Tussen haakjes GEKNIPT OCARINA IS 'T KELDERKEN GEWORDEN ABC JEBRON - JEUGD NAAR DE BRON HEB STEEDS BIJ DE HAND HEB STEEDS B VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN [RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grem- bergen. eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matras sen Schuimrubber, Latex, Staalveren. Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabneksprijzen (enig in Bel- 9<ê). Schoolstraat 54, Aalst 'hondt Simon 053-21.15.64 Wijngaardveld, Aalst Specialist in schuifdaken, voortenten, autogamieringen en zonnetenten. uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie O.L -Vrouwstraat 33, Lebbeke. De totaalzaak voor het interieur esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin gen. poorten enz M De Backer, Kon Albertstraat 75. Dendermoode erman 052-21.38.16 Michem. Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem. Poöaulaan 16. St.- Gilhs-Dendermonde Vraag vnjblijvend inlichtingen O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21, Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels om, leen qerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou ding Inlichtingen bij Van den Berghe. Droeskouterstr 12, Haalt ert. unch 053-70.13.39 Stationsplein, 6, Aalst SpeciaKst: koude schotels, bereide vleeswaren, belegde broodjes eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek Molendnes 3. AALST vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoften (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken; en plaatsen Guido Michem, Potiaulaan 11, Dendermonde ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een- voudig begnp wordt omgezet. Raadpleeg haar specia listen UandO 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis. quid, quo. quando, quomodo enz: wie, wat. waar, wanneer en hoe7 Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. erav 053-21.76.08 Molenstraat, 70, Aalst SERAV heeft jaar in jaar uit, en voor om het even welke gelegenheid, het gedroomde geschenk! Van huwelijkslijsten tot prachtig-moderne zitmeubelen; van typische kleinere design-geschenken tot en met klasrijke tapijten Couponnenhu'is 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst rmar 053-21.68.98 Moorselbaan. 73, Aalst. Het huis waar u alles vindt. Voedingswaren aan discountprijzen. Kom eens lanqs Dank U. erzekeringen 053-21.71.45 Van Den Hauwe Gaston Zoon. Financieringen. Gentsestraat nr. 97, 9300 Aalst ooninrichting Pieter Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur Internationale vormgeving. In richten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt ter beschikking Molenstraat 42-44 Aalst n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijkir g Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper. vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6. Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg, gratis onder houd Pri|zenvanaf4 900 F tot 150 000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar Het jeugdtehuis in Mijlbeek in de Apostelstraat bestaat sinds half januari opnieuw. Niet alleen de naam is veranderd (Ocarina is nu: 't Kelderken), ook de werking zal er enigszins anders uitzien. Na de roes van de (her) opening, waar een enorme massa mensen op afkwamen, gingen wij onze kop eens binnensteken in dat jeugdhuis. TKELDERKEN Die naam slaat wel ergens op: de klub vond immers een onderkomen in de be nedenruimte van 't Apostel ken, het parochiale centrum van Mijlbeek. Daar was vroeger ook Ocarina maar je zou de ruimte gewoon niet meer herkennen. Hebben ze daar ingange veranderd, ge cementeerd, muurtjes pint bestellen en in af spraak kan ook gebruik ge maakt worden van het foto lokaal en het zijlokaal voor hobbyoefening. Zaterdag namiddag is er tafeltennis- en volleybalkompetitie. Elk klublid kan ook muziek ko men draaien als men dat zou willen. MOGELIJKHEDEN Jeugdhuis 't Kelderken, weinig volk maar het kan beteren (jm) zet, geschilderd dat het een lieve lust moet geweest zijn! En lieve lust ook om het eindresultaat te zien want 't Kelderken bekwam ons al direkt als een aange name, frisse ruimte met meerdere kreatieve moge lijkheden. Alleszins moet je bekennen dat je van de me- terhoge overstroming van vorig jaar, die zo"n pech betekende, niet veel meer merkt. Gezellig jeugdhuis dus, dat ook al in karnaval- sfeer gedompeld is met een grote papierkartonnen kar- navalvent als portier aan de ingang. INSTUIFMOGELIJK HEDEN Als je d'r zomaar op een verloren avond binnenkomt kan je een waaier van tijd schriften inkijken. Waaier die weliswaar nog niet kompleet is. De bedoeling is dat daar zowat alles van 't Kapoentje tot De Voorpost, van Alternatief tot Elcker lek, -van Test-Aankoop tot Vies Oilst zal liggen. D'r zijn ook pingpongtafeis en bin- nenhuisspelen. Je kan een Nu we toch bezig zijn over mogelijkheden kunnen we daar wat verder op ingaan. Nieuwe jeugdklubs openen altijd nieuwe perspektieven of nieuwe bezems keren goed. Sportievelingen krij gen voetbal-, volleybal, bil jart- en tafeltennismogelijk- heden. Ze moeten dan wel hun mond open doen, want anders gebeurt er niets na tuurlijk. Opmerkzaam zijn misschien ook de maande lijkse kooklessen, de to neelgroep en de diverse knutselavonden (klei, elek triciteit, foto...). Waar men nog zo aan denkt: gesprek, debat, mu ziek, film, tekenen, TD, wandelen...Ver alles dus. STEEKKAART Dit jeugdhuis dat zijn uit hangbord in neon nu eens niet met een pilsmerk ont siert kan als volgt benaderd worden. Nu even opletten want het wordt sekuur. Het jeugdhuis staat open voor iedereen vanaf 16 jaar. le dereen, van welke overtui ging dus ook, kan over de A JEBR0N, Begijnhof 1, Aalst Woe 9: werkgroep liturgie: 20- 22 u. Zat 12: 10 -12 u. werkgroep informatie 'T KELDERKEN, Apostelstraat 1 A, Aalst Do 10: kleibewerking vanaf 19.30 u. tot 22 u. Do 17: knutselen met elektriciteit TERLINDEN, Raffelgemstraat 8, Aalst Vrij 4: dia-avond over acht jaar klubleven. Zat 5 groots volksdansfeest in de St.- Annazaal. YPSILON, Meuleschettestraat 32, Aalst Zat 5 Thé-dansant Zon 13: winterwandeling om 9 u. verzamelen, middagmaal in de klub. IJAC0, Geraardsbergsesstraat 95, Terjoden Vrij 4:20 u.: film «Jachttaferelen uit Beieren» van P. Fleischmann. In zaal Rubens, Ninovestraat, Terjoden. Toegang: 50 F. Leden en voorverkoop: 40 F. KREJA, Driesieutelstraat 51, Aalst Zon 6: Film «Jachttaferelen uit Beieren». Zat 19: Optreden Vuile Mong en zijn Vieze Gasten (50 F in voorver koop). PALLIETER, Zijpstraat, Hofstade Zat 5: winterwandeling met fototocht. Vertrek om 15 u. aan de klub. ledereen welkom. Vrij 4 film «What's up. doe» (komedie) 20 u. 40 F niet leden; leden: 30 F. C.S.V. -T FABRIEKSKEN, Wellekensstraat 45, Aalst Zat. 5: Raymond Van Het Groenewoud. TANU, Houtmarkt 1, Aalst Zat 5: MJA-TD met Studio Tanu International - 20 F, Aanvang:, 19 u. VOOR KINDEREN: Marcellinoklub: 14 u.: film «Met ons vieren kardinaal» op 6.2 (de Chariots). Lanseloet: avonturenfilm «Spoorwegkinderen» in feestzaal St.- Jozefinstituut, St.-Jozefstraat 14 u. Inkom 20 F op woensdag J.A Klakson. Wellekensstr. 45: zat. 5.2' poppen en maskers maken in het atelier vanaf 14 u. J.A. Klakson: zat. 12,2: kinderkarnaval met verkiezing van prinsje en prinsesje te 14 u. Tieneratelier Free Time (Gi)zegem): zat. 5 febvoordracht over drugs met gesprek in Ponderosa te 14 u. PD kend door B.J.V. (Bestuur voor Jeugdhervorming). We laten de aandacht vallen op «iedereen mag binnen komen» gesteld tegenover «vertrekkend vanuit een kristelijke inspiratie». Hier over had Geert Van Den Berghe (lid beheerraad) het immers in een telefoonge sprek met ons. Hij verklaar de dat bepaalde normen moeten aanvaard worden (zie kristelijke inspiratie), maar dat dit niet betekent dat mensen mogen uitge sloten wordeneen «oppo sitie» mag er zijn en kan zelfs zinvol zijn. Dit in te genstelling tot «Ocarina» waar één specifieke kliek of strekking het laken te veel naar zich toetrok. INTERNE MOEILIJKHEDEN Al bij ons binnenkomen trof het ons dat zo weinig volk (nog geen tien mensen) aanwezig waren en dit op een vrijdagavond waarop een muziekavond aange kondigd was. Hei bleek dat die avond afgelast was om «interne moeilijkheden» die de mensen achter de bar (die overigens erg vriende lijk waren) niet konden of wilden verduidelijken. Ze brachten ook aan dat om dezelfde reden de ope ningsuren voorlopig inge kort zijn en dat ook ander aktiviteiten afgelast of uit gesteld zijn, of tenminste dat er onzekerheid rond is. Ook de geringe aanwezig heid (na de overdrukke ope ningsdagen) werd hier in verband meegebracht. Oorzaak van deze «interne moeilijkheden» waar wij het raden naar hadden zou een beslissing zijn van de be heerraad... Wij telefoneren naar Geert Van den Berghe de volgende dag: niet om de finesses van een privé- aangelegenheid te kennen (we kunnen het roddelen dienaangaande achter pot en pint alleen maar veroor delen), wel om te weten wat de gevolgen zijn voor deze jonge jeugdklub. Dus ook zonder te peilen naar de ge grondheid van deze zware beslissing. Er werd in tame lijk vage termen gesproken waarbij we onthouden dat de vroegere P.V., Leni De Boom, door een beslissing van de Beheerraad in una nimiteit ontslagen werd. Ondertussen wordt een nieuwe PV gezocht. Een aantal leden zijn het blijk baar niet eens met deze be slissing want ze vertikken het hun taken nog op te nemen, (dit verklaart uurre gelingen en uitgestelde ak tiviteiten). De beslissing blijft evenwel gehandhaafd en 't Kelderken blijft draaien: de ingekorte uur regelingen zijn slechts voorlopig en de meeste ak tiviteiten zullen blijven doorgaan (hier waren blijk baar alle leden nog niet van op de hoogte want in de klub werd ons het tegen overgestelde bevestigd). drempel komen. Enige ver eisten zijn: (we citeren) goede wil, vriendschap en een lidkaart. 't Kelderken is niet politiek gebonden; wel wordt vertrokken vanuit een kristelijke inspiratie en is het als dusdanig aangeslo ten bij VEJA (verenigd Jeugdwerk Aalst). Ook lid van de Vlaamse Federatie voor Jeugdtehuizen en er- KREJA'S ZUID-AFRIKA-AVOND Op vrijdagavond 20 januari ging in Kreja een ge- spreksavond met diamontage door omtrent de Zuid- Afrikaproblematiek. Een land dat ongetwijfeld in de jongerenkijker staat gelet op soortgelijke avond in Dido, avonden van Alternatief in uniefsteden en ook de Solidariteitsavond met de bevrijdingsbeweging in Z. Afrika vorige vrijdag in zaal MadeionOp zichzelf niets speciaals dus, waarbij we willen aanstippen hoe «onverdraagzaamheid» soms nog welig kan tie ren. Incidenten deden zich namelijk voor in Kreja herrieschoppers (die als VMOIeden geïdentificeerd werden) bedreigingen uitten tegen de inrichters. Toen één en ander al te gortig werd, kwam B.O.B. tussenbeide. M.J.A.-KLUB AALST DANST IN Op zaterdag 5 februari te 19 uur organiseert de M.J.A.-klub Aalst haar eerst M.J.A.-kamavai-T-Dan- sant. (zij hoopt natuurlijk dat er nog zuilen volgen). Voor de leken: MJA staat voor Mutuaiisten Jonge Arbeiders en deze klub die geruime tijd in stilte gehuld was, treedt nu voor het eerst weer in de openbaarheid. Diskobar is Studio Tanu internatio naal. Internationaal sukses dus. Deelname in de onkosten: 20 frank wa weinig is vinden wij als kenner. Adres: Tanu natuurlijk, Houtmarkt 1, Aalst. DAMES VAN MARIA AKTIEF Ook in scholen gebeurt er soms iets dat niet direkt met de lessen in verband staat. Paraskolaire aktivitei ten noemen ze zoiets in geleerde woorden. In dit verband stippen we aan dat het technisch instituut van de Dames van Marie het toneel opvoeren «Klan ten kunnen niet wachten» van Jan Staal op vrijdag 4 en zaterdag 5 februari om 20 uur. Ook op zondag 6 februari om 17 uur in de filmzaal van het St.-Jozefkol- lege (ingang Hoogstraat). De toegangsprijs komt op 60 fr. Anderzijds richten de leerlingen raad en de A.B.N-kerk van de humaniora Dames van Maria een kleinkunstavond in met Raymond van het Groene woud op zaterdag 4 maart om 20 uur. Dit in de zaal van de F.F.R., Dendermondse steenweg 75. Kaarten worden reeds verkocht aan 50 fr. Aan de ingang zul je 10 fr. meer betalen. Hoe lovenswaardig dit initiatief misschien ook mag zijn, het komt blijkbaar niet in het hoofd van die mei .jes opdat Raymond dit week end in Aalst is (in CSV) en dat dit commercieel gezien voor verrassingen zou kunnen zorgen. We zullen zien... GENTIAAN-TIEPIE-JOEPIE-LOKALEN Waarschijnlijk in maart reeds zullen de nieuwe jeugd lokalen in de Bedrijvigheidsstraat gebruiksklaar zijn. Het is de bedoeling dat daar Chirogroep Gentiaan lokalenuitbreiding zou kunnen doen en dat de jeugd ateliers Tiepie en Joepie daar gehuisvest zouden worden, (nu zitten die nog in jeugdklub Terlinden). Het wordt dus een ruim gebouw met verscheidene aangename werk- en speelruimten. Over de muren van dit gloednieuwe tehuis wordt echter begerig gelonkt naar «zaad in 't bakje». Er werd vorige maand reeds een wafelslag gehouden. Deze maand wordt het een feetelijk mosselsouper op zaterdag 12 fe bruari tussen 18 uur en 21 uur. Dit mosselsouper kost 120 fr. maar daar krijg je naast mosselen ook nog brood voor en een konsummatie. Diegenen die niet van die «walgelijke beesten van mosselen hou den kunnen zich tegoed doen aan boerenbrood met hesp en kaas. Hier betaal je maar 40 fr. voor. Wie wil komen eten wordt, indien mogelijk, gevraagd dit te laten weten vóór 6 februari bij J. Limpens, Naarstig heidsstraat 56, Patrick De Ceukelaere, Welvaartstraat 100, An Moens, Oude Gentbaan 10 of Mia Slagmul der, Boudewijnlaan 130. Dit om de koks niet al te zeer te verrassen. De smulpartij gaat door in het oude Chiroheem. ONGEWOON TERLINDENWEEKEND Jeugdklub Terlinden bestaat nu acht jaar en de weg die ze in die jaren afgelegd heeft wordt interessant genoeg geacht om daar een dia-avond over in te richten. Op 4 februari wil men langs een diamontage nagaan wat er in Terlinden zoal allemaal reilde en zeilde en hoe snor het nu zit. Deze avond gaat in de klub zelf door. Op zaterdag 5 februari plant men evenwel in de Sint-Annazaal op de Roklijf een groots opgezet volksdansfeest. In Terlinden bestaat een levendige volksdansbelangstellinggetuige hiervan de vele volksdansavonden en het gevolksdans op gewone TD's. Op 5 februari wil men het groots zien in een grotere zaal met een groter number of people. Volks dansliefhebbers weten dus waarheen. pq JEBRON. Zo noemt het Jeugdpastoraal Centrum op het Begijnhof nr. 1Het is een nuis dat moet opengroeien tot een centrum waar je terecht kan voor stilte, ontmoeting, informatie, een gezellige bab bel...De bedoeling in 't kort is dat Jebron een kruis punt wordt waar mensen samen komen en waar een en ander kan. Vanaf 24 januari werden de deuren voor goed open gezet en kan je er zomaar binnenlopen. Ook bestaan er een aantal werkgroepen (die kunnen uitgebreid worden) waaraan je kan meewerken, als je dat wil. OPENINGSUREN maandag, dinsdag, woensdag en donderdag telkens van 16 uur tot 18 uur. Op zaterdag van 10 uur tot 12 uur en van 16 uur tot 18 uur. Bovendien is het huis ook open elke vierde zaterdag van de maand na de jeugdviering in de Begijnhofkerk (begint telkens om 18.30 uur). AKTIVITEITEN IN FEBRUARI Woensdag 2/20 uur tot 22.30 uur: kernvergadering Woensdag 9: 20 uur tot 22.30 uur: werkgroep liturgie Zaterdag 12; 10 uur tot 12 uur: werkgroep informatie Woensdag 16: 20 uur tot 22.30 uur: open kernverga dering Woensdag 23: 20 uur tot 22.30 uur: werkgroep liturgie Zaterdag 26: 10 uur tot 12 uur: werkgroep informatie om 18.30 uur: jeugdviering in Begijnhofkerk. Op de samenkomsten van de werkgroepen en van de open kernvergadering is iedereen van harte welkom. Losse aktiviteiten zullen telkens meegedeel worden. P.D.

De Voorpost | 1977 | | pagina 25