;s Vrije Tribune F SCHANDELIJKE DIERENVERWAARLOZING TE ERPE 2 -11-2-/7 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. Zopas heeft het Federaal Bestuur an de BSP-Federatie Aalst be slist het initiatief te nemen tot het b.jc-enroepen van een regionale ie werkstellingsconferentie. Het doel van dit initiatief bestaat erin. na een grondige studie van de concrete problematiek van ons ajrondissement, concrete voor stellen te formuleren om aan deze noden en behoeften te beantwoor den. Hierbij denken wij niet enkel aan de kwantitatieve behoeften (be hoefte aan meer werkgelegen heid). maar tevens aan de kwalita tieve eisen die onze huidige sa menleving stelt. Inderdaad wel vaart en welzijn gaan hand in hand en moeten samen aangepakt wor den om tot een evenwichtige op lossing gebracht te worden. De behoeften die in ons arrondis sement aangevoeld worden, zo wel wat de tewerkstelling als wat het welzijn betreft, dienen opge vangen te worden door aangepaste maatregelen op lokaal, regionaal, nationaal en Europees vlak. Het zaj/ean de tewerkstellingscon ferentie toekomen de problemen op exacte wijze te analyseren, ze in hun juiste context te situeren en tevens de adequate maatregelen voor te stellen (alsook het niveau waarop deze maatregelen dienen genomen te worden). De verwe zenlijking van deze voorstellen op een planmatige wijze en met in achtneming van de noodzakelijke prioriteiten zal tqekomen aan de publieke en private instanties, or ganisaties en maatschappijen die bij de conferentie zullen betrok ken worden. DE HOOFDPROBLEMEN Ons arrondissement kampt met zware welvaartsproblemen: vooral de arbeiders, bedienden en kaders uit de privé-sector worden getroffen. Het werkloosheidscij fer heeft de kaap van 8.000 over schreden. En de toekomst ver toont op korte termijn nog geen tekenen van beterschap, leder werkloze stelt een sociaal probleem op zichzelf: werkloos zijn is echter niet alleen een so ciaal probleem, het is tevens en vooral een psychologisch en mo reel probleem. Werkloosheid ontreddert vaak het familiaal en maatschappelijk le ven, maar houdt tevens een be dreiging in voor onze demokratie Daarom kan geen enkele demo kratie zich met de werkloosheid verzoenen. Alleen diktatoriale reactionpaire regimes kunnen het zich veroor loven de werkloosheid in stand te houden (als goedkoop arbeidsre- servoir). In onze landen is het recht op arbeid algemeen erkend. Daarom moet kost wat kost dat recht op arbeid ook in dc"praktijk omgezet worden. De bedreigde sectoren en groepen zijn bekend: in ons arrondisse ment zijn het vooral de textiel, de confectie, de bouw en de bloe men. De werkloosheid is vooral hoog bij de jongeren en de vrou wen Naast de welvaartsproblemcn zijn er de welzijnsproblemen. Diverse groepen hebben met welzijnspro blemen af te rekenen: denken we maar aan de ouderlingen, de ge- handikapten. de opgroeiende jon geren. de werklozen.. Problemen als menselijke een zaamheid. behoefte aan kontakt, hulpen begeleiding zijn legio Het ergste bij dit alles is niet dat deze problemen bestaan ze zijn het gevolg van onze maatschappelijke ontwikkeling maar wel dat het maatschappelijk antwoord op deze behoeften is achterwege ge bleven. daar waar het nochtans in vele gevallen voor dc hand lag! Het is geen kritiek op om het even welke beleidsinstantie. maar hier zijn onze sociale beleidsinstan- ties. zo publiek als privé- in het verleden in gebreke gebleven, vooral in de steden! NAAR EEN OPLOSSING Weivaarts- en welzijnsproblemen dienen samen aangepakt. Hel ene van het andere los zien leidt naar eenzijdige en vaak falende oplos singen. De welvaart van onze bevolking kan slechts verhoogd worden door dc werkgelegenheid in onze streek met hand en tand te verdedigen, ol het nu om de textiel confectie of bloementeelt of bouwsector gaat. De nodige concrete voorstellen dienen uitgewerkt te worden die aan de behocüen van deze seeto- Ten beantwoorden en dc nodige akties dienen gevoerd om deze voorstellen door te drukken. Ana- tie en afwachten met gekruiste armen zijn geen aanvaardbare houdingen wanneer de welvaart van onze eigen gemeenschap, vandaag van hem, morgen van mij. in het gedrang worden ge bracht. Alleen een eensgezinde en massale inzet van alle krachten in ons arrondissement kan de nodige druk tot stand brengen om het tij te doen keren. Welzijnsproblemen dienen aan gepakt in een geest van maat schappelijke verantwoordelijk heid. Het komt vooral aan de openbare besturen toe om in te spelen op interessante initiatie ven, aangepast aan onze moderne behoeften, teneinde de mensen te rug wat meer maatschappelijke warmte en steun te bezorgen. Alleen met een enthousiaste inzet van allen die zich verantwoorde lijk weten zal de tewerkstellings conferentie zijn doel bereiken: meer welvaart en welzijn voor al len! Martin Hutsebaut Pol. secr. BSP Afd. Aalst EEN STAP VERDER, GROTE JAN Men meent er bij te dromen Wat 'n magnifieke titel voor een blad als «De Standaard» vorige week zaterdag «Grootjans hekelt grootka pitaal»! De voorzitter van de PVV heeft in verband met een brochure over Cockerill in moeilijkheden verklaard: «Het gaat niet op, dat de belastingbetaler moet op draaien voor de ekono- mische mislukking van het grootkapitaal.» Maar het is niet alles. Hij voegde er ook aan toe«Wij zijn gekant tegen elke staatstussenkomst aan ver keerd beheerde staalfabrie ken als daardoor de nog ge zond gebleven onderne mingen in die sektor wor den bestraft.» Maar het is nog niet alles! «Het is zeker niet de taak van de overheid, aldus Grootjans, de oneerlijke konkurrentie in ons be drijfsleven te organiseren langs de weg van de natio nalisatie waarop sommige ontwrichte ondernemingen thans blijkbaar aansturen.» En meteen hebben we al genoeg materiaal voor een geheel boek. Maar er komt nog wat. Grootjans heeft er aan gehouden er nog aan toe te voegen, dat het grootkapitaal het zich te ge makkelijk maakt, dat de kleine en middelgrote be drijven het meestal zonder overheidshulp moeten stel len, dat het grootkapitaal moet ophouden winsten op te strijken als het goed gaat en zijn verliezen door te schuiven aan de gemeen schap als het slecht gaat. Ophefmakend, zo schrijft «De Standaard» en hij gooit er ook losjes enkele woor den tegenaan over door de PVV te rekruten kiezers bij de kleine en middelgrote ondernemingen en de mid denstand, maar komt uit eindelijk aan het slot van het artikel toch maar tot de konklusie dat Grootjans de Cockerillbrochure blijkbaar slecht heeft gelezen. Cockerill vraagt de nationa lisatie niet, maar verwerpt ze. Wat 'n poespas, nietwaar maar niet zo ingewikkeld als men op het eerst gezicht wel zou geloven. En zeer leerrijk. Het gaat inderdaad niet op dat de belastingbe taler opdraait voor het wan beheer, de innerlijke tegen stellingen en de winst honger van het grootkapi taal. De kleine en middel grote ondernemingen, vaak het slachtoffer van deze he ren, moeten mits waarbor gen en kontrole inderdaad geholpen worden. Maar men zou meer dan naief moeten zijn om te geloven dat Grootjans er zo maar op los bazelt! Grootjans voelt de verkie zingen naderen. Het rege- ringskonklaaf van dit week eind kan ze heel wat dich terbij brengen. De CVP huurde reeds publiciteits- borden voor de maand maart en de BSP-leiding alarmeerde haar basisorga nisaties. Grootjans wil in derdaad stemmen winnen bij de middenstanders die jaarlijks duizenden kleine ondernemingen over de kop zien gaan. Mensen die ook een en ander gelezen heb ben over de miljardenge schenken aan het grootka pitaal. Die mensen moeten zich vragen stellen. Is het pas nu, dat Grootjans dit ajles ontdekt? Welke zijn de oplossingen die HIJ en de PVV dan voorstellen? Hoe komt het dat zijn ver klaringen in niet geringe mate passen bij de plannen van de allergrootsten van het grootkapitaal die, na in alle kapitalistische landen gemeenschapsgelden bij tientallen miljarden te heb ben opgestreken nu in de staalsektor zoals in andere sektoren een kuis willen houden? En er is méér. Grootjans wil van geen nationalisatie we ten. Van een nationalisatie waarbij de gemeenschap betaalt maar niet kont ro teert, en waarbij dezelfde heren van het grootkapitaal langs de aan hen onderwor pen regeringen in feite de kontrole behouden, wij, kommunisten, evenmin. Grootjans zou echter om geloofwaardig te lijken, een stap verder moeten gaan. Hij heeft meegeholpen mil jarden aan het groot kapi taal te schenken. Hij zou ons nu ook moeten vertel len hoe hij de toeren van dat grootkapitaal onder kon trole wil krijgen om de infla tie, de werkloosheid en de afbraak van onze nationale industrie te beletten. De teloorgang van de tekstiel - met zo zware ge volgen in ons gewest - en nu weer het geval Fabelta, zijn daar andere voorbeel den van. Ray De Smet de nieuwe meerderheid klaar ligt en op de eerstkomende gemeenteraadszitting zal wor den kenbaar gemaakt. Wij drukken de wens uit dat dit de inzet zal zijn van een ruime voorlichting over de toekomst plannen van de nieuwe be stuurders van Groot-Aalst. D. D'HAESELEER WAAROM ZWIJGT MEN OVER DE FINANCIËLE TOESTAND Voor de fusie werden allerlei gegevens verspreid over de fi nanciële toestand van de ver schillende gemeenten die tot de fusiegemeenten gingen toe treden. Door de gemeentelijke tegenstanders van een fusie werden financiële toestanden gebruikt om de bevolking tegen de fusie op te zetten. Een aan sluiting bij Aalst werd voorge steld als een vermeerdering van belasting en het betalen van de schuld die door het ste delijk beleid werd gemaakt. Men verzweeg daarbij dat de uitgaven van de stad Aalst gro tendeels beïnvloed worden door de nutsvoorzieningen, niet alleen ten dienste van de vroegere Aalstenaars maar onder gelijke voorwaarden ook voor de inwoners van dezelfde gemeenten die nu tot Aalst be horen. Voor de fusie hebben nog een aantal gemeenten met hun fi nanciën grof gespeeld. Uitga ven die ze nooit zouden heb ben gestemd indien ze auto noom waren gebleven, werden in de laatste periode met een zeker leedvermaak - de be stuurders van het Groot Aalst moeten de rekening tot veref fenen - gestemd en we zitten er toch niet meer of we zitten in de oppositie. Ongetwijfeld zullen, algemeen gezien vele beslis singen die een overdreven fi nanciële uitgave vertegen woordigen, worden vernietigd. Wij zijn een maand na de fusie en stilaan zal men weten waar men staat, zowel op financieel als administratief vlak. Wij drukken de wens uit dat het College van Burgemeester en Schepenen van de stad Aalst binnenkort in staat zal zijn om de bevolking uitleg te verschaf fen over de «financiële» erfenis die overgenomen werd. Wij kunnen ons voorstellen dat de fusieproblemen legio zijn. niet alleen financieel maar ook voor wat personeel, openbare werken betreft, en zo meer Rekening houdend met dit al les verwachten wij van onze huidige bestuurders geen wonderen. Wel verwachten wij een realistische aanpak van de problemen. Met genoegen hebben wij ver nomen dat de beleidsnota van S.O.S. leder van ons heeft zeker al enkele noodsituaties meege maakt en hierbij ondervonden hoe onkunde en paniek een noodlottige rol spelen. Alleen het aanleren van de juiste re flex, het aannemen van een praktische handelswijze, het kennen van de diverse hulp centra kan hieraan verhelpen. Op medisch gebied hebben we de bevolking gekonditionneerd voor het bellen naar de 900, naar de dokter van wacht. An derzijds kunnen en durven de meeste mensen geen elemen taire eerste hulp bieden bij ge brek aan praktische voorlich ting. BIJ muiuipei.il rwjiuicii wij beroep doen op de diverse wachtdiensten van de weg bij ongeval en brand staat de permanente wachtdienst van rijkswacht, politie en brand weer klaar om te helpen. Voor de akute sociale psycho logische noodsituaties weten wij echter niet waarheen meestal duurt het dagen zelfs weken vooraleer iets efficient gedaan kan worden en soms is het dan telaat. Wij denken dan ook dat het op richten van een dienst voor mensen in nood een belangrijk onderdeel moeten worden in het sociale programma van een stad. We zouden advies en medewerking vragen aan alle mensen die door hun beroep veel in kontakt komen met der gelijke noodsituatieswe den ken aan sociale werkers, psy chologen, verpleegkundigen, dokters. De ondervinding van privé-sociale hulpdiensten moet zeker benut worden. De bedoeling is niet de bestaande diensten te vervangen maar te voorzien in de leemte van akute hulp. In grote lijnen zien we dan hoofdzakelijk de volgende hulpverlening - een «groene lijn» telefoondienst voor psy chologische hulpverlening aan mensen die het plots niet meer aankunnen, mensen met zelf moordgedachten, eenzame gedeprimeerde mensen die dringend hun hart moeten uit storten. mensen met huwe lijksmoeilijkheden, zwangere vrouwen en meisjes. - ma teriele en psychische opvang voor jonge mensen bij konflikt situaties thuis. - praktische in lichtingsdienst met uitbouw van hulp ten huize voor oude ren en zieken. Idee-planning het moet stilaan vaste vorm krijgen. Een groot deel van onze ver wachtingen is gericht op het O.C.M.W. voor wie een prach tige humanitaire taak is weg- gelgd. Dr. Anny Dierick. 1/1/77 vrij spoedig een ondoor zichtige situatie op het gebied van de werking, waarvan de bevol king momenteel zeer ernstige na delen ondervindt en dit inzonder heid wat betreft de dienstverle ning. De stad Aalst en zijn randgemeen ten kon dit verwijt zeker niet wor den gemaakt. Sedert begin 1976 hadden de ver antwoordelijke ambtenaren van de deelgemeenten, onder voorzit terschap van Stadssecretaris Wil- lems. op een bewonderenswaar dige manier blijk gegeven van hun verantwoordelijkheidszin ten overstaan van de nieuwe gemeen schap. Het voorbereidend werk dat zij presteerden zou de nieuwe be stuurders in staat moeten stellen «Groot Aalst» op een doeltref fende manier en op de kortst mo gelijke termijn te organiseren, en in de meest gunstige voorwaarden van start te laten gaan. Ook het toekomstig College van Burgemeester en Schejvenen liet zich niet onbetuigd. Onmiddellijk na dc verkiezingen sloegen zij de hand aan de ploeg. Zij konden be schikken over alle voorbereidende rapporten van werkvergaderingen en studiegroepen. Zij belegden vergaderingen met het personeel van de randgemeenten. Alle faci liteiten werden hen door de uittre dende; meestal C.V.P.-besturen, verleend. Uit dit alles moet worden gekon- kludeerd dat het nieuwe bestuur alle troeven in handen had om een soepele overgangsperiode te be werkstelligen. Alhoewel talrijke nijpende en dringende problemen een oplos sing moesten krijgen, waren alle partijen en instanties ervan over tuigd dat om praktische redenen de dienstverlening aan de bevol king volstrekte voorrang moest genieten, en zo vlug mogelijk in goede banen moest worden ge leid. teneinde zich onverwijld met het werkelijk beleid en bestuur van de stad te kunnen bezig hou den. Deze organisatie van de dienstverlening zou gepaard gaan met ruime infomatie aan de be volking. Begin januari werd inderdaad een «BROCHURE» huis aan huis be steld. Deze brochure, dewelke qua inhoud en presentatie ons on- getwijfdeld niet zal benijd worden door eender welke middelgrote stad of gemeente, kan zeker niet het resultaat zijn van een gans jaar voorbereidend werk van het amb tenarenkorps, noch van de wer king van het sedert oktober 1976 samengesteld toekomstig College van Burgemeester en Schepenen Geen enkele inlichting of aandui ding maakte ons wegwijs in het doolhof van de stadsadministra tie. Wanneer men zich op de cen trale dienst in het stadhuis aan biedt heeft men er het raden naar op welke dienst men terecht kan. Waar zich te wenden voor het in dienen van een aanvraag om leur- kaart, attest wekelijkse rustdag, huisnummers en alle andere dienstverleningen? Het aandach tig lezen van deze brochure maakte ons in dit opzicht niet wij zer. Integendeel. Volgens deze bro chure scheen men in de nieuwe stad geen getuigschriften van goed zedelijk gedrag af te leveren en werden wij eveneens in het on gewisse gelaten nopens de dien sten die zich bezig houden met het afleveren van rijbewijzen, leer- vergunningen, openen van her bergen en de verkoop van geest rijke dranken. Ook het bijgevoegd plan was vrij onduidelijk en onvolledig. Dc dienst voor militie (aanvragen om uitstel en vrijlating van leger dienst), waar zich in dc loop van januari honderden personen moeten aanbieden.was zelfs niet aangeduid. Het is dan ook niet verwonderlijk dat tientallen per sonen zich op de dienst «bevol king» hebben aangeboden waar eveneens een aanduiding «mili tie» was aangebracht, zodat van een «duidelijke bewegwijzering- weinig sprake was. Nochtans is dit van het allergrootste belang. Immers, van de 25 verrichtingen dewelke volgens de brochure nog in de vroegere gemeentehuizen kunnen worden verricht, zijn er slechts 9 die door de plaatseljjke bedienden onmiddellijk kunnen worden afgehandeld Igetuig schrift van leven 2) bewijs van woonst3) slachtbcwijs 4' wet tiging van handtekening 5) voor eensluidend verklaren van af schriften 6) erfrechtverklaringen 7woonst veranderingen 8pen sioenaanvragen en 9) viseren van handelsboeken. Alle andere verrichtingen kunnen slechts in ontvangst wórden ge nomen en moeten nadien op het plaatselijk dienstcentrum worden afgehaald Dit impliceert voorde inwoners minstens 2 verplaatsin gen. Hieruit volgt dat sommige bewoners meer en meer gebruik maken van de centrale dienst waar zij hun zaken volledig kunnen af handelen. Het is dan ook om deze redenen dat een degelijke infoma- tiebrochure met gedetailleerd plan van de huisvesting van de stads diensten en vermeldende met welke verrichtingen men op ie dere dienst terecht kan, hoogst noodzakelijk is en dringend moet worden gepubliceerd. Na al het voorbereidend werk dat was ge presteerd hadden wij dit mogen verwachten van College van Bur gemeester en Schepenen dat de «dienstverlening» als eerste pro grammapunt had vooropgesteld. Het is dan ook niet verwonderlijk dat zowel de inwoners van de stad als deze van de randgemeenten zich beklagen over het gebrek aan organisatie en informatie en het daaruit voortvloeiende tijdverlies. Enerzijds vraagt het bekomen van administratieve bescheiden op het plaatselijk gemeentehuis meer dere verplaatsingen en anderzijds schuift men in het centraal bestuur rijtje aan loketten waar men niet moet zijn. om na een vriendelijke aanwijzing van het personec hetzelfde te doen op een andere plaats. Alhoewel de nieuwe bestuurders alle troeven in handen hadden, hebben zij op dit gebied een slechte start genomen. Hebben zij geen ernstige flater begaan door de vroegere Colleges van Burge meester en Schepenen niet te be trekken in hun voorbereidende be sprekingen? Als men dat wel kon met alle personeelsleden, waarom dan niet met de nog in functie zijnde bestuurders, die, gezien hun dagelijks kontakt met de be volking. het best waren geplaatst om een positieve inbreng te doen op dit gebied. Alhoewel deze besturen meestal van C.V.P.-strekking alle me dewerking hadden verleend, wer den zij niet waardig bevonden tot het voeren van enig gesprek en werden zij totaal genegeerd, ja, zelfs als nietbcstaande beschouwd door de huidige bewïndsploeg In dit opzicht is het zeker niet dc C.V.P. die aan de basis ligt van onze zogezegde «onsjDortiviteit Ook komt het ons voor dat dc nieuwe bestuurders zonder de gevolgen ervan te overzien te veel hooi op hun vork hebben ge nomen door een volledige reorga nisatie (centralisatie) te willen bewerkstelligen op enkele dagen Immers, de omvang en de diversi teit van de problemen, die in een dergelijke grote fusie moeten worden opgelost en het feit dat de continuïteit van dfiyjienst op elk ogenblik moet verzekerd blijven, houden in dat alléén dc trapsge wijze uitbouw van het nieuw be- I stuursapparaat kansen tot slagen Ij biedt. Met goede wil.en initiatief ij waren het zeker mogelijk geweest W een stelsel uit te werken waarbij bepaalde dienstverleningen, in zonderheid wat betreft militie en P' bevolking, gedurende een over ni' gangsperiode ter plaatse nog kon- den worden afgehandeld. Het cen traal bestuur kon dan ten gepasten tijde zijn centraliserende en coör dinerende taak uitoefenen. Aldus zouden de inwoners ettelijke uren hebben gewonnen en had het nieuwe bestuur over enige tijd be schikt om een rationele taakverde ling tussen de diensten en de dienstverlenende centra op punt te zetten. Ook de vroegere stadsbe volking moet de gevolgen onder gaan van het niet gesmeerd lopen van de dienstverlening. Het feit dat meer mensen beroep doen op het centraal bestuur en dat de diensten door gebrek aan organi satie. voorbereiding en informa tie, hun taak niet in de best moge lijke voorwaarden kunnen uitoe fenen, is er oorzaak van dat er zich lange rijen wachtenden bevinden voor bepaalde loketten. De C.V.P.-mandatarissen zijn ei evenwel van overtuigd dat de or ganisatie, reorganisatie en coor dinatie van de werking van eer omvangrijk bestuursapparaat it een door fusie tot stand gekomet gemeente, geen gemakkelijke ta ken zijn. Dit mag er ons echte niet van weerhouden sommig toestanden, dewelke oorzaak zijl van ontevredenheid, aan te kla Dl gen. Een slechte dag is nog geen slech jaar. Wil men echter geen blij vende hinder ondervinden val deze mislukte start, dan is h%. y meer dan tijd het roer om te gooiet Alléén een werkelijke decentral 1 satie van de diensten die gelei worden door daartoe speciaal g< e' machtigde beambten, kan een oj lossing geven aan de problems die zich stellen inzake dienstver lening, In de politieke beslui "cn vorming is hel niet altijd gemal1_sj kei ijk af te zien van reeds gen tc men opties en in dit opzicht et 'P° nieuwe start te nemen. Mensclijl 00 tekortkomingen en vergissing^" zijn en zullen er steeds zijn in e dergelijk nieuwe situatie vr" schaalvergroting. Het kan echt j rampzalig worden wanneer mi - 1 ondanks alles de ingeslagen w a' blijft bewandelen. Het gevolg z kunnen zijn dat men geduren gans dc legislatuur gekonfro teerd zou worden met deze on vredenheid bij de inwoners cn vot men hieraan zo veel energie en 11 or zou verspillen dat dc werkelij »'ee beleidsproblemen i.v.m. we aat loosheid, leefmilieu, ruimteli, van ordening en zovele andere, 'toli weinig of zelfs niet aan bod zul 1 komen. Eenonmiddelijkeendrro\ tische koerswijziging in de tjvvi bouw van het bestuursapparr^ lijkt ons dan ook geboden. Ibun op Het is zeker noodzakelijk dat zake dienstverlening de vcrwa tingen van dc inwoners en de loften van de nieuwe bestui meerderheid zo vlug moge worden ingelost. Samen met deze meerdert wenst de C.V .P. een positieve te spelen in de uitbouw van nieuwe leefgemeenschap ten van gans de bevolking R. I YTTERSPR<lï INFORMATIE EN DIENSTVERLENING EEN SLECHTE START. De bekrachtiging van de Konin klijke Besluiten, houdende sa menvoeging van gemeenten door de wet \an 30/12/75. was op par lementair vlak het administratieve eindpunt van een betwistte en op groot verzet stuitende «historische hervorming». De herindeling van het grondgebied op gemeentelijk vlak zou op 1/1/77 een realiteit worden. 906 Vlaamse gemeenten zouden worden" herleid tot 315 gemeenten. Men had heel wat werk gepresteerd aan het uitteke nen van de kaart van deze entitei ten. maar van een voorbereiding van de uitbouw van dc uit samen voeging ontstane gemeenten was er nauwelijks sprake. Heel wat bewuste mandatarissen en ambtenaren realiseerden zich. dat alhoewel de samenvoeging van gemeenten slechts doorging op 1/1/77. ernstig voorbereidend werk moest worden geleverd in zake inventarisatie, aanpassen van de gemeentelijke structuren en het zoeken naar nieuwe bc- heersmethoden. teinde een min ol meer normale start van de nieuwe gemeente te kunnen waarborgen. Daar, waar onder invloed van al lerhande omstandigheden, de noodzakelijke dialoog tussen ambtenaren en politici van de ver schillende deelgemeenten niet tol stand was gekomen, ontstond na Ike 1 nan kan ia I is (doet Vervolg van biz. 1 Deze laatsten kwarn ter plaatse vergezeld van een die renarts. Na het opmaken van het proces-verbaal werden de kadavers afgevoerd door het Vilbeluik van Denderleeuw. De eigenaar van de schapen werd 's avonds door de Rijkswacht in een kafee in Mere opgepikt voor ondervraging. De eigenaar riskeert zwaar ge straft te worden. De kosten van de dierenarts en het weghalen van de kadavers zullen ten zij nen laste vallen. Verder kan hij volgens de wet vap 2 juli 1975 op de Dierenbescherming een gevangenisstraf van acht da gen tot een maand oplopen, of een geldboete van 26 tot 500 frank (te vermenigvuldigen 40). Dit op basis van artikr paragraaf 1dat zegt dat straffen kunnen toegei worden op hen die een diet onder hun bewaking staa l nodige verzorging onthoui of het verlaten met voornerf zich hiervan te ontdoen Een van de reeds in ontbindine verkerende schapen Isj)

De Voorpost | 1977 | | pagina 2