EENRICHTINGSVOETBAL NU OOK DOELPUNTEN De Vroe redt punt i ezoekers ROBUR WIL PUNT TEGEN F.C. BAASRODE knallen sportkring wakker MET DE GROETEN VAN VAN DEN BERGHE Nieuwerkerken-W. Moorsel 5-1 Terjoden -Erne 5-0 F.C. Baasrode -Latem 0-0 VOETBAL UITSLAGEN VAN ZONDAG 6 FEBRUARI '77 V0ETBAL- KALENDER VOOR ZONDAG 13 FEBRUARI jlsteProvinciale K. Aalst - S.V. Lokerse oelare - S.K. Lebbeke 2-1 \/W Hamme - Sp. Buggenhout 1-2 17 roP itieke manie e'f tanks deze m erd zondagavond tl rouwstemm ;n v sent t st rote Zo kopte Nic Dillens (7) het tweede doelpunt voor Nieuwkerken voorbij de perplekse doelman Simoen (W. Moorsel)(gjj 2e PROVINCIALE Men hoefde zich maar even over de ranglijst te buigen om tot de vaststelling te kome^ dat Nieuwerkerken Moorsel meer was dan zo maar een derbynummer. Deze wedstrijd stond op de koop toe in het tekent van de degradatie. Het werd voor beideri immers een kwestie van onder of boven. Uit de cijferverhouding kan men al voldoende afleiden dat Eendracht moeiteloos afre kende met zijn tegenstander. De overwinning van de thuis ploeg was trouwens nooit in gevaar en liet na vijfenveer tig minuten niet de minste twijfel meer. In het eerste kwartier kon Wilskracht nog een vuist maken en dit re- zulteerde in een schot van Cnudde waarbij de bal tegen de lat ketste. Het doelpun- tenfestival van de thuisploeg, die voordien een paar wen kende kansen kraakte, begon in de 20e minuut, wanneer Eendracht met een nog meer gevarieerd als gevaarlijk aan- valsspel ging uitpakken. Toen zonk Wilskracht weg en Van Impe die al eens in goede omstandigheden voor Wils- kracht-doelman Simoen ge komen was, lukte de eerste roos. Met een ake kopbal verdubbelde Di.lens amper vijf minuten later de voor sprong. Helemaal niets mocht Simoen tegen de derde tref fer die ook door Van Impe werd gelukt. De tweede helft wijzigde het spelbeeld schier niets. Amper drie minuten na de kampwisseling zette Eddy Roelandt 4-0 op het scorebord. Nog voor het uur werd het 5-0 toen Eddy Roe- landt opnieuw zijn kans ging en Waeterinckx de bal tegen eigen net devieerde. Toen ging de ster van het veld, Janssens eruit en Aerts kwam in bij de thuisploeg. Een kwartier voor tijd redde Cnudde de eer, toen de thuis ploeg het gaspedaal loste. J.V.H. Terjoden, dat al meerdere weken op volle toerental draait, maar dit gedeeltelijk door onkans niet konkreet op het bord kon brengen heeft nu wel gensters geslagen. De ploeg van trainer-speler Fons Lockefeer maakte niet alleen het spel, ze scoorde ook doelpunten aan de lopen de band. Inzoverre dat Eine ging rusten met liefst drie doelpunten achterstand. Dit was voor de thuisploeg dan het rechtmatig loon van de felle inspanning die ze in die eerste periode doorlopend had opgebracht Eine werd im mers angepakt met pressie voetbal. Een tegenstrever in het bezit van de bal werd direkt aangevallen. De be zoekers blijkbaar verrast door deze stevige aanpak kregen moeilijk een voet in de wed strijd. En slechts gedurende het eerste kwartier kwamen er een paar vrijwel ongevaar lijke reakties los. Het bracht ook niet veel aarde aan de dijk dat naarmate Terjoden zijn wil opdrong de bezoekers hun defensie verstevigden. De Resocub aanvallers flitsten er gemakkelijk door. Dit over wicht rezulteerde in drie vol treffers die zeker mochten gezien zijn. Telkens na goe de maneuvers maakten beur telings Raemdonck (2) en Bruylandt de roos. Bij deze treffers waren telkens ook Van Eeckhout en Raes be trokken. In de tweede perio de ging Eine dan in het offensief dat echter goed werd opgevangen. Deze be vlieging van de gasten werd gestopt door een vierde doel punt van Guy De Kerpel die voor Bruylandt was ingeko men. Van de Velde legde na een dribbelnummer de for- faitcijfers vast. J.V.H. Robur Morezeke heeft de. halve inzet weggekaapt in Waar schoot en dat is enigszins aanleiding tot tevredenheid in de Moerzeekse voetbalkringen. Na de vijf opeenvolgende neder lagen was mintenwinst een dringende noodzaak zeggen de Moerzeekse klubleiders. Men was nog wel niet tof in de degradatiezone afgedaald, maar als de trend zich ver der doorzette, kon het licht voor de Moerzekenaars uit eindelijk toch op rood komen te staan. De onverwachte puntendeling bij het toch wel hoog gekwoteerde Waar schoot, kan het tij nu enigs zins doen keren voor Robur. Gunstige vooruitzichten in dat opzicht zijn de o.rn. te rug op volle toeren draaien de Jef Roels, die als aanvals leider voor vele ploegen een te duchten heerschap is. Ook Julien Peelman voetbal de zich in de kijker. Hii tekende ook de gelijkmaker aan, nadat hij een vrijschop van Walter Coen succesrijk had afgerord. Walter Coen heeft de aanval van Robur Moerzeke al meermaals gun stig beïnvloed. Dat was nu andermaal het geval. In het laatste kwartier kwam het immers nog dicht bij de overwinning al dient gezegd dat in de eerste vijftien mi nuten de Moerzekenaren ook een kaarsje mochten br in den. Algemeen beschouwd is de puntendeling een juiste weergave van negentig mi- riuten voor tweede provin ciale vrij goed voetbal. Voor Robur Moerzeke kon digt zich nu het derby aan te gen F.C. Baasrode. Het winst punt van zondag zal vast een stimulans zijn. en het opnieuw geloven in eigen kunnen versterken. Bij Robur blijft men bescheiden. Club leider De Maere zou al te vreden zijn: met een punten deling, alhoewel volle winst voor de sfeer der grote da gen zou kunnen zorgen. Robur Moerzeke F.C. Baasrode wordt alleszins het derby dat de voetballiefheb bers uit beide gemeenten moet aanspreken, ook al zijn de kansen op de titel voor F.C. Baasrode al vele we ken opgedroogd. E.D.M. Voor een ruime belangstelling is Kaasrode er in geslaagd leider Latem in bedwang te houden. De leiders waren nochtans met andere bedoelingen naar de Scheldeboord afgezakt en aarzelden niet er in te vliegen. Dit hard, om niet te zeggen brutaal, vertoon werd trou wens nmet drie gele kaarten afgestraft, wat zeker niet zo eervol is voor een leiders- ploeg. Latem kon het blijk baar moeilijk slikken te wor den gedomineerd door Baas rode. Het mag hen een geluk heten dat de Baasroodse ka nonnen reeds een tijdje bui ten gebruik zijn. Dit was ook het .geval, ondanks de sterke inzet van jongens als Van Boven, Verheyen en De Beucker, die de ster van het veld mag genoemd. Coo- reman deed lofbare pogingen om te score. Hij werd even wel met een speciale en extra harde lijfwacht bedacht. Ge zien de overige voorspelers in gebreke bleven, zakte de productiviteit onder het nul punt. Toch was er tevreden heid in de Baasroodse ran gen. Doelman De Vroe speel de zich immers opnieuw in de kijker. Het is niet de eerste maal dat deze uitste kende goalie een punt wint voor zijn ploeg. Tegen Latem deed hij jiet opnieuw schit terend, bracht enkele sublie me tussenkomsten op naam om als klap op de vuurpijl nog een strafschop te stop pen, waarmede Latem had gehoopt de volle inzet te veroveren. Een flinke prestatie dus van FC Baasrode, dat tegen La tem bewezen heeft geen en kele kopploeg te moeten vre zen en enkel door de onpro- duktiviteit naar het midden van de rangschikking is af gezakt. V.C. Lokeren - Beveren 1-0 Willebroek - E. Aalst 0-2 Lede ■- E. Zele 3-0 KAVD - Wetteren 1-0 Boelare - Lebbeke 2-1 Hamme - Sp. Buggenh. 1-2 SK Aalst - Lokerse 1-1 Baasrode - «Latem 0-0 Waarschoot - Robur 1-1 Nieuwerk. - W. Moorsel 5-1 Terjoden - Eine 5-0 SL. Houtem - Mere 1-1 S. Geraardsb. - Erembod. 1-0 Kerksken - E. Meldert 1-2 Bonanza - Edixvelde 1-4 Serskamp - Bambrugge 2-0 Schellebelle - Moerbeke 5-0 Hofstade - Erpe 1-0 Oudegem - Klinge 5-3 St.-Pauweis - Sp. Appels 3-1 Melsele - SK Gremb. 5-3 Overmere - Zaffelare 2-2 T. Meldert - Gijzegem 1-0 Berlare - Schoonaarde 2-1 'Doggen - Bavegem 3-1 S. Moorsel - Herdersem 2-5 Wieze - Wichelen 2-2 Opstal - Eksaarde 5-1 Meerdonk - E. St. Gillis 0-1 Heikant - E. Gremb. 1-1 Boonwijk - SK Lokeren 5-0 Z. Appels - WB St-Nikl. 7-7 Cercle Brugge - Lokeren E. Aalst - Merksem E. Zele - Willebroek Izegem - J. Lede Puurs - KAVD Lebbeke - Brakel Buggenhout - St. Denderl. Aalter - SK Aalst Robur - Baasrode Kruishoutem - Nieuwerk. W. Moorsel - S.L. Houtem Mere - Haaltert Zulte - Terjoden Meerbeke - Serskamp Edixvelde - E. Meldert Erembod. - Deftinge Oudenhove - Hofstade Erpe - Schellebeile SK Gremb. - St Pauwels Sp. Appels - Oudegem St. Pieters - Overmere Smetlede - S. Moorsel Herdersem - Doggen Bavegem - Schoonaarde Gijzegem - Ede Welle - Wieze Massemen - Wichelen T. Meldert - Berlare E. Gremb. - Meerdonk E. St. Gillis - Rupelmonde Verrebroek - Opstal Eksaarde - Z. Appels WB St.-Nikl. - Boonwijk SK Lokeren - Heikant stevige oppositie gezorgd, maar toch hadden we gelet op onze offensieve bevlie ging na de rust een zege met een doelpunt verschil kun nen verantwoorden. Onze ploeg bracht het eens te meer tot goede kombinaties vooral dan na de kampwis seling. De tegenstander had het vooral op Maturo, die momenteel uitstekend draait, gemunt en trachtte hem het spelen te beletten. Ander deels speelde ook Van den Bossche zich in de kijker en do le helft van deze alles bij elkaar genomen toch ge- bare wedstrijd gebeurde er weinig spektakulairs. Lokerse an misschien wel iets meer in de aanval geweest, maar nalt "ch slechts luttele scorekansen kunnen scheppen. Ook Do do reakties van S.K. Aalst stak in deze eerste periode zelfs do g >och mg gevaar. Lokerse gedurende die Ito vijfenveertig minuten licht overwicht opbracht was dit in hoofdzaak te aan de werkkracht Ronny Buyle vroeger en Eendracht die zich woo ook noo lie V van de Aalsterse trainer Pol Bracke die zijn elftal op nieuw met een goede ver richting krediteerde. S.V. Lokerse heeft wel voor een me iluut in de gunstige zin pC doen opmerken. Onmid- dan 'k na ^e rust lukte Ed- Iveraert nog een Aals- Kn ar die in de SV rangen och t het openingspunt. twoo doelpunt, na geharrewar, fors ^hter een eerder uve- ivitc De thuisoloeg te onmiddellijk op volle de rest van de fle speelhelft zou dan ösch op de veldstrook jLokerse verlopen. De ?..?^JFCrso aanval beukte teen oj) de SV verdediging toch tot een kwartier het einde overeind bleef. Drio n iusiljeerde Renneboog, Roe der uitblinkers, de be hoof' kendo doelman met een iktandsschot. Aalst zou °og een paar keer dicht 'U>1 doelpunt komen. Het geluk hield het ech- een zege. die gelet spelontwikkeling en de scorekansen, ver zou geweest zijn. Dat "mwens ook de mening de prestaties van Renneboog en Hendrickx mogen even eens geciteerd worden. Ook onze verdediging heeft vooral in de eerste speelhelft nog maals bewezen uit het goede hout gesneden te zijn". Tot daar de Aalsterse trainer die nog als zijn mening te ken nen gaf dat zoals het geheel momenteel evolueert het bij machte is zich naar een nog betere bestemming te lood sen. J.V.H. Die vuistslag van doelman Thienpondt (Lokerse) was er nodig om een tweede Aalsters doel- punte te voorkomen (SK Aalst - Lokerse 1-1). (SJ) pi «r pp p |^p p sold. S.K. dat thans bouwt E IwT E I M gg |W| l| E '1^.1 aan een nieuw elftal met E E Mm 1^1 C IN jeugdige inslag moet natuur lijk dat leergeld betalen. Enkele jeugdspelers bezon digen zich nog aan pekelzon den, maar dat neemt niet weg dat S.K. Lebbeke de juis te manier te pakken heeft, nu de titel absoluut niet meer wenkt, om te schaven aan een elftal dat de basis kan vormen voor het vol gend seizoen. Trainer Mertens, die zijn kontrakt reeds verlengd zag, beseft dat ook heel goed en krijgt hierin de steun van het S.K. bestuur. We zijn ervan overtuigd dat deze wijze van handelen in de toekomst vruchten moet afwerpen. E.D.M. toch een gaatje viel, bewezen de Hamse spitsen hoeveel glasheldere kansen ze wel nodig hebben om te scoren. Sparta won met 1-2. Het kon ook 1-3 geworden zijn, maar Van de Wiele's penalty geraakte niet voorbij de hluks reagerende keeper De Mals- sche. Voor Hamme betekent die nederlaag geen ramp, maar het trekt toch een streep door de rekeningmet 20 punten zou ontspannend het kompetitieslot kunnen tege moet gegaan zijn. Nu wordt het flink van zich af bijten om niet door de zich wanho pig verzettende kandidaat-da lers achter zich te houden. Sparta Buggenhout van zijn kant moet nu ook zondag Standaard Denderleeuw pun- tenloos naar de Denderboor den sturen, wil het nog enig uitzicht op redding overhou den. De zege van Sparta heeft onvermoede perspek- tieven geopend en geelblauw doet er goed aan zich niet bij de situatie neer te eggen. inzenden van De Weirdt (Buggenhout) moest keeper De Malssche met de vuisten redden, lamme - Sp. Buggenhout 1-2). (HVC) dat op Boelare doorlopend het sterkst aan bod leed tenslotte een onverdiende nederlaag die gestalte tijdens de laatste twintig minuten. De tegendoelpun- doelman Verhavert - hem treft geen enkele schuld - incasseren waren het gevolg van een misverstand in en wel op een ogenblik dat Verhulst steun enl1 gaan verlenen in het middenveld. rug werd Leo onvol- gedekt door een van medemaats en deze tak- blunders werden door aisspelers op een haast manier afgestratt. deze nederlaag was te Lebbeke rouwstemming. De S.K. aanhang scheen tevreden te zijn met de algemene gang van zaken. Niettemin waren de S.K. dirigenten eerder ont goocheld op de manier waar op enkele doelrijpe kansen via Roland Delsin twee maal tereke en Luc De Waegeneer werden verkwan- "Witte" Van den Berghe werd enkele seizoenen' geleden oor Eerste Nationaler SC Lokeren te Appels weggehaald. Js jeugdspeler en als piepjonge titularis van Sparta maakte Irbain ophef. In de buurt van de Daknamstraat drong deze lelofte nooit door tot de elite. Dat is geen scltande de op is erg dun, en zelfs getalenteerden geraken net niet roorbij de "grote barrière". Hoe dan ook Urbain waaide jijdens de transfertperiode Sparta Buggenhout [ver. Rond hem zou een ho- logeen team worden opge- [ouwd. Maar tegen pech en jwetsuren is niemand opge- En zo gebeurde het Van den Berghe zich liet onmiddellijk kon door aten. Tegen wil en dank. indelijk "draait" de Witte vond zondag zijn "Tor- Istinkt" terug. Ten detri- lente van VW Hamme dat ^oretisch een gemakkelijk apje had aan een zwalpend jelblauw dat de meeste in- i al als veroordeeld festempelen. Het was im- lers vele weken geleden dat een winstpuntje werd meegescharreld. Zonder voor de man uit „Ha- gem" een standbeeld te beite len en hem tot redder van Sparta uit te roepen, dient gezegd dat dankzij twee doelpunten van de „Witte" de volle buit werd meege- graaid. Die goaltjes kwamen er al heel vroeg eentje na een kwartier en een ander tien minuten nadien. Jacobs zette nog voor de koffie de situatie voor Hamme een beetje recht, maar daarmee is alles gezegd. Tijdens de tweede time probeerde de Wuitens het roer om te gooi en, doch een ditmaal entoe- siast voetballend Buggenhout, organizeerde zich achteraan uitstekend, en als er dan

De Voorpost | 1977 | | pagina 17