DOKTERS WILLEN MEER PATIËNTEN NAAR DE WACHTKAMER II ;i WORDT STAATSTOELAGE VOOR AALSTERS KARNAVAL WERKELIJKHEID? DAT IS OOK AALST 6 - 28-1 -77 - De Voorpost We zijn zeer verwende patiënten geworden, die terecht en ten onrechte op een geneesheer beroep doen, waarbij onze klachten vaak veel meer gericht zijn met het oog op een vakantiebriefje dan een werkelijk ziektebeeld. Bovendien en veel meer dan vroeger, vragen we de geneesheer bij ons thuis op bezoek. Meer en meer maken we misbruik van de geboden mogelijkheden en helpen op onze beurt daadwerkelijk mee de RIZIV put dieper te maken. De artsen vragen er niet om dat we in grote getale komen aanzetten en nog minder kijken ze uit naar de (alhoewel duurdere) huisbezoeken, wanneer het werkelijk niet nodig is. VINGER Onze gesprekspartner wijst met een beschuldigende vinger naar de velen die de dokters in een moeilijke positie plaatsen. Hij spreekt in zijn persoon lijke naam en om gebruikelijke redenen kunnen we deze arts niet noemen. Het doet er ook weinig toe, want de mis bruiken zijn overal te vinden en niet alleen in zijn praktijk. Inmiddels lappen de patiënten meer en meer de algemeen geldende regel aan hun laars. Waar in Nederland 1 patiënt op vier de arts thuis vraagt, dan is het bij ons 1 tegen 1. Een weinig fraai beeld, dat aan het ziekenfonds een aar dige duit kost en waarvan de meesten heel gemakkelijk de verplaatsing naar de wachtkamer kunnen ondernemen. Wijzelf moeten er weliswaar aan toe voegen, dat de meeste wachtkamers van geneesheren geen toonbeeld van gezelligheid of ruimte zijn, tussen ku chende, kochende, klagende zieken of pseudo zieken. De onveranderlijk be duimelde tijdschriften waar de wach tende medische afgevaardigden ge trouw het kruiswoordraadsel invullen en met het rijtje meeschuiven om de ongeduldige patiënten nog wat langer op te houden. Het spreekuur is ge-« woonlijk kort gehouden en de genees heer is niet altijd op het gestelde uur aanwezig. «Bezig met huisbezoeken». Wil er iets veranderen aan de «wacht- kamerterapie» dan moet de dokter er ook iets od verzinnen. Ergerlijk is, dat het al te gemakkelijk beroep doen op een geneesneer, in nei nadeel werkt van een goede genees kunde; waar men de nodige tijd kan besteden aan de zieke en de dokter niet meer verplicht wordt «kettingwerk» te leveren. Evenmin schenkt de patiënt nog aan dacht aan de algemene voorschriften om de huisbezoeken tijdig aan te vra gen. Dit wil zeggen, vóór 13 uur. Ook gepensioneerden en kronische zieken, of deze die over een zee van tijd beschikken, verschuiven hun bezoek aan de huisdokter naar piek-uren. In de mate van het mogelijke zouden zij moe ten vermijden een bezoek te brengen op bvb, een maandag-avond of zaterdag morgen. Hun bezoek neemt de plaats in van diegenen die slechts na hun nor male dagtaak op het spreek-uur kunnen aanwezig zijn en nutteloos langer in de wachtkamer moeten aanwezig zijn dan nodig. Vaak komen zij vermoeid en hongerig van hun werk om nog tijdig op het spreek-uur te verschijnen en zien met lede ogen een publiek voor zich, dat over een zee van tijd beschikt. Een zelfde moeilijkheid van gelijktijdige overbevolking doet zich voor een week voor de aanvang van de vakantie van de huisdokter Alhoewel tijdig medege deeld komt elke patiënt uitgerekend de allerlaatste week, om niet te zeggen allerlaatste dag, aandraven. Prompt ontstaat er kettingwerk en weer ten na dele van een meer zorgvuldige aan dacht voor de patiënt. Weer anderen en weliicht steeds dezelfden verschijnen de laatste mi nuut op het spreek-uur. Niet één indi vidu, maar dikwijls met verschillende tegelijk en is het weer wachten gebla zen. Om het hoofdstuk wachtkamer af te ronden en indien opnieuw meer patiën ten de wachtkamer zouden opzoeken, dan dient er ons inziens toch anderzijds een ruimer tijdsbestek uitgetrokken en een betere spreiding van het spreek uur, zoniet wordt het nog overvoller. Gans het artsenbezoek is aan een drin gende sanenng toe en het zou minder dramatische aspekten aannemen, in dien er vanwege de patiënten minder misbruiken waren. WOENSDAG BEPERKEN Anderzijds willen de geneesheren tijd uittrekken om zich ernstig aan de s' die te zetten. In eerste instantie de woensdag-konsultaties beperken en het is des te spijtiger dat de apotekers nog steeds de woensdagnamiddag open blijven. Indien de officiana's de woensdagnamiddag zouden sluiten, zou dit een weerslag hebben op de pa tiënten, die gewoonlijk hun artsenbe zoek koppelen aan een bezoek bij de apotheker. Tijd uittrekken is dringend noodzakelijk voor de arts. Een ernstige bijscholing op een avond is een utopie en van de zaterdag-dienst schiet er al eVenmin veel tijd over. Toch moeten wijzelf er aan toevoegen dat er een reeks artsen bestaat, die hun drukke praktijk laten gelijk lopen met een cumul Naast hun uit en thuis be zoeken vervullen zij vaak opdrachten, die hen evenzeer moeten weerhouden. Een vaststelling waarbij we niet mogen veralgemenen. Eeo andere (en gelukkige vaststelling) is, dat de Aalsterse geneesheren een voorbeeld zijn van samenwerking en verstandhouding. En nog voor er ooit sprake was om aan «officiële bijscho ling» te doen, de Aalsterse geneeskun dige kring prachtig werk leverde en nog steeds aktief is. Jammer genoeg weten dit alleen «insi ders». Maar wie ooit kon doordringen tot de gesloten artsenkring en een avond te Aalst kon meevolgen, moet opkijken naar diegenen vóór wie het geen moeite teveel is om aan ernstige geneeskunde te begeven. Vandaar dat sommige geneesheren meer dan ooit de behoefte voelen om het ziekenbe zoek te beperken of altans in andere banen te leiden. Spijtig zal het een uto pie blijven zolang de patiënt het niet zelf wil inzien of er andere maatregelen ge nomen worden. OVERKONSUMPTIE Het staat als een paal boven water, dat er aan overkonsumptie gedaan wefdt in de geneeskunde. De rol van de zieken fondsen is hierin niet onbelangrijk en volgens onze gesprekspartner hebben ze er alle belang bij. Vandaar dat er niet ingegrepen wordt en de RIZIV put als maar dieper en dieper wordt. Een put van en door de massa te betalen en te dempen met de gemeenschapsgelden. Polyklinieken zijn een voorbeeld om jan en alleman van kop tot teen een onder zoek te laten ondergaan. Ook indien het misschien niet altijd aangewezen is. Maar een Polykliniek maakt deel uit van een mutualiteit... Een instelling die de uitbetaalde gelden gaat terugvorderen van vadertje staat. te proberen hun spijbelen zonder voorkennis van de ouders weer goed te maken. De geneesheer waarmee wij spraken is formeel om dergelijke misbruiken tegen te gaan: «Voor wat de leerlin gen betreft mogen de ouders ZELF een attest afgeven wanneer hun kind afwe zig was.» «DE GENEESHEER DIENT VOOR DE SCHOOL ALLEEN AF TE LEVEREN WAN NEER HET KINO EEN BESMETTELIJKE ZIEKTE HAD EN WAARUIT BLIJKT DAT HET KIND OPNIEUW MAG NAAR SCHOOL GAAN». In geen enkel ander geval is het nodig de schooldirektie een geneeskundig at test voor te leggen. De gevolgen zijn bovendien op een to taal ander terrein te bepalen. Want in dien men een kind wederrechtelijk thuishoudt met een dokters-attest, kan men dit kind niets doen. Indien de ouders een attest afleveren en waaruit blijkt dat de kinderen weder rechtelijk thuisblijven, dan zou het simpel weg valsheid in geschrift zijn. Er is niet alleen de jeugd zelf die op het spreekuur verschijnt Niet in mindere Terloops kan men zich afvragen of een mutualiteit niet beter en gemakkelijker onmiddellijk een officiële instelling zou zijn belast met de rechtstreekse ten uit voerlegging van de staatsgelden. Me teen ook o.m. een betere kontrole door te voeren. Ziekenfondsen zijn weinig behulpzaam om het misbruik in de ge neeskundige wereld tegen te gaan. Naast een betere kontrolerende taak zouden zij zich dienen bezig te houden met een voorlichtende taak. Ergerlijk genoeg maken zij nooit ge bruik (zelfs indien het een wettelijke verplichting is) om de geschorste ge neesheren openbaar te maKen. wij kennen het geval van een door de orde van geneesheren geschorste arts, ver bonden aan een polykliniek, maar de instelling gaf onder druk en dreiging van de arts toe Niemand heeft ooit vernomen dat bedoelde arts een zware schorsing opliep. De ziekenfondsen hebben de verplich ting om de verbonden en niet verbon den geneesheren kenbaar te maken. Maar nergens een spoor van deze nochtans uiterst belangrijke informa tie. Noch over de mogelijkheden van de Orde van Geneesheren (waar elkeen een beroep kan op doen en klacht in dienen) noch over de geneeskundige kontrole te Brussel, ook maar één woord uitleg. Indien patiënten bepaalde plichten hebben, dan hebben zij evenzeer rech ten. Los van 't gesprek met onze gast-" heer dient men het voorgaande even zeer te overwegen in gans ons gezond heidsbeleid Zonder te vergeten, dat de ziekteformaliteiten hopeloos admini stratief zijn, met dossiers van het kastje naar de muur. ATTEST OF HET HEET HANGIJZER We hebben niet nagelaten om met onze gesprekspartner de ziekte onder de ziektes onder de loupe te nemen. Het afleveren van de geneeskundige attes ten. Ook hier vullen wij zijn kommen- taar aan met een paar vaststellingen. Onlangs kon men langs de kranten ver nemen hoe een Aalsterse jongeman een doktersattest tekende voor een spijbelend vriendinnetje. Dat lief meisje had maar liefst zeven attesten bij een geneesheer ontvreemd en liet door evenveel vriendjes een handtekening onder dit attest plaatsen. De schooldi rektie stelde de «verschillende» handtekeningen vast en aan het «wet tig» afwezig zijn kwam even onver hoeds een einde, om uiteindelijk be slecht te worden voor de rechter van de korrektionele rechtbank te Dender- monde. Het is een letterlijk schoolvoorbeeld Naast de volwassenen is ook de jeugd aktief in het «ontfutselen» van een at test, om hun afwezigheid op school te motiveren. Enerzijds beschikt de jeugd over voldoende zakgeld, om met het ziekenboekje in de hand, het gespen deerde terug te vorderen wat zij aan de huis-arts uitgaven. De jeugd heeft de weg naar de geneesheer gevonden, om mate zijn het de ouders die zeer'goed beseffen dat een dokters-attest voor hen belangrijk is en zonder veel risiko's wanneer ze hun zoon of dochter van school willen thuishouden om karweit jes op te knappen of mee op vakantie te gaan De guders wentelen hun verant woordelijkheid gemakshalve af op het attest van de geneesheer en de school direktie staat machteloos. De ouders blijven wettelijk buiten schot. Deze misbruiken bestaan reëel. Even zeer als de ouders die niet eens weten dat hun kind niet naar school geweest is. Men kan zich afvragen of men de steen moet werpen naar de geneesheer, die het attest uitschrijft. Een probleem, dat we straks willen behandelen. Maar an derzijds is er een kwestie van voorlich ting en opvoeding. Ook de schooldirek- ties kunnen bijdragen om een afwezig heidsattest enkel van de ouders te vra gen en' of een bewijs van de dokter, dat het kind geen besmettelijke ziekte meer heeft. Bijaldien dat dan vaststaat, dat het kind een besmettelijke ziekte had! Maar zelfs schooldirekties gaan niet vrijuit in hun houding. Wanneer iemand van het onderwijzend .personeel ziek is, dan kan men voor een ziek personeelslid geen interimaris aanvragen indien de onderwijzer of on derwijzeres geen zeven dagen afwezig is. Men kan wel een interim krijgen op 7 dagen. Wat gebeurt er nu wanneer de arts drie dagen ziekteverlof schrijft? De direktie van de school belt op om het ziektever lof te verlengen tot zeven dagen Zo doende krijgt men een interimaris en moet er niemand extra inspringen.. «De mentaliteit van de schooldirekties moet dringend veranderen»«In feite is er gebrek aan solidariteit met de kol lega's die ziek zijn»Aldus deze dokter. Het is een voorbeeld waar eens te meer moet blijken dat de geneesheer aanzien wordt als de «briefjesschrijver» om het zich wat gemakkelijker te maken. In dat geval staan we ver van een verant woorde geneeskunde. Wie geen lust voelt tot werken kan alsnog op een vrij simpele manier een poging onderne men langs de omni practici. Nog niet zolang geleden was er enige heibel met de omzendbrief van het stadhuis, die de geneesheren aan spoorde om wat voorzichtiger om te springen met de attesten. Een brief die overigens zeer slecht ont vangen werd in geneeskundige mid dens. omdat alle geneesheren over één kam gingen. Maar het ttont wel aan dat er iets schort. Niet alleen bij de genees heer die al te gemakkelijk attesten schrijft, maar in de eerste plaats bij de «ZIEKE», die via zijn mutualiteit aan een vrij goedkoop tarief een bewijsje krijgt. Ook voor werknemers in privé dienst loopt er wat mis Zo weet men dat er geen geneeskundig attest nodig is voor de eerste dag afwezigheid. Maar toch. omdat het voor de werknemer niet voldoende is om één dag thuis te blijven en van z'n snipperdagen geen gebruik wil manen, is nei ae meesi gemakkelijke oplossing de dokter aan te sporen die ene dag te verlengen. Of, wanneer men bvb.op een vrijdag bvb. terug aan het werk moet, lakoniek tegen de dokter zegt, «is dat nu nog de moeite om te gaan werken.» Zelf hebben we kunnen vaststellen hoe te Brussel bvb., een werkgever z'n werknemer kontroleerde. Een Turks gast-arbeider bood zich met een aantol klachten aan bij een dokter. Het betrOf een geneesheer die (dat moeten wij er volledigheidshalve bijvertellen) als zeer sociaal stond aangeschreven en in vele gevallen begrip toonde. De werknemer van z'n standpunt uit niet. Hij kleedde zich om tot een sjofele arbeider en trok op konsult met een aantal gefingeerde klachten. Hij kreeg prompt ziekteverlof. En al even adrem tekende de werkgever bezwaar in bij de orde van geneeshe ren, die de zaak ter hand nam. (Elke staatsburger kan immers bij de orde van geneesheren klacht indienen). Maar patiënten worden steeds driester en driester en waar het ergens nog me dico sociaal zou verantwoord zijn, stelt men vast dat de geneesheren meer en meer aangespoord worden om verlof- briefjes te schrijven. Er zijn voorbeelden te over en sommige patiënten ziet men dan vrolijk «aan zee» met de familie. Zo het geval van bvb. de moeder wiens kind mazelen had, maar voor zichzelf een attest opeiste dat zijzelf ziek was. Of vrouwen die beweren dat ze in kon- takt waren met iemand die rode hond had en nu in kontakt moeten komen met toekomstige moeders. VINDINGRIJKER OM VINDINGRIJKER Steeds meer en meer zoekt men midde len om de geneesheer om de tuin te leiden en een geneeskundig getuig schrift te ontfutselen. Zo kent men het geval van personen die van hun huisdokter geen ziekteverlof briefje kunnen krijgen. Om aan het prangend probleem te verhelpen bellen ze de dokter van wacht op en met een lapsus proberen ze i/i extremis een ver lofbriefje los te krijgen Maar ook deze metode heeft men reeds lang ooor. Bo vendien bestaat er te Aalst een uiterst goed georganiseerde wachtdienst waarbij de artsen zeer nauw samen werken en op beroepsvlak aan alle voorzieningen voldoen. DE ARBEIDSGENEESHEER Iemand die langdurig ziek is—naarge lang arbeider of bediende dient zich aan te bieden bij de arbeidsgeneesheer Een werkwijze die sterk afwijkt zoals die bvb. in Nederland bestaat, waar de kontrolerende arts eerst op informatie gaat bij de huis-arts. In ons sterk politiek (botterhammen- verstand) gericht landje, ligt de situatie totaal anders. De kontrolerende arts van een ziekenfonds spreekt en werkt in normen van zijn werkgever. Bovendien en dat is ergerlijk deze dokter beperkt er zich toe om en kele zitdagen te houden in het zieken fondslokaal en alle patiënten dienen zich te verplaatsen. Wie zich niet kan verplaatsen wordt meestal ongemoeid gelaten. Van een echt konsult bij de kontrolerende arts is geen sprake Het is al een hele prestatie wanneer deze arts de eventuele röntgen platen bekijkt of andere resultaten. De normen die deze «kontroleur» aan de dag legt, lo pen de spuigaten uit. Dit is vooral te wijten aan een shefome- lijk gebrek aan samenwerking tussen huisdokter en kontrole-arts. In Nederland bvb zal de kontrolerende arts (die ten huize gaat van de patiënt) het ziektebeeld met de omni-practici doorpraten. Zich bij voorbaat een oor deel vellen over de gevolgde terapie, de patiënt, en diens mogelijkheden. Bij ons kan men rijtje schuiven en naarge lang (soms) het humeur van de dolaer aan een zeer subjektief gesprek onder werpen. Er is nog meer. (om de gebonden heid van zo een kontroleur te onder strepen) een zieke komt bij de con trolerende arts van zijn mutualiteit. De medisch adviseur acht de patiënt ge schikt om te werken.De zieke denkt er anders over en stapt cito presto naar de bewuste mutualiteit om er een politie ker onder de arm te nemen. Het uitein delijk gevolg is dat «werknemer- medisch adviseur» aan de politieke druk moet weerstaan en het ziektever lof dient te verlengen. OPLOSSING Met onze gastheer spraken we vanzelf sprekend over mogelijke oplossingen. Maar ze zijn pover. Bewuste dokter wou overigens enkel en alleen een si tuatieschets geven. In zijn persoonlijke naam en door jarenlange ervaring Toch blijkt hieruit dat, om er enkele te noemen, er beslist veel meer sa menwerking moet zijn tussen de kon trolerende geneesheren en huisdok ters. De aangifte van een ziekte zou door de patiënt zelf moeten gebeuren Al zien wijzelf hierin geen direkte oplossing, vermits men automatisch de ziekte moet laten vaststellen. De mutualiteiten kunnen een zeer grote rol spelen, indien ze zich losmaken van hun rol van belangengroep Zelf weten we uit ervaring dat er niet «zo-wie-zo» een pasklare oplossing is. Veel kan er veranderen door een meer gediciplineerde houding van het pu bliek, die langzamerhand moet besef fen dat ze misbruik maken van een toe stand die steeds erger om erger wordt. Er zijn geneesheren die spijtig ge noeg langzamerhand een reputatie opbouwen rondom het briefjes schrij ven. Het heeft niets meer te zien met geneeskunde, maar gewoon om op een zeer gemakkelijke manier oeld in het bakje te brengen op kosten van de ge meenschap, want; «de mutualiteit geeft het grootste part toch terug.» Sommi gen gaan zover, dat ze zich zelfs per taxi laten verplaatsen en een briefje vragen aan de dokter voor terugbetaling. Erg veel ligt er in de eerste plaats aan de houding van de geneesheer zelf, die al of niet ingaat op het verzoek van de patiënt. Of, zoals onze gastheer, de patiënt zelf een verklaring laat tekenen. Dit is wellicht de beste oplossing om sommige problemen aan ie vangen. BESLUIT De meeste artsen om niet te zeggen allemaal willen af van de huidige mode, om de geneeskunde te be schouwen als een gemakkelijke manier om vakantie te krijgen of een tijdelijke oplossing te geven aan hun problemen. De geneesheren treft nochtans het verwijt, dat ze zelf niet in concreto met een paar voorstellen naar buiten tre den. De geneeskundige kring zou er zich kunnen over buigen, al bestrijkt dit tema zich tot een beperkt werkgebied. In eerste instantie zou de orde van ge neesheren zelf een pakket maatregelen kunnen uitwerken. Maarzij gaan alleen in op klachten. IEDEREEN mag zich met klachten tot hen wenden. Maar hoeveel doen het? De mutualiteiten zijn veel te laks. Op alle terreinen. Zij innen lidgelden en betalen terug. Zelf treden ze zelden of nooit op en sommige geneesheren ne men zij zonder schroom in bescher ming. Wijzelf hebben een test ondernomen bij gaaitf -'mm Neifl drujL munii t val neesP een viertal geneesheren om na te gaa of we geen «attest» konden krijgel zonder dat we er naar vroegen. Nen gens was dit het geval. Hieruit blijkt dat de patiënten zelf druk uitoefenen en proberen het maximui| te halen uit hun ziekte, al of niet v ernstige aard... want: welke geneest heer zal een verklaring afleveren dat wi NIET ziek zijn? i Het probleem van de gezondheidszorg is zeer groot. De redenen waarom er vaak naar eer medisch verlof-attest wordt gevraagi ligt dikwijls in ernstig sociale proble men en wijst vaak in een tekort va onze sociale voorzieningen. De «mote I heid», werkmoeheid dan, 't zij doi^ri stress of het aanhoudend irtme. ,r Maar ook de dokters zitten in dit ritnr vast en vragen zich wellicht af wanned ze nog eens geneesheer zullen zijn. Etize; echte, om te genezen. Ziekten dan.^y, De tragel op de grens van Aalst en met Hofstade. Je rijdt er t Dender is onzichtbaar geworden. (SJ.) i muren van oud (jzer. De Ergens in het midden van al dat oud ijzer loopt de Tragel. Tussen dit oud (jzer en de bomerjj,r/'' stroomt de Dender (SJ) Vorige week trok een Aalsterse delegatie bestaande uit schepen G.Bourlon, stede feestkomiteevoorzitter A.Dooms, oud-burgemeester De Bisschop, de h. Frans WauttHE Gaston Vanden Hauwe, Valeer Van der Haegen, en mevr. Nicole Schellinck, naar Bru%ds om bij minister De Backer te pleiten voor het verlenen van een staatstoelage aan ,ken Aalsters Karnaval. Omdat gans deze zaak ui termate belangrijk is voor de evolutie van het karnaval in de toekomst, namen we kontakt op met schepen Bourlon en ex-burge meester Marcel De Bis schop. Dezen vertelden ons dat de Aalsterse afvaardiging er ontvangen werd door de ka binetsadviseur van min. De Backer, de h. Aelbrechts. Min. De Backer zelf had zich laten verontschuldigen voor haar afwezigheid. Op zijn beurt had burgemeester D'haeseleer zich bij de Aalsterse delegatie laten verontschuldigen. Schepen Bourlon en zijn volgelingen wierpen in de diskussie met de h. Ael brechts (die meer dan een uur in beslag nam) onmid dellijk hun troefkaarten op tafel. Ze wezen erop dat de rol en de belangrijkheid van het karnaval voor Aalst on schatbaar zijn. Karnaval is een echte vrijetijdsbeste ding in onze stad. «Wan neer we ongeveer vijftig ak- tieve groepen tellen met ge middeld een dertigtal leden, dan zien we, na vermenig vuldiging dat er het ganse jaar rond ongeveer 1500 mensen druk in de weer zijn, aldus schepen Bour lon. Tellen we hierbij dan nog een twintigtal fanfares uit de omliggende gemeen ten die aan karnaval een vet te kluif hebben. Karnaval in Aalst is dus eerst en vooral vrijetijdsbesteding! De stad zelf kan maximaal 65.000 frank uitkeren aan de aller beste groepen. Als men dan weet dat de onkosten van deze groepen dan soms tot 150.000 frank oplopen, be grijpt men dat die toelage nog veel te beperkt is!« De delegatie wees eveneens op het feit dat de Waalse karnavalstad Binche door de minister van Franse Kui tuur voor ongeveer drie mil joen frank betoelaagd wordt. Bijgevolg heeft Aalst als karnavalstad bij uitstek, ook zeker recht op een forse steun. De h. Aelbrecht kon de redenering van onze af vaardiging volgen, maar hij wees erop dat indien Aalst een toelage zou ontvangen, er ook nog andere steden en gemeenten hun eisen zou den stellen. De kabinetsad viseur (afkomstig uit Maas- mechelen) dacht in de eerste plaats aan Maas- mechelen zelf, aan Blan- kenberge, en aan nog ande re. Toch verzekerde hij de delegatie dat er een gunstig onderzoek zal ingesteld worden, en dat daarop de beslissing zou volgen. In al le geval zal er, volgens schepen Bourlon, vóór Kar naval (20 feb. as.) zeker niets meer uit de bus ko men. Het zal dus voorlopig bij afwachten blijven. Onze schepen van Ekono- mische Zaken, die ook de afdeling «Feestelijkheden» onder zijn bevoegdheid heeft, verzekerde ons dat hij 9n. die: alles zou in het werk stelliotl om toch maar een toeUtuu te bekomen van Nederlaidig se Kuituur, en hiertoe zeBen zijn persoonlijke relall met de h. Bascour, voori ter van de Kultuurraad, £N< aanwenden. Hij is dan chee optimistisch gestemd. I ge burgemeester De Bissclin vi meent het echter andetoeei «Ik had de indruk dat Poor met een kluitje in het Itoe gestuurd werden door idie kabjnetsattaché! Ook dei Me wezigheid van min. led Backer zelf voorspelt rin zi veel goeds. Persoonlijk (finci ik dan ook niet te veel vtfeei trouwen in een gunstige loop!» Tot slot van de besprei gen overhandigde de d< gat ie het Aalsters Karni boek aan de h. Aelbrecl met de bedoeling het d<Per9 te geven aan min. Rika ise h Backer. Schepen Bourl?lu n nodige haar tevens uit cP-.° op zondag 20 februari opllvite tribune te komen plaatsff2er mem lün Hiermee moest onze del 9' gatie het dan maar doen. «erzi We zijn reeds gewend dafeds in ons land meestal rt twee maten en twee jSCH wichten gewogen woifCHIl Wanneer Binche er echte^NUfl slaagt drie miljoen frankje de staatskas los te pei4tuur ren, dan denken we toch (mku Aalst als eerste Karna^dh€ stad van België ook zefeie£ evenveel recht heeft op «fst w toelage die erzijn mag...ar Dirk De Pa(D Qp bij stir; in itat itee

De Voorpost | 1977 | | pagina 6