Slecht begin )verdfh)onderd Geen te9enstand ierenscore Titel in zicht Naar halve finales EIDER MOERSTRAAT OP RAND VAN NEDERLAAG Bevestigen Herleving, Kuklos, Hamme en Elckerlyc? Aalst wint topnummer HAND IN HAND VERLIEST VOELING Beker van België - Dames J '."jtok-voetbalverbond Golfbiljartfederatie Bowling Goldstar ladies beheersen kampioenschappen van Vlaanderen Driemaal goud voor Yvette Vers+raeten - Simonne De Wilde Korfbal Tafeltennis in Dender-, Schelde- en Durmestreek 23 EERSTEKLASSE (DAMES) INGOEROES HAMME IC LOKEREN 78 - 86 nieuw jaar bracht voor et Ham se Kangoeroes geen ^lerschap, want ook de ,^2dsmatch tegen Lokeren met geen overwinning ilofcen worden. De thuis liet zich in het begin sen door de bezoeken- sbart en keek in geen op een 0-9 achterstand, jeroes schakelde over u een hogere versnelling langs Persiau en Moens het 1» 10' 26-21. Bij de rust was de winnaar met een 45-47 zeker nog niet gekend. In het begin van de 2e helft liet de thuisploeg zich eens te meer verrassen en Lokeren liep uit tot 49-57. Kangoeroes preste en Cool en Waterschoot brachten hun ploeg terug tot 75-76 aan de 16e min., maar de krach ten waren opgebruikt en in de slotminuten kon de in spanning niet volgehouden worden. Kangoeroes moest bet nu ook stellen zonder Roland Verbéke, die in een bui van ontevredenheid zijn ploeg in de steek liet. Het wordt de hoogste .tijd dat men bij Kangoeroes aan dezelfde kant gaat staan. Wanneer de ploeg een slechte beurt doormaakt en men alle steun nodig heeft worden er wei nig handen uitgestoken. PUNTEN Persiau 20, Moens 21, Cools 12, Water schoot 11, Van Cleemput 4. Straetman 7 BENO HELLAS DBC AALST 53-56 -ii ffi Pas in de slotminuten viel de beslissing in een spannende topmatch. Aalst, dat een paar minuten voor het inrukken nog drie punten achterstand telde, kon nog vrij onverwacht de situatie rechtzetten. Dit was in de eerste instantie te danken aan de trefkracht van Nora De Luck die op cru ciale momenten scoorde en dan anderdeels ook aan de knappe verdediging van Leonart en Van der Stock. Door deze overwinning zit Aalst nu inJ de top van de klassering en heeft ook uitzicht op de eindzege. In de eerste 10' werd met wisselende kansen gestreden en DBC klom van 16-18 naar een 24-30 ruststand. De Luyck en Seron hielden Aalst aan de leiding tot in het half uur. Hellas verzette toen immers de bakens, langs de wederoptredende Maarten en Wieme. Het werd 41-39 en1 men kon zo de spanning snijden. Het werd op amper twee minuten van het eindsignaal 53-50 en Hellas ging toen normaal op balbezit spelen. DBC werd echter opnieuw meester van de situatie door de doeltreffende afwerking van De Luyck en de sekure ver dediging van Van der Stock en Leorïart. Al met al mag worden gesteld dat Aalst de wedstrijd won in verdediging. DE DOELPUNTEN Rommel 8, Van der Stook 6, De Luyck 14, Seron; 12, Wasilewska 10, Leonart 6, De Schrijver. J.V.H. ten Lokeren kwam Kangoeroes Hamme slechts enkele puntjes tekort -teren 78 86) (Kangoeroes - (HVC) STORMBEEK 5) DBC AALST 62-84 Bij de rust had men reeds de zekerheid dat D.B.C. Aalst zich zou kwalificeren voor de halve finales, zodat de kans er zeker in zit dat de Aal- sterse klub zichzelf als be kerhouder zal opvolgen. DBC speelde globaal genomen een goede wedstrijd, en met een knap afwerkende Wasilewska BBC DENDERMONDE-MELSELE85-33 AACO DENDERMONDE-WERE Dl ST. NIKLAAS 139-89 SCollegeploeg schonk zijn supporters als nieuwjaarscadeau bijzonder spektakelvolle wedstrijd. Er stond geen maat op overwicht van de thuisploeg, dat in de eerste time in an Verhas. Hans Wijnendaele, Georges Van Miegroet en (Hlrt Van Nuffel een kwartet prijsschutters had waar tegen Waaslanders niet konden inbrengen. De ruststand sprak dan boekdelen 68-39. Coaoh Versmessen liet in de tweede t dan ook zijn doublures aantreden. De jongens die altijd er beschikking stonden van hun club en hun aandeel heb- in de opgang van de Collegeploeg Bert Vereist. Staf Van Sbroeck, Louis Covens gerugsteund door Dirk Fransaer en en Keppens leefden zich in de laatste spelperiode ten volle Alhoewel Hemaco de verdediging wat losser liet bleef de oht 'al doordraaien en kwamen er korven aan de lopende 3ns met een reuzescore als eindresultaat. :en: Verhas 15-18, Covens 0-8, Van Causbroeck 0-3, Van l/an 'roet 10"9, Bert Verelst °-2- Wijnendaele 13-20, Jan Vereist rt Q.Fransaer 5-0, Van Nuffel 15-4, Keppens 4-2. ïalk AESBASKETBAL De S Als voorbereiding op de topontmoeting van zondag kreeg Den- dermonde in de laatste kompetitie een tegenstander voorge schoteld, die zelfs niet de rol van oefenpartner kon vervullen. Tot de 7e minuut bleef het gelijk met een 12-8 tussenstand maar dan kwam Putteman rn aktie en stokte de bezoekende aanval met een 29-9 stand aan de 16e minuut als resultaat. Aan de rust was het 39-15 en aan de rust kon 'Putteman zijn konditie op stellen met een „dikke" dertiger. Hij kreeg aan vallende steun van Cleemput, Piron .en Peersman, zodat er voor M echel se zelfs geen eervolle cijfers inzaten daarvoor waren ze zonder Laureys en De Block te zwak naar Dender- monde afgereisd. PuntenPutteman 35, Cleemput 14, Piron 12, Peersman 10, Van Causbroeck 8, Staelens 4, Vermeiren 2. goed voor 34 punten De luyck en Leonart had het na amper tien minuten reeds de 5-puntenhandikap waarmee het uiteraard tegen de twee de klasser moest beginnen, weggewerkt en had zelfs de leiding op het scorebord ge nomen 16-18. Tijdens deze eerste speelhelft die toch op enige spanning dreef klampte Strombeek nog wel aan langs Moerenhout (19) en De Scheemaeker (12). Bij de rust stond de thuisploeg toch met zeven punten in het krijt 34-41. De tweede speel helft was toch iets minder aantrekkelijk omdat het ver weer van de nochtans hard werkende Strom beekse meis jes geleidelijk aan afbrokkel de. Vooral langs Wasilewska gingen de cijfers op het bord de hoogte in en Aalst behaal de nog een ruime zege. Mede ook dank zij het voortreffe lijk werk in verdediging van Van der Stock. Doelpunten Rommel 6, Van der Stock, De Schrijver, De Luyck 16, Seron 12, Waso- lewska 34, Leonart 16. J.V.H. 0-5. De -12, Roe,|GOEROES HAMME-LEDE 103-15 VanTiLedem8is^es waren zeker 9e®n partij voor de Wultens- ijes. De thuisspeelsters startten snel en aan de 13e min. een 28-2 wa er een hoge winstscore voor Kangoeroes te /achten. Lede was aanvallend onmondig en aan de rust s het bord 46-6. In de tweede helft bleven De Ridder en van alle kanten raak mikken en Marleen Nelis lukte er i in om drie cijfers te scoren, hetgeen wel een hoge ag voor een dameswedstrijd. enNelis 44, De Ridder 38, weg 4, Wijn 2, Goossens. Eeckhoudt 6, Blindeman Twee puntjes van Piron (BBCD) (Dendermonde Melsele 85-33) ere f ;erenst topnummer F.C. Moer- Mjit F.C. Jaca dat aan Ur°wi reikte en op et bikundig vlak de verwach- rdedifo zeker niet beschaam- 17, kwamen de bezoekers -aevel bij de zege. Het doel- ker, hield hen echter van ïve. jierde doelpunt, dat met- SNO.jvoldoende was geweest 3e leider te doen strui- t- Het sukses van F.C. n: zou zeker niet onver- l geweest zijn. Het was ■daad zo dat de bezoe- f vooral in de eerste pe- toonaangevend waren {niettemin bij de rust te- eon 2-1 achterstand lEN^en optornen. De gasten lch in die eerste periode nd 1* agressief toonden open een lan ook de score, met en i siap doelpunt van Van rug i Bogaert. Dit openings- Jten schonk hen het nodige s en rtrouwen. Het 'in roordeel Vers ENO. score- zou daarna echter in van de thuis- - - L wentelen met treffers en 4-uttemans en De Blee- cn' 1 Won was het er over *n„!d:U de 2-1 ruststand een liting van de logika be de. In de tweede speel- kreeg Jaca dan toch "f f» •oon naar verdien- onder de vorm van de cldentmaker die door Mi- werd gelukt. Even hoonde men de neder laag van Moerstraat een vol dongen feit toen Redant drie tegenstanders in de wind zet te, en de doelman dribbelde. Hij zag bij zijn schot, tot grote konsternatie de bal te gen de zijstaak te pletter vliegen. In de eerste speel helft van de wedstrijd met F.C. Sport heeft S.B. Stylor voor een opwekkend spekta kel gezorgd en deze periode dan ook met drie doelpunten boni van Schockaert (2) en Weymeis afgesloten. Na de kampwisseling liep het echter minder gesmeerd bij de thuis ploeg omdat Schockaert die de basis van meerdere goede akties legde, gekwetst werd. Toch duurde het tot in de 80e minuut om Sport langs Walraeve het eerreddend doelpunt te zien scoren. In de tweede klasse geraakte R.B. Zottegem nipt over Blauw wit. De bezoekende zege met klein verschil uit gedrukt inzonderheid het werk van de 17 jarige Colet, die zijn markante verrichting met twee rozen in de verf zette, en ook Van Durme. Blauw-wit kwam aan zijn doelpunten langs Poleyn en Roeland. Vermelden we nog de opmerkelijke verrichting van de Blauw-wit doelman Remi Anné. Scheidsrechter Borms heeft heel wat moeite gehad om de wedstrijd DN Haaltert St. Meldert in goede banen te houden. Uiteindelijk won leider Stinneboys verdiend. Anderdeels zal deze wedstrijd voor DN nog wel een wrange nasmaak krijgen. F.C. Par king Moorselbaan eindigde op een billijk gelijkspel. Voor Parking scoorde Van Goe- them en Herman en voor de bezoekers De Backer en Ver- straeten. DE UITSLAGEN LIGAKLASSE S.V. Apostelken - O.C. Aalst 1-13 E. Welle Snas 1-7 Heizijde - C. Hofstade 1-4 F.C. Moerstraat - F.C. Jaca S.B. Stylor - F.C. Sport 3-1 TWEEDE KLASSE S.K. Leeuwkens - V.K. Post 2-3 R.B. Zotteg. DN Haaltert - St. Meldert 3-6 J. Welle - Groen wit n. med F.C. Parking - V.K. Moorselb. 2-2 PZN Aalst - Sp. Appels 0-2 Blauw wit(b) HET PROGRAMMA VOOR 15-1 LIGAKLASSE Ocarina O.C. Aalst C. Hofstade E. Welle Snas Heizijde Leeuwerik S.B. Stylor F.C. Sport Blauw wit(a) TWEEDE KLASSE V.K. Post F.C. Parking S.K. Leeuwkens St. Anna St. Meldert PZN Aalst D.N. Haaltert J. Welle V.K. Moorselb. Groen wit Sp. Appels Blauw wit(b) J.V.H. De topmatch tussen Hand in Hand ert Loebes werd verdiend gewonnen door Loebes A dat hiermee zijn titelkansen gaaf houdt voor de Moorselse biljarters konden enkel Jozef Mertens en Frans Geverman hun wedstrijd winnen, doch, de anderen bleken niet opgewassen tegen, Willy Ovaere, Willem Daghuyt, Erik Van Impe en Jean-Pierre De Thaeye. Scotsing kon slechts op het nippertje een punt thuishou den dankzij de ultieme zege van lokaalhouder Ronny Moyersoon op Freddy Bel'lon. Voor Moorse] A scoorden Jan De Meyst, Louis Monsieur en Romaan Saeys, de overige Scotsingwinnaars waren Leo pold De Neef en Erwin Teir- linck. In de B-reeks won Moorsel B tegen Loebes B dankzij over winningen van Eddy Van Haut, Albert Barrez, René Vrnck en Mark De Kerpel, voor Loebes B bleven enkel Wiiliam Huylebroeck en Her man Minne aan de winst. De Aalsterse Sportvrienden ble ken niet opgewassen tegen Dender en Schelde die tot 0-4 uitliepen. Toen het kalf verdronken was werden nog (nutteloze) overwinningen geboekt door Willy Redant en Herman Saegerman. Zandstuivers Gijzegem haal de slechts één overwinning langs Odilon Cammerman, terwijl Loebes C vijfmaal de beste was langs René Roe- landt, Hubert D'Hoker, Os car Coppens, Johny Eeckhout en Robert Sienaert In de C- reekg won enkel Rüpa C-spe- ler Guy de Sutter een man che, Loebes D was de sterk ste dankzij overwinningen van Marcel Coppens, Rudy Van Stuyvendaele, Johny De Naeyer, Gana Van Liefferinge en Frans Vermeiren. REEKS A UITSLAGEN Hand in H. B-Cosmos A 1-5 Cosmos B - Kasseist. A 3-3 Koszen A - Johny Boys A 6-0 Ru-pa B Kravael A 4-2 Schoonaarde A - Rupa A 2-4 Scotsing A - Moorsel A 3-3 Loebes A - Hand in Hand 4-2 Kalender voor zaterdag 15 januari te 20 uur Johny Boys A-Hand in H. A Schoonaarde A-Moorsel A Kasseist.- A-Kravael A Hand in Hand B - Cosmos B Scotsing A - Rupa B Rupa A - Koszen A Cosmos A - Loebes A REEKS B UITSLAGEN Sportvr-ienden A - Dender en Schelde A 2-4 Klakskens A - Hand in Hand C 2-4 Korte Stokken A - Zandmannetjes A 2-4 Kravael B - Krijt op Tijd 3-3 Loebes C-Zandstuivers A 5-1 Moorsel B - Loebes B 4-2 Johny Boys B - Koszen B 2-4 Kalender voor zaterdag 15 januari te 20 uur Moorsel B Loebes C Kravael B - Johny Boys B Loebe$ B - Zandmannetjes A Zandstuivers A - Klakskens A Krijt op Tijd-Sportvrienden A Dender en Schelde A - Koret Stokken A Koszen B Hand in| Hand C REEKS C UITSLAGEN Jokers B - Klakskens B 5-1 Kasseistampers B - Schoonaarde B 2-4 Dender en Schelde B - Zandmannetjes B 2-4 Hand in Hand D-Corso -B 2-4 Rupa C - Loebes D 1-5 Zandmannetjes C - Korte Stokken B 6-0 Kalender voor zaterdag 15 januari te 20 uur Hand in Hand D - Schoonaarde B Klakskens B - Rupa C Loebes D - Dender en Schelde B Corso A - Kasseistampers A Korte Stokken B Jokers B Jokers A - Zandmannetjes B Zandmannetjes C - Corso B Dirk Daelemans De GOLDSTAR LADIES heb ben tijdens de jongste kam pioenschappen van Vlaande ren weer eens bowling-les ge geven. Welke club kan met vier da mes vijf titels binnenhalen Yvette Verstraeten behaalde in de A-reeks de gouden me daille met een gemiddelde van 175 kegels. Hiermee ver sloeg ze topspeelsters als Lau na De Vlaeminck, Simonne Yyttonhove en Godelieve Van Herpe. Om het succes in de A-reeks te vervolledigen be haalde Denise De Vleeschau- wer een bronzen plak. Ex-kampioene van België Si monne De Wilde behaalde in de B-reeks eveneens goud. In dezelfde reeks gooide Moni que Jacobs zich een eervolle 4e plaats. Yvette en Simonne hebben de andere deelneemsters geen enkele titel gegund. Alsof twee individuele overwinnin gen nog niet volstonden, speelden ze voor de dubbels zo fantastisch dat hun naaste concurrenten een achterstand van 'liefst 73 kegels telden. Die concurrenten waren eveneens Goldstar-dametjes Denise De Vleeschauwer en Monique Jacobs. Een opmerkelijke prestatie leverden de heren Gerard Venneman en Rudi DeRijck in de B-reeks. Samen be haalden ze brons in de dub bels. Individueel ein(}igde Ge rard 5e met 179 gemiddeld, en Rudi 10e met 175. De bezoekers die aan een sriel tempo de wedstrijd be gonnen moesten vlug ervaren dat hun tegenstander hierin niet te kloppen bleek. Appels ging de rus in met doelpun ten van De Pelseneer en Van Den Berghe 2-0. Na de koffie kon blauw-wit met een zelfde soepel spel tegenstander Eke- ren op afstand houden. Fr. Vermeir zou met een derde doelpunt dan alle twijfel weg nemen. De bezoekers zouden nog eenmaal terugslaan 3-1 maar verder dan dit eerred dend doelpunt liet Appels 't niet komen. De reserven of de B-ploeg zoals het heet in de micro kompetitie won van St. Niklaas met liefst 8-0. Voor beide Appelse teams is de kampioenstitel in het bereik. De scholieren wonnen hun thuiswedstrijd tegen Mi nerva met 7-3. De rustperiode zit er ook op voor onze tafeltennissers. Her leving A in tweede B. HK Hamme in derde A en Kuklos B en Elckerlyc in vierde prov., stappen als leiders de terug ronde in. Zeggen dat het voor deze ploegen reeds voor el kaar is, zou de waarheid ge weld aan doen. Wel hebben deze teams aan de verwach tingen beantwoord en hebben aan het einde van de heen ronde de beste winstkansen overgehouden. Het wordt niet temin een moeilijke opdracht, want wie wil niet de titelkan didaat kloppen. Herleving A in tweede provinciale B heeft theoretisch enkel nog met Melsele A af te rekenen, ploeg die in de heenronde door De Bruyne en co werd geklopt. De terugwedstrijd te Melsele op zaterdag 5 febr. zou dan ook wel van doorslag gevende aard kunnen worden in deze titelstrijd. HK Hamme langs zijn kant heeft aan Kuklos Aalst vast geen ge makkelijke klant. Het is d?n ook oppassen geblazen voor Luc Verschelden en zijn maats ook al zal het terreinvoordeel in de terugwedstrijd wel in het Hams voordeel zijn. Trou wens in deze reeks zitten nog wel enkele andere ploe gen die het de Wuytens vrij moeilijk kunnen maken. In Je vierde provinciale afdeling B hebben zowel Elckerlyc Ter joden als Kuklos Aalst B nog promotiekansen. Beide ploegen delen momenteel de leiding en het wordt nu wel uitkijken naar wie van beiden het eerste slippertje maakt, zoniet zal de konfrontatie tus sen deze twee Aalsterse ploe gen waarschijnlijk over de itel in de reeks beslissen. Al bij al mogen we ons aan een spannende terugronde verwachten, en verheugend is dat een viertal teams uit de streek Dender-, Schelde-, Waas aanspraak maken op de titel. Vooruitzichten voor het week end 2e Provinciale afdeling Herleving B-Herleving A 2 3e Provinciale afdeling HK Hamme-Temse B 1 Herleving C-Beveren x Goldstar C-Kuklos A 2 4e Provinciale afdeling Herleving D-Wichelen x Elckerlyc B-Elckerlyc A 2 Kuklos B-Denderhoutem B 1

De Voorpost | 1977 | | pagina 23