Aa sterse f itsen LINKER EN RECHTER DENDEROEVER TEGENOVER MEKAAR KARNAVALSTRIK 7 MAKRO-KARNAVAL- BIOTISCH s, ANTWOORDFORMULIER KARNAVALSTRIK De Voorpost - 21-1-77 - 5 Enkele weken geleden verscheen op de voorpagina van «Het Nieuwsblad» onder de sensatiezoekende titel «Wat waarde heeft wordt weggesleept» een artikel met veel keer het woord «zullen» erin. Daarin werd gesteld dat in de gemeentehuizen van de deel gemeenten waardevolle voorwerpen als schilderijen bureelmeubels, dure antieke zaken naar Aalst zullen worden gesleept, wat men als plundering aanzag. In een vorige editie kwamen we hierop terug en onze medewerker ter plaatse moest konstateren dat bene vens enkele kantoormeubelen, het meubilair in de gemeentehuizen nog volledig is. Het voltallig sche penkollege heeft nu een bezoek gebracht aan het desbetreffend gemeentehuis, evenals aan deze van de andere deelgemeenten. Reden van dit bezoek: men wil zo vlug mogelijk deze gemeentehuizen ter beschikking stellen van de verenigingen, die voor het gebruik ervan een aanvraag tot het stadsbestuur richtten. Tijdens de veertiendaagse perskonferentie wenste burgemeester D'haeseleer nogmaals te be vestigen dat uit de gemeentehuizen niets is wegge nomen, enkele kantoormeubelen uitgezonderd op aanvraag van een bediende. Momenteel wordt een inventaris opgesteld, zeer uitgebreid, die de inboedel van de gemeentehuizen op papier bevestigt. Als alles naar wens verloopt komt nu spoedig een einde aan de vervelende situatie van sluikstorten in het natuurgebied Osbroeck. Op 19 januari moesten in de vergaderzaal van het schepenkollege de burge meesters van Erpe, Hekelgem, Teralfene en Borcht- Lombeek, samen met burgemeester D'haeseleer, de schepenen De Maght en De Neve, de politiekommis- saris en de stadssekretaris, praten over dat storten. Het vuil op de Osbroeck is namelijk afkomstig van deze gemeenten, die een verbintenis aangingen met de aannemer Steppe uit Denderleeuw. Bedoeling van deze vergadering: een eind maken aan deze milieu- schennende historie. Een bericht voorde brief- en andere schrijvers. In het vervolg en dit wegens de fusie moet «Aalst, naast elke deelgemeente vermeld worden in het adres. We schrijven: vb. Steenveldstraat 365 9391 Baardegem-Aalst. De aandacht wordt er nogmaals op gevestigd dat het postnummer, zeer volledig, van zeergroot belang is. Schepen De Maght heeft een lijst samengesteld van alle groepering, verenigingen en aktiegroepen, die zich inlaten met de problematiek van het leefmilieu. Zij heeft het plan opgevat de verantwoordelijken eerstdaags samen te roepen om hun wensen te aanhoren. Haar eerste stelregel is «luisteren». Na de opmerkin gen gehoord te hebben zal zij overgaan tot studie en j realisatie van bepaalde punten. Vorige editie verscheen in deze rubriek een flits omtrent de sociale voordelen die in de gemeente scholen afgeschaft zijn vanaf januari. Wij willen verduidelijken: Sociale voordelen zijn afgeschaft in de gemeenteschool te Erembodegem. Schepen Van Onderwijs en Kuituur Jan Caudron schrijft deze maatregel toe aan een eigenmachtig optreden van de schooldirektie en streeft ernaar dit jaar de sociale voordelen in alle gemeentescholen te behouden. Hij wenst er ook de nadruk op te leggen dat het zijn betrachting is geen diskriminatie tussen de verschillende stadsscholen op te wekken. In verband met een artikel verschenen in «Het Volk» en waarin het wegvallen van een onderwijzeres uit de gemeenteschool van Erembodegem wordt gekomen- tarieerd viel Schepen Caudron tegen de schrijver van het artikel scherp uit en verwees naar de wetten van 29 mei 1959 en van juli 1964 en de KB van 9 januari, 22 oktober 1975 en 27 juli 1976. De onderwijzeres die haar betrekking verloor was door de gemeenteraad van Erembodegem slechts aangesteld voor 14 we ken. Vermits uit een andere gemeenteschool name lijk die van Nieuwerkerken een leerkracht met 23 jaar dienst van Aalst wegens het wegvallen van klassen op de reaffektatielijst van Aalst stond, werd deze werkloze leerkracht naar Erembodegem overge plaatst. De zaken zijn dus administratief volledig in orde aldus de schepen, na zijn scherpe terechtwij zing. Met de hoop van de persmedewerkers dat een perskonferentie niet zal uitgroeien tot een «op het matje roepen» van ietwat voortvarende korrespon- denten, wordt dit incident dat er geen hoefde te zijn, best in de onderste lade van de verhouding pers stadsbestuur opgeborgen. Schepen Eddy Monsieur is niet zoek. Sommige men sen willen wel eens met hem praten maar vinden hem niet. Zijn kabinet is nog niet voltooid en de schepen zit momenteel erg knap behuisd. Zijn voorlopige zetel staat in de Kattestraat 33. Hij heeft ondertussen reeds uitgekeken naar een ruimte dienstig voor het jeugdsekretariaat en het sekretariaat voor sportaan- gelegenheden. Dit is nu de vroegere ruimte waar de Filatelia Alosta vergaderde. Deze vereniging krijgt nu een onderkomen op de eerste verdieping boven de boekbinderij. Op 1 maart aanstaande zal het Belfort van aanschijn veranderen. He\ krijgt voorlopig de naam bouwwerf toebedeeld. Inderdaad de restauratie neemt een aan vang. Voor diegenen die het huidige aanzicht van het oude gebouw nog even op de plaat willen brengen, kwestie om de vergelijking mogelijk te maken, een tip: haast je! Wie uitgaat van de veronderstelling dat de bestuurs- meerderheid nog geen beleidsplan heeft opgemaakt slaat de bal enigszins mis. De drie partijen bleven niet bij de pakken zitten. Er is gezamenlijk een tekst opgemaakt die echter nog aan de verkozenen dient voorgelegd en moet besproken worden aan de top, bestaande uit een delegatie van de drie besturende partijen. Voorzien was dat de brug over de Dender, die de ring rond Aalst voltooid, opengesteld zou worden tot openbaar gebruik op 31 december. Er is hier van geen vertraging sprake. Slechts om verkeersproblemen uit de weg te gaan wordt het doorknippen van het lint Het loopt naar het einde. Heel wat strikmedespelers stopten met het wekelijks inzenden van hun antwoord. Heel wat medespelers puzzelen, zoeken, raden, kruiswoordraadselen, medailleren verder omdat ze de globale inzending van de antwoorden interessanter vinden. Wie vindt, die zoekt verder en wie zoekt, vindt verdere uitslagen, mogelijkheden, ant woorden die, vergeet het niet, niet naar NIKS maar NICE leiden. ADRES: Hij liet zich aanzien dat de pr-selektee niet van een leien dakje zou lopen. Slechts op de valreep geraakte men aan de twee kandidaten. Edy De Neve en Herman Van der Eecken. Het toeval wil dat beide kandida ten elk een stukje dender-oever vertegenwoordigen. enkele maand«e uitgesteld. Het is namelijk zo dat gewacht wordt tot de verbinding naar Dendermonde via de Kerrebroekstraat afgewerkt is. De Dirk Martensprijs voor literatuur, gewonnen door de dichter Herman De Coninck voor zijn tweede bundel «Zolang er sneeuw ligt» wordt, omringd door een auditie diktie en voordracht, verzorgd door de leerlingen van de stedelijke akademie voor muziek, ballet en toneel, op maandag 7 februari, uitgereikt, in de feestzaal van het stadhuis om 20 uur. De prijs bedraagt 20.000 fr. Het Frans Masereelfonds, afdeling Aalst heeft op haar bestuursvergadering van 5 januari, na een gron dige diskussie, zich eenparig uitgesproken voor de klassering van het Aalsters station. Naar aanleiding van het onderzoek «Commodo en Incommode» in verband met het station, roept het fonds alle vereni gingen op om bij het schepenkollege een gunstig advies uit te brengen. Op 28 januari heeft in de feestzaal van het stadhuis een lokale schifting plaats van het welsprekend- heidstornooi, ingericht door de Jonge Ekonomische Kamer onder het tema «Growing up in Europe». Jongens uit de streek van Aalst, die op 31 december 1977 nog jonger zullen zijn dan 19 jaar kunnen hier aan meedingen. Alle inlichtingen zijn te verkrijgen op het stadhuis. Een delegatie, waaronder voorzitter van het feestko- mitee André Doorns en oude burgemeester De Bis schop heeft in een samenkomst met de minister van Nederlandse Kuituur Rika De Backer de subsidiepro blemen van Aalst karnaval, met verwijzing naar Binche, besproken. Volgende week hierover meer. Vanwege de Rijksdienst voor Monumenten en Land- schapszorg kregen we volgend schrijven in verband met het klasseringsvoorstel voor het kasteel van Moorsel. «Het kasteel is beschermd door het KB van 4 mei 1944. Voor het ogenblik worden geen afzonder lijke klasseringsvoorstellen meer behandeld. Alles wordt opgenomen in de voorontwerplijst voor be scherming van vatbare monumenten, stads- en dorpsgezichten.» Een onderzoek is aan gang om de slotgrachten, het park, de dreef en omliggende te bevatten in de klasseringsuitbreiding. Een inspektie zal plaats heb ben in het begin van de lente. Roel Van de Plas EDY DE NEVE Hij is geen onbekende. Zijn thuis haven de Koolstraat, bezorgde hem reeds een stevige podiumre putatie. Deze 31 jarige ijzerd raaier en Mie Mac baas is boven dien een wereldkampioen. Zijn evenementen werden verleden jaar in de meimaand beschreven in De Voorpost, toen hij het wieler- rekord op rollen verbrak in een nog niet vergeten zesdaagse vol harding. Zijn belangstelling gaat naast de fiets, niet minder uit naar hand- en voetbal. Het Koolstraat gebeuren ligt hem nauw aan het hart, hij is bestuurslid van de De kenij en zorgt er samen met zijn kollega's voor, dat de zomer- karnaval een der troeven is om massa's volk bij de handelaars te brengen. Karnavalist is Edy in hart en nieren. Met de Chevaliers geniet hij de nodige bekendheid. Ook als miss voil janet, titel die hij dit jaar veroverde tijdens de zo- merkarnaval. Bovendien is hij ak- tief in de kamavalgroep «de schramoeillekrabbers», erelid van de orde van de Leedse hovaardige boer en zal dit jaar in de jury te Lede zetelen bij de verkiezing van miss bette. herman van der eecken Deze 22 jarige electro-mecanicien bij de NMBS te Etterbeek, woont in de Aalsterse Binnenstraat en eerder van het bescheiden type. Niet met karnaval nochthans, al maakt hij geen deel uit van een kamavalgroep, was hij verleden jaar opvallend als Baby. Boven dien speelde hij vijf jaar achte reenvolgens belangloos voor gar- ?on in de toenmalige gel bezochte krocht. Zijn grote hobby is beslist scouting op districtvlak en hij houdt zich zeer intensief bezig met jeugdwerking. Herman is lid van de Sint Joris- klub en BBC pompierken. De laatste dagen heeft hij het noch thans niet al te gemakkelijk, want elke morgen moet hij de trein van 5,41 uur halen naar Dinant, waar hij in opdracht van zijn werkge vers en om des brodes wil heen moet. Deze kandidaat prins karnaval mag zich zeker aan de steun ver wachten van vele vrienden, vader Van der Eecken en zijn moeder sierster bij de B.A.C. Mijlbeke (Mariette Comand) die als kas- geen onbekende is. Eddy De Neve (EL) Herman Ver Eecken (EL) DE ZEVENDE VRAAG. Ooit naar de T.V. gekeken? Mikro-Makro - Groot en klein. Je krijgt een aantal sekonden om uit te maken welk voorwerp in sterk ver grote of sterk verkleinde vorm op het scherm wordt getoond. Het is wel ergens normaal dat we je pro beren te strikken met een karnava- lesk voorwerp. Het voorwerp be staat nu reeds een drietal jaren. Het is een symbool van een karna- valeske verniging. Het schittert bij de minste lichtrefleks. Wij vragen de volledige en juiste naam van die vereniging. 60 punten: 59 letters 59 punten. 1 karnavalstrikpunt voor de volle dige juiste naam. Een kleine tip nog. Je hoeft 2 maal «Y» te gebruiken. Veel sukses FREK NAAM: VOORNAAM:

De Voorpost | 1977 | | pagina 5