io; f Hoe het groeit Karnaval kriebels Aa sterse f itsen PRINSENCAEMERE TE GAST IN NEDERLAND s i A n ANTWOORDFORMULIER KARNAVALSTRIK <ARNAVALSTRIK 6 -REBUS-REBUS-REBUS - REBUS De Voorpost -14-1-77 - 5 Heden, voor selektie Prins Karnaval. Hoe moet dit gebeuren als bij de sluiting van inschrijvingsdatum en -uur zijnde maandag 10 januari om 12 uur, slechts één gegadigde opgekomen was. Het is Eddy De Neef, mede chevalier uit de Koolstraat, ook goed gekend als baas van de Mic-Mac. Er wordt natuurlijk van alles beweerd. Eerste gezichten dat wij opvin gen: er zijn zes kandidaten waarvan één uit Nieuwer- kerken. Tweede gerucht, die inschrijvingssdatum wordt nooit gerespekteerd. Derde gerucht, met man en macht wordt achter de schermen gewerkt om voor-selektie en eigenlijke prinsenverkiezing nog enige zin te geven, met andere woorden, jonge, welbespraakte, karnavalminnende, mannen worden gezocht. Konklusie die alvast te trekken valt uit die magere opkomst er schort ietwat aan die verkiezin gen, hernieuwing is allernoodzakelijkst. Met twee maten en twee gewichten meten illustreert volgend berichtje. De schepen van burgeiijke stand van Groot Gent heeft vorige week haar eerste ver plaatsing gemaakt naar Sint Amandsberg om in het gemeentehuis aldaar een huwelijk te voltrekken. De mensen van het gemeentelijk onderwijs, nu opge nomen in de nieuwe struktuur Aalst, zijn ontevreden. Vanaf 1 januari zijn in de gemeentescholen de socia le voordelen voor de kinderen afgeschaft. Naar ver luidt mag men hierover in de eerstvolgende gemeen teraad een interpellatie van de oppositie verwachten. Wellicht is de oorzaak hiervan een gelijke berechti- ging met de stadsscholen te Aalst zelf, maar sociale voordelen als gratis soepbedeling, tussenkomst bij maaltijden en andere, niet van tel zijn. De mooie etalage van de boekhandel Simar in de Pontstraat werd deerlijk toegetakeld. Door een nog ongekende oorzaak verloor een bestuurder van een personenwagen de kontrole over zijn stuur en be landde door de ruit in de boekhandel. Steeds meer baldadigheden In de stad. Vooral tij dens de week-ends is je wagen in het centrum niet meer veilig. Afgerukte antennes, beschadigde spie gels, ja zelfs doorgestoken banden zijn er schering en inslag. Jongelui, eens te diep in 't glas gekeken uitten op een wel ongeoorloofde wijze hun klachten. Vechtpartijen in en rond de Korte Nieuwstraat zijn er werkelijkse kost. De omwonenden bekioegen zich eveneens herhaaldelijk bij de politie in verband met de plassen menselijk afvalwater die zij via hun brie venbus wekelijks in hun gang, dus tussen hun kor- respondentie aantreffen. Een weinig nette houding... De instelling van openbaar nut het Priester Daens- fonds, opgericht door oud-Daensisten en de familie Daens in 1956, protesteert tegen de oprichting van een VZW genaamd Daensfonds, waarvan de statuten weldra in het staatsblad zullen verschijnen. Het Priester Daensfonds meent dat hierdoor verwarring wordt geschapen. Alles gaat goed op het stadhuis. Stiptheid is aan de orde, de bijeenkomsten van het schepenkollege ne men een volle dag in beslag, er wordt gezeteld op donderdag in een half afgewerkte zaal. Het feestkomitee dat in april van uitzicht verandert, momenteel nog zetelt onder het waarnemend voorzit terschap van And ré Doorns, bezit een sterke aantrek kingskracht voor politiekers. Er zijn veel liefhebbers om als lid te zettelen. Algemeen ziet men BSP kandidaten Frans Wauters afs toekomstig feestlei der. Maar ook de VU heeft haar kandidaat in de persoon van Miel Tavernier. PVV maakt geen kans op een leidersplaats vermits schepen van feestelijkhe den Gilbert Bourlon reeds uit deze partij stamt. De administratie der direkte belastingen heeft haar diensten gereorganiseerd. De kantoren onderge bracht in het administratief centrum op de Graan markt zijn niet mee toegankelijk voor het publiek. Personenbelastingen kunnen slechts vereffend wor den in de kantoren in de Vlaanderenstraat. De be- lastingsplichtigen, waarvan de naam begint met de letters A tot P kunnen terecht op het gelijkvloers. (PCR 000-2002490-22) Deze waarvan de naam begint met de letters Q tot Z kunnen terecht in de Vlaanderenstraat 1 op het eerste verdiep. (PCR 000-2002491-23) Ondanks alles, en dat is heel veel, blijft de aannemer Steppe uit Denderleeuw huisvuil van de gemeente Erpe en Erembodegem lustig storten op het natuur gebied Osbroeck. Hoelang nog? Ter inlichting Erem bodegem is vanaf 1 januari Aalsters... De inwoners van Groot Aalst worden verzocht bij elke groep voor brand en ongevallen de naam van hun oude gemeente te vermelden. Dit, om wegens de gelijke straatnamea in vele gemeenten verwarring tegen te gaan. LAATSTE BERICHT Geen pre-selektie dit jaar! Een tweede kandidaat kwam zich aanmelden; Herman Van der Eecken uit de Binnenstraat Maar 2 is niet genoeg. Men krijgt nog kans tot 22.01 om zijn kandidatuur te stellen. ROEL VAN DE PLAS er .OL-I S 1 jan-**31 dec) S DE ZESDE VRAAG Goed kijken, je ziet cijfers, kezzekes, letters, data, boe ken, en zoveel meer. 10 namen van karnavalgroe- pen die er toch nog de laatste paar jaren bij zijn geweest. Zeker niet meer dan vijf jaar teruggaan. Wij proberen te strikken, jij pro beert ze te vinden. 10 namen, 1 punt per volle dig juiste naam. Veel suk- ses. F rek Vele kleintjes maken één groot. 10 kleine rebussen maken één grote karnavalstrik. Gewoon eenvoudig meespelen deze week. Aan de rebustafel zitten, met tekeningen en woorden spelen, namen samenstellen van 10 karnaval- groepen en je kan naar Nice. NAAM: VOORNAAM: ADRES: In een kot zo vol geladen mist men vijf, zes vijzen niet. Dat is zo wat de duiventil van de Fiberfleet. Pieken Gilles meet nauwkeurig een planksken af en Fred den Trommeleer plooit ijzerkes op de juiste maat. Kameraden van andere groepen Komen er vijlen, iets afzagen of wegbranden, goeiendag zeggen of een nijptang terugbrengen. Denk eraan, de tijd is kort en er is nog veel te doen. was met de begrafenis van een diep betreurt kamavalist, feestkomiteevoorzitter Alfons Singelijn. Op 22 januari trekt een afvaar diging van de Prinsencaemere naar Elmont, eveneens in Ne derland en op 12 februari zijn zij te gast in Rotterdam. De Prinsencaemere hecht veel belang aan dergelijke kontak ten omdat zij niet enkel een re- klame zijn voor de Aalsterse karnaval, maar ook omdat ze Aalst als bloemen- en monu- mentenstad bij de buitenlan ders bekend maken, iets wat zeker ten voordele van de Aals terse middenstanders uitvalt. S.J. Vrijdag 8 januari II. was de Aalsterse Prinsencaemere, vertegenwoordigd door Robert Waterschoot, Bloemenfee Gilly en Simon D'Hondt, te gast In Kaatsheuvel, Nederland. b il eii ite ei a er ie W! >nr of er te Q "li! de ee )0i Een paar weken terug kon je in dit Fiberlokaal bijna niet binnen. «Opgeruimd staat netjes» zegt men toch en nu zullen de groepen de gelegenheid krijgen hier de onderde len van hun wagen te spuiten. Vorig jaar gebeurde het meermaals dat er fijne vernis- of verfdeeltjes op andere wagens of op isomodelen terecht kwamen met de soms alles behalve plezante gevolgen vandien. Dus er is plaats, gebruiken maar 's Morgens stond een ont vangst op het stadhuis op het progamma, waarze ontvangen werden door de Hr. Fievez, burgemeester van Kaatsheu vel en door Wethouder Smul ders. Tijdens de daaropvol gende plechtigheid werd door de Aalsterse afgevaardigden wegens het feestkomitee een Karnavalboek overhandigd. De dag werd verder in een ge zellige sfeer voortgezet om 's avonds te besluiten met een groots internationaal gala- karnavalbal, waarop groepen en afgevaardigden uit Neder land, Duitsland en België ver tegenwoordigd waren. De dag werd doorgebracht in het gezelschap van de heer en mevrouw Witte. Een echtpaar dat bij de Aalsterse karnavalis- ten bekend begint te geraken. De laatste twee jaar hebben ze Aalst reeds veel eer aange daan. Geregeld komen ze onze ajuinstad met een be-zoek vereren. Vorig jaar waren ze te gast op de dag van de Prinsencaemere en de laatste maal dat ze Aalst aandeden Martin Aaft ons vast, waarnemend Fiberfleetbewaker is teruggekeerd naar zijn gewone dagelijkse bezighe den aan de karnaval wagen. Gilbert Sjiepereken heeft nu de officiële taak van Major Domus overgenomen. Gilbert - voor wie hem niet moest kennen - heeft een imposante figuur, is karnavalist in hart en nieren en verklaarde het Fiberfleet roer met vaste hand te lei den. Hij zei het wel met andere woorden maar die houden we liefst eens voor een kwisvraag aan de een of andere cafétoog. Gilbert kwam, zag en overwoog: plaatste stoven bij, maakte nog wat plaats bij, maakte plannen om stookolievaten beter op te stapelen en geeft tussen alles door aanwijzigingen aan zijn eigen Sjieperekes hoe en wat ze moeten doen aan hun karnaval wagen. Welkom Gilbert, doe het goed op hoop van karnaval- zegen. De Suskewieten brachten twee enorme gevaarten? vleugels? zijpanelen? naar hun wagen. Iemand mom pelde dat men die panelen ging laten bewegen met warme lucht, een andere vond dat zo'n zwaar ge- konstrueerde wagen alleen kon gemaakt worden door en voor zware jongens. Afwachten maar wat de nieuwe Prin? Karnaval ervan denkt. Zijn de gerüchten toch juist dat Frans Wauters Feestlei(ij)der zou worden van het nieuwe komitee? Wordt een jarenlange vertroetelde en gekoesterde droom toch waarheid? Nee Spe, Nee Metu, noch door hoop, noch door vrees, Frans, maar gegroeid in uw echte karnavallief- de wordt zoiets werkelijkheid. We houden ons klaar om een pintje te drinken in voor- en tegenspoed. Een veertigtal karnavalisten van verschillende kar- navalgroepen trokken per bus Oosterzele-waarts. Men weet steeds wanneer dat karnaval bedevaart be gint maar nooit wanneer ze eindigt. Volgende week iets meer over deze uittocht. Universitas kwam zaterdagnamiddag in de Fiber toe om aan 't werk te gaan. Tot hun grote verwonde ring, vonden ze hun waren «buiten in de kou» staan. Ze staan al een paar maand huishuur achter. Dat komt ervan als de groep bestaat uit een feestkomi tee, een financieel komitee, een kultureel komitee en nog vele andere drinkkomitees. To pay or not pay, that's the question. Visjoizjeken

De Voorpost | 1977 | | pagina 5