Aalsterse flitsen Karnaval kriebels 'OLKSHUIS ZETTE EESTNEUS OP FOOR DR. MARC GALLE JPVVM WIL KARNAVAL KREATIEF BELEVEN ARNAVALSTRIK 8 „LETTERS OP EEN RIJTJE ANTWOORDFORMULIER KARNAVALSTRIK De Voorpost - 28-1-77 - 5 ^rakroonde lachende gezichten (jm) pit Door het bestuur der waterwegen te Gent werden te Brussel de plannen voor modernisering van de Zwarte Hoekbrug ingediend. Dit zal echter nog geen zaak zijn voor dit jaar. Er zijn immers voor 1977 geen kredieten beschikbaar. Er is wel een overeenkomst tussen de stad en de staat in de maak, voor wat de verdeling der kosten betreft. De Dender zal in de loop van dit jaar en laat ons hopen voor een mogelijke hittegolf in de zomer, over haar hele lengte uitgebaggerd worden. Stortplaatsen zijn aangeworven te Hofstade en te Overboelare. De Ringlaan rond Aalst, ni. de verbinding tussen de Boudewijnlaan en de H. Hartlaan zal in april aanstaande opengesteld worden. Op dit tijdstip zal ook de afrit naar Hofstade klaar zijn en de trekweg op de rechteroever van de Dender. Die weg zal aan sluiting geven met de Verbrandhofstraat en zal het verkeer komend van Wieze, Herdersem, afleiden naar de stad toe via de Zwarte Hoekbrug. Begin maart zal staatssekretaris Eyskens een bezoek brengen aan onze streek. Een info-avond die vorig week-end in de Drie Sleutelstraat georganiseerd was en als tema «Afrika» had, kreeg, gelukkig geen slechte afloop. Omdat er onder de aanwezigen enkele VMO leden gesignaliseerd waren werden incidenten gevreesd en was de BOB ter plaatse. Het bleef bij harde diskussies. De CVP is niet akkoord met de beslissing van het schepenkollege dat de gemeenteraadszitting voortaan op woensdag zullen doorgaan. Bij monde van Raymond Uyttersprot, vroeger burgemeester van Moorsel werd voorgesteld een andere avond te kiezen. Er zijn immers op woensdagavond te veel voetbalmatchen die door de TV uitgezonden worden èn deze tellen een grote kijkdichtheid. In de komende zitting zal het schepenkollege dit punt behandelen. Morgen trekken de gilles door de Aalsterse straten van Sint Job en de Watertoren. Zij zullen dansen met de bezems op de gillesmuziek, een herhaling voor de karna vals toet. Maar liefst 62.000 leerlingen uit 287 scholen namen deel aan de jaarlijkse sport aktie van het basisonderwijs. Aalsterse scholen behaalden hier een vrij goed resultaat. Per provincie gerangschikt behaalde de gesubsidieerde vrije lagere school Moorselbaan 128, de 25 ste plaats. Het Sint Maartensinstituut werd 35ste. Reeds in 1976 werden voor ongeveer 13 miljoen werken tot versterking van de Denderoever ter hoogte van Hofstade aanbesteed. Alhoewel er vrij veel oeverdelen van de Dender in een zeer slechte toestand verkeren zullen dit jaar alleen bovengenoemde delen vernieuwd worden. In verband met het nakend bezoek van staatssekretaris Eyskens aan de streek heeft het aktickomitcc ter bevordering van de ekonomische expansie van het arrondissement, onder voorzitterschap van oud-minister Moyersoen, diverse diskussiepunten voorbereid. De kritische toestand, waarin meerdere bedrijven zich bevinden werden nader bekeken en bepaalde konkrete eisen betreffende industriezones, ambach telijke zones en streekplan kwamen tot de bus. In de vzw Pan, gehuisvest in de Wellekensstraat, gaat het reeds een heel tijdje niet meer al te best. Na het ontslag van een paar bestuursleden enkele weken geleden, volgt er nu ook de officiële ontbinding van de PAN als vzw. De ontbindingsaan kondiging verschijnt op maandag 31 januari in het Belgisch Staatsblad. Het zou echter niet in de bedoeling liggen om ook met de filmklub op te houden. Deze week laatste karna valstrik! Volgende week verschijnen alle antwoordformulieren samen voor de globale inzendingen. Speuren - invullen - raden. Toch inzenden indien je niet alle antwoorden hebt. Je weet nooit met zo'n sfrikkerige vragen. demand zou voorspeld hebben dat zoveel volk, zo veel hulde zou b komen betuigen op zo'n doordeweekse winterige donderdag als «jongste twintigste januari. En toch, ze waren er, die aanhangers >t rode anjer op BSP-pak. Ze waren er om Dr. Mare Galle op de jnden te dragen en hem welkom te heten in Aalst. Mare Galle moet er verlegen jelopen hebben, wellicht ver- d door de talrijke opkomst en mpathie. De sympatisant zelf jer verlegen hebben bijgelopen n al die personaliteiten die de feesttafel zaten: oud- ister Vermeylen, partij- rzitter en parlementair Willy es, M. Naessens (oud- orteerder van Hendrik De n), Debunne, Van der Niepen, nimmen, Van Hoorick en spenen Monsieur en Hoog- s. Van niet-politieke zijde: ■nix Ghysen, Miek en Roel, an Verminnen, Harry Pinky, ly Sommers, Will Tura, Paul ilandt, Daniëlla, Inge Som- land, Jo Röpcke, presentator Vander Speten, bloemenfee ly en prins Johnny. Later op de avond kwam gemeenteraadslid en oud-burgemeester Marcel De Bisschop langs («Als Draecke- nier!» verklaarde hij ons). Als de aanwezigen in hun lofbe- tuigingen oprecht waren, dan mag Marc Galle met gerust gemoed de komende parlementaire verkie zingen tegemoet gaan. De man van-de-straat sprak het uit in zijn applaus, de spreker sierde het in de barokke redevoering die we van de politieker gewoon zijn: Mare Galle wordt een volwaar dige opvolger van Bert Van Hoo rick! «De federatie staat klaar», zei federatie-voorzitter Willy Ver- nimmen: «Uw talrijke aanwezig heid bewijst dit. We staan achter Mare Galle!» Verder had hij het over de socialistische ideologie die hem veel belangrijker lijkt dan welke persoonlijke verafgoding of elektoraal flamingantisme ook. Toch voelde Vernimmen zich verheugd met de aanwezigheid van deze oud-Rode Leeuwer. In zijn toespraak, had Bert Van Hoorick het over onze streek met haar moeilijke mensen; moeilijk wegens de vroeger geleden verne deringen: «Deze avond toont dat gij allen samen met hem zult mar cheren in de richting van de ar beidsklasse. En dit, sociaal bewo gen en met revolutionair vuur be zield, Vlaams-zijnde en anti militarist. Vooruit kameraad Mare Galle!» Echt mooie ogenblikken waren er: het prachtige optreden vian Harry Pinky en een versterkt orkest, het dialekteksamen van Mare Galle, het doorvoeld bezingen van ons enig Aalst door Odilon Mortier, enz. enz. Een avond vol warme sympatie-betuigingen! (RWD) 'T APOSTELKEN BESTAAT 5 JAAR. Welke schepen van ons huidig stadsbestuur zou dit jaar met karnaval naar Zwitserland trekken? Vroeger waren we dat wel gewoon. Wie gaat er nu jodellessen volgen? Noig gaat weer eens noig in ons zakken zitten. Het hoeven toch niet altijd dezelfden te z|jn. Of ze de wachtdienst van «menier den doktoer» met karnaval zullen overnemen konden we niet te weten komen. VISOIZJEKEN Vervolg van blz. 1 Tijdens de voorbije vijf jaar werden zo'n 23.000 affiches en verschillende duizenden folders over allerlei aktiviteiten ver spreid. Afgezien de vele vergaderingen, privé-bijeenkomsten, kursus- sen en kaartavonden grepen er in het Apostelken nog plaats; meer dan honderd tentoonstellingen al lerhande, diverse gespreks- en debatavonden over aktuele pro blemen, poëzieavonden, pron- delmarkten, antiekbeurzen, bals en recepties, afscheids- en inhul digingsfeesten, koncerten, en noem maar op. Ook wordt er aan sport gedaan. Zo zijn er twee voetbalploegen. Beide dragen zij de naam 't Apos telken, maar de ene herbergt de jongeren cn dc andere de al wat oudere voetballers van rond de veertig. Verder is er nog een basketbal- en een volleybalploeg, beide eveneens prijkend met de naam 't Apostelken. Onlangs kwam daar ook nog de afhankelijk staande karateklub Karate Do bij. De beheerraad van het Apostelken berust momenteel in de handen van de Hr. De Bondt, de Hr. Van Geert, de Hr. Van Schepdael, de Hr. Bessems, Dr. De Mey, Pas toor Van Hauwermeiren, de Hr. Berlanger, de Hr. Mansyn Frans, Mevr. Masyn Jeanne, Mevr. Rousseau Elisabeth en de Hr. Van Nuffel. Het dagelijks bestuur wordt ge vormd door de Hr. Van Geert, de Hr. Besems, de Hr Van Gijseg- hem, Pastoor Van Hauwermeiren, de Hr. Berlanger, de Hr. Keymeu- len en de Hr. Van Nuffel. Door de werkgroep GOSOKU (Godsdienstig-Sociaal-Kultureel) wordt alles in het werk gesteld om materiele en morele hulp te bieden aan nlinder bedeelden, zieken, eenzamen, gehandikapten, ouden van dagen, ontwikkelingslanden, enz. Om overheidssteun werd nooit gevraagd, alles komt van de gelden verzameld binnen het Apostelken. De feestviering van 5 jaar Apos telken die doorging op zaterdag 22 januari 11. is een kroon op het werk van al deze mensen die zich inzet ten voor hun medemensen. Het werd een gezellige avond. Bij het binnen komen ontving iedereen een bonnetje voor een gratis kon- sumatic. Alle zaaltjes waren ter beschikking van het publiek. Het orkest: The Family Band zorgde voor de aangepaste muziek. Rond 9 u kwam de kamavalgroep de «Zwietslasjen» die eveneens een onderkomen vond in het Apostel ken, het geheel wat op vrolijken. Deze 18-leden tellenae groep die vorig jaar nog tot de 'sjansjaars' behoorde wist er al spoedig de 'ambiance'in te bren gen. Om 10 u stond er op het pro gramma dat Keizer Kamiel zou komen voesjdoeng, maar om 10u45 was er nog altijd geen Ka miel te zien. Het orkest blies er lustig op los, het publiek zat rustig te kouten, danste zich in het zweet op de dansvloer, of stond te gis- sen waarde aangekondigde attrak- tié bleef: «Hei woorschoinlek platten band» - «zen keten zal van ze kamwiel gevallen zen» - «Est megelek dat op'n ander nog ple- ziereger es as hier?» 't Apostelken, het kleine kulturele centrum van Aalst heeft zijn plui men verdiend. Het grote kulturele centrum in de Molenstraat zal in de toekomst misschien een be dreiging betekenen voor deze kleine initiatiefnemers, maar 't Apostelken is in Aalst en ver bui ten Aalst een bekende naam, en de mensen achter de schermen zijn niet van plan daar verandering in aan te brengen. Mare Galle, gevierd en welgekomen (jm) De Jong PVV Mutualisten zullen dit jaar een leerrijke karnaval doormaken. In het kader van een reeks weekend-stages, werd ook het karnavalgebeuren ingeschakeld als «studieobjekt». Er werden ook mensen van buiten de vereniging uitgenodigd. Zo zal een delegatie Schotse jeugdwer kers aanwezig zijn. Het jeugd werk in Schotland gebeurt op een professionele manier. Toen Jan Doorns, voorzitter van het JPVVM. vorig jaar in Schotland was, ondervond hij tot zijn verba zing dat het Aalsterse karnaval daar niet onbekend was. Ook de verregaande professionele aanpak van de jeugdwerking viel hem op. De Schotse delegatie maakt rond karnaval een studiereis doorheen ons land. Graag deden ze ook Aalst aan. Daags vóór karnaval zal de Schotse vertegenwoordi ging op het stadhuis worden ont vangen. Maar op de eerste plaats zal zij meewerken aan de aktivitei ten van de JPVVM. In die zin wordt het dan ook een soort ver broedering. In een vorige stage (De Panfte) heeft men zich meer in de sfeer van karnaval ingewerkt, o.a. door middel van diaprojektie en muziek. Men werkte samen ideeën uit. Dit resulteerde in het weerhouden van vier ontwerpen. Deze ontwerpen wil men nu ver der samen uitwerken. Enkele da gen voor karnaval begint men daar mcc. Materiaal en technische be geleiding zal uiteraard ruim schoots aanwezig zijn. Waar het op aankomt is het uitwerken van de eigen kreativiteit. Deze groep zou wel meegaan in de karnaval- stoet. maar dan tussen hen publici- teitsgedeelte en karnavalwagens in. Dus niet als kamavalgroep als zodanig. Zelfs de titel van het voorgestelde wordt door de groep zelf bepaald. Het is een experi ment dat voor de eerste keer in Aalst wordt uitgeprobeerd. De stage verloopt niet volgens vooraf geprogrammeerde richtlijnen. Ze draagt trouwens de benaming «Karnavalexploratie». In die zin is het inderdaad een kreatief uit buiten van karnaval. Men wil tegenover buitenstaanders juist het idee van grandioze drinkpartij naar dit kreatieve aspekt van kar naval verleggen. Naast het kreatief element is dus ook het social groepswerk een es sentieel bestanddeel van deze stage. Maar ook de kommunicatie speelt haar rol: uit gans Vlaande ren komen jonge mensen mees tal animators en monitors aan deze stage deelnemen. Ook an dere mensen dan jong PVV-ers. Een afdeling van de groep ver filmt trouwens het verloop van de stage tot een beeldig dokument. Interessant is ook zoals gezegd de aanwezigheid van een groep Schotse jeugdwerkers, kompleet met kilt en pipers. Ze doen trou wens ook mee aan de opening van karnaval. Wanneer men doedel zakken hoort bespelen weet men meteen dat deze «pipers» niet ver kleed zijn. Aan de zondagse stoet zullen ze echter niet meedoen. Wel aan de vporbereiding ervan. Zondagnamiddag zullen ze trou wens al verder getrokken zijn. Ze vroegen echter zelf aan de stage te kunnen deelnemen. Wat men in Schotland als karna val zou omschrijven is daar eerder een folkloristisch feest. De JPVVM-ers willen echter ook aan hen het Aalsters karnaval onder zijn beste vorm laten kennen. Of moeten we zeggen: karnaval zon der masker? W.L. RABBELEN NAAR DE LAATSTE PUNTJES... gerief of een bende karnavalisten. 4. En edje geir nie, gen et geir nie. Drinken zullen ze ook wel kunnen. 5. Aaft ons astablieft insj nie vast mè karnaval. 6. En de keine viel «ruggelings» in 't kamavalplezie.- 7. De voornaam van een ajuinre porter, of een handelaar-jurylid, of een Kaloeterskabas, of een mu zikant (meerdere instrumenten), of enen eerbiedwaardigen Draec- kenier. 8. Daar gebeurt het grootste deel vóór Karnaval. 9. Karna val titel toegekend ter wille van een vloeistofprestatie. VERTIKAAL 7:1 woord: Pak ze! Deze week 10 punten te verdienen .Veel sukses FREK NAAM: VOORNAAM: ADRES: :n herinneren? Zoek de 12 tekenfouten, hang de medaille om de te ontwerpershals, kruisense woorden, droedelen, rebus, hoe- Iheid, makro-kar na val voorwerp en 9 letters op een rijtje vor- l 1 woord: een karnavalgebeurtenis. les ACHTSTE VRAAG ch letters van kolom 7 vertikaal iaTOen samen een naam voor een si6navalgcbcurtenis waarbij heel siet mensen een soort van ballet ervoeren. HORIZONTAAL: 9 woorden 1Aalsters woord voor 't Is on gelooflijk, formidabel, fantas tisch. Meteen ook een naam van een kamavalgroep. 2. Uitgerafelde naam van een kamavalgroep. 3. Vroeger en nu nog: ideaal vis-

De Voorpost | 1977 | | pagina 5