ii it tUiVij»w FEB BEVESTIGT KORT SPORT ZONDER INZET -? a -ü ,-v4. rSA-verbond Zwemklub Olympos wil in beheerraad SCHELLEBELLE SPORTIEVE AKTIVITEITEN VELDRIJDEN WIELERTOERISTEN ALBERT VAN DAMME: VIJFDE VAN DEN ABBEELE: VIER ZESDAAGSE PETER' UOLLANTS GIPS Gijzegem - Berlare 1-3 19 uiuier up Gijzegem heeft in de burenstrijd met Berlare niet innen bekoren. De supporters van Wilskracht staken hun igenoegen niet onder stoelen of banken. We gaan al hun -^etlatingen aan het adres van de spelers hier niet neerpen- ?r jn, de afstraffing is zo al zwaar genoeg. Dat twee titularis- tw|i ontbraken bij de gastheren, De Coninck en Roelandt, kan 1 als verzachtende omstandigheid worden ingeroepen maar n vragen ons af, of die twee spelers het kunnen waar- pei de F tot I >eiD" be:. rdeF geheel draaide niet rond vooral voor doel was :egem nergens. Berlare •ntegen deed hetmetsne- uitvallen die vol ge- staken en doelpunten anvf everden. begon nochtans goed de thuisploeg, het meest de bal in het eerste kwar- Een lichte meerderheid niet het verwachte resul- opleverde Toen kwam Berlare plots los algemene aanval en Van Hauwe mag een inworp nemen op een tiental meter van de hoek- vlag. Hij gooit even ver als Raoul Lambert en Lion zet binnen 0-1. Een minuut later een gelijkaardige fase na een inworp ontstaat een ge harrewar in het doelgebied. De Coster bokst de bal in de voeten van Lion en het is 0-2. Veel te vroeg liet Gij zegem toen de armen hangen en speelde verder als een geslagen ploeg. Vlak na de rust scheen er verandering te komen want op de 46ste minuut lukte Van Nuffel een doelpunt wat met een de stand op 1- bracht. Doelman Kerre, voordien zeer voor treffelijk liet een eerste steek vallen. Het schot van Van Nuffel glipte door zijn benen en onder zijn handen. Toch zou dit het enige doel punt betekenen voor Gijze gem, dat tegen een veel snellere tegenstrever de dui men moest leggen. We vroe gen ons af wie nu eigenlijk aan de kop stond in deze reeks Er was een enorm ver schil met de heenmatch Toen werden de puiten de das om gedaan door Wilskracht. Wanneer in het jaatste kwartier Gijzegem dan met tien man verder speelde, om dat Luc Maes van het terrein werd verwezen (tweede kaart) zagen we een veel betere thuisploeg. In die pe riode kregen we het ware Wilskracht te zien dat ons dan toonde dat het veel be ter kan. De Berlaarse kapi tein Van Hauwe (een der beste akteurs op het terrein) zagen we zijn bevelen geven aan zijn verdedigers, want ook hij voelde aan dat de thuisploeg het meende. Doch toen liep groenzwart vrij on gelegen tegen een onverwach te counter: Van Hauwe (weer hijzette een vrijschop schuin voor doel over de han- Berlare klopte Gijzegem op eigen veld ■25' Sir mi* den van de doelman en via de binnenkant van de staak tegen het net. Gijzegem zou nog een paar keer een vuist maken en met enkele sne dige aanvallen de bezoekers onder druk te zetten, maar verder dan een paar hoek schoppen kwam het niet, daarvoor was de wedstrijd te ver gevorderd. Tot groot on genoegen van de bezoekende aanhang blies ref Van Gijsel het einde met een ruim ver diende 1-3 winst voor rood wit. Gijzegem is ons een re vanche verschuldigd, zondag speelde het een wedstrijd die het zonder inzet begon. Bij de rust zegde ons een spe ler. „Waarom komt ge nu precies vandaag, wanneer we verliezen, een reportage ma ken Er waren toen nog 45 minuten te spelen en deze Wilskrachter kende reeds de uitslag of had zich wellicht met de nederlaag reeds ver zoend. Bij de bezoekers wees trainer Clopterrop op de pri ma wedstrijd van zijn pou- lains. „Gedurende een paar weken wordt nu produktief voetbal geprezenteerd dat ons in de rangschikking enkele plaatsen winst bezorgde", al dus de roodwitte oefenmees- ter. Doelman De Coster (W. Gijzegem) ontzet hier met de vuist (VS) iht Gijzegem ditmaal niet opgewassen tegen de puiten De strijd te gestreden Berlare, de jongste weken DE revelatie in Vierde G, trekt met de (VS) puntjes de Schelde over. (VS) DAGREEKS [topwedstrijd tussen Feb iyo Espanol werd ge ien door Feb dat van windvoordeel profiteer- >m veldoverwicht te ver- fen wat resulteerde in een punt van Luk Schelfhout. de koffie kwamen de p-jongens opzetten doch Feb-verdediging toonde outstanding en bij uit- n langs hun snelle spit- bleken zij aartsgevaar- Luk Van De Velde brak •Ipten kon slechts in extre me door de Rayodoelman glef gestuit wordenpe- die hij zelf omzette. In allerlaatste minuten it Camie nog een derde unt aan zodat de wed- gespeeld was 3-0. Star had het niet breed iet plein van Preflex het kwam wel vlug roorsprong langs Peter Der Jeugt, doch Roland indt bracht de thuis- an langszij. In het midden walde 2e helft scoorde die speler nogmaals. De ds|sploeg reageerde en kon later langs Kamiel jickx gelijkmaken de T>enaren waren met drawn niet tevreden, de Preflexverdediging [een krimp meer zodat ogisch gelijkspel op het bleef. De Hofstaadse tussen DDT en strooi- 'as werkelijk anti-voet ets waaraan het ont- van een officiële ar- f veel schuld had. kwam dankzij een fla- 'an de Strooiersverdedi- vlug op voorsprong Dirk De Man. In ae 2e :eurde de gelegenheids- 2 geldige doel- !n af, van elke ploeg vat de kampgeest ab- t niet temperde in het 'artier domineerde «rahet sooorde langs d Cleemput en Paul •voock en kwam zelfs bij een derde doelpunt «n kopbal van diezelf- 5ler slechts op de doel- door Johny Van Der kon weggewerkt '/VGEN 18 - Leeuwerik 5-0 Rayo Espanol 3-0 Strooiers 1-2 Preflex - Red Star 2-2 Sportief - El Quijote 5-0 Melckenbeeck - Groot Aalst 6-0 KLASSERING 1) Red Star Opdorp 16 28 2) Feb Europe Aalst 16 26 3) Melckenb. Lede 16 24 4) Rayo Espanol Aalst 15 24 5) Preflex Ternat 16 22 6) Strooiers Hofst. i6 16 7) D'Hondt Gijzegem 15 14 8) Heipias Lede 16 14 9) DDT Hofstade 16 11 10) Leeuwerik Lede 16 9 11) VK Groot Aalst 15 7 12) Sport. Gijzegem 16 7 13) El Quijote Aalst 15 2 Kalender voor zaterdag februari te 15 uur Leeuwerik - Feb Rayo - Melckenbeeck Red Star - Sportief D'Hondt - Preflex DDT - Groot Aalst El Quijote - Heipias ZONDAGREEKS Slechts 4 van de acht ge plande wedstrijden konden doorgang vinden de Stam- pia-speler Conchero werd na 10 min. door scheidsrechter Dwyer van het terrein ver wezen wegens brutaliteiten op tegenstrevers. Vlak na rust scoorde Jef De Leeuw voor Inno, dat zich veelvul dig Het vangen aan de off- sideval van de Spanjaarden. Deze kwamen zelfs nog dicht bij een onverdiend gelijkspel toen een retro van Manoio Cobos vlak op de zijpaal te rechtkwam. OC Aalst won verrassend van een teleurstellend Jaca dat geveld werd door een flodderdoelpunt van Lefèvre. De wedstrijd op Kruisabeel was zeer gelijkopgaand zo dat het bezoekende Amapo- la het gelijkspel zeker niet uit de brand heeft gestolen! UITSLAGEN Pelikaan - De Kever 0-0 Stampia - VK Inno 0-1 OC Aalst - Jaca 1-0 Kruis - Amapola 1-1 De overige wedstrijden wer den, wegens de slechte staat van het terrein uitgesteld tot een latere datum. KLASSERING 1) N. Wijk Hofst. 17 30 2) FC Real F. Aalst 19 26 3) FC Morta Aalst 17 25 4) VK Inno Aalst 18 25 5) FC Timarcha Aalst 18 25 6) Sint Job Aalst 17 24 7) VK Molenstr. Aalst 17 23 8) VK Adelaars Aalst 18 19 9) SV Pelikaan Aalst 19 18 10) FC Jaca Aalst 17 16 11) DV Stampia Aalst 18 15 12) OC Aalst 20 14 13) SK Kruis Moorsel 19 10 14) FC De Kever A. 19 8 15) VK Bonanza Aalst 19 8 16) FC Amapola Aalst 20 6 KALENDER voor zondag 6 februari te 20 uur Molenstr. - OC Aalst Bonanza - Timarcha St. Job - Morta Jaca - Nieuwe Wijk Inno - Pelikaan Amapola - Stampia R. Familial - Kruis De Kever - Adelaars Dirk Daelemans Dendermondse Zwemvereniging Olympos wil een mandaat voor de beheerraad van het Intercommunaal Zwembad Olym pos. Naar aanleiding van de vernieuwing der bestuursmandaten die dienen te gebeuren telkens na de gemeenteraadsverkie zingen, zullen kortelings de bestuursmandaten van de Inter communaal Zwembad Olympos opnieuw toegewezen worden door de nieuwe stadsraad. De Dendermondse Zwemvere niging Olympos is van mening dat het een verrijking zou leunnen betekenen voor het oeleid en beheer van het tercommunaal Zwembad, wan neer leden van haar vereni ging medeverantwoordelijk heid dragen in het bestuuv van het Intercommunaal Zwembad. Het lijkt hen onbetwistbaar dat zij als vereniging zeer nauw samenwerken met het bestuur en de direktie, met het oog op de bevordering van do zwemsport. Om niet steeds vragende partij te blijven en omwille van het feit dat zij mede verantwoordelijkheid wenst te dragen is het bestuur van de vereniging van mening aan de Dendermondse Stadsraad te moeten voorstellen, twee beheersmandaten te willen voorbehouden aan leden van het bestuur van de zwem vereniging Olympos. Volgens de statutaire bepalim gen van de Intercommunale dient de raad van beheer sa mengesteld te worden ui minimum 7 leden, die door de stadsraad gekozen 'worden. Er is geen enkele verplich ting dat deze leden van de raad van beheer gemeente raadsleden zouden zijn. In het belang van een goeie en efficiënte werking is het aangewezen de verantwoorde lijkheden toe te 'vertrouwen aan personen, welke met een volledig engagement het be heer en de exploitatie willen waarnemen. Vic Nieulandt, ex-ronde van Frankrijkrenner, die nu te Nieuwerkerken woont, bereidt een aantal nieuwelingen en junioren en ook de Aalsterse belofte Brigitte Janssen» op het nieuwe seizoen voor. (gLj Op maandag 7 februari star ten in de Sporthal te Schel- lebelle opnieuw de sportieve aktiviteiten. Deze eerste avond, welke start om 19 uur, zal de aanwezigen wegwijs maken hoe men fit en gezond kan blijven. Verder op het seizoen zullen de deelnemers, naargelang de weersomstandigheden, kun nen deelnemen aan turnen, volleybal, fietsen, wandelen en de fitometer. Door het organiseren van deze avonden wil gangma ker Robert Galle de deel nemers de kans geven zich voor te bereiden op het In- tergemeentespel te Vlierzele. Een wandeHng langs de oe vers van Amblève of de tor nooien Volleybal en mini voetbal welke gedurende de maanden april en mei wor den gehouden. VS Zaterdag 5 februari 1977 heeft op de Dendermondse- steenweg te Schellebelle de tweede wedstrijd veldrijden voor wielertoeristen plaats. De inschrijvingen kunnen ge beuren vanaf 13 uur in café 'Prado', Dendermondsesteen- weg 124 te Schellebelle. Het parcour dat lichtjes werd gewijzigd en uitgebreid zal zeker de wielerfans een nog prettigere namiddag bezor gen. De B-reeks, ereprijs Garage Ideal Wetteren, start te 14 uur en staat open voor alle wielrenners boven de 35 jaar, al dan niet aangesloten bij om het even welke klub. De A-reeks, ereprijs mode huis Nicole, start om 16 uur en is toegankelijk voor alle renners beneden de 35 jaar, ook al dan niet aangesloten. De deelnemers moeten ook niet in het bezit zijn van eventuele vergunningen of verzekeringsattesten daar de ze ter plaatse worden afge leverd. De bekers werden geschonken door het week blad 'De Voorpost' terwijl ook tal van andere firma 's hun medewerking aan deze wedstrijd hebben verleent VS Dc oude leeuw Albert Van Damme klauwde op 36-jarige leeftijd in en om de tartanbaan van Han nover. Hij kwam als num mer vijf uit het wereld kampioenschap veldrijden, en zonder een «linke stoot» van de Zwitser Lienhard arriveerde hij zelfs vierde. (mm) Schellebelle won te Bam- brugge met 3-7. Vier van die SOS-goaltjes werden gescoord door Etienne Van den Abbeele, een nog jon ge voetballer die zelfs op nationaal vlak behoorlijk zijn mannetje zou staan. (mm) Raf Constant, die volgend jaar bij Flandria-Velda- Italiana uitkomt, werd gekontrakteerd om aan de Antwerpse Zesdaagse deel te nemen van 4 tot 11 februari en krijgt als gelegenheidsploegm akker de Gentse pistier Norbert Seeuws. D.D. De Cabrita-speler Peter Hollants, die reeds enige tijd met een spierverrek- king sukkelt, kreeg nu twee weken gips voorge schreven om de genezing te versnellen. Alleszins een serieuze handicap voor de Zeelse promotie- kandidaat.

De Voorpost | 1977 | | pagina 19