MMM I Vrije Tribune 6 SAMENSTELLING OCMW LEDE DE SPORT IN DE WIELERSPORT 2 -21-1-77 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. LAND EN TUINBOUW In de programmaverklaring van ons nieuw bestuur voor Aalst lezen wij Er zal gestreefd worden naar grotere leefbaarheid van Land- en tuinbouwbe drijven, onder meer door de verbeterde aanleg van land- bouwwegen, onderhoud van grachten-bevordering van ruilverkavelingen en vooral door het beschermen van landbouwgronden. En speciale promotie zal ge voerd worden voor de plaat selijke produkten, zoals Hop en Bloemen. Met het oog op het vervul len van deze taak heeft het stadsbestuur besloten een adviescommissie op te rich ten onder de benaming: Hop- Land- en Tuinbouw. Deze commissie waarin zo veel mogelijk vertegenwoor digers van de verschillende sectoren zullen in opgeno men worden, heeft tot taak de gemeenteraad en in het bijzonder de dienst van de bevoegde Schepenen met praktische raad bij te staan. We zijn er ons van bewust dat hier een mooie, doch niet gemakkelijke taak. wacht. Inderdaad, de fusie brengt verschillende nieuwe aspecten naar voor aller hande zaken die vroeger verspreid waren over ver schillende gemeenten moe ten nu door het centraal be stuur opgevangen worden. Verbetering van onze land- bouwwegen, inbegrepen goede afvloeiïngsmogelijk- heden zijn niet alleen nuttig en noodzakelijk voor onze boerenze zijn tevens een goede hulp tot verbetering van ons leefmilieu. Inder daad zal het voor de wande laars heel wat aangenamer zijn langs de landerijen te kuieren op begaanbare we gen en paden. Tevens zal het een aanmoediging zijn om onze mensen terug dichter bij de natuur te brengen. Teveel wordt wan delen beschouwd als in de bossen lopen of dé dreven van het park te betreden. Wandelen langs de normale verkeersstraten is praktisch onmogelijk, lees: te gevaar lijk en daarbij slikt men dan de vergiftigde uitlaat-gas- sen. De enige goede gezon de wandeling, die we allen zo broodnodig hebben, is deze in de vrije onbedorven natuur: dus in onze open velden. De velden en ge wassen te aanschouwen in ieder jaargetijde, met altijd iets nieuws dat bloeit of boeit. Het steeds zien herhalen van nieuwe leven in de vrije natuur; het aanvoelen dich ter bij het leven te staan moet ons terug in de ge moedsgesteltenis brengen die we meer dan ooit nodig hebbenwant terug naar de natuur is toch de eerste vereiste tot de enige gezon de levenshoudingeen ge zonde geest in een gezond lichaam. De promotie van onze Hop en bloemteelten is een van onze ernstige taken. Het zijn de twee meest aange wezen teelten van onze streek. Daarbij hebben bei de nevens het groot eco nomisch belang ook een grote inbreng zowel este- tisch als voor ons leefmi lieu. We moeten deze beide takken steunen met alle hulpmiddelen waarover we kunnen beschikken. Zij zijn het specifieke van onze streek, het kenmerk van on ze landelijkheid. We zijn dan ook vastbeslo ten om er, samen met onze Jfcrtners, iets voor te doen Piet Heymans In de huidige omstandigheden een stad als Aalst besturen is zeKer geen sinecure. De fusie van negen gemeen ten brengt inderdaad meer zorgen mee dan men zich had voorgesteld. Niet alleen moeten de boek houdingen van de deelge meenten worden afgesloten, maar moeten deze ook nadien gecoördineerd worden om tot één groot, liefst sluitend, ge heel te komen. De integratie van het personeel en de opbouw van een aantal dienstcentra, waaraan de be volking van de deelgemeenten toch echt behoefte heeft, vra gen evenzeer een grondige aanpak, waar uiteraard wat tijd zal mede gemoeid zijn. Deze en nog veel andere di verse moeilijkheden, die fataal bij een dergelijke groot scheepse operatie naar voor komen, veronderstellen een zeker krediet aan het nieuw col lege, dat vanaf 1 januari jl. moet instaan voor het dagelijks be stuur. De CVP-fractie verklaart uit drukkelijk dat zij begrip heeft voor deze moeilijkheden en dat zij het gevraagde krediet aan de bestuursmeerderheid wil verlenen. Dit belet evenwel niet dat een oppositie, ook te Aalst, nauw lettend moet toekijken op de manier waarop de noodzake lijke hervormingen worden doorgevoerd. En daar valt, naar ons gevoe len, wel een en ander over te zeggen. Het voorgesteld col lege heeft de laatste twee maanden van 1976 met zowat alle kategorieèn van besturen vergaderd, behalve met de scheidende colleges van bur gemeester en schepenen. D.i. werd daar een psychologi sche fout gemaakt, die nadien moeilijk te herstellen is. Zou het niet beter geweest zijn, voorafgaandelijk met de be stuurders van de deelgemeen ten te gaan praten? Deze waren immers het best geplaatst om de toekomstige gezagsdragers in -en voor te nemen met DeireKwng tot ae hangende problemen, het pa trimonium, de genomen opties en dgi Dit zou meteen een aantal mis verstanden hebben uit de weg geruimd, die thans, terecht of niet terecht, blijven nazinde ren. Dat men voorafgaandelijk een inventaris wil van wat de ge meenten bezitten is begrijpelijk en noodzakelijk. De hoffelijk heid eist echter dat men slechts ambtenaren met wel bepaalde opdrachten afvaar digt, na voorafgaandelijke schriftelijke of mondelinge ver zoeken aan gezagsdragers die toch door de Koning werden benoemd tot 31 december 1976. Verontrustend is eveneens het uitblijven van een beleidsnota. Het weze nogmaals duidelijk gesteld, dat in een stad als de onze het onderscheid moet worden gemaakt tussen be stuur en beleid. Het bestuur is opgedragen aan de meerder heid, zoals deze zichzelf heeft samengesteld Het beleid wordt echter uitge oefend door de volledige ge meenteraad, het hoogste ge zag Opdat deze laatste zijn taak naar behoren zou kunnen uit voeren is het een allereerste noodzaak dat de bestuurs meerderheid haar beleidsnota kenbaar maakt. Wij steken het onder stoelen noch banken dat het uitblijven van deze nota ons niet alleen ongelukkig, maar zelfs onge rust maakt. Uit de tekst van deze nota moet de minderheid immers de beleidsopties van de bestuursmeerderheid leren kennen. Hierin moeten wij in grote trekken kunnen aflezen wat het nieuw bestuur zinnens is te doen Uit deze nota moet tevens blijken op welke punten de C V P. al dan niet kan ak koord gaan. De kristelijke volkspartij heeft immers in de voorverliezings- periode haar progamma voor gesteld, waaraan nagenoeg 34 van de kiezers hun goed keuring hebben gehecht. Met dit progamma voor ogen zullen wij de beleidsnota van de be stuursmeerderheid beoorde len. Het weze herhaald dat de C.V.P begnp heeft voor de moeilijkheden van het eerste uur. maar het blijft evenzeer duidelijk gesteld dat wij. we gens onze grote bekommernis voor de bevolking, geen knoeiwerk of improvisatie kun nen toelaten. De C.V.P. fractie van de ge meenteraad heeft met genoe gen kennis genomen van de in tentieverklaring van de nieuwe meerderheid, waarin uitdrukke lijk wordt gezegd dat de opposi tie in ruime mate bij het beleid zal worden betrokken. Als deze belofte weldra wordt omgezet in daden, zullen wij graag de toegestoken hand aanvaarden. Robert de Pauw Raadslid Over twee belangrijke In spraakorganen. De interviews door de burge meester en de verschillende schepenen aan de pers toe gestaan gaan hoogst zelden inzake konkrete problemen zeer diep op de vragen in, en dit is begrijpelijk. Zelfs wan neer men mag verwachten dat elk der betrokken partijen weet waar ZIJ heen wil, moet er ge- koördineerd worden en stelt de fusie bijkomende problemen. Een andere vraag is, WIE in bepaalde gevallen wordt ge raadpleegd? En er zijn in dat verband in 1970 twee gebeur tenissen geweest waar toch wel mag aan herinnerd wor den. Er is, ten eerste, het geval van de Kultuurraad die nooit van de grond is gekomen. En dit niet omdat er geen behoefte aan was of bij heel wat betrok kenen geen lust toe, maar om dat tegenstellingen tussen groepen en soms personen niet te overbruggen bleken te zijn. Wij waren en wij blijven van mening, dat naast een Kommissie van Onderwijs en Kuituur, een pluralistische Kul tuurraad met eigen mogelijk heden en initiatieven positief werk kan verrichten. Deze moet volgens het Kultuurpakt trouwens wettelijk opgericht worden. Er is, ten tweede, het geval geweest van de Stedelijke Jeugdraad. Reeds in de pe riode van 1964-70 werd de toen bestaande Stedelijke Jeugdraad door het stadsbes tuur niet prcles in het hart ge dragen. Vanaf 1970 werd hij doodeenvoudig afgeschaft en toen kwam er de Stedelijke Koördinatie- en Advies Raad voor de Jeugd-Aalst. We zullen nu niet beweren, dat door deze raad geen positief werk werd geleverd. Een feit is, dat hij samengesteld was - we citeren het jaarverslag - uit «16 personen respectievelijk be voegd tot jeugdbewegingen, jeugdclubs, jeugdateliers, ge specialiseerde jeugdgroepe- ringen, werkende jeugd, stu derende jeugd, gehandikapte jeugd, ouders, jeugdbescher ming en onderwijs». Kortom zeer veel voor zestien perso nen, en blijkbaar teveel wan neer we niettegenstaande het positieve nagaan wat er voor bepaalde van de voormelde richtingen gepresteerd werd. Om dan maar niet te spreken van het eveneens vermelde «apolitieke» karakterervan, en van de subsidièringscriteria, die onbetwistbaar sommige organisaties of instellingen be voordelen. We gaan hier niet verder op in, omdat dit het huidige stadsbes tuur niet betreft en we de be leidsnota willen afwachten. We willen wel naast een Kommis sie voor Jeugdbeleid, het vor men van een Jeugdraad be pleiten, zonder de panische angst die sommige mensen voor politiek kunnen hebben (wanneer zij die niet zelf bedrij ven), en met eigen initiatiefmo gelijkheden. Een jeugdraad die Pluralistisch is, niet paternalis tisch en die zich kollektief in grote mate richt op de grote meerderheid van de jeugd, en vooral van de werkende jeugd, die niet georganiseerd is, waarop dagelijks wordt ge scholden zonder dat haar veel wordt geboden. Het zou ons verheugen om trent een naar onze mening zeer belangrijk probleem ook de mening van anderen te ho ren. En wellicht kan er ook ge praat met degenen die omtrent jarenlang ondervinding heb ben opgedaan Ray De Smet. DOORBOREN NAAR DE KERN DER PROBLEMEN De aanloopmaanden voor het nieuwe stadsbestuur zijn begon nen en meteen verdiepen de nieuwe bestuurders zich in de problemen. Het zijn maanden van druk over leg en van grondige besprekingen, behoudens voor de schepenenen die direkt aan de slag moesten zoals de schepen van burgerlijke stand. Het nieuwe stadsbestuur is ver trokken met een nieuwe filosofie en een nieuwe stijl Aan de basis van haar beleid ligt haar zorg voor het algemeen welzijn: niet de zorg voor bepaalde economische of filosofische minder- of meerder heden, maar 'n brede pluralisti sche zorg. Het moet inonze stad nu eens en voor altijd uit zijn met de onverdraagzaamheid. De nieuwe meerderheid voert het plu ralisme niet enkel in haar vaandel, zal het ook in de praktijk brengen, met respect voor ieders overtui ging en in de wetenschap dat ie dereen van iedereen kan leren. Het nieuwe bestuur zal er ook voor zorgen dat haar daden stro ken met haar woorden: de bevol king verwacht een bestuur ten dienste van de bevolking en zij zal dat ook krijgen. De administratie moet naar de bevolking gericht zijn en niet omgekeerd. Voor zelfgenoegzaamheid mag in het bestuur geen plaats zijn. Daartoe is een eensgezind bestuur noodzakelijk, daartoe is wils kracht en werkkracht noodzake lijk, en die zijn bij de nieuwe be stuurders en bij de partijen die achter de meerderheid staat aan wezig. Het nieuwe stadsbestuur wil ook een eerlijk beleid voeren: alle valse geruchten verspreid door de oppositie voor bepaalde intenties van de meerderheid kunnen wel getuigen van een slecht geweten van de oppositie, gebaseerd op vroegere praktijken, maar zullen de meerderheid niet afbrengen van haar vastberadenheid en rechtlijnigheid De oppositie zal eveneens op haar daden beoordeeld worden: de be volking verwacht van de oppositie «opbouwende kritiek- en «goede voorstellen» i.p.v. electoraal ge zever, zoals i.v.m. het sociaal dienstbetoon door CVP- mandatarissen in vroegere ge- gemeentehuizen. Wat zou de BSP om op het CVP- Cultuurministerie van Mevr. Rika De Backer aan dienstbetoon te mogen doen? Te gek om los te lopen. Wat zou de CVP denken van een vraag van de BSP om op het Cultuurministerie van Mevr. Rika De Backer aan dienstbetoon te mogen doen? Te gek om los te lopen. Ook zal de oppositie niet mogen lijden aan een kort geheugen of aan een gebrek aan brede visie. De referentiepunten elders te lande zijn immers te talrijk en ook de voorbije bestuursperiode ligt nog te vers in het geheugen. De meerderheid rekent ook op een loyale en objektieve medewerking van pers en aktiegroepen. Hun in zet is van het grootste belang voor de aanbreng en de oplossing van diverse problemen Allen samen zijn wij verantwoor delijk voor het welzijn en de wel vaart van 82.000 mensen! Martin Hutsebaut Pol. Secret. B.S.P. EEN TWEEDE FAZE IN DE RODAGEPERIODE Twee weken bestuurt de nieuwe meerderheid Groot-Aalst. Verschillende van de geplande projekten tijdens de periode tus sen de verkiezing van 10 oktober en I januari zijn in uitvoering Andere plannen moeten nog in de praktijk worden omgezet. Alles aanpakken binnen veertien dagen is onmogelijk. De rodageperiodc van het college en de gemeente raad is nog volop bezig. Het meest dringende werd eerst aangepakt. De wijze waarop dat gebeurde heeft de nieuwe meerderheid veel krediet bezorgd. Dat daarbij niet altijd alle consultatie van de in- Dus op de gemeenteraad van mmandag 17 januari werden de nieuwe leden van het Openbaar Centrum voor Maatschappe lijk Welzijn verkozen. Deze raad telt 11 leden, meer bepaald zes van de meerderheidsgroep en vijf van de oppositiegroep. Deze raad wordt operationeel op 1 maart 1977. De kandidaturen De 26 volgende personen stelden zich kandidaat voor een ambt in de O.C.M.W. Paul Balman, Camiel Berckmoes, Camiel Clinckspoor, Raymond De Buysscher, Jozef De Clercq, Alice De Coensel, Alois De Coensel, Juliaan De Cremer, Gus- taaf De Dijcker, Henri De Geyter, Godelieve De LATHOUWER, De- nis De Pauw, Henri De Rick, Lu- cien De Smet, Pierre Everaert, Ro- sine Mabilde-Baeyens, Paul Mal- froy, Fransiscus Roelandt. Herman Sonck, Frans Temmerman, Be- noni Van den Steen, Van den Nest Gabriel, Robert Van der Gucht, Robert Van der Stuyft, Maria Van Keymeulen-Siau, Emiel Vinck. De samenstelling Werkend lid: Maria Van Keymeulen-Siau opvolgers Ge orges Van De Candelaere en Gus- taaf De Dijcker. Werkend lid Pierre Everaertop volger Benonie Van den Steen, Juliaan De Cremer en Remi Boter berg. Werkend lid Alice De Coensel opvolgers Paul Balman en Willy Van Royen. Werkend lid Robert Van der Gucht opvolgers De Swaef, Adolf Boterberg, Gilbert Melcken- beek. Werkend lid: Frans Temmerman opvolgers Louis Steenhout en Al fred Janssens. Werkend lid Camiel Berckmoes opvolgersAugust Impens en Ivan Brantegem. Werkend lid Emiel Vinck opvol- spraakorganen mogelijk was, is begrijpelijk. Er moest bestuurd worden, in de eerste plaats, om geen leegte te laten tussen de f>e- riode van overname de vroe gere adviesorganen waren ook niet meer representatief. De voornaamste opdracht in de komende dagen en weken is de installatie van de inspraakorga nen. De raden hebben een dubbele ojxlracht: enerzijds hun advies uitbrengen over de projekten die hen worden voorgelegd en ander zijds zelf initiatieven nemen en voorstellen uitwerken. Voor deze eerste opdracht zal met de projekten tot uitbouw en orga nisatie van het nieuwe geheel reeds veel werk voor de advies kommissies zijn weggelegd. Denken we maar aan de eenma king en koördinatie van de ver schillende gemeentelijke regle menten en beslissingen op de vele terreinen van het plaatselijk be leid. En dat lijkt zeer belangrijk om alle inwoners op gelijke wijze te behandelen en dezelfde rechten te geven op alle gebied. Hierover kunnen alle kommissies zich de eerste dagen reeds buigen. Hun advies en de beslissingen die de gemeenteraad hierover zal nemen is de vertrekbasis voor het verder besturen. Met dat als basis kan aan wijzigingen en verbeteringen worden gedacht. Het is de basis van waaruit het nieuw politiek be leid moet starten. Ook de bespre king van het beleidsprogramma van de nieuwe meerderheid moet plaatsgrijpen om de krachtlijnen aan te tonen van de richting die men zal uitgaan. Eens deze duide lijke opties genomen kunnen de adviesraden binnen dat kader hun stem laten horen en zich uitspre ken over de meer konkrete voor stellen die het college hen moet voorleggen. Dan ook kunnen de raden hun eigen initiatieven toe voegen aan deze van de meerder heid. En op die wijze zal een posi tieve politiek binnen de stad kun nen gevoerd worden. Daarom is de installatie van de adviesraden een tweede belangrijke faze in deze eerste aanloopperiode van de nieuwe meerderheid. Diane D'HAESELEER C.S.C. ERPE-MERE Zoals nu gans sportminnend België in droefheid werd gedompeld door het tragisch verlies van één van onze meestbelovende atleten, IVO VAN DAMME, zo werd enkele jaren geleden onze wielersport even tragisch beroofd van iemand, waarin velen reeds de op volger van Eddie Merckx hadden ge zien de nog zeer jonge en beloftevolle wielrenner JEMPI MONSERE. Dit drama werd door Robbe De Hert en Guido Henderickx verfilmd tot een boeiende dokumentaire: «DE DOOR VAN EEN SANDWICHMAN» een film die zonder meer genoeg niveau bezit om door de televisie uitgezonden te worden, doch door zijn geëngageerd heid niet past in de voorzichtige grijs heid van de B.R T,-programmatie. Met hun nieuwe term «off-television» illustreren de makers duidelijk dat zij bewust een televisiefilm hebben willen maken, waarvan zij van tevoren wisten dat hij slechts in een zaal zou kunnen worden vertoond. Zij laten ons in deze film dingen zien, die zich zo dicht bij ons afspelen, dat we ze niet meer zien. Misschien kan men hen vooringeno menheid en vooroordelen verwijten, doch in een land waar in verband met de wielersport zo zelden aan denksport wordt gedaan, moet men naar sterke middelen grijpen om reakties los te krijgen. Deze reakties willen wij niet alleen krij gen van het publiek, doch ook van Robbe De Hert - kineast, Willy Ver- nimmen - senator, Vanel - sportjourna list, Noël Foré - ex-sportbestuurder van Jempi Monseré, Vic Neulandt en Edgar Sorgelocs - oud-wielrenners, Van Impe, Van Lancker, Janseghers en Van Geit - renn jrs. Deze film- en diskussieavond over de sport in de wielersport gaat door in de zaal van SUNVALLEY te Bambrugge op vrijdag 21 januari 1977 vanaf 19.30 uur. Inkom: 20 fr. gers Jozef De Clercq, Godelieve De Lathouwer, Henri De Rick en Ros Werkend lid Alois De Coensel opvolgers Henri De Geyter, Ro- sine Mabilde-Baeyens en Herman Sonck. Werkend lid Lucien De Smetop volgers Raymond De Buysscher, Robert Van der Stuyft, Herman Sonck en Henri De Geyter. Werkend lid Denis De Pauw op volgers i Fransiscus Roelandt en Robert Van der Stuyft. Werkend lid Paul Malfroy opvol gers Camiel Clinckspoor, Henri De Rick, Robert Van der Stuyft, Jo zef De Clercq en Henri De Geyter. Dus de mmerderheid zijn aange wezen Maria Van Keymeulen Siau (Lede 77), Pierre Everat (Lede 77) Frans Temmermj (BSP) en Camiel Berckmot (BSP). De leden van de opposil zijn Emiel Vinck (CVP), Alois D Coensel (CVP), Lucien De Sm< (CVP), Denis De Pauw (CVP Paul Malfroy (CVP) Volgens de bestuursovereei komst zou voor de komende twe jaar Mevrouw Maria Va Keymeulen-Siau het voorzitte schap van deze raad waamemei Feestkomitee Tevens hebben wij ook de afgcj vaardigden van de bestuursmee derheid, die in het feestkomitee zij len zitting hebben, gekregen, zijn de heren Juliaan De Cremej Benoni Van den Steen (Oorde l gem), Willy Van Royen (Lede), Af fred Janssens (Papegem) Pierre Everaert (Oordegem) MON D. NOC-J IbMANJ) J>,£ a, cen scHUïeeï kstut Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie ae bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. Beste Guy, Je schreef een artikel «Ud With People was here again» in DE VOORPOST van 10 december 1976. Je krijgt hier nu enkele van onze indrukken over jouw bericht geving over «het spektakel». Je moet hoognodig leren wat verdraagzaam-zijn betekent eer ie aan journalistiek doet, dat kan alleen jezelf en je lezers ten goede komen. 1 Als trouwe lezers van DE VOORPOST menen we recht te hebben op duidelijkheid. Je onpre- ciese stijl (dus hoogst onjoumalis- tiek) helpt ons vooruit zoals in een processie van Echtemach.Waar slaat het nu op? Ofwel is het in de show «allemaal vlot vakwerk» en zelfs een «al te deskundig opge bouwd geheel» (wat wil je, met al dat «knappe» vakwerk, niet?), en krijgen we hier «professioneel ni veau». Ofwel is de «show niet zo denderend», met «schoonheids foutjes» (wat dan weer aantoont, dat het niet zo'n perfekt vakwerk is, maar een eerlijke poging van jonge menselijke mensen). We krijgen de indruk dar je erg in tweestrijd zit:weg enweer geslingerd tussen je goedkeurende objectieve waar neming en je subjectieve ontevre denheid met de inhoud. 2. De inhoud van de show staat je dus niet aan. Voor jou «hoeft die «show» eigenlijk niet». Je vindt het allemaal «flauwekul en hypocriet». Maar ja. de opbrengst gaat naar «Levensvreugde», een goed doel dus. en je wil je nog wel eens ver waardigen tot een tuffende ver plaatsing en wat papier- vuilmakend-geschrijf. Die arme dutsen nietwaar ..Je acht «de tek sten beneden alle peil» Het zijn naar jouw mening «holle frasen ctie alles en niets (kunnen) betekenen» Wie acht je daarvoor schuldig? Niet de auteur, wel «die kerel die de Nederlandse vertalingen heeft gemaakt». Je eigen Nederlands is alleszins weinig perfekt (of is «ik mot er niks van hebbe» dan zo'n goed Nederlands?). Je hebt het hoe dan ook zeer duidelijk ge maakt, dat je niet achter de geest van UP WITH POEPLE staat. Dat is je goed recht. Maar stel de zaken niet anders voor dan ze zijn en ver berg je ideologie nieiü Waar het hem bij Up With Poeple om gaat Met aangename muziek en dans tracht de show de geest weer te geven van de mensen in deze we reld, tegen de achtergrond van het hedendaags gebeuren. De produk- tie is een unieke kombinatie van grote energie en natuurlijke aan trekkingskracht van de jonge uit voerders. Up With Poeple (zoals de naam suggereert) concentreert zich op mensen, en poogt een uniek klimaat te scheppen voor communicatie en interactie tussen ,mensen met verschillende cultuur, nationaliteit, ouderdom en ideeën. Jongelui die aan het progamma meewerken wordt geleerd hun jxj- tentieel te ontdekken, zodat zij op de meest opbouwende manier zouden bijdragen onze samenle ving mooier en meer leefbaar te maken. Je ergert je aan het feit dat niets negatiefs over de USA wordt ge zegd. Je toont nogmaals niets van de boodschap van deze jon mensen begrepen te hebben. 0 op een aangename manier kan aandacht getrokken worden vele zaken die in onze samer ving verkeerd lopen.Deze jor mensen spreken met hun bo 1 schap door dans, zang en muz veel inniger tot de mensen, vele geleerde redevoeringen z< den doen. Hun boodschap broederlijkheid, verdraagzaa heid, in één woord naastenlief kan een normale mens zo rru, niet wegwerpen. Je kan dat nati lijk wel, indien je het principe de klassenstrijd als alleenzalii kend middel in het maatschi proces aanvaardt. Dave goed geoordeeld toen hij stug en wantrouwig» was m.b.l marxistische neigingen. De USA heeft vele fouten beg; Zeker! De USA heeft ook veel fj ten toegegeven en hersteld staat vast. Maar dat weet je bl baar niet De Indianen en de ten hebben in de USA vandaag lijke burgerrechten. De USA zich terug uit Vietnam. Maar USA heeft ook veel positiefs daan. De USA houdt met zijn gri een groot gedeelte van de wer in leven. Je kan blij zijn dat joi Amerikanen (tot tweemaal deze eeuw) Europa van Duitse zetting hebben willen bevrijdt Het idealisme van deze jongen: meisjes is eerlijk en zeker niet pocriet. Waarom moet je «de den van de vaders op de hoofj van hun zonen laten neerkoi In januari vertrekken ze naar land, met het geld dat ze hier ben verdiend, om ook daarj mensen iets van hun blijde vr< boodschap te brengen. Nog een flits Zondagnamiddag de vertoning gaf de groep een voor de gehandikapten en verU kinderen van het Aalsterse (die op de vertoning waren) Wal werk en ook geld hen dat heeft kost weten alleen enkele men: En ook hoevelen er toen gelu naar (huis?) gingen, weten e even weinig.Waarom kon jij niet meedelen aan de lezers DE VOORPOST? Want ook behoort tot «het spektakel spreekt over «het allerbek clublied «Up With People» soort coca-cola song)». Het niet kapitalistische) Poolse ZYCIE WARSZAWY schreef «een overweldigende en uit kleurrijke en heerlijke voor ling». Daarin «vinden we en elementen van bezinning ove huidige wereld gesteund op optimistisch geloof in een me lijke benadering van de werk heid. Dit wordt heel goed tot gebracht met het lied «Up People«, waaruit we willen cit «Toen schoot het me ineen binnen, dat mensen belang zijn dan dingen. Leve de sen...». Waarom mogen Poolse lezer vernemen, wat je op zo'n fana manier poogt verborgen te ho voor lezers van DE VOOR Met de hartelijke groeten, familie Wil Pontstr 9322 Gijze Sch ouc

De Voorpost | 1977 | | pagina 2