MC De Buffalo's Lede officieel erkend De droom van i/Villy De Witte gaat in vervulling Lebbeke slaat tweemaal hard terug Goossens uitblinker ■pi r Vechtlustig won nipt! Baasrode Kuklos Aalst moeilijke derbyzege! Volleywedstrijden voor het weekend Golfbiljartfederatie Aalst Cosmos A wint broederderby torclub- "De Buffalo'»" uit Lede uit de startblokken. 9e motor is in, de motorsport spektakulair. Deze moderne 9M>rttak heeft dan ook zeer veel aanhang en wint nog steeds 9in populariteit. Zo ook de motorklubs uiteraard, hiervan is 9) Leedse klub MC De Buffalo's het sprekend bewijs. 9e klub werd in april 1976 jven de doopvont gehouden 9n de Klub", Brilstraat te Ïle. Het werd een blitz- rt, want een achttal maan- 9n later, telt deze vereniging 9eds meer dan 90 motorrij- Jjrs. De mensen die de ganse Sak in de goeie baan leiden Sn voorzitter Frangois De eef (Steenstraat 155, Lede), Sdervoorzitter Guido Be iert, penningmeester en lo- laluitbater Hubert Bamvens S sekretaris Christiaan Van ?r Vurst. Het doel van De Iffalo's is uiteraard ont- inmng zoeken via de mo- Sr. Dit doen ze door toe- jtische uitstappen te orga- ieren, motorcrossen en tl heids wedstrijden bij te wonen, motortreffen mee te maken. Dit laatste kan voor de leek misschien onbegrijpe lijk zijn, doch dit zijn in feite rally's voor motorrij ders. Er wordt overwogen door MC. De Buffalo's om in de toekomst zelf een derge lijk treffen te organiseren. EEN TOAST OP DE AANSLUITING Zondag werd een toast uit gebracht op de officiële aan sluiting bij de Belgische Mo- torbond. Deze aansluiting kwam tot stand op 1 januari. Op deze receptie waren heel wat aanwezigen. Uiteraard de meeste eigen klubleden, maar ook bestuursleden van andere klubs. Ook de men sen van de BMB waren inge gaan op de uitnodiging en kwamen met een delegatie opdagen. Verder was er ook de voorzitter van het Feest en Sportkomitee Julien De Cremer. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door de schepenen Jules Hende- rickx en Roger De Paepe. In een korte toespraak hield de voorzitter van de BMB Oost- Vlaanderen eraan de nieuwe klub veel succes toe te wen sen in haar streven naar de verwezenlijking van haar doelstellingen. Namens het gemeentebestuur zegde sche pen Henderickx de nodige steun toe. Eerst had voorzit ter Frangois De Neef zijn klub voorgesteld aan de aan wezigen. Geïnteresseerden kunnen steeds kontakt opne men met de bestuursmen sen. MON D.G. It Erembodegem een sportieve gemeente is laat geen twij- en wanneer we zeggen sportief dan moeten we onmid- Uijk denken aan de motorsport. Is sedert enige jaren kennen we te Erembodegem de tnilie De Witte waar niet minder dan drie zonen furore iken in de motorcrossmiddens. -t begon allemaal met de oudste van het gezelschap, Willy, b zeer jong begon bij de BLB. Vrij vlug werd zijn voorbeeld •volgd door zijn broers Tonny en Johnny die nog steeds I de BLB rijden. niji ike »t lly heeft het echter sedert i paar jaren geprobeerd de BMB, de grootste bond België. Hier kon hij het ed ts brengen tot een kam- jn enstitel in de lagere reek- ran> Vorig jaar was hij in- ragi 1at>onaal doch tot grote 1 staties is het niet gekomen tr hij meestal door tegen- (mfe werd achteruitgeslagen. j moeten echter toch nog n terug denken aan de dstrijd te Stekene waar hij erlijk een les gaf aan een QiCoster, Rahier, Van Velt- *'en en anderen. Willy had de moeilijkheid dat steeds zelf de kosten voor machines moest dragen, had wel zijn supporters die hem heel wat steun 't gegeven, doch dit was niet voldoende crossen kost veel geld. EEN DROOM GAAT IN VERVULLING Dit jaar wordt voor Willy de kans van zijn leven. Op 24-jarige leeftijd krijgt willy de kans gedurende het ko mende seizoen te rijden voor een fabrieksmerk. Het aanbod is gekomen van de Italiaanse Firma „Villa". In de 250 cc klasse zal hij zelf de promotor worden. De maandwedde die hij zal ontvangen is een aansporing om zijn kennis nog bij te schaven. Wij weten, dat Wil ly vorig seizoen niet presteer de wat men van hem ver wachtte, doch reeds eerder schreven we waarom. Dit heeft echter ook voorzitter Clement de Neef van zijn supportersclub ingezien. Hij bleef zijn idool aanmoedigen, zodat Willy niet is tenon- dergegaan. Voor De Witte zal het een jaar worden waar hard zal moeten gewerkt worden. Wij weten het hij is ertoe in staat. BUITENLANDSE MOGELIJKHEDEN Het kontrakt dat Willy nu op zak heeft, geeft hem ook de mogelijkheid in het bui tenland te rijden. Zo zal hij kunnen deelnemen, op drie april, aan de grote prijs van Spanje. Een internationale kans die Willy De Witte met hand en tand zal verdedigen en die ongetwijfeld een sti mulans moet zijn voor zijn jongere broers. Hopelijk kun nen we dit seizoen nog dik wijls halt houden te Erem bodegem, om er getuige van te zijn, hoe Willy en ook zijn broers Johnny en Tonny, hun crossfans zullen doen juichen. V.S. VH LEBBEKE R. LEDE BERG 3-0 Setstanden 15-13, 15-13, 15-10. Met Ledeberg aan de opslag begon een voor beide ploegen erg belangrijke wedstrijd. Mits winst kon bezoeker „Roden- bach" nog een kans maken zich in het titeldebat te mengen, reden trouwens om de vorige week gekwetste Van Lierde toch van bij de aanvang in de ploeg te brengen. Deze gok lukte want de be zoekers liepen onmiddellijk tot 0-5 uit. Traditionele slechte start voor de thuis ploeg maar onder impuls van van een zieke De Letter, sloeg lange tijd aan 100 t.h., werd het vlot 5-5. De be zoekers bleven nochtans steeds de meest dominerende partij doch konden nooit een aanzienlijke voorsprong af dwingen. Op 8-11 kwamen de thuisspelers voor het eerst weer opzetten (10-11) doch konden niet beletten dat Le deberg noeh lange tijd bleef leiden. In een ruk werd het dan 13-11, het begin van het einde voor deze eerste beur: Praktisch het zelfde spel- beeld in de tweede beurt die ruim dertig minuten de tal rijke toeschouwers in haar ban hield. Langs de 1-4 werd het zelfs 3-7 en 6-9. Op dat ogenblik kwam dan de ken tering 9-11 en 10-13 brach ten enkele gepaste vervan gingen terwijl de service \an Gilbert Huau goed was voor een drietal punten (14-13). Uiteindelijk waren er nog een viertal setballen nodig om de thuisploeg op een 2-0 te brengen. Het grootse Lebbeke kwam op het voorplan, onmiddellijk na het startsignaal van een knap leidende scheidsrechter Breydels, en liep uit tot 5-1. Klampte Ledeberg aanvanke lijk nog erg aan (6-3), de gastheren bleven niet ten achter en duwden resoluut door naar 11-3. Een potje krasselen gaf de bezoekers nog kracht en moed om te gen het tij op te roeien zodat ze zelfs nog terugkwamen tot 13-10. Reden van de vlotte retour van Ledeberg was ook het uitvallen van Ronny Van den Broeck wegens armkwet suur. Onder impuls van Gil bert Huau kwam Lebbeke aan een verdiende zege. SPROKKELS Lebbeke trainer Maurits Van Damme „Ledeberg is een flinke ploeg. Hun klasse ring is trouwens het duide lijk bewijs van hun moge lijkheden. We zijn tweemaal van ver teruggekomen en dat stemt mij hoopvol. De mo reel in de ploeg is uitstekend. We gaan trouwens vanavond naar Moerbeke om er onze naaste konkurrent St. Maria- kerke bezig te zien. Hopelijk komen we als enig leider te rug al zou setverlies voor de Gentenaars ook al een goede zaak zijn" (het werd 2-3 voor St. Mariakerke n.v.d.r.). De kwetsuur van Ronny Van den Broeck bleek op het eerste gezicht ernstiger dan het in werkelijkheid was. Onmiddellijke hulp van klub- dokter Luyten bracht Ron ny Van den Broeck nog voor het einde van de kamp weer op de invallersbank. Leo Ro giers deed als invaller be hoorlijk zijn werk zodat de nummer 1 van VDB Modern rustig op de bank kon blij ven. Een goede bank is in derdaad goud waard Vrijdag 4 februari jl. is kernspeler Johan Aerts in het huwelijk getreden. Zijn pres tatie in zijn laatste wedstrijd van zijn vrijgezellenleven was af Binen veertien dagen bij de verplaatsing naar Eeklo zal de oudste der Aertsen weer paraat zijn. (MVW) Setstanden 15-11, 4-15, 9-15, 10-15. We schreven het vorige week reeds. Juvenes Zele wordt nog de ploeg van de terugronde. Dat hun knalprestatie, vorige week op leider St. Mariakerke, geen eendagsvlieg was be wezen ze op verplaatsing bij het sterke maar mentaal toch zwakke Zottegem. De eerste set ging de stand gelijk op tot 5-5. Ging Zotte gem lopen tot 9-5, de reaktie onder impuls van uitblinker Marcel Goossens bracht 9-11 op het bord. De Zeelse ma chine viel dan even stil en dat was genoeg voor de thuis ploeg om af te ronden (15- 11). Het Zeelse vuurwerk begon in de tweede beurt. In een oogwenk was de score opge lopen tot 3-14 al klampte de thuisploeg dermate aan dat de bezoekers nog negen set- ballen nodig hadden om af te maken, Tot 4-4 bleef Zottegem in het zog van de bezoekers. Even doordrukken langs Van Peteghem, is zijn mindere periode volledig vergeten, liet 6-11 noteren. Zele ging door en won. Ook de vierde en uiteindelijk laatste beurt bracht weinig spanning. Daarvoor zorgde de gastploeg door onmiddel lijk naar 5-9 te snellen en een mogelijke terugkeer van Zot tegem op 7-13 de kop in te drukken. Mooie wedstrijd van Juvenes dat het de besten nog kan moeilijk maken en zeker in staat is ifl^de voorste gele deren van de rangschikking huis te houden. Vooral de komst van derbygenoot Leb beke is nu al het onderwerp van de gesprekken. Voor dit treffen, voorzien voor 12 maart, bestaat nu al ruime belangstelling zodat de mo gelijkheid er dik in zit dat deze wedstrijd een rekord- belangstelling trekt. (MVW) broers De Witte uit Erembodegem blikken hóopvol het motorcrossseizoen tegemoet TWEEDE PROVINCIALE KEMZEKE BAASRODE Setstanden 15-13, 12-15, 15-10, 5-15, 13-15 Het is een erg moeilijke wedstrijd geworden voor Baasrode bij een door het degradatiespook bedreigt Kemzeke. Het incident met Pieters was bijgelegd. We hadden trouwens niet anders verwacht, zodat de ploeg vooral mentaalgeladen tussen de Lijnen trad. Tweemaal moesten de paars-witten een achterstand ophalen al ge beurde dit in de 4e beurt met veel brio. Tijdens de laatste beurt kregen we een spannende zij-aan-zij die uit eindelijk door de ploeg met het meest routine werd ge wonnen. Hubert De Rijcke was «Is aanvaller wel in mindere doen, wat gelukkig door zijn medespelers vol doende gekompenseerd kon worden. BERLARE DE KLEVGE 3-1 Setstanden 12-15, 15-10, 17-15, 15-10 DERDE PROVINCIALE Berlare mag waarschijnlijk het trieste rekord dragen over het minst aantal toe schouwers te beschikken van de ganse provinciale volley wereld. De voor de degrada tie nochtans belangrijke wed strijd werd hoop en al door een tiental toeschouwers bij gewoond. Een mooie wed strijd werd het niet al wier pen beide ploegen heel wat fysische kracht in de weeg schaal. V. AALST: KNAPPE ZEGE Knappe zege van Volta Aalst op Kemzeke (1-3) al deed J. Zele dat voor eigen pu bliek al even goed aangezien ze met 3-0 aan de winst bleven tegen Belsele. Set standen van deze eenrich- tingspartij waren 15-1, 15-3 en 15-6. Baasrode liep op een gasbek (3-0) bij leider Denderhoutem, zodat alleen nog de verdienste van een ereplaats ixl het bereik ligt. (mvw) LEDE KUKL. AALST 2-3 Setstanden 3-15, 15-9. 6-15, 16-14. en 6-15 Op Lede gaan winnen is voor Kuklos Aalst steeds een erg moeilijke zaak. Naar de cijfers te zien was de wedstrijd van zaterdagnamid dag ook weer geen akkefiet je al was de werkelijkheid wel anders. De Aalstenaars wonnen hun winstsets met erg zware cij fers en gaven de 4e beurt nog een 9-14 voorsprong weg. Met deze zege en de rare uitslagen in 3e A van de andere tenoren blijft de strijd volledig open. VRASENE SP. ZELE 1-3 Setstanden 7-15, 15-10, 11-15, 9-15 Met Jos Vinck als uitblinker was Springbokken Zele de beste ploeg op het veld. V^asene werd zonder pro blemen op 0-1 geplaatst doch kreeg nadien de volle vrij heid om gelijk te stellen. Onder impuls van de reeds geciteerde Vinck bleef Zele aanvallend de betere ploeg zodat de titelkansen onaan geroerd blijven. ELVERSELE K. ST.-NIKLAAS 1-3 De Elverselenaars nebben een mooie kans laten teloor gaan om zich in een be voorrechte positie te wrin gen. De komst van runner- up Kevers St.-Niklaas kon nochtans niet te baat ge nomen worden om twee be langrijke punten aan het aktief toe te voegen. (mvw) VIERDE PROVINCIALE Beker van Oost-Vlaanderen Zon. 6.2 10.30 1/8 finales Zat. 5.2 15.00 Nazareth - Kang. Aalst Kompetitie 3e provinciale A Waohtebeke - S. Zele Zat. 5.2 15.00 Lede - Melle 4e provinciale B Zon. 6.2 10.30 Waasmunster - Wichelen G. Dendermonde is in een eerder matte wedstrijd de betere geworden van Wiche len dat trouwens weer en kele vaste waarden diende te vervangen. Setstanden van deze partij waren 15-6, 15-10, 14-16 en 15-11. Hofstade heeft duidelijk de goede draai gevonden want nu won het met 1-3 van Eine. ELversele II speelde een puike wedstrijd, doch verloor met het kleinste ver schil van Melsele. TT Ninove was geen partij voor leider Kalken. De toe komstige kampioenen, wie houdt hen trouwens van de titel, hadden slechts 3 sets nodig om de Ninovieters alle illusies te ontnemen. Waasmunster liet Z. Zele 1 set, wat zeker een slechte zaak voor de thuisploeg was. De Waasmunstenaars moeten, willen ze nog een waterkansje op de titel be houden, zich hoeden voor sets op het passief. In een rommelige partij stak Zele een set op zak. (mvw) In de A-reeks wonnen de drie koplopers hun respek- tievelijke matchen Loebes A had geen enkele moeite met een Johny Boysploeg die alle hoop op een eventuele redding heeft opgegeven Raymond Van Liefferingen, Jean-Pierre De Thaeye, Wil ly Ovaere, Willem Daghuyt, Etienne Van Stuyvendaele en Erik Van Impe maakten er 0-6 van. De broederderby tussen Cosmos A en Cosmos B was van bij de aanvang spannend Roger Baeyens won voor de A-ploeg doch Jozef De Leeuw maakte ge lijk Constant De Keyser gaf opnieuw voorsprong aan de oud-kampioenen doch Frans Van Der Eecken maakte op nieuw gelijk slechts in de laatste partijen kon A het laken naar zich toetrekken Willy De Wolf en Frangois De Backer zorgden voor de eindcijfers 4-2. In de B- reeks blijft Zandmannekes A boven allen uittorenen men won met forfaitscore van Kravael Meldert. Hand in Hand C won vrij afgetekend van Loebes B dankzij over winningen -van Remi De Leeuw, Frans Van De Strae- ten, Paul Wille, Richard Mer- tens en Jozef Van Den Eede. Enkel Heli Huylebroeck red de de Meerse eer. Klakskens Moorsel waren onweerstaan baar tegen Loebes C dat en kel won langs René Roelandt. Voor de Klakskens scoorden Francois Van Nuffel, Marcel Vinck, Lowie -De Petter, Pierre De Witte en Gustaaf Cornelis. Krijt op Tijd A won gemak kelijk van Koszen B dankzij overwinningen van Willem Van Der Borght, Romain en Jean-Pierre Boeckenhove en Serafien van Langenhove. In de C-reeks won Loebes D met forfaitcijfers van Klak skens B Johny De Nayer, Coppens Marcel, frank D'Hondt, Rudy Lievens, Francois Vermeeren en Gina Van Liefferinge zorgden voor kurkdroge 6-0 cijfers. REEKS A UITSLAGEN Hand in Hand B - Kravael A 3-3 Schoonaarde A - Rupa B 4-2 Rupa A-Hand in Hand 2-4 Johny Boys A - Loebes A 0-6 Koszen A - Moorsel A 2-4 Scotsing A '- Kasseistampers A 1-5 Cosmos A - Cosmos B 4-2 Kalender voor zaterdag 5 februari te 20 uur Rupa B - Rupa A Loebes A - Hand in Hand B Kravael A - Koszen A Scotsing A - Schoonaarde A Cosmos B - Hand in Hand A Kasseistampers A - Johny Boys A De Klakskes Moorsel Moorsel A - Cosmos A REEKS B UITSLAGEN Kravael B - Zandm. A 0-6 Klakskens A - Loebes C 5-1 Moorsel B - Sportvr. A 5-1 Dender en Schelde A - Johny Boys B 4-2 Loebes B-Hand in Hand C 1-5 Korte Stokken A - Zandstuivers A 6-0 Krijt op Tijd - Koszen 3 4-2 Kalender voor zaterdag 5 februari te 20 uur Zandstuivers A-Moorsel B Korte Stokken A-Kravael B Johny Boys B - Loebes B Koszen B - Sportvrienden A Hand in Hand C - Zandmannetjes A Klakskens A - Dender en Schelde A Loebes C - Krijt op Tijd A REEKS C UITSLAGEN Rupa C - Schoonaarde B 0-6 Loebes D - Klakskens B 6-0 Corso A - Dender en Schelde B 5-1 Kasseistampers B - Korte Stokken B 3-3 Zandmannetjes C - Zandmannetjes B 1-5 Jokers A - Jokers B onbek. Kalender voor zaterdag 5 februari te 20 uur Zandmannetjes B - Kassei stampers B Jokers A - Loebes D Schoonaarde B - Jokers B Hand in Hand D - Korte Stokken B Dender en Schelde B - Klakskens B Corso B - Rupa C Dirk Daelemans

De Voorpost | 1977 | | pagina 21