Uitgerangeerd AAN EEN ZIJDEN DRAADJE Wilskracht verdiende de zege. MAESSCHALK TWEEMAAL RAAK; Vallen en opstaan Jeugdkalender voor zaterdag 15 en zondag 16 januari 197 3de Provinciale ROBUR MOERZEKE REKENT OP RENÉ VLAMINCK Oudegem - Vrasene 0-1 De filosofen hebben dus aan hun jongste thuismatch tegen Vrasene niets overgehouden. Wel mag gezegd dat blauwwit tijdens de eerste time de beste kansen kreeg langs Mouton, Jaak Steeman en Guido Janssens. Het verlos sende doelpunt kwam echter niet, al moet grif toegegeven dat de Waaslanders zich nooit in de verdrukking lie ten spelen en zonder veel complexen op het veld liepen. Na de' citroentjes leek Oude gem een beetje uitgeblust. Vooral het middenveld liet het afweten, zodat Vrasene de gevaarlijke aanvallen op een rijtje kon zetten. Wat de thuisploeg niet had gekund, deden de bezoekers. Ze scoorden. Eén enkel goaltje slechts, maar dat volstond om Oudegem in de nederlaag te duwen. Erg sensationeel was de match eigenlijk niet. lenzij men de gele kaart van Mou ton als een evenement zou beschouwen. Toöh bleek er buiten de krijtlijnen wat aan de hand de ref moest een bezoekende bankzitter de laan uitsturen. Dat zijn evenwel faits-divers die aan het re sultaat niets veranderen. Feit is dat die eerder onverwach te 01 geen ramp betekent de nieuwe leider Excelsior won en ook die andere kop loper St. Pauwels graaide de volle buit mee. Stekene, eer. andere 'kandidaat' kreeg op zijn donder thuis. Er is dus niets gebeurdOudegem is slechts één puntje achterop geraakt. Maar er volgt een nieuwe opdracht die niet van de poes is een reisje naar St. Pauwels. Ais uit die kon- frontatie één puntje wordt gepuurd, is de zaak gezond. In voetbal is het een kwestie van allen en opstaan, en dat laatste kan best na een slip pertje. Bonanza - Hofstade 1-1 Het doelpunt dat Johan Dae- lemans in de 35e minuut scoorde en waarmee Hofsta de dan ook verdiend aan de leiding kwam omdat het meest in het offensief was geweest, betekende echter geen overwinning. Het was een uitmuntend doelpunt ge scoord door de speler die zich meest op het voorplan heeft gehesen en zijn fraaie verrichting dan ook met een keiharde treffer dik in de verf zette. Wilskracht dat met liefst vijf juniores in het veld kwam heeft haast doorlopend de wet gedikteerd en Bonan za meermaals in de verdruk king gespeeld. Vandaar dat men bij de thuisploeg met het 1—1 resultaat dik tevreden was. Als Hofstade meer greep op de wedstrijd had, dan kwam dit inzonderheid door een uitstekende bezetting van het middenveld. DaarbL Hofstade van een vej^ zege gehouden doo scheidsrechterlijke bef Deze valideerde een! tans op regelmatige w' scoord tweede Wil) doelpunt niet. Al meL speler-trainer John dik tevreden met ctat tatie van zijn ploeg, fcy nanza op het randje je, nederlaag had gedrev%n was inderdaad slechts^ ultieme minuut dat di^ ploeg langszij kwam. i( velatie van de wedstrL^ ongetwijfeld de jonge^,. Daelemans, die de n makkelijke opdracht L( Schorreel in de spits jdi aanval te vervangen.!, mans heeft de Bonar| dediging heel wat kopj bezorgd. j.tT jpr doch konden moeilijk (le eele doelkans verweML Erpe - Erembodegem 4-1 Cijfers zeggen niet alles. Het is inderdaad zo dat Erpe het niet zo gemakkelijk kreeg dan die vrij afgetekende ver houding laat vermoeden. Het werd immers voor de co lei der geen wandelingetje, want de Oranja doelman moest op zijn beurt wel eens de han den uit de mouwen steken. Het fel vertimmerde Sport kring, dat slechts vier titula rissen overhield, met vijf ju niores werd deze niet gemak kelijke wedstrijd aangepakt en daarbij nog twee jongeren op de bank hield, werd ook nooit echt in de verdrukking ge speeld. Oat Erembodegem niet onder lag wordt trouwens door de hoekschoppen wee*- gegeven. Erpe kreeg er vijf te nemen, daar waar de gas ten er een dozijn toegewezen kregen. Het is nu zo dat Er pe uit twee hoekschoppen evenveel doelpunten puurde langs zijn middenveldspeler Maesschalk die zijn ploeg al dus op de goede baan zette. Dit gebeurde slechts in de tweede speelhelft want de eerste periode werd met een brilscore afgesloten. Toen hadden beide ploegen om de beurt in de aanval elopen aanvallen werden we^ goed opgevangen. C,0| de kampwisseling were j_ kring nooit overspe«| r schoon Erpe naar eerjnc winstmarge spoorde»m Tack, die voordien g(je de wedstrijd werd gr door de wederoptredeè Gendt. Van Limbergel Erpe naar 40 en inl minuut redde Dusonr niet onverdiend de eei ZONDAG RC Wetteren - Berlare Wichelen Wieze (10u30) Wondelgem - Schellebelli odciu tttxt in Riocmrin - HVrfctaH» Rprukamn - RC Wettren KNAPEN C (9 u) ZONDAG PROV. JUN. (10 u) AA Gent - Lede RC Gent - E. Aalst Zele - KAVD PROV. SCHOL. (10u30) AA Gent Lede RC Gent - E. Aalst Zele - KAVD JUN. G (10 tl) Doggen - Denderhoutem E. Aalst - Erondegem Nieuwerkerken - St. Denderleeuw Welle - SK Aalst Mere - Erembodegem W. Moorsel - Edixvelde JUN. H (10u30) Sp. Appels - St Wetteren (10 uur) RC Wetteren - Berlare Baasrode - Hofstade Overmere - Wieze Herdersem - Lokerse (15.1. te 14 uur) SCHOL. I (10 u) Terjoden - SK Aalst Kerkleen Erembodegem E. Aalst - Ede Heldergem - Nieuwerkerk. SCHOL. J (9 u) Mere Zottegem Erpe Massemen (10 u) SCHOL. K (10 u) Gijzegem - St. Wetteren (9 u) W. Moorsel - Sdhellebelle (9 u) Oudegem - Herdersem E. Meldert - TK Meldert Wichelen Wieze (10u30) Serskamp - RC Wettren (10u30) SCHOL. L (10 u) SK Grembergen - Lokerse (9 u) Baasrode - E. Sl.-Glllis (9 u) KAVD - Berlare Heikant - Buggenhout Lebbeke - Sp. Appels (10u30) Opstal - Robur (10u30) SCHOL. N (10 ai) Hamme A - Rupelmonde SNS - Hamme B KNAPEN A (9 u) Serskamp - Ertvelde Erpe - Heusden Wondelgem - Schellebellel KNAPEN C (9 u) Lebbeke B - Beveren SC Lokeren - Lebbeke A Opstal - Robur Wichelen - Haasdonk Vriendenmatchen (15-1-1977) KNAPEN Doggen Eeklo (14u30) I E. Zele-Zottegem (14u30)l E. St.-Gillis - SK Grembergen (15 f Heikant - Lede (15 u) KAVD - Ninove (15ul5) MINIEMEN KAVD - Ninove (13u45) Serskamp - Bonanza (16.1 te 13u45) Karei De Jaegher (Schellebelle) probeert langs D'Haese (links) te komen. (VS) Ganda Sparta - Baasrode 1-0 FC Baasrode werd op Ganda- sparta met 10 geklopt en meteen is de achterstand op de leider tot 9 punten ge groeid. Voor de Baasrode- naars is het bekeken, alvast wat de titelstrijd betreft. De Scheldezonen speelden te Gent een nochtans niet on aardige wedstrijd, maar de jeugd liet bet in de tweede speelhelft wat afweten. Voor- ai na het doelpunt van de thuisploeg. Het zat FC Baas rode echt niet mee, gezien liefst vier juniors dienden ingeschakeld omdat nu ook Waumans en De Beucker on klaar waren geraakt. In de eerste helft speelde de flink mee en kreeg zelfs een virtal scorekansen, die evenwel onbenut wrden ge laten. Meteen is Baasrode definitief uitgeschakeld voor de titel strijd en kan het in dit ver band reeds aan het volgend seizoen gaan denken. De Baasroodse dirigenten bekla gen er zich over weinig of geen meeval te hebben ge kend, en betogen dat enkel onvoorziene omstandigheden de minder goede stand in de rangschikkingstabel ver klaren. Men hoopt zulks trou wens in de komende wed strijden te kunnen bewijzen door prestaties. Serskamp - Schellebelle 1-2 De derby Serskamp - Schellebelle is op een nipte zege voor de bezoekers uitgedraaid. Een zege die meermaals aan een zijden draadje hing. Maar bij voetbal tellen alleen doelpun ten. Serskamp mocht echter met opgeheven hoofd het terrein verlaten. De bestuursleden van beide teams waren het er over eens dat de thuisploeg de meerdere was, maiar dat Schellbelle aan een paar kansen genoeg had om de zege in de wacht te slepen. fas werd achteraf heel wat gepalaberd omdat deze spe ler volgens de supporters niet reglementair op het veld was gekomen. Het zat de bezoekers ook mee, vooral in de laatste mi nuten van de wedstrijd toen de pas ingevallen Victor Per- reman een gemaakt doelpunt kon verhindern. Over deze Nederlaag met 2-0 cijfers van de Moerzeekse tweede provin- cialer op het veld van Oostakker. Tegenslag enigszins, ver mits men niet alleen driemaal op het doelhout kogelde, maar anderzijds ook een schrijnend gebrek aan afwerking. «We hebben Oostakker over donderd» aldus de Moerzeek se clubleiders. «Dit is zowat de commentaar die men nu al een gans seizoen gewoon is. Toch is dit niet alleen de oorzaak van het puntenver lies. Er is vooral een gebrek aan afwerking. Op uitzon dering van René Vlaminck stond de ploeg volledig, ver mits nu ook Willy Van Hoey, na lang aanslepende kwet en Fons Vercauteren, militaire dienst, hun wederoptreden deden. Alleen René Vlaminck ontbreekt nog in het elftal. Zondag wordt deze voetballer echter uit/ge speeld in de aanval. Voor ei gen publiek wederoptreden moet voor hem een prikkel van belang zijn, Robur Moer- zeke heeft immers punten no dig om hun verblijf in twee de provinciale veilig te stel len. Kan René Vlaminck er zondag tegen Maldegem, voor zorgen, dat opnieuw de weg naar het doel wordt terug gevonden, dan staat Robur een sprankele tweede ronde in het vooruitzicht. Gans de Moerzeekse voetbalgemeen schap tipt nu op de man, die maandenlang als gevolg van kwetsuur naast de krijtlijnen bleef. Hij kan de talrijke Moerzeek se supporters nog heel wat prettige zondagnamiddagen bezorgen. Dat festival kan nu al tegen Maldegem beginnen. E.D.M. SPANNING GENOEG De kassier van Serskamp was een gelukkig man een tref fen tegen buur Schellebelle lokt nog altijd de supporters, was zijn mening. Er waren 430 betalende toeschouwers en dat mag een sukses ge noemd. Spanning kregen de ze mensen alleszins want in de eerst minuut was er reeds en doelpunt voor Schellebelle. Het was Van Der Back die scoorde. Na een paar kan sen van Leus en Stevens kwam er een doelpunt van Clinckspoor, maar de gelijk maker werd niet toegekend wegens voorafgaande fout van Stevens. Venneman hielp Schellebelle aan een 0-2 voor sprong. Toch gaf de thuis ploeg zich niet gewonnen. Serskamp moest echter wach ten tot na de rust om via strafschop op Leus en omge zet door De Vuyst, de stand op 1-2 te brengen. De thuis- ploe zou tot het einde de wedstrijd blijven beheersen maar het zo begeerde ge lijkspel kwam niet op het bord. In de laatste minuut was het bijna gebeurd. Doel man Biebaut moest een hard schot lossen. De bal zou over de doellijn caprioleren maar werd weggewerkt door de toegesnelde invaller Perre- man. De Serskampfans meenden dat hier wat fout was gelopen. Wat was er precies gebeurd Toen nog een paar minuten te spelen waren, werd een spelerswis seling gevraagd door Schel- leblle. Invaller Perreman, die niet klaar bleek, kwam niet opdagen en de ref hernam de wedstrijd zonder hem. Eens de wedstrijd terug be gonnen zagen we deze spe ler het terrein oprennen. Hij kwam net op tijd om Serskamp van de verdiende gelijkmaker te houden. Alles bij elkaar werd het een spannende wedstrijd die de supporters moet bevallen hebben. Men was niet altijd akkoord met de beslissingen van de ref een man die het in dergelijk spannende derby lang niet gemakkelijk had en ook maar twee ogen heeft. Ob orde op zaken te houden toonde hij, steeds voor kri tiek, vier gele kaarten. Voor Schellebelle waren datHuy- lebroeck, Van Der Back en Elsinck. Bij Serskamp keek Leus op geel. Andr. Duel tussen WUly Stevens links (Serskamp) en (Schellebelle) Schellebelle dat 4e topper won tegen buur Serskamp,

De Voorpost | 1977 | | pagina 18