KORT SPORT *A.V.D.-juniores het nieuw Top-5 Paul De Brauwer Albert Van Damme Luc Naudts Robert en Omer Herman gevangen Frans Caethoven Rik en Patrick Rudi: Lendenpijn Out. JEUGDKALENDER ijÜj/OOR ZATERDAG 12 EN "ZONDAG 13 FEBRUAR11977 Verdiende zege van Eendracht Sint-Gillis Gemiste kansen Overmere - Zaffelare 2-2 Korporatief verbond gewest Aalst S.A.F. schiet opnieuw spanning in «schaal Haeck» MTSA-verbond JK-kompetitie Drie goals in tien minuten juf Tuf voor Wim Saeys fe| verzwakt! men de kers ffen HEECTi ZErj ineiale eken. In de top-tien der boeten staan 5 streekklubs geno teerd Wichelen 3e, Zele 5e. Baasrode 6e, Lede 7e en Waasmunster 10e. Hoe is het tooh mogelijk (mvw) Paul De Brauwer won de B-veldrit te Halle. Hij maakte er een demonstra tie van. Jos Pauwels, zijn felste konkurrent, liep een halve minuut nahem binnen. Te Middelkerke tartte hoogblonde Paul de elite. Hij was er niet on verdienstelijk 7e. (mm) Vierde in het wereldkam pioenschap en nu 2e te Middelkerke en te Ber- tem. Albert Van Damme blijft een toonaangever. Als je dat op 36-jarige leeftijd nog kunt na een gedwongen inaktiviteit, moet je nog niet over stoppen praten. (mm) Luc Naudts arriveerde in de B-cross te Brugge- Zwankendamme 3e en in Nieuwerkerken. waar A- kampioen Mare De Block de skepter zwaaide, zat er voor de fietsende be diende een He prijs in. (mvh) Robert Veyt fietste en liep zich te Bertem naar een 6e plaats in de C- cross te Bertem. De Schoonaardenaar Omer De Paepe was te Brugge 9e. (mm) Herman Vereecken, Ra cing Wetterens gevaar lijkste spits, werd teDen- dermonde voortdurend in de door trainer Van den Berghe opengezette bui- tenspelval gevangen. Zijn oefenmeester Dhaene vond geen goede tegenzet. Toch scoorde de Wichelenaar bijna er was een puike refleks van KAVD-doel- man Hofman nodig om Herman van een goaltje te houden. (mm) Eerste "Belgische" rit winnaars in de toekomst- zesdaagse te Antwerpen waren Frans Caethoven en Willy Sprangers. Frans deed het ook woensdag avond uitstekend en be hield alle kansen op de eindzege. Of hij en zijn maat dat hebben kunnen waar maken, konden we niet vernemen voor ons blad door de rotatieven bolde. (mm) Winnaars van de dins dagetappe in de "Toe komst" te Antwerpen, was het beloftevolle duo Rik CaethovenPatrick Lerno. 2 jongens die tij dens de komende zomer maanden ook op de weg een vedettenrol kunnen vertolken. (mm) Rudi Haleydt is niet fit: zondag kreeg hij te Be ringen nog een spuitje om te kunnen spelen. Niet de ideale oplossing, maar een prof moet renderen in het bedrijf. Niettegen staande zijn handicap spurtte Haleydt bijna 90' lang als een hazewind. Tot hij om zijn vervan ging vroegde lenden pijn werd ondraaglijk. En kele minuten voor afflui ten mocht hij naar de bank. (mm) Vorige week zaterdag werd de oefenmeester van Volleyklub Hofstade bij een verkeersongeval be trokken. Met zware kwet suren diende hij wegge voerd. Al is de toestand op het ogenblik niet meer zo ernstig, voor Roger Coppens zit het volletbal- seizoen er wel volledig op. Een zware handikap voor de neofieten in de provinciale kompetitie. I (mvw) loc ROV. JUN. (10 u) NS - E. Aalst de - KAVD i Gent - Zele 'ROV. SCHOL. (10u30) NS - E. Aalst Jede - KAVD t Gent - Zele N. G (10 u) Aalst - Welle Joggen - Mere Moorsel-Nieuwerkerk. (10u30) :ol. i (ïo u) •nderhoutem-Eremb. (9 u) euwerkerken - SK Aalst Aalst - Terjoden ~OL. J (9 u) ierzele - Mere Smetlede (10u30) IOL. K (10 u) Moorsel - Gijzegem (9 u) rieze - RC Wetteren (9 u) Meldert - Schoonaarde Meldert - St Wetteren ichelen - Serskamp iiellebelle - Herdersem (10u30) 1HOL. L (9 u) vermere - Baasrode erlare - Buggenhout Grembergen - Robur Dkerse - E. St.-Gillis (10 u) pstal - Lebbeke (10u30) :hol. N (10 u) ammo A - SNS upelmonde - Hamme B (10u30) .NAPEN A (9 u) hellebelle - E. Aalst tJteulestede - Serskamp (10u30) NAPEN C (9 u) elsele - Wichelen jstal - Lebbeke B 1 Lokeren - Robur ïbbeke A - Haasdonk 1TERDAG 12-2 IOV. KNAPEN (15u30) ikeren - E. Aalst (de - Eeklo Aalter - KAVD SNS - Zele KNAPEN J Terjoden - Pollare KNAPEN K (15 u) Mere - Borsbeke KNAPEN L (L5 u) Edixvelde - Ede TK Meldert-Eremb. B SK Aalst - Hofstade S. Moorsel-Nieuwerk. E. Meldert -W. Moorsel Erembodegem A - Doggen KNAPEN M (15u30) Lokerse-Overmere (14 u) Zele - Massemen (15 u) Kalken - Berlare Heikant - Gijzegem St. Wetteren-Herdersem KNAPEN N (15 u) Oudegem - Schoonaarde SK Grembergen-Buggenh. Hamme - Waasmunster Sp. Appels - E. St.-Gillis Baasrode - Wieze (15u30) KAVD - Sombeke (15u30) PROV. MINIEMEN (14 u) SC Lokeren - E. Aalst Lede - Eeklo Aalter - KAVD SNS - Zele MINIEMEN I (15 u) E. Aalst - Haaltert (14 u) Kerksken - SK Aalst FC Denderl. - TK Meldert Erpe - Meerbeke MINIEMEN J (15 u) St. Wetteren B - E. Meldert (14 u) W. Moorsel - St. Wett. A Wieze - RC Wetteren E. St.-Gillis - Lede (13u45) Hofstade - Oudegem MINIEMEN K (14 u) Waasmunster - Lebbeke Baasrode - Sombeke KAVD - Lokeren Buggenhout - Hamme (15 u) Lokeren B - Zele (15u30) Vriendenwedstrijden miniemen (12.2) Heikant - Lede (14 u) Overmere-Wichelen (15 u) Beervelde - Schellebelle (15 u) De St.-Gillisse Eendrachters brachten op Meerdonk een knappere prestatie dan de 1-0 zege laat uitschijnen. De verjongde Eendrachtploeg be heerste de eerste helft, pakte uit met fraaie kombinaties waarbij niet onaardig op doel werd geschoten. De lokale doelman leverde evenwel een van zijn beste prestaties van het seizoen. Slechts Peelman, kon hem vloeren.Eendracht ving na rust kalm het lokaal tegenoffensief op om dan naar het einde toe opnieuw de teugels in handen te ne men. V.C. De wedstrijd met de 2e plaats als inzet, is een slap pe vertoning geworden. Het werd een opstapeling van slechte voorzetten en ge miste doelkansen. Nadat Van de Velde over de lege kooi van op 5 meter kogelde opende Zaffelare de stand met een fraai schot van Van Boxelaer. Overmere reageerde met een tegendoelpunt van Ras- schaert. Na de herneming begon Zaf felare beter te kombineren onder het commando van Miel Rombout. Op de was de Overmeerse portier geklopt maar stopper Bracke redde. Bij de thuisclub vlot te het niet meer. Het was nochtans Buyse die er voor Overmere 2-1 van maakte. Van Haecke stelde 5' voor het einde met een kopbal gelijk. OLB. Het topnummer van de jongste voetbaldag werd door S.A.F. gretig aangegrepen om opnieuw de spanning in de beker kompetitie «Schaal Haeck» te schieten. S.A.F. diende leider Honda - die men vast in het zadel waande - de eerste nederlaag toe. Voor de achtervolgers Bouw en Cal'lebaut (b) die met el kaar de benen kruisten rijst er dus opnieuw hoop, terwijl door de overwinning met nogal markante cijfers uit gedrukt, S.A.F. er opnieuw gaat in geloven. De overwin ning van S.A.F. is geen lou ter toeval, maar het produkt van een knap aanvalsspel en een dito afwerking. Niemand kon trouwens graten vinden in de tamelijk afgetekende eindscore. Bach scoorde in de eerste periode een belang rijk doelpunt voor de thuis ploeg. Daarbij zette dezelf de speler zijn ploeg na de rust op rozen toen hij ook nummer twee voor zijn reke ning nam. Honda kon met moeite iets terug doen tegen een vlot kombinerend S.A.F. dat zijn voortreffelijke ver richting met een derde roos zou fekronen langs Geeroms. Pas toen kon de leider voor goed zijn neus aan het ven ster steken. Bouw en Callebaut (a) die het onder elkaar moesten uit maken gooiden het op een on beslist dat moeilijk te weer leggen was. De partij werd meer een slijtageslag waarin Van der Steen in het kwar tier uit een geharrewar het openingspunt puurde. Dat was net in een periode dat de thuisploeg toch iets meer armslag had. In de tweede periode kon Callebaut zijn tegenstander wel in de greep houden, doch toen Adam in de strafschopzone nogal op vallend tegen de grond werd gekegeld kon de scheidsrech ter niet anders dan de zwaar ste sanktie toepassen. Wil- lems zette met de strafschop een juiste uitslag op de lei. Callebaut (b) scoorde vorige zaterdag zijn eerste doelpunt in deze kompetitie en ver wierf hiermee ook zijn eerste punt. In de 5e minuut werd het al 1-0 toen Janssen een vrijschop van Gilles met suk- ses overnam. In de 20e min. stonden de eindcijfers reeds vast toen De Groote bij een hoekschop de bal rechtstreeks in het doel deponeerde. De Callebaut doelman kon daar na nog een home nederlaag voorkomen door twee knappe parades. F.F.R. strikte, met een doel punt in iedere speelhelft van respektievelijk Petré en D'Haese, het slechts negen spelers sterke Intercom de das om. Bank B.L. haalde het volle pond bij V.V.T.T.A. en Resocub toonde zich bij Post Erembodegem een doel punt sterker. J.V.H. DE UITSLAGEN S.A.F. - Honda 3-1 Callebaut b) - Dessoden 1-1 V.V.T.T.A. - Bank B.L. 1-2 Intercom - F.F.R. 0-2 Bouw - Callebaut (a) 1-1 Post Eremb. - Resocub 2-3 DE STAND 1) Honda 8 2) F.F.R 8 3) Callebaut (a) 7 4) Bank B.L. 6 5) Bouw 6 6) S.A.F. 6 7) Resocub 5 8) Post Eerembodegem 5 9) Dessoden 3 10) V.V.T.T.A. 2 11) Intercom 1 12) Callbaut (b) 1 Het programma voor 12 februari 1977 Honda - Callebaut (b) Somati - S.AF. Bank BJL,. - Bouw F.F.R. - Resocub Dessoden - V.V.T.T.A. Callebaut (a) - Post Erembodegem ZONDAGREEKS Jaca zorgde bijna voor dé verrassing van deze kom petitiedag na twintig mi nuten had men een 2-0 voor sprong op leider Nieuwe Wijk dat nochtans puik kombineer- ,de doch niet kon afwerken de doelpunten van Erwin Van Goethem en Freddy Van Den Bogaert werden in de eerste helft slechts gevolgd door een tegendoelpunt van Lucien De Swaef in de tweede helft volgde het Wim Saeys-recital in tien minu ten scoorde hij drie goals. In de slotminuten werd de vorsprong van de bezoekende leidersploeg nog aangedikt langs Erwin Coen en Luk Nichels. In de wedstrijd Real Familial - Kruis had de thuisploeg de beste afwer- kers Van Geyt, Van Lan- genhove en Coppens brachten samen vier doelpuntjes aan, bij Kruis waren enkel Jean- Pierre Casman en CaleOaut bij de zaak absolute uitblin ker was ongetwijfeld Kruis- doelman Roger Pieters. De derby van de Groenstraat werd nipt gewonnen door VK Inno dat door een doel punt van Guido Reynier op rozen werd gezet Pelikaan kwam niet tot het verdiend tegendoelpunt Adelaars ver tolkte een mooie partij te gen De Kever dat doorlo pend op verdedigen aange wezen bleek de bezoekers konden slechts tweemaal scoren langs Petrus Wauters en Dirk Biebaut. Uitslagen Molenstraat - OC Aalst 4-1 Bonanza - Timarcha 2-6 Sint Job - Morta 1-1 Jaca - Nieuwe Wijk 2-6 Inno - Pelikaan 1-0 Amapola - Stampia 0-2 Real Familial - Kruis 4-2 De Kever - Adelaars 0-2 Kalender vor zondag 15 febr. te 10 uur Morta - De Kever Sint Job - Pelikaan Nieuwe Wijk - Inno Jaca - Stampia OC Aalst - Amapola Molenstraat - Krus Timarcha - Real Famdial Bonanza - Adelaars ZATERDAGREEKS Leider Red Star blijft onge naakbaar tegen Sportief, dat zich in de beginfase puik verdedigde scoorde het acht maal doelpunten van Kamiel Coninckx (4), Peter Van Der Jeught, Dennis Annaert, Jo zef Coninckx en Paul Van Riet. De Hofstaadse derby tussen DDT en Groot Aalst was een fraai kijkstuk met een bezoekende ploeg die reeds na vijf minuten succes had op een afstandsschot van Johny De Schrijver het spelbeeld bleef evenwichtig zodat DDT het tegendoelpunt van Rudy Coppens verdiende, zodat r en logische drawn op het bord kwam. Preflex domineerde gans de wedstrijd tegen D'Hondt, ondanks het feit dat slechts tien spelers np het veld verschenen. Roland Roelandt scoorde eerst vanaf de penaltystip en na rust niet een verre boogbal Feb was weer reuzesterk langs Paul De Viild°r kwam men vlug op voorsprong, na rust scoorden Werner De Brauw en Luk Schelfhout vlak na eikaar zodat Feb zich veilig kon wanen Leeuwerik begon echter de beslissingen van de arbiter aan te vech ten die op de 47e minuut nodgedwongen de wedstrijd diende stil te leggen Uitslagen Leeuwerik - Feb 0-3 Rayo - Melckenbeek 2-1 Red Star - Sportief 8 0 El Quijote - Heipias 0-5 DDT - Groot Aalst 1-1 D'Hondt - Preflex 0-2 Kalender voor zaterdag 12 februari Feb - DDT D'Hondt - El Quijote Groot Aalst - Heipias Preflex - Leeuwerik Red Star - Rayo Melckenbeeck - Strooiers D.D. Het belangrijkste feit van de twee voorbije speeldagen is wel de merkelijke verzwak king van titelkandidaat Tuf Tuf dat een puntje moest laten aan het toch wel zwak ke Tanu naar verluidt heeft men af te rekenen met vier gekwetste basisspelers die men niet zomaar in een handomdraai kan vervangen. Leider Fabrieksken stoort zich echter niet aan dit falen van het konkurrentie het won tweemaal tereke met 1-3 cijfers. respektievelijk van Liludamo en Terlinden. Pallieter zet zijn zegereeks voortnu was het slacht offer Liludamo dat reeds op de eerste min. achter kwam toen Paul De Croock voor de Hofstadenaars scoorde. Het spelbeeld bleef in de eer ste helft evenwichtig doch na rust kwam de fysieke kracht van de Pallieterjongens tot uiting doelpunten van Paul Janssens, Paul Smet en Jo- han Troch waren het logische resultaat van het bezoekende meesterschap zodat een 0-4 op het bord kwam. UITSLAGEN Pallieter - St.-Joris 5-2 Tanu - Tuf Tuf 1-1 Jome - Twentiers 5-0 Eureka - Timarcha 0-3 Kreja - Efsee 3-1 Liludamo - Fabrieksken 1-3 Ypsilon - Terlinden 1-1 Jome - Sint-Joris 3-4 Eureka - Tuf Tuf 2-3 Nijdrop - Twentiërs 3-6 Kreja - Tanu 1-2 Liludamo - Pallieter 0-4 Ypsilon - Efsee 4-3 Terlinden - Fabrieksken 1-3 Kalender voor zondag 13 februari te 14u30 Kreja - Sint-Joris (Osbroek A) Liludamo - Tuf Tuf (Zandberg) Ypsilon - Twentiërs (Kluisdreef) Terlinden - Timarcha (Molendreef) Fabrieksken - Nijdrop (Osbroek B) Efsee - Eureka (Keyser) Pallieter - Jome (den Aap) D.D. dribbelnummertje van Danny Wijnants (Thor Meldert) loopt dood in de Gijzegemse de- dtfe. (T.K. Meldert - Gijzegem 1-0). (JM) PROV. JUNIORS K.A.V. DENDERMONDE - A.A. GENT 0-4 De leiders hebben zich ster ker moeten inzetten dan de cijfers laten uitschijnen. Op voorsprong gekomen op de 20e min. langs Noteboom, kregen de bezoekers een ster ke druk te verwerken. Wan neer de ref. van dienst op de 65e min. een fraai doelpunt van De Lentdecker afkeurde brak de veer in het lokale kamp. In het laatste kwar tier waren de bezoekers dan ook volledig baas en met doelpunten van Cavalo (80e) en Lorré (85e en 88e min.) stoven de bezoekers naar een iets te sterk uitgedrukte zege. juniores van KAVD kregen van de firma De Lentdecker gloednieuwe trai- (C) j kr(V. SCHOLIEREN DENDERMONDE - 3ENT 2-2 lende wedstrijd waarin jrsef111^'0^ feeds op het lier op voorsprong langs Collewaert. De rem ^ers sloegen hard terug ]Ust toen ze langs Le Lubre en Buntinck slag op slag wisten te doelen. Den- dermonde legde zich bij de zaken niet neer en op de 60e min. werd de gelijkma ker geboren langs Bracke. Beide ploegen spanden zich dan nog flink in maar de stand wijzigde zich niet meer. Juiste uitslag. Patro Herdersem dit seizoen kampioen

De Voorpost | 1977 | | pagina 19