B G D E 0 J IJ fi ji L GEKNIPT J nuand° Tussen haakjes VOETBALLEN JEUGDKLUBS ONVERANTWOORD OF SPORTIEF JEFI FILMFESTIVAL NIET MEER GEWAAGD •r,. f-vVsH:: r I /i i; De Voorpost -11-2-77 - 25 HEB STEEDS BIJ DE HAND HEB STEEDS B VAN TELEFOONNUMMERS^ .EN ADRESSEN I RCA tel. 052-21.22.72 B Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Gram bergen eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste pnjzen der matras sen Schuimrubber. Latex, Staalveren. Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst. omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustmgen aan klubs. scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabnekspnjzen (enig in Bel gië). Schoolstraat 54, Aalst 'hondt Simon 053-21.15.64 Wijngaardveld, Aalst Specialist in schuifdaken, voortenten, autogamieringen en zonnetenten. uro-Home 052-21.62.71 esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitm- ian 052-21.38.16 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Poöaulaan 16. St - Gillis-Dendermonde Vraag vnjblijvend inlichtingen O-Sport 052-21.17.59 Alles maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping. Statiestraat 21. Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels om, leen qerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou ding Inlichtingen bij Van den Berghe. Droeskouterstr 12, Haalt ert unch Stationsplein. 6. Aalst Specialst: koude schotels, broodjes. 053-70.13.39 vleeswaren, belegde eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3 AALST vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerkerf en plaatsen Guido Michem, Potiaulaan 11, Dendermonde Hubliciteit t een grool 'TB voudig tx n(j™ listen "Bi om de ree IV6n([ quis. quid 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begnp wordt omgezet. Raadpleeg haar specia listen f m! 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken quis. quid, quo. quando. quomodo enz wie. wat, waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. erav 053-21.76.08 Molenstraat, 70, Aalst SERAV heeft jaar in iaar uit, en voor om het even welke gelegenheid, het gedroomde geschenk! Van huwehjksüjsten tot prachtig-moderne zitmeubelen; van typische kleinere design-geschenken tot en met klasrijke tapijten. Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst rmar 053-21.68.98 Moorselbaan, 73, Aalst Het huis waar u alles vindt. Voedingswaren aan discountprijzen Kom eens langs. Dank U. erzekeringen 053-21.71.45 Van Den Hauwe Gaston Zoon. Financieringen. Gentsestraat nr 97, 9300 Aalst f ooninrichting Pieter Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur. Internationale vormgeving. In richten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt ter beschikking Molenstraat 42-44 Aalst y n 052-21.40.60 een tovertormuIe' Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper Jvonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Gentsestraat 4-6. Aalst Alle herstellingen. 1 |aar waarborg gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar Muziek verzacht de zeden. Voetbal en muziek zijn twee. Je zou zo zeggen als je je oor eens te luisteren legt. Als je de enen moet geloven schoppen ze daar in de kompetitie van jeugdklubs 's zondags het liefst mekaars benen bont en blauw, paars en okergeel. Iemand anders denkt aan meer ordereglementen of zelfs aan alternatieve voetbal, wat dat ook moge wezen. En dan is er «pro» die de tornooien onder klubs nog altijd sportief vinden. Geen overeenstemming dus mogelijk op het eerste zicht. Dat er wat roert is ons duidelijk, hoe dan ook. We beginnen met een boze lezers- brief die voor ons de bal deel rollen. «ONVERANTWOORD VOETBAL» In deze brief doet een deel nemer aan dit voetbaltor- nooi onder jeugdklubs uit de doeken hoe hij dit er vaart. Beste Hendrik (zo ondertekent hij), we nemen het je WEL kwalijk dat je ons een anonieme brief op- solfertToch nemen we ak te van de inhoud, omdat nog wel mensen in die rich ting denken. We citeren een aantal paragrafen. «Het is onverantwoord dat de jeugdklubkompetitie blijft bestaan. Zolang er mensen zijn die spelen met het inzicht om na de match te kunnen triomferen met het aantal spelers wiens benen ze van het lichaam geschopt hebben, is de kompetitie onnodig, zelfs overbodig. Waar is de spor tiviteit gevaren? Uitspraken als: die spitsspelers moet je duchtig neerleggen, jij kunt dat goed! Winnen we de macht niet, na de wedstrijd zullen we er wel op kloppen! Nu wordt het tijd om ze allen neer te maaien! Is dat nog jeugdklub-voet- bal?» Dan staat er nog iets voor insiders: «Jan De Decker, hoevel heb je gekregen van het Fabrieksken om ze toch in kompetitie te hou den? Fabrieksken is zonder liegen de beste voetbal ploeg op gebied van pas- senspel, maar op sportief gebied, Beesten, grote beesten. Jan, stop deze kompetitie die uitdraait op moordpartijen (sic) of doe er iets aan.» «Hendrik»... Twee zaken worden aange bracht een vorm van onge oorloofd geweld in de kom petities vanwege de spelers en een vermoeden dat de inrichters de hand boven het hoofd houden van een bepaalde onsportieve klub. Waar of niet waar? We tele foneerden eens naar Jan De Decker. «SPORTIEF TORNOOI!» Jan (hij verzorgt zowat koördinatie van dit initia tief, maar zeker niet meer, is bv. geen scheidsrechter) begreep niet dat zo'n boze brief geschreven werd. Hij merkte op dat op de verga deringen van de klubver- antwoordelijken zelden of nooit soortgelijke evalua ties naar voren komen. In tegendeel, het aantal deel nemende klubs groeit van jaar tot jaar aan. De inhoud werd dus geens zins onderscheven, en dit zouden ook de andere klub- verantwoordel ijken niet doen, meende Jan. Wat dan het Fabrieksken betreft, de ze werden eveneens als «zeer goed spelend» bevon den, waarbij aangestipt werd dat tussen de overi gens jonge spelers zich ook een paar S.K.-spelers be vinden. Dit vond Jan wel spijtig. Opmerkingen alsook nieu we voorstellen worden ech ter steeds in dank aanvaard op de vergaderingen, waar van er eind februari begin maart weer één doorgaat. Deze vergaderingen blijven de enige barometer. Zeker zal niet naar anonieme brie ven gekeken worden... VOORSTELLEN De toestand moet er toch niet zo rooskleurig uitzien want ook Terlindenspeler Mare De Cleer vindt dat het soms wat al te ruw toegaat voor een sportief ontspan nend voetbaltornooi onder jonge mensen. Scheenlap- pen zouden niet meer nood zakelijk moeten zijn. Mare stelt voor het inwendig reglement zodanig te ver scherpen dat gewelddadige praktijken niet meer moge lijk zijn. Ook zou hij graag een soort ludieke voetbal- tornooien in het leven zien roepen. Voetbal waarbij niet meer de klemtoon op het winnen als dusdanig komt te liggen, maar wel op het voetbalplezier. Misschien kunnen deze en andere voorstellen op de «vergade ring» in het vizier genomen worden? We zouden zeggentot na de rust en geen strafschop pen meer. P.D. Zo maar twee animatiefilms op één namiddag draaien voor een landelijke filmklub, is nogal een financiële onderne ming. Op het eerste zicht ja, maar Jefi-Mere kan nu al rekenen op een vast publiek van meer dan 200 fiimliefheb- bers. De postboden en het muisje zijn dan ook maar een ekstraatje voor de jonge cinefielen. Zondag 13 februari gaat er immers in de kloosterstraat op initiatief van Jefi-Mere een minifilmfestival door. Op het programma staan twee lange animatiefilms «De Postbode» en «Het muisje». «De postbode» is een Tsjechisch produkt. De filmkritici zien de prenten graag van uit het Oostblok komen, zódat we van meet- af aan overtuigd zijn van zijn kwaliteit. Een groepje jongens be waart de postbodetas, na dat hem een ongeval over kwam. In de tas steekt een heleboel geld en één van de jongens neemt er een bank biljet uit. Hij verstopt heet in een bos, maar vindt achteraf de plaats niet meer terug. Hij meent zich voor nooit nog iets weg te ne men. Het muisje is een wonder mooie dierenfilm. Het muisje vaart eerst met een klein scheepje maar koestert achteraf grotere plannen. Het muisje gaat aan de andere dieren vragen VOOR KINDEREN J.A. Klakson: zat. 12: kinderkarnaval met verkiezing van prins en prinsesje. Om 14 uur in CSV, Wellekensstraat 45 te Aalst. Lanseloet: film «Spoorwegkinderen» in feestzaal Sint-Jozef Instituut, Sint-Jozefstraat 8, Aalst om 14 uur. (20F.) (Woensdag 16/2) Marcellinoklub: zondag 13: De Schachten trekken ten oorlog. Film met de Chariots in legerdienst. Begin: 14 uur Kapucienenlaan 95. Tieneratelier Free Time: zaterdag 12: 14 uur in Ponderosa Gijzegem: kookles en smullen van alle klaargemaakte spijzen. JERBON Begijnhof 1, Aalst Zaterdag 12: werkgroep informatie om 10 uur Woensdag 16: open kernvergadering van 20 tot 22.30 uur YPSILON Meuleschettestraat 32, Aalst Zaterdag 19: optreden Vuile Mong en zijn vieze gasten (50F. in voorverkoop) C.S.V.-'T FABRIEKSKEN Wellekensstraat 45, Aalst Vrijdag 25: gehandikapte skouts Sint-Jan Berchmans in Utopieken. Zaterdag 26: avond van de buurt en belotting vanaf 20 uur. Wereldwinkel is voortaan open op woensdag (14 uur tot 17 u u rv rijd ag 19 u u r tot 21 u u r) en za terd ag 14 tot 17 u u r). 'T KELDERKEN Apostelstraat IA, Aalst Donderdag 10: kleibewerking om 19.30uur Donderdag 17: knutselen met elektriciteit Zaterdag 19: karnavaldansavond SAMENGEVAT Niet veel dus. Men bereidt zich zeker voor op karnaval? P.D. om mee te varen, waarop zij telkens zeer verschillend reageren. Het betreft een Russische tekenfilm en wordt voor Jefi-Mere in première gedraaid. BLOEIENDE JEFI Op de vorige vertoning ware er liefst 260 jonge kijkers. Onder de aanwezigen wer den 50 prijzen uitgereikt voor een gezamelijke waar de van 2500 fr. De prijzen gelden als beloning voor het gepresteerde werk. Tel kens zijn de kinderen een teken- of schilderopdracht mee naar huis. Tegen zon dag moeten ze een «Jefi- affiche» ontwerpen. Vergeet ze dus niet mee te brengen Als bijzondere atraktie is er een dierentemmer uitgeno digd, ofwel voor 13 februari ofwel voor 2 april. De laatste Jefi-filmvoorstelling heeft immers plaats op 2 april en niet op 13 maart. Tenslotte deze pikante nootJefi heeft precies zijn ledenaantal verdubbeld in vergelijking met vorig jaar! (wh) IN TERLINDEN Na het superweekend doet men het de rest van de maand wat kalmer aan. Aktiviteiten van dit weekend vind je in «tussen haakjes»we willen echter ook de rest hier vermelden omdat er soms wel haast bij is om nog te kunnen inschrijven of inlichtingen in te winnen. 19-20-21/2: karnaval. Konkrete afspraken kunnen in de klub gemaakt worden. vrijdag 15/2: optreden van Herman Van Veen in Gent. Parijs: 250F. plus bus (ongeveer 100F). Wie nog mee wil moet wel zeer vlug zijn naam opgeven. Dit kan ook per telefoon (77.75.93, dan ben je in Terlinden). zondag 27/2: 20 uur stipt: film «Les grandes Vacances», komische film met o.a. de Bourvil. TUT TUF DOET HET KALMPJES AAN Het is niet van niet willen, 't is van niet anders kunnen. Sommige mensen vragen zich af waarom van deze voorheen aktieve jeugdklub zo weinig nog gehoord wordt tegenwoordig. Hewel, met die fusie met Sint-Joris die voorbereid wordt, wordt daar nu zoveel afgebroken en verbouwd dat buiten instuifaktiviteiten en tornooien er niet zoveel meer kan gebeuren. De parochiezaal waar film en KK gegeven werd is niet meer. Op de koer is het nu een beetje te koud voor openluchtvoorstellingen en bovendien ligt hij vol steengruis. Als er nu een vrachtwagen door de voorgevel zou rijden is het kompleet gedaan, merkte verantwoordelijke J. De Cecker cynisch op. Komt daar nog bij dat een aantal leden, niet akkoord met de opgelegde fusie, «heen» gegaan zijn. Al bij al hopen ze in «Den Tuf» te kunnen hernemen maar-april-mei in de nieuwe VEJA-gebouwen. En ofhetdan zal tellen... OMDAT BOMEN ZO BELANGRIJK ZUN Kwade tongen ronde Sint-Annalaan (Aalst-stad) beweren dat de Japanse kerselaars op die laan kortelings zouden omgehakt worden. De reden zou liggen in het feit dat de wortels bulten in het fietspad aan het stoten zijn. We vernamen dat bepaalde jeugdverenigingen hiertegen willen reageren. Omdat een Sint-Annalaan zonder kerselaars een gepluimd kieken is en omdat er andere middelen moeten zijn om dit fietspad te verbeteren. In elk geval willen die mensen vermijden dat op 'n morgen die bomen zouden verdwijnen zonder dat iemand van iets weet. Ondertussen is er echter nog steeds geen officieel bericht gekomen en misschien is één en ander dan wel wat voorbarig. SLECHTE PUBLIC RELATIONS IN TERLINDEN Daar stonden wij dan vorige vrijdag in die JK waar de voorbije acht jaar in dia's zouden vertoond worden. Niks hoor. Daar waren kinken in de kabel gekomen. Zo waren er slechts twee ladders samengesteld, wat slechts 10 min. gaf. Inderdaad weinig om een avond te vullen, zeker daar meerdere klubleden nog veel dia's in hun bezit hebben. Een andere kink is dat de propagandapamfletjes voor de zeventienjarigen van de Sint-Annaparochie (voor wie de vertoning in het bijzonder bedoeld was) klaar waren de ochtend van dezelfde dag. Voor onbepaalde tijd uitgesteld dus. Misschien zal het er stuiven op de eerstvolgende animatievergadering. In elk geval wordt een appél gedaan op al die leden-bezitters van dia's om een seintie te gevan aan de verantwoordelijke. P.S. We houden ons hart vast voor volgende vrijdagen. Vorige vrijdag afgelaste muziekavond in 't Kelderken, nu deze Terlinden- troubles, wat volgt? PAPIERSLAG In Kreja wordt er aan gedacht een papierslag te houden. Een kans ook dat die milieubewuse recyclagepapier zouden gaan gebruiken. EEN DORP OM IN TE WONEN Deze aktie wil iedereen (jongerenorganisaties, infocentra, jeugdklubs, verenigingen,...) opentrekken naar de problema tiek van de mindervaliden toe. Men beoogt een gemeenschap waar elk met zijn mogelijkheden (dus ook gehandikapte mensen) aan hun trekken komt. Overigens gaat men er van uit dat de problemen van mindervaliden slechts een bijzondere verschijningsvorm zijn van algemene maatschappelijke tekorten. Organisaties als AKABE-Skouts, Katholieke Vereniging van Gehandikapten, Elcker-Ick gehandikapten- sektor, Sjaloom, Zonnewijzers vormen het novemberkomitee dat deze aktie plant. Op 20 maart is er in Bornem een nationale slotmanifestatie maar ook op plaatselijk vlak gebeurt één en ander in de week ervoor. Voor de regio Aalst komt men daarom morgen zaterdag samen om 18 uur in het Groen Kruis (St. Jorisstraat Aalst/ 4de verdieping) (iedereen is hier op uitgenodigd) als voorbereiding hierop. Er zal o.m. ingelicht worden omtrent de aktie, het Novemberkomitee en er zal een diamontage en/of een infospel zijn rond deze aktie waarna evaluatie. Vooral jonge mensen zouden enthousiast moeten zijn om deze aktie die echt wat kan betekenen. TUCHT IN SCHOLEN Vorige week stond in «Aalsterse flitsen» iets over de Dames van Maria waar het Ouderkomitee een en ander te streng vond. In het Sint-Jozefinstituut hebben ze ook een tuchtreglement. Het schijnt dat de meisjes van die school binnen een bepaalde cirkel niet mogen gezien worden met jongens. We hoorden dat sommige meisjes gezien werden met hun broer en dat ook die gestraft werden. Iedereen kan zeggen dat ze met haar broer komt, nietwaar? P.D. Het Technisch instituut Dames van Maria Aalst voerde het toneelstuk «Klanten kunnen niet wachten» op. (kjm)

De Voorpost | 1977 | | pagina 25