en desillusie rijker SPANNEND TOT LAATSTE MINUUT EINDELIJK! PARDON Room van de melk SPANNING TROEF 1steProvinciale S.K. Lebbeke-S.K. Aalst 1-1 Buggenhout-Brakel 0-3 jfe Provinciale 7 Robur Moerzeke op drijfzand >bur-Temse 2-3 etbalkalender nor zondag februari 1977 Kruishoutem-Terjoden 1-3 3de Provinciale Stekene - Oudegem 0-3 Maldegem - F.C. Baasrode 1-0 AAere - Nlieuwkerken 2-1 DIRK HIEL: PRIMA RAY MOMMENS EDDY PEELMAN JUDO TEHAMME FRANS CAETH0VEN KAMPIOEN RIK EN PATRICK HERMAN VEREECKGN: GOALGETTER 17 en spannende en knappe partij voetbal te Lebbeke waar eide ploegen vooral in! de eerste helft een demonstratie ten esto graven. Kansen kwamen' er reeds van in de aanvangs- linuten. Het dient weliswaar onderstreept dat de bezoekers die periode de beste kansen kregen. Dat wias o.m. het eval op de twaalfde minuut toen een schot van een opvallend iweeglijke Dirk Vervecken, door De Boeck op de lijn werd sggewerkt. Een minuut later dacht iedereen dat het eerste toekende doelpunt geboren was toen Hendrickx een ka- jnbal in de richting van het Lebbeekse doel afvuurde, maar »ar stond weeral di(| moeilijk te kloppen André Verhavert. de 22e min. werd Aldo aturo door Eddy Van Der in de strafschopzone tviiyren de vlakte gelopen. De nt wuitvolgende penalty werd ten nomen door Dirk Vervec- mi n, maar weer was Verha- •t daar, die met een prach- oige save het doelpunt ver- iab iderde. Rond het halfuur Izaoest aan de overkant Rufin In Den Eynde ach de ziel het Lichaam spurten op i schot van Mare Meert, irbij de bal naast de ver- tgen doelman Van Der »en naar de doellijn rolde, ar door hogergenoemde Isterse verdediger nog net de lijn kon weggewerkt rden. Op de 36e minuut igerde Mare Meert de bal de richting van het Aal- rse doel. Doelman Van Der en, die de bal uit de han- liet glippen, had büjk- ir zonder de waard gere id. Een goedgevolgde Del- j was er immers als de pen bij, om binnen te >en. Het gejuich van de ibeekse aanhang galmde in de lucht, toen Van Bossche rijn collega ïdrickx op oordeelkundi- wijzQ de bal voor de voe- schotelde, en deze laat ste met een omhaailbeweging de gelijkmaker scoorde. Vol doende ingrediënten dus, waaraan de aanhangers van beide ploegen rich konden opwarmen. De tweede helft was van mindere kwaliteit, alhoewel we zeker niet van minder waardig mogen spreken. In die periode kwam Lebbeke meer aan bod. Bij de bezoe kers schenen enkele spelers over hun beste doen heen te rijn. Dat was o.m. het geval voor Aldo Maturo die in de eerste helft zijn onmiddellij ke tegenstander Eddy Van Der Steen geregeld voorbij liep maar rich in de tweede helft slechts met nog enkele flitsen Met opmerken. Lebbe ke zou nog een reuzekans krijgen langs Vermeir, maar blijkbaar zag Jantje op dat moment pruimen hangen, en liet hij de unieke kans voor bijgaan. Speelde bij de Aal- stenaars Dirk Vervecken rich doorlopend in de kijker, door rijn opvallende beweeglijk heid als centrale spits, dan liet deze keer de afwerking bij de 22-jarige voetbal ler enigzins te wensen over. De zenuwen speelden blijk baar parten, en dat is voor een voetballer nor maal als hij kort daarvoor een strafschop heeft gemist. Langs de kant van Lebbeke liep deze keer Johan Pieters weer opvallend in de kijker. Ook een vermelding deze maal voor de jonge buiten- rechts Luc De Waegeneer. In het middenveld liep het bij Lebbeke deze maal goed gesmeerd. Maken we hierbij toch wel de opmerking dat de drie middenvelders Johan Pieters, Jan Vermeir en Hu- go De Schrijver respectieve lijk 17, 18 en 19 jaar zijn, wellicht het jongste midden veldtrio uit gans de reeks. TEVREDEN Keerde het publiek na afloop tevreden huiswaarts, dan schenen de beide oefenmees- ters eveneens in de wolken over de prestaties van hun respectievelijke poulains. Trainer Pol Braeke van S.K. Aalst noemde de eerste helft gewoon formidabel. «Spijtig dat het in de tweede time heel wat minder was- Verle den week hebben we het zo negentig minuten volgehou den. Mijn inziens moest de wedstrijd voor ons al in de eerste helft gespeeld geweest rijn. We kregen een ganse mand kansen, ook nog een strafschop die niet al te best was geplaatst, terwijl het Lebbeekse doelpunt er kwam na een flater van onze doel man. Vervecken, weliswaar zeer beweeglijk, faalde deze keer bij de Afwerking. An derzijds gaf Aldo Maturo een bovenstebeste eerste helft weg, maar deemsterde weg na de rust. Ook ons middenveld raakte in de 2e helft enigzins de draad kwijt. Uiteindelijk ben ik toch te vreden met het bereikte ge lijkspel» aldus de Aalsterse oefenmeester. Trainer Mertens van S.K. Lebbeke bleek ook tevreden. «Vooral de jeugd heeft deze maal flink zijn best gedaan» aldus de h. Mertens. «Er werd heel wat beter gevoet bald dan een week geleden tegen Kemzeke. We kregen meer kansen, het spel werd goed georganiseerd en ook tactisch leverden mijn spe lers een opvallende presta tie. Onze jeugdige midden velders hebben hun klasse onderstreept. Rekening hou dend met de kansen zat er voor ons misschien wel wat meer in dan een gelijkspel, maar toch ben ik tevreden met he resultaat. Krijgt de jeugd geleidelik voldoende maturiteit, dan staat ons nog een sprankelende tweede ron de te wachten» aldus trainer Mertens. Een jammerklank bij Lebbe ke was, dat het sportcomité te Brussel niet is ingegaan op de wens om de straf van Eddy Van Lokeren die door het provinciaal komité te Gent voor minimum drie jaar werd geschorst te milderen. Brussel heeft de uitspraak van Gent gewoon bevestigd, en metéén is ook alle hoop voor de Lebbekenaars ver zwonden, om de eerste jaren nog en beroep te kunnen doen op Eddy Van Lokeren. Eddy De Mey. 1-| op bezoek zijnde Brakel zich onbetwistbaar isch en taktiesch de be- 4-f getoond van Sparta ;enhout, dat door zijn in- evenwel een flink stuk voornoemde achterstand 1-t goed te maken. Het 2-M evenwel tweemaal ge ls nterd in rijn opzet. De 0-jte maal met een vroeg 2-lpunt en vervolgens op de min. nadat Sparta tot gemaal toe gelegenheid gekregen om de achter- te milderen, en in het te geval zelfs had kunnen ]k komen. De Weirdt zag lers een fraaie kopstoot op de lijn gekeerd worden door achterspeler Van den Bulcke en twee minuten la ter geraakten Van de Wiele en Aerts niet voorbij de Bra- kelse doelman, toen deze laatste rijn doel had verla ten. Een tweede poging van De Weirdt strandde ip de dwarslat maar toen hadden Bettens en oo reeds een vei lige 3-0 voorsprong weten op te 'bouwen. Van Goethem, die zijn weder- optreden vierde heeft zijn ploeg dus niet naar een zo'n noodzakelijke zege kunnen leiden. De Sparta trainer bleef trouwens slechts één speelheft tussen de lijnen, dit op doktersvoorschrift. Anderzijds werd het tempo weer veel te laag gehouden bij Sparta en liepen de voor spelers om de haverklap in de Brak else off-side val. De vleugels werden volledig ver waarloosd en in het mindden- veld werd doorlopend balver lies geleden tegen Bettens en zijn maats die op geen In spanning zagen. Het ziet er nu werkelijk benard uit voor Buggenhout. Het gebrek aan talent en iemand die in het middenveld «de» pas kan geven zijn wel de voornaam ste oorzaken dat een ploeg, dde nochtans hoopvol was van start gegaan in deze kompetitie, thans derwijze is afgezakt dat niemand nog een mogelijkheid riet om de degradatie af te wenden. Van week tot week komen de Spartanen nochtans met de volle inzet tussen de lijnen maar zulks volstaat niet om een optreden op positieve wijze af te sluiten. De Jonge Aerts, die op weg bleek een sterk seizoen te maken, loopt zich nu meestal dood op de defenrie, want zelden weet hij een vrije medemaat te vinden en ook uit het mid denveld komt niet genoeg steun om deze nochtans be gaafde voetballer gepast in de loopgrachten te sturen. Hoe trainer Van Goethem het nu Verder gaat redden Is ons een vraagteken. V.C. 1de opeenvolgende nederlaag van de Moerzeekse tweede feincialer die langzaam maar zeker naar een kritische Itie aan het verzeilen is. Een 2-3 nederlaag op eigen veld een ploeg als Temse is van aard om de meest optimis- b aanhangers te ontgoochelen. [at Jef Roels voor de rust i achterstand moest op bracht Coen na de Robur op voorsprong. I dat ogenblik was de helft al een flink I gezet, wat in feite voor Moerzekenaars een idea- Ijtgangspositie had moe- zijn om beide punten aan huis te houden. Ongeconcen treerd voetballen, onzeker achteraan en een doelman Veyt die blijkbaar niet in zijn bescte dagje was, nan zijn, naar verluidt, flinke test op sporting Lokeren, waren oorzaken dat uiteindelijk de Waaslanders aan he tlangste touwtje gingen trekken. In de Moerzeekse voetbal kringen is men ontgoocheld over de evolutie van de jong ste weken. Met een zware uitwedstrijd naar Waarschoot, kondigt de derby aan huis tegen Baasrode zich weinig hoopgevend aan. Worden er de komende we ken geen punten gewonnen dan ziet de toekomst er voor Robur Moerzeke maar som ber uit. E.D.M. (B Dokeren - Beveren Hg Lede - E. Zele llebroek - E. Aalst dez WD - Racing Wetteren eklt mme - Buggenhout icht ®'are - Lebbeke art Aalst - Lokerse inij ®srode - Latem sen ®rschoot - Robur oral Nwerkerk.-W. Moorsel het loden - Eine doel Hou tem - Mere dit1 Deraardsbergen - [taken [fnanza - Edixvelde Erembodegem t E. Meldert j volg F^amp - Bambrugge j— pdlebelle - Meerbeke e 'fstade - Erpe ,mpl %tn - Klinge et I auwels - Sp. Appels noofLsole SK Grembergen emiere - Zaffelare °r Meldert - Gijzegem tare - Schoonaarde ghe ?.gen Bavegem ;t Moorsel - Herdersem va 0zo Wichelen D< Rta' Eksaarde *nlonk - E. St.-Gillis 'kant - E. Grembergen Jiwijk - SK Lokeren Appels-WB St.-Niklaas Verstappen (Temse) gaat aanleggen. Uit die faze dd gelijkmaker geboren. Later werd het zelfs nog 2-3 (Robur - Temse 2-S) (HVC) Aan de billijkheid van deze uitslag twijfelde niemand. Een vlot kombinerend Ter joden was behoudend het eer ste kwartier haast doorlo pend in de meerderheid. Vooral Van Eeckhout was zeer bedrijvig en bij haast al le aanvalsbewegingen betrok ken. Het overwicht van Re- socub kan best worden ge ïllustreerd door het feit dat Suys meermaals tot in de ver dediging van Kruishoutem in filtreerde en zelfs dicht bij het openingspunt kwam. Ook bewegingen door Bruy- landt, Van Londerzeel en Drogniez opgezet zaaiden pa niek in de vijandelijke linies. Het verwonderde dan ook niemand dat Raes en Bruy- landt na de rust een 0-3 op het scorebord zetten. De thuisploeg liet zich meer in het vierde kwartier gelden maar liet daarna het initia tief aan Terjoden over. De bezoekers brachten dan hun overwicht konkreet op de lei. Het was pas in de 87e min. dat Colpaert de enige speler die gevaarlijk was bij Kruis houtem tot 1-3 kon herleiden. Eindelijk dan nog eens een overwinning voor Terjoden na liefst een half dozijn wed strijden. J.V.H. Keeper Janssens (Oudegem) kreeg veel minder werk dan zijn kollega uit Stekene, doch als hij de handen uit de mouwen moest steken, deed hij dat met brio. (HVC) Het varkentje is nog lang niet gewassen. Doch de ophef makende zege van de filosofen op het terrein van hun rechtstreekse tegenstanders uit Stekene, is als een bom in geslagen 0-3, en zonder pardon, legt niemand zomaar naast zich. Klap op de vuurpeil beteken de bovenop de bijna surrea listische thuisnederlaag van Excelsior tegen rode lantaarn Waasmunster en het verlies van die andere runner-up Sint-Pauwels te De Klinge, waar Herleving werd over spoeld door het entoesiasme van een ploegje dat voetbal- technisch nergens staat, doch af en toe een verrassend re sultaat uit een holderdebol- dertaktiek puurt. Bij Excelsior liggen de kaar ten anders daar „roert ent wat" eerst puntenloos te gen het bescheiden doch niet onaardig voetballend Sinaai naar de kleedkamers ge stuurd. Nu de das omgestrikt door 'underdog' Waasmunster Die nul op vier is voor groen zwart eerder onheilspellend Alles bij mekaar speelt die situatie uitstekend in de kaart van SK Oudegem dat nu wer op de leiderstroon klom na een denderende pres tatie en een 0-3 waarop nie mand wat kan afdingen blauwwit dirigeerde bijna vol le negentig minuten en de score is niet eens geforceerd. Een goaltje van Jaak Stee man beukte de deur open (15ste minuut), en daarna was het lang niet gedaan na de pauze distilleerde Aldo De Smedt een tweede ,.rla- gemtreffer" uit een scrimma ge. Dat goaltje oriënteerde de match definitiefOudegem deelde nu volop de lakens uit en Stekene bleek niet be kwaam het roer om te gooi en. De omvangrijke SK- spionkop kreeg trouwens nog meer gelegenheid tot jui- chen Guido Janssens droeg eveneens zijn steentje bij (0-3) en dat plaatste Stekene vor een uitzichtloze situatie. Nog een gelukje voor de Waaslanders dat Geerinck een penalty niet voorbij Van den Berghe kreeg, anders werd het een nog zwaardere nandoering. Intussen is Oudegem nog niet aan het eind van de „moei lijke opdrachten" Zondag komen de hardlopers van De Klinge. En daarna Inder daad dan loopt het stadion van Sparta Appels nokvol voor DE derby van het jaar. Ook op Maldegem heeft FC Raasrode het niet kunnen waarmaken. De gemoedstoestand in de Baasroodse voetbal rangen is blijkbaar niet van die aard om de prestaties te stimuleren. Frans Waumans ontbrak zondag ook op het appèl, en dit is een teken aan de wand. Op het veld brachten de Scheldezonen er trouwens weinig van terecht. Alle in spiratie leek zoek en omdat ook Maurice Cooreman niet zijn dagje bleek, werd het een rustige dag voor de Maldegemse doelman. De Vroe kreeg genoeg gelegen heid zich te onderscheiden en redde minstens een paar doel punten. Tot juist vóór de rust bleef de stand blank In de 2e helft bleef de Baas roodse defensie overeind, maar vooraan wist men zich weinig of geen kansen te scheppen. Dit alles wijst er andermaal op dat de voorlijn valt en staat met de kondi- tie waarin Maurice Coore man verkeert. Wat het in de komende we ken voor FC Baasrode wordt is een ander paar mouwen. De verstandhouding, die tot voor enkele weken opperbest bleek, schijnt nu zoek - en dit laat zich ook op het veld gevoelen. Er wacht de Baasroodse leiders dus heel wat werk om weer orde op zaken te stellen. Een klinken de zege voor eigen volk zou misschien de beste remedie zijn voor het zieke Baasrode. Er zal evenwel uit een ander vaatje moeten getapt warden om leider Latem te verslaan. V.C. De voetballers van RudL. Van Bossche hebben in een boeiend treffen al hun krachten moeten aanspreken om nog met oneven doelpunt verschil te kunnen winnen. In deze krachtmeeting waar de beide ploegen een bij zondere wilskracht opbrach ten was de thuisploeg aan vankelijk niet alleen beter geinspireerd maar getuigde ook van meer stoot- en infil tratiekracht. Dit kwam ech ter slechts laat in de eerste periode tot uiting. Want men diende tot in de 40e minuut op het openingspunt te wach ten. Toen gleed De Winne door de bezoekende verdedi ging en besloot zegevierend zijn persoonlijke inspanning. Amper drie minuten later :opte Rudi Rottiers de bal precies voorbij de tevergeefs gi p.n'ende doelman Van Mos- sevelde. Bij een dergelijke wedstrijdwending meende men dat Mere onmiddellijk na de rust op zoek zou gaan naar een derde treffer. Men kwam nog wel in' de aanval doch men dacht toch in hoofdzaak aan veiligheid. Eendracht verzette dan ook de bakens maar toch moest Van Mossevelde zich nog eens reppen bij een poging van Dirk Sterck. In de 79e min. werd het 2-1 toen Van Impe de bal keurig in de loop van Muylacrt bracht en deze prompt besloot. In de reste rende minuten kon de Mere verdediging haar degelijkheid nog opvallend demonstreren. Het is trouwens vooral dank zij dit ploegonderdeel dat de zege een voldongen feit werd. J.V.H. KORT SPORT Dirk Hiel is nu niet slechts een "certitude" bij Eerste Klasser VK Me- chelen. Er is meer: zon dag maakte de jonge Leb- bekenaar een uitstekende indruk op de waarnemers. Sommigen noemden hem zelfs de beste man op het terrein. (mn) Ray Mommens moest noodgedwongen verstek laten gaan voor de UE- FA-interland tegen West- Duitsland de Lebbeke- naar die voor SC Lokeren voetbalt, sukkelt momen teel met een spierkwet- suur. (mn) Dat Eddy Peelman een eerste rangspisterenner is, weten de ingewijden reeds lang. De Baasrodenaar moest het tijdens de Zes daagsen waar hij aan deelnam, meestal met een tweederangsa'kteur al: ploegmaat stellen. In Ko penhagen ging hij scheep met de getalenteerde West- duitser Tschan. Gevolg Eddy handhaafde zich bij de "groten". (mn) De Hamse judoklub Jitsu- Kwai mag het kampioen schap van Oost-Vlaande- ren organiseren. Zowel de beloften als de juniores de senioren, zonderon derscheid van gewicht, be kampen elkaar in de zaal 'Familia'. Fieter V-ander- jeugdiaan op zaterdag 12 februari. De Zeienaar Frans Caet- hoven heeft als amateur een internationale repu tatie bijeengefietst. Frans niet alleen een man die "goed is voor alle werk", hij bezit bovenop het broodnodige talent. Zijn fantastisch pistesei zoen kreeg nu een offi ciële bekroning. Samen met Willy Sprangers ver overde hij te Antwerpen de nationale titel ploeg- koersen. (mm) Dat Rik Caethoven op de wielerbanen uitstekend rijn weg vindt, zal nie mand verbazen reeds als piepjonge tiener was hij een vedette op de open piste te Erembodegem. Rik, gekoppeld aan de even klasrijke Berlaarse amateur, was te Antwer pen 3e in het nationaal ploegkoerskampioenscltap. (mm) De beweeglijke "hard- schieter" Herman Ver- eecken, een Wichelenaar die voor Rac. Wetteren ,-oetbalt, ontpopte rieh de jongste weken tot een autentieke matchwinnaar. Tegen Daring Leuven scoorde blonde Herman tweemaal. (mm)

De Voorpost | 1977 | | pagina 17