast van VTB-VAB-Mere om de kartoenale ter zijner ere te openen. Op zaterdag 29 jan. zal hij op het feest van Statistiek 1976 Parochie Overlijdens 21 Huwelijken 24 (waaronder 2 van buiten de parochie). H. Doopsel 19. Het gemeentehuis is elke dag open van 8.30 u. tot 12 u. Voor aanvragen voor pen sioen en tegemoetkomingen aan minder- validen komt een mobiele dienst naar Baar- degem elke donderdag van 13.30 tot 15 u. Snijbloementeelt Op dinsdag 18 januari te Aalst in 't Apostel ken informatie over snijbloementeelt door M. Van Nieuwenburgh. Deelname in de on kosten 30 F. Dankfeest Het dankfeest van de VVV De Falluintjes- streek gaat door in Gasthof Vonck op vrij dag 28 januari te 20 u. Op het menu staat Falluintjeshutsepot en de film over de pik- feesten 1976 te Moorsel wordt eveneens ver toond. Parochiaal Nieuws De parochie dankt van harte alle mensen die zich in het afgelopen jaar hebben inge zet voor de parochiegemeenschap de kerk raad, het personeel van de kerk, waaronder de zusters, zangkoor, akolieten. catechisten, lectoren, de mensen die de kerk reinigen Ook nog de leden van de parochieraad en allen die zich inzetten om het godsdienstige leven opvoeding en ontspanningsleven te animeren. Zij hoopt in verdere samenwer king ten dienste van de gemeenschap in het nieuwe jaar heel veel te bereiken. Sint-Margarethakerk Werken aan de kerk in 1976De klokken werden in de toren geplaatst. De kerk werd geschilderd. Op 31 december 1975 bedroeg de schuld 10.365.514 F. Na de toelagen van staat, pro vincie en gemeente nog 1.500.000 3 mil joen 800.000 F intresten komt op 5.300.000 F Men hoopt in 1977 die som met de nodige overheidstussenkomst te effenen. Plannen voor 1977 De biechtstoel plaatsen tegen Pasen. Stukken meubilair als getuigenis van het verleden terugplaatsen. De dossiers indie nen van glasramen, orgel en herstel van de pastorie. Duivententoonstelling Op zondag 23 januari worden er duiven ten toon gesteld in zaal «Ons Huis» van 10 u. tot 17 u. Zoals jaarlijks worden er heel wat duivenliefhebbers verwacht. Van ge weet wel Vele Baardegemnaren werden op zolder en in de kelder gesignaleerd op zoek naar de gepaste en gekste karnavalkleding als voor bereiding op het verkleed bal dat door to neelgroep Hoop in de Toekomstin zaal Ons Huisbinnenkort wordt georgani seerd. Dienstverlening Voor pensioenaanvragen en tegemoetkomingen aan mindervaliden wordt een mobiele dienst georganiseerd. Te Mel dert kunnen belangstellenden ten gemeen tehuize terecht elke donderdag van 15.30 u. tot 17 u. Voor alle andere dienstverrichtin gen is het gemeentehuis elke dag open van 8.30 tot 12 u. SnijbloementeeltAgra-snijbloemistenvrou- wen worden verwacht te Aalst in 't Apostel ken op dinsdag 18 januari van 14 tot 16.30 uur voor aktualiteiten in de snijbloemen teelt door Maurits Van Nieuwenburgh. Deelname in de onkosten 30 F. Groepsdynamica Op de abdijhoeve van het Affligems Kultu reel Centrum gaat van vrijdag 28 januari te 19 u..tot zondag 30 jan. te 16 u. een kur sus Groepsdynamica door, een trainings programma bedoeld om groeiprocessen te verbeteren. Inlichtingen te bekomen bij Jan Doorns, Langestraat 2, Aalst (21.75.45), An- toon Lambrecht, Vooruitgangstraat 9, Aalst (70.55.83) of Michel De Gols, Posthoornstr. 16 te Aalst (70.10.11). Deelname in de kos ten 500 F. Aktiviteiten in Affligem Verder gaan in januari in het Kult. Centrum Affligem verdere aktiviteiten doorop vrij dag 21 jan, te 20 u. vergadering van de plaatselijke diaklub, op maandag 24 jan godsdienstige voordracht door V. Fouc- quaert over De Islam in ons Land en op zondag 30 jan. te 15 u. Poppenkast. St.-Antonius Op zondag 23 ianuari naar de St.-Antonius- viering te Essene, Te 9.30 u. aanbrengen van de offergaven, te 10 u. Hoogmis en daarna openbare verkoop van varkenskop pen en diergelijkeVerkoop van bede vaartvaantjes en achteraf Breughelmaal. Lering Voor het eerste jaar herbegint de lering nu zaterdag 15 januari in de kerk te 14 u. Voor het tweede jaar herbegint ze a.s. zon dag 16 jan. dadelijk na de hoogmis.

De Voorpost | 1977 | | pagina 13