Meh pikkels off gjontjes? JE LAATSTE AVOND VAN GEORGES EN ANNIE WIE WORDT DIT JAAR MISS PONY? DE CHIR0 OP ZIJN BREUGELIAANS do Brokstukken en afval. Een van onze Aalsterse monumenten (sj) Mor wa moeje tèn doeng as 't malheir hem prézanteirt? Ajja, verom in ne kafei binne goon, a hosten dagge lalachter zèt en van eiremoei noding verom 'n pintj drinken. En ienege stroten voejer es 't tèn vanoyges weiral van da! Doboy doeng ze tèn nog oeveraal aal de boeiemen ooit. Door koste a, in den donkeren nog ne kier teige flokken, as 't Sting nie 'n zag. Mort Sting 'n es 't er ni mier... en de boeimen 'n zèn der oeik ni mier. En da goot tèn nog mor allien over de mans, mor wat moeten de vraan tèn ochiere doeng? Wa zicht zol dat zèn as de die heer dor op de Kastonjevesten teigen 'n bumken van nen dooim dik zolle zetten beginnen te schéssen, surtoe dat dor naa zu kleer es. Dat ze door gepasseirde joor, da toch 't joor van de vraa was, ni mier den noodrik op geleid hemmen! Ninie, door moet iet on gedoon werren. Ver de proys van ienegte parkeirmeiters kenne ze toch iverantst eh kotjenhoozeken zetten meh 'n madam kaka boy. Weiral ienegte vraamensjen op den dop minder. Van den andere kant es eh pissoyn oeik nog ek kiltireel gebaa. lederien wedj da de mensen attoyd genoygd zèn ver door van alles in te schroyven. Awei, da ze dor 'n bord hangen en eh stik kroyt boyleggen. Allemaan kaan dor tèn schroyven wat dat 'n wildj en den dienen die der achter komt, kaan 't verom ooitvegen. Ons stadsbestier zol dor metnienen goei gedachten kennen opdoeng want al pissenen zei ne zot zèn mienink... en 't gelik zitj vantoyd op eh klein plosjken. 't Er hei meh azoei ne kier iene gezeid dat da de braars woren die dor achterzoaten, omda ge, as 't a opkwamp weir in ne kafei zodj moete goon. Moor doveir 'n moete ze dat hier in Olsjt toch zeikes nimmer doeng. Hoeveil braaroyn hemmen hier nog, zie mor nor de fiesthalle as 't joorbèrs es. As ge ne kier bepeist da ze in sommegste steiden spsesjole zandbakken moaken vér d' honnen... mor vér de mensjen: zjust jakken! Awel, ik stel veiren dammen dor ne kier seijeis weirk zolle gon va moaken. 'n Groeite akse op taa zetten en 'n petiesje opstellen vér on de schepenen te geivcn. Mor on welke scheipenen? Da kan den dienen van volksgezondhèd zèn, da kaan dien dienen van oepenbore weirken zèn, da kaan den dienen van kiltier zèn, da kaan zelf 'den dienen van fiestelèkheiden zèn. Jaja, want steldj a na ne kier veiren dammen kennen op d' affsj van Karnaval zetten: Olsjt karnavalstad - Olsjt blommestad - Olsjt dc stad woor dagge kwoyt gerokt wa dagge te vfcil hedj... 'n woor da ginne reklam? Surtoe naa dammen nor de karnaval nortoe goon en dat er allicht eh gelozeken mier gedronken zal werren! Allei hein, stierd allemool ajjer propoziesjes nor de Veirpost, dar mag zelfs nog 'n tiekeningsken boy zèn, of anders meigde 't oeik ops tieren nor het vroegere «Blauwe Lokaal» een lokaal gemaakt hebben waar iedereen komt, om het even van welke leeftijd ze zijn of om het even van welke politieke kleur. Dat was waar. Op de afscheidsavond zag men er zowel jong als oud, terwijl politiekers van diverse kleur er eveneens afscheid kwamen ne men. Voor Georges en Annie kan een rustigere periode in hun leven beginnen, al beweert Annie dat ze het niet zal kunnen gewoon worden en dat ze nu de Kortrijkse steenweg gaat doen. Een kafeetje waar je alleen champagne krijgt als je neerzit en slecht 'kallekens' als je rechtstaat! Als afscheid en als herinnering aan hun beginperiode kwamen de Poesjzakken op Mexicaanse wijze nog wat leven in de brouwerij brengen. Olé! J.S. («dagavond namen Georges Van Impe en Annie Van den Eede in hun kafee afscheid van hun trouwe xflten in de Graaf van Egmont. (sj) AZOYNP... grt kafee op de hoek van de Vaittestraatmetde Markt, naast af» Belfort, dat wij nu kennen Bfzijnde het kafe de Graaf van ^jnont heeft reeds een hele chiedenis achter de rug. fteger stond op de plaats van [kafee «den Grauwen Steen», verblijfplaats van de Heren Aalst. Dit was anno 1200. In '6 werd het oude Steen èbroken en met de herkapte ;n werd het huidige gebouw ppgebouwd. Op 16 juli 1859 d den «Grauwen Steen» als nkhuis, in openbare veiling, kocht. negentiende eeuw. In 1840 oorde de Grauwen Steen toe het echtpaar De Vidts- De versieringsschilder el De Mette kocht de uwen Steen in 1851 en nde «Au Comte d'Egmont». er verkocht de weduwe van :l De Mette het pand aan de :rale Associatie. Gedurende jjaren. tot op heden, bleef het het lokaal van de liberale ligingen van Aalst. Ook de inklijke harmonie «Les Vrais is Constants» vonden er een irkomen. evenals het nklijk toneelgezelschap >r Taal en Vrijheid», opeenvolgende generaties eigenaars waren in 1873 lor Stevens-D'Herde, 1874 Lodewijk Bogaert- lighe, Frans De Bruyn-De [el (Sis de Boer). 1880 lond Banneville - Van [nteghem. 1890 Eduard rneil Branthem - Van Geit I Schatter), 1905 Wed. Vesta jaltin - Van De Velde, 1921 déSchaltin - Roggeman. 1938 price De Qiiidt - Verstrael i Kloeke). Gustaaf Steenhout, •1 Georges Van Impe - Annie j> den Eede. .ikunnen wij aan deze reeks 'yoegen: Ronny Veilleton - jrie Claire Qiiintelier. g^ORGESEN ANNIE /a(^iurende een vijftien tal jaar je^ben Georges en Annie steeds dienste gestaan van de ijke bezoekers van de Graaf Egmont. Dikwijls werd het itwerk. Gedurende deze tien jaar hebben zij heel wat k lefd. Prettige en minder r Jpge zaken. Enkele trouwe igasten disten ons enkele jurtenissen op. De begin- ode van Annie en Georges heel romantisch. De over- (inlne gebeurde destijds even s' s kort voor karnaval. De akhwe uitbaters werden dus its in de drukke aktiviteiten •orpen. GeoFges Van Impe. ezen politieman, woonde ngi i niet Annie nog in de buurt c het Aalsterse zwembad. Je est er dan ook niet van ,ïli chieten datje hen in'dc vroe- be uurtjes, wanneer de laatste be navalvierder de deur uitge- chl kt was, naar huis zag fietsen. mi °ude tas bengelend aan het ieellr- niet daarin de verdienste pfhun karnavalsarbeid. en naval en centen waren nog al reu VÜ' eens de oorzaak van ds ''ge belevenis in de Graaf rkl Egmont. het was zelfs niet 'g dat Georges daarom als da Ben Cartwright in zijn kafee .r0 g rondlopen. Enkele jaren ve ^en gebeurde het zodat men ed< de drukte van een woelige i navalsnacht de kas begon te Sp ken en dat men hoe men ook mende, nooit het juiste bedrag kwam. Gedurende vijf uur /j 'en kelners en baas over het val P'eem gebogen zitten, maar moeite was nutteloos, de L n lers kwamen nooit aan het mg dat de rekenmachine IS) M- Om 6.30 uur kwam de ()f ossing. Georges had de fout dekt. De rekenmachine was geweest en rekende al de leden aan als duizendtallen, öfnien gelukkig was dat men eC h< hemmen da gemakkelèk as 't heer opkomt. Ze moeten beer mor 'n fles meipakken, 't stopsel af en onder here pardessi es 't rap gebakken, 't Stopsel weir op en ze pakken beer marsjandies mei. Mor mensjen gelèk as ekik of gelèk as aal d'ander leizers van de Veirpost die de zonne in 't woter of in heer pintj kenne lote schoynen, ver de die es dat n ander kelkesjoos. Allei, g'hedj na per malheir eh gelozeke gedronken en ge godj nor hoois en ge kroygt onder de boon hoeig woter, wa moeje doeng? 't Begint) te noypen, ge begintj te zwieten, ge werd ambetant, ge zodj op den dier gon ongezond werren en ge kroyt vizijoenen van Rooisbroek enzoei. En as dat op den booiten es, 'n es dat oeik nog zekken eirg ni, door hemme ze in den toyd toegeloten van te baan op alle meigelèkke en onmeigelèkke manieren, dus door hejje pishoekskes genoeg; mor as a dat overkomt in Olsjt, die na toch de presènsje heid van 'n groeite stad te werren: da zèn ander pataten. 'k Hem vanzeleven oeik da boeksken geleizen van ne zikere Chavalier, die giene morris 'n hodejen, en da was «Clochemerle»; 'k goon 't na zu veir ni droyven, mor 't es toch weerd van ne kier oever te peizen. As 't woor es wat dat er in sommegste aa gezegdes gezeid werd, tèn es dat oeik woor wat da 'k ne kier hoeire zeggen hem van 'n aa achterwoorès en de die zoy: 't er es niet slechter as anne pis op t' haven. En na da ze meh 't geldj van de ziekebissen nimmer toe 'n kommen, wa moete men doeng: zing dammen ons swoigneiren, ni ziek 'n werren... en onze pis nimmer ophaven! Mor dat es allemool gemakkelèkker gezeid as gedoon, want hoe vies da 't oeik es, hoe groeier dat Olsjt werd, hoe minder pissoynen dat er zèn. In den toyd was da tèn nog veil beiter, tèn odjer ien op d'Hatemert, ien op de Boetermert, ien on de Stoosje, ien on de Sintjannabrigge en g'hodj er zelfs twie on d' Aa Keirk. Da ze die twie dor na afgeschaft hemme, tot door toe, da was oeik 'n kwestje van gezondhèd. Want allemaan wedj dagge van teige de mier van 't keirkhof te pissen kendj 'n stoyloeig kroygen, mor as dat teigen de mier van 'n keirk es, kejje doboy nog scheremennenboord kroygen... Mor alia wie goot er na spesjoo) nor 't keirkhof vér hem door 'n stoyloeig gon op te doeng? En wat es 't er naa nog? Ocheiremen ien op d'Hatemert en nog ien on de brigge... en ze zèn alletwie gediereg verstopt. tijijt het leven een lach en een traan is ondervonden Georges Van Impe en zijn vrouw Annie Van den Eede ,uv [dagavond, toen ze via een gezellige avond afscheid namen van hun trouwe klanten. De trouwe rketoekers van de Graaf van Egmont, le Comte d'Egmont, de kont, de Grauwen Steen, of hoe je het kafee 303 noemen wilt, zullen het voortaan zonder Annie en Georges moeten stellen. Ronny Veillefon en Marie Jre Quintelier. ze mensen namen hun taak over. de fout gevonden had. Wanneer de kelners tijdens karnaval hun patron met een vertrokken gezicht mededeelden dat hun teen pijn deed dan wist deze onmiddellijk hoe laat het was en schonk een mazoet in. Dat was destijds een pure whisky. Annie en Georges namen met weemoed in het hart afscheid van hun kafee. Annie die beweerd had niet te zullen wenen kon haar belofte niet houden en barste regelmatig uit in huilbuien toen de klanten haar enkele woorden van af scheid kwamen toefluisteren. Georges bleef de ganse avond druk in de weer. terwijl Annie met haar trouwe klanten een laatste dansje deed op de dansvloer. Óp een bepaald moment was het de laatste bazin met de oudste klant, Gustaaf De Stobbcleir. Als grootste verdienste halen Annie en Georges aan dat zij van Georges en Annie voor het laatst achter hun tapkraan (sj) Vervolg van blz. 1 Zaterdagavond om 19.30 uur gingen dc deuren van de Kring open voor de 9de Breugelfeesten georganiseerd door de Chiro van het H. Hart. Dit jaar waren het alleen de jongens die moesten instaan voor De Breugelfeesten georgani seerd door het ouderkomitee en door de chiro-jeugd van het H. Hart startten in 1968 onder het impuls van de toenmalige proost E.H. Cieters. Van jaar tot jaar groeiden deze feesten uit. zodat de huidige proost E.H. De Baets nu over een jaarlijks feest beschikt waarop jonge en oude Chiroleden elkaar kunnen ont moeten in een gezellige sfeer, temidden van vele sympatisan- ten, om er nog eens oude herinneringen op te dissen. Het begin van de avond leek niet zo denderend. De tafels waren niet voorde helft bezet. Hoe later het werd. hoe nicer volk er echter binnenkwam, zodat men rond tien uur reeds met een staan plaats moest genoegen nemen. Gezellig en Breugeliaans was het er. Aan de tafels en tegen de toog zaten of stonden groepjes men sen bij elkaar, oude koeien uit de sloot halend. Gedienstige Chiro leden. jongens en meisjes, zorg den voor de bevoorrading van eten en drinken. Je had er de ruime keuze uit een hele reeks geestrijke dranken, vlaaien, boerenbrood, boerenworst en natuurlijk rijstpap. Als verras sing zaten er in drie schoteltjes rijstpap briefjes waarmee je achteraf een prachtige prijs kon gaan in ontvangst nemen. Hoog tepunt van de avond was de reuzetombola met talrijke prachtige prijzen. Voor de vrolijke noten zorgde het orkest Swinging Safari. Op de tonen van hun muziek dansten jong en oud tot in de late, zeg maar vroege, uurtjes. SJ. De gezusters Vonck (jm) In haar vrije tijd is ze Chiroleidster die als voornaamste hobby's motorijden en muziek be luisteren vooropstelt. Als sportief type is ze eerder bedeesd van aard doch het jeugdig enthousiasme straalt zo uit haar ogen. Vorig sei zoen heeft ze vele ponywedstrij den als toeschouwster bijgewoond en uit sympatie voor deze sport heeft ze zich dan ook als Miss- kandidate laten voorstellen. Deze gaat door op zaterdag 5 fe bruari in het Wiezehof. Rond 21 uur worden de vijf kandidaten aan het publiek voorgesteld deze mensen hebben dan tot 23 uur tijd om hun stem uit te brengen op het strookje dal vastgehecht zit aan de toegangskaart. De proklamatie door voorzitter Alfons Heyn- drickx wordt verwacht omstreeks 24 uur. Naar verluidt, zullen ver scheidene kandidaten door bussen supporters aangemoedigd worden Dirk Daelemans Marina Van Den Brcmpt (el) Martine Spiessaert (el) Maria De Ridder (jm Voorzitter Hendrickx (jm) het verloop van de avond, want volgens dc nieuwe proost van de meisjes bestaat de meisjeschiro niet meer. Een ruime belangstelling voor de 9de breugelfeesten (ej)

De Voorpost | 1977 | | pagina 3