eD i 1 TWEE SETS DEMONSTRATIE Geslaagd olympisch diplomazwemitien Frank Van Impe prof? iN Kuklos verliest velf snJl SCHELLEBELLE OP SPORTIEVE TOER OP HET RANDJE AF KANGOEROESPRONG. GOEDE DAG Jeugd-volleybal JUVENES IELE SCHOLIEREN ZONDER PROBLEMEN VOLLEYBALKALENDER VOOR HET WEEKEND LEO ROGIERS (LEBBEKE) OP HET MATJE De laatste loodjes Dames Juv. Zele helpt leider p Tafeltenniskompetiti in Dender, Schelde, Durmestreek n 5 i 24 VOLLEYBALL 1ste provinciale LEBBEKE-ZOTTEGEM 3-0 Setstanden 16-14, 15-4, 15-7 Met Leo Rogiers op de bank en Gilbert Huau in de begin opstelling startte Lebbeke erg kalm tegen Zottegem, te kalm eigenlijk want met enkele knappe aanvallen van de bezoekers werd het vlot 1-4. Tot het einde van deze eerste beurt bleef Lebbeke trouwens steeds op een enkele punten achterstand han gen. Vooral het blok liet het te veel afweten zodat de aan vallen slechts werden benut om de service te heroveren. Met tussenstanden als 1-6, 5-9, 10-11, 11-13 bleven de be zoekers de zaken beheersen. De kentering kwam' al even onverwacht als dodelijk voor Zottegem. Enkele knappe bloks van Jöhan Aerts, twee schich ten van De Letter en 16-14, in ^feite de eerste maal dat ""Lebbeke de leiding nam in deze wedstrijd. Daarmee was de zottegemse inbreng in dit treffen dan ook voorbij. Tot 2-2 bleef de stand gelijk in de tweede set, na dien klom Lebbeke gemakke lijk via 9-2 naar 13-3. Met een volledige inzet van een ploeg zonder werkelijke uitblinkers, maar eveneens met knappe maneuvers die de bezoekende afweer volledig uitschakelde won Lebbeke en zette hier mee een verdiende 2-0 op het bord. Afwachten werd het nu wat die derde set ging brengen. Ook tegen Zomergem werd toen even geaarzeld met het gekende gevolg. Trainer Van Damme liet echter niet be tijen, joeg onmiddellijk de vlam in de ploeg en 5-3. De bezoekers kwamen nog wel even piepeh (6-6) doch met Johan Aerts aan de opslag werd het in een ruk 11-6. Nog een punt voegde wit- zwart aan haar aktief toe doch toen stonden de Leb- beekse aanvallers al tè drum men om af te ronden. Patrick De Letter in de opslagzone kreeg de laatste service op te knappen. Goede prestatie van de lei ders die door de moeilijke zegepralen van St. Mariakerke (tegen Zele J. 3-2) en St.- Gillis W. (2-3 bij K. Zelzate) weer op de eerste plaats postvat Voor de komende thuiswed strijd tegen Rod. Ledeberg moet Lebbeke vooral zichzelf trachten te zijn. De Ledeber- genaars zijn namelijk een niet te onderschatten geheel en herbergen genoeg routine om eike verslapping van de tegen strever af te straffen. Waar schijnlijk verschijnen de Gen tenaars eerder gehandikapt aan de startlijn aangezien hun spelmaker en kapitein Etienne Van Lierde met een voetkwetsuur uitviel. Twee we ken onbeschikbaarheid werdejt in het vooruitzicht gesteld al kan op een week heel wat gebeuren. Daarbij komt nog dat Aelterman, deze week af wezig wegens ziekte, weer van de partij zal zijn zodat Rodenbacht geenszins ont manteld ten tonele zal ver schijnen. Oppassen is dus de boodschap... vooral dan voor de aanvallers die een reuze- hoog blok voor zioh zullen krijgen dat weinig krimpen geeft Indien Lebbeke echter een tempo kan opleggen moe ten ze in staat zijn de zaak nog voor de vier sets af te ronden. Lebbeke trad aan met R. Van den Broeck, P. De Lei ter, G. Huau, E. Meskens, E. Van Uytvang, L. Rogiers, J. Aerts, D. Nobels, G. Aerts, F. Suis, R. Luyten. ST. MARIAKERKE-JUV. ZELE 3-2 Setstanden 15-8, 7-15, 15-8, 4-15, 15-12 Juv. Zele is er bijna in geslaagd een verrassing van formaat te lukken tegen de leiders u'rt Mariakerke. Nochtans was men met gerust gemoed naar Mariakerke getrokken... om te verliezen bedoelde men want om veiligheidsredenen had men een licht gekwetste Frankie De Geyter in burgerplunje gelaten doch kon men rekenen op de pas herstelde Marcel Goossens. De thuisploeg kwam goed los, haalde zonder veel problemen de eerste set doch verloor al even vlot de tweede. Met 1-1 kon nog van alles gebeuren, temeer daar de thuisploeg niet zo autoritair aantrad en de jonge zeelse ploeg van alle hout pijlen maakte. Mariakerke kwam wel op een 2-1 voorsprong doch moest daarvoor in haar voor- raadbak gaan putten, in elk geval meer dan men zou ver wachten van de luttele acht tegenpunten. Juvenes speelde vrank de aanval en plaatste in een minimum van tijd de bordjes in evenwicht. Overweldigend door dit jeug dig entoesiasme kende Ma riakerke moeilijke momenten. Het geraakte nooit los en stond met 1-7 in het krijt. Na de kampwisseling (3-8) bleef Zele lange tijd hardnekkig strijden om de voorsprong te behouden. Te eenzijdig ge richt passenspel gaf Maria kerke te veel kansen om de afweer voldoende op te stel len. Het werd 12-12 en de spanning was te snijden. Ma riakerke blijft haar rustig spel dikteren, spéélt volledig de kaart van de routine en haalt zij het niet zonder moeite, de laatste punten. Voor Juv. Zele dus een knap pe prestatie die niet genoeg in de verf kan worden gezet. 'Duidelijk toch ook dat alle ploegen uit deze eerste pro vinciale kwetsbaar zijn of als men wil een nivellering van de krachten... Eeklo dan mis schien niet te na gesproken. VOLLEYBALL 2e provinciale DEINZE-KANG. AALST 2-3 Setstanden 13-15, 13-15, 16-14, 15-11, 10-15 Het was te verwachten dat de leiders uit Aalst geen gemakke lijke verplaatsing zouden maken naar Deinze waar de thuis ploeg moest winnen om in het zog te blijven van Geraardsber- gen, Vosselare en Appelterre. In de eerste beurt ging Aalst wel naar een vlotte 6-12 doch moest alle hens aan dek roepen toen de gastheren tot 11-12 terugroeiden. Kwamen de bezoekers dus toch op 0-1, de tweede set zag het er zwarter uit. Aanvankelijk eigenlijk niet want de 3-9 voorsprong gaf mooie perspectieven. Deinze kwam echter terug en liet 13-10 noteren. In een werke lijke sprong konden de Ajui nen gelijkstellen en in de zelfde zucht zelf afmaken. Eenmaal kwam Aalst in de derde set aan de leiding. Deinze was op 4-0 geraakt doch de bezoekende reactie bracht 5-8 op het bord. Do thuisploeg herpakte zich noch tans gepast zodat de finale stand via een 15-8 werd e- noteerd. Kende Kangoeroes Aalst in De scholierenploeg van Juv. Zele heeft haar tltelambities kracht bijgezet door een onbetwistbare zege tegen Kukl. Aalst (0-3). Lebbeke verloor met 3-0 tegen Temse al is daar duidelijk ver betering in zioht. Bij de miniemen verloor J. Zele van Erwetegem met 0-3 terwijl bij de kadetten met 2-3 werd gewonnen bij Belsele. In de junioresreeks won Kukl. Aalst met 3-0 van Volba Gent. Heren zon 10.30 TT Ninove 4e nationale C Kalken zat 16.00 RD Den Haan - zon 10.30 Waasmunster - VK Aalst Z. Zele le provinciale Dames zat. 16.30 Lebbeke - R. 2e provinciale B Ledeberg zon 10.30 Denderh. - Baas zat 19.00 Zottegem - J. rode Zele 2e provinciale C 2e provinciale A zat 19.30 J. Zele - Belsele zat 15.00 Kemzéke - Baas- zon 10.30 Kemzeke - V. rode Aalst zon 10.30 Berlare - De zat 15.00 Wichelen - Moer- Klinge beke Ze provinciale B Jeugd zon. 9.30 Sp. Den derm, - Heren miniemen Lovendegem zat 15.00 J. Zele-Belsele zon 10.30 Kang. Aalst - Heren kadetten Ronne zat 1630 J. Zele - Melsele Ze provinciale A Heren scholieren zat 15.00 Lede - Kukl. zat 14.00 Lebbeke - J Zele Aalst zat 10.00 Kukl. Aalst - zon 1100 Melle - S. Zele Denderhoutem it- provinciale B Heren juniores //m 20.00 G. Denderm. - zat 14.30 Moerbeke - Kukl Wiebelen Aalst (mvw) Donderdagavond na de training is de Lebbeekse kernspeler Leo Rogiers bij het VDB-bestuur op het matje geroepen. Uit welingelichte bron kon worden vernomen dat de houding van betrokkene niet strookte met de geest die de klubleiders wen sen in een ploeg die als titelkandidaat al genoeg mentale druk te doorstaan krijgt. Werd er nog geen schorsing uitgesproken, zaterdag jl. mocht de ex^Baasrode en Av. Lebbekespeler op het bankje blijven. Gilbert Huau, nam na gemeenschappelijk overleg het kapiteinsinsigne van Ronny Van den Broeck over en deed zijn heroptreden in het basisteam. 3e provinciale ELVERSELE 3 DENDERWINDEKE 1 Setstanden 15-4, 12-15, 15-13 en 15-6 De leiders hebben hun tweede achtereenvolgende nederlaag geleden en moeten zioh drin gend herpakken zoniet wor den ze onder de voet gelopen door de verenigde akties van 9pr. Zele. Kukl. Aalst, Elver- sele en K. St.- Niklaas. Goede wedstrijd van Eiversele die wel de ploeg van de terug ronde kan worden. Indien de spelers van voorzitter De Meyer er in slagen de titel te behalen zou dit een moo e bekroning zijn van een drie tal seizoenen topstrijd. SPRINGB. ZELE 3 BELSELE 1 Setstanden 15-8, 15-13, 13-15 en 15-12. Zeggen dat Springbokken de ze wedstrijd gemakkelijk ge wonnen heeft is de waarheid geweld aandoen want de 1ste set buiten beschouwing gela ten speelde Belsele op het niveau van de thuisploeg. De eerste set was betrekkelijk snel gespeeld. Ook de tweede beurt dreigde de zelfde weg op te gaan (13-6). Gelukkig kenden de bezoekers toen 'n goede periode die gelukxig genoeg voor de thuisspe.ers niet verder droeg. Liep Zele in de derde set weer naar een vlotte zege (8-1) ditmaal kwam Belsele met goed blok werk weer langszij. De reak- tie van de Zeienaars kwam te laat zodat Belsele een ver diende eerreddende set op het aktief bracht. In de vierde beurt tenslotte zouden de be zoekers tot 7-9 aan de leiding vertoefen. Ondanks hardnek kig verweer kwam Springbok ken op gelijke hoogte om - nipt doch verdiend te winnen. KUKL. AALST-VRASENE 3-1 Over deze wedstrijd kon geen Informatie worden ingezameld. 4e provinciale HEMELVEERDEGEM II 3 HOFSTADE 2 Setstanden: 15-13, 12-15, 15-7, 6-15 en 15-4 Vier sets heeft Hofstade goed meegespeeld met een sterk Hemelveerdegem. Tijdens de laatste beurt werd er van kamp gewisseld bij 8-4 doch konden de bezoekers ondanks een knappe prestatie van Coppens en Van Neste niet meer terug roeien. Al bij al is Hofstade goed op weg om een goede prestatie weg te geven voor hun mai- denjaar in de officiële kom petitie. KALKEN.-KALLO 3-0 Setstanden15-7, 15-4, 15-9 Eenrichtingsverkeer te Kalken waar de setuitslag van de laatste set niet mag aanzet ten tot wenkbrauwfronsen. Kalken bracht enkele inval lers tussen de lijnen waar van Kallo gebruik maakte om tot 0-6 uit te lopen. Nadien kwam Kalken weer op volle kracht opzetten en moest Kallo na minder dan één uur weer inbinden. de vierde beurt een goede start (0-4) lang duurde het niet of Deinze stond op voor sprong (8-6). Spannende fasen brachten de circa 150 toe sohouwers onder stoom zo dat de thuisploeg onder felle toe juichingen een 2-2 op het blad bracht. Tijdens de ultieme beurt heeft de bezoeker geen ogenblik twijfel over haar meester schap laten bestaan. Bij 3-11 was de wedstrijd praktisch gespeeld want de bezoekende come-baok (8-13) werd bij tijds opgevangen. Te citeren valt de degelijke coaching van de aalsterse trainer Van Hecke. Voor Kangoeroes Aalst is dit derde weekend van de terug ronde erg lonend geweest. Appelterre verloor bij Ge- raardsbergen met 3-1 zodat Vosselare en datzelfde Appel terre al op twee, Geraards- bergen op 3 punten volgen. Wie houdt Kangoeroes Aalst van de leiding en de titel. C. DE KLINGE 0 BAASRODE 3 Setstanden7-15, 13-15 en 0-15 Baasrode zal zich de verplaat sing naar Hulst niet beklaagd hebben. Hulst, Inderdaad, want door het instorten van het plafond in de zaal te Sint- Pauwels speelt de grensploeg haar thuiswedstrijden in het nederlandse Hulst. Veel wed strijd heeft het gehandikapte De Klinge niet geboden. Het moest Inderdaad twee spe lers-soldaten vervangen en mede door het feit dat Baas rode werkelijk een prachtige prestatie weggaf Etienne Ro giers was werkelijk outstan ding, kwam er een afgeteken de zege op het bord. Spijtia was er een incident bij een 0-11 stand in de derde beurt toen Ronny Pieters zijn ver vanging niet nam en het no dige misbaar opbracht. Naar alle waarschijnlijkheid en re de zou het bestuur de zaak nu moeten beslechten, doch dan maken we ons twee be denkingen 1. is er nog een bestuur 2. het is niet de eerste maal dat Pieters heibel maakt en toen werden er wel du re eden geworen doch ble ven de daden in de zak. Bijkomende uitslag K. Temse-Berlare 3-1 Door een 3-2 zege tegen de tweede geklasseerde ATB St.- Niklaas heeft Juv. Zele een goede dienst bewezen aan leider Kruibeke. Het werd 'n goede wedstrijd van de zeel- se dametjes die in de vierde set een 9-14 achterstand goed dienden te maken terwijl de vijfde beurt de 8-2 bij de kampwisseling genoeg adem- ruimte gaf om uiteindelijk te winnen. Setstanden van dit geanimeerd treffen waren 15- 10, 4-15, 12-15, 16-14 en 15-11. Lede moet duidelijk wat meer zelfvertrouwen krijgen. Nu te gen K. Ronse, nochtans een nieuweling in de kompetitie, werd weer een heel pak pun ten geskoord zonder dat een winstset werd genoteerd. Set standen van deze partij wa ren 15-13, 16-14 en 15-10. Baasrode won met 1-3 van Zottegem II terwijl V. Aalst met dezelfde cijfers verloor van Wetteren. Ruim 300 prsonen hebben ge volg gegeven aan de uitnodi ging om één van de vier voor opgestelde zwemnummers en het daaraan verbonden diplo ma in de wacht te slepen. Ze hadden keuze tussen de 25 m., 50 m., 100 m. 1 min. watertrappen en de halve lan ge baan 800 m. Meer dan de helft der deelnemers had het op het moeilijkste diploma ge munt. Bij een volgende mani festatie komt er ook het di ploma 1.500 m. bij. Hadden zich een honderdtal deelnemers individueel inge- sdhreven, toch waren 7 clubs uit het Dendermondse op het appèl nl. Kon. Turnkring Wer ken baart Macht, Turn- en Sportclub Venus, Gezinssport- groep Grembergen, Zwemclub Intercom, Sportgroep „Dyna mica", De Haagstraatvrienden, Veloclub Vondelzonen en de Dendermondse Zwemcl. Olym- pos. De bekers voor de grootste groep ging uiteraard naar de Zwemclub Olympos op de eerstvolgende bestuurs- Van de Merenaar Frank Van Impe kan niet gezeg dat hij als junior en amateur tot de verbeeldin sprekende overwinningen behaalde. Frank, de jonger broer en bewonderaar van Tourwinnaar Lucien, heel eerder geduldig aan zijn carrière gebouwd. Hij i geen topspurter, klimt echter goed en moet m geknipt zijn voor rondewerk. Vorig seizoen gaf vooral in de klassiekers, uitstekende verrichtingen wq sieke klasse. Frank, vooralsnog op de vroege morgentoer krantenverkoper, heeft dit beroep opgegeven en F" naar een trainingskamp in het zuiden vertrokket Wordt hij prof Misschien wel. Of hij nog dit jaa als "Van Impe H" aan de start van de grote rond verschijnt, blijft voorlopig een onbeantwoorde vraj Frank Van Impe vergadering van deze bloeien de zwemclub zal hen de tro fee overhandigd worden door Roger David. De Bloso-beker gaat naar de mindervaliden groep Dynamica. Dit moet voor deze mensen werkelijk een van hun meest presti gieuze uitslagen zijn. We kun nen deze prestatie niet ge noeg in het licht stellen. Er werden reeds kontrakten ge legd met Frank Jespers die in naam van ht Provinciaal Olympisch Komitee én het Bloso en tevens medaillewin naar op de recente Olym pische Spelen in Toronto be reid gevonden werd de beker overhandiging te doen. Een woord van dank aan de leden v£w de Dendermondse Zwem vereniging die zo bereidwillig waren mede te helpen bij de administratie. En soortgelijk initiatief ter bevordering van de massa sport zal binnen enkele we ken georganiseerd worden in het zwemdok van Lebbeke en 0it voor de inwoners van Groot-Lebbeke en Buggenhout. De meest opvallende presta tie uit de voorbije speeldag werd gebracht door Temse B, dat Kuklos A in eigen vesting ging bedwingen. Voor de Aalstenaars betekent dat een zware klap. want HK Hamme, leider in derde A, liet niets aan het toeval over. Tweede provinciale Herleving A-Belsele A 13-3 Herleving A met de veteranen Marcel De Bruyne en Hector Irrze heeft tegen Belsele A niets aan het toeval overge laten. Reeds in de eerste ron de werden de bezoekers op een 3-1 achterstand geplaatst en de Dendermondenaars gin gen over een 7-1 naar een vlotte 13-3 zege. Derde Provinciale Herleving C 11 St. Niklaas D 5 Herleving C heeft nu ook St. Niklaas geklopt en dit bete kent na de winst van vorige week tegen Beveren 4 op 4. Guy Van Malderen deed het knap en won drie wedstrijden. Belsele B-HK Hamme 1-15 De Hamse leidersploeg heeft bij Belsele B maar geen ri sico's genomen en vanaf de eerste wedstrijd doorgedrukt. Verschelden en co behaal den dan ook een vlotte zege. Kuklos A-Temse B 8-8 Verrassende uitslag van de scheepsbouwers bij een team dat zijn zinnen op de titel had gezet, maar door deze counter op drie punten I terstand wordt geplaats| HK Hamme. elle eg I e» Vierde provinciale Herleving D-Reseda Melle De jonge Herlevingploegj zidh flink teweer gestel gen een Reseda, dat maal beroep had ged enkele veteranen ais en Courteyn, spelers difll tientaljaren geleden de. maakten van de Oostvli top. Linda Van Langei stelde zich sterk teweer Wichelen-Kuklos B Van der Plas en zijn hebben het tegen de daat kampioenen uit niet weten te klaren, vankelijk werd gelijke tr» houden. Elckerlyc kollektief suksei Zowel Elckerlyc A als ten met een nieuwe aan. De A-jongens zegdej met forfaitcijfers tegen star D. De B-ploeg ginfl Denderhoutem B met winnen. Elckerlyc mag di| zijn titelkansen blijven ven. Vooruitzichten 2e Provinciale St. Niklaas C-Herleving A Herleving B-Kuhlman A 3e Provinciale Herleving C-Belsele B HK Hamme-Kuklos A 4e Provinc'ale Reseda B-Elckerlyc A Wichelen-EIckerlyc B Herleving D-Kuklos B Mini voetbal wedstrijd Op vrijdag 28 jan. '77 te 20 u in de Gemeenteldj'ke sporthal te Schellebelle grote mini voetbalwedstrijd tussen de ploegen V.D.B. en Braeckman De ploeg Braeokman bestaat uit de A.A.G. spelers 'Van Herp, Willems, De Naeyer, Dcimulle, Braeckman en de stichter van de minivoetbal in België de Hongaar Gaal Endré. Deze wedstrijd gaat ten voordele van een ge kwetste speler. De aftrap wordt gegeven door de bur gemeester van de fusiege meente Wichelen Dr. Gal- mart R. De wedstrijdbal wordt geschonken door Ju lienne Broeokhove. Herkansing kampioenschap van België W.A.O.D. Te Schellebelle, wijk Aard hoeft zondag 30 januari 15 u. de herkansing pi Verzekerde deelname vai kampioen P- D'Haese. schrijving vanaf 14 uui café De Schelde. R< parking op het Dorp. dereen mag starten.

De Voorpost | 1977 | | pagina 24