Karig beloond Geen meeval DRE VERHAVERT UITMUNTEND STUNT... 7 NAAR FIGURANTENROL Ondanks een uur overwicht 4de Nationale W OELIG Stade Leuven - K.A.V.D. 0-0 1 sie Provinciale J SJ<. Lebbeke - Kemzeke 2-0 S.K. Geraardsbergen - S.K. Aalst 0-1 n VW Hamme - St.-Gillis-Waas 0-0 Voetbal- kalender -voor zondag j30 januari 1977 4 Sparta Buggenhout - Boelare 0-1 Rudi Haleydt Zomergem - Baasrode 1-0 Nederename - Terjoden 2-1 Uitslagen jeugdvoetbal van 22 en 23 januari 1977 MARC VEYT TEST BIJ SPORTING LOKEREN 17 De Ros Beiaardzonen zijn zonder al te veel kleerscheuren uit de Leuvense corrida gekomen. Het lag zowat in de lijn 'der verwachtingen dat het een zeer moeilijke wedstrijd ging worden. Trainer Van den Berghe had zijn.! team dan ook der wijze aangepast, dat met 4 man in het middenveld de tegenstander in het midden veld kon worden opgevangen om vandaar uit de aanval in te luiden en Norbert Van den Dungen mee in de loop grachten te sturen. Spijtig genoeg is zulks er niet zo goed uitgekomen. Norbert geraakte niet op snelheid en werd aan de rust vervangen door Scham- paert. De thuisploeg bleek vóór de pauze wel iets sne- diger maar klaagde er niet in doelman Hofman te ver slaan. Wel hem van de kook te brengen, toen men zoals in de heenronde, een echte aanslag op hem pleegde. Ge lukkig werd Pol ditmaal niet geraakt. Dit belette niet dat er heel wat tumult ontstond waarbij trainer Van den Berghe als slachtoffer viel van de Leuvense agenten, gewoon van op studenten te timmeren, en nu voor de gelegenheid in de neutrale zone de Dendermondse oe- fenmeester hardhandig aan pakten. Dat de wedstrijd in de gegeven omstandigheden een keihard verloop kende ligt voor de hand en het mag een wonder heten dat uiteindelijk niemand uit de paars-blauwe rangen ernstig letsel opliep. Kansen om de lakens naar zich toe te trekken zijn er genoeg geweest, vooral na rust. De beste kans kwam even voor inrukken toen Gui- do Catrysse voor de tweede maal moederziel alleen voor het Leuvense doel verscheen om onbegrijpelijk over te schieten. Verheugend is dat Rudy Van Belle en Dré Temmerman, die op Leuven hun herop treden vierden, voldeden. De ploeg kan met het voor uitzicht op de verplaatsing naar Eeklo en het hierop volgend bezoek van de an dere koplopers, opnieuw over al haar basispionnen beschik ken en dit zou belangrijk kunnen zijn. Ook Nijs en J8ak Hillaert stonden flink hun man, en laatstgenoemde kende zelfs tegenslag zoniet had hij toch zijn goaltje la ten optekenen. De opdracht voor volgende week luidt niet verliezen. C.V. Opnieuw een prestatie van formaat van de Lebbeekse doelman An dré Verhavert, de zoveelste in een reeks, want nu ook tegen Kemzeke verdedigdehij opvallend sterk, lenig als hij is, de lokale doelmond. Verhavert speelde wellicht zijn beste wedstrijd van het seizoen en hiervoor! is maar één kwotatie mogelijk eni dat is eenvoudigweg "uitmuntend". De Lebbeken aar bleek on- klopbaar en waar men zeker de naam Verhavert nog een hele tijd zal onthouden, zal te Kemzeke zijn. De Waas- landers speelden heel wat beter dan hun Lebbeekse collega 's, dwongen kansen af bij de vleet, bekogelden het plaatselijke doel aan de 'lopende band, maar daar stond nu iemand die eenvou digweg niet te kloppen was. In de le helft, nadat Jon Vermeir op voorzet van Ro land Delsin Lebbeke op voor sprong had gebracht, zag men een dominerende bezoe kende ploeg. Dit lag ons dnziens wel aan het feit dat het in het Lebbeekse mid denveld, op uitzondering van 'ermeir, niet al te best rond- laide. Als gevolg hiervan ras het voor de snel spelen- bezoekers met zo bijster ïoeilijk, om om de haver- ip de aanval te prediken. na de rust bleven de raaslanders aanvankelijk de ituatie beheersen. De slech te toestand van het terrein, die herschapen was in een sompige weide, was wel oor zaak dat langs beide zijden, de vermoeidheid begon te spreken. Wanneer Lebbeke, zo een kwartier voor inruk ken, langs Luc De Waege- neer de stand kon opdrijven, waren ook de prijzen ge deeld. Over de uitslag zelf was trainer Mertens tevre den, maar dat is ook alles, voegde de lokale oefenmees- ter er spoedig aan toe. „Po sitief is wel dat we uit een paar kansen, toch 2 doelpun ten hebben kunnen scoren", aldus Mertens. Ook gunstige klanken uit de rangen van de tegenstrevers. „Lebbeke is een jeugdige, frisse ploeg die nog wat routine moet opdoen" was de commentaar van Kemzekes trainer Jan Doorns. „Er steekt beslist toekomst in dat elftal" aldus de van Nederlandse afkomst zijnde bezoekende oefenmees- ter. E.D.M. Kopstoot van Verhooye (Kemzeke) doch weer was wonderkeeper Verhaevert bij de zaak (Lebbeke Kemzeke 2-0) (HVC) Heeft S.K. Aalst bij titelkandidaat S.K. Geraardsbergen slechts na iets minder dan een uur wedstrijd gescoord, dan "had dit doelpunt al voordien een paar keer in de lucht gehangen. Doch het viel er niet uit. Het kan Immmers n'et worden ontkend dat de Aalstenaars in de eersteperiode van verre de hoogste noten bliezen en verrassend goed voor de dag kwa S- Met een puntje uit een scoreloze drawn is „underdog" Sint- tnGillis-Waas te Hamme rijk bedeeld. De Wuitens werden echt door pech overspeeld gedurende 90 minuten voetbal die ze bijna doorlopend beheersten. De kijker heeft zich kunnen vermaken met het goede voetbal dat van Aalsterse zij de werd geprezenteerd en waardoor de roodgele verde diging meer dan eens van de kook werd gespeeld. Het doelgevaar bleef dan ook niet uit, maar uiteindelijk kon de thuisploeg dan toch de 0-0 stand op het scorebord hou den tot bij de rust. Men gaf gewis toe dat Aalst aan de leiding verdiende te staan. Het nodige tikkeltje geluk had hen alleszins van een verdiende voorsprong gehou den. Net voor de klok een uur wedstrijd intikte kregen de bezoekers dan toch loon naar verdiensten door een doelpunt van Vervecken die tegen zijn ex-klubmakkers uiteraard fel gemotiveerd in het veld kwam. Door dit doelpunt zwijmelde Geraards bergen wel even maar kwam dan toch zijn neus meer aan het venster steken. De stoere Aalsterse verdediging kon toen ook haar degelijkheid bewijzen. Vooral doelman. Van der Steen kon zijn talent aan de man brengen Geraardsber gen ging meer en meer risi- kos nemen wat met zich bracht dat de bezoekers nog een paar keer zeer gevaar lijk konden uitbreken. Het overwicht van de thuisploeg rezulteerde echter niet in open doelkansen. Men mag zelfs stellen dat de ploeg van de Aalstenaar Roland Bossaer slechts eenmaal dicht bij een goal is geweest. Dank zij een wonderbare refleks pareerde Leo Van der Steen de door Van der Jeught getrapte bal. Al met al een puike prestatie van S.K. Aalst bekroond met eon verdiende zege, die zeker niet in de lijn van de alge mene verwachtinge nlag. Het werd aldus nogmaals dui delijk dat een wedstrijd nooit bij voorbaat wordt gewonnen. Na dit treffen rees trouwens de vraag Wie dan eigenlijk wel de kopploeg was. Tot slot dient aangestipt dat Aulst uit zijn wedstrijd met Gerardsbergen vier op vier haalde. J.V.H. Tffeld van de match werd de ir"Wase keeper Marin: tijdens iet eerste half uur demon streerde driemaal zijn ■encwaliteiten op nochtans niet waardige pogingen van Ver- iustel. Eén enkel keertje was 'rgiij toch geklopt. Dat was uit- jerekend 10 minuten voor VEle pauze, maar het ongrijp- tjftear schot van Brusselmans clraevieerde langs verdediger 5e Cock naast het doel. Ge- ra.tik was er voor Marin ook he|Jtoen Van den Eynde itd "1 FC Luik - SC Lokeren E. Aalst - Jong Lede E. Zele - Crossing Eeklo - KAVD Buggen hout - Brakel St Denderl. - Hamme I Lebbeke - SK Aalst (J^'^egem - Baasrode Robur - Temse W. Moorsel - Zulte Mere - Nieuwerkerken Kruishoutem - Terjoden «dixvelde - Serskamp Meldert - Bonanza Prembod. - Moerbeke Prpe - Deftinge Meerbeke - Hofstade Bambrugge - Schellebelle jStekene - Oudegem SK Gremb. - Vrasene SP' Appels - Melsele •Lochristi - Overmere Bavegem - S. Moorsel Schoonaarde - Doggen Eronclegem - T. Meldert «netlede - Wieze Herdersem - Massemen öijzegem - Berlare St Nikl. - Opstal ®K Lokeren - Z. Appels E. Gremb. - Boonwijk E St Gillis - Heikant voor hem opdook, verkwan selde de Hammenaar een glasheldere kans. Na de citroentjes bleef Hamme doorduwen uitblin ker Jacobs nam Marin drie keren op de korrel. Van Buyten en Brusselmans de den eveneens bun duit in het zaikje, doch Marin plooi de niet. Heel even was er sensatie en zelfs kontestatie: het publiek eiste een straf schop toen Brusselmans in het strafschopgebied tegen het gras ging. Ref Van- damme ging daar echter niet op in. Daarmee was de laat ste kans op de volle buit "verschwunden". Al na al is het geen "grote wedstrijd" geworden. Wel mag gezegd dat Hamme ka rig beloond werd voor een enorme inzet en een voort durende forcing. Misschien valt het zondag op het ter rein van Standaard Den derleeuw wat beter mee. Intussen ademt Hamme toch wat rustigerdegnadatdege- vaar zit er niet meer in. Het paard dat de haver verdiende heeft het zondag in het treffen tussen Sparta Buggenhout en Boelare zeker niet gekregen. De Meetjeslanders hebben gans de wedstrijd moe ten wijken voor de Biuggenhoutse wilskracht, die spijtig- genoeg niet met doelpunten werd beloond. Trainer Van Goethem had voor de gelegenheid Van Den Berghe als laatste man opgesteld, en deze laatste deed het zeer voortreffelijk. Ondanks het feit dat het De talrijke Haleydt-fans uit Gijzegem die Ware- gem Club Brugge bij woonden, hebben hun "fa voriet" in zijn beste ge daante gezien hij lobde de bal over Jensen, doch Bastijns redde in corner. Uit die hoekschop werd de eerste Koudijzergoal ge boren. Twee andere goal- tjes (1 van Koudijzer en een van Delesie) bracht Rudi voorbeldig aan. En ten slotte was er een schandalige fout van San ders nodig om een écht Haleydt-doelpunt te ver hinderen. (mm) C"*"uldinck (Hamme) schiet op doel. Vergeefse moeite bord. St.-Gillis-Waas hield de 0-0 op het (HVC) middenveld nu wel zwakker bleek, (Cauwenberghs moest er zijn draai zoeker, terwijl Coninckx ver beneden zijn mogelijkheden akteerde), ging Sparta onmiddellijk drukken en zou de bezoekers vooral voor rust op ontsnap pingen aanwijzen. Deze wer den dan oordeelkundig opge vangen. zodat vriend en te genstander moest toegeven dat de thuisploeg wel de beste kans maakte op de overwinning. Spijtig genoeg bleven de kansen andermaal onbenut. De Weirdt en Vereecken misten gemaakte goaltjes. Julien kwam iets te laat op vrijschop feilloos getrapt door Turneer, die trouwens een grote prestatie leverde, terwijl Vereecken te lang aarzelde om aan te leg gen. De Weirdt had na rust tegenslag toen een kanjer de zijstaak trof en niemand kwam opdagen om de uit verband gespeelde defensie te kloppen. Boelare, doorgaans op de tegenaanval aangewe zen, zou hiervan gebruik we ten te maken op de 65e mi nuut, toen Christiaens, die nochtans een flinke partij weggaf, onoordeelkundig zijn doel verliet en Dumortier binnenschoot. Meteen was Sparta er op nieuw aan voor zijn moeite. De inbreng van o.a. Vereec ken en WauteTs kon het tij niet meer doen keren en de bezoekers behaalden een ge vleide overwinning. Voor Buggenhout ziet de toekomst er nu werkelijk troosteloos uit. Trainer Van Goethem, die er aan denkt de volgende wed strijden opnieuw aan te tre den drukte er zijn spijt over uit dat de jeugd waarop hij had gerekend het niet wist waar te maken. V.C. Op Zomergem is andermaal gebleken, dat het volstaat één doelpunt aan te tekenen om Baasrode de nederlaag toe te dienen. Gemis aan pro- duktiviteit heeft de Schelde- zonen reeds heel wat punten gekost, met het gevolg dat ze van titelkandidaat tot fi gurant werden gedegradeerd. De 31-jarige Maurice Coore- man is en blijft de enige die iets kan forceren en dit we ten de tegenstanders nu stil aan ook wel. Het gevolg Cooreman krijgt een speciale bewaking toegemeten en het scoormachine van Baasrode is meteen uitgeschakeld. Baasrode gaf op Zomergem immers een vrij behoorlijke tweede helft weg, maar de doelpunten bleven uit. Er gaan dan ook bepaalde klan ken op om het met de jeugd te wagen, terwijl anderen natuurlijk bij de „zekeren" blijven zweren. Er is noch tans een tendens die tot ploegwijziging zal aanzetten in de hoop het produktiviteits- probleem op te lossen. Onder tussen is Baasrode evenwel verder weggezakt uit de top en blijft er enkel nog zijn voetbalpubliek met enkele ophefmakende resultaten te bedanken voor het vertrou wen. En hiervoor blijft nog ruime gelegenheid. Zondag op Maldegem kan hiermede reeds een aanvang worden ge nomen. V.C. Als de stand bij de rust 0-1 luidde dan was dit ook wel een logische ontknoping van de spelontwikkeling. Terjoden was ontegensprekelijk de beste ploeg geweest en had de tegen stander meer dan eens in de verdrukking gespeeld. Van onmiddellijk na de start toog Resocub ten aanval en de Nederename verdediging moest meerdere prangende momenten verwerken. De goed uitgebouwde en vernuf tige maneuvers deden de thuisploeg haar heil in een versterkte verdediging zoeken Het overwicht van Terjoden rezulteerde in schoten van Drogniez en Van de Velde. In de 25e minuut bereidde Van den Eeckhout een wen kende kans voor. Doch door een uiterste refleks kon de Nederename doelman het schot van Raes keren. Er wa ren daarna pogingen van Van den Eeckhout en Raem- donck. Het was laatstgenoem de die in de 33e minuut dan toch de roos trof. In het vier de kwartier nam Nederename dan het heft in handen en het werd 1-1. Even later stond Terjoden in het krijt. Naar het einde toe ging Resocub opnieuw in het of fensief. De scheidsrechter sloot de ogen voor een grove fout op Drogniez, die zeker een strafschop wettigde en in de 75e minuut trof dezelf de speler de onderkant van de dwarsligger. Ondanks de nederlaag toch een goede wedstrijd van Terjoden dat deels door de onkans en ook door de wedstrijdlieding van een verdiend gelijkspel werd gehouden. J.V.H. Zondag PROV. JUN. S.N.S. - Lede 6-1 KAVD - Ninove 1-0 E. Aalst - Eeklo 13-0 RC Gent - Zele 1-4 PROV. SCHOL. S.N.S. - Lede 2-4 KAVD - Ninove 2-2 E. Aalst - Eeklo 5-1 RC Gent - Zele 4-1 JUN. G Erondegem - Doggen 4-3 St. Denderl. - W. Moorsel 3-1 Nieuwerk. - E. Aalst 1-3 JUN. H Hofstade - Overmere 2-4 Wieze - Berlare 1-3 Herdersem - SK Gremb. 0-6 SCHOL. I Nieuwerk. - Denderh. 4-2 SK Aalst - St. Denderl. 0-3 Terjoden - Kerksken 3-0 SCHOL. K Herdersem - E. Meldert 0-3 Schoonarde - Wichelen 1-2 RC Wett. - TK Meldert 1-3 St. Wett., - W. Moorsel 1-1 Oudegem - Serskamp 1-3 Schelleb. - Wieze 1-1 SCHOL. L Baasrode - Opstal 10-1 Buggenh. - Lokerse 1-2 E. St. Gillis - Overme.e 3-1 Sp. Appels - SK Grertib. 1-2 Robur - KAVD 8-2 Lebbeke - Heikant 5-0 SCHOL. N Melsele - Hamme A 2-4 Hamme B - Kruibeke 0-1 KNAPEN A Schelleb. - AA Gent 0-3 RC Wett. - Erpe 7-0 E. Aalst - St. Wett. 0-0 KNAPEN C Wichelen - Opstal 14-0 Robur - Klinge 0-1 Meerdonk - Lebb. A 1-1 Lebb. B - Vrasene 0-4 Zaterdag PROV. KNAPEN Lede - Aalter 0-2 E Aalst - RC Gent 0-0 KAVD - Zele 0-2 KNAPEN K Mere - Aai gem 2-2 KNAPEN L Doggen - W. Moorsel 0-12 TK Meldert - SK Aalst 1-8 Edixvelde - Erembod. A 4-3 Ede - E. Meldert 1-8 Hofstade - Nieuwerk. 12-1 Erembod. B - S. Moorsel 2-1 KNAPEN M Herdersem - Beervelde 0-1 Zele - St. Wetteren 2-1 Overmere - Gijzegem 2-3 Berlare - Heikant 1-5 KNAPEN N SK Gremb. - Baasrode 0 -3 Oudegem - Sp. Appels 0-3 Schoonaarde - KAVD 4-1 E. St Gillis - Sombeke 1-0 Buggenh. - Hamme 2-5 Wieze - Waasmunster 1-1 KNAPEN P Hamme - Stekene 7-0 PROV. MINIEMEN Lede - Aalter 3-0 E. Aalst - RC Gent 2-3 KAVD - Zele 1-1 MINIEMEN I SK Aalst - Erpe 6-1 Haaltert - TK Meldert 1-0 Ninove - E. Aalst 6-0 MINIEMEN J Wieze - St. Wett. B10-0 RC Wett. - E St Gillis FF W. Moorsel - Lebb. 3-1 St. Wett. A - Hofst. 1-1 E. Meldert - Lede FF MINIEMEN K Waasmunst -Baasr. 10-0 Hamme - SC Lok. A 5-1 Zele - KAVD 6-1 Sombeke - SK Gremb. 0-1 SC Lok. B - Buggenh. 1-4 De 16-jarige doelman van Robur Moerzeke, Mare Veyt, werd dinsdagavond door de eerste klasse club Sporting Lokeren, aan een test onderworpen. Mare Veyt verdedigt nu al weken het doel van Robur Moerzeke. Het werd een meevaller van formaat. Dat de jonge Moerzeekse doelman wel enigszins over talent beschikt is blijkbaar al tot in Lokren doorgesijpeld. E.D.M.

De Voorpost | 1977 | | pagina 17