Aalsterse flitsen MARC GALLE 3MTRENT HET PERSONEELSBELEID IN DE STAD OOK DAT IS AALST 5 riseren zonder de nodige be kwaamheden». De heer Bogaert vreest dus dat uit tij delijke aanstellingen later defini tieve benoemingen zouden kun nen vólgen die dan zouden «gere gulariseerd» worden Hij legt dus ook een bijzondere nadruk op de beperktheid in tijd van «delegatie». Bij hoogdrin gendheid moet uiteraard in ver vangingen kunnen voorzien wor den, maar dan wel «voorzover als nodig» aldus de heer Bogaert, die vroeger ook de bevoegdheid over het stadspersoneel had. «Hier lag een kans voor het nieuwe bestuur om een stuk vernieuwing te bren gen, daar de stad toch ook ver groot, en dus veranderd is» SCHEPEN ROELS Schepen van Personeel, de heer Roels, wees ons echter op het dringend karakter van bepaalde vervangingen in het personeel. Misbruiken wijst hij formeel af. «Die zijn er nu alleszins nog niet ingeslopen». Hij was echter nog niet volledig in kennis gesteld om trent de wensen van de heer Bo gaert. Toch meende hij ook de volgende punten onder, de aan dacht te moeten brengen: de per- soneelsstruktuur wordt gewijzigd in de mate dat dit nodig is in ver band met het statuut van Gent dat Aalst nu gaat overnemen. Hij legt er echter de nadruk op dat men nog niet ongeduldig mag worden, omdat het nieuwe bestuur tens lotte nog slechts een paar vyeken effektief heeft kunnen werken. Men moet de tijd krijgen om al deze dingen degelijk in een vorm te kunnen gieten. Wat personeel betreft, komen daar ook heel wat andere zaken bij kijken: samen stelling, overleg met de syndika- ten, enzoverder. Schepen Roels zou in elk geval de nota van de heer Bogaert verder bestuderen, en in dit verband dan ook nog na dere informatie willen verschaf fen. W.L. JUD-SCHEPEN BOGAERT VRAAGT INFORMATIE: dankt allen die zich hebben ingezet om van het feest van de terugkeer te maken wat het werd en de talrijke sympathisanten gekenden en nog ongekenden die hem zo spontaan hun steun hebben toegezegd. Hij houdt zich te uwer beschikking tijdens zijn sociaal dienstbetoon iedere woensdag vanaf 19 uur: Houtmarkt 1Aalst DE VOLKSDANSCENTRALE TE AALST Zaterdag 5 februari wordt voor Aalst een hoogdag op gebied van volksdans en volkszang. De Volksdanscentrale voor Vlaanderen, als jeugddienst en als ka derinstituut erkend door het Bestuur voor Jeugdhervorming (De partement van Nederlandse Kuituur), is immers niet meer aan haar proefstuk. In het Vrij Technisch Intituut aan de St.-Annalaan te Aalst gaat nl een kursus door op za terdag 5 februari onder leiding van een gediplomeerd volks- danslesgever. Er z.ijn drie pe riodes: van 10 tot 13 u, van 15 tot 18 u of van 19 tot 21 u zodat iedereen kan kiezen wat hem best ligt. Het betreft voorname lijk volksdansen die als werk materieel in jeugdbeweging of in het onderwijs kunnen worden gebruikt.Naast de volksdans- techniek zelf wordt eveneens de instruktiemetoae belicht zodat de kursisten met kans op wel slagen de volksdans in eigen kring kunnen verder doorge ven, Deelname in de onkosten bedraagt 100 fr. Verdere inlich tingen kunnen l' worden be zorgd door VDCV-sekretariaat, St.-Vincentiusstraat 26 A, 2000 Antwerpen. Tel. 031-30.75.80 In de Kleuterschool aan de Oude Gentbaan gaat op dezelfde dag maar dan van 14 tot 18 u op de overdekte speelplaats een zang namiddag door. De bedoeling is tweeërlei: enerzijds de gezellig heid vinden van het samenzingen van éénstemmige liederen en van canons, eventueel aangevuld met ostinati en anderzijds naast een aantal algemeen gekende volks liederen het zangrepertoire met enkele nieuwe liederen verrijken. V oor jeugd- en zangleiders is deze namiddag dan eveneens alleszins belangrijk De leiding berust hoofdzakelijk bij hoofdinspekteur L.O. Albert Vanistendael en René De Vos. Van de deelnemers wordt geen muzikale kennis vereist. Van de doorgenomen liederen wordt een mapje gemaakt dat dan ter plaats kan worden aangekocht. Nadere informatie op hetzelfde adres als voor de volksdans. Men kan zich ook rechtstreeks in het lokaal aanbieden. ning dat het huidige voorstel van delegatie gedeeltelijk voorbijge streefd is. Het zou de indruk ge ven een gemakkelijkheidsoplos sing te zijn zonder grondig onder zoek voor vernieuwing en aanpas sing aan de noden van df schaal vergroting van onze gemeenschap sinds 1 januari. «Deze schaalvergroting mag im mers beschouwd worden als een uitdaging aan de verantwoordelij ken van de lokale besturen, die de verkiezingsbeloften aan de bur gers moeten nakomen. Er moet dan ook een beleid bepaald wor den voorde nieuwe entiteit». Het is hieromtrent dat oud-schepen Bogaert graag meer informatie had gekregen. Hij brengt wel be grip op voor de moeilijkheden, maar de schaalvergroting brengt willens nillens een ingewikkelder organisatie mee. Een organisatie ontwikkelen en dit geldt ook dus voor de gemeentelijk organisatie- is dus in een sterke mate afhankelijk van het perso neelsbeleid. De heer Bogaert wou hier dan ook speciaal het belang ervan voor de toekomst onderlij nen. «Het spreekt vanzelf», zo vervolgt hij dat we moeilijk over delegatie kunnen akkoord gaan zonder waarborgen te krijgen over het toekomstig personeelsbeleid, en ik wil duidelijk stellen wat on der personeelsbeleid verstaan: het is dat deel van het algemeen beleid dat er op gericht is bedrijfsbelang, groepsbelang en individueel be lang zoveel mogelijk harmonise rend te behartigen op basis van demokratische beginselen.» VREES VOOR MISBRUI KEN? De oud-schepen vervolgt dan nog: «Wees ervan overtuigd dat het hier niet gaat om U in de moge lijkheid te stellen aan dringende vervangingen te voldoen, maar wel om alle andere vormen van «achterpoortjes» uit te sluiten om personeel binnen te loodsen en nadien te laten slagen of te regula- Het RTT tentenkamp aan de Withuisstraat (sj) De brug over de Dender, volgens officiële bronnen voor het verkeer toegankelijk vanaf april, zal er volgens officieuze bronnen nog enkele maanden langer werkeloos bij liggen. Er wordt gehoopt met de werken klaar te zijn in september! De Vriendenkring van de brandweer laat van zich spreken. Groot-Aalst dat momenteel drie brandweerkorpsen telt zou het liever met één enkel korps doen. Moorsel had bij het aanhoren van dit voorstel opeens «geen geld meer». Erembodegem nog «geld teveel». Aalsterse officieren en de kommandant hadden opeens heel wat woorden teveel, zelfbeheersing te kort. Resultaat: onenigheid op zijn zachtst uitgedrukt. Het gele boekje van de Draeckenieren is van de pers. Het is een jubileumuitgave: tien jaar geel boekje. De lol is er met kwistige hand neergepend, het aalsterse dialekt schittert sappiger dan ooit, speldeprikken zijn verweven in de voor politiekers super horoskoop van de hand van de helderziende Sedy-Mat. Er is nog veel meer, een spotprent neemt de verhouding Dendermonde - Aalst, wiens grenzen nu gemeenschappelijk zijn, op de korrel. Ook de adverteerders komen origineel aan bod, want zoals onder de rubriek «Varia» gezet staat «deze uitgave is de enige uitgave waar de adverteerders geen enkel tekstrecht hebben. Alles wordt er aaneengeflanst in zijn rijm of proza door bestuur en leden van de Caemere». Onze rederijker Dolf, van pickels of ajointjes, eerbiedwaardig Hd van de Draeckenieren nam de achterste pagina voor zijn rekening. Daarin kan men in onvervalst Aalsters lezen dat de Voorpost: «Kompleiter as de Moniteur» is en «Rapper as Merckx» enz. De Opperdraak, wijlen Gust Van der Stock wordt er ook in gehuldigd. Als het waar is wat er verteld wordt, misschien namen feestkomiteeleden deze geruchten mee uit Brussel, zullen heel wat hoge Pieten onze karnavalstoet komen aanschouwen. Zo worden namen genoemd van minister van Kuituur Rika De Backer. Herman De Croo. (je weet nooit dat een karnavalstoet stimulerend werkt op het onderwijsprobleem!)en ex-minister Willy Claes. Er wordt zelfs gefluisterd dat dokter Wijnen in hoogst eigen persoon door de groep «Noig» uitgenodigd is en dat men plannen heeft om hem met een «geldhond-spettelaar» te verrassen. Het gele boekje van de Draeckenieren zal overhandigd worden aan dokter Mare Galle. De expert in taalproblemen zal er vast een vette kluif aan hebben. Het krioelt er van niet gangbare uitdrukkingen, rare termen, gallicismen, en verschillende soorten Aalsters dialekt. Deze karakteristieken, eigen aan het boekje dragen er toe bij dat men hier de adjektieven uniek, origineel, spiritueel mag gebruiken. Op het stadhuis zijn drie volwaardige typisten in dienst... De TV uitzending van zondag stond in het teken van de ui. Stadsarchivaris Karei Baert was te gast in de BRT uitzending «Doe mee» en gaf uitleg omtrent de spotnaam van de Aaistenaar. In een andere uitzending «De zevende hemel» kwam de uit opnieuw aan bod, zij het dan als middel tegen verkoudheid en zonder kommentaar van onze archivaris. Om er de tranen van in de ogen te krijgen. Sinds vorige week is de torenkraan aan het in opbouw zijnde kuituurcentrum afgebroken en opgeborgen. Een teken aan de wand dat er schot in het bouwwerk komt! De sierverlichting aan de Molenstraat heeft nogal wat te lijden. De stormwind die enkele tijd geleden zo gevaarlijk gierde, nam in zijn vlucht ook enkele glazen bollen mee en zorgde er voor dat zij gevaarlijk scheef kwamen te staan. Maar ook vandalen zien deze bollen als lustobjekten. Ondertussen blijft één verlichtingspaal met op grijphoogte enkele losse elektrische draden ongemoeid. Ingrijpen dus! De verbindingsweg Aalst Ninove of omgekeerd, een vijfjarenplan, waar heel wat om te doen is geweest, komt er. De firma Moens is begonnen met de voorbereidingswerken voor de overbrugging van de spoorweg aan de Driehoekstraat te Erembodegem. De nieuwe steenweg zal, van Ninove naar Aalst, aan de Doorn te Ninove van start gaan. Dat direktrices van scholen in de eerste plaats voor de tucht in hun instelling zorg dragen is een lovenswaardige zaak. Als die tucht echter meer doet denken aan een strafkolonie dan grijpen de ouders in. De directrice van de Dames van Maria, juffrouw Arens had vorige week nogal wat klachten van ouders te verwerken in verband met die strenge tucht (te streng zegt ons een ouder). Een gepland reisje tijdens de paasvakantie werd verboden, een lerares die enkele leerlingen bij haar thuis op de koffie vroeg kreeg hierover een opmerking, en naar het schijnt zouden ook de repetities voor een toneelstukje in het gedrang komen. Het ouderkomitee bestaande uit ouders van leerlingen van de retorika (17-18 jaar) kwam samen en besloot te protesteren. Op scholen waar het dan weer zonder tucht gaat zijn ouders ook niet tev reden. De gulden middenweg, zou dat een utopie zijn? De toneelgilde Hoger op heeft op 11. 12 en 13 februari het K.T.V. de kunstvrienden uit Brussel uitgenodigd. Het stuk «Op zand gebouwd» van A. Dacfel in de regie van W. Van Cauwenbergh zal opgevoerd worden in de feestzaal van het Sint-Maartensinstituut aan de MoorselbaaV Op 1 februari is burgemeester D'haeseleer ontvangen geweest op het ministerie van binnenlandse zaken bij minister Michel. Daar werd gesproken over het personeelskader en de sociale v oordelen in de gemeentescholen. Het Aalsters schepenkollege tracht zo spoedig mogelijk een oplossing te vinden voor de parkeerproblemen in de Felix De Hertstraat. Er schijnen vooral ernstige problemen te bestaan bij het laden en lossen voorde fabrieken. ROEL VAN DE PLAS sid-Schepen Bogaert van Financiën had vanwege het nieuwe stads- •stuur graag meer klaarheid en informatie gehad omtrent het ieuwe personeelsbeleid. «Het enige wat we weten over het perso neelsbeleid van de bestuursmeerderheid, aldus de heer Bogaert, ^mt uit een interview in de Voorpost met de schepen van personeel J heer Bogaert is dan ook de me- Wng toegedaan dat op dit punt de «formatie «nogal mager voor- vanwege het nieuwe be iuur. Uitgangspunt voor zijn be merkingen was punt 27 van de ge- Jeime zitting tijdens de laatste femeenteraad. Oud-schepen Bo ld dat punt liever op de inbare agenda geplaatst gezien, 'urgemeester D'haeseleer merkte ierbij echter op dat dezelfde pro- dure al zes jaar tevoren was ge- De heer Bogaert meent echter dat men nu de stad groter geworden is tot andere inzich ten kan komen. Volgens de heer Bogaert zou de openheid er alles zins mee gediend geweest zijn. Bij dit punt 27 dus, had de heer Bogaert twee vaststellingen geno teerd en in een nota uitgewerkt: Ten eerste: «er is geen verschil vast te stellen met de delegatie van het vorig kollege, alleen is er een uitbreiding aan gebonden, ver band houdend met de vrijwillige brandweer». Buiten de ruimere bevoegdheid over de vrijwillige brandweermannen zou er hier dus niets veranderd zijn. (Delegatie betekent gewoon dat de gemeen teraad in bijzondere omstandig heden zoals nu in de overgangspe riode zijn bevoegdheden «dele geert» naar het schepenkollege, uiteraard met beperktheid in tijd). Ten tweede: (i.v.m. andere deel- gemeenten):er is een totale afwij king van het beleid in andere deel gemeenten. (waar bijvoorbeeld de kolleges meer bevoegdheid had den). Het kollege van burgemees ter enschepenen wenst nu alle aan stellingen, benoemingen en be vorderingen te doen van de werk lieden». De heer Bogaert is ook van me- Wie de voorbije week van de Grote Markt naar de Gentse steenweg wou of andersom, moest een akrobaat zijn in het verkeer om de tocht door de Nieuwstraat, de Vlaanderenstraat en de Gentse straat zonder kleerscheuren af te leggen. Wie van Gent kwam zag bij het begin van de Gentsestraat de tegenliggers al komen aanhobbelen. De ene maal wegzakkend in een put, de andere maal opspringend tegen uitstekende kasseien, af en toe een plots uitwijkingsmaneuver makend om al te grote obstakels te vermijden. Uitwijkingen meestal op het gevaar af de tegenliggers te rammen. Wat verder werden de wagens komende uit het centrum opgehouden dooreen wegversperring die een al te diepe put in het wegdek afbakende. Een tiental meter verder, ter hoogte van de Withuisstraat was het de beurt aan de wagens komende uit de richting Gent om opgehouden te worden door een wegversperring. Dit kruispunt waar drie straten samenlopen was op de spitsuren een warboel van belang. En men scheen er niet van zin te zijn er vlug mee gedaan te maken, want de RTT sloeg er niet minder dan vier tenten op. Dit allemaal onder het waakzame oog van een Onze-Lieve-Vrouw die zich de talrijke schietgebedjes zonder aflaat maar moest laten geworden. Even kon je uitblazen inde Vlaanderenstraat, maar dan begon het weer. Aan de lichten, het kruispunt van het Keizerlijk Plein, de Vlaanderenstraat. het Vredesplein en de Nieuwstraat, lag de straat terug opengebroken. Vooral de wagens komende van het Keizerlijk Plein hadden heel wat last om de bocht naar de Nieuwstraat te nemen. En dan de Nieuwstraat zelf. Een van de voornaamste straten van ons centrum. Een van de voornaamste, maar ook een van de slechtste. De staat van het wegdek is goed om je schokdempers eens te testen, maar niet om je wagen rammelvrij te houden. S.J. De krachtige rukwinden van de voorbije dagen en het dikke schuimtapyt op onze stinkende Dender deden de Werf af en toe eens op een sneeuwlandschap Ityken. Grijze, natte vlekken achterlatend op wagens en klederen (sj) ken voorbeeld van de wegbedekking in de Gentsestraat, de Vlaanderenstraat en de nieuwstraat

De Voorpost | 1977 | | pagina 5