Hun rijk is uit 'TAPOSTEIKE BESTAAT 5 JMR Tistjen Neerinckx:101 Editie Aalst De Voorpost VRIJDAG 28 JANUAR11977 30* JAARGANG NR. 4 - 20 F SS EEN UITGAVE VAN DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DE CUYPER- ROBBERECHT pvba Verantwoordelijke uitgever: A. DE CUYPER PCR. 000.0115692.68 Bureau: Pontstraat 64 - Aalst 053-70 41.19 3 maand: 260 F 6 maand: 475 F Jaar: 900 F ISS BETTETITEL UNANIEM Tistjen Neerinckx houdt het reeds 101 jaar uit op onze aarde. Morgen zaterdag, 29 januari, viert hij in intieme kring zijn zoveelste verjaardag. Bij die gele genheid wensen we hem van harte geluk. Tistjen is een groot man geworden, niettegenstaande hij nog steeds rustig en kc' in jijn eenvoudig huisje aan de Honegemstraat wooi.t. Tistjen is het symbool gebleken van een verdoken maar diepgewortelde solidariteit onder de Erpenaren. Vorig jaar hebben ze dat bewezen op 1 februari ter gelegenheid van de. 100-jarige-viering. Men heeft inspanning noch poen gespaard om een waardige hulde te brengen aan hun ereburgers. De praalstoet was er een van groot formaat. Leute en entoesiasme ontbraken geenszins op deze bitter koude zondag. Erpe was fier en het had er de schijn van dat ze een vuist wilden maken voor de komende fusievorming. «Onze gehechtheid aan elkaar weer staat aan elke kunstmatige en opgedrongen grens», wilde men toen zeggen. Wel heeft nu iedereen zich met Erpe-Mere verzoend, maar toch blijft Tistjen de persoon waarin de Erpse solidariteit zich gekristali- seerd heeft. Genegen groeten we hem en wensen hem nog vele jaren (wh.) Zaterdag 22 januari 1977. Voor het Apostelken betekent deze da tum een nieuwe mijlpaal in hun geschiedenis. Reeds 5 jaar staat deze vzw ten dienste van allen die op godsdienstig, sociaal en kultureel vlak problemen hebben. De naam 't Apostelken vindt zijn oorsprong bij het begin van deze eeuw. Toen werden naast de pa storie 'n aantal zeer kleine huisjes opgericht die bewoond werden door zusters. Zusters die werkten in de kliniek of die les gaven. Deze huisjes werden de Apostel huisjes genoemd, en waren volle dig afhankelijk van de parochie. Naarmate de jaren vorderden kwamen er minder zusters en de huisjes kwamen leeg te staan. Toen werden ze haast gratis ter beschikking gesteld aan minder bedeelden zoals ouden van dagen en alleenstaanden. Dagelijks kre gen ze gratis eten toebedeeld. asfSCHEID VAN n lISS BETTE 1976 uojtorens aan de eigenlijke verkie- en dg te beginnen stonden nog wel i <ele andere zaken op het pro- 'ipmma. Eerst en vooral verwel- Ctmde de voorzitter Roef de vier St^ididaten die deze avond om de zouden strijden. Daarna nam keijzer Padova afscheid van de npatieke Miss Bette 1976 Chris Backer, hij deed dit uiteraard in van hem overbekende en ge- ardeerde stijl. Daarna kwam ns Karnaval 1976 Mon I aan het ord. Hij verontschuldigde zich deze gelegenheid voor het feit hij Lede weinig heeft kunnen legenwoordigen als Prins Kar- val omdat hij meestal zeer druk zet was met optredens van zijn RATTEN EN MUIZEN MOETEN VERHUIZEN... Omtrent het storten, illegaal wel te verstaan, in het natuurgebied Osbroeck is reeds heel wat gepraat, geschreven en aangeklaagd geweest. Het einde van deze verpestende praktijken is nu irt zicht. Op 1 februari zullen de kamions van de firma Steppe de richting Vonrde dienen in te slaan om hun huisvuil kwijt te raken Burgemeester D'haeseleer. die zich persoonlijk inzette, heeft maatregelen getroffen. Vanaf 1 eDruari zal de toegang tot dit ongezonde gebied gedeeltelijk afgestoten zijn doer een slagboom. Een permanente wacht (wachthokje) zal er zorg voor dragen dat enkel vrachtwa gens met aarde het stort oprijden. Tot 15 februari zal het fabrieks- en huisvuil overdekt worden met aarde, die het gebied zal nivelleren. Het spreekt vanzelf dat bit elke overtreding streng zal opgetreden worden Op 1 februari zal burgemeester D'haeseleer zich zelf ter plekke ROEL VAN DE PLAS I00R CHRIS GUEMEYNE 5 ba- Hep kandidaten, hun schare supporters, de diverse karnavalgroepen, kortom iedereen "etkeft er toe bijgedragen dat deze derde Miss Betteverkiezing een denderend sukses is geworden. Ook deze organisatie van de «Orde van de Leedse Hovaardige Boer» was een ,sie«orbeeld van vlotheid en stiptheid, dat zijn we ondertussen toch reeds gewoongeraakt Ij een inrichting van deze mensen. Dat dan uiteindelijk de winnares aangeduid werd tor een bijna volledige unanieme jury, 12 op de 13 rangschikte Chris Goemeyne als Devtrste, zal er zeker toe bijdragen dat er geen enkel krediet ep deze avond zal rusten. groep Stampen en Dagen. Daarna nam Miss Bette 1976 af scheid van haar funktie, maar ze ker niet van Karnaval, daarvoor is ze te veel karnavalminnend. Bij deze gelegenheid dankte ze met haar gekende welbespraaktheid een aantal personen die haar in het verleden een degelijke steun had den verleend. Dit waren Denis De Backer, als initiatiefnemer enkele jaren geleden van de Miss Bette verkiezing; de «Orde»: waarvoor zij hoopte een goede ambassadrice voor hen geweest te zijn gedurende het voorbije jaar, en geen «lastig vrouwmens»; keizer Padova, die zich steeds als een goede vader voor haar heeft opgesteld, Prins Mon, aan wie ze een goed ge-' haarde steun heeft gevonden in de moeilijke karnavalperiode; het oude gemeentebestuur en- het Feestkomitee, omdat zij nu ook eens op het gemeentehuis een re ceptie heeft mogen meemaken; karnavalgroep De Sleuren, die haar gesteund heeft bij haar verkie zingscampagne en waarvan zij lid geweet is; en ten slotte, last but not least, haar man, die zich een gans jaar, soms ook wel met tegenzin, met haar naar allerlei aktiviteiten heeft begeven en zich steeds be scheiden op het achterplan heeft gehouden, als zij haar verplichtin gen moest nakomen. Daarna werd overgegaan tot de uit reiking van het ereplakket van de «Orde aan een verdienstelijk kar- navalist van buiten Lede Dit ge beurde nu reeds voor de derde keer, het eerste jaar werden deze plaketten toegekand aan schepen Corthals stelt enkele vragen aan Chris Goemijn (el) Ernest Galle en keizer Padova, het tweede jaar aan de heer Moens, ontwerper van het embleem van de Orde en aan Prins Bob I van Aalst. Dit jaar werd het ereplakket toege kend aan de gemeente Wichelen, omdat deze gemeente zeer veel doet voor karnaval en tevens zeer veel met de «Orde» samenwerkt. Het plaket werd overhandigd aan de heer Kamiel Huylebroeck, de bezielers van de gekende Wichelse karnavalgroep de Helskluddens. Er werd nog benadrukt dat dit plaket niet voor hen alleen is, maar voor gans Wichelen. De ontwerper van het plaket is de heer Denis De Bac ker Het plaket voor de verdienste lijke Leedse karnavalist zal op de jubileumkarnavalzitting uitgereikt worden. KANDIDAAT PRINS KARNAVAL GUUST 1 SUBLIEM Daarna lootten de vier kandidaten hun volgorde van optreden. Het was Gerda Galle die toen moest beginnen, gevolgd door Marleen van den Stock, Christine Goe meyne en Nicole Luwaert. Toen was het ogenblik aangeko men voor de voorstelling van de drie kandidaat prinsen karnaval 1977. Dit trio bestond uit twee an ciens, nl. Gustaaf De Mol ofte Guust I en Luc Vanderhaegen ofte Luc I, en een nieuwkomer Jean- Pierre Ponnet ofte Jempi IHet was Guust I die de rij opende op de tonen van «Guus kom naar huus». Hij had voor deze gelegenheid een zeer gesmaakt optreden voorbe reid met de leden van de karna- valsgroep Grimsby «De Keelblus- sers». Guust I was namelijk op zwerftocht geweest in het Kasteel van Mesen om in één van de diep ste kelders de slapende Miss Bed de van 1568 te ontdekken. Hij had ze ook meegebracht en zou pogen ze wakker te krijgen. Daarin slaaqde hij dan ook. In ieder geval een prachtig shownummmertje dat hem reeds voor een deel op weg naar de prinsentitel moet gezet hebben. Daarna was het de beurt aan Luc I om zich aan het publiek voor te stellen. Hij deed dit met een lied welke hij ook vorig jaar op de prinsenverkiezing heeft gebracht. Dan was het moment gekomen om kennis te maken met de nieuwko mer in de strijd voor de prinsentitel Jempi I. Hij nestelde zich in de rol van de debutant met de gekende plankenkoorts. Hij deed dit ten an dere op een debutantenwijze en zal nog wel wat moeten werken om geen al te zwak figuur te slaan, levens kondigde keizer Padova in naam van het Feest- en Sportkomi- tee aan dat de stemming bij de Prinsenverkiezing openbaar zou gebeuren. De juryleden moesten nu maar eens hun verantwoorde lijkheid durven opnemen. SPEECHES OP HOOG NIVEAU Om stipt 22.30 uur werd dan ge start met het belangrijkste deel van de avond nl. de verkiezing van de Miss Bettetitel 1977. Erwerdde13 koppige jury aan het publiek voor gesteld Secretaris van de jury was Aime Van Den Hautte en als voor zitter fungeerde Keizer Padova. Het was dus Gerda Galle die moest beginnen. Eerst moest er geant woord worden op drie vragen over karnaval en Leedse algemeenhe den. Dit bleek voor Gerda Galle wel één van de zwaarste dobbers te zijn, want zij haalde slechts met moeite één juist antwoord. Daarna moest ze dan haar speech naar voren brengen. De presentatie van het geheel was, trouwens zoals voor alle kandidaten, zeer goed te beoordelen. Nog beter was de in houd van haar speech. Lees door blz. 4 Op het einde van de jaren '60 stelde zich te Mijlbeek het pro bleem van een nieuwe kring. De bestaande kring die gehecht was aan de school van de Moorselbaan was ouderwets en niet geschikt voor modernisering. Er moest een nieuwe kring opgericht worden Rond 1970 gaven enkele vooruit strevende mensen, onder impuls van onderpastoor De Rouck (nu pastoor te Baardegem), vaste vorm aan deze idee. Dc plannen voor «'t Apostelken» werden op gesteld. Hierbij werd volledig ge broken met het klassiek model van de parochiale centra. Het kwam er vooral op aan een opvallend pitto resk gebouw op te richten dat van buiten aantrekkelijk was en van binnen aangenaam, warm en sfeervol. Iedereen moest er zich thuis voelen. Naar inspiratie wat stijl en inrich ting betrofwerd er zelfs tot in het buitenland gezocht. In januari 1972 opende pastoor Goethals met begrijpelijke trots het centrum O.L.Vrouwparochie Aalst, dat veel bekender werd on der de naam «'t Aposlelken». Een naam die verwees naar de oude huisjes die vroeger op deze plaats stonden. Het Apostelken werd het ontmoe tingscentrum bij uitstek van de zich vrij voelende mensen van Aalst en omstreken, zonder on derscheid van stand, klasse of po litieke gezindheid. De kristelijke geïnspireerdheid bleef echter steeds aan de basis liggen van alle aktiviteiten. Vooral, en met veel sukses, werd er getracht de mens met zijn pro blemen en moeilijkheden op te vangen, naar hem te luisteren, tegenover hem begrip aan de dag te leggen en hem inspraak te ver lenen. Een werk- en animatiegroep ter bevordering van Kuituur, Ont spanning, Sport en Inspraak (KOSI) nam vanaf het eerste uur onbaatzuchtig deze reuzetaak op zich. Lees door blz. 5 Het Apostelken bestaat vijf jaar. Een gedeelte van de bestuursleden zijn niet weinig fler met hun oorkonde, (jm)

De Voorpost | 1977 | | pagina 1