EEN BOEIENDE HOBBY VAN HERMAN FIEUW HALVE PRIJS LAATSTE WEEf' Salons tot 30% korting 24.500 F Wij hebben zelfs een paar salons in solden aan 26.900 F 22.900 F Eegenen 2, OUDEGEM Tel. 052-42.39.35 26 - 11-2-77 - De Voorpost rclRtü 5 VAiv MoSKouJ <jom5££ y£UKT- 'jgN «c tê" CAAT E HMW»ez, NU op vrijdagavond 8e REMBRANDT'S FUIF op 18 februari om 20 u. dames verplicht verkleed 29145 MINIATUURTREINTJES: Zo rond Sint-Maarten of andere geschenk-dagen is de voorliefde van de vaders om voor hun kinderen een treintje te kopen spreekwoordelijk geworden. Zij spelen daar dan zelf mee, en de kindexes mogen dan met verlangende oogjesnaar vader en treintjes kijken. De Voorpost sprak met iemand die wel nog geen vader is, maar toch heel wat ervaring heeft met miniatuurtreintjes. Een buitengewoon mooie verzameling spoorwegwagens heeft die man. Het verzamelen zit daar trouwens wat In de familie. Mevrouw Fieuw (Hermans moeder) mag fier zijn op een énige kollektie «Hummels» waar je ook niet op uitgekeken geraakt. Maar we waren voor de treintjes gekomen. uitleeft.» Maar het is niet alleen spel. Er komt ook heel wat technische vaardigheid aan te pas. Doorzicht en zin voor planning; Herman bezit uiter aard ook een uitgebreide do- kumentatie. Het aangeboden materiaal is bovendien zeer internationaal getint. Een zeer werkelijkheidsgetrouw Herman Fieuw heeft ook al aan tentoon stellingen meegedaan. En ook zijn vrienden interesseren zich aan zijn hobby. Salon in eik alle kleuren. Beschikbaar canapé 3 plaatsen - canapé 2 plaatsen - 1 zetel - ongelooflijk maar waar Deze salon hebben we niet gestolen en toch verkopen wij deze niet aan de volle waarde van 42.500 F Maar wel nu aan Slechts een paar in stock In 1976 36.700 F in 1977 Cijfers spreken voor zichzelf. (Baan Dendermonde-Wetteren) 5^ Open alle dagen van 14 tot 20 uur. Zaterdag en zondag de ganse dag Herman Fieuw is iemand die van techniek en mekaniek houdt. Vooral treinen en auto's boeien hem erg. Zelfheeft hij doorheen gans België al aan auto-slalom (zijn specialiteit) deelgenomen. ehij werkt trouwens ook in een garage (specialiteit Dieselmo toren). Zijn eerste treintje kan hij zich zelfs niet meer voorstellen. Drie jaar was hij toen. Dat eerste treintje reed toen op het tapijt in de woonkamer onder het kom- mando van vader en oom Fieuw. Zoon Herman mocht er toen ook naar kijken. Nochtans was toen reeds zijn interesse voor auto's en treinen duidelijk geworden. Zoals moeder Fieuw ons vertelde herkende hij reeds van verre de merken van de naderende auto's. Herman, een zeer vriendelijke, joviale en technisch buitenge woon begaafde jongeman, praatte honderduit over zijn geliefkoosde hobby. En hoe hij er toe kwam: vanaf zijn twaalfde jaar volgde hij in het VT1 te Aalst automechanica. In Gent specialiseerde hij zich in Dieselmotoren. Hij is momen teel in Brussel werkzaam. Hij volgt ook nog de avondschool electronica (ook VT1). Want electronica vindt ook in de auto-industrie meer en meer ingang. Electronica komt hem trouwens ook bij zijn hobby goed van pas. Evolueert de electronica reuze snel, ook bij de miniatuurtrein tjes veranderde er al heel wat tegenover vroeger. Ze zijn kleiner geworden, meer gede tailleerd en fijner afgewerkt. De motor bleef zo ongeveer wat hij was. De verandering werd vooral in de signalisatie en de bediening doorgevoerd. Ook de 1 keuze van het merk heeft zijn Detail van een landschap rondom de spoorwegbaan (el) Boeiend is ook het dekor rond zo een spoorweg. Je kan om zo te zeggen niets uitdenken wat je niet kan namaken. Zelfs een horloge in een kerktoren kan je doen lopen. Je kan veel dingen kopen. Maar je kan je ook bouwdozen aanschaffen en dat is interessanter, vertelt ons Herman. Als je hem zo bezig hoort, zou je onmiddellijk maar opstappen, en dadelijk naar een speelgoedwinkel lopen. Maar je houdt je in. En eigenlijk heb je ongelijk. Want er wachten je veel prettige, ontspannende en boeiende uren in gezelschap van, en als verkeersminister voor je eigen kleine spoorwegmaat schappij. W.L. belang. Wanneer men met een merk begint, houdt men zich daar best aan. Kombineren is vaak heel moeilijk. Om te beginnen verschillen de elek trische opleidingen in de sporen al van merk tot merk. Wissel stroom met geleider in 't midden. Of gelijkstroom: één spoor negatief, één spoor posi tief. Indien men toch kombi- neert moeten de wielen gewij zigd worden enz... Waar men vroeger minder aandacht gaf aan de precisie van de afwerking is dit nu niet meer het geval. Veelal is het interieur van de wagons uiterst secuur afge werkt. In zo een kleine restau rantwagen zou je om zo te zeggen bijna het vlees uit iemand zijn bord kunnen weg pikken. En wat bij die miniatuurtreinen al niet aan bijkomstigheden komt kijken. Volledige laad- en lossystemen: containers worden vanzelf met een druk op een knopje op vrachtwagens overge- Treintje spelen, een gepassioneerde hobby (el) laden. Kranen rijden op en af. Ook bij het rangeren kan men alle mogelijk kombinaties uit werken. Men kan landschappen bouwen, stations, ganse steden. En allemaal perfekt op schaal. Het zelf doen vooral is boeiend in dit miniatuurbedrijf. De mogelijkheden zijn onuitputte lijk. Het heeft dan ook geen zin om ons nog verder met opsom mingen bezig te houden. Maar men moet er wel plaats voor hebben. Dit is voorlopig voor Herman Fieuw een probleem. En duur is het ook, zo een private miniatuurspoorweg maatschappij komt dan ook maar stukje bij beetje tot stand. «Maar het is buitengewoon boeiend» zo vertelde ons Herman. En inderdaad: je zou op slag goesting krijgen omjself met die treintjes te gaan spelen. «Ik kan daar uren mee spelen en mij daar in uitleven. Die beweging boeit mij erg». «Het is als het ware de grote kleine mens die zich in dit spel

De Voorpost | 1977 | | pagina 26