TWEEDE ADEM XSA-VKSJ DAG VAN IRIE KANDIDATEN MET VEEL AMDITIE Karnaval kriebels r le organisatie van een jaarbeurs rehoort tot de privilegies van de middenstandsorganisaties. KARNAVALESKE HOI FIL0I herkiezing prins karnaval lede OMUEGVALLER JEMPI I IRASSER GUUST I STRANGER LUC I 9 <u de Miss Bettetitel is toegekend en de viering van 25 jaar karnav al Lede met de jubileumzitting erop :it. wordt er met belangstelling uitgekeken naar 18 februari, dus de dag dat de verkiezing van Prins Carnaval doorgaat. Wie zal in 1977 de eer krijgen deze titel te dragen? Er zijn drie kandidaturen iinnengekomen bij het Feest- en Sportkomitee, dan nog allemaal spontane kandidaturen, geen kandi- laten gezocht door ditzelfde komitee dus, zoals dat wel eens gebeurt in een nabijgelegen karnavaloord. rij dachten dan ook dat het ogenblik gekomen was om deze mensen even voor te stellen. We hebben ze lan ook op ons Röntgentoestel geplaatst en ze even doorgelicht. Het resultaat leest u hieronder. èmpi I is de 27-jarige Jean-Pierre jonnet, wonende in de Heiplas- Iraat en lid van kamavalgroep He Omueg val Iers. lij stelt zich kandidaat met het indelijke doel te winnen, plezier laken zal er zeker bijkomen, boral met zijn geweldige kama- plgroep naar hij zegt. Doch hij is een slechte verliezeren indien hij let de goed keuringsstempel van fc jury krijgt, zal hij klaar staan m te veranderen van kandidaat rins Jempi in smurfie Jempi, en i het verdere karnavalgebeuren (leven. Hij droomde er reeds ja il van zich kandidaat te stellen or een prinsentitel, nadat zijn iendFreddy Matthijs zijn kans d gewaagd. Maar steeds lagde vrouwlief erin hem van plannen te doen afzien, dit ir heeft zij dan toch het licht op Den gezet en mag hij zijn knal- kke ideeen uitwerken. U hebt Jempi (el) het al begrepen, hij is een nieuw komer, dan nog de enige. Nadat hij tijdens de voorstelling van de Prinsen zich had laten overman nen door die vervelende zenuwen, heeft hij een andere strategie uit gewerkt en deze heeft bewezen het te doen. Hij is dus vol ver trouwen voor zijn optreden op de planken en zal zich nog zekerder voelen als hij zijn schare suppor ters zal horen tekeer gaan om hem te steunen. Tevens zal hij beter voorbereid zijn dan tijdens de voorstelling der kandidaten, want daar had zijn raadsman hem een loer gedraaid, naar hij zegde. Voor Jempi I betekent de Leedse karnaval een streven om er steeds meer mensen bij te betrekken. Hij vindt het reeds een hele prestatie dat er al meer dan 10 Leedse kar- navalgroepen zijn, maar denkt dat er nog meer zouden kunnen zijn. misschien als er wat meer gewerkt wordt in de richting van de nieuwe fusiegemeenten. lust I is de 35-jarige Gustaaf De >1. dus de minst jonge van de maar of hij de kleinste is zou wel eens willen uitmeten met npi I is lid van kamavalgroep «De assers- en hij schreef enkele ja- geledeh de eerste Leedse kar- alplaat «Leneers» voor keizer alter. ik vorig jaar was hij kandidaat werd toen derde. Maar nu nog :er dan verleden jaar wil hij nnen. Het plezier komt er zeker bij, maar hij wil de 25ste Leedse kamavalstoet in de goeie straten leiden. Vorige jaar heeft hij zijn eigen verslagen, zegt hij. doordat zijn speech te lang was en omdat hij in de ogen van het Fcestkomi- tee een vulgair taaltje zou gebruikt hebben. Maar dit jaar heeft hij zich voorgenomen zijn zaag en schaaf mee te nemen om een stukje van zijn speech te zagen als het te lang zou worden en zijn woorden eerst eens wat bij te schaven. Verder is hij de man die LUC I is de 22-jarige Luc Van der Haegen, dus de jongste van de drie. wooht'in de Markizaatstraat. Hij is geen lid van een karnaval- vereniging maar wel werkend lid van de Antwerpse Strangers. Hij is in Lede dan ook goed gekend als Luc van de Strangers. In feite zitten we hier voor een rasechte Aalstenaar, maar die reeds een vijftal jaar in Lede woont. Door zijn aderen stroomt dus wel het echte kamavalbloed. Hij stelt zijn kandidatuur wel een beetje voor de eer. maar hoofd zaak bij hem is dat er plezier ge maakt wordt. Natuurlijk is het plezieriger als je er de titel bij- krijgt. zegt hij. en als het zo is dan zal ik er eens een bonk in geven. Het is dus reeds de tweede keer dat hij zich kandidaat stelt. Vorig jaar eindigde hij vierde. Toen was het idee evenwel vlie gensvlug opgekomen, dan nog vooreen weddenschap, die hij dus uiteraard won. Dit jaar heeft hij het evenwel wat kordater aange pakt en zijn show degelijk in el kaar gestoken. Het is verzorgd, het is af en het zal goed zijn, hope lijk het beste. Maar verliezen of winnen voor hem maakt het niet Luc I (el) zoveel verschil uit, zich amuseren en pret maken zal hij toch doen. Hij verwacht van de 25ste Leedse kamavalstoet zeer veel. Hij denkt dat het een zeer goeie stoet zal zijn, naar hij reeds vernomen heeft van bepaalde mensen die in karnavalgroepen aktief zijn. Hij voegt er nog aan toe dat. indien er het Feestkomitee wat meer voor deed, dat Lede echt een zeer goeie karnaval zou hebben.alhoewel hij het nu toch ook reeds een dikke vindt. Gust I (el) wel weet waarover hij gaat praten op het podium, maar zijn speech niet op voorhand klaarmaakt om dat hij toch niet kan uit het hoofd Ieren, Hij vindt dit voor zichzelf een voordeel voor het geval hij er eens zou doorvallcn. In zijn be kentenissen zegde hij ook nog dat hij een slecht verliezer is en als hij Prins karnaval wordt dat hij een geweldige verrassing in peto heeft. Voor hem betekent karnaval zich eens uitleven, zot doen, iets doen dat ge anders niet mag doen, bij voorbeeld met de voeten van een flik spelen. Van de 25ste Leedse karnaval verwacht hij dat het wel iets goed zou kunnen zijn. Maar hij vindt het wel spijtig dat er zo weinig samenwerking is tussen het Feest komitee en de verenigingen die iets willen doen. Hij denkt dat er wringingen zijn omdat het komi tee bepaalde verenigingen op kar- navalgebied over zijn kop ziet groeien. Dit is niet goed voor het Leedse Karnaval. Op het ogenblik dat deze krant verschijnt mag het nog een vijftiental maal kriebelen in ons karnaval- hart. De tijd is kort en er is overal nog veel te doen. Bij de Destereers komt er ai kleur in de zaak maar Drakie staat nog in zijn blootje ofte in de kou. De Schramoeillekrabbers beginnen onder de verf te zit ten en de Kamillekes leveren nog een plakgevecht met een knielende hoogwaardigheidsbekleder. De Suskewieten stijgen nog niet op voor de grootste aller vluchten, de Sjieperekes en de Geleiboekes leveren nog steeds een betonijzerstrijd met een mu zikaal einddoel. De Moikes fietsen door de werkhalle en de te verkondigen leer krijgt vorm en kleur terwijl de Kaloeterskabassen denken dat het pas over 2 maand karnaval is, dat kan je best merken aan al die ijzerdraad, De Gaalowies moeten op drie weken tijd Aalst en Amerika fusioneren met ijzer, hout, papier en karton en d'Abeladoes parkeren reeds met een gerust hart, kleur op het zaakje en 't is Karnaval. Als de Sjansjaars «sjans» hebben een hard werken komt het kleurig in orde. Lotjonslos laat karnaval niet los en bouwt en worstelt aan en met «volière-proble men». De Brikaljongens kijken op geen «wagen» of «kopken» en kijken ook op geen uurken werk. Noig maakt zich klaar om met hun zo eigen spirituele karnavalhumor en «noige» vondsten «het van het» te brengen. Alles of niet heeft al iets maar nog niet alles, dus werken maar. Bij de Zwietslasjen wordt er ook op het voorhoofd gezweet kwestie van de draai- beweging er in te krijgen. Bij de Pikante Kastaars komt het op geen «mannetje» aan op de wagen, hun figuren dragen al een kleurige overall. De Matotten schuren krans in isomo, konstruktie is af en er komt kleur in de zaak. De Berkens van Sint-Anna zitten nog volop in de koe-stierproblemen, dus kweken maar. Van het andere karnavalfront geen nieuws. Geen nieuws is dikwijls goed nieuws: dus ook daar zal iedereen aan 't werk zijn. Heel wat toevallige voorbijgangers, anderen komen «speciaal» eens binnen in de Fiberfleet om zo maar eens te kijken naar wat het dit jaar worden zal. Wie we er nog niet zagen: onzer aller karnavalburge- meester Marcel onze nieuwe schepen van Feestelijk heden. Of komen ze sterkte en troost brengen in de laatste dagen of uren? Een illustere kafeeganger kocht een Moikesembleem voor 20 frank en verkocht het weer voor 100 frank. Foei! Zoiets doet ons karnavalminnend hart wat bloeden, 't Is zo al moeilijk genoeg om aan centjes te geraken, dat ook anderen er moeten aan verdienen. Visoizjeken LGEMEEN MIDDENSTANDSVERBOND: net p uitnodiging van Schepen Bourlon werd op dinsdag 25 januari II. dein delegatie van het Algemeen Middenstandsverbond op het Ka lm, pet ontvangen, liet? nige heren Dierickx Robert. Van (deprpe Luc en De Groote René, istekpectievelijk Voorzitter. Dircc- ernbren Adjunkt-Direkteur hebben eenln de nieuwe Schepen een bro- ïls:|tirc overhandigd, waarin onder s tejecr volgende punten worden be- tijd jndeld: ter.fc historische groei van de orga- satie en haar diensten, de alge- me syndikale doelstellingen, overzicht van de geografische (bouw, sekretariaten. zitdagen aangesloten verenigingen, het an, idige dienstenkader en de >k's jndpunten inzake de belangrijk- middenstandsproblemen een laatste hoofdstuk werd eciaal de aandacht van de Sche- n gevraagd voor het wensen- Dgramma en de doelstellingen te Bist. Bij de bespreking van de rschillende punten is een ruime dachtenwisseling ontstaan en hepen Bourlon heeft zeer veel grip getoond. Hij hoopte in de ikomst op een goede samen werking en beloofde zijn steun voor een degelijke aanpak van de verschillende gestelde proble men. DOELSTELLINGEN EN WEN- SENPROGRAMMA VOOR DE STAD AALST: AKTIEVE MIDDENSTANDS- RAAD: Samenstelling zoals vroeger, echter met dien ver stande dat ook de bijkomende ge meenten vertegenwoordigd zijn. Voorzitter is niet de schepen van middenstand. Regelmatige bij eenkomst. INPLANTING DISTRIBUTIE CENTRA: behoud van status quo ttz. geen nieuwe inplantingen toe laten buiten de periferie van de handelscentra. AMBACHTELIJKE ZONES: Mogelijkheden scheppen tot in planting van ambachtelijke en dienstverlenende bedrijven in de bestaande en in de nieuw op te richten industrieparken. AUTOVRIJE STATEN: Bevor deren en helpen realiseren van dergelijke initiatieven op voor waarde, dat de gevestigde hande laars unaniem akkoord zijn tot deze realisatie en dat er in de on middellijke omgeving voldoende parking voorzien is. JAARBEURS: Principieel blijft het algemeen middenstandsver bond op het standpunt, dat de or ganisatie van een jaarbeurs be hoort tot de privilegies van de middenstandsorganisaties en dat het Stadsbestuur enkel dergelijke* private initiatieven moet steunen. Gezien de bestaande toestand, wenst het Algemeen Midden standsverbond dat a) het A.M.V. zou betrokken zijn in de werke lijke organisatie, b) de jaarbeurs het nodige handelsaspect zou be waren en niet evolueren naar een fancy-fair. c) de deelnemende handelaars voldoende zouden be trokken worden in de uitbouw. TEWERKSTELLING IN DE AMBACHTELIJKE EN HANDELDRIJVENDE ONDERNEMINGEN; Terzake zijn enorme moge lijkheden en hieromtrent suggere ren wij (aldus het A.M.V.) een soort van tewerkstellingkonferen- tie dit op initiatief van het Stads bestuur en in samenwerking met de middenstandsorganisaties en de R.V.A. UITVOEREN VAN WERKEN: Het stadsbestuur moet zich ver binden, dat alle werken, die door de K.M.O.-bedrijven kunnen worden uitgevoerd, aan de ei gen ondernemingen worden toegekend. UITVOEREN VAN ONDER HOUDSWERKEN AAN STRA TEN EN VOETPADEN: De wer ken moeten steeds in een mini mum van tijd uitgevoerd en indien mogelijk moet er getracht worden dat er een koördinatie ontsstaat tussen de verschillende uitvoerin gen \an openbaar nut. SPECIFIEKE PROBLEMEN: Hiervoor verwijst het A.M.V. naar de specifieke disederata van het Verbond der Dekenijen, Ho reca en andere Beroepsverenigin gen. Dc Panbar moest vorige zaterdag reeds sluiten maar het buurtkafee van het Fabrieksken biyft nog open tot Pasen (sj) Hoi fiioi die vooral bestaat uit oud leden van universitas zal met karnaval opnieuw van zich laten spreken. Meer bepaald in één groot trefpunt in café Windsor in de Albert Lienartstraat (Stationsplein). Rekening houdend dat alle leden van filoi spiritueel zijn zal er voorzeker wat te beleven vallen op de vijfdaagse, want ze gaan van start vanaf de vrijdag van karnaval in een non stop amusement. In een sneltempo heeft Miel afgestudeerden bij mekaar zou- Tavernier ons een en ander uiteengezet. Hij is immers de man die met een buitengewone dynamiek er zich voor inzet dat den komen. Regelmatig plant men dan ook diverse activitei ten. waarvan velen met een grote K. '(JEN VAN DE TWEEDE DEM wen ci or'g weekeinde ging in het St.-JozefkoUege een Kreadag door van Skouts Chiro. Een soortgelijke dag bedoeld voor plaatselijke leidinsploegen vna SA-VKSJ gaa door in Aalst op zondag 13 februari, in het St.- •Itjk aarteninstituiit zullen op die dag leiders en leidsters verzamelen van de twesten Aalst en Denderstreek 1 (Geraardsbergen). Het ligt in de bedoe- zou >K van deze -dag van de tweede adem- naast wat 'leren van mekaar' ook hoop praktische tips aan te bieden voor de aanwezige leid(st)ers. Rl de grote en in de kerstvakantie wat Oost— Vlaanderen betreft. Midden in het jaar /ijn er dan gewestdagen waar plaatselijke leidingen op af komen. Dit jaar gaan die door op 12 of 13 februari. DE AALSTERSE DAG Zoals gezegd gaat deze door op de 13de februari in het StMaartcnin- stituut. van halftien tot half zes. In de voormiddag wordt naast -liane- lijk weerzien en zo gedachi aan uit wisseling van ervaringen per leeflijds-tak. Dus heel konkreet hoe een vergadering voorbereid wordt, verknipt, wal er allemaal inzit, wat het elfekt is e.d.m. In de namiddag kan hier verder op ingegaan worden als men dit wenst, maar er zijn evenwel zeven vaste ateliers voorzien. Op deze nanuddagscssie worden ook alle plus/estiengroepen van dc beide gewesten op uitgenodigd Her nieuweren Kimgroepen. Sein.. Een keuze kan gedaan worden tussen w erken met w aardeloos v indmatë* kreatieve tochtvormen het nieuwe jeugdbeleid on/c eigen generatie, jeugd 77 pastorale begeleiding van ^ja rigen idem voor ouder dan 12jaar het informatieve spel spelen «een dorp om in te wonen- (aktic die inte gratie van gehandikapten op het oog heelt). In de vooravond is er desgewenst mo gelijkheid tol eucharistie vieren zodat liet einduur kan uitlopen tol hall/es Een initiatief dut alleen maar ten goede kan komen aan de deelnemers en hun groepen... pD Het bestuur van dc oud leerlingenbond van het Sint-Maartenskollege te Lede richtte een sportavond in. (el) Hoi Filoi, met sterk vlaams nationale inslag, telt naast een president niet minder dan 12 vice-presidenten die de handen uit de mouwen steken voor het jaarlijks bal. de soupers voor de leden, hun dames en kinderen. Om lid te worden van Hoi Filoi is het overigens noodzakelijk dat men over twee peters kan beschikken. Naast de reeds eerder genoemde Miel Tavernier maken een paar klinkende namen deel uit van deze nu reeds 10 jaar oude groep: zoals.. Jan Van Neck. Geert Goubert. Mare De Pot en Johan Van Cleemput. om er ma^r enkele te noemen. Van vrijdag tot de vroege woensdagmorgend van karnaval w illen de Filoi mensen het zeer spiritueel opvatten. Wat het precies gaat worden wou Mie! Tavernier ons niet verklappen. Het moet een verrassing blijven. Maar café Windsor aan hel stationsplein zal gonzen van allerlei attrakties. Wel konden we tijdens het gesprek afleiden dat er beslist iets in de stijl van «king-kong» zal te vinden zijn. Maar het overige moeten de bezoekers zelf ontdekken. Oud universitairen, karnavalgroepen en al wie ook maar iets wil beleven zal in de windsor beslist aan zijn trekken komen. Miel Tavernier kennende weten we. dat hij geen ijdele beloften doet en wat hij nu nog in het ongewisse laat. een des te groter verrassing zal zijn.

De Voorpost | 1977 | | pagina 9