Aalstenaren halen ALLEEN AAN DE LEIDING 0-2 achterstand op! CARMELIET EN VAN TORRE DEDEN HET Slechts twee sets als echte leiders Een ongeluk komt nooit alleen Kangoeroes omzeilen gevaarlijke klip! EVEN UW AANDACHT! ZEELSE MEISJES ZONDER MOEITE! SPRINGBOKKEN DOEN HET WEER VOLLEY1BALKALENDER VOOR HET WEEK-END Boksen te Zele Vrijdag 14 januari in Gents sportpaleis Denderende "17e nacht der vedetten" Ook Johny De Nul, D'Herde, CoHijn en De Wilde zijn er 4e IJSBERE FESTIVAL te Dendermon<tle| 24 VOLLEYBAL 4e PROVINCIALE V.K AALST LEPER 8-2 Setstanden 12-15, 11-15, 15-7, 15-12 Een erg moedig VK Aalst heeft een geweldige remonte moe te ondernemen om de bezoekers uit leper de volle pot te ontnemen. De bezoekers, erg bevoordeligt in gestalte, bleken onneembaar in de blokvorming en waren op een komfortabele voorsprong geraakt. Op het einde van de tweede beurt kwam Erik Van Mos- sevelde de ploeg in ten na dele van Vlaes, die op zijn beurt de gekwetste Jacques Rasschaert (rugletsel) diende te vervangen. Het gaf onmiddellijk wat po sitiefs want met heel wat meer strijdlust, snellere bal wisselingen en een betere service kwam Aalst vrij ge makkelijk op gelijke hoogte van de bezoekers. De circa 100 toeschouwers kregen nog een fel gesmaakt toegiftje. Knap vertrokken in de ultie me beurt leidde Aalst met 8-4 bij de kampwisseling. Druk aanvallend kwam Immo Leroy tot 12-12 gelijk doch zou tenslotte aan het laatste offensief van de thuisploeg niet weerstaan. Verdiende overwinning die volledig op de rekening van de inzet mag worden ge schreven. Aalst is stilaan weer naar haar vertrouwde formepeil aan 't groeien zo dat de mogelijkheid er dik in zit dat de wedstrijd tegen Kapellen op den Bos, tijdens de heenwedstrijd was deze partij erg verward, voor een nieuwe zegepraal van de Aal- stenaars uitdraait. Met een zesde plaats in de algemene rangschikking is Aalst wel meer op haar waarde geklas seerd. (mvw). KALKEN R. WAASMUNSTER 3 1 Setstanden 15-11, 15-9, 6-15, 15-6 Niet alleen het plaatselijk gemeentebestuur maar ook ruim 250 toeschouwers en provinciaal sekretarls Jos Herman waren getuige van een knap staaltje volleyball tussen de leiders uit de 4e prov. B LEBBEKE ZOMERGEM 3 1 Setstanden 15-11, 15-9, 8-15 en 15-12 De recente topwedstrijden van vooi de jaarwisseling hadden blijkbaar geen goed gedaan aan het Lebbeekse uithoudings vermogen. Hoe anders verklaren dat de thuisploeg gedu rende twee sets hoge toppen bereikte, bij een 6-6 stand in de 3e beurt doodgewoon ineenstortte en de miserabele fasen aaneenknoopte. In did 3e set trouwens ging Lebbeke vertwijfelde pogin gen ondernemen om een 8-12 achterstand nog teniet te doen. De dash was echter duidelijk uit de ploeg zodat Zomergem een verdiende set zege boekte. Verdiend zeker, want het was in de openings- beurten nodig dat Lebbeke zich erg inspande en kon re kenen op een verbluffende Patrick De Letter terwijl ook Leo Rogiers en Etienne Van Uytvang knappe dingen lie ten bewonderen. De eerste set leidde de thuis ploeg met 2-0 doch geraakte niet uit de omknelling los (2-2). Een 6-tal rotaties bleef de stand dan op 4-2 hangen doch eens Zomergem aan 1 punt, klom de stand met reu zensprongen de hoogte in. (5-6). Lebbeke remonteerde gepast, trok op tot 12-6 en behield het kommando tot 14-9. Wat nonchalence aan de thuiskant liet de rood- witten toe nog tot 11 punten te herleiden. In de tweede herneming zou Lebbeke gemakkelijk op voorsprong klimmen (4-1) doch ondanks verwoede po gingen van Van den Broeck en Dirk Nobels bleef Zomer gem steeds in het zog (9-4) en zou zelfs even naderen (9-7). De Letter kwam toen weer aan het net. torende enkele malen gepast boven het bezoekend blok heen en liet een 2-0 voorsprong optekenen. Over de ontgoochelende 3e set hadden we het reeds. Ook de daaropvolgende set was niet veel zaaks.het einde van de beurt niet te na gesproken waarin vooral Geert Aerts enkele knappe kombinaties lukte en ei zo na de held van de wedstrijd werd. Lebbeke had trouwens steeds aan de leiding ver toefd (6-3, 8-5, 9-7, 12-8 en 14-12) doch kon zich nooit K. ZELZATE JUVENES ZELE 3 1 Setstanden 10-15, 15-13, 15-5, 15-9 Twee oorzaken liggen aan de basis van deze nederlaag eerst en vooral de manke spelverdeling die vooral aan het thuisblok heel wat gelegenheid gaf de bezoekende aanvallers de pas af te snijden, tenslotte de kwetsuur van Marcel Goossens bij een 6-3 in de vierde set die hem noopte het spel te verlaten en aan de thuisploeg de deur opende om via een 10-3 naar de overwinning te stevenen. De eerste set was nochtans goed geëindigd voor Zele. begonnen was het niet zo schitterend aangezien de thuisploeg met 5-0 aan de leiding kwam en werkelijk met veel inzet aan het net verscheen. De bezoekende re monte werd echter slechts tendele opgevangen door de kanaaljongens. Tot 8-8 bleven beide ploegen in mekaars ogen kijken doch toen Zele een tweetal punten boni op het bord kreeg had Zelzate niet meer de moed om tegen de achterstand op te tornen. Ook de tweede beurt was Zeels bezit kunnen zijn... al zouden de bezoekers zowat de ganse set gedomineerd hebben en via 6-1 naar 14-7 zijn gestapt. Zele bracht ech ter nog genoeg leeuwenmoed op de proppen om de thuis ploeg werkelijk te gaan coun teren dat Zelzate beefde on der de bezoekende mokers. Bij 14-13 liep het dubbeltje echter langs thuiszijde zo dat de beide ploegen weer op gelijke hoogte stonden. Een werkelijk minderwaardi ge derde set heeft voor Zel zate de weg geëffend naar de overwinning. De reeds min dere prestatie van de spel verdelers bereikte een abso luut dieptepunt zodat de nochtans knap spelende aan vallers er bijwijlen voor spek en bonen bijstonden. Zelzate raapte trouwens 75 t.h. van de verworven punten langs Zeelse zijde op zodat „ge- schenkentijd" in Zele werke lijk geen ijdel woord was. De vierde beurt, over de gebeur tenissen bij een 6-3 stand hadden we het reeds uitvoeri ger, zou Zelzate nog even profiteren van het uitvallen van Gossens en tot 10-3 uit lopen. De reaktie van de moedige bezoekers bracht nog wel een 13-9 op het bord, droeg echter niet ver genoeg om Zelzate tct een vijfsets te dwingen. (mvw) VOLLEYBALL 2© PROVINCIALE ZULTE KANG. AALST 1 3 Setstanden 15-13, 8-15, 11-15, 12-15 De bezoekers hebben een knappe partij moeten vertolken orr* Zulte te verslaan. De eerste set startte (Zult© overdon derend, liep relatief gemakkelijk ui« tot 9-3 doch kreeg toen heel wat moeite met de bezoekende aanvalsgolven (11-12). Ondanks deze kleine voorsprong slaagden de Aalstenaars er niet in af te ronden. Gelijkopgaand in de volgende beurt (5-5). Een korte bevlieging Van de bezoekers brengt een 5-10 op het bord, voorsprong die zelfs bij het eindsignaal tot 7 punten was opgevoerd. Zag het er in de derde set aanvankelijk niet zo fris uit (5-0), op korte tijd was de stand echter in gerustere ver houdingen herleid (7-7). Zul te glipte nog wel even door de mazen van het net (11-7), op de aalsterse kracht stond weer geen maat. Technische fouten hebben de thuisploeg in de vierde beurt danig de das omgedaan. De 1-6 aal sterse voorsprong werd eerst omgezet in 11-8. Aalst maak te gebruik van aanvallende fouten van de tegenpartij om tot 12 - 12 langszij te komen en zonder veel problemen af te ronden. Goede zaak voor Kangoeroes Aalst dat wel een set in de brand laat. Konkur- rent Appelterre had nauwe lijks problemen met Sp. Den- dermonde dat met 0-3 van de kaart werd geveegd. Vermelden we tenslotte nog de 0-3 zege die Kang. Aalst tijdens een mid weekwedstri jd behaalde op eerste provincia- ler Rodenbach Ledeberg be haalde. M. GENT BAASRODE 3-1. Setstanden 15-1. 9-15, 15-3 en 15-5. Duidelijke malaise bij de Baasrodenaars, niet alleen in de ploeg maar ook bij het «gezagsorgaan» dat ondanks heel wat branie, enkele jaren geleden, de klub tot een twij felachtige hoogte heeft ge leid. De wedstrijd tegen Margos Gent zelf was het aankijken niet waard. De setstanden zeggen rouwens genoeg. Ne gen punten tegen scoren in drie sets en daartussendoor nog wel even een set winnen wijst op een totaal gebrek aan koncentratie van de be zoekers. Er diend dringend wat te gebeuren in de schoot van het bestuur want we zien niet goed in hoe de klub er nog in slaagt het hoofd boven water te houden. (mvw). SPR. ZELE DENDER WINDE KE Voon de plaatselijke Springbokken wordt de wedstrijd tegen de leiders een belangrijk treffen. Ze verloren namelijk bij Winnik op eerder frivole wijze zodat ze zeker met wraakgevoelens de wedstrijd zullen aan vangen... daarbij kunnen ze nog in de kaart spelen van Kukl. Aalst dat duidelijk wat van zijn achterstand dient af te knagen (zondag 16.1 te 10.30 u. wedstrijd staat onder leiding van de h. Hofman). JUV. ZELE GAVERE Winnen moet er dringend gebeuren bij de Zeelse le provincialers. De komst van Gavere moet daarvoor kunnen te baat genomen. Zo gemakkelijk zal dat echter niet gaan, vooral omdat Gavere zich vrijwel herpakt heeft na de paleisrevolutie. Kans tot een thuisover winning zit er dik in, al geven we de raad zich niet te veel te laten vangen door de intimidatieshow die Imschoot en Co nogal vlug eens opvoeren... (zaterdag 15.1 te 19 u. Sporthal Dp Zeven. Wedstrijd staat onder leiding van de heren Van den BremtVerhulst). G. DENDERMONDE KALKEN Mits winst van Dendermonde en een zege van Waas munster tegen het zwakke Kruil>eke, kunnen de 3 tenoren weer op gelijke hoogte komen. Dat zit er dik in want aan huis is Gilvoc steeds voor iedereen te duchten., daar kn Waasmunster van meespreken. (Zondag 16.i te 20 u. sporthall Lebbeke. Do wedstrijd wordt geleid door de h. Cambre). (mvw) 3e Provinciale VOLLEYBAL DAMES Als een ploeg al alle moeite moet doen om het spektakel wat te rekken is het al ver gekomen met de tegenstander. Dat >s in elk geval gebeurd bij de wedstrijd J. Zele Kemzeke waar de thuisspeelsters in de derde beurt maar gemaakte punten weggooiden om toch nog wat op het veld te blijven. De setstanden van deze "parodie" spreken trouwens boekdelen over het klasseverschil 15-2, 15-0, 15-4. Neen, Kemzeke was werkelijk geen partij voor een knap akterend Juvenes Zele dat toch nog meer moet kunnen dan het klassement laat vermoeden. KUKL. AALST SPRINGB. ZELE 1-3 Setstanden 15-6, 14-16, 12-15, 9-15. Ondanks een knappe ope ningsset is Kuklos Aalst er niet in geslaagd de bezoekers uit Zele van de overwinning weg te halen. De tweede beurt leidden de thuisspelers trouwens met een 11-3 stand en waren goed op weg om de 3-2 nederlaag van de ope ningsdag weg te vegen. De Zeienaars pakten toen, eigen lijk wel gepast, met heel wat risico's uit en vonden nog het middel om de gastheren Beide ploegen toonden trou wens niet voor niets aan de leiding te prijken al zou Kal ken in de eindfazen duide lijker kalmer akteren dan de jonge bezoekers die daar bij ook in gestalte een ietsje onder lagen. De le set was tot 11-11 een zoeken en tas ten tot Kalken plots een 2- puntenvoorsprong opbouwde en zelf relatief gemakkelijk kon afronden. Was de le set veruit de meest spannende van het geheel, de 2e beurt bracht technisch gezien het hoogstaandste spel. Kalken hees zich op een mooie 2-0 losrukken van een zich knap verdedigende tegenstander. Lebbeeks oefenmeester Mau- rrts Van Damme was erg nuchter in zijn kommentaar: "We hebben vandaag niet zo opperbest gespeeld. Zo mergem is geen slechte ploeg en ligt ons blijkbaar niet. Taktisch heeft de ploeg het wel gedaan. In de 3e set heeft men te snel gedacht wat aan show te gaan doen en dat is falikant uitgevallen Gans de ploeg mag vermeld al wens ik een pluimpje te geven aan Patrick De Let ter die rijn beste wedstrijd van het seizoen lukte". Lebbeke trad aan met Rony V.D. Broeck, Patrick De Let ter, Gilbert Huau, Erik Mes- kens, Etienne Van Uytvang, Leo Rogiers, Johan Aerts, Dirk Nobels, Geert Aerts, Freddy Suis. (mvw) voorsprong en kon de zaken nu vanuit de loge aanschou wen. Waasmunster bleef echter doorvechten tot het bittere einde, 'haalde in de 3e set een 4-0 achterstand op en profiteerde van de zwak ke plaatselijke receptie om zonder veel problemen naar een 2-1 te stevenen, wat op dat ogenblik voor beide ploe gen een billijke uitslag was. Spanning in de 4e set tot 5-6 Enkele gemiste recep ties op services van De Lands heer doen de Waasmunster- se zenuwen schokken... re sultaat, de thuisploeg "wan- HEREN 4e nationale C 10u30 VK Aalst-Kapelle o/d Bos le provinciale zaterdag 16u30 Stekene - Lebbeke zaterdag 19u30 J. Zele - Gavere 2e provinciale A zaterdag 17u30 Baasrode - K. Tem se zondag 10u30 Berlare - M. Gent 2e provinciale B zondag 10u30 Kang. Aalst - Nazareth zondag 9u30 Sp. Dendermonde-Aaigem 3e provinciale A zondag 10u30 Belsele - Kukl. Aalst zaterdag -5 uur Lere - Melle zondag 10u30 S. Zele - Denderwindeke 4e provinciale B zondag 10u30 Sinaai - Wichelen zondag 20 uur G. Dendermonde zondag 19 uur Z. Zele - V. Kemzeke DAMES le provinciale zondag 15 uur Stekene-G. Dendermonde zondag 15u30 Berlare - Oudenaarde 2e provinciale zaterdag 15 uur Baasrode - Miohelbeke zaterdag 15 uur Wichelen - J. Zele zaterdag 15 uur Waasmunster - V. Aalst (mvw) i i i i i i i i i i i i Kalken I I I I I I I I I I I I I I I delt" naar een onbetwistbi setzege en steekt meteen overwinningsvlag de hoo in. Uitblinker bij de thuispl was naast De Landtsheer Paul De Smet ook Mar Van de Velde die onla nog aantrad bij de doul res, doch van zijn plaat in de bsis een onneembi burcht heeft gemaakt. Vt Kalken staan de zaken schoon. De kompetitie du echter nog 10 speeldagen met de verplaatsing van ze week naar Dendermoi moet Kalken rich mentaal sterken. Tegen leidersploeg wil nu eenra winnen., dat heeft trouw ook Waasmunster onderv den, dat reeds van de speeldag af aan de stond. WICHELEN S. ZELE Setstanden 17-15 15-10 II 14-16 15-4 Weinig opwindende wedsti voor een groot gedeelte wijten aan het weer. wedstrijd die duidelijk wees dat volleybal nog tijd een zaalsport is. De lenaars beheersten de eer spelfasen doch bij 9-8 ki men de thuisspelers voor eerst aa" de leiding. Ze hielden de kleinste v sprong tot aan de eindm Wichelen kwam trouw beduidend uit de verf de bezoekers die halfweg volgende beurt de rol m ten lossen. Met een voorsprong kon er de heren nog moeilijk veel beuren. De Zeven sloeg ter knap terug. Op een te tijd was de stand g» en konden we de rust gaan., een rust van 17 o.i. een unicum in de vol balsport Die 5e set i dan een Wichelse demons tie die bij 8-1 even w onderbroken doch daarna woon verder ging. Ver dan 4 punten kwamen bezoekers niet. (nv De eerste meeting van het jaar 1977 was voor de Zeelse boksclub in alle lijnen bijzonder. De verschillende kampen stonden op een hoog en sommige zelfs op Europees peil, dit was voor de inrichters zeker de ideale propaganda. Zaterdag waren er ongeveer twaalfhonderd toeschouwers, maar voor de februari-meeting mag in uitzicht gesteld dat het Zeiehof bomvol zal lopen. De beroepsboksers van het team Van Driessche stonden allen gemotiveerd tussen de touwen, zodat de aanwezigen een mooi kijkstuk kregen aangeboden. leder deed het in zijn eigen stijl. Alois Carmeliet, die de hoofdkamp bokste, was on tegensprekelijk de blikvanger. Niemand kan nog de klasse en autoriteit lochenen waar mee Wies tussen de touwen staat. Zijn puntenzege tegen de Italiaan Venturi was dan ook overdonderend. Jean Van Torre deed het op zijn manier: steeds maar gaan en zijn tegenstrever geen seconde respijt gunnen. Voor Jean Is dit wel lonen want ook de Italiaan Agate vond geen te genzet op de bokswijze vin de Zeelse verkeerde garde. Rudi Gauwe maakte nog maar eens korte metten met zijn „zwarte" franse tegenstrever. Rudi stond drooggetraind aan 94 kg en zijn 6 kg minder wegende tegenstrever onder vond reeds in de eerste round de trefkracht van de Lokerse zwaargewicht. Zijn vuist tikte een paar maal te gen het hoofd van Niaré en een harde rechtse trof hem in de ribbenkast. De Fransman kon de tweede ronde niet meer aanvangen. Dokter De Mets stelde een ribbreuk vast. in de liefhebberskampen mocht Gilbert Baeyens zich tevreden achten met een matchnul te gen een ervaren ringrat als de Algerijnse ex-prof Kazitani. Gilbert doet het in zijn jong ste kampen iets te onstuimig, alhoewel hij nog altijd ge handicapt, na een handbr t tussen de touwen st I Omer Copejans plaatste I meeste dooh onprëciese I gen en verdiende hier zeker een matchnul in pl van een puntennederlaag Uitslagen BEROEPSKAMPEN 8x3 minuten Alois Carmeliet 67,5 kg fl op punten van Itaio Veijl (67,5 kg) Italië. Jean Van Torre 60,5 kg j| op punten van Guiseppe 41 ta (Italië) 60,5 kg. 6x3 minuten Rudi Gauwe 94 kg wint p techn. K O. van Lassive Ni (Frankrijk) 88 kg. AMATEURS 3x3 minuten IM Gilbert Baeyens (60,5 kg) jl en Ghouti Kazitani (60,5 Frankrijk boksen onbesli: Van de Lanotte (80 kg) selare wint op punten Omer Copejans (79 kg) I 3x2 minuten Patrick Trogh (65 kg) r wint op punten van Gijself (67 kg) Wilrijk. Lavaert (57 kg.) Roeselarej Van 'Hove (59) Beveren sen onbeslist. op de valreep een eerste set af te snoepen. Dat was ge noeg om de thuisploeg het nodige zelfvertrouwen af handig te maken. In een erg spannende derde beurt bleef Zele erg kalm in de eindfa sen en 1-2. Mentaal volledig aangeslagen, men kreeeg er bij Aalst maar geen kop aan, moest Kuklos de wet van de best d•.•aaiende ploeg onder gaan. Dramatische nederlaag voor Kuklos dat zich in twee wedstrijden uit de voorste ge lederen van de rangschikking laat slaan. (mvw) Fier vertelde Sportpaleis-directeur D'Hondt dat de voorverkoop voor de 17de Nacht der Vedetten veelbelovend is. Ons verwon dert dat helemaal niet wanneer voor het wielergedeelte wereld- kampion Freddy Maertens en zesdaagsekoning Patrick Sercu de lijsttrekkers zijn, terwijl voor het SHOWGEDEELTE artiesten als Bertice Reading, Digno Garcia y sus Carios en het formi dabel showorkest van Serge Popovski met zijn drie zangeres sen en conferencier Freddy Sunder van de partij zijn Ziehier trouwens het volledig programma voor de 17e Nacht der Vedetten. KAMPIOENSCHAP VAN BEUGIE OMNIUM PROFS met Freddy Maertens, titelverdediger Patrick Sercu, Rik Van Linden. Ferdi Van den Haute. Marc Demeyer, Ferdinand Bracke, Dirk Baert en Willy De Bosscher. Vier reeksen afvalling, 10 km. puntenkoers, één kilometer met aanloop en achtervolging (4 km.) OMNIUM VOOR LIEFHEBBERS met De Wilde-Colijn, De Nul-Schoonjans en De Roo-Oherde. Finales van het tornooi „Werkgroep Wielerbaan". Wedstrijden voor geabonneerden Aanvang voorspl te 18 u. Voor het showgedeelte is de wereldberoemde zangers Bertico R-sading (Sunday Morning) de blikvanger. Digno Garcia sus Carios brengen Zuidamerikaanse klanken Het showorkest Serge Popovski met conferencier Freddy Sun der en drie zangeressen zal de lichtvoetigen aan hun dans- trekken helpen. Voorverkoop elke dag van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u. Tel. 22.56.22 - 22.38.69 Zondag 16 januari 1977 h( in de vijvers achter het zw bad Olympos, Leopold II I te Dendermonde het vi«i IJsberenfestival plaats iflj richt door de Dendermoifl afdeling. Dit jaarlijks ew ment start te 10 u. 30 P de verzekerde deelname I zowat 100 ijsberen uit ganse land. o.a. de clubs Huy, Theux, Brugge en fl werpen komen er vast de start, terwijl de plaatsp ke club zowat 20 ijsberetl het water zal brengen Gt rende de pauze die omstra» 11,30 u. is voorzien ztfl leden van diverse clubs I monstraties geven. Onder de deelnemers I vast van start de 6-ja Lenny Ophalvens en de I de zanger Jos Martin, be van de Dendermondse zv^ verèniging Olympos. De strijden zullen tot zowat 1 u. duren, terwijl de prij reiking is voorzien in de van de zwemkom te 15 Een zwëmevenement die alle belangstellenden naaf vijvers achter het zwerï Olympos moet brengen.

De Voorpost | 1977 | | pagina 24