f EDY DE NEVE PRINS KARNAVAL 1977 I JURY OOK NIET ZO IN DE WOLKEN MET «PRINS-KARNAVAL» VERKIEZING 14 -11-2-77 - De Voorpost AK V De Pcrrewettenmakers aan het werk (el) Wist je dat de brouwerij van Aalst dit keer de tapkraan in de Keizershallen zo traag liet lopen dat de meeste mensen stikten van de dorst? Wist je dat Edy, de nieuwe prins zich kon verheugen in een supporterschare van rond de 250 man uit Lede? Wist je dat Herman de teksten schreef voor Herman en dat Karei Edy op de spirituele toer hielp? Wist je dat karnavalburgemeester De Bisschop ook in de zaal zat, maar niet op het podium kwam? Wist je dat voorzitter Doorns een bedenking opperde om volgend jaar misschien met karnavalprinsessen af te komen? Wist je dat voorbeelden trekken en dat volgend jaar alle karnavalgroepen de scène van de Keizershalle zullen kunnen gebruiken om hun persoonlijke reklame dansavondjes te kunnen aankondigen zoals de inrichter van de ajuinprinses- verkiezingen? Wist je dat keizer Kamiel op ons «weekblaadje» vreselijk kwaad is vanwege enkele bedenkingen in verband met vernieuwing, die dan nog niet eens persoonlijk bedoeld waren? Wist je dat «We doen voort» in 't Aalsters niet meer spiritueel Wist je dat Herman Roelsmeteen S geschreven wordt? Wist je dat de sminck op de prinselijke gezichten er best af kan met boter? Wist jedatvolgcnd jaardepluimen van de karnavalhoeden 10 cm. korter zullen moeten zijn om het onaangenaam kriebelen in mekaars gezicht te voorkomen? Wist je dat de grote scène van de Keizershallen te klein was om al die prinselijke afgevaardigden een medaille te geven? Wist je dat er zo al één rondliep met zo'n medaille en dat een lid van het fèestkomitee die nog vlug aan de voet van de scène kon afnemen? Wist je dat van de 83.000 Groot- Aalstenaars juist geteld 1577 een stem uitbrachten voor een prins karnaval? KRITI RASTER De nieuwe prins ontvangt het lint uit de handen van burgemeester D'haeseleer (el) Je moet niet altijd met een massa leden zijn om je als karnavalgroep in de kavalkade te lacn opmerken. I s «De Perrewcttemoakers» zijn daar een voorbeeld van. Ontstaan uit enkele bevriende koppels die. na verschillende jaren mekaars kostumes te hebben bewonderd op karna- valbals besloten kracht en inspiratie te bundelen, hebben de Perrewettemoakers altijd het meeste heil gezien in het louter kreatieve. D.w.z. dat de groep zich steeds als doel gesteld heeft op een kreatieve wijze als hobby dus enkele maanden lang toe te leven naar de karnavalstoet en het aktief betrekken van het publiek in het karnavalgebeuren. De Perrewettemoakers vinden het met dit einddoel voor ogen. weinig belangrijk of de groep een interne struktuur heèft. Er is dan ook geen «Voorzitter» en evenmin een «sekretaris» in de werkelijke betekenis van de woorden, al zijn het vooral André De Ceuninck en Ben Van Schuylenbergh die deze taken respektievelijk op zich nemen. Wat hen allemaal van groter belang lijkt is de vrienschappe- lijke band onder mekaar en het zich kostelijk amuzeren voor en tijdens karnaval. Het feit dat men het hele groepsgebeuren in eerste instantie als een hobby aanziet, zijn de financiën van de groep eerder beperkt. Het hele projekt dat dit jaar zo'n 20.000F zal kosten wordt dan ook bijecngespaard door de leden zelf: geen steunkaarten, T- dansants, kalenders, affiches en dergelijke. Waarmee de Perre wettemoakers bewijzen dat je zonder veel geld ook iets mooi kan verwezenlijken. Dit jaar zullen de Perrewettemoakers voor de derde keer in de stoet gaan. Twee jaar terug dansten ze als drie kamelen in de kavalr kade: «onder de hoede van onzd keizer Kamiel, want we waren tf laat ingeschreven en ontsnapten zodoende toch nog aan wekei c' tevergeefs geknutsel». Vorig j.ia «stegen» ze wat hoger, kleurige luchtballons die ze nicns< zonder moeite en mits vet scheidene veiligheidsmaatrege len de hoogte inkregen. Dit jaar hebben de Perrewette ni' moakers hun tematiek in d politiek gevonden. Onderwerp i ze «Politiekers Incognito» waarmc,r- ze de politiekers in hun dagelijk plunje voor de toeschouwe willen brengen t.t.z. als struis vogels. «Immers», zo zeggen d Perrewettemoakers: «om je nil te moeten ergeren aan d warboel in ons land doe je best* je 't gewoon niet merkt. Stee dus maar je kop in 't zand». CM Vervolg van blz. 1 Ex-prins karnaval Bob bracht een persiflage op het nieuwe stadsbestuur-, op spirituele wijze schetste hij de diverse schepenen in hun kabinet tijdens de karnavaldagen. deelde de nieuwe karnavalrichtlijnen mee. Zo was besloten de oude bierprijzen te handhaven, op karnavaldinsdag aan elke ver klede twee biertonnen te over handigen en in het stadhuis een driedaagse doorlopende receptie voor jan en alleman met een De saaie en van spirit weinig voorziene prinsenverkiezing die we vrijdag jl. mochten meemaken, zal zo hoorden weook bij de elfkoppige jury weinig onvergetelijks hebben bijgebracht. Naar wat voorzitter Dolf Van den Berghe en Bert Cornand vertelden zal de eensgezindheid van de jury bij de kwotering te verklaren zijn aan de grotere plankenvastheid van gloednieuwe prins Edy. Kandidaat Herman zou naar verluidt punten hebben verloren door de nogal vlakke intonatie bij het naar voor brengen van zijn tekst. Het blijkt dus uit het voorgaande dat men de twee kandidaten heeft moeten beoordelen op basis van elementen als uitspraak, stembuiging, enz. Het spirituele aspekt kwam er weinig op niet bij kijken. Bert Cornand: «Het bleek duidelijk dat beide kandidaten voor het uitschrijven van hun nummer nogal steun hadden gekregen en dat zij deze hoe artistiek ze ook waren enkel zijn komen debiteren. Een buitenstaander kan altijd een tekst schrijven of een lied komponeren. He is echter niet gezegd dat de kandidaat het op de gepaste en bedoelde wijze ten gehore zal kunnen brengen...» Kortom, de jury heeft de minst slechte tot best uitverkozen op basis van kriteriadiemet het zgn. karnavaleske niet veel meer te maken hee^t. Optreden van de Chevaliers van de Koolstraat (el) Afscheid van prins Johny (el) En we zijn hier allemaal bijeen, maar alleen is maar alleen, (el) Dit is de jury (el) land. Heusden. Mechelen. Ninove, Denderleeuw, Lede. Baasrode, Oudegem en andere werden eveneens op de scène geroepen om een medaille uit de handen van de bloemenfee te ontvangen. Het was toen de beurt aan de mensen van de Koolstraat en de vele fans en supporters enl| klanten van Edy om hem meu geschenken te overladen. p. Herman, een waardige tweedöjj bood eveneens zijn felicitaties iif de vorm van een bloementuij aan de kersverse prins karnav 1977. - ROELVANDEPLA^ Gezocht: de man van 6 miljoen ajuinen (el) voorrang van links te orga niseren. Elke schepen kreeg zijn passende kledij en entourage. De prinsencaemere stal weerom de show met de Aalsterse Blue Bell Girls. Een zeer goede Jean-Paul. wat heeft die man toch een talent! imiteerde perfekt. bijgestaan door de andere prinselijke girls zang en sfeer van het Parijse Lido. Bloemenfee Gilly kan ook een aardig keeltje zingen en ex-prins Michel bracht zijn ode aan Marcel De Bisschop. De Che valiers uit de Koolstraat met in hun midden de kandidaat prins Edy, zongen vurige Mexicaanse rumba's terwijl prins Johny afscheid nam van het publiek en meteen opgenomen werd in de prinsencaemere. Keizer Kamiel zong life een karnaval lang speelplaat vol en kreeg hierbij assistentie van het publiek, dat schouder aan schouder de echte karnavalsfeer te pakken kreeg. ZES MILJOEN Neen geen zes miljoen stemmen voor Edy. maar een zes miljoen ajuinen man gezocht, die in tekening .Edy voorstelde en reepje voor reepje onthuld werd. Hij zou in ruil voor een heel jaar karnavalplezier de diktatuur van het karnavalbestuur instel len. Zijn liedje.op de metro, die de fusiegemeenten aandoet, was geslaagd, evenals het taal- exanien w aarmee hij als geboren Ledenaar moest bewijzen Aalsters te kunnen spreken. Herman had een steengoede tekst, een meezinger als liedje, maar kon in het voordragen niet de nodige nonchalance noch het stippeltje zelfvertrouwen steken dat hem een mogelijke overwin ning zou geschonken hebben. Bravo echter voor de man die zorgde dat er in extremis nog twee kandidaten waren, want zo zong hij, zichzelf begeleidend met een echt skiffle instrument, «alleen is maar alleen» en om te kiezen moet ge met twee zijn. ACHT TEGEN ZES De jury bestaande uit de heren Kieckens, Van den Brande, Moreels. Van Den Bossche, Van Den Berghe. Cornand, Rom- baut. Van Steenberghe. Beeck- man, Buys en De Bruyn, verkoos Edy met een gemiddelde van 8 terwijl Herman 6 kreeg. Hier mee was het publiek het eens, vermits Edy 926 stemmen kreeg en Herman 651 uit het publiek. Burgemeester D'haeseleer fe liciteerde de nieuwe prins en hing het lint om. Prins Johny overhandigde zijn scepter niet zonder enige weemoed. Alle vertegenwoordigers van diverse karnavaldelegaties uit het ganse

De Voorpost | 1977 | | pagina 14