LOONT Paniek: ■Eendracht Sint-Gillis zonder terrein THOR SCHROK NIPT Doeltjeskermis De topper eindigt onbeslist! W.A.O.D. neemt uitbreiding 4de Provinciale 7 TEGENAANVAL OPSTAL - E. GREMBERGEN 2-3 TK Meldert j Wichelen 0-0 Berlare - Erondegem 0-1 Overmere - Kalken 3-3 17e sportweek der stad Aalst Golfbiljartfederatie Toen we een paar weken geleden Eendracht Grembergen een match zagen winnen, dachten we „Een goedkope zege". Zondagnamiddag hebben we onze mening herzien. Grember gen is een ploeg die aan een paar kansen genoeg heeft om een zege op zak te steken. Op die manier is het uit te leggen dat groen-wit zonder boven zijn tegenstander uit te steken, de wedstrijd wint, al verwedt niemand tijdens de match daar één frank op. De thuisploeg demonstreerde vloeiend voetbal en tekende, mooie figuren op de grasmat, maar miste de speler om het orgelpunt te plaatsen. Eens die witte merel gevonden ko men er overwinningen aan de lopende band, want voor de rest is alles in orde. DE CLIPPELEIR FIGUUR VAN DE WEEK Eén man heeft zich tijdens de wedstrijd als figuur van de week opgeworpen De Clippeleir, middenvelder van Eendracht Grembergen, de man van de doelpunten. Meestal knalt hij van buiten de grote rechthoek. Zondag was hij de auteur van twee doelpunten. Een derde werd gemaakt door De Wael toen doelman Spruyt een schot van dezelfde De Clippeleir onvoldoende stopte. Dat was ook het eerste doelpunt van de partij. Van Den Broeck bracht Opstal langszij, maar verder kwam de thuisploeg niet daarvoor werden te veel kansen gemist, als iedereen toch gepasseerd was, kwam de staak de bezoekende klub ter hulp. De beide Van Mul ders (Dirk en Luc), Hey- vaert en De Bruyn spanden zich degelijk in om van uit het middenveld de wagen aan het rollen te krijgen. Spel werd er gemaakt, doel punten bleven uit. Na de rust kregen we een zelfde spelpatroon, Opstal duwde keihard door. Reeds in het eerste kwartier meen den we dat de thuisploeg nu in haar opzet zou slagen. Met de regelmaat van een klok rolden de aanvalsgolven op het doel van Van Ranst af maar die man was steeds bij de zaak. Het was integendeel Eendracht Grembergen dat op voorsprong kwam. Een uitval op de linkervleugel en een gepast inzenden tot bij „Kanonnier" De Clippeleir en het was 1-2. Even later kre gen de Opstalsupporters het op de heupen toen een lijn rechter volgens hen niet fair optrad. Een paar aanvallen werden keer op keer gestuit door buitenspel. We weten dat voor twijfelachtige geval len men op de lijn der ver dedigers moet staan om hier een oordeel over te vellen of het al dan niet off-side is. Een lijnrechter is dan ook steeds goed geplaatst. De meeste kritiek kreeg hij on- RULf HARUtv A"ULOt *ARULC Eendracht Opstal goede wedstrijd maar geen puntje tegen Eendracht Grembergen (VS) middellijk na de rust een faze die nadien rond de tap kast het voorwerp uitmaakte van vele discussies. Hier be grepen wij de lijnrechter ook niet. Op algemene aanval van Opstal kreeg D. Van Mulders het leder toegespeeld even buiten het strafschopgebied en kanjerde naar doel. De bal sloeg te pletter op de dwarslat en sprong via het doelhout terug in de voeten van de verder opgerukte D. Van Mulders. De vlaggeman stak prompt zijn vlag op, de ref floot buitenspel; Een tweede maal zou Opstal te rugkomen, hiervoor zorgde Dirk Van Mulders die afge zonderd voor de doelman opdook en deze keer de kans niet liet liggen. 2-2. Toen iedereen dacht dat de eind stand bereikt was, sloeg Grembergen toe. Met een goed gericht schot bracht De Clippeleir onverwachte winst cijfers op het bord. Tegen dit Eendracht Grembergen zullen nog vele ploegen verliezen. De ploeg hanteert uitstekend het wapen van de tegenaan val en heeft daar ook de geschikte mannen voor Vlas- senroot, Christiaens, De Wae- le en De Clippeleir. Voor Opstal was de nederlaag een felle klap. De jonge doel man Spruyt deed zijn werk naar behoren en vooraan liep een andere jongere, Rudy Van Den Berghe die vervan gen werd. Voordien had hij echter in een paar nummer tjes laten zien uit het goede hout te zijn gebeiteld. Bij Eendracht Grembergen kreeg kapitein Roger De Block heel wat lof, niet zonder reden. Deze vierendertig jarige heeft nog steeds wat in zijn mars. Hij was de laatste man in de verdediging en ruimde alles op. Ondervoorzitter Mathijs (Eendracht Grembergen) was natuurlijk in de wolken met deze zege. „Wij hebben -bCVanaf volgende week zal Eendracht St-Gillis niet meer kun- iaz' nen beschikken] over het gemeentelijk voetbal terrein gelegen i in de Van Langenhovestraat. Deze «tijding» vernamen de oEendrachters van de aannemer die de sporthal moet vol- "d tooien. De dreiging was er al een poosje, doch Eendracht 'i hoopte dit seizoen ter plekke rond te kunnen voetballen of eventueel een nood terrein te krijgen. DJ Dé hoop op een oplossing ia definitief verzwonden. Volgende week wordt een aanvang genomen met de bouw van de kantien en bar naast de sporthal. j^jEen voorlopig terrein is niet (aangebracht. Dus ^Sekretaris Jef Saerens en zijn 'a®klubgenoten zaten er eer- lvCtder mistroostig bij „Ons is alles en nog wat beloofd. n I 1'®jDoch nu is er een brief van 18 net stadsbestuur waarin wordt gezegd dat de werken UJniet langer mogen uitgesteld ten we ons voor een oplossing moete wenden tot de schepen van openbare werken - We pitten in een straatje zonder seinde - We zijn steeds het Slachtoffer geweest van alles wat rond het gemeentelijk O^terrein gebeurde. Door de 4ljaanwezigheid van de staande igjwipmaatschappij Willem Teil 20"waren We vaak verplicht for- llJfait te geven omdat voetbal- oglen en wipschieten niet sa- 37niengaan. Sinds de aanvang Ijvan het seizoen doken nu ook 35de schutters van „De Schel- 2®dezonen" op. We hoopten dat aieen voorlopig terrein aan de 0 jObert Ramlotstraat zou klaar- ;enr{omen, doch dat is niet ge- ulaibeurd. We werden gewoon meaan de kant gezet. - De toe- ienjkomst van Eendracht ziet er nafbiezonder somber uit". Is er .een tijdelijke oplossing door rVwde goede wil van buur Racing poon wijk - dan vragen we !pns af wat volgend seizoen wengt. Er heerst paniek in de Eendrachtrangen, klub die jzich de jongste jaren vooral beeft doen opmerken door z'jn jeugdaktie. 7fpeen oplossing voor de hand 'We spraken over de zaak jnet schepen van Openbare delfwerken P. Verhelst, erevoor- enjjitter van de klub. Volgens h«hem kan aan de huidige toc- VQ fer!anc* n'et ver^°'Pen worden. >P«PC werken °P de terreinen v_?ran de Van Langenhovestraat D-^ienen in zijn geheel aange- ?bra>akt. De bar en kantien die- n fcen gebouwd en deze werken leaf J.VJ maken het verder gebruik van het speelveld onmogelijk. Het verschuiven van het ter rein is evenmin mogelijk, want de nieuwe terreinen dienen samen met de atletiek- piste en andere sportterei- nen aangelegd. De oplossing, die er in bestond een terrein aan te leggen in de Robert Ramlotstraat op de gronden van de bouwmaatschappij „Volkswelzijn" is eveneens in het water gevallen - omdat de bouwmaatschappij de toe lating heeft gekregen haar bouwplannen aldaar uit te werken. „Ik heb er nachten van wakker gelegen - maar kan geen oplossöng vinden - De klub kan niet anders dan bij Rac. Boonwijk te rade gaan. Ondertussen werd een oplossing gevonden die er eigenlijk geen is, want wat wordt het volgend seizoen Twee officiële voetbalklubs op één en het zelfde terrein en daarnaast nog kooperatief jeugdvoetbal is zeker onmo gelijk. Eendracht St.-Gillis voelt zich in zijn bestaan be dreigd. Er MOET wat ge beuren. Zou een vroeger ge uit voorstel in de gegeven omstandigheden kans heb ben Fusie tussen Eendracht en Racing Iets moet er na tuurlijk worden gedaan want in principe zit ook Racing Boonwijk op een tijdbom. Eventuele uitbreidingswerken van de fabTiek Desso kunnen ook de Racingers voor een voldongen feit stellen. Een merkwaardige vaststelling is alvast, dat de liefhebbersploe- gen er te St.-Gillis heel wat beter voorstaan en niet alleen over een eigen terrein maar ook over prachtige instellin gen beschikken. Tot slot, toe val of niet maar de eerste thuiswedstrijd, die Eendracht op het Boonwijkveld speelt is tegen datzelfde Racing. C. Vermeulen Teoretisch wachtte SK Wi chelen op het terrein van Thor Meldert een onmoge lijke opdracht. Goliath zou David zonder pardon ver slaan. Dat is echter niet ge beurd de leerlingen van Jef Poppe deden veel meer dan zich verdedigen en reeds in de allereerste minuut was er een dubieuze tussenkomst van Thor-back nodig om een goaltje te voorkomen. Wichelen bleef over de gan se duur van de match de beste ploeg, bouwde enkele niet onaardige aanvallen op, doch vergat te scoren. Ver- heuen, een jongere met heel veel talent doch die nog wat routine mist om zich tot een «Torjaeger» te ontpoppen, liet een glasheldere kans liggen en Rasschaert een andere be lofte, trof het doelhout. Op het eerste gezicht een goed resulaat, die 0-0, maar als er een overwinnaar moest zijn, dan was dat zonder eni ge twijfel «Jong Wichelen» dat de ploeg van de toekomst mag genoemd. Jeugdtrainer Van der Putten haalt eer van zijn werk. De uitslag werd zeker in de rood-witte middens niet gun stig onthaald want deSport- kringers hadden bepaald de meeste aanvallen geleid, maar er was onvoorwaarde lijk inzake afwerking onkans mee gemoeid, maar waar eerlijkheidshalve moet aan toegevoegd worden dat De Winter in geen te beste dag verkeerde. Het enige doelpunt van de partij werd door scheidsrech ter Van Zele gevalideerd niet tegenstaande het algemeen protest veroorzaakt door het feit dat de ref geen reke ning wilde houden met de opinie van de lijnrechter die vlagde voor buitenspel en van Lion en zijn medemaats. De verdediging, alsmede het duo Van Cauteren-Van Goe- ■them hebben opvallend van zich afgebeten en Kerre moest in de eindfase met een paar schitterende tussen komsten een 2e doelpunt voorkomen. Dit in de eind fase toen risiko 's werden genomen bij Berlare om de aanvechtbare achterstand in te lopen. Overmere begon gehandikapt aan dit derby. Draaischijf De Plus is voor enkele weken out. Desondanks opende Vermoens de score reeds na 5' door een hoekschop in te koppen. De vreugde was echter van kor te duur, want 2 minuten la ter trof scheidsrechter Bral de zwaarste sanctie voor een fout van Rasschaert. Luc Praet zette de strafschop om. Het vuur zat meteen in de wedstrijd. Op het halfuur werd Buyse in de strafschop zone neergehaald. De Meyer zette om. Kalken scoorden na dien tweemaal in één minuut langs Hoogewijs. Na 55 minuten werd een af geweerd schot van Buyse door Van de Velde binnengeduwd. Overmere kreeg ook nog de beste kansen maar het liep zich te pletter op een muur van bezoekende spelers, en voetbalde te nerveus om als nog té besluiten. OLB. De zeventiende sportweek van de Stad Aalst die door het Stedelijk Sportkomitee in samenwerking met het Stads bestuur wordt georganizeerd zal dit jaar lopen van zaterdag 14 mei tot en met zondag 22 mei. Men verwacht dat het programma eens te meer zo uitgebreid als gevarieerd zal zijn. J.V.H. Eendracht Grembergen tegenaanval er wel iets voor gedaan om dit seizoen behoorlijk te pres teren. Bij KAVD kochten wij zowat een ganse reserveploeg weg, waarmee we zeker naar de titel konden spelen. Wij hebben af te rekenen gehad met gekwetsten en andere re denen van niet op>stellen. Thans draait het team goed. Misschien wat laat maar het kampioenschap is nog niet gedaan." Voorzitter De Baerdemaeker (Opstal) „U hebt het zelf gezien: Ver dienen we te verliezen met deze woorden kwam de Opstal dirigent op ons af. Opstal had een beste wedstrijd weggege ven, maar, een wedstrijd wordt gewonnen met doel punten. Dat Opstal een bestuur heeft dat van aanpakken weet, heb ben "we kunnen zien. Er is een prima akkomodatie. Kleedkamers, onder en boven een ruime en een nette kan tien die goed gevuld was. Over zijn ontgoocheling was de voorzitter vlug heen en hij had het over de komende wedstrijden. Hij sprak ook met lof over zijn bestuurs- ploeg en zoals hij het noem de „een secretaris (Van Mol) uit de duizend". A.D.W. Keeper Van Ranst (E. Grembergen) was Dirk Van Mulders (Opstal) te vlug af. (VS) Cosmos A kon zich op eigen biljartlaken niet ontmaken van een knap spelend Loebes A dat nochtans op de rand van de nederlaag zweefde na vijf wedstrijden was de stand 32 na overwinningen voor Cosmos van José Em- pain, Constant De Keyser en Frangois De Backer. Voor Loebes waren lokaalhouder Raymond V Liefferinge en Etienne Van Stuyvendaele puntenwinnaars. De ultieme wedstrijd tussen Willem Dag- huyt en Willy Heyvaert werd oververdiend door de Loebes- speler in de wacht gesleept De Cosmos B-ploeg zegevier de dankzij de beslissende ze ge van lokaalhouder Frits Wamback tegen Jozef Ebraert. Andere zeges wer den behaald door Willy De Wolf, Orlan Van De Steen en Jozef De Leeuw voor Cosmos B en van Eddy De Boeck en Willy Pots voor Hand in Hand B. In tweede klasse blijft Zand mannetjes A ongeslagen dankzij Meskens, De Waege- neer. Zwaens, De Cleene en De Sutter werd vijfmaal ge wonnen, Jean Matthieu kon enkel de traditionele eer voor Loebes B redden De burenderby tussen Sport vrienden en Krijt op Tijd ein digde op een logisch gelijk spel de beslissingsmatch werd door Jean Paul Moens van Robert Sacré gewonnen, voor de bezoekers waren de gebroeders Bekkenooghe out standing en voor de thuis ploeg waren dit Herman Sae- german, Pierre Bogaert en Willy Redant. Moorsel B won met forfait- cijfers tegen Loebes C dank zij overwinningen van Eddy Van Hout, Geert De Meyst, René Vinck, Albert Barrez, Freddy De Roeck en M trk De Kerpel. In de C-reeks had Dender en Schelde geen ver haal tegen Loebes D bij wie Frank D'Hondt, Johny De Nayer, Marcel Coppens. Ru dy Lievens en Gina Van Lief feringe de beste waren. De Oudegemse eer werd gered door Eeckhout. REEKS A UITSLAGEN Johny Boys A Hand in Hand A 0-6 Schoonaarde A Moorsel A 3-3 Kasseistampers A Kravael A 3-3 Hand in Hand B Cosmos B 2-4 Scotsing A Rupa B 4-2 Rupa A Koszen A 4 2 Cosmos A Loebes A 3-3 KALENDER VOOR ZATERDAG 22 JANUARI te 20 uur Hand in Hand A Schoonaarde A Kravael A Johny Boys A Moorsel A Hand in Hand B Rupa B Kasseist. A Cosmos B Rupa A Loebes A Scotsing A Koszen A Cosmos A REEKS B UITSLAGEN Moorsel B Loebes C 6-0 Kravael B Johny Boys B 5-1 Loebes B Zandmannetjes A 1-5 Zandstuivers A Klakskens A 4-2 Krijt op Tijd A Sportvrienden A 3 3 Dender en Schelde A Korte Stokken A 2-4 Koszen B Hand in Hand C 2-4 KALENDER VOOR ZATERDAG 22 JANUARI te 20 uur Loebes C Kravael B Zandmannetjes A Moorsel B Johny Boys B Klakskens A Sportvrienden A Loebes B Zandstuivers A Dender en Schelde A Hand in Hand C Krijt op Tijd A Korte Stokken A Koszen B REEKS C UITSLAGEN Hand in Hand D Schoonaarde B 2-4 Klakskens B Rupa C 1-5 Loebes D Dender en Schelde B 5-1 Corso A Kasseistampers B 5-1 Korte Stokken B Jokers B 4-2 Jokers A Zandmannetjes B 1-5 Zandmannetjes C Corso B 3-3 KALENDER VOOR ZATERDAG 22 JANUARI te 20 uur Klaskens B Hand in Hand D Dender en Schelde B Rupa C Kasseistampers B Loebes D Jokers B Corso A Zandmannetjes B Korte Stokken B Corso B Jokers A D.D. Wtat al enkele maanden in de lucht hing is op de laatste W.A.O.D.-vergadering waar gemaakt. Vanaf 1 januari 1977 zal iedereen, zowel openbare diensten als privaat-werkende renners mogen aansluiten. Dit brengt mede dat zowel renners als organisatoren voldoening zullen krijgen Volgens enkele bestuursleden was het noodzakelijk dat deze maat regel genomen werd. Bij iedere wedstrijd moesten te veel kandidaat-renners geweigerd worden. De kontrole werd te zwafar en de moeilijkheden te groot. Ook werden te veel., koersaanvragen afgewezen omdat men van oordeel was dat de organisatoren renners genoeg moesten hebben aan de start. Dus van nu af za) het allemaal anders gaan. Meer renners betekent meer wedstrijden, ook op dezelfde dag. Wat doen om een vergunning te krijgen Eenvoudig uw kandidatuur stellen aan de secretaris Alfons Verbraeken, Nachtegalenlaan 32, 2700 te Sint-Niklaas. Daarna zult U de nodige formulieren ontvangen. Het bedrag der vergun ning is voor 1977 vastgesteld Op 500 fr„ dus naar de lage kant. Organisatoren van wedstrijden, doen ook naar hetzelfde adres hun aanvraag. De W.A.O.Ö. verzekert in de toekomst 70 k 80 renners per wedstrijd. Verder inlichtingen kunnen steeds bij de secretaris bekomen worden.

De Voorpost | 1977 | | pagina 19