EERSTE REGIONALE KOMPETITIEVE POSTZEGELTENTOONSTELLING «SCHAAL FONS SINGELIJN» VOLKSDANS EN -ZANG TE AALST 10e KINDERKAVALKADE RAVOTTERREIN HERSCHAPEN IN MODDERPOEL KARNAVAL MET DE «JEFKENS» OP SINT-ANNA PAROCHIE 4-11 -2-77 - De Voorpost Oude Gen t Wel vaart straa St.—AnnalaarC s, Welvaar Als posthume hulde aan hun gewezen expo-leider Alfons Singelijn zal de postzegelkring Philatelia Alosta een regionale kompetitieve postzegeltentoonstelling inrichten van 13 mei tot en met 16 mei 1977 in het Museum Oud-Hospitaal, Oude Vismarkt 13. Toegelaten verzamelingen Onf een brede waaier van de filatelistische mogelijkheden ten toon te spreiden en te pro pageren worden alle filatelisti sche onderwerpen tot de ten toonstelling toegelaten. De tentoongestelde verzame ling mag echter eerder nog niet bekroond geweest zijn. Een deelnemingsdiploma wordt niet als een bekroning be schouwd in tegenstelling met een puntendiploma dat wel als een bekroning zal worden be schouwd. Elk tentoongesteld blad moet beschermd worden in een doorschijnende pochette of plastieken map. DEELNEMINGSVOORWAARDE Iedere deelnemer moet op 1.5.77 inwoner zijn van Groot-Aalst of zoniet lid zijn van een postzegelvereniging in Groot-Aalst. De tentoonsteller moet eige naar zijn van de voorgestelde verzameling. Per deelnemer mag er maar één onderwerp tentoongesteld worden. De verzameling moet principi eel toelaten vijf kaders te vul len. Op aanvraag kan hierop worden afgeweken. Geen enkel herkenningsteken van een deelnemer mag op de tentoongestelde bladen voor komen. De voorstelling der kandidaten aan de jury zal anoniem gebeuren onder het stelsel van numerieke kodefi- catie. De namen van de deel nemers en hun respektievelijk kodenummer zullen alleen aan het inrichtend komitee bekend zijn tot na de beoordeling. INSCHRIJVINGEN Bij ontvangst van een aan vraag tot inschrijving zal aan elke kandidaat een voorlopig inschrijvingsformulier worden toegezonden. De voorlopige inschrijvings formulieren aan deze tentoon stelling dienen uiterlijk tegen 31 maar 1977 ingediend te wor den bij de inrichtende vereni ging Philatelia Alosta, sekreta- riaat expo-comité - p/a Ver hulst Louis, Fabriekstraat 3 bus C te 9300 Aalst. De verzamelaars zullen voor 15 april 1977 verwittigd worden of hun verzameling tot de ten toonstelling toegelaten is. In bevestigend geval zal hun het aantal toegekende kaders worden medegedeeld. Een de finitief inschrijvingsformulier zal hun terzelfdertijd worden toegezonden. Deze definitieve inschrijvings formulieren, degelijk ingevuld en voorzien van de aanteke ning van de tentoonsteller die nen uiterlijk tegen 40 april 1977 in bezit te zijn van de inrich tende vereniging. EREPERK Op de tentoonstelling is er een ereperk opgesteld. Dit ereperk is uitsluitend voor behouden aan de verzameling «MASKERS» van wijlen de heer Alfons Singelijn en is be doeld als een posthume hulde aan de uitzonderlijke inspan ningen en de kreatieve en in spirerende geest van een der verdienstelijkste postzegelver zamelaars van ons gewest aan wie de vereniging enorm veel verschuldigd is en ter ere van wie deze tentoonstelling ingesteld werd onder het teken «schaal Fons Singelijn». De verschillende onderschei dingen, zowel nationaal als in ternationaal door de h. Alons Singelijn destijds behaald zul len ter aansporing van begin nende tentoonstellers en aan de bezoekers voorgesteld worden. VERDELING EN AFMETING DER KADERS Het inrichtend komitée zal over het toegekende aantal kaders per deelnemer beslissen. De kaders zullen van het klas sieke type «posterijen» zijn. Ze kunnen elk 12 bladen formaat DIN A1 bevatten in 3 rijen van elk vier bladen. DEELNEMINGSKOSTEN De inschrijving om deelneming aan deze tentoonstelling is vol ledig gratis. Alle mogelijke kosten van vervoer naar en van de tentoonstelling zijn ten laste van de tentoonsteller. VEILIGHEIDSVOORZIENING De inrichtende vereniging Phi latelia Alosta zal alle noodzake lijke en mogelijke maatregelen nemen om de veiligheid van de tentoongestelde verzamelin gen te waarborgen. Elke ten toongestelde kader zal voor een forfaitaire waarde van 3.000-fr per kader tegen alle gevaren verzekerd voor de ganse duur van de tentoonstel ling. Deze verzekeringskosten zijn ten laste van de inrichtende vereniging. Elke deelnemer is echter vrij een eventuele bijkomende verzekering voor zijn persoon lijke verzameling af te sluiten. Indien gewenst kan het inrich tend komitee hiervoor bij de Al- qemene verzekeraar bemidde len. Het is wel te verstaan dat ie dere deelnemer vrij is hiervoor Alhoewel ingericht ten behoeve van mannelijke en vrouwe lijke jeugdleiders, opvoeders, monitors, turnleraars en sociale werkers was het vooral de jeugd, met erbij een paar ietwat oudere, die gehoor had gegeven aan de oproep van de Volksdanscentrale voor Vlaanderen bij de initiatiefkur- sus van Volksdans gehouden in de Vrije Technische scnooi te Aalst verleden zaterdag. Ruim dertig belangstelle den, waarbij de overgrote meerderheid meisjes wa ren, dansten er o.l.v. Mark Van Keer en Pierre Water schoot, beiden uit Gent, ge durende niet minder dan acht uur, uiteraard met on derbrekingen. Bij het aanleren toonden de lesgevers zich bevoegde en enthousiaste leraars terwijl de opgekomen liefhebbers en liefhebsters zich tot vlij tige, spontane en soms charmante volksdansers wisten te ontpoppen. Énige vóórkennis was niet nood zakelijk want bij elke dans, en er waren er niet minder dan dertien, werd van bij de basisstappen en -sprongen begonnen. Niet allen werden als dans aangeleerd «Driespan», «Ennstaler Polka», «Kamp- jool», «Kontra met Plu», «Tel Avivia», «Met zijn drieén», «Tsjoef Tsjoet», «Hoog op de Berg», «Tem po-Tempo», «Spitfire», «Rijnlander», Kanselier en «Hakke-Tone». Vermoeid maar tevreden om de geleverde prestatie en de verworven vaardigheid heb ben de deelnemers zich door «Hops», «Kiekeboes» «Bloks», «Karretjes» en der gelijke meer weten te worstelen en kijken verlan gend uit naar een volgende gelegenheid. ZANG Datzelfde Centrum houdt zich ook bezig met een af deling «spelen», o.a. op blokfluit, vedel, luit, gitaar e.m.a. en tevens met volks zang. In de peutertuin van de Oude Gentbaan konden we dan ook koördinator hoofdinspekteur L.O. Van Istendael van Antwerpen met muziekleraar René De Vos uit Zottegem aan het werk zien bij een twintigtal volwassenen, waarbij weer de dames veruit meest in aantal waren. Kennis van muzikale theorie leek, alhoewel nuttig, toch niet noodzakelijk want be doeling is niet mensen te vormen die later op het po dium komen maar gewoon gezelligheid vinden in het zingen van eenstemmige liederen soms verfraaid met ostinati of gegoten in ca- nonvorm alsook het uitbrei den van het liederenreperto- rium door opname van min der gekende liederen. Er werd voor- en nagezon gen, begeleid met viool en blokfluit en beide leraars namen op hun beurt een liedje voor hun rekening. Naast uiteraard liederen in het Nederlands kwamen ook Franse, Duitse en En gelse liederen aan de beurt. Alleen maar spijtig dat der gelijke initiatieven toch zo weinig aantrekkingskracht op onze bevolking schijnen te kunnen uitoefenen. LH. Zangnamiddag o.l.v. Albert Van Istendael bijgestaan door Rene De Vos (el) KINDERKAVALCADE De Kinderkavalcade is ei genlijk een initiatief ge weest van «jeugdbegelei- ding». Maar de organisatie van een dergelijk karnaval- gebeuren vraagt tenslotte toch enig «gespecialiseerd» erk. Daarom werden de «jef- kens» al vlug met de inrich ting van deze kinderkarna- valstoet belast. Me sukses overigens. Elk jaar een beetje meer. Tien jaar al. (dit jaar op 21 februari). Zo gaat een klein initiatief tenslotte tot de grote tradities behoren op de parochie. Alle kinderen tot 12 jaar mogen eraan meedoen. Op voorwaarde dal ze verkleed zijn, natuurlijk. Hopelijk valt het wee mee. Maar in dien dit niet het geval zou zijn, is het ook weer geen ramp: dan gaat de kinder- karnaval door in de grote parochiezaal. Er is boven dien een grote ballonwed strijd die om 13.30 uur be gint. Om 14 uur start dan de kinderstoet. Met praalwa gens, ruiterij (de «Hoefslag» van Erondegem), muziek korps (Groen Kruis van Aalst) en majoretten (Aalst- Erembodegem). Schone prijzen worden door de A.S. L.K. geschonken en het winkelcentrum De Croock zorgt voor gratis snoep. Als hier niet de ideale omstan digheden voor het grijpen liggen waarin kinderen zich heel plezierig onder elkaar kunnen vermaken, begrij pen we't ook niet meer. De «Jefkens» hadden wel enige bedenkingen. Vorig jaar was er geen politiebe geleiding, hoewel die toe gezegd was. Die begelei ding is alleszins meer dan gewenst, vooral ook omdat enkele gevaarlijke kruispun ten moeten overgestoken worden. Een tweede beden king betrof de subsidiering die in het verleden nooit problemen opleverde. Nu twerd deze stopgezet, hoe wel zij reeds door het stads bestuur was toegezegd. Zijn de financiële lasten van de stad te zwaar? Indien men echter vreest dat de kinderkarnavalstoet het volk uit het centrum zo weghou den, moet men bedenken dat er op dit tijdstip in het zijn eigen verzekeringsinstel ling aan te stellen. JURY De jury die de tentoongestelde verzamelingen zal beoordelen zal door het inrichtend komitee worden aangewezen. De beslissingen van de jury zijn onherroepelijk. BEOORDELINGSCRITERIA De originaliteit van het onder werp en de uitwerking ervan (dit kan een oud onderwerp zijn met een originele uitwerking) 25 punten. Bladschikking: 15 punten. Kwaliteit en frisheid van de zegels-stempels en dokumen- ten (moeten echt zijn) 25 pun ten. Filatelistische kennis (blijkt uit de gebruikte verschillende filatelistiche elementen) 20 punten. Algemene indruk 15 punten. Totaal: 100 punten. Het ravotterrein gelegen aan de Moorselbaan bevindt zich momenteel in zeer slechte staat. De aangevoerde grond is verzakt en bij regenweer staat het plein deels onder water. Er zal gepoogd worden zo spoedig mogelijk het niveau op hoogte te brengen (rvdp-jm) De Jefkens in het gezelschap van hun twee dansleraars. V.L.N.R. Jef Borms, Jef Paepe, Jef Verheyen, Mayer, Werner De Ridder, Trees Van Driessche, Jef Van Durme, Jef Bonner, Jef Nimmegeers en Rimbaut (jm) centrum niets karnavalesk te doen is, zo merkte men op. BAL VAN DE «JEFKENS» Dit bal moet de financiële lasten van de kinderkarna- val helpen verlichten. Elk jaar zorgen de «Jefkens» voor een plezierige verras sing op hun balverleden jaar modeshow. Dit jaar heeft men de inspiratie ge zocht bij de boottrekkers van de Wolga. Of zijn het boottrekkers van de Dender die zo «slecht» Aalsters zingen dat het op Russisch lijkt. De «Jefkens» waren net een lied aan het inzin gen toen we daar binnenvie len. «Er zaten diepe passen bij die in het land der Ko zakken zeker niet helemaal uit de toon zouden vallen, (mits oefening natuurlijk), en daar waren ze druk mee bezig). Het volledig bestuur was aanwezig. Bestuur is een groot woord. Want de «Jefkens» hebben geen be stuur: «Jef» is voorzitter, sekretaris, schatbewaarder en leden tegelijk. Acht «Jef- fen».: Borms, Paepe, Ver- heyen, Mayer, Van Durme, Bonner, Nimmegeers en RimbautIn die volgorde za ten ze rond de tafel. Maar we telden twee personen te veel. Dit waren dan Werner De Ridder en Trees Van Driessche die als twee jon ge sympathieke dansleraren ingeschakeld waren. Want dansen komt er natuurlijk ook bij. PROGRAMMA Gauw nog in het kort de verschillende aktiviteiten zaterdag 19 februari: «Jef- Zondag 20 februari 's avonds: verdere zottig heid in de Kring Maandag 21 februari 13.30 uur ballonwedstrijd (kaar- tenverkoop 10 F vanaf 10 uur in de voormiddag) 14.00 uur stipt start van de Kindercavalcade (einde voorzien tussen 16 en 17 uur) WEGWIJZER: straat, C.Haeltermaf straat, Boudewijnlaan kortstraat, Lindestraat, felgemstraat (in het centrum De Croock bedeling van Naarstigheidstraat, straat, St.Annazaal verrasssingen). 's Avonds Taptoe Kring, «voor degenen nog snuif hebben, men». Kom binnen en zet je een beetje Wat drinkt g warme kachel, de kolenbus, een pook, een werkfrak. Wie is het die zo mals gezeten zo diep in die wijde zetel zit. Van tijd noch eeuwigheid gemeten zijn Destereers met liefde aanbidt Bij zich bestaat en op zichzelven rust 't is Miel den Destereer het alziend oog van nijvere DesteT reersplicht. Bij de «Jefkens» hebben alle leden niet alleen dit gemeen dat ze dezelfde voornaam dragen. Ze lachen ook allemaal erg graag. De Voorpost was aanwezig op een vergadering waarop de «Jefkens» hun karnavalplannen «ontmaskeren». Aangename vergaderingen zijn het, waar na twee serieuze zinnen drie maten gelachen wordt. Wie «Jef kens» zegt, denkt de pa rochiale werkgroep «Jeugd- begeleiding» erbij. Deze zijn zeer nauw aan elkaar ver bonden. Zo ongeveer twee verenigingen met vrij grens verkeer. kensbal» met orkest «Swin ging Safari» in de grote feestzaal, Roklijfstraat te 20 uur. Roklijfstraat, Oude baan, Volksplein, Asserendries,

De Voorpost | 1977 | | pagina 4